Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 10:36 Muž Čapíno [32] Re: Johan
Johan napsal: ne Co na to říct.

učím se... článek znám a proto mi to bylo divný, že to nic nedělá (zvyk z pečení a vaření kde se reakce dostavuje záhy), tu reakční dobu jsem tam právě nenašel stydim

Díky, zase jsem chytřejší ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 09:45 lap – JBL ProFlora Bio160
Ahoj všem, máte někdo zkušenost s mícháním směsi do systému JBL ProFlora Bio160? Bohužel si teď nejsem jistej, zda má lahev 1 litr, nebo 1,5. Jde mi o to namíchat takový poměr, aby to bublalo řekněmě 3-4 týdny a nehrozilo mi otrávení ryb v noci (tudíž spíš slabší reakce a delší výdrž).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.10.2012 09:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Johan
...Co na to říct...
To je neštěstí... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2012 09:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Čapíno
ne Co na to říct.

Namíchejte si recept podle tohoto návodu: rybicky.net/clanky/656-oxid-uhlicity-formy-distribuce-pridavani a čekejte tak den, den a půl. Ono to chvíli trvá, než se kvasinky rozjedou.
A když chcete experimentovat, tak si udělejte počítadlo bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 09:36 Muž Čapíno [32] Re: Johan
cca 20-30min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 09:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Čapíno
A jak dlouho čekáte, než se těch pár gramů sušeného drožní rozjede? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 09:17 Muž Čapíno [32] Re: malyLibor
Možná tu máme málo teplo. Je tu tak 22'. Nebo nevím kde dělám chybu :-O Teď jsem musel dát celých 10g instantního droždí aby se to rozjelo (+ dvanáct lžic cukru) a stejně je to takový naprd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 01:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Čapíno
No, nevím... já jedu taky přes lipové dřívko, do 50cm hloubky, což je docela odpor. A dávám klasický recept a jede mi to 5 týdnů... tak nevím, no.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 23:48 Muž Čapíno [32] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Ale výsledek tvého experimentu mne přesto zajímá.

Dopadlo to dobře, jelo to týden a ještě by to šlo. Teď zkouším sušené droždí a nic moc, ale je fakt, že to tlačím do lipového dřívka to má hrozně velký odpor. Budu muset dát něco jiného. Asi si koupím nějaký normální difuzor :-)

Tudy napsal: Nebouchlo to? Nemáš nově vymalovaný obývák ? 42 g droždí do 1,5 l flašky je opravdu hodně ... smich


