Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 05:14 Muž 150koni [653] Re: DrChila
koukám, že tam dáváš rozinky ;-) to potom konzumuješ co :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2015 01:39 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Pokud něco můžu někomu doporučit zlepšení dávám do flašky rýži nevařenou ze sáčku. Zdá se mi že to funguje tak déle. Pokud máte víc flašek může se stát že jedna přetlačí druhou.
Čím více flašek tím technicky vzato více vyrobeného CO2.
Kamínek je dle mého názoru opravdu zbytečný. Kamínek vs difuzor je neskutečný rozdíl jak vypadají kytky už po 2 týdnech. A nejlepší je vnější atomizér. S tím mi kytky rostli jako chro chro.
Já osobně jedu CO2 přes 2 flašky původně jsem to dělal na přeskáčku. Ale momentálně není čas tak jednou za čas to obměním obě 2 najednou ve 140L akvariu. Zakládám večer ráno se to začíná rozbublávat. a mezi flaškama mám tu flašku na probublávání kdyby náhodou vznikla nějaká větší reakce aby to nenateklo do akvária. Jinak jsou pak flašky spojený přes téčko do jedné hadičky a každá ta lahev před Tčkem má zpětný ventil aby se nepřetlačovali. Ale gumové po čase přestávají fungovat.
V 90L akváriu mám jen jednu flašku plus tu probublávací. Bublá už to asi 3 měsíc jen tak fakt zlehka není hold čas.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2015 20:29 Muž 150koni [653] Re: volvik
No mám jich celkem 3 a průběžně je obmněňuji, takže využiji každou flašku až úplně do mrtva a nevadí mi, že má už slabou reakci, protože druhá flaška ji má větší a třetí ještě větší. Jinak zásobuji s tím třístovku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 19:19 Muž volvik [21] Re: 150koni
Muzu se jen zeptat jaky je rozdil mit jednu lahev burcaku a nebo dve???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 17:47 Muž Tomson [1] Re: evicka2476
Presne, dobre namichat 1 den takove bourlivejsi kvaseni a pak si to sedne bez regulace,,jedu non stop a v pohode, palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.12.2014 23:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: evicka2476
Po čase zjistíte, jak to namíchat, abyste to nemusela nijak regulovat. Krom toho kvašením není CO2 moc čisté a tak pokud neuděláte "šílenou" směs, tak se to ani regulovat nemusí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 22:35 Muž pancéřníček [168] Re: evicka2476
Rozhýbej hladinu přímoúměrně počtu bublinek a způsobu jejich rozpouštění a nesmyslům typu auto ventilek nemusíš věnovat žádnou pozornost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 22:24 Žena evicka2476 [0]
Zdravím :) začala jsem požívat CO2 z kvasnic veškerý postup přípravyy znám :) ale co udělat pro to aby láhev nebouchla a mě se do akvária dostalo jen množství které potřebuju. Četla jsem že přes auto ventilek ale zase jsou i reakce že i tak to bouchlo smich už nevím jde mi z toho hlava kolem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 09:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Jiri
Řešíte problém ze špatného konce. Víc v SZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 09:29 Muž jiri609 [91]
tak nevím, jedu přímo, bez meziflašky, nemám problémy... ale na výstupu z flašky se mi objevuje vždy v začátku pěna/hnědá voda... hadička je tam už hnědá, ale aqa OK
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 09:22 Muž Jiri [0] Re: jiri609
No to nevím, pozoruji to a hladina kvasu je docela daleko od výstupu z láhve.. a v druhé flašce by to mělo ve vodě zůstat.. ještě jsem přemýšlel dát na hadičku v "čistící" láhvy vzduchovací kamínek aby se plyn lépe pročistil, ale bojím se aby zas nějaký plyn došel do akvárka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 08:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: jiri609
Podľa mňa je 1,5 l náplne v 2 l fľaši úplne v pohode (i viac, ale potom by sa už nedalo krúživým pohybom rozvíriť usadené dno). Lenže nepoužíval som sušené kvasnice, tak neviem posúdiť, či tie nejako penia, lebo klasické mi nepenili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 08:40 Muž jiri609 [91] Re: Jiri
