Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2014 12:39 Muž Samper [3] Re: Štefan
Po čase začalo dělat místo mnoha drobných bublinek jen několik větších a barvilo se řasou. Zubním kartáčkem ta barva nezmizela a do sava se mi dřívko namáčet nechtělo. To dřívko jsem koupil normálně v akvashopu, vypadá jako vzduchovací kamínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:06 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: DrChila
jo tomu věřím, že co kus to originál. Proto říkám, zlaté lipové dřívko. Prodal jsem jich už přes stovku a nikdo si nestěžoval palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:05 Muž DrChila [243] Re: Štefan
no tak taky záleží na tom jak ten člověk dlouho čekal jestli založil slabý kvasnice. Tak to chvíli potrvá než to profoukne.
Mě ujela trošku ruka minulý týden a trošku to foukalo víc než je zdrávo:-D asi 6 bublinek za sekundu:-D musel sem to vylejt a udělat nový....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:02 Muž DrChila [243]
a jen pro zajímavost měl jsem 2 difuzory od stejné firmy jeden 15mm druhej 20mm. Ten menší jsem neprofoukl. Ten velkej jsem profouknul i normálně pusou nějaký úsilý jsem sice vynaložil. Ale profoukl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 22:01 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: DrChila
On kupoval ode mně kompletní set s tím, že difuzor má svůj. Pak mi psal, že mu to netlačí. Zkusit těsnost, to bylo první, co jsem mu poradil. Vše těsnilo v pohodě, přesto, žádné bublinky. Nevím, nebyl jsem u toho a ani nevím, jaký difuzor to měl a od jaké firmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:58 Muž DrChila [243] Re: Štefan
no jo ale neprotlačí to z důvodu netěsnosti:) ačkoliv to slyšet třeba není prostě to uniká já testoval ty lahve potopený nikde ani bublinka:)
Jeden vteřiňák na 4 víčka. Víčka jsou vylitý zespoda aby to nemohlo kudy utýc a ze zhora taktéž abych to ani náhodu při manipulaci nezničil:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:55 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: DrChila
setkal jsem se už s tím, že mi zákazník říkal, že mu burčák keramiku neprotlačí. Koupil ode mně difuzor z lipového dřívka a jsme oba potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:50 Muž DrChila [243] Re: Samper
že kvasnice neprotlačí burčák je kravina. stačí se podívat ke mě do prezentace 140L krevetaria a můžeš se podívat jak mi to hezky bublá jsou tam i 2 videa si myslim.
Ráno když burčák založím tak večer už bublám. Jelikož mám větší nádrž jak ty tak pravidelně každý druhý týden měním jednu lahev vždy si to nějak poznačim.
Maximálně jedinej problém co může nastat je těsnost. Já použil vteřiňák hezkou vrstvu a víčko jsem obrousil šmilgrem aby tam lépe držel. A následně jsem to přejel tavnou pistolí(potom co vteřiňák po dni zaschnul). Nikde to neuchází. A vzhledem k tomu že plastová flaška ti bouchne když necháš burčák zavřenej(vlastní poučka z pouti). Nevidim důvod proč by to neprotlačilo difuzor sklokeramickej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:42 amrtin Re: Samper
Taky sem dřív ty filtry ze slimek používal,dával mi je kamarád v práci,takže úplně zadarmo :-P ,ale to lipové(smrkové) dřívko je na burčák fakt nejlepší!Tedy kromě rozpouštění ve filtru nebo rampě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:14 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Samper
Lipové dřívko ti nevyhovuje? Proč?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2014 21:01 Muž Samper [3] – slim filtr X skleněný difuzér
Ve svém malém akva 40 litrů bublám ze sušených kvasnic a po zkušenosti se vzduchovacím kamínkem i lipovým dřívkem jsem zatoužil po skleněném difuzéru s keramickou patronou. Bohužel mi bylo řečeno (na třech místech), že tu keramickou patronu burčák neprotlačí. Nevíte někdo o nějakém, který by ten menší tlak zvládl?
Také jsem zkoušel cigaretový filtr, který však po cca 14-ti dnech dělá už velké bublinky. Dnes jsem se v trafice zeptal, jestli mají nějaké obyčejné slim cigarety, že je potřebuji jen kvůli filtru a slečna se mě zeptala: A proč si nekoupíte samotný slim filtry za 22 Kč? Takže jsem koupil ty, v tom sáčku je jich 150 ks! ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2014 12:20 Annette – Burčák u závojnatek
Myslíte že by byl dobrý nápad bublat v akvárku se závojnatkama? Ryby prdí víc než dost :-D Ale kytky nerostou tak jak bych chtěla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 19:46 Muž DrChila [243] Re: zervan
JJ už tam jsou zpětné ventili tak už to bude OK.
Zejtra to nafotim:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 18:59 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: DrChila
Ak sú viaceré fľaše spojené, určite je dobré dať spätný ventil ku každej z nich aj z dôvodu, že pri výmene jednej z fliaš nepoklesne tlak ostatným, teda bublanie sa nepreruší ani na chvíľu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 18:22 Muž Aforte [533] - Rostliny – Re: DrChila
Koření a hřebíček? coze smich