Vůbec, úplně v pohodě to šlo. Jen jsem to potom dal radši do 2L... ale přidal ještě vodu a cukr a stejně to nebouchlo ani nevypěnilo z lahve X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 22:58 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Čapíno
Nebouchlo to? Nemáš nově vymalovaný obývák ? 42 g droždí do 1,5 l flašky je opravdu hodně ... smich
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 12:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Čapíno
Aparaturu máš sestavenu správně... s náplní bych souhlasil s Johanem - místo experimentů bych si vybral nějakou odzkoušenou náplň. Ale výsledek tvého experimentu mne přesto zajímá.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 07:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: ysrij
raregistruj se a udelej prezentaci nadrze, jakou pouzivas vodu? jakou mas alkalitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 15:20 Muž Čapíno [32] Re: Johan
Já to ještě nezkusil, do teď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2012 14:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Čapíno
Když se vám chce zkoušet něco, co už je dávno vyzkoušené....
Příště spíš zkuste sušené kvasnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 14:20 Muž Čapíno [32] – Burčák
Takže se podělím. Po rozmíchání 2gr. obyčejného droždí, tuším že Neli, a 200gr. cukru se nedělo nic. Po přečtení článku aquaviva.ic.cz/… kde se popisuje, že tohle droždí není moc účinné a je ho potřeba celých 42gr. jsem se tedy odhodlal a dal ho tam celé. Reakce se dostavila během cca 10 min. Bublá to celkem dost, asi čtyři bubliny za vteřinu při tlaku v systému a mám normální vzd. kamínek (dělá větší bubliny), takže příště to zkusím s půlkou. Mám to z 1. 1,5l láhve do druhé stejné kde je trochu čisté vody a funguje jako počítadlo a zároveň filtrace a záchytná síť kdyby to chtělo "vypěnit". Z té druhé lahve mám ještě jeden vývod pro regulaci. Tu jsem udělal z inj. stříkačky ve které jsou tři dírky různého průměru pro regulaci tlaku a zároveň slouží jako přetlakový ventil kdy se vnitřní část tlakem vysune a posune se na větší dirku čímž se zmenší tlak.
Jsem zvědavý jak dlouho to vydrží... zároveň jsem začal víc svítit. Držte palce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:47 Muž Čapíno [32] Re: malyLibor
jasný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Čapíno
Já taky. Napiš potom svou zkušenost, zajímá mne hlavně za jak dlouho to začne bublat a jak dlouho to bude bublat. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2012 10:18 Muž Čapíno [32] – CO2
Tak jsem vytvořil zkušební aparaturu 2x 1,5l (jedna "burčák, druhá čistící a počítadlo) z 2gr. droždí a 200gr. cukru. Jsem na to zvědavý... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 20:19 ysrij
Vám všem samozřejmě moc díky tak přesně jsem měla původní návod, jako uvádíte. A stalo se co jsem již psala.
No a pak to vypadá, že jsem blondýna.. :-D :-D .
Zatím moc díky a všem pěkný večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 16:07 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: ysrij
Kvasničovač jsou zbytečně vyhozené peníze. Dá se snadno vyrobit - zvládl jsem to i já nešika, takže to zvládne každý. Popis výroby najdeš třeba tady rybicky.net/clanky/474-co2
I když já měl z tvých příspěvků dojem, že už kvasnicovač máš a jen potřebuješ namíchat správnou náplň. Návodů na náplně je taky spousta, v tomto vlákně i např. tady: rybicky.net/forum/13883
Jinak ti doporučím udělat si profil a v něm si i založit prezentaci nádrže, bude pak snadnější ti radit.
Ať ti to plave rybka
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 15:20 ysrij Re: Johan
Máte komponenty dělané nebo kupované, myslím tí bublinkovač a regulaci s jehlou..Chci říct, že jsem na toto janek smich A zda by nevadilo koupit sadu CO2 na kvašení a pak jej používat s kvasnicemi.
Učím se teprve.Akvárko mám pár měsíců. Mívala jsem koně, ale už umřel a kamarádka mne vzala na akva burzu a tím to začlo. Prosím jestli nevadí za rady budu vděčná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 23:09 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ysrij
Pokud to chcete jen zkusit, tak CO2 kvašením je fajn. Zrovna včera sem míchal náplň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 23:05 ysrij Re: Johan
Né přímo zde to nebylo. Našla jsem návod volně na netu.
Teď hledám řešení. jaké CO2 používat, zda kvasnicové, nebo na bomby.
Jaké máte celkově zkušenosti prosím.
A na velikost akva 108 litrů. co můžete doporučit celkově. Moc děkuji a príma večer. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.10.2012 23:02 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Johan
Nejspise nejaka vojenska prirucka na vyrobu CO2 bomby! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 22:54 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ysrij
A kde přesně takový návod byl? Ve zdejších článcích? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 19:56 ysrij Re: romant
Děkuji taky mi z toho nebylo vůbec nejlíp. Tak už vím, že i snaha udělat něco správně podle netu návrh na CO2. málem zabil rybičky. Vše rychle napraveno, a teď už se bojím cokoliv zde na netu kopírovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 15:42 R Muž romant [27982] Re: ysrij
To co jsi provedla, tomu se říká narkotizace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 15:32 ysrij Re: Johan
Díky moc. Hned jdu na to, Vše vyleji a recept dle vašeho.
Jo a masakt to byl, to ano, Rybičky všechny naštěstí přežily..Těžko vysvětlím, jak vypadaly, ale byly úplně mimo, Dvakrát jsem jim v kýbli měnila vodu, abych je rozdýchala a to se všemi jsem v čisté vodě jezdila aby ožily. Vypadalo to asi komicky, ale zabralo po chvíli. Hí ještě, že nemusím dávat umělé dýchání. :-D Tak ahojky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 08:27 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ysrij
Tohle vylejte a příště to zkuste například tak, jak to je zde: rybicky.net/clanky/656-oxid-uhlicity-formy-distribuce-pridavani (poslední odstavec).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2012 22:44 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: ysrij
... od spuštění kvasnic, začlo bublat cca za necelých 10 minut...
Tak to je masakr. :) Kde na těchto stránkách jste k tomu návodu přišla?! coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 21:11 ysrij Re: Johan
Ahoj. Petka je vzádu nad akvárkem, tak aby popřípadně nezakalila vodu. Akvárko je 108 litrů.Recept je podle uvedého z kvasnic zde na netu.
Jen se přiznám, že nevím kolik ublinek za minutu. Vím, že to nijak moc neprobublávalo a od spuštění kvasnic, začlo bublat cca za necelých 10 minut.
Prosím tě kolik má být bublinek za minutu..je to asi 10 bublinek? Pak když to více přiškrtím, nemůže to v láhvi tlakovat a bouchnout? díky za rady.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.10.2012 14:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: ysrij
Kolik bylo bublin za minutu a na jak velké akvárko?
no až rybičky po několika hodináchchuděrky lapaly u hladiny po vzduchu. Za jak dlouho po namýchání to začalo bublat?
popř. jak byla namýchaná směs (kolik cukru, kolik vody, kolik kvasnic)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2012 14:13 ysrij – opilé rybky
Ahojky.Z pet láhve Co2 do akvária.vše v pořádku. Nic se mi nepřepustilo do akvária.pěkně zvolna probublávalo. no až rybičky po několika hodináchchuděrky lapaly u hladiny po vzduchu. Přendala je do čisté vody a po chvíli byly v pořádku. Můžete mi říct, co bylo špatně? Díky Ysrij hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:49 Muž Bobies [29]
No, je to chytré. Udělat něco pro rostlinky a potom si to s chutí vypít! Šetřit se musí! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bobies
V pohodě... když ti to buble, jak potřebuješ, je to OK. Mně jen bylo líto tam furt sypat drahý cukr a drahé kvasnice a pak produkt zbůhdarma vylévat... no a tak jsem si vzpomněl na vojenské časy a na saké... a jak mi i dnes chutná smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:20 Muž Bobies [29]
Možná to zkusím někdy :-) Teď burčákuji teprve druhou láhev na štýl: cukr, kvasnice, voda. Proto jdu hodit pivečko a koukat teď na akva. A saké možná za měsíc :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 19:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bobies
Do akvárka okolo 14ti dnů... ale záleží na teplotě a tlaku vzduchu... mám stále stejnou vodu, stejné množství stejných surovin (když nepočítám koření) a jednou vydrží přes 3 týdny, jindy skončí už po dvou týdnech, ale těch 14 dnů je standart. Je to ideální, když si dáš večer před spaním decinku, akorát to vychází... jen já někdy při povídání na rybičkách decinku přeženu a pak je flaška fuč na posezení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 18:37 Muž Bobies [29] Re: malyLibor
A jak dlouho to buble to saké, hergot? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 15:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Adam
