Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 16   21.10.2012 21:46 Muž rudolf [4681] Re: glumča
Na snímku č. 1 je sekavec thajský (Pangio myersi), na snímku č. 2 sekavec sundský (Pangio semicincta). Oba patří spolu s dalšími sedmi druhy do druhové skupiny „kuhlii“. Výskyt vlastního druhu Pangio kuhlii (česky „sekavec příčnopásý“) je však podle dnešních názorů omezen pouze na Jávu, odkud se akvarijní ryby na komerční bázi vyvážejí minimálně, takže vzniká otázka, zda tento skutečný Pangio kuhlii byl vůbec kdy do akvárií dovezen.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 19:15 Žena glumča [424] - Labyrintky – jaký sekavec?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mám dotaz,kupovala jsem sekavce příčnopásé,ale mám pocit,že mám přimíchaný mezi ně ještě jeden druh.Poradíte? ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.10.2012 00:09 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Jurda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 00:01 Muž Jurda [0] – Nazev?
rybicky.net/k/nej/3/288.jpg
Muzete napsat co to je za rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 11:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: peter1459
No sú voĺako "vyblité" :) :) ale bude to něco přistříknutého...kdo by počítal paprsky v hřbetní ploutvi, zvláště pak když se u těchto ryb jejich počty vlastně překrývají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 09:48 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: dopi
Velifera tam bude, ale bude to nějak zprasený s gold molly nebo tak. Čisté nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 08:25 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: LiborSprysl
ja som ich videl aj v tejto farbe, síce dávnejšie ale boli to velifery, podľa násadca chrbtovej plutvy by som povedal že to sú velifery určite ale neviemzaručiť že to niesú krížence ako hovoríš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 04:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: dopi
Podle těch nových fotek neřekne nic jiného...sice ryby na délku, ale fotky se mi ukazují v příšerné kvalitě....Ale na veliferu to fakt nevidím...Kříženec čehosi prosím. Ta barva je zcela nestandardní! I když se můžeme bavit a variabilitě, ale v téhle barvě jsem velifery u nás fakt neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 17:07 R Muž romant [27987] Re: dopi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 13:40 dopi Re: LiborSprysl
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku doplňuji na délku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 05:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Velifera téměž stopro ne. GM a možná nějaký "přívažek" latipiny, či doknce ona, ale je potřeba vidět rybu na délku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 18:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: dopi
Nejsem odborník přes živorodky, ale tvar hřbetní ploutve mi připomíná veliferu... nicméně v takové barvě jsem ji nikdy neviděl. Nicméně tady v atlase mají fotky podobně zbarvených velifer - Poecilia velifera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 18:24 dopi
Fotka k příspěvku Jistě je to nějaká základní nenáročná rybka, co každý pozná, napíšete mi prosím jméno? Děkuju jedná se o tu větší více dooranžova, ne tu mollu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:28 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: petastastna
Zkus si vyhledat Aulonocara stuartgranti jak píše hr, stačí obrázky na googlu. Ta ryba je poměrně variabilní, ale alespoň nějaký náznak světlejší barvy na lemu některých ploutví by mít měla. Také si myslím, tedy podle té fotky že to bude ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 09:01 Žena petastastna [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,prosím,poraďte mi, co je to za tlamovce, nebo cichlidu??
