Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 09:57 Muž zikyc [79] - SumciRe: Sandraj
řek bych že to bude Botia almorhae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2008 09:51 Sandraj – Prosím o pomoc při identifikaci téhle rybky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Znáte někdo tuhle rybku? Už ji mám delší dobu a vůbec nevím co je zač. Dokonce ani netuším jestli je to samec nebo samička. Koupila jsem ji už dospělou. Drží se pořád u dna a je to spíš noční ryba, přes den se schovává nejraději v květináči nebo prohrabuje dno. Má docela sílu, protože když hrabe dno, tak pěkně mlátí s kameny o sklo, taky občas prožene ostatní a vydá se klidně až k hladině.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2007 01:54 sysa Re: 2david
Maximálně 1% může být kříženec takový že to na první pohled poznáš! A nadále se množí bez problémů.
Achjo! Nevím co Tě učili ve škole, ale genetika má svá pravidla už od dob fazolí a jakéhosi flátrnika Mendela - tzv F1 generace = jsou dána 25% otec 25% matka 50% oba - ale hodně zjednodušeno. S 1% možná prorazíš na tomto webu ale ne u mne a mezidruhového křížení. Je to opravdu hodně dlouho ale co si pamatuji měl jsem z několika výtěrů ať jsem použil samce rerio nebo frankei a samici opačně prakticky identické výsledky které odpovídali Mendelově vzorci - 25 po otci a matce, 50 procent byli kříženci - moc hezké rybičky na hřbetu pruhované na břiše tečkované - měl jsem "zlatou formu" frankei a byli to fakt fešáci ale F2 se mi nikdy z křízění 50% F1 nepovedla - ryby jsem sice vytřel ale nikdy jsem nic nedolíhl ;-) svého času jsem měl cca 300 těchto 50 které nesli znaky obou rodičů a nadále jsem bez problémů nerozmnožil ani jednoho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 17:52 2david Re: sysa
Nechci ti do toho mluvit ale chovem dánií se zabívám už dost dloho a při křížení zmíněných dvou druhů, se jen velmi ojediněle stane že se geny obou protnou. Po tření je půlka rerio a druhá frankei. Maximálně 1% může být kříženec takový že to na první pohled poznáš! A nadále se množí bez problémů. Pokud jde o jiné druhy mám jich doma docela hodně ale uspěch je až když se ta forma co jsi vytvořil opravdu rozmnožuje a 99až100% mají identické znaky rodičů. Což se mi povedlo zatím jen jednou a snažím se o to 3 roky. Každopádně k GMO rybkám, nechal bych je dožít ale rozhodně bych je dál nemnožil. Co pak s mladými?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 16:40 Muž wayn [79] Re: sysa
Já je taky považuji za dva druhy, to ale nic nemění na tom, že na obrázku je geneticky modifikovaný jedinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:50 sysa Re: wayn
tyto dva druhy jsem i já před více než 30 lety dokázal vykřížit - starší AQ literatura občas uváděla frankei jako vyšlechtěnou z reria (forma) ale myslím si že se jedná o dva druhy - mezidruhové potomstvo bývá v přírodě obvykle neplodné a i mě se sice kříženci - vypadali hezky a zajímavě - nedařili dál odchovávat - jikry byly neoplozené - nelíhlo se nic pokud si matně vzpomínám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:48 Muž Turok [18] Re: sysa
jak již bylo řečeno máš dva různe druhy dánii samečka prohovaného a samici vhodnou k vytření leopardí. tu rybku nech dožít názor to spláchnout byl přímo geniální to je ten nejhorší způsob jak nechtěné druhy živočichů zavléct do naší přírody splachovat pouštět atd... dotyčný by se pro příště mohl nad sebou zamyslet než tohle plácne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:39 Muž wayn [79] Re: sysa
Máš pravdu, že je to nejspíš dánio zlaté, samice plná jiker. To se ale běžně kříží s dániem pruhovaným (dokonce se vedou spory jestli to není stejný druh) a to červené zbarvení mluví o geneticky modifikovaných předcích. I na tom webu ČIŽP je na fotce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 14:23 sysa Re: Anonym
Ale, ale těhotná může byt jen ženská pánové, u ryb se říká plná jiker v tomto případě ano ale Brachydanio frankei neboli dánio leopardí takže těžko gen. upravená to druhé je opravdu Brachydanio rerio a vypadá na kluka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2007 13:45 langosh Re: Anonym