Kdyby michal chtěl, mohl si přečíst o stránku níže několik různých receptů. Ale jemu se očividně nechce číst. Myslím, že Horác mu poradil naprosto přesně :-)
Jinak já dávám do akva COčko z dvoulitrovky, ve které dělám saké z rýže, cukru a koření... Základ je 200 g rýže 350-400 g cukru a 2 g sušených kvasnic. Koření podle chuti (skořice, hřebíček, zázvor, nové koření, tymián, muškát). Dokud to buble, tak to buble, pak se to buď rovnou stočí a pije, nebo se to nechá další dva týdny kvasit přikryté hadýrkem, aby se do toho nenaprášilo, stočí se a dá ještě na další dva týdny do ledničky.. ale ten druhý způsob už obsahuje i alkohol :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 09:35 Muž Ad@m [1051] Re: michal
Ja som COčkoval 120 l akvárko burčiakom: 1.5 l vody, 300 g cukru, 3 ml suš. kvasníc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2012 22:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Olivela
Velice hezký a čtivý článek. Jak už to tak na světě bývá, s některými věcmi tam souhlasím více, s jinými méně a některé považuji za naprosté kraviny. Co považuji za naprostou kravinu je to, že výroba kvasu ze sušeného droždí je nebezpečná. Není. Nebezpečná je pouze lidská hloupost. Pokud někdo nasype do láhve se sladkou vodou plný pytlík kvasnic, který běžně stačí na vykynutí 2-3 kg mouky, a ještě nechá akvárium bez dozoru, pak je to člověk nepříliš bystrého rozumu a nelze se divit, že mu takový roztok pod tlakem stříká do akvária. Také bych chtěl vidět 1 kg pekařkého droždí VIVO za 49,-Kč. Ale to už je jiná písnička. Určitě toto droždí zkusím sehnat, protože rád experimentuju a rád vyzkouším výrobu CO2 i podle tohoto receptu... i když si myslím, že pro mne je a bude nejlepší metodou výroba Saké dle mého několikrát již tady zveřejněného receptu ano Nicméně ze zbytku droždí si pak mohu udělat svou oblíbenou kvasnicovou pomazánku a použít jej také na pečení domácího chleba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.08.2012 09:06 Olivela – co2
já to mám takhle ve 150l aq. - aquaviva.ic.cz/… - Postup výroby kvasnicového roztoku pro produkci CO2 - funguje to skvěle palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 26   13.08.2012 00:39 Muž Horác [3942] Re: michal94
Vlákno jsi našel správně ... teď si ho ještě přečti a budeš v obraze :o) ...
vím, o čem mluvím, zrovna včera jsem to celé přelouskal ... je tu všechno, co potřebuješ vědět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 22:06 michal94 – vyroba co2
potreboval bych poradit jak mam delat co2 do 160l akvarka :) nejak mi to nebubla a kdyz bubla tak max 1 den :)mam 2l pet lahev :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 21:03 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: michal
Můžeš zkusit podle mého receptu. Je osvědčený a bublá poměrně stejnoměrně, bez nějakých velkýc výkyvů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 20:12 michal – vyrova co2
Prosim vás potreboval bych poradit jak vyrobit co2 do 160l akvaria nejak mi to nejde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 22:51 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Mně zatím saké nikdy neuteklo, ale od začátku bublám přes druhou láhev s čistou vodou... bubliny v ní sice nepočítám, ape slouží jako pojistka, kdyby se náhodou saké zbláznilo... což se může stát kdykoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 15:20 Muž 150koni [653] Re: Danila
Taky mi jednou utekl burčák, díky většímu obsahu kvasnic ... naštěstí bublám přes 1/2 litrovou Pet láhev jako počítadlo, tak to skončilo v počítadle, místo v akvárku palec no a jelikož jsem to zachraňoval, tak po otevření mi to prsklo ještě po celé skříni smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2012 15:12 Žena Danila [4489] - SumciRe: Roxyn
Tak tohle je klasickej únik burčáku do akva.

Ryby to nezabije,ale je potřeba vyměnit polovinu vody a to opakovaně, protože tenhle zákal sám nezmizí. Vlastní zkušenost - akva 380 litrů a tak dvě deci burčáku shozeného zločinnou kočkou (burčák ale velmi dementně umístěn ) smich
Nakonec jsem musela vyměnit prakticky veškerej obsah akvária. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 13:18 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Jsou jen dvě možnosti, buď ti to tam nateklo, nebo to nemá s burčákem nic společného. A vzhledem k tomu že to není nová nádrž..takže to nebude nálevník, tak ti to tam vyteklo určitě. Ono když se to rozjede, fakt není problém aby to přebublalo i mnoho centimetrů cos měla v láhvi navíc. Příště dej méně kvasnic.)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=1451