Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
Ak nepochodíš tu, tak sa skús popýtať na
www.akvamalawi.com . Niektorí borci chodia aj sem, ale tam to máš asi najistejšie.
No já o tom skoro nepochyboval...
No příteli to tě asi zase nepotěším - ta "samice" je nejspíš delfín...C.moori...ale třeba mne někdo opraví a tebe potěší
... to nahoře se mi vůbec nezdá, takže si počkáme na někoho, kdo tyto ryby momentálně chová...
0 26.05.2012 00:10 lexxxa – Afra?
Ahoj. prosím zkušené o identifikaci těchto rybek, děkuji.
obr.1..... zakoupeno jako AFRA Female
obr.2.....tohodle krasavce sem zachránil před spláchnutím do záchodu, a vlastně kvůli němu zařizuju teď 375 litrovou nádrž..Co mě zaráží je, že má včetně ploutve tak cca 15 cm.
A proto se ještě zeptám, když bude s menšíma tlamovcema, bude to problém
Variabilita barev je tak veliká, že je možné všechno
Navíc to vypadá jako endlerka a to je zcela normální
0 25.05.2012 07:12 TomasP – pavi ocko :)
chtel jsem se jen zeptat je mozne ze se mi u samecku objevuje cerna skvrnka asi v pulce telicka a presne pred ocaskem ? je to nejaky zvlastni podruh paviho ocka ??
dekuji predem za odpoved
Starší reakce
0 17.05.2012 16:14 Nursultan Tulyakbai – zle linky som dal, oprava
Starší reakce
I podle okraje ocasní ploutve
0 04.05.2012 18:13 JagerMaister –
Re: sisi Souhlasil bych se siamkou
Co je to za rybu nevím, ale co je z té fotky zřejmé, že jsou ty ryby pěkně vystresnutý a odhadoval bych to na nevhodné prostředí ve kterým jsou nuceny přežívat. Určitě nic neskazíž momentální častější výměnou vody.
Nějaká z parmiček cf. černopruhá?
0 04.05.2012 15:45 sisi – Skákajíci rybka
Chtěla bych se zeptat co je to za rybku? dostala jsem je ale bohužel nevím jak se jmenují, spiše skáčou po dně než plavou
díky
On je plachý, pokud je sám. Pokud je trnovců bělopruhých více, i u nich funguje sociální chování. Proto jsou více vidět. Brání si teritorium, více se handrkují o potravu,takže jsou v pohybu, ale také se rádi druží a to pak klidně leží ve skupině třeba na kořenu a neskrývají se.
Ano, na 100% je to trnovec jak psal PaDa. S tím pořizením fotky ti zcela věřím. Jedno video s tímhle krasavcem mám v prezentaci taky.
Zdravím, dneska mi ji daroval kamarád, sám nevěděl co to je. JE to sumec, plachý je, ani nevíte jakou mě to dalo práci ho vyfotit
) Na mojí prezentaci je i videjko s jeho krmením.
Starší reakce
Vzadu krunýřovec síťovaný a vepředu krunýřovec pardálí...
Dost pravděpodobně to jsou parmičky příčnopruhé - Puntius fasciatus. Z akvárií, které máš v prezentaci, jsou pro ně všechny malé. Tyhle parmičky rády plavou a dorůstají přinejmenším kolem 7 cm (v akváriích, v přírodě víc), i padesáticentimetrové akvárium je pro ně malé.
Z toho souboru fleků za rostlinami těžko něco poznat. Osobně si tipuji na Barbus (Puntius) everetti. Je to ovšem jen tip.
Ty si myslíš, že opravdu jde o určení? Barevně asi parmička, možná sekavka, ale tohle přece nemůže normální člověk myslet vážně!
Snad nějaká parmička? Pro mě je tam skryto opravdu mnoho, tak snad někdo jiný bude ve svém úsudku bystřejší.