Co to sakra těm rybkám dáváš. Už je připravuješ na talíř? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2014 16:00 Muž DrChila [243]
Tak se mi stala první menší nehoda. Nic sice nebouchlo ale nebylo asi daleko od toho. Jedna flaška přetlačila druhou a jelikož Tčkem šli pak do jedný hadice která vedla do difuzoru.
Tak sem provedl úpravu. z flašky to jde přes zpětný ventil pak do téčka a ta druhá taky tak. Takže se přetlačit nemůžou.

Problém byl v tom jak se zaplnila flaška zcela vodou tak jak tam je koření tak hřebíček ucpal hadičku a tlak se tam zvyšoval a zvyšoval. Naštěstí něco mi řikalo ať se podívám jak to moc bublá. po uvolnění hřebíčku zašprclýho. To bylo zase jak sopečná reakce:-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 20:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MomoPB
no a měříš nějak obsah CO2 ? jak jsi želatinu připravil , podrobnosti palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2014 16:52 Muž MomoPB [33] Re: MomoPB
Fotka k příspěvku MomoPB napsal: Co ten clanok s pouzitim zelatiny? :-) To by som si rad precital, skusil som to ale buble to zatial len druhy den, takze skusenosti budu az casom :-)
Ok, tak som asi jediny co skusil zelatinu podla prispevku 04.03.2014 20:34 :)

Flasu som zalozil 7.3., dnes je 23.3. teda 16 dni bublania a buble to od zaciatku cca stale tak isto ako prvy den po rozbehu bublania (cez cigaretovy filter).

Prikladam foto ako vyzera zelatina na dne smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 15:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: patamatix
jde kdyz mas bezpecak nebo zasobnik, tak to priskrtis/vypnes bez nebezpeci havarie....

davkovani co2 zalzi na mnozstvi a kondici rostlin, pH, alkalite

proto je nejsnazsi dropcheker..... (meri pH pri alkalite 4°dKH, v zarizeni ktere umoznuje vymenu plynu mezi detenkcni kapalinou a akvarijni vodou), tim padem mas standartizovany podminky a da se to pouzit temer kdekoliv....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 15:13 Marcel G Re: Tomson
Když přidáváš CO2, tak nejde o udržování konkrétního pH, ale o udržování konkrétní koncentrace CO2. A ať už máš jakkoli tvrdou nebo měkkou vodu (o jakékoli alkalitě), tak pokud zvýšíš koncentraci CO2 na cca 30 mg/L, pH ti neklesne víc jak o 1 stupeň (což bude těžko něčemu vadit).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 09:12 Muž patamatix [408] Re: Tomson
Myslím si,že se s tím nemusíš mnoho zatěžovat,protože například mě se při dávkování CO2 z kvasnic PH snížilo o 0,3- 0,4 PH (CO2 30 mg),což je pro ryby zanedbatelná změna,jen je třeba zajistit aby ti CO2,potažmo PH nelítalo nahoru,dolu. A vypnout kvasnice,tak nějak nejde :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 09:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Tomson
Nejideálnější asi bude když se podíváš do zdejšího atlasu , tam zjistíš jaké nároky na PH mají tvoje ryby a podle toho se zařídíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 08:31 Muž Tomson [1] – jake ph?
Zdravim vsechny kolik bych mel udrzovat PH pri bublani z kvasnicaku,,a pri jake hodnote vypinat nevypinat,,dekuji za rady,Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 15:49 Muž DrChila [243]
Je to zkumavka (špička). Odebírá se do toho kapilární krev(z prstu) například na to aby sme zjistili kolik cukru je momentálně v krvy:) Mají to všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 13:34 Muž NASREDDIN [1384] Re: Moucha
Moucha napsal:

drop cheker je to docela pěknej, co je to za zdravotnickej matroš??