no jestli i druhou láhev plníš takhle, tak je to v tom. Já flašku na kvas plním max na 2/3.../cca1-1,2l vody, cukr...do 2l kanistřík od destilky/ tobě se s plynem strhává i pěna a odpad. A druhá flaška to asi nestíhá vše zachytit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 00:26 amrtin Re: Jiri
Spíš bych po namíchání petku připojil až druhý den ráno.Já to taky tak dělám,ale jedu ze dvou najednou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 23:18 Muž Jiri [0] Re: MonterMonty
No teď po týdnu jsem naměřil jen 10mg/l CO2 ale je to hodně i tím, že teď často měním vodu a tak... jinak mám klasicky 2l láhev od Coly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 22:58 Muž jiri609 [91] Re: Jiri
ahoj - když děláš 1,5l vody atd... jak velkou láhev na kvašení máš??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 22:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jiri
klidně kvasnic uber na polovinu ,těch sedm gramů na tři náplně , kolik naměříš CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 22:44 Muž Jiri [0] Re: MonterMonty
Jojo "čistím to" v další flašce. Dělám v poměru 1,5l vody, 300g cukru, a kávová lžička kvasnic. Bublá to pěkně, ze začátku když je reakce nejsilnější tak přes noc vzduchuji, až trošku upadne tak vzduchování odpojuji. Takže kvas běží pořád do akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 22:25 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jiri
koukám že píšeš že to jde přez další lahev , no když jsem začal s biokvasem , taky se podobné sajrajty , akorát v menší míře dělaly , dej tomu pár dní , třeba si to sedne , pokud máš v akva šneky , ti to určitě spasou , kolik těch kvasnic dáváš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 22:08 Muž Jiri [0] Re: MonterMonty
Flaška byla určitě čistá, odstavím flašku až úplně jako poslední řešení, rostlinám i rybám se daří zatím dobře...i měření neukazuje žádné děsivé hodnoty.. používám DR Oetker (zelený sáček, sušené kvasnice)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 21:46 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Jiri
Jaké používáš kvasnice ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 12:03 Muž patamatix [408] Re: Designer
Kde pak,když dám novou flašku,tak do druhého dne pěkně zezelená a postupem času vidím jak postupně modrá a pořád dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 11:22 Muž volvik [21]
Chci se zeptat chci rozpoustet pres lipove drevo
Jen bych se chtel zeptat jestli musi byt drevo ususene nebo muze byt cerstve a bude stacit jak lipove drivko strcim do hadicky a tu polozim jen do akva???

Diky za odpovedi ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 11:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: amrtin
To je asi nejvetsi chyba toho reseni, ze do akvaria pod 100l bych to necpal, pac to prece jen nejaky ten prostor vezme :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 11:14 amrtin Re: Designer
Jo,tohle znám,hodně mě to zaujalo,ale neměl bych už v akva místo na ryby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2014 11:02 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Davkovani
Ohledne davkovani CO2 z burcaku, nevidel jsem jeste lepsi davkovani, nez ktere jsem vymyslel a pouzivam: rybicky.net/clanky/1366-co2-snadno-levne-a-bezpecne (a rikam to klidne takhle vychloubacne, protoze to reseni opravdu za to stoji).
Resi to vsechno, od spravneho davkovani (vzdy stejne, at je tlak v lahvi s burcakem jaky chce, seridi se to jednou a dost), k vyuziti burcaku jeste i pri malem tlaku, pres prehled zda burcak jeste dava, neucpava se to, az po dokonale rozpousteni ve vode. Mrknete na video zminene dole v clanku, mozna nekoho prekvapi, jak rychle se muze CO2 ve vode rozpustit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 10:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: patamatix
Zkus to na dva dny vypnout a mozna se zdesis, ze dropchecker nesel do modra, ze je stale jeste dost zeleny. Ono v mnoha akvariich vznika CO2 tolik, ze si muzes jen myslet, ze davkujes :) (coz jiste u Tebe