Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.06.2012 20:29 Muž kortezhugo [983] Re: Sera
No ono je to podstatne jednoduchsie -pomerat a nastavit non-stop -ako neustale odstavovat a pripajat.
Ale to ide vekom -a mne sa uz nechce -a zabudam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 20:21 Muž Ad@m [1051] Re: kortezhugo
Keď to zabudnem odstaviť, tak sa dostanem k non-stop prevádzke ako Vy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 20:16 Muž kortezhugo [983] Re: Moucha
No keby som mal "bombu"? -tak by som tam mozno solenoid pouzil.Ale len pre to ze do "plnicky" mam ovela dalej ako do potravin pre cukor. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2012 20:14 Žena Fidorka [312]
mám takovej blbej dotaz, i když vzdáleně k věci.... Lepí líp hodně vyžvejkaná žvýkačka, nebo málo vyžvejkaná? Mrcha netěsní a jediný lepidlo, co mám po ruce, je Orbit smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 20:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
co huz zase to pripojit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 20:05 Muž kortezhugo [983]
Tiez nieco dodam k non-stop prevadzke.
Ja takto fungujem cca 4 roky bez problemov.A dostal som sa k tomu tak -ze som to par krat zabudol odstavit -vsetko v pohode -pH v "norme" a tak som to nechal pustene non-stop.
Ono ked sme tu vo vlakne "CO2 z kvasnic"? -tak predpokladam ze to asi nikto solenoidom neodstavuje.A ked sa to odstavuje "mechanicky" -trebars ako pise Sera? -tiez by to mal mat nastavene tak aby to mohlo ist non-stop.Ved co ked to zabudne odstavit? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 18:02 Muž Ad@m [1051] Re: rakvisti
Ako sa tu už písalo, to, že naskočia riasy je vec viacerých dôvodov. Ja odvtedy, čo som začal cez deň COčkovať problémy s riasami nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 17:47 jamajcan Re: rakvisti
Jaký používáte difuzor?A jak dlouho už co2 přidáváte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 17:44 Rakvista
Foukam do necelých 50l non-stop a nic zlého se mi neděje,ba naopak v mrňousovi cca 12l mám výpadky přidávání CO2 a řasy juchaj radostí.Hlavně vláknitá řasa.To tam přidávam PMFE,CSM+B.Jelikož tam máme Crystalky tak dávky jsou na minimum možného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 17:32 Muž Ad@m [1051] Re: Sid
Sid napsal: ...používam škrtítko a na noc CO2 priškrtím a odpojím hadičku. Je to pohodlné a rýchle...
Tak doplním, že ani přiškrcování CO2 a odpojování hadiček by mě taky určitě nebavilo. :-)
Zvykli by ste si. Určite. :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2012 17:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Sera
...používam škrtítko a na noc CO2 priškrtím a odpojím hadičku. Je to pohodlné a rýchle...
Tak doplním, že ani přiškrcování CO2 a odpojování hadiček by mě taky určitě nebavilo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 17:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jamajcan
...ale co víc, ryby a krevety mi to kolikrát ráno jen těžce rozdýchávaly...
Asi jste toho CO2 rozpouštěl víc, než bylo zdrávo. :-)
Jistě - každé akva je jiné, každé potřebuje svůj vlastní způsob "vyladění".
Jestli vaše akva při non-stop sycení CO2 řasy trápily a po přechodu na sycení "se světlem" ne, nelze vyloučit souvislost. Ale jak píšete - těch příčin se mohlo sejít vícero...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 15:53 Muž Ad@m [1051] Re: Sid
Sid napsal: ...chodit zavírat láhve ručně nebo vytahovat z nádrží difuzory při bublání z kvasnicovačů, to by mě určitě nebavilo. Takže pokud do akva CO2 přidávám, tak nepřetržitě. palec Ja používam škrtítko a na noc CO2 priškrtím a odpojím hadičku. Je to pohodlné a rýchle. A CO2 nepridávam bez prestávky aj pre to, lebo svietim od 14:00 do 21:00.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 15:06 jamajcan Re: Sid
Já jsem právě měl při nonstop dávkování, ten celý den probíraný problém s řasou,ale jak už jsem napsal,mohlo jít o více faktorů najednou,ale co víc,ryby a krevety mi to kolikrát,ráno jen těžce rozdýchávaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 14:58 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jamajcan
To doufám. :-)
Elmagventil jsem vyřadil ze svého repertoáru záměrně - nabyl jsem dojmu, že při jeho používání mi CO2 z lahví mizelo rychleji, než bez něj. Vím, že to může vypadat iracionálně, ale myslím to vážně.