Starší reakce
Potvrzuji, že se jedná o Dimidiochromis compressiceps a také hned zchladím tvoje nadšení z pořizení této rybky. Tato ryba patří do skupiny haps a ty tam máš mbuny. Mbuny jsou orientované na skalnaté útesy, tam si tvoří stálá teritoria, kde se krmí převážně řasami. Haps jsou většinou dravci volných vod, teritorium si hlídají pouze v období tření a jejich potravou je vše co se hýbe a dokáží to spolknout. Tím chci říct, že ačkoli jsou to tlamovci ze stejného biotopu mají dost rozdílné nároky na chov. Dimidiochromis dorůstá velikosti přes 20cm, takže jak poroste začne tvé dosavadní osazenstvo považovat za kořist. Ovšem pokud se budeš chtít jejich chovu věnovat, mněl bych pro tebe jeden tip. Pořiď alespoň dva samce a větší akva. Samotný samec má nevýrazné vybledlé barvy (podobně jako samice), když bude mít konkurenci tak se nádherně vybarví. Větší akva, že jsou to rychlí, temperamentní plavci a pro dosažení plné velikosti.
Myslím že bingo!
To bude nějaké Malawi, možná mladá samice Dimidiochromis compressiceps ale to hádám protože jsem je malé nikdy neviděl, jen odrostlé kusy.
Prosím, poraďte,co je tohle za rybu???
Já vůbec netuším, ale celkem bych to potřeboval vědět.
jestli to má fousky je to kapr pokud ne je to karas
KOI kapr rozhodně není malá ryba. To by prodavač musel být d****l aby tvrdil, že je to malá ryba. Vzhledově mi to mnohem víc sedí na karase než kójáka
No já tě nevím. Ono to vypadá jako karasové, co nám plavou v jezírku na zahradě a ti největší kousci maj kolem 20cm.
No tohle jsou malé rybky určené do akvárií ale nenašel jsem je tady v seznamu rybek
Karas. Ryba vhodná do venkovních jezírek
0 16.04.2012 19:33 Tobashimaru – Karas či co ?
Dobrý den chci se zeptat jestli někdo nepozná co je toto za rybky můj děda je koupil ale zapomněl název prý údajně začínají na k a že by to mohli být jakýsi karasové tak nevím poraďte děkuji
Starší reakce
Jsem rád, že jsem to nakousl a tys to dorazil se svou odbornou erudicí
Reagoval jsem hlavně na tu jasnou jednu tečku, než by se mi chtělo zabývat celou strukturou perlovek...Shodou okolností jsem článek o těchto rybách W.Staecka četl pečlivě a rád také se při přípravě prvního čísla časopisu Aquaristik
.Dlužno dodat, že ne všechny perlovky jsou povahově nepřijatelné pro společenská akvária, jak se nade mnou domnívá náš kolega. H.sp. Bangui, za jejímž masívním rozmnožením stojí několik českých akvaristů, je perlovkou s chováním zcela anomálním. Já jsem je získal od žďárského chovatele Zdeňka Dočekala a v roce 2008 jsem jich na trh umístil kolem pěti tisíc, takže si troufám tvrdit, že o nich něco vím. Když jsem je přivezl jako mezi chovateli označované "perlovky nebojovné", tak jsem na ně hleděl s nedůvěrou po zkušenostech s jinými druhy. Ovšem když se mladí jedinci vytřeli v nádrži, kam jsem je provizorně umístil ke G.incisus a ti vesele hodovali na malých perlovkách kolem rodičů, tak jsem nevěřil podobně jako ti rodiče. Jen nevěřicně kroutili hlavou nad drzostí duhovek a rádoby stínovali strašení, aby svého jednání zanechali. A červené jsou tyhle prslovky také hodně
Ve svém teritoriu snáší ostatní ryby velmi dobře.