Nevím zda jde o matroš zdravotnický, já to znám z vapingu :-D.
www.e-cigaretka.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 13:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
kdyz mas u kazdy flasky zpetnej ventil (funkcni), tak muzes menit flasky jak chces.... delal jsem ruzny experimenty vcetne pridavani zivny soli a nikdy mi to nevypenilo (a to i když bezpečnostní ventil odfoukával každých 5 min!!), pokud:
- jsem prudce nezmenil tlak (zpravidla otevření flašky, vytržení hadičky)
- nepovalil kvasnou flašku

a díky zpětnýmu ventilu jsem mohl vždycky flašku před otevřením "vykarblovat", abych z ní dostal co nejvíc co2

drop cheker je to docela pěknej, co je to za zdravotnickej matroš??

jinak ve vlakne rybicky.net/forum/1733-Permanentni-test-CO2 se dozvis vse potrebny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 10:17 Muž DrChila [243] Re: MonterMonty
no cukr jsem nedosypával ještě:-D já vyměňoval lahev po třech tejdnech. Ještě chudý směsy. Jen cukr a kvasnice. A nahrazuju rejží a kořením. Akorád do večera budu čekat než se tam udělá dostatečnej tlak a pak budu teprve moct otevřít propojení mezi oběma lahvema. Protože tam mám 2 burčáky a každej má svojí lahev přes kterou to probublává kdyby náhodou nastala nějaká pohroma. A hlavně vidim kolik bublá z jaký lahve:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 09:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
jj , no vono jak i někdo psal že dosypává jen cukr , tak mi to vylítlo málem až na strop po první lžce ... coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 09:38 Muž DrChila [243]
Ty jo poprvé jsem stim stěma kvasnicema který jedou 3 týdny zaklepal při vylejvání a to bylo jak cocacola když vám spadne a vy jí otevřete:-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:53 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Nechci nijak machrovat ale.diky tomu ze sem ve spleti nemocnicni uviznul. Napadlo me toto drop čekr takovedle ho vzhledu docela bybylo prima kdyby to nekdo ohodnotil zda to bude fungovat a nejzajimavejsi je to ze sem to strihal nuztickama na nehty a vodu to nepustilo dovnitr jak to tesni pac co nejde malou silou pujde vetsi. A popripade zda mi nekdo poradi jakou tu vodicku pouziva
davam to sem protoze co2 z kvasnic je taky po domacku delane
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:24 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Jen si dělám prču sám nevím,kolik čeho a pořád zkouším :-) Ale myslím,že tak jednoduché to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:22 Muž DrChila [243] Re: patamatix
Tak pokud není zarostlí celý akvarium řasou. Například se tvoří jen řasa na skle. Nebo se místy začíná oběvovat je to na to dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:14 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Tak to nevím,jestli je to tak jednoduché :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:07 Muž DrChila [243]
tak se musim pochlubit.
První pokus kvasnice jedna flaška 2 litrová ve 140L akvariu(svícení 8hod denně) po týdnu se vytvořil zelený film po celém skle.
Druhý pokus 2 dvoulitrové flašky kvasnic stejná receptůra jen 2násobné dávkování.(12-14hod denně) Týden pryč zelené film se skoro neudělal.
Třetí pokus 2 dvoulitrové flašky kvasnic stejná receptůra a přidával sem do toho ještě tekutý uhlík. 2 týdny sklo čisté bez řasy.(12-14hod denně)
Z toho plyne pokuď bojujete z řasou a nechcete bojovat přes všeljaké chemikálie, stačí akváriu svítit dodávat CO2. Rostlinky se začnou pomalu rozrůstat požírat přebytečné živiny navíc kvůli kterým se v akvariu tvořila řasa a řasa začne pomalu mizet.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:46 Muž MomoPB [33] Re: deck
pisal to tu Stonebull 04.03.2014 20:34, kukni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:31 amrtin Re: deck
Kostka kvasnic v teplé vodě je rozpuštěná za chvilku,stačí jen trochu míchat a nemusí se ani nějak patlat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:08 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MomoPB
To vubec neznám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:01 Muž MomoPB [33]
Co ten clanok s pouzitim zelatiny? :-) To by som si rad precital, skusil som to ale buble to zatial len druhy den, takze skusenosti budu az casom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
Uz bych za nic nemenil (v ramci levnych burcakovych reseni). Mam ted levne reseni (pac to cerpadlo je levnejsi nez kdejaky difuzer), nepotrebuju jine nez vzduchovaci hadicky (pac pracuji s minimalnim tlakem), ohledne starani se ani nevim ze to tam je (kdybych nemusel menit burcak, a pochopitelne po uvodnim doladeni), a jeste to dokonale funguje (pricemz nemusim mit strach z uklizeni rupleho burcaku).