www.enviweb.cz/… - nicméně bych ho určitě nesplachoval, ale nechal v klidu dožít - ČIŽP určitě po bytech chodit nebude... ;-)
Roman X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 20:35 Muž Diego [72] Re: MiHl
taky bych řekl že to danio je zakázany neviditelnypes.lidovky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 20:34 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Anonym
není to náhodou to (pod vysokou pokutou) vlastnit zakázané GMO dánio?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 20:28 Hony Re: Anonym
myslím danio pru¨hované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2007 20:21 Anonym
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Neví nahodou někdo co je to za rybičku ta jedna je nejak nafouklá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 22:01 werča Re: David12188
Koukla jsem se v googlu na obrázky té rybky, co napsal David12188 a je to přesně ona. Pak jsem zjistila, že je to docela milá a společenská rybka a já ji trápim jen ve dvou u žab sad ..až mi jich je líto a to krmim hada potkany a nic to se mnou nedělá...jako by ta rybka měla víc duši než ten potkan.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:31 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: werča
Ta ryba je Boraras urophthalmoides
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:26 Muž bunda [28] Re: werča
Nebude jednoduchší vrátit se do obchodu a zeptat se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2007 19:04 werča – Co jsem žabkám koupila?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem chtěla potěšit žabky rybičkama a koupila jsem dvě malinké rybky. Žáby je ale nechtějí a prcci si vesele plovou po akvárku. Chtěla jsem je vyfotit, abych Vás tu poprosila o názor co jsem si to pořídila za dalšího tvorečka, ale nejdou potvory vyfotit. Proto omluvte můj talent, rybku jsem nakreslila.
Jo a prodavač říkal něco v tom smyslu, že to bude mít 10 cenťáků nebo co...(možná jsem se přeslechla)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 11:30 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: pepik
ano je

fotka není příliš kvalitní,ale bude s největší pravděpodobností sameček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2007 11:29 Muž pepik [6]
Fotka k příspěvku je to raminezka? coze
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2007 11:37 rolandmynar Re: I3nka
Pravděpodobně Aulonocara Stuartgranti. Na tvoje AQ je to macek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2007 21:13 Žena l3nka [13] - Rostliny
Fotka k příspěvku co to je za rybu prosiim poradte miii =)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 22:21 Žena sharon [126] Re: martini
Bych řekla, jestli to není jelly belly, jelly bean, toffiparrot, nemo a nevím jak ještě se těmhle potvůrkám říká, jsou to kříženci bílého kančíka příčnopruhého a blood parrot cichlid, v poslední době docela rozšíření v nabídce. Mají vyšší, diskovitější tělo, než normální nigrofasciáti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 20:34 martini Re: Turok
no díval sem se na nejaky další fotky kančíka příčnopruhýho albína jak si psal a ta podoba je fakt velká. A tou velikostí, kterou tam uváděj, 15cm, je to fakt asi ono. Takze dík za tip.
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 17:28 Muž Turok [18] Re: martini
řekl bych že kančík příčnopruhý :) albinotická forma :)))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2007 16:33 martini – Kančík nebo cichlida?
Na fotce je sameček, obvykle tak 8 cm velky, na rozdíl od samičky, která je o něco menší, má na hlavě tukový hrbol.Barva je převážně bílá, ale konce ploutví bývají i nažloutlé. Jikry kladou na dno, které jsou schopni uplně překopat. Tvoří pár a toto teritorium si usilovně hájí. Vzhledem mi trochu přípomínají kančíka citronového ale nesedí velikost. Ta je u kančíka kolem 20cm. Potom mně napadla cichlida papouščí, kde sedí velokost, ale nesedí tvar hlavy, která je na moje rybky trochu moc papouščí. Pokud víte, dejte vědět a klobouk dolů.

