Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 16:10 Muž honzaprouza77 [18]
Nemáte někdo radu, jak by se dal regulovat průchod CO2 z pet láhve? Drahé co2 se ty na 54l akva nechci, ale kdybych dal jiný difuzor nez vzd. kamínek, tak by tam toho CO2 v 50l bylo asi moc, ale ze vzd. kamínku je zas málo, poradte prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:28 Muž JuraH. [5] – CO2
Dneska, asi čtvrtý den od výroby difuzoru z 2mm balzy se stal totálně neprůchodný, ještě včera přes to dřívko procházely bublinky celkem v pohodě ale dneska nic, láhev jsem raději vyprázdnil, znova zavřel a stoupl si na ni, pořád nic, ani když si na tu láhev stoupl další člověk (dohromady přes 130 Kg !) neprošla bublinka tak se chci zeptat jestli je možné udělat nový roztok a nechat ať se ta PETka pořádně natlakuje a nebo je někde problém ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 16:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: OP
presneji receno povoli vicko, ci upevneni hadicky, nez ze se PET roztrne... povoleni vicka jsem videl na vlastni oci.... burcak z cerveneho vina v nohach kocarku a neposedne ditko....

navic JURAS vypravel jak kvasil kukurici na radiatoru v uzavnenych 5L PET, nafoukly se jako balon, ale nepraskly....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 15:11 Muž Shrimpman [36]
Právě bych řekl, že i tak dřív sjede hadička ze spojky a tak podobně než aby PET lahev vylítla do vzduchu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 15:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: OP
výbuch hrozí jen tehdy, když je přívod CO2 z flašky někde škrcen (např. škrtítkem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 14:57 Muž Shrimpman [36] – Výbuch
Dost často se píše o výbuchu PET flašky, stalo se to někdy vůbec někomu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 14:10 Muž honzaprouza77 [18]
Ano přesně tak, bylo to v návodu na výrobu, a spoustu lidí to tak má. cestou nahoru se ty bublinky rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 13:08 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: honzaprouza77
To máš klasický kamienok na vzduchovanie? a cez neho chceš púšťať CO2? chápem dobre?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:58 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
Takže ste plašil ještě předtím, než to mělo vůbec šanci se rozkvasit.
Bakteriím ve filtru jde o koncentraci kyslíku ne oxidu uhličitého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 10:34 Muž honzaprouza77 [18]
nn před včírem, a můžete mi tykat, je mi teprve 14let :-)
bublinky už jdou, bylo potřeba jen pořádně natlakovat, Teď už opravdu poslední dotaz :)

Neva, že mám kamínek za filtrem? Jako jestli se tam nemůže udělat velká koncentrace CO2 a nemůžou se my udusit všechny bakterie. Z filtru teče voda spádem, takže to trochu vzduchuje a míchá, ale nevim. Kde máte Vy kamínky s CO2? Doporučte.

ps:mám omezenou délku hadičky:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:38 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
že vy ste to teprve včera namíchal? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 09:18 Muž honzaprouza77 [18]
Ještě včera jsem to udělaltak, že jsem seříznul hadičku, do víčka jsem vypálil nahřátym hřebíkem příslušné velikosti díry, zabrousil a hadičku tam narval silou kombinačkama.
Teď to těsní, ale jak tak koukám tak do akva se bubliny dostatnou až ke kamínku a pak nic, tak ještě počkám, snad se to skrz ten kamínek dostane.

Jak hodně a jak velký by z něho měli stoupat bubliny, když je nejjemnější?

dík za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 22:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
lepidlo na pvc L20, ale schne to nekolik dni, jako nouzovka lze pouzit i vterinak, ale nesmi se namacet, jinak povoli

taky lze do ty hadicky strit spojku a tim ji roztahnout a lip to tesni i bez lepidla...
jinak vzduchovaci hadicky bejvaj 4/6mm, takze se pouziva vrtak 3-4mm dobrej je ten do dreva + kulatej pilnik prislusny tloustky..... tesnost lze orestovat pod vodou... natlakujes a koukas jestli bubla (staci strikacka a dva zpetny ventily)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 21:21 Muž karelchess [45] Re: honzaprouza77
A už to kvasí? Jestli jo, tak to netěsní. Je možný, že teplem z té tavné pistole se to rozvolnilo. Já to zalil sekunďákem a drží to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 21:03 Muž honzaprouza77 [18] – CO2-těsnění
Ahoj, vyráběl jsem CO2 z pet láhví. Táta se pokusil vyvrtat díry, o kousek menší, než hadička(a to se myslím podařilo) pro jistotu jsem to ještě zalepil tavkou. Ale když kouknu na vzduchavací kamínek, tak nevidím žádné bubliny(kamínek-nejjemnější)

mohli by jste poradit jak jste vyřešily těsnění(z čeho) a jak to fungovalo?

