Přihlásit se RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

rostlinna-akvaria.cz
Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - oldkiwinkaRe: Phoenixka
závojová forma dania pruhovaného
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Phoenixka – Copak je to za rybičku?
Fotka k příspěvku Přeji všem krásný den. Potřebovala bych pomoc s identifikací jednoho druhu mých rybiček. V obchodu měli napsané, že rybky jsou Dania zlaté, ale já mám spíše pocit, že se jedná o Dania pruhované. co myslíte Vy? Také přikládám fotku. Lépe je vyfotit se mi bohužel nepodařilo, ale snad to postačí. Předem všem děkuji za názory a za pomoc. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - kon Re: Killer
Fotka k příspěvku ta 2 tuším Corydoras kanei přídávám foto-koupeno Vivárium Mělník
 
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Yirka Re: Killer
No a ten druhý je Corydoras melanistius.
 Reagovat na tento příspěvek 1  - Yirka Re: Killer
Řekl bych, že by to mohl být Corydoras ambiacus dříve(Corydoras grafi).
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Killer – další panceřníčci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku tak sem zase promazával fotky a narazil sem na tohle..ví někdo co to je?Já jen abych případně přidal fotky tam kde chybí
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - HaduRe: Petr_Janousek
S tou 2 bych souhlasil ano , ale tu 1 bys spíš tipoval na Corydoras melini palec
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Petr_JanousekRe: Killer
Rozumím jen pancéřníčkům takže 2 - Corydoras arcuatus, 3 - Corydoras habrosus, poslední jsou 1 - Corydoras davidsandsi a 2 Corydoras loxozonus ano
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Killer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku a tohle je co?
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - SAA Re: Killer
5) mogurnda? Kolega je množíval, opticky to zhruba sedí. Podle obrázků na FishBase taky....
 Reagovat na tento příspěvek 0  - David12188 Re: Killer
cau Petre, 5.nejaky druh Hlavacky,6.Perrunichthys perruno :)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Yirka Re: Hadu, Killer
Znovu jsem to progoogloval a dávám ti za pravdu, vypadá to spíš jako ten třískvrnný. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - HaduRe: Yirka
podle mě má paleatus jiné zbarvení - habrosus je (kromě skvrn) světlý jako tento na fotce
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Yirka Re: Killer
Já je mám ve velikost asi 3-4cm a posazení skvrnek na těle i plotvičkách mi sedí, pouze ten na snímku je má trošku ostřeji ohraničené. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Killer Re: Yirka
palateuse mam velkýho..tohle je 2 cm velký,mladý sem nikdy neviděl..
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Yirka Re: Killer
Klasický Corydoras paleatus- pancéřníček skvrnitý - je již zde v atlasu uveden.
Edit: K fotu č.3 :-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - HaduRe: Killer
Tipuju - 2 = Corydoras arcuatus ( ten už v atlasu ale je ), 3 = Corydoras habrosus, 4 = Limia melanogaster
Edit: Jo a ta první fotka - to by mohla být Betta unimaculata
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Killer Re: Killer
Fotka k příspěvku 6
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Killer – identifikace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku co je to zaryby?Nafotil sem to ve zveráku a přidal bych to do atlasů..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - ŠámesRe: xvildax
to je na 100% aulonocara firefish..nevim kde vidíš jinou stavcu těla..tak maximálně je "jiná" v tom že máš mladou rybu a všechny aulonocary a většina malawi a tanganiky mají pohlavní rozdílnost.. ano
 Reagovat na tento příspěvek 0  - xvildaxRe: Killer
Fotka k příspěvku Koupil jsem ji ve východních čechách, sameček je uplně jiný než samice, na aulonocaru mi to nepřipadá, kvůli jiné stavbě těla, přidávám ještě jednu fotku samce pěkně z profilu.
Ted jsem ještě hledal, díky tvé radě jsem našel spoustu dalších fotek, je to určitě aulonocara firefish. díky moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Killer Re: xvildax
zdá se mi že je to ta šlechtěná červená aulonocara snad a.fire fish. Dělá je myslim pan vlk v Teplicích..mě se moc nelíbí
 Reagovat na tento příspěvek 0  - xvildax – Copak je to za tlamovce?
Fotka k příspěvku Prosím o pomoc při identifikaci těchto oranžových tlamovců...
 