A chodit zavírat láhve ručně nebo vytahovat z nádrží difuzory při bublání z kvasnicovačů, to by mě určitě nebavilo. Takže pokud do akva CO2 přidávám, tak nepřetržitě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 14:49 jamajcan Re: jamajcan
Emoce mám pod kontrolou.život mě to naučil.Snad ta naše debata,přinese nějaké pozitivum,k problematice co2. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 14:47 jamajcan Re: Sid
Jen bych Vám chtěl připomenout to,a ne poprvé,že jsem napsal ,že kolísání obsahu Co2 ve vodě ,je jednou z přičin problémů s řasami.Vy jste si má slova upravil tak,že jestli někdo bude pouštět co2 přes noc,bude mít řasu.Většinou je těch přičin více.Ale o tom Vás nebudu poučovat.O tom zřejmě víte své.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 14:46 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jamajcan
...Jde spíše o to, v případě pana Sida, aby připustil to, že někdo může mít jiné zkušenosti a poznatky než on a nestavět tu Svou pravdu jako jedinou...
Zkuste se oprostit emocí a zamyslete se nad tím, co píšete. :-)
Jedinou pravdu hlásáte vy. Já vaši alternativu o přednostech "vypínání" sycení vody CO2 na noc (opakovaně) uznal. Co jsem neuznal, je, že (hypotetické) vyšší kolísání pH vlivem nepřetržitého sycení vody CO2 je jedna z příčin problémů s řasami v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2012 14:31 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: souky
Třeba na Sida má - to není důležité. Důležité je, nedělat v této otázce "nezvratné závěry". Opakuji se: přerušované sycení CO2 má svá pozitiva, (které Jamajcan zmínil), ale sycení non-stop je alternativou "bez většího rizika". (Podmínkou samozřejmě je, že člověk má ponětí o tom, co při sycení vody CO2 dělá. Ale to platí pro tuto problematiku obecně, bez ohledu na to, jakým způsobem CO2 aplikuje.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 14:22 jamajcan Re: Sid
S Vámi debatovat ,zřejmě nemá smysl.Jste přesvědčen o Své neomylnosti.A nemyslete si,že jen Vy máte s akvaristikou a biologií celkově,nějaké zkušenosti.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 14:19 jamajcan Re: Moucha
To jistě chápu.Ja si ty rozumy taky necucám z prstu :-) Co píšu,mám taky ve velké většině z vlastních zkušeností.Jen jsem chtěl podpořit to co píšu nějakým odkazem.Jde spíše o to,v případě pana Sida,aby připustil to,že někdo může mít jiné zkušenosti a poznatky než on a nestavět tu Svou pravdu jako jedinou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 14:17 Muž souky [592] - RostlinyRe: Moucha
On autor-překladatel bude mít taky nějaké zkušenosti, na sida pravděpodobně nemá. Mě hlavně vadí že v podstatě jen přeložil cizí články a na tom založil svoje stránky/byznys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2012 14:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jamajcan
Opírat svá tvrzení o přečtení několika článků na jedněch webových stránkách je dost odvážné. :-)
Kdyby vaše teorie platila, pak by všichni, kdo sytí vodu CO2 nepřetržitě, museli trpět neurózou z očekávání, kdy jejich snahu o zdravé rostlinné akva zlikviduje řasa... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2012 14:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
tyto stranky jsou zpatlane z ruznych "prevzatych" clanku ze zahranici a ne vzdy uplne kvalitne prelozene, je to dosti mlady web

kdezto SIDik vychazi ze zkusenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 09:13 jamajcan Re: Sid
Tak to máte o paušalizaci,velice divnou představu.Doporučuji si o tomto něco nejprve nastudovat a pak teprve vyvracet názory druhých.Pro začátek bych doporučil tento odkaz,který Vám při bližším přečtení, vyvrátí Váš názor.Tedy pokud i autory těchto stránek,nebudete také považovat za méně vzdělané,v této oblasti,než jste Vy.http://www.rostlinna-akvaria.cz/rasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 09:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
jen takova poznamka... co2 unika z akarijni vody i povrchem hladiny a to nonstop
mozna by bylo zajimave sledovat vystup dalalogru pH cidla v prubehu nekolika dni a pak porovnavat akvaria s nonstop syscenim a s vypinanim na noc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   03.06.2012 08:53 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jamajcan
...O nějaké paušalizaci problému, nebyla vůbec řeč. Napsal jsem, že kolísání ph v akváriu je nežádoucí, a je to JEDNA z příčin problémů s řasami...
A to právě paušalizací je. Kolísání pH v průběhu dne je přirozené a se řasami má pramálo společného.

...Každopádně podstatou mého příspěvku bylo to, že přidávání CO2 do akvária v noci nemá žádný opodstatněný důvod, ba naopak, může být kontraproduktivní...