Nepisu to proto, ze jsem to vymyslel, vzdycky se najde vic lidi se stejnym napadem, a ja klidne priznam i nezdar, proslapani slepe cesty, ale tohle je proste ono.

Musim ale priznat, melo to jednu nevyhodu, ale tu uz to ted nema (az na obcasne hororove sny). Bylo mi lito vyhodit ten pomerne objemny (a pochybne levny) puding, ktery byl puvodne v tom pruhlednem kelimku (jako jediny jej nemel potisteny a napisy mel jen na vicku), takze jsem ho musel snist... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:55 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: DrChila
No já to pouštim nonstop a rybičky nemaj problém a kytky krásně rostou :-) Pořád se snažim něco zlepšovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:37 Muž DrChila [243] Re: deck
Pokud to budeš mít vnější filtraci. Tak si kup atomizér na hadice a per to tam přes den přes noc ti to ufoukne ten ventil když to zavřeš myslim že nemáš co řešit:) Teda pokud ti ten ventilek funguje tak jak má. Mě skoro nefungoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: deck
Ono to zacalo silenym monstrem, kteremu nikdo neveril a za cas se to dostalo do tehle podoby a uz mi ten pokus v akvariu zustal na dobu docasnosti jeden furt (nebo nez to udelam nejak hezci, coz ale skryte za rostlinami nejspis nema valny vyznam). Hezke na tom je, ze davkujes stale stejne, i kdyz ten burcak produkuje v prubehu casu CO2 ruzne, protoze proste v pravidelnych intervalech rozpusti ve vode vzdycky stejne CO2 (objem kelimku po tu diru v boku), a navic nemusis mit strach, ze by to nekde ruplo.

Jsou i jine moznosti, jako napriklad pres pocitalo bublin a pak to nechat bezet stale a pak to vypada treba takhle: www.youtube.com/…
Nicmene pak zase nastava skrceni hadicky a pocitani bublin, coz ta moje "kelimkova odmerka" jaksi resi uplne sama. A druhy problem je, ze kdyz vypadne elektrina, hromadi se CO2 v lahvi, nerozpousti se, a jak ji zase nekdo nahodi, vsechno CO2 se rozpusti ve vode v kratkem okamziku, treba prave obsah poradne velke PET laheve...

Jinak co muzes videt u ruznych konstrukci na toto tema, kdyz je cerpadlo vyse nez ten udelator, je to spatne, protoze kdyz nastane vypadek elektriny, nebo se to na noc vypne, cerpadlo skonci napustene CO2 a v tom stavu bude mit problem s rozbehem, kdyz v nem neni voda (hromadici se CO2 ji vytlaci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 15:44 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Designer
To je parádní potlesk Něco takového si musim vytvořit taky ano Díky za rady, jsem zas chytřejší pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 15:41 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: DrChila
Ja tomu nevěřil, že to nebouchne, proto tam mam ten ventilek ;-) Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.03.2014 14:13 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: deck
Fotka k příspěvku Je to i na hlavni fotce u meho 200l akvaria, ale neuvidis nic, protoze je to zarostle :) .

