Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 20:02 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: MikyKokoska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 19:55 MikyKokoska – jak se jmenuje?
Fotka k příspěvku Ahoj manžel mi dneska přinesl rybky a nevím jak se tato jmenuje moc díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 14:20 ioopp Re: nicooo
Chondrostoma nasus - Ostroretka stěhovavá
Jak psal Ciffik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 14:12 nicooo Re: ioopp
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2016 22:03 ioopp Re: nicooo
Taky zkusím... Podle mě je to Jelec a nejspíš jesen. Ať už se ti zdají jakokoliv super, tak je dej pryč, protože studenovodní ryby do tropického akva nepatří a budou trpět ;-) Jetli je to opravdu Jelec, tak se jedná o velkého plavce a bude u tebe tuplem trpět. Zeptej se dárce odkud je vzal..kde je chytil.
Závojnatka x Skalára je celkem... no nic :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 20:02 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: nicooo
skoro jak bych viděl ostroretku stěhovavou...

chce to lepší foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 19:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: nicooo
No co je to za rybu si netroufnu tipovat z té rozmázlé fotky , nicméně takové 15cm obludy se závojnatkami a skalárami ve 160 litrovém akva - to si říká o velkej malér a soudě dle Vašeho prvního příspěvku v tomto fóru ,na sebe nenechá moc dlouho čekat.
Ani jednomu druhu co v tom akváriu máte ta velikos nedostačuje , natož pak všem dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 17:49 nicooo – ryba
Fotka k příspěvku Nevíte co je tohle za rybičky? Dostala jsem je a nevím název, jsou cca 13-15 cm dlouhý, dost živý, takže se blbě fotí, ale nezdají se nějak agresivní nebo útočný, mám je ještě se závojnatkama, skalárama a pancéřníkama a žádnej problém, neokusujou se, neútočí, nic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 13:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sitius
Bude to nějaké živorodka. Možná: rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
Určitě bych to nevozil, u nás si jich za pár korun koupíš kolik chceš bez rizika problémů na celnici. A pokud chceš nějaké extra odolné ryby, doporučuju Dunajskou gupku. Dunajská, protože byla zavlečena do Dunaje a tam zase odchycena. ;-)
Pokud chceš přesnou identifikaci, zkus jednu odchytit a vyfotit z boku. Pak to někdo pozná. Mi přijdou živorodky všechny stejné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 13:27 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit se – Thajsko -Bangkok
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. mám dva dotazy, copak je to za rybičku a zkoušel je někdo dovést a chovat?
maj to tu v každém květináči velkém a napadlo mě si je přivést.jak je to s dovozem z Thajska je třeba nějaké povolení?

Díky moc Sitius

 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 13:19 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: midas00
Hmm, u bojovnic si určením pohlaví ani vzájemným chováním nemůžeš nikdy být jistá. Vždy u nich hrozí, že se ti poperou tak, až jedna z nich uhyne. Pokud máš fungující soužití bojovnic nebo nějakého dlouhoploutvého samce, tak bych tu rybu do akvária nepřidával.
Navíc to ani nemusí být Bojovnice pestrá, ale může to být jiný druh bojovnice (i když toto je nepravděpodobné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 13:13 midas00 – Jedná se o bojovnici?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes jsem dostala darem tuto rybičku. Nejsem si však zcela jistá, jedná-li se o bettu či nikoliv. A jestli to tedy bojovnice není, dá se chovat společně s nimi? A nevíte někdo, jestli je to samec, nebo samice? V akvaristice jsem nováček a moc to nepoznám. Děkuji za rady :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2016 20:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Vlastíku není.. to je synonymální název ... platný je Anisitsova ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2016 14:57 RAP Re: dieu
Ta 8 je tetra červenoploutvá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 08:35 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dieu
Být tebou, nechám si 1-2 druhy teter z těch co tam máš, vyber si které se ti líbí (třeba neonky a červenohlavé) a doplním na 8 každé (nebo 10-15 pokud jen jeden druh). Pak pár čichavců a 1 druh pancéřníčků a doplnit na 6-8 kusů. Víc se mi líbí ten pancéřníček pod mřenkou, ale z fotky nejde určit druh.
A časem bych dokoupil něco, co žere řasy.

