Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 18:08 Milan – určení
Fotka k příspěvku Dokáže někdo určit druh? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dejva
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 22:21 Muž Dejva [15] - LabyrintkyRe: PaDa
Dík, souhlas, taky mi to tak připadá. Pak jsou ale ty fotky v atlasu u balitory úplně mimo, sedí asi jen jedna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2013 21:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dejva
i údajná sevélie viděná dnes naživo
Posuď sám, cos viděl...
www.loaches.com/…
www.google.cz/…
Jinak ty odkazy, co jsi tu dával, jsou podle mne sewellia lineolata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 17:56 Muž Dejva [15] - Labyrintky
Prosím o radu... Která z fotek v atlasu nesedí? A nejde jen o tuhle jednu fotku, je jich tam podivně zařazených víc... Měl jsem v plánu si do velkého akvárka pořídit balitoru leverettovu, ale fotky sevélie i údajná sevélie viděná dnes naživo mě těžce zmátly coze Jedna je hejnová ryba, druhá teritoriální...tak ať vím, na čem jsem a co vlastně donesu domů.

rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2013 16:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: SHMF
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 16:49 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: SHMF
pancéřníček a myslím že "Venezual black"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 16:41 Muž SHMF [0] - Labyrintky – Copak je to za rybičku ?
Fotka k příspěvku Pomuze mi nekdo s identifikaci rybky?Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2013 22:32 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: lemming46
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 22:21 Muž lemming46 [313] – Vrčivka?
Fotka k příspěvku Koupil jsem 6 kousků vrčivka trpasličí / trichopsis pumila. Potíž je, že jedna z nich je trochu jiná než ostatní. :-) Má výraznější boční pruh, červenou barvu na ocase a tvar ocasu typický spíš pro parmičky. Dokáže někdo určit, co je to zač? Je to ta rybka na fotce nahoře.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 22:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nehygienix
Parmička zlatá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 22:20 Muž nehygienix [4] – :)
Fotka k příspěvku Dekuji :)a snad asi posledni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2013 22:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: tillecek
To spíš ne, ale je to v krátké verzi, tak je to otázka, a nelze rybku určit tak jednoznančně...spíš to bude asijský produkt - to jsou kříženci všeho možného...častěji je to prodáváno v marketech jako silver molly, pod což se schová všechno, velkoobchody tento druh mívají častěji jako P.latipinna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 22:16 Muž tillecek [133] - SumciRe: nehygienix
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 22:14 Muž nehygienix [4] – Dekuji :)
Fotka k příspěvku Dekuji vsem a pridam dalsi aspon se dozvim co tam konecne mam :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 22:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kubasix
A bude to mečovka, samička :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2013 22:06 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: nehygienix
Vypadá to jako plata nebo mečovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 21:39 Muž nehygienix [4] – Copak
Fotka k příspěvku Copak je to za rybku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 20:55 Muž rudolf [4681] Re: JoKa
Maličko se v tom ztrácím, narážel jsme na odlišnost křížovce, kterého jste původně považoval za pangase, a pangasů. Jestli myslíte, že na fotkách ze 17:52 a 17:54 jsou ryby dvou různých druhů, tak to bych si podle těch fotek rozhodně netroufl tvrdit. Neříkám, že to nemohou být dva různé druhy, ale to by chtělo vědět aspoň něco o původu těch ryb. Měl jsem za to, že plavou v jednom akváriu, pocházejí z jedné dodávky atd. 17:52 je prakticky s jistotou Pangasianodon hypophthalmus, ale u té 17:54 černou špičku řitní ploutve nevidím a jinak opravdu těžko říct, zda by to mohl být Pangasius sanitwongsei.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 20:25 JoKa Re: rudolf
Tak prvního jsem trefil správně, ale druhého jsem považoval za tu samou rybu, jenom třeba jiné pohlaví. Děkuji, jsem zase moudřejší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.11.2013 18:49 Muž rudolf [4681] Re: JoKa
No jo, to je těžké vysvětlování, když ty ryby vypadají úplně jinak a vám připadají stejné ;-) Tohle je s největší pravděpodobností pangas spodnooký (Pangasianodon hypophthalmus), který se před časem jmenoval Pangasius sutchi a česky se mu říkalo "sumeček žraločí". Občas se vozí také pangas vláknoploutvý (Pangasius sanitwongsei), který se v dospělosti pozná snadno podle nápadně protáhlých prvních paprsků v hřbetní ploutvi, prsních ploutvích a břišních ploutvích. Mláďata protáhlé paprsky nemají, takže se oba druhy od sebe rozlišují obtížněji. Exaktním rozdílem je počet paprsků v břišních ploutvích - pangas spodnooký 8, pangas vláknoploutvý 6, pomůckou ne zcela 100% jsou některé znaky ve zbarvení: pangas vláknoploutvý mívá už od mládí černé konce prvních paprsků v řitní ploutvi, takže na špičce řitní ploutve vzniká černý trojúhelníček, pangas spodnooký mívá zase docela často na těle naznačeny tmavší podélné pásy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 18:10 xx Re: JoKa
Pravděpodobně to jsou tyto ryby:

17:52
www.planetcatfish.com/…

17:54
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 17:52 JoKa Re: rudolf
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak to jsem z toho jelen. Považoval jsem toto za to samé a o tom si myslím, že je právě ten sumeček žraločí...
A když už jsme u toho, co je prosím tahle rybka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2013 16:46 Muž rudolf [4681] Re: xx
Je to přesně tak, česky jsou tito sumci "křížovci". V případě, že jde opravdu o druh seemanni, je jeho aktuální rodové jméno Sciades. On to byl v minulosti už Arius, Hexanematichthys, Ariopsis a aktuálně Sciades. A. Marceniuk, který se systematikou křížovců dlouhodobě zabývá, publikoval se spolupracovníky už dvě obsáhlé revize čeledi s redefinicí rodů (2007) a se vztahy mezi rody (2012), v obou případech synonymizuje Ariopsis se Sciades, na což dosud nezareagoval ani Planet Catfish, ani FishBase.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2013 14:27 xx Re: kony26
Bude to pravděpodobně

Ariopsis (Arius) seemanni

www.planetcatfish.com/…

nebo některý jeho příbuzný
www.planetcatfish.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 13:59 JoKa Re: Zoidik
Pangase si trefil, ale je to tenhle:
Pangas dolnooký oficiálně, nebo se mu také říká sumeček žraločí.

rybicky.net/fotogalerie.php…

Každopádně potřebuje obří akva. Minimum těch 500l, ale to je fakt min, jinak nedoroste, zakrní a zdechne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 13:55 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: kony26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 13:51 kony26 – Copak je to za rybku?
Fotka k příspěvku Nevite nekdo,co je tohle za sumecky,pokud to teda vubec jsou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 23:39 Muž dudak [1885] Re: Romiš
řekl bych peřovec asi tento
rybicky.net/atlasryb/perovec_ockaty
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 23:31 Romiš – Co je to za rybu?
Fotka k příspěvku Nevíte, prosím, co je toto za rybku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 08:11 Muž wladys [291] - CichlidyRe: kmara
Nejmarkantnější rozdíl je ve velikosti. G. brasiliensis je mnohem větší. Dorůstá až ke 30cm. Iporangensis sotva 20cm. Více rozdílů zde www.cichlid-forum.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 00:40 finnnp Re: kmara
Je to určitě Perleťovka iporangensis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 00:33 Muž kmara [10] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Ahoj. Prosím, jaky je rozdíl mezi G. brasiliensis a iporangensis?
Koupil jsem zde od jednoho akvaristy podle všeho G. iporangensis, ale když se dívám na ty fotky, tak jsou stejné jako brasiliensis. Díky