rybicky.net/k/osobni/n/2405.jpg

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 11:46 Vip Re: Evicka
kropenatý X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 11:45 Evicka Re: Eff
Fotka k příspěvku a jeste .. jaky je toto pancernicek?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 11:44 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Evicka
tetra ozdobná
Hyphessobrycon rosaceus

rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2007 11:42 Evicka
Fotka k příspěvku prosim jak se jmenuje (i latinsky)dekuju
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2007 10:21 Muž Hanacius [14] - TanganikaRe: cichliďák
akaře pruhované je dost podobná ale to zbarvení není stejné...Ta moje rybka má zvláštní fleky po těle a jeden na hřbetní ploutvi, což akara pruhovaná nemá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2007 20:15 cichliďák Re: Hanacius
asi Akara pruhovaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2007 22:14 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Jaky je to druh...?
Fotka k příspěvku Ahojte, pozna z vas někdo tuto rybu...?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 21:12 oldkiwinka Re: Robert
to je genetika. na barvy moc nedej. moje žlutá plata skvrnitá s červenýma ploutvema a se samcem červeným + flek černý vzniknout ceý oranžový mládě.už má asi 2 cm. to sem hleděla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 21:03 Robert Re:
Díky za typ, hledal jsem a našel pouze červené zabarvení u tohoto druhu, to ale u ní není?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 20:57 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: Robert
mozna bych tipl "mickey mouse"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 20:16 R Muž Silent [5949] Re: Robert
Vypadá to opravdu na platu skvrnitou možná forma "zlatá kometa".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 20:12 Muž georged [44] - ŽivorodkyRe: Robert
Plata to je určitě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 20:09 bulit Re: Robert
mne sa to podoba aj na balon molly :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 20:08 oldkiwinka Re: Robert
plata skvrnitá nebo pestrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2007 19:55 Robert – Co je to za rybku?
Fotka k příspěvku Zdravím, neví prosím někdo co je to za rybku?
Předem díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 20:22 Muž Roman [100] - CichlidyRe: Hajná
Tetra je to na 100%,jestli je kosočtverečná, což si myslím že je (a chtělo by to snímek z boku),tak ničemu neškodí.Loví jenom potěry živorodek a chce to více jedinců.Albín to je jak píše memeo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 19:58 Hajná Re: memeo
Dík Memeo, ale nepřipadá mi to. Tahle má velkou hlavu, zepředu vypadá jak buldok a pak se zužuje až k ocasu, nemá žádné bříško. Plave v horní části akvária, ani jednou se nespustila ke dnu. Dala jsem jim nítěnky, všechny ryby byly u dna a ona sama nahoře. Ancistrusum asi před hodinou vypadlo zrníčko z okurky a vyplavalo nahoru a ona ho celé strčila do tlamy a už ho tam skoro hodinu má. Vždycky ho vypustí a pak ho zase sloví a drží pár minut v hubě a když si myslím, že ho sežrala, tak ho zase vyndá.Oči má červené a kolem černý kroužek, vypadá to jako kdyby tam žádné neměla. Nemá v očích takovou jiskru jako ostatní ryby. Ale nejspíš to nějaká tetra bude, nejvíc mi připomíná červenoploutvou, ale nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 19:05 Muž memeo [15] Re: Hajná
Vypadá to jako Tetra kosočtverečná-albín.
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 18:48 Hajná – Nevím , co mám za rybu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dostala jsem jednu opuštěnou rybu a teď nevím, jestli ji mohu chovat (s rybami které mám) a jak se k ní chovat. Je zlatá a má ocasní ploutve a spodní ploutev červené a měří 6-7cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 21:59 Muž wayn [79] Re: KOBRA
Myslím že to je duhounek tečkovaný - Pseudomugil gertrudae.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 21:36 Muž David12188 [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: KOBRA
Pokud je to halancik,tak ti Gagal jiste odpovi,mohl by to byt mozna i nejaky gavunek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 21:32 Page Re: KOBRA
Vypadá jako nějaký halančík..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 21:04 KOBRA – VELMI PĚKNÁ RYBKA
Fotka k příspěvku NEVÍ NĚKDO MÁZEV TÉHLE RYBKY?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2007 20:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Verunka
co motýlkovec africký?
rybicky.net/obr/ryby/max/243.jpg
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=3401