Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Copak je to za rybičku?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Copak je to za rybičku?
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2022 19:16 Muž půlpy [2131] Re: Fajn discus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2022 17:04 Muž Fajn discus [1] Re: RAP
Fotka k příspěvku Tu je samček rovnakého druhu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2022 20:05 Muž vlka [3444] Re: Fajn discus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2022 19:21 Muž RAP [1549] Re: vlka
Čtyřpruhá to nebude.
Chtělo by to lepší fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2022 19:07 Muž vlka [3444] Re: Fajn discus
Parmička čtyřpruhá, fotka sice není nic moc, ale snad je to ona. Puntigrus tetrazona...
rybicky.net/atlasryb/parmicka_ctyrpruha
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2022 17:27 Muž Fajn discus [1]
Fotka k příspěvku Dobrý deň
Mohli by ste mi prosím pomôcť identifikovať rybku?
Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2022 21:20 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: IvanT
Rádo se stalo :-)
S povahou kančíků perleťových je to nejednoznačné, je silně individuální. Od nekonfliktních bezproblémových jedinců až po nesnášenlivé zabijáky mezi nimi můžete natrefit na cokoliv. Tentýž jedinec navíc může některé konkrétní ryby vyloženě nesnášet a při každé příležitosti zuřivě napadat, zatímco vůči jiným může být tolerantní či dokonce přímo přátelský (druhová příslušnost přitom není nutně rozhodující). To se nikdy předem neodhadne.
V chovu mám např samečka, který ve svém akváriu nesnese ani samičky vlastního druhu, je vůči nim agresivní, zatímco se skupinou mladých kančíků motagujských vychází naprosto báječně. Mnohem menší tamtéž žijící nigrofasciata mu dokonce může vlézt až do úkrytu a on ji tam v klidu nechává...
Komplikované povahy. Holt to budete muset opatrně zkoušet s různými dostatečně robustními nebojácnými rybami, aniž by byl výsledek dopředu jistý. Rozhodně je ale nepouštějte hned k sobě, použijte třeba nějakou dělící mřížku, kterou neprovalí. Je to silně teritoriální ryba, k ubití "vetřelce" může dojít velice rychle. Pokud bude při pohledu na nováčky projevovat jenom mírné podráždění, může si zvyknout a akceptovat je :-)

No a pokud by to neklapalo, zkuste ho třeba nabídnout v inzerci např na iFauně. Cichlidářů u nás není úplně málo, někomu by mohl udělat radost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2022 18:26 IvanT Re: Felix
Moc Vám děkuji, máte pravdu, měnil jsem vodu, respektive jsem akvárium zakládal znovu. Komplet nové vzduchování, dekorace, voda…

Prosím ještě jednu radu… Dočetl jsem se, že se jedná o agresivní rybu která vše napadá a sežere, což můžu potvrdit. Jak mám nyní prosím postupovat, když chci mít v akváriu více rybek? Mám shánět samice kančíka ve stejné velikosti a doufat že to nějak dopadne, nebo raději jiné rybky? Na rovinu, určitě ho nespláchnu do záchodu, ale nemyslím si, že o něj bude někdo stát:). Jsem v pasti:)?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2022 17:41 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: IvanT
Dospělý samec kančíka perleťového (Rocio octofasciata), střední Amerika. Není to zrovna společenský tvor.

V mobilu na to sice blbě vidím, na hlavě má ale drobné světlé tečky, trochu stažené ploutve a je nevybarvený. Pokud to nejsou bublinky po větší výměně vody, popřípadě těsně před focením nebagroval ve dně, vypadá to, že chytil krupici. Radši ho důkladně prohlédněte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2022 16:46 IvanT – Perlovka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, nevíte někdo prosím co to je za rybku? Zůstala nám v akváriu už pouze tato. Má cca 15cm a vyžrala nám postupně celé osazenstvo. Chtěl bych dokoupit další rybky, ale chci si o tom napřed něco přečíst, po případě s čím se dá chovat. Máme 240l akvárium..

Díky moc,

Ivan
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2022 12:17 Muž JockeR [0] Re: romant
Vyzerá že by to mohla byť ona.
ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2022 17:40 R Muž romant [27982] Re: JockeR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2022 17:00 Muž JockeR [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,

poprosím o pomoc s identifikáciou rybky. Mám ju z burzy a nepoznačil som si druh.

Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.11.2022 15:40 R Muž romant [27982] Re: SlavekB
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2022 15:38 Muž SlavekB [168] - Živorodky – Mam z burzy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nepoznačil jsem si nazev. Myslim tu s červeným bokem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.11.2022 23:58 Muž rudolf [4681] Re: Mrija
Doporučuji přečíst:
www.aquatab.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.11.2022 18:44 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Mrija
Krunýřovec skvrnitý česky. Latinsky už to dal kolega.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 17:24 Žena Mrija [27] Re: vlka
Takže žiadna konkrétna špecifikácia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 17:19 Muž vlka [3444] Re: Mrija
Fotka k příspěvku Ancistrus, kdysi jsem měl podobného...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2022 17:01 Žena Mrija [27] – Ancik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dnes sa mi podarilo na burze uloviť tento kúsok, telo ako klasik ale má biele konce chvosta , neviete poradiť názov ? Predajca povedal len že ancistrus
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.10.2022 08:04 Muž rudolf [4681] Re: Hanzcz
Tohle tetra ozdobná (Hyphessobrycon rosaceus) není, tetra ozdobná má bílé špičky břišních ploutví a ploutve řitní. Mohla by to být tetra nachová (Hyphessobrycon bentosi), což je přinejmenším v posledních desetiletích v akváriích velmi raritní ryba, ale ty červenoskvrnné tetry byly s velkou pravděpodobností import z přírody a jako tzv. příchyt mezi nimi klidně být mohla. Tady v atlase se u hesla tetra nachová (rybicky.net/atlasryb/tetra_nachova ) nenechte zmást prvními dvěma fotkami – na první je tetra Sweglesova (Hyphessobrycon sweglesi), na druhé je vpravo tetra ozdobná, uprostřed tetra Sweglesova a vlevo ryba neurčitelná, ale na třetí a čtvrté fotce ta dodělávající ryba, to by mohla být skutečná tetra nachová.
O problematice druhového komplexu těchto „růžových teter“ jsem psal tady: www.aquatab.net/… Letí to, ten článek je už 11 let starý, všechno v něm je sice pořád pravda, ale v mezičase v roce 2014 vyšla práce Axela Zarskeho (www.senckenberg.de/…), která obsahuje mj. redeskripci druhu Hyphessobrycon bentosi a popis nového druhu Hyphessobrycon paepkei, který by čistě vzhledově mohl být rovněž kandidátem na tu vaši rybu. Ale jednoznačně to podle vzhledu říci nelze, to by se musely počítat zuby apod.
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2022 19:37 Muž Libor [527] Re: Hanzcz
Je to Tetra ozdobná
rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2022 11:58 Hanzcz – Copak je to za tetru
Fotka k příspěvku Mám ji několik let, v akvaristice mi ji přimíchali k tetrám červenoskvrnným a teď jak se vybarvila tak se jim ještě více nepodobá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 07:44 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Dunik86
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2022 07:26 Dunik86 – Copak je to za druh
Fotka k příspěvku Ahoj můžete mi někdo prosím poradit co je to za druh rybičky ?
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2022 21:51 Muž Jozef [311] Re: zervajs
Áno, bude to ona. Vďaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2022 21:34 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Jozef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2022 21:16 Muž Jozef [311] – Co je to za rybku
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vedel by niekto z týchto nie dobrých fotiek určiť? Bolo to v jednej reštaurácii a nevedela postáť. Držala sa viac pri dne...
Vďaka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2022 10:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petan22
Peřovec skvrnitý nebo nějaký hybrid peřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2022 09:32 petan22 – Peťan 22 let
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám Peťana (tak mu říkáme) už 22 let. Přežil X stěhování a je to hrdina. Defacto už třetí akvarko držím jen pro něj. Když se mě někdo zeptá co je to za druh, odpovím vždy Ancistrus. Ale nejsem si jistý. Tak sem chtěl požádat někoho z přítomných odborníků co je to za rybu. Děkuji. Ivo
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 17:57 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Někdy Endlerky překvapí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 17:44 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: ajajak
Tak ten sameček je trošku větší než ten starší. To mě zmátlo. Tak takhle to s ním dopadlo. Vybarvil se. Zkusím někdy udělat aktuální foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2022 17:11 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Mark
Zadej do googlu potěr čichavce a máš fotek k prohlížení ;-)
Můžeš podle toho co v akváriu máš pohledat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2022 16:50 Mark – Malé, neidentifikovatelné rybky.
Dobrý den, pred pár týždňemi jsem se dozvedel, že čichavce modré nepatrí do 37, 5 litrového akvária. Tedy, přenesl jsem je spět do akvaristiky jenže sem zisil, že tesne pred prenosem byl neres. Týžden už uběhl, pak 2, a jenom teď jsem si všiml, že v tom samém akváriu, v ktorem byli čichavce sou ješte taký, asi polmilimetrový asi rybky, ktoré mněli hnedé oči, sivou kúži a chvostovou ploutev, jako malé žáby vo vývoji. Já jsem četl, že malí čichavci by nemneli být takhle malí. Já vlastne ani nevím, či je to čichavec. Nevíte nekdo co by to mohlo být?(neudelal jsem foto, protože ty rybky skoro ani nevidno)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2022 12:54 Muž ajajak [228] Re: Rovano