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Naďa Re: Killer
Je to on, jdu si to napsat do nádrže. Díky
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Killer Re: Naďa
ancistrus sp. L338 (LDA16) rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_hnedy
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Naďa Re: jirkaa
Asi to bude on, díky. I když paní říkala, že je červený, ale popisu odpovídá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - jirkaaRe: Naďa
vypadá to na LDA 16(BROWN)podobné nároky jako běžný sp.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Naďa
Fotka k příspěvku Dnes jsme si koupili ancistruse pod názvem červený, prý není zatím v Liberci moc rozšířený. Co to je za druh? V atlase jsem ho nenašla. Ta fotka je nepřesná, fotila jsem ho v sáčku, před vypuštěním. Ve skutečnosti je do oranžova.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - GeorgeSRe: Elka
pancéřníček kropenatý ano
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Elka – Jak ho najdu?
Ahojky, chtěla bych se zeptat, pod jakým názvem najdu v atlase sumce TOROKÁT? Díky
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Yirka Re: petroch25
Puntius cumingi - Parmička cejlonská - ať se jí u tebe daří! :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - bunda Re: petroch25
Myslím že to je Puntius Odessa. Dvě samičky.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Jurasek Re: petroch25
Tipoval bych parmičku indickou.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - petroch25 – co je to za rybu
Fotka k příspěvku ahojky, dostal jsem 2 tyhle rybky, ale nevím, jak se jmenujou. poradí někdo, prosím ahoj ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - BikerJames Re: paaja
Kančík Citronový to určitě není,takhle malí ještě nekladou jikry a vypadají jinak.Vyděl jsem je unás v Tesku,jmenovali se Cichlidka Tofi ale to bude jen nějaký obchodní název.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Sid Re: paaja
...tak si myslím že mi ani tady nikdo moc neporadi...
Zkuste kontaktovat Dr. Zahrádku na Akvarista.cz :-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - paajaRe: jirkacichlid
No ale co jsem měl ty samečky, tak hrb také neměli. Nevím no. A teďka nakladla jikry a hlídaje jako oko v hlavě, ale bohužel z toho nic nebude, nemá samečka. sad
Chtěl jsem se zeptat ještě na jeden druh panceřníka, ale vzhledem k tomu že jsme ho nenašel ani na zahraničních stránkách o panceřníkách tak si myslím že mi ani tady nikdo moc neporadi. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek 0  - jirkacichlidRe: paaja
Asi je to mladá samice kančíka citronového.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - bunda Re: paaja
Také se domnívám že je to kančík citronový. Samička ten hrb nemá. Dopsal jsem informace do atlasu, až to redaktoři schválí tak tam budou.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - paajaRe: hanz
No, ale jaký?:) Díval jsem se na některé fotky že by to mohl být kančík citrónový, ale nemá zase takový hrb. Prodejce mi řekl že samička je myslím bílá s červeným zbarvením a sameček celý bílý, nebo naopak? :-(
 Reagovat na tento příspěvek 0  - hanz Re: paaja
No taky se moc nevyznám :-) , ale není to kančík?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - paajaRe: Mrakoplash
To jsem si taky myslel, ale nemá takovou hlavu a typycký ,,předkus" :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek 0  - R Mrakoplash Re: paaja
 Reagovat na tento příspěvek 0  - paaja – Prosim o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koupil jsem si tyto ryby na výstavě, bohužel mi do dnešního dne přežila jen jedna, a dneska se rozhodla klást jikry. Jenže si myslím že z toho nic nebude, protože nemá samečka. Ale i tak bych se rád dozvěděl co to je za rybu. Předem díky za info...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - langoshRe: Sandraj
Dříve Botia lohachata (Mřenka pákistánská) www.catfish.cz/…
Roman X-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - zikyc Re: Sandraj
řek bych že to bude Botia almorhae
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Sandraj – Prosím o pomoc při identifikaci téhle rybky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Znáte někdo tuhle rybku? Už ji mám delší dobu a vůbec nevím co je zač. Dokonce ani netuším jestli je to samec nebo samička. Koupila jsem ji už dospělou. Drží se pořád u dna a je to spíš noční ryba, přes den se schovává nejraději v květináči nebo prohrabuje dno. Má docela sílu, protože když hrabe dno, tak pěkně mlátí s kameny o sklo, taky občas prožene ostatní a vydá se klidně až k hladině.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek 0  - sysaRe: 2david
Maximálně 1% může být kříženec takový že to na první pohled poznáš! A nadále se množí bez problémů.
Achjo! Nevím co Tě učili ve škole, ale genetika má svá pravidla už od dob fazolí a jakéhosi flátrnika Mendela - tzv F1 generace = jsou dána 25% otec 25% matka 50% oba - ale hodně zjednodušeno. S 1% možná prorazíš na tomto webu ale ne u mne a mezidruhového křížení. Je to opravdu hodně dlouho ale co si pamatuji měl jsem z několika výtěrů ať jsem použil samce rerio nebo frankei a samici opačně prakticky identické výsledky které odpovídali Mendelově vzorci - 25 po otci a matce, 50 procent byli kříženci - moc hezké rybičky na hřbetu pruhované na břiše tečkované - měl jsem "zlatou formu" frankei a byli to fakt fešáci ale F2 se mi nikdy z křízění 50% F1 nepovedla - ryby jsem sice vytřel ale nikdy jsem nic nedolíhl ;-) svého času jsem měl cca 300 těchto 50 které nesli znaky obou rodičů a nadále jsem bez problémů nerozmnožil ani jednoho...
 Reagovat na tento příspěvek 0  - 2davidRe: sysa
Nechci ti do toho mluvit ale chovem dánií se zabívám už dost dloho a při křížení zmíněných dvou druhů, se jen velmi ojediněle stane že se geny obou protnou. Po tření je půlka rerio a druhá frankei. Maximálně 1% může být kříženec takový že to na první pohled poznáš! A nadále se množí bez problémů. Pokud jde o jiné druhy mám jich doma docela hodně ale uspěch je až když se ta forma co jsi vytvořil opravdu rozmnožuje a 99až100% mají identické znaky rodičů. Což se mi povedlo zatím jen jednou a snažím se o to 3 roky. Každopádně k GMO rybkám, nechal bych je dožít ale rozhodně bych je dál nemnožil. Co pak s mladými?!
 Reagovat na tento příspěvek 0  - wayn Re: sysa
Já je taky považuji za dva druhy, to ale nic nemění na tom, že na obrázku je geneticky modifikovaný jedinec.
Vyzkoušejte
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 72

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 228823x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=3401