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.10.2012 22:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: mino11x
No nevím, jestli bude ideální se optat v prodejně, kde ti na dotaz, co je to za rybu, odpoví "ping-pong" :-O
Bejt Tebou, spíš bych se pokusila tu rybu líp vyfotit a foto vložit sem. Jen doufám, že jsi z předchozí diskuse pochopil, že koupit rybu, o který absolutně nic nevíš, je šlápnutí vedle ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 22:30 mino11x Re: DREDRA
...najlepsie bude sa ist opytat do predajne, aj tak dik za radu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 14:21 DREDRA Re: mino11x
Čau na fotce sice žádnou rybu nevidím(foto hrůza). ale ta hadice by mohl být červor-typhlonectes natans. Někteří prodejci ji prodávají jako rybu,ve skutečnosti je to však obojživelník....mrkni google
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 14:01 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Ičin
Opomíjíte sekavce úhořovité ;-)
Jen ta šmouha mi přijde už hodně dlouhá na sekavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 12:50 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: mino11x
Z fotky před koloseem toho moc poznat nejde,ale mňžnosti jsou dvě. Buď hrotočelec nebo bichir (z běžně dostupných) oba potřebují jemný písek a skrýš a masitou potravu. Divím se že žijí
Pokud by mě někdo řekl že se ta ryba jnmenuje "ping-pong" tak jim to nechám na pultu a odcházím
Akvárko by chtělo komplet předělat
Edit: pokud má hlavu do špičky(zobák) tak je to hrotočelec, pokud ne,tak bichir. Viz info o rybách. Udivuje mě že gupky žijou :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 18:14 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mino11x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 17:05 mino11x
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku poprosim Vas ak viete z tejto foto co by to mohlo byt za rybku, mam ju skoro rok,,,zahrabava sa do piesku, trci jej len hlavicka, ked je hladna vyplava a potom sa zas skryje... foto nieje moc ostra ale tatkychto ryb asi nieje vela
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 11:44 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: DREDRA
Parosphromenus deissneri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2012 11:31 DREDRA
Poradí mi někde co je to za rybku? i.pinimg.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.09.2012 14:49 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: hokky
Samička titejky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 14:39 hokky
Fotka k příspěvku Nevíte někdo :-O Je velká jako neonka obecná
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   29.09.2012 13:11 Muž rudolf [4681] Re: Míša
Ona hlavně žádná varianta "Gold" ve smyslu xantorické mutace s černým okem u pancéřníčka skvrnitého (Corydoras paleatus) neexistuje. Jde o albinotickou formu, která se někdy komerčně označuje "Gold", což je v daném případě označení zavádějící.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   29.09.2012 12:51 Muž Yirka [9126] Re: Míša
Je to dle červeného očka spíše albíno než gold images.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 09:39 JagerMaister Re: Míša
pancierníček škvrnitý var. Gold
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2012 09:35 Míša
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám také dotaz na rybku - dostali jsme akvárko a tyto 2 rybky. Horší kvalita fotky, líp to můj foťák nezvládl. Poradíte prosím?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 13:24 R Muž romant [27987] Re: Svabka
Je to Ramiréza, jak píše kolega. Var. neon blue, nebo se taky označuje jako electric blue a jistě se najdou i jiný komerční názvy té samé rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 13:20 Muž Yirka [9126] Re: Svabka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 13:17 Svabka – Zle uvedený názov v obchode - vôbec neviem aký to je druh
Fotka k příspěvku Dobrý deň,
prosím Vás, viete mi niekto povedať, čo presne je toto za rybku (ja nemám ani tušenia)? (Prípadne ak niekto viete aj jej približnú cenu v obchodoch.)
Ja som v tom nováčik a keď si kupujem rybky, opýtam sa, ktoré sa navzájom znesú, zapíšem si alebo si pozriem na bločku presný druh, ale teraz mi nablokovali absolútne iný druh (čo som zistila, keď som si doma dala vyhľadať ten latinský názov na bločku - pričom ostatné boli iba po slovensky) a tá nablokovaná je dosť drahá (neviem ako táto), takže tam pôjdem znova, ale chcem si najprv byť istá tým, aká to v skutočnosti je rybka.
Dosť ma to pobúrilo, pretože keď mi ich dali do sáčku, dali mi do ruky iba papierik s číslami, ktoré majú nablokovať a na bločku už bol len ten latinský výraz, čiže pokiaľ nie som biológ, dosť skúsený akvarista alebo som ešte podobnú skúsenosť nemala, nemohlo ma niečo takéto napadnúť.
A keď odfotím aj tie zvyšné, asi sa vás radšej ešte opýtam aj na tie, aby som si bola istá.

Ďakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.09.2012 21:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Nympheas
To jen svědčí o tom, že člověk by si vždy měl předem zjistit co nejvíce o požadavcích rybky, kterou kupuje. Kupovat rybky podle toho, že se mi mometálně zalíbily, je ta nejlepší cesta k trápení ryb i sebe.
Edit: Rudolf to napsal rychleji a lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 20   27.09.2012 21:29 Muž rudolf [4681] Re: Nympheas
No, to nebudou. Okamžitě vrátit do prodejny, nedat se, trvat na tom, že byla kamarádka uvedená v omyl, v nejhorším vyhrožovat povoláním kontroly (veterina, ČOI). Diskutuje se tady o tom aktuálně v jiném vlákně - prodavač, který doporučí kaložrouta do 30 l, by měl dělat něco jiného (slušně řečeno a s vědomím, že třeba v daném obchodě jde prodavači o místo a každou korunu tržby), ale hlavně majitel oné prodejny, toho by se snad patřilo zavřít. A kamarádka by se mohla obtěžovat něco si před cestou do obchodu přečíst. Ano, já vím, je to hrozný stav, když se zákazník ve specializovaném obchodě nemůže spolehnout na radu prodavače, ale v akvaristice to tak, bohužel, v části obchodů je.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2012 21:23 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: rudolf
Tak to je vrchol..tuto rybu nabídli v e zverimexu do 30ti L akvária.To asi nebudou vhodné podmínky. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2012 21:12 Muž rudolf [4681] Re: Nympheas
Kaložrout skvrnitý - Scatophagus argus
500 litrů, brakická voda, hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2012 20:34 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Kamarádka mi dnes poslala foto své nově zakoupené ryby,kterou nedokážu identifikovat..věděl by někdo?Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.09.2012 20:58 JagerMaister Re: macsim
je to panc. zelený
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:42 macsim
Fotka k příspěvku Mam uz docela dlouho nejakeho pancernicka, ale nevim jakeho presne. Mel jsem 2 kusy, ale po hrozne nemoci v akvarku zustal jen jeden z nich a to jako vubec jedina ryba v akvariu. Dnes jsem dokoupil dalsi ryby a mel jsem v planu koupuit i toho pancernicka, ale nikde jsem nic podobneho nenasel. Podle enciklopedie na tomto webu jedina ryba, ktera se mu podoba nejvic, je pancernicek zeleny, ale opravdu si nejsem jisty. Je opravdu strasne cila a bylo tezke ji vyfotit :-D toto je asi nejpovedenejsi fotka i kdyz je strasne rozmazana...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2012 20:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: bulawaio
Na mé gusto bych spíš hledal normany...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.09.2012 20:27 JagerMaister Re: bulawaio
samička oryziras vovorae ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 20:05 Muž bulawaio [92] – Prosím o pomoc, co je to za rybičku?
Fotka k příspěvku Dostal jsem ji společně s Kardinálkama vietnamskýma. Měl jsem podezření, že je to Kardinálka Čínská, ale ted už si nejsem jistý... Prosím o pomoc, předem děkuji za upřesnění.


 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   22.09.2012 15:33 host Re: Wlasy
Puntius conchonius :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 15:25 - Re: Wlasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 15:17 Wlasy – Jaký je to druh?
Fotka k příspěvku Dobrý den, již léta chovám tento druh rybiček aniž bych znal jejich název můžete mi prosím poradit děkuji :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 08:56 romanr Re: navik
Mala by to byt Acantopsis dialuzona ,Diky za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.09.2012 00:19 Muž navik [908] - SumciRe: romanr
Taky si myslím, že to bude některá z mřenek, spíše však rodu Acantopsis či příbuzného...
www.loaches.com/…
tahle?!?
www.akva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2012 23:58 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: romanr
Tady je spíš otázka,jestli je to vybarvení už hotové,nebo jestli to není focené po převozu,ve stresu a podobně,mě se zdá tato Botie ještě nedobarvená.Třeba správné označení najdeš na fotkách na google...
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 23:44 romanr – Kto ma pozna?
Fotka k příspěvku neviete co je to za rybku?
 
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=1951