Podle černého fleku je to Endlerka samec. Alespoň si to myslím
Edit: Endlerka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2022 12:51 Muž Rovano [233] - Rostliny – Endlerka nebo jiná živorodka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
když jsem bral Endlerky v akvaristice, tak mi dali zdarma 1kus poloviční velikosti rybky než kupovaných. Domníval jsem se, že jde o mladou samičku.
Jenže nyní je samička větší než sameček Endlerky a není to samička, ale sameček s mečíkem, co se zbarvuje a už trénuje dotírání. A ta zadní ploutev mě teda mate. Ale koukal jsme i na Endlerčího samca, a ten vlastně to asi nemá vykrojené, ale asi taky do kulata. Jen ta barevnost to zkresluje.
Myslíte, že jde i tak o Endlerku nebo je to něco jiného případně mix?
Vím, že je nejspíš ještě asi brzo a bude to věštění. V tom případě, počkám na Vaši reakci a napíšu zase někdy později.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2022 10:20 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Jo, máš pravdu. Já reagoval na Pavel50 a jeho Otíky. Jasně můj Otocinclus affinisis je asi prodáván také pod tímto názvem. Samozřejmě prodejce tvrdil že jsou z dovozu. Moji chovanci si nevezmou žádnou jinou potravu pouze řasu a tu jim musím dodávat. Ani Spirulinu. Prostě nic. Mám kousky Anubiasu v 3L flaškách od okurek a ve skleníku. Pak je dávám do akvária Otíci se na nich pasou a tak pořád do kola. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.05.2022 08:53 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ajajak
Já koukal do profilu tvojí nádrže tam fotku máš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2022 21:05 Muž ajajak [228] Re: vaclav
Já jsem žádné fotky nedával to byly fotky Pavel50, snažím se nějak rozpoznat jeho rybky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2022 20:38 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ajajak
Podle tvé fotky u ryb to Otocinclus affinisis určitě není. Tyhle ryby se sem vůbec hromadně nedováží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2022 18:56 Muž ajajak [228] Re: Anthrax
No je to pravda že obrázky jsou většinou ilustrační a od skutečných rybek hodně vedle. Já mám Otíky tmavší šedo černé. Snad to jsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2022 17:11 Muž Pavel50 [30]
Jo jo, je to tak a je to zmatek, také jsem trochu projel web a opravdu se pod Otocinclus affinis nabízí kdeco, opravdu to vypadá že mám druh Krunýřovec moronanský (Otocinclus macrospilus), no a ten žlutý bude tedy zase něco jiného, našel jsem ho a je u něj opět uvedeno Otocinclus affinis, takže je v tom opravdu dost zmatek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2022 15:53 R Muž Anthrax [4739] Re: ajajak
Problém je v tom, že jako Otocinclus affinis se prodává asi pět druhů, ale skutečný O. affinis to není. Takže nejspíš affinis nemáš. Na náhodné fotky z netu se v tomto moc spolehnout nedá.
Více informací zde: www.aquatab.net/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2022 15:38 Muž ajajak [228] Re: Anthrax
Taky bych řekl že je to Otocinclus macrospilus Krunýřovec moronanský. Otocinclus affinis je trochu tmavší a jiný vzor. Mám je v akváriu a s počítačem a obrázky jsem hledal jak který vypadá. Ale podle fotek 100% nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2022 14:06 R Muž Anthrax [4739] Re: Pavel50
Podle těch teček hřbetě bych řekl, že Otocinclus macrospilus. Budu ale rád, pokud to někdo potvrdí nebo vyvrátí.
Mimochodem, ti ostatní taky nebudou affinis. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2022 13:41 Muž Pavel50 [30]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Koupil jsem v jedné prodejně (a dá se tak předpokládat, že z jedné dodávky) několik Otocinclus affinis. Všichni, až na jednoho, mají obvyklé zbarvení, jsou takoví typicky šedobílí, ale jeden je větší a je zbarvený do žluta. Co by to mohlo být za variantu???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2022 18:44 R Muž romant [27982] Re: gab0
Ano, myslím si že se jedná o pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2022 18:15 Muž gab0 [2] – Koliza krpatá - Colisa lalia - Čichavec zakrslý
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň, jedná sa naozaj o samicu a samca Kolizy krpatej? Ak áno, asi sa im u mňa príliš nedarí. Krajšie sfarbený kus (samec?) vôbec akosi nerastie, samica (?) je bez sfarbenia. Na obrázkoch a v obchode majú nádherné oranžovo-perleťové sfarbenie.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.05.2022 16:59 R Muž romant [27982] Re: Uzivatelkapetra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2022 16:54 Žena Uzivatelkapetra [112] – Co to je?
Fotka k příspěvku Poprosila bych o identifikaci, co si to moje mamka koupila? Já nejsem vůbec rybičkář, maximálně krevetkář :)
 
https://rybicky.net/atlasryb/fotogalerie/
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb. Je-li ryba správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování ryb přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 71

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 226273x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/147?od=51