ps:Co nejrichlejš :-O

dík za všechny rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: cusbus
kdyztak se stavis u me v taborsky...... pripadne prijd ke 3trojkam ... rybicky.net/akce/756
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:51 Muž cusbus [37] - TetryRe: Moucha
Vyzkouším - uvidím. Díky :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.11.2011 20:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: cusbus
taky pouzivam slim filtry... rybicky.net/nadrz/6763/13.jpg (koupil jsem je na Sinkaci)
difuzr vypada takto
rybicky.net/nadrz/6763/12.jpg

tu cistici flasu/ pocitadlo bublin si rozhodne porid
staci i pidi flaska 0,25L PET

nekdy to nechtelo bublat, tak stacilo udelat podtlak v hadicce (nasat pusou) a trosku filtrik zavodnit, pak po pripojeni na co2 bublal.....


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 20:30 Muž cusbus [37] - TetryRe: tonno
Tak to nemám. Na to, že se ve filtru provalí cestička na velké bubliny by to ale snad nemělo mít vliv, nebo ano? Ještě bych mohl zkusit silnější filtry než ty slimky, co používám (jestli jsem pochopil, co píše Moucha).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 08:04 Muž tonno [0] Re: cusbus
mas za burciakom precistovaciu flasu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 08:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: cusbus
no me vydrzel vzdycky +-mesic, ale ja do cpal do 5/7 hadicky (vzduchovaci je 4/6mm)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 21:55 Muž cusbus [37] - Tetry – Cigaretový filtr se mi moc rychle ucpe.
Mohl by mi prosím někdo říct, jako máte zkušenost s ucpáváním cigaretového filtru? Nejdřív jsem na CO2 z "burčáku" používal lipové dřívko, ale časem se vždy tak do měsíce ucpalo, CO2 si našlo "zkratku" a pak už se tvořily jen velké bubliny bez užitku. Pak jsem přešel na cigaretový filtr. Byl jsem nadšen velikostí (teda drobností) bublinek, ale filtr přestává fungovat vždy tak po dvou dnech. Používán slim filtry, co se vejdou do průměru vzduchovací trubičky. Náklady na balík o 100 filtrů jsou malé, ale štve mě každé 2 či 3 dny měnit filtr. Je normální, že se ucpává tak brzy? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 21:40 Muž Jiri_99 [425] Re: Kamilstrom
Já se nebojím, tohle všechno už mám vychytané. Jen jsem si až teď koupil ten test. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.11.2011 21:34 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: bagrista
Vykasli se na tabulky a na nejake CO2 testy(presne "merici CO2")porid si pernamentni test,dej do nej co tam ma byt a hlave se pozorne divej co se v akva deje a po case poznas kolik tam toho CO2 mas,jak se chovaji rostliny,rasy a ryby,to pujde neboj!!!! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 18:50 Muž Jiri_99 [425] Re: Sid
tak podle testu jbl je tam 20mg/l, takže myslím, že v poho.. jak a co říkají tabulky a jestli je to správně nevím, nejsem chemik. jsem jen trouba, co se řídí tím, co mu ostatní poradí a pak kouká, jestli to funguje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 18:47 Muž Jiri_99 [425] Re: HaDaS
no, nevím jak to převést. krom té stříkačky. myslel jsem to tak, že když si odvážím např. 1 gram, nevím, kolik je to ml a opačně. a ani jsem to nikdy nezkoušel vyzkoušet.. teď na to tak koukám a v té váze asi klekly baterky či co. nějak se potvora nechytá..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   04.11.2011 10:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: bagrista
...podle tabulek na Kh a Ph je tam toho akorát...
Podle tabulek máme v akva CO2 dostatek nejspíš všichni. :-D
BTW: Jeden kolega, který měl podle tabulek CO2 také dostatek, se konečně nechal přesvědčit, a teď místo jedné PETláhve buble do své 450 l nádrže třemi(!) a konečně má CO2 dostatek i reálně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 08:27 HaDaS Re: bagrista
Teda chlape, já si někdy připadám jak totální v..! Jednou píšeš ... Na ml nevím jak to převést ... a podruhé ... já to prvně sypal do sříkačky /injekce/ ...
Takže to vlastně víš, nebo nevíš ? smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2011 07:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: bagrista
no ja to taky sypu do 2ml strikacky.... jinak na kvasny proces ma dost vyrazny vliv i teplota!!