Pro určení ryb to chce fotku každé ryby. Jak jsem viděl tu "polívku" na fotce, hned mě přešla chuť něco určovat a ani jsem nečetl co píšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 08:26 Žena dieu [18] - malawiRe: LiborSprysl, romant
No každopádně kluci, až to přijde, vyfotím to a začnu posílat do světa, jako první půjdou skaláry, čichavci, mřenka, ancáci....ze zbytku si musím vybrat, co si nechám a co půjde pryč....to bude oříšek tone
Jen pro zajímavost přikládám seznam ryb, co mi poradili ostatní "rybičkáři" na netu jinde, ale nejsem si jistá:
nenonka obecná a zlatá, tetra (krvavá, červenoústá-červenohlavá, červenoploutvá,žhavá, měděná), razbora klínoskvrná, parmička nádherná, sekavka pákistánská.
Bohužel lepší fotku mi pán neposlal. :-|
Díky vše za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2016 07:09 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
8 A.anisitzi? je to zrovna v dost přesvětleném místě...asi tam budou ještě rhodostomy, zlaté kardinálky, citronky jsem teda nenašel, ale je tam něco v "goldu"co skoro vypadá jako obyčejná neonka... kosočtverce a kolumbie jsem teda také nenašel...
Trochu mi to připomnělo "kimovky" z dob před třiceti lety, když jsem ještě jezdil na tábory... smich Úžasná polívka, ale vypadá ještě ke všemu velmi zdravě...
P.S. Nebude ta skalára spíš "koi"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2016 20:33 - Re: dieu
A nad 9-viatkou ancistrus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2016 19:47 Muž ercan [38] Re: dieu
vedle neonky s číslem 10 vpravo od ní bude asi pancéřník možná skvrnitý (je bez čísla)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2016 19:30 R Muž romant [27982] Re: dieu
Tak doporučím podívat se na tetru citrónovou, krvavou, žhavou, kosočtverečnou, kolumbijskou, měděnou, čichavce perleťovýho, skaláru amazonskou mramorovanou, razboru klínoskvrnnou, neonku obecnou, tedy z toho co jsem tam dokázal snad i určit. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 19:06 Žena dieu [18] - malawi – Rybí polívka
Fotka k příspěvku Brej večír všem,
kupuji akvárium 80x30x40, bohužel ho musím koupit i s rybí polívkou. tone
Můžete mi prosím poradit, co zde plave za rybky?
Budu je měnit za kytky nebo dobrou čokoládu :)
Některé znám, ale nejsem si jistá druhovým, jako např, že zde je čichavec, skalára nebo mřenka, které tu nemají vůbec co dělat. no
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 18:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: drotar
Parmička čtyřpruhá - mechová varianta
rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 18:35 drotar – Tak toto som nevygooglil
Fotka k příspěvku Coje to za rybicku prosim
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.05.2016 19:19 Muž Shimamoto [492] Re: Stone
Tipoval bych to stejně jako janesik1xjakep - saulosky dvě samice, M. auratus samec a ta poslední ryba bude nejspíš samec druhu:

rybicky.net/atlasryb/tlamovec_cynotilapia_pulpican

Jinak tyto ryby v takhle prťavém plivátku nemají co dělat, standartní dvoustovka je na ně minimum, plus pořádná filtrace. Jestli jsi v chovu ryb laik, raději je někomu věnuj, není to záležitost pro úplné začátečníky;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2016 10:33 Muž janesik1xjakep [63] Re: Stone
Nejspíše pseudotropheus saulosi -ty žluté, melanochromis auratus - hnědý, ten bílý s pruhy, to nevím. Nicméně moc se v tlamkach nevýznam, takže je možné, že jsem všude vedle. Jak ta jedle, počkej si na rady zkušenějších, já se jen pokusil pomocí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2016 09:34 Žena wdenda [14] Re: Stone
rybicky.net/clanky/250-tlamovci-z-jezera-malawi - Malawi Tlamovci... Ale na přesný název jednotlivců musíš počkat na někoho jiného, druhově je neznám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 09:29 Stone – Zděděné akvárium
Fotka k příspěvku Ahoj, zdědili jsme akvárium po bývalém nájemníkovi v bytě a nevíme, co nám tam plave za rybky. Můžete poradit? Rádi bychom o nich věděli víc, abychom se dobře postarali. Díky moc!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 12:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Sebi
První 2 sedí a třetí rybu určíš až trošku povyroste a zbarví se normálně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 12:19 Sebi Re: ioopp
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kupoval jsem kancika pricno pruheho foto 1pak kancika zeleno okeho foto2 a třetí foto vůbec nevím
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 23:21 ioopp Re: Sebi
Aequidens metae asi hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 22:24 Sebi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Lancia nevím druh
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.05.2016 22:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Komanč
1. souhlas s romantem
2. rybicky.net/atlasryb/trnovec_belopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 22:08 R Muž romant [27982] Re: Komanč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 22:05 Komanč – Prosím co je to za druh ryb?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hledal sem, pátral sem ale špatně, děkuju za pomoc.
Komanč
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 20:09 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Dana
Podle mně Peřovec skvrnitý (Synodontis eupterus) rybicky.net/atlasryb/perovec_skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2016 20:02 Muž DaveLister [478] Re: Dana
Nějaký peřovec (Synodontis)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2016 19:57 Dana – prosím nevíte co to je za rybu ???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den chtěla bych poradit něco o rybce z fotek nevím přesně co to je za druh.
Děkuji
popřípadě info na mail: dvecernikova@seznam.cz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 14:43 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: Pecanek
okouníček sklovitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2016 14:16 Pecanek – Nevím si rady, asi týden se snažím zjistit, co je to za rybku??
Fotka k příspěvku Nevím si rady, asi týden se snažím zjistit, co je to za rybku a stále se nedaří. Poradí mi někdo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 12:14 ioopp Re: rudolf
bez přemýšlení jsem to opsal... máte pravdu Hypoptopoma palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2016 09:34 Muž rudolf [4681] Re: ioopp
Hypoptopoma sp. (Nannoptopoma je neplatné synonymum - viz revize z roku 2010: digitallibrary.amnh.org/…)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 20:55 ioopp Re: niky
Nannoptopoma sp.
nejspíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2016 19:28 Žena niky [13] – jaký druh "otíka"
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, najde se někdo kdo by věděl co je to za druh otíka? Zakoupen byl v Hornbachu, prodávaný mezi klasikami.Prodávající mi říkal název Haroldoi, ale ten to není. Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 18:21 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Mesala
Chtělo by to lepší fotku. Vypadá to na krunýřovce, nejspíše Ancitrus sp..

rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 18:18 Žena Mesala [22] – Ryba
Fotka k příspěvku Ahoj, jen se chci zeptat ,jak se jmenuje tahle rybka? Není moje, jen by mě to zajímalo... díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 11:02 Muž MarekP [812] - MalawiRe: martondra
A na fotce 4 a 5 je vepředu parmička červenoploutvá. rybicky.net/atlasryb/labeo_cervenoploutve .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 10:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: martondra
Fotky nic moc, ale vypadá to jako:
rybicky.net/atlasryb/parmicka_nadherna
dlouhoploutvá varianta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2016 10:49 martondra – Co je to za ryby?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj nevite co je to za ryby?Kamos je drzi ve sklince a potrebujem vedet co nejdrive co jsou zac,aby vedel jestli se snesou s joho ryby.Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2016 15:52 ioopp Re: PT
Chlamydogobius eremius
Hlaváč pustinný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2016 15:42 Muž PT [89]
Fotka k příspěvku Zaujala nás z profesních důvodů (akvarium v praci :) ) tato fotogenická ryba - fotka je z uvodniku casopisu Akvarium (s tematem miniryby)
 
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=751