To je nádherné vyznání lásky, které si perlovky určitě zaslouží, včetně vlídného připomenutí, že ryby opravdu nejsou svině. Ale s druhovým určením je třeba zabrzdit na úrovni: je to perlovka, Hemichromis sp. Víc prostě určit nejde. S perlovkami chovanými v akváriích je v tomto směru velká potíž. Existuje skupina druhů, které mají pět černých skvrn, to jsou H. fasciatus, H. elongatus, případně H. frempongi, pokud ji považujeme za samostatný druh (aktuálně spíš ztotožňována s H. fasciatus). A pak jsou druhy a formy, které mají černých skvrn méně – jednu, dvě nebo tři, vesměs podle věku a okamžité nálady (černá kresba je u ryb nejproměnlivější a jako určovací znak nejošidnější). Ještě relativně dobře se z nich dá poznat H. cristatus, protože má skvrnu uprostřed boků žlutě lemovanou. Totéž platí i pro formu H. sp. Bangui, jež ale má podstatně méně iridioforů (zjednodušeně přeloženo – modrých skvrnek) na těle. A tady končíme. O všech ostatních se dá stručně říci toto: Tradičně v literatuře převažují jména H. bimaculatus a H. lifalili, což ale neznamená, že jsou tyto druhy také doopravdy nejvíce chovány. A taky to neznamená, že to jsou druhy jediné. Naopak – zdá se, že většina akvarijních jasně červených perlovek s poměrně velkým počtem iridioforů a často jakoby jen s jednou skvrnou (tou přední na horním okraji skřelí) je ve skutečnosti Hemichromis guttatus („jakoby“ píšu záměrně – jsou jedinci a situace, kdy H. guttatus má černé skvrny zřetelné dvě nebo i tři). Skutečné H. lifalili a H. bimaculatus se zřejmě chovají v akváriích jen velmi málo. U H. bimaculatus je problém, že její typová lokalita je uvedena „asi Libérie“. Paradoxně, ryby občas v novější době chycené v Libérii či sousední Sierra Leone mají černé skvrny tři, ne dvě, jak navrhuje druhové jméno. H. guttatus a H. lifalili mají odlišný výskyt – první žije v západní Africe od Pobřeží slonoviny po Kamerun, druhá východně a jihovýchodně od ní, ve Středoafrické republice a obou Kongách. Jenže kdo u akvarijních perlovek ví, odkud pocházejí? Pokud nejde o aktuální přímý dovoz, tak nikdo. Samozřejmě jsou u akvarijních populací ve hře i možní mezidruhoví kříženci, jenže když nikdo s jistotou neví, jakého druhu jsou rodiče, těžko pak vynášet v tomto směru soudy.
Jaroslav Hofmann
Podle jedné tečky to nejspíš bimaculatus (tedy dvojtečka, dvojskvrna) nebude. Takže lifalili spíš. Přičemž to pochopitelně kříženec být může.
Píšete kolego -- Pokud budou v nádrži malé rybky tak při prvním tření tam už nebudou..jsou to svině a lze je chovat jen s velkýma rybama..nejlíp o hodně většíma než jsou ony.
A vypíchnul bych především tu vepřovou pasáž
Perlovky jsou perlovky a ne svině. Dobře vyladěný pár je dvojice ryb s absolutně dokonale vyvinutým sociálním chováním, která o svůj potěr bojuje s nasazením života. V té době nádherně vybarvené ryby předvádí tolik lidského chování v páru, že jen stěží mohu připustit, že jsou všichni lidé svině. (I když pár jich znám. Těch sviní.) Takže abych svůj citový výlev vůči těmto rybám uzavřel...Nedávno mi napsala akvaristka trpící tím, že se jí dvě perlovky naprosto příšerně řežou v akváriu. Tak, že je musela oddělit. A to si nemůže dovolit. Azyl jsem jim nabídl. (Jak je patrné, mám perlovky rád
) Dost jsem ryby zakrmil - to bylo nutné. Není to ani tři týdny co ke mně přišly...Už jsou vytřené, dokonce v nádrži plné ancistrusů, kteří když zjistili, že se kolem květináče se zlou potáží, tak se prostě začali tomu místu vyhýbat a je klid....
Perlovka je úžesná ryba, která v nádrži od šedesáti litrů nahoru může v páru zcela v pohodě žít i třít se (odstávčata s rodiči dlouho být nemohou) a taková dvojice může uspokojit akvaristu koníčkáře naprosto dokonale. Závěrem bych ještě zdůraznil to krmení. Je to ryba dost hladová a je třeba je krmit dostatečně energeticky hodnotně. Takže žádný LON a jiné obilí.
Co jsem koukal tak koupit čistou červenou nebo rudou je unikum, co jsem viděl prodávat tak to bylo něco mezi...prostě kříženci obou a myslím že i tohle je ten případ.
Pokud budou v nádrži malé rybky tak při prvním tření tam už nebudou..jsou to svině a lze je chovat jen s velkýma rybama..nejlíp o hodně většíma než jsou ony.
fotka sice mázlá a nevýrazná, ale také se přikláním k Perlovce
Hemichromis Bimakulatus..Perlovka červená,Jestli vidím dobře.
Neviete mi poradiť čo to je za cichlidu ? Otec mi ju dnes priniesol ..
Ďakujem
Starší reakce
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
Přidat reakci
1 ...... [43] ...... 71
Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226634x