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 23:45 Muž Jiri_99 [425] Re: HaDaS
potlesk já to prvně sypal do sříkačky /injekce/. Ale pak jsem u kámoše během řeči narazil na tu váhu. On ji měl /dnes už/ celkem zbytečně nevyužitou a mě se náramě hodí. Tak jsem si ji hned vypůjčil. Teď jsem koukal na ten test od JBL a ukazuje mi to 20mg/l, což je akorát..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 22:51 HaDaS Re: bagrista
Na ml "převádím" tak, že nasypu kvasnice do odměrky od kapek na kašel. Sice je to divné udávat sušené kvasnice v ml, ale pokud člověk používá pořád stejnou odměrku, tak to je docela vypovídající. Já bych, na rozdíl od Tebe, mohl gramáž jen odhadovat dělením obsahu sáčku. Nemám tak přesnou váhu, natož kalibrovanou ... gram sem - gram tam ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 21:43 Muž Jiri_99 [425] Re: Tudy
No já mám sáčky, které mají 10g. Vydrží mi to cca tři týdny. Poslední týden ale stojí dost za prd. Reakce není nijak moc silná.. Naopak docela stabilní.. Na ml nevím jak to převést, ale mám váhu s přesností desetin gramu. Zkoušel jsem hafo poměrů, ale tohle je zatím asi tak nejlepší, co se mi povedlo namíchat tak, aby kytičky bublinkovaly a zároveň aby rybky byly v poho. Teď jsem si koupil JBL pernament test na co2 a ph, tak jsem zvědav. Ale podle tabulek na Kh a Ph je tam toho akorát..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 20:16 HaDaS Re: Moucha
Tak si tak přemýšlím, a možná že do kvasné nádoby zavedu degustační trubičku s uzávěrem, abych mohl degustovat, relaxovat a vyhodnocovat a přitom neztrácet tlak v nádobě smich smich smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 20:11 Muž Dejmon [64] Re: Moucha
Souhlas smich tak čin čin :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 19:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
a jinak nezamenujte konzumaci s degustaci! pri degustaci se jen ochutnava, ale nepolyka!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.11.2011 19:12 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dejmon
bavime se porad o kvasnem procesu... a proc nespojit prijemne s uzitecnym.... popijet u pekneho akvarka.... idealni relax
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 14:57 Muž Dejmon [64] – Vinaři
Jak tak čtu příspěvek po příspěvku, tak si nejsem jist, zda je správný název fóra ;-), spíše bych ho nazval ,,Vinařství-aneb jak se bublá rybičkám´´. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 14:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: HaDaS
ja to ochutnavam, abych odhadl kvuli cemu to prestalo kvasit:
je to sladke a ma to malo voltu (alkoholu) - malo zivin (nekdo hnoji pmdd, nekdo zivnou soli, ziviny lze dodat i ovocnymi stavami, ci susenym ovocem - hrozinky)
je to kysele a ma to malo voltu - malo cukru (uspokojivy vysledek)
je to kysele a ma to dost voltu - zivin i cukru bylo dostatek (nejlepsi vysledek)
je to sladke a ma to dost voltu - moc cukru (skoda cukru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2011 14:25 R Muž romant [27987] Re: Moucha
To je ta novinka, že jo. To jsou ty jablečný Tibi. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 14:20 HaDaS Re: Moucha
Neboj, k tomu taky dojdu, jen si to musím všechno odzkoušet sám, jinak bych z toho neměl radost :-P .
Jinak k degustaci jsem se ještě neodvážil, ale voní to hezky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 14:16 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: HaDaS
no ja tedka testuju 3/4 nahrubo nastrouhaneho jablka (poradne umyto)+200gr cukru do 2L PET kvasilo to cca 14dni, (degustace - lehce nakysle a vic alkoholu nez z klasiky voda/cukr) tedka jsem pridal dalsich 100gr cukru a okamzite to bubla dal....
jo nedaval jsem tam zadne kvasnice, rozjez trval tri dny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 12:31 HaDaS Re: Tudy
I mně přijde těch kvasnic až příliš. O tom taky svědčí rychlý nástup kvasného procesu. Myslím si, že tato směs není z dlouhodobého hlediska příliš stabilní. Škoda cukru :-P . Já sice taky experimentuji, ale spíš se držím ve spodní hladině možného míchání a pokusy oscilují v co možná nejmenších nuancích. První směs mi bublala stabilně 17 dní, druhá 19 dní. Až se dostanu k 25ti budu spokojen. Jestli to tedy půjde.
Jinak začal jsem používat lípového dřívka (viz prezentace) a včera namíchaná směs, která bublá v počátku 57 bublin za minutu, tvoří jemné bublinky, které se mi z poloviny rozpustí než dojdou k hladině a z poloviny jsou strženy proudem. Samozřejmě, že některé se dostanou i na hladinu, ale nepočítal jsem je :-D . Takže to asi 50 : 50 nebude ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:39 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: bagrista
4 g, někde tu byl přepočet na ml...
Jestli Ti to bublá už za 3 hoďky, jaká je reakce 2. den ?