Přidávání CO2 v noci může být kontraproduktivní, podobně, jako jeho přidávání ve dne. Zkušenosti těch, co sytí vodu non-stop, ukazují, že jde opravdu jen o "možnost".

V žádném případě ale neodrazuji od vypínání dodávky CO2 v nočních hodinách - má své výhody, které jste zmínil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 05:58 jamajcan Re: Sid
Nechci slovíčkařit,ale když jste s tím začal,tak zřejmě nečtete dost pozorně také Vy.O nějaké paušalizaci problému ,nebyla vůbec řeč.Napsal jsem,že kolísání ph v akváriu je nežádoucí,a je to JEDNA z příčin problémů s řasami.Každopádně podstatou mého příspěvku bylo to,že přidávání Co2 do akvária v noci,nemá žádný opodstatněný důvod,ba naopak,může být kontraproduktivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 22:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jamajcan
...Tím co jste napsal, jste chtěl naznačit, že píšu nesmysly?
Nečtete dost pozorně. Nenaznačuji nic o nesmyslech - to bych nenapsal, že použití elmagventilu má jistě svá pozitiva.
Jen neplatí paušálně, že kolísání pH (a s ním spojeného kolísání koncentrace volného CO2) v průběhu 24 hodin musí být nutně jednou z příčin problémů s řasami, jak jste napsal.
Mnohem "rizikovější" je nevyvážený poměr světla, teploty, živin a CO2, než nepřetržité dodávání (přiměřeného množství!) CO2 do rostlinného akvária.
Případně - "sycení-nesycení", které jsem zmínil v předchozím příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 20:50 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
dej to k popelnici a uvidíš jak to vypije nějaký bezdomovec smich smich smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 20:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Drahoš .
Pěkně našteluju bublinky, nastavím pH na controleru a bude mi to bublat tehdy, kdy bude potřeba. Jojo. Ale mně se strašně líbila myšlenka, že budu vyrábět saké pro sebe a z té samé flašky ještě CO2 pro rostlinky :-) No co už. Tak třba budu bublat do jiného akva.
Jo, a docela mne zaujala další věc - v té flašce co mám jako pojistku se voda, přes kterou bublá CO2 změnila v lahodnou kyselku. Za den. Taky zajímavé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 20:44 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
dobré rozhodnutí já si to nedovedu vynachválit nelituji ani halíř pěkně si našteluješ bubliny podle litráže ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 20:31 Muž malyLibor [5371] - Asie
Tak bublat ze saké jsem začal předevčírem, dnes mám pH 6,6, přičemž předtím se dlouhodobě drželo na 7,2. Dobrý výsledek. Takže přeci jen objednám CO2 set s controlerem, aby udržoval stálé pH. A saké si mohu kvasit jen tak v demižónu, jako dřív :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 11:06 Muž Ad@m [1051]
Ja CO2 cez noc tiež nenechávam pustené. Väčší obsah kyslíka vo vode je pre ryby určite lepší. Testy vody nepoužívam, ale prikláňam sa k jamajcanovej verzií o poklese hladiny pH. Veď keď rastliny v noci vylučujú CO2 nevidím dôvod pridávať vtedy CO2 do vody umelo. A hladina pH by klesať nemala. Odkedy používam CO2 spôsobom o ktorom píše jamajcan problémy s riasami nemám. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 08:15 jamajcan Re: Sid
Tím co jste napsal,jste chtěl naznačit,že píšu nesmysly?Za tím co jsem napsal si stojím.A srovnávat akvárium s uměle vytvořeným a udržovaným ekosystémem ,s přírodou snad nemůžeme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.06.2012 07:52 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jamajcan
...Právě v tom případě, kdy přívod Co2 na noc nevypneme, bude pokles ph daleko větší a tím i jeho kolísání během 24hodin. Což je nežádoucí a je to jedna z příčin problémů s řasami v akváriu...
Větším problémem než denní kolísání pH, (resp. koncentrace CO2), je "sycení/nesycení" vody CO2 ve světelné fázi fotosyntézy.
Vyšším rostlinám trvá řádově dny až týdny, než přebudují mechanismy příjmu CO2 z HCO3, nižším rostlinám k tomu stačí řádově hodiny.
Pokud tedy nějakou dobu vodu CO2 sytíme a pak přestaneme, vyšší rostliny mají narozdíl od nižších problém...
(Častý jev při sycení pomocí kvašení cukru, kdy se včas náplň neobnoví a nechává se "dobublat nadoraz".)
Použití elmagventilu má jistě svá pozitiva, ale věřím, že nás nebude málo, co přidáváme CO2 do akvárií non-stop, aniž bychom měli problémy s řasami.