Na foto je ta moje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:53 franta1983 Re: rudolf
díky moc!bichir senegalský :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:31 Muž rudolf [4681] Re: franta1983
Nějaký bichir rodu Polypterus, přesný druh podle fotky určit nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 16:16 franta1983 – co je to za rybu?
Fotka k příspěvku Poraďte,co je to za rybu.Dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 09:06 Muž wladys [291] - CichlidyRe: Teenka
Teenka napsala: Má asi cca 20cm
Geophagus brasiliensis samec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 05:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Teenka
Mohlo by být...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2013 01:15 Teenka – Perletovka???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku kančík perletový??? Má asi cca 20cm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2013 09:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: souky
No, když se na tu fotku podívám, tak zlost cloumá mým majestátem... Je na ní vidět, že se nikdo neobtěžoval si o rybách nic zjistit, v nějakém supermarketu koupil akvárium, do něj nasypal nějaké dno, napíchal do toho umělé kytky a koupil barevné ryby, o kterých nic neví. Je mi z toho smutno, no... zrovna včera jsme toto téma probírali - lidi si kupují zvířata jako spotřební zboží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 08:59 Muž souky [592] - RostlinyRe: malyLibor
tak nějak, mě to s trochou(hodně) fantazie připomíná přísavku thajskou.
pokud ztrácí pigment, tak dost pravděpodobně bude vystresovaná a/nebo chovaná v nevhodných podmínkách
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 08:34 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: luckyway
Na fotce se moc poznat nedá, ale podle toho, co se tam dá rozeznat tě mohu uklidnit - Beaufortia leveretti to s největší pravděpodobností nebude. Kdyby byla, stejně by brzo chcípla. Pokud máš o rybku obavu, něco si o ní přečti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 21:13 radim Re: luckyway
přísavka a z leva vykukuje nějaký karas :-P a samci gupek okolo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 20:35 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: luckyway
1. není to přísavka
2. z boku by fotka nebyla? podle čumáku toho moc nepoznáme palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 20:28 Muž luckyway [5] – Co je to za přísavku
Fotka k příspěvku Koupil jsem dvě přísavky, jednu asi 3cm a druhou asi 6cm. Ta větší byla světlejší. Mělo jít o Hong Kong Pleco - anglický název. Latinský název je Beaufortia leveretti. Po čase mi ta větší zcela zesvětlala. Mám obavy, aby nebyla nemocná nebo aby netrpěla nedostatkem nějakých živin. Dávám jim obden tabletky s řasami a velice jim chutnají, také řasy v aquariu je dostatek. Poraďte - je to jen odchylka v zabrvení? Obrazek je nekvalitní, nedají se tak snadno vyfotit :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 15:03 RAP Re: PaDa
Nejspíš nebo nějaká jeho forma. Přesněji by ho mohly určit "afričani". ;-)
Pěknej macek, škoda ho. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 14:52 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku z chalupy mi poslali fotku, co našli v návesním rybníčku:
mohl by to být rybicky.net/atlasryb/tlamovec_celnaty ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2013 11:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Tak si rikam, lze vubec krizence bezpecne poznat, tedy jen pozorovanim? Vzdyt ryba muze vypadat uplne ciste, proste si to ten konkretni kus vzal na venek vsechno po jednom z rodicu. Myslim, ze u nekterych kusu urcit bezpecne krizence a cistou rybu by bylo tak na porovnani DNA, a to jeste s tim, ze musi byt k dispozici material ke srovnani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 10:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Já se nepřel...pouze připouštěl...přece jen z fotky to na jistotu není...Já měl asi poslední čisté, páč nevím jestli je furt má ten od koho jsem je měl. Ty Šárky jsou moje, já své pustil proplout do Žďáru, tak doufám, že linie bude zachovaná, neb doma není už nic...
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226286x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=1501