Edit: 7 g má celé balení, tj. 4 g mi přijde jako zbytečně moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 22:28 Muž Jiri_99 [425] Re: Tudy
já dávám na 4L vody 500g cukru a 4g kvasnic /v prášku/. začne to bublat během cca 3 hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2011 06:52 Muž Tudy [330] - Krevetky
Info o průběhu kvašení:

4 l roztoku, v něm 600 g cukru, 7 ml sušených kvasnic, živná sůl, NaCl, 2 ml Biofloru, 20 hrozinek, založeno 8.10.

Reakce se rozjela do 12-ti hod od založení, první 3 dny 60-40 bublin/min, poté pozvolný pokles, po 3 týdnech 12 bublin/min, pH stouplo na 7,3 - likvidace a založení nové směsi. (30.10.)

Do nové směsi jsem dal jen 5 ml kvasnic (vše ostatní stejné), reakce se rozjela až po 30-ti hodinách (1.11.), dnes ráno 40 bublin/min. Reakce je mírnější, láhve nejsou natlakované.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 20:09 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Martin
A zaveď si určitě ještě jednu flašku s vodou před vstupem do akva ano
Tj. flaška s burčákem -> výstupní hadička do další flašky s vodou (klidně i 1,5 l PETka) -> z této flašky další hadička do akva.
Ve víčku flašky s vodou budeš mít 2 otvory pro 2 hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 18:01 R Muž romant [27987] Re: Martin
Nepíše sice o jak velké akva se jedná, ale výměnou vody nemůžeš nic skazit a tzv. pro klid duše bych to udělal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 17:55 Martin – Kvasnicový roztok z CO2 v akva
Podařilo se mi , sice v malém množství dostat nedopatřením do akva,trochu kvasnicového roztoku z CO2, dal jsem tam asi hodně kvasnic, přeteklo mi z nádobky hadičkou do akva. Jedná se sice o malé množství, je to pro akva nebezpečné? Nemám Vyměnit vodu? Zdůrazňuji,že se jednalo o velmi malé množství. Děkuji za odpovědi fundovaných lidí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2011 10:26 Muž Tudy [330] - Krevetky
Slíbený pokus se zavedením CO2 přímo do perforované trubky na čerpací hlavě odkládám na neurčito. Přešel jsem na 5 l kanystr a produkované CO2 mi postačuje bublat přes cigaretový filtr. Po 14 dnech od založení je produkce směsi stabilně 15-20 bublin/min (dle teploty) a to mi stačí na srážení pH z 8 na 7, rostliny bublají a řetízkují, pěkně rostou, Sinice ustupuje, takže nemám důvod teď něco měnit...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 22:42 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Tudy
To bude záležet především na kvalitě rozpouštění CO2. Podle mých zkušeností tato není při použití vzduchovacího kamínku a vodního sloupce kolem 10 cm nijak závratná.
KH 3 je sice "lehce na hraně", ale ještě jakousi rezervu v pufraci to poskytuje.
Chce to prubnout a uvidí se. :-) (Zatím MajkaK v podstatě nic neriskuje.)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=1851