V přírodě zdroje zvýšené koncentrace CO2 také nikdo na noc nevypíná. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2012 06:34 jamajcan Re: matlala
Ta problematika Co2 je trošku složitější.Vzhledem k tomu,že rostliny v noci naopak príjímají kyslík a vylučují Co2 ,nám přes noc zajistí zhruba stejné ph jako přes den.Právě v tom případě,kdy přívod Co2 na noc nevypneme,bude pokles ph daleko větší a tím i jeho kolísání během 24hodin.Což je nežádoucí a je to jedna z příčin problémů s řasami v akváriu.Nemluvě o negativním vlivu na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.06.2012 06:10 Muž matlala [798] - Rostliny
redukčák na sváření CO2 nebo Argon, flaška v plnírně nebo starší hasičák a jehlák camozzi od tech-con.cz. EMV pouvažujte, opravdu není dobré mít třeba furt nižší pH? Používám to i kvůli tomu, mám 2 bomby, jednu s EMV a kontrolerem a druhou bez jen s rozdvojkou na 2 akvárka-2 jehláky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.06.2012 05:57 jamajcan
Elektomagnetický ventil je hodně užitečná záležitost.V kombinaci se spínacími hodinami vypne přívod Co2 na noc,kdy v akv.není potřebné,protože ho rostliny samy v noci vylučují.Proto si ušetříme starosti s tím,že ryby v noci Co2 přiotrávíme,nebo úplně zlikvidujeme a také prodloužíme životnost náplně tlak.lahve dvojnásobně a Co2 nevypouštíme zbůhdarma ven.Takže nejen v kombinaci s ph controlerem je solenoid užitečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 17:17 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
a hlavně elektro magnet taky jsem se kroutil ale jsem rád že jsem ho vzal s elektro magnetem ráno se to zapne samo a večer vypne spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 15:38 Muž dimmur [283] Re: matlala
co jsem koukal na komponenty potrebne, tak jsem se do 1000 kc nevesel. Jakou flasku, jehlak atd byste mi doporucili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 15:31 Muž dimmur [283] Re: matlala
to je mozne, nejdriv se chci presvedcit, ze to funguje a ze to nebudo jen vyhozene penize.....pokud to bude memu akva prospivat, tak treba investuju....pokud ne, tak temer o nic neprijdu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 15:12 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dimmur
tak akva sety jsou drahé, ale sestavit to jde klidně za 800-1000,- jen flaška, redukčák a jehlák, zbytek při správném nastavení netřeba, elektromagnet jen když plánuješ pH kontroler.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 13:04 Muž malyLibor [5371] - Asie
Hihi, to já mám peníze i dobré nervy. Ale taky mám rád saké a další lahodné aperitivy. Proto u mně zatím zvítězilo přidávání CO2 z burčáku. Ale taky už jsem přemýšlel, že pokud se CO2 osvědčí ke snížení pH, tak si pořídím CO2 sestavu i s controlerem a budu mít klid. I když nevím, jak dalece je pro ryby vhodné stále stejné pH a neměnné prostředí. Vždyť přece i v přírodě hodnoty vody prudce kolísají např vlivem dešťů či naopak sucha a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 12:27 Muž dimmur [283] Re: Drahoš .
ja zase nemam penize na set :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 12:16 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
Fotka k příspěvku není nad sestavu co2 já jsem neměl nervy stou pet lahví spim spim spim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 11:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sera
Já vždycky říkám, že ne vždy je nejlepší to, co je nejdražší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 19:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
Tak to jsem si měl přečíst předtím, než jsem to celé rozložil na prvočinitele :-) Ale spíše bude problém v tom, že mám malý tlak, který neprotlačí přes zpětný ventil. Ale uvidím. Teď dělám pojistnou flašku z láhve od nata de coco, a ta by měla udržet na šroubení už vyšší tlak než ta nešťastná chorvatská láhev od mléka. Ta se mi líbila, že má pěkně široké víčko na dvě spojky, ale zas měla jen velmi krátký závit. No, asi mléko nemívá až takový tlak :-) Takže druhý pokus už schne, uvidíme, jak to dopadne. Prozatím jsem nasadil láhev s burčákem rovnou na hadičku se zpětným ventilem a nebublá. Bublá jen když láhev rukou zmáčknu, což značí, že sice asi těsní, ale nekvasí natolik, aby vyvinula takový tlak, který by protlačil zpětný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 16:30 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
Na výrobu sake naozaj stačia obyčajné Tesco kvasnice, poprípade Jednota. S tými jednoťáckimi mám dokonca ešte lepšie skúsenosti ako s Dr. Oetker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2012 13:21 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
nejni nic jednodussiho nez tu flasu ponorit do kyble s vodou jestli neutika

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=1601