Pridavam v rychlosti nacrt. Dole je cerpadelko, u mne maly filtrik (jako filtr k nicemu, jako cerpadelko staci). To cerpadlo se spina vzdy na 5 minut, v casech podle velikosti kelimku a jak chces sytit vodu CO2. Do horniho kelimku se privadi hadickou CO2. Kelimek ma z boku diru, ucpanou tenkym kouskem biomolitanu. Dole je kelimek ucpan mnohem silnejsim kusem biomolitanu. Cerpadlo je umisteno az pod kelimkem, jinak by mohlo mit problem se rozjet, kdyz by bylo plne CO2.

Takze cele to je v klidu, cerpadlo je vypnute, hladina vody v kelimku klesa az po ten bocni spuntik z biomolitanu, kelimek je napousten CO2 z burcaku. Kdyz uz by bylo v kelimku CO2 vic, tim bocnim spuntikem utece bez uzitku jako velike bubliny. Pak se sepne ceprpadelko a pousti vodu pres to CO2 v kelimku. To CO2 ubyva pred ocima, rozpousti se ve vode, voda obohacena CO2 jde pres biomolitan do akvaria (spis pres ten bocni, ten spodni je jen ucpavka, dost silny, a zmacknuty). Za par minut je v kelimku hladina vody az nahore, zbyde tam jen bublina. Cerpadlo se vypne a zase se to cele opakuje.

Z toho kelimku nevychazi (mimo odpusteni prebytecneho CO2) zadne bubliny CO2, je ve vode dokolane rozpustene.

No a na noc intervaly spinani nejedou, v noci CO2 nesytim, takze v noci jen obcas slysim, jak si kelimek odfouknul tou bocni dirou pres biomolitan.

Kdyz uz se za nastaveny cas nedokaze kelimek naplnit cely, je cas vecer vymenit burcak a rano uz je zase kelimek pripraven ke spusteni cerpadla.

EDIT: Jako cerpadlo pouzivam tohle: petdiscont.cz/… a spinaji to digitalni spinaci hodiny, ktere jsem doplnil varistorem na spinanou zasuvku, protoze ten filtrik ty hodiny shazoval. Ted se chystam jeste na zmenu, pribude intervalovy spinac, protoze bezne spinaci hodiny maji dost malo programu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 13:48 Muž DrChila [243] Re: deck
Jasně droždí vůbec nebouchne:) Měl si burčák někdy? Nechal si ho někde zavřenej nadoraz? Prodejce povídá vždy nezavírejte to zcela nechte víčko povolené. Jinak to opravdu bouchne. A ještě rychlejc když to například na pouti koupíš hodíš na zadní plato u auta kde na to bude pražit sluníčko... a budeš rok jezdit s otevřenýma okýnkama než to vyčichne :-D
Pokud používáš difuzor jako já mám 1Omm skleněný difuzor s keramikou a flašky se dají jen zlehka promáčknout. V lepším případě když to nemáš pořádně zaražený hadičky tak ti vylítne hadička.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:53 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Designer
A neměl by jsi foto toho kelímku? Moc si to nedokážu představit. Já to škrtim škrtítkem a kdyby něco, tak mam autoventilek. No ale někdo psal, že droždí nebouchne... Nevim, co je na tom pravda hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: deck
Kdyz si na flasku udelas rysky, jak na cukr, tak na vysledne mnozstvi, a budes pouzivat cukr krystal, a pul sacku suseneho drozdi, pak to mas vzdycky dostatecne stejne. Ale stejne to bublat nebude ani tak, ono prijde leto, bude horko a pojede to rychleji - tedy pokud nemas doma klimosku :-) .

Co jsem s CO2 zacal, pouzivam intervalove spinani cerpadla, ktere zene vodu preklopenym kelimkem pres CO2, a davkovani je stale stejne. Co se mezi intervaly objevi v kelimku navic, proste utece, takze rychlost reakce mne trapi az v okamziku, kdy to nestihne mezi intervaly naplnit kelimek, ze uz musim namichat znovu.

Nemam tedy zadny tlak (ze by se neco mohlo roztrhnout), mam lepsi vyuziti i kdyz uz to dava mene (nepotrebuji velky tlak), rozhodne se nema co ucpat, a na noc to lze vypnout :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: deck
Ja tam hádžem normálne celý odrezaný kúsok a potom to riadne pretrepávam aj s cukrom, kým sa nerozpustí cukor i kvasnice.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51429x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=551