Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 13:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HaDaS
i když se burčák odpojí na noc a ráno zase zapojí, tak funguje pořád dál, v tom problém nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 13:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: HaDaS
jak víš že to začlo ucházet? kdyby tam byla nějaká nětěsnost tak to nebublalo ani předtím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2011 13:21 HaDaS – Nebublám
Převčírem jsem po dlouhém rozhodování instaloval domácí kvasinkovač na výrobu CO2 do 135 litrového akva. Vše fungovalo. Po asi 5ti hodínách začaly vycházet bubliny.

Včera ráno jsem zjistil, že mi plyn uchází okolo hadiček. Demontoval jsem víčka (jak v kvasné nádobě, tak v expanzní nádobě (slouží jako počítadlo bublin). Vše přetěsnil. Víčka dal cca po 1 hodině nazpět. Nyní uplynulo od tohoto zásahu 24 hodin, ale nebyl opětovně nastartován proces kvašení.

Dnes rozmíchám směs znovu (1 litr vody, 250 gr cukru, 2,5 ml sučených kvasnic - rozinky, živnou sůl, či šťávu zatím neaplikuji).

Chci se zeptat. Z jakého důvodu došlo k přerušení kvasného procesu? Zavinil to přísun kyslíku na příliš dlouhou dobu?

Předem děkuji za odpovědi.

Pozn.: původně jsem toto řešil na fóru rybicky.net/forum/13232-ako-vyrobit-komplet-co2-

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 14:17 Muž Tudy [330] - Krevetky
Nedalo mi to a koupil jsem difusor (plastový - počítač bublin+keramická tableta) a zpětný ventil za celkem 260 Kč,-. Před použitím se má odšroubovat krytka a poté se difusor naplnit vodou. Jenže keramická tableta i po odšroubování krytky držela fest, při sundávání jsem ji bohužel poškodil (malinko odlomený okraj) a poté již samozřejmě netěsnila = obrovské bubliny :-O. Zkoušel jsem to profouknout a je to tedy síla, burčák se musí slušně natlakovat, než to projde. Navíc netěsnil ani zpětný ventil :-|.
Nakonec to dopadlo tak, že jsem vše uvedl do původního stavu, tzn. cigaretový filtr a zpětný ventil pryč. Během pár minut to začalo krásně droboulince bublat, v PETce jen minimální tak. V jednoduchosti je krása...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 12:17 Muž karelchess [45] Re: Tudy
To si myslím, že je docela dobrý výsledek. Tohle množství cukru bych určitě rozmíchal do větší flašky, kvašení by mohlo být pomalejší a delší. Pokud se totiž zvýší hladina alkoholu, tak kvasinky pomřou. Ve víc vody se neudělá taková koncentrace. Tyhle prošlé kvasnice jsou ok, pokud to kvasí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2011 11:09 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím, přidám vlastní zkušenost.
Používám 1,5 l PETku, směs: 1 l vody, 200 g cukru, 2 g sušených kvasnic, pár zrníček živné soli a hrozinky.
Dnes to bublá 10. den, ale reakce už slábne, bublinky vycházejí přerušovaně, takže jsem namíchal novou směs. Zkusím příště nasypat kvalitnější kvasnice (používám "prošlé" sušené).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 12:58 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tudy
jo pH bude nejnižší a obsach CO2 nejvyšší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 12:48 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Tudy
pockej za par dni se zpomali kvaseni.... ze zacatku bych hlidal jak pH tak alkalitu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 12:18 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: katterinecka
Změřil jsem to před chvilkou, po 2 hodinách svícení. Používám cigaretový filtr. Jinak dost bublinek se mi zachycuje pod hladinou (pod Ricií) a mrcha Čichavec toho hned využil a začal si z CO2 stavět hnízdo, feťák jeden smich, zatím žádné příznaky otravy, ale budu ho muset hlídat. Měl jsem za to, že ráno je nejvyšší koncentrace CO2 a tím pádem by naopak mělo být pH nejnižší ... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.08.2011 12:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tudy
zkus změřit pH ráno i večer, ráno by mělo být nejvyšší.
Pokud ani ráno na rybkách nevidíš nic neobvyklého (nelapají u hladiny) tak bychto zas tak neřešila.
Jak CO2 rozpouštíš?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2011 12:10 Muž Tudy [330] - Krevetky
Zdravím,
po dvou dnech bublání (i v noci naplno) mi pH kleslo ze 7,6 na 6,7 - při KH 6 °d, což odpovídá nějakým 35 mg CO2/litr vody (jsem si vědom nepřesností). Na noc to tedy budu raději vypínat, jsem už dost na hraně. Ve směsi jsem použil následující poměr:

1 l vody, 2,5 ml sušených kvasnic, 200 g cukru a 3 rozinky ;-)
Akvárko má 112 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 09:02 Muž Hod043 [7]
Úspešně se mi podařilo vyrobit burcak ted ale problem kam s vyvodem bublani....přímo do sání filtru nebo k vývodu z filtru (vnejsi) popr kamkoliv do akvarka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 21:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
ja pouzivam dr.Oetker a kupuju je vetsinou v supermarketu.... ale videl jsem i jine susene kvasnice (minimalne dva dalsi druhy, v makru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 21:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: prisavnik
to já dávám "kvasnic ze supermarketu" ani ne čtvrtinu sáčku a buble mi to i tři týdny, dva týdny tak akorát, a to jenom s cukrem. A to je 10g pytlík sušených kvasnic. Asi by stálo zato upřesnit o jaký druh jde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 20:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: prisavnik
zajimalo by me co jsou to ty kvasnice ze supermarketu... jaka je to znacka? jsou to suseny nebo cestvy?
a taky se dost casto zapomina ze kvasinky potrebuji vic zivin nez jen cukry!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 17:39 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Toto neskusajte doma!
Kvasnice ze supermarketu

Nevydrží produkovat CO2 dlouho. Do 3/4 litru vody je nutno dát kolem 40 gramů kvasnic (celý balíček), ale i tak přestávají (v nejlepším případě) po několika dnech kvasit a ani dodání cukru nepomůže. Některé nevytvoří ani dostatečný tlak, takže ze vzduchovacího kamínku nevycházejí žádné bublinky a po několika dnech nečinnosti jste nuceni obsah láhve vylít.

No asi nemal na mysli susene kvasnice :-D Kebyze da 40g do 3/4 litra vody tak ma z toho hasicak smich
Je vidiet, ze to pisal clovek, ktory ma urcite vela skusenosti s takouto vyrobou CO2 a hlavne vela zdraveho rozumu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.07.2011 12:45 Muž filipsi [1295] Re: Emil
A k tomu jeste dodam, kdyz je nekdo tele a neumi si s chemii ze zakladni skoly spocitat, kolik co2 z octa a sody vznikne, za jakou cenu a jakym zpusobem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   05.07.2011 12:43 Muž NASREDDIN [1383]
Emil napsal: Někde výrobu CO2 ze sušených kvasnic zakazují -
Když je někdo tele a neumí si přečíst návod, nedivte se, že se mu nedaří.

Citace ze zmíněného odkazu:
Jen jedenkrát jsme použili sušené kvasnice a nasypali do láhve celý balíček kvasnic. Reakce byla ohromující. Tlak tak veliký, že vystřelil vzduchovací kamínek z hadičky a do akvária stříkal kvasnicový roztok s cukrem z láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 12:31 Emil – ktere jsou nejlepsi?
Má někdo ověřené zkušenosti s výrobou CO2. Někde výrobu CO2 ze sušených kvasnic zakazují - aquaviva.ic.cz/… a jinde popisují výrobu ze sody a octa - grower.cz/… Tady se v diskuzi varuje před kvasnicemi ze supermarketu. Má někdo jednoznačné zkušenosti? Je skutečně takový veliký rozdíl mezi kvasnicemi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2011 18:18 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: kortezhugo
Diki skusim ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 17:19 Muž kortezhugo [983] Re: prisavnik
jasne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 11:51 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: kortezhugo
Obycajne susene hrozienka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 09:02 Muž Kuca [43] - Cichlidy
Můžete mi poradit nějaký zaručený recept na poměry všech náplní do pet láhve.
Jenom dodám,že to je to akvária 280L,ale to na to nejspíš nemá vliv.
Gogle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 08:26 Muž kortezhugo [983] Re: prisavnik
...ta pena je normalna -teda nie az take velke mnozstvo
a sposobuje to rychla reakcia...

tiez som to spociaku musel "premiesavat" aby to neuslo do hadic...

pridaj tam zo 10-20 hrozienok -tie to premiesaju za teba -pena bude minimalna -a aj to lepsie prekvasi X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2011 23:07 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Pena z drozdia
Fotka k příspěvku Zdravim, chcem sa opytat preco pri zaciatku reakcie (to je CCA 4 hodiny od namiesania burciaku), sa mi spravi na povrchu hladiny husta pena. Naposledy mala vysku az 7cm a presla cez hadicku do cistiacej flase. Tvori sa stale aj pri vymene znacky drozdia.
Zaujima ma to len zo szvedavosti a hlavne preto lebo nemam informacie, ze by sa este niekomu tvorila takato velka pena. (viz foto. Pena sa do rana zdvihne az na uroven hrdla flase). Vopred dakujem za reakcie ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 08:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kubajz
pokud je co2 limitnim faktorem, tak to bude znat, ale zakladem je stabilita, pokud to bude rozkolisany tak se kytky budou furt prizpusobovat menicim se podminkam a moc prosperovat nebudou

zacal bych opravdu nenarocnyma a pak je postupne nahrazoval norecnejsima, taky si musis ujasnit jake podminky tem kytkam muzes poskytnout a podle toho vybirat druhy
a pokud nechces ci nedokazes resit chemii a podminky tak se na co2 radsi vykasli a najdi si kytky, ktery ti porostou i bez CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 07:38 Muž karelchess [45] Re: Kubajz
To bude do toho tvého platária? No když už pokus, tak bych začal tím, že si koupím alespoň test na pH a alk. tvrdost, abych měl alespoň hrubou představu o koncentraci CO2 před a v průběhu dávkování a něco (hodně) si o tom přečetl. Spíše bych se ale zaměřil na vysazení nenáročných rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:10 Kubajz – Účinek co2 PET(kvasnice+voda+cukr)
..Ahoj.. hodlám si sestavit co2 z jedné pet..a chci se zeptat jestli nemátě nějakou dobrou radu..a hlavně za jak dlouho to bude na rostlinkách znát? ;) děkuji..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 20:46 Muž karelchess [45] Re: xdklotxd
Ještě doplním, že láhev je lepší plnit třeba 5 cm pod tu hadičku, aby pěna, která se bude tvořit během počátečního bouřlivého kvašení nevlítla do té hadičky. Ještě lepší je zapojit další probublávací láhev, která může sloužit zároveň jako počítadlo bublinek ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 16:34 Žena Lola [28] Re: xdklotxd
Ne. CO2 je plyn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2011 16:26 Muž xdklotxd [0] - Amerika
ja sa chcem len spitat hadicka v pet flasi ma byt ponorena v naplni alebo nie :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 16:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: prisavnik
mam trosku lepsi figlik viz. rybicky.net/nadrze/6763
z filtriku je dobre stahnout papirovou objimku, lip o pak tesni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 15:28 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: djkoli
Fotka k příspěvku Inšpirácia ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 14:27 Muž djkoli [5] - Rostliny
aha, díky moc a dělá to tedy mikro bublinky? Já pravě myslel že časem zetleje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 13:56 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: djkoli
Do hadičky, hadičku ohrej v horúcej vode, tá sa trošku roztiahne, vložíš filter s gigarety, (filtre kúpiš samostatne v trafike, nemusíš ničiť dobré cigi ;-) )a potom znovu ohrej, hadička sa znovu stiahne, zmrští a hotovo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 10:38 djkoli
MOC A MOC DĚKUJI. to jsem potřeboval vědět. Jinak ten cigaretový filt strčím do té trubičky přímo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 08:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: djkoli
Sprav si to podľa tohto postupu: Fľaša s burčiakom, vedľa pripojená fľaša s čistou vodou, tkzv. očistná fľaša, (tá slúži na to, aby prípadný bordel, smrad z burčiaku neišiel priamo do akvária, ale v prípade nehody práve do tej očistnej fľaše), potom počitačku bublín, čo máš zo striekačiek a potom hadička do akvária na konci ktorej by malo byť niečo čo vypúšťa čo najmenšie bublinky a najlepšie až bublinkový prach. Ide o to, aby sa pridávané CO2 vo vode aj rozpustilo. Vzduchovací kamienok je najmenej vhodný, bohužiaľ. Takže nájdi tému o cigaretovom filtri, lipovom drievku, difúzoru atď.
Záver: bublinky počítaš v počitačke bublín, (tie tvoje prepojené striekačky) a nie v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 06:56 djkoli
a ted počítáš bublinky v bublinkovaci, nebo v akváriu u filtru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 22:02 Muž boumi [0]
oprava: Cca 20 bublin za 20 sekund. Jinak cigareťák dělá bublinky o velikosti cca0,5mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 21:51 Muž boumi [0]
Nevim sice kolik bublinek za 20 sekund, ano ale jde spíš o to jak dobře se to co2 ve vodě rozpuští. Já to pouštím přes cigaretovej filtr a dělá to báječně malé bublinky cca 20 bublin o rozměru max 1cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 19:01 Muž djkoli [5] - Rostliny
Fotka k příspěvku jinak už kvasi jak blazen, pridal jsem tam maly kousek normalniho drozdi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 18:48 Muž djkoli [5] - Rostliny
Fotka k příspěvku a ještě jeden dotaz kolik bublinek by to mělo dělat. Mám spojené stříkačky ale v akvárrku mi to dělá spoustu bublinek. Jinak má to v akvárku vypadat jak? Hodně bublínek, nebo skoro žádná. Myslím u toho kamínku unitř? Abych popsal přesně co se mi děje v akva... tak mám vzuchovací kámen, ze kterého se jenou za 20 sekund vyvalí 2 tísíce buiblinek:) má to tak být. a nejsmějte se mii :))))))) :-P
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 13:35 Muž karelchess [45] Re: djkoli
Fotka k příspěvku Ne, nepij to :-D Jinak samozřejmě z cukru vzniká alkohol, princip stejný jako u vína, piva, budoucí slivovice atd. Přefiltrovat se to nemusí, pivo máš taky kvasnicový, vypálit si můžeš co chceš...teda vlastně nesmíš :-)
Uplně normální kvasnice třeba:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 13:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: djkoli
no nejni tam nic spatnyho, jen to nema poradnou chut, ale pro produkci co2 se da pouzit i kvaseni ovocnych vin... ale to je jiná kapitola... na internetu je navodu dost....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 13:26 djkoli
no dobře a nemáte někde obrázek, abych šel podle fota? Jinak vy to potom pijete? hh někde jsem četl, že to potom vykvasí do alkoholu a někdo to pije.. no já bych se asi netroufl.. musí se to snad nechat přefiltrovat a vypálit ne,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 09:45 Muž karelchess [45] Re: djkoli
v sámošce za pár kaček,všude tu musí mít. Možná to má i mamka v lednici, ani o tom nevíš. Buď taková kostička, u vajec to mívají, nebo ty sušený. Hrozinky, to už je takový hi-tech :) ALe nemusí to chutnat špatně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 09:42 Muž filipsi [1295] Re: djkoli
S kvasnicemi pece jiste Tva mamka kolace, buchty ... Mozna dokonce ma pytlik se susenyma doma. Jestli ne, koupis v kazdych potravinach. Narozdil od vinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 09:16 djkoli
No použil jsem je, protože jsem šel do našoho krámku a jiné jsem nesehnal. Jinak dobře dodám tam všechny potřebné věci. Jinka kde se dá sehnat ty kvasnice o kterých stále mluvite. Nikdy jsem to nesháněl :)))) JInak děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2011 08:32 Muž filipsi [1295] Re: Djkoli
A proc si pouzil kvasinky vinka?? Kdyz ve vsech navodech, co koluji, jsou pousite obycejne kvasnice?
Myslim, ze budes cekat dele a kvaseni bude mnohem pomalejsi. Je to jina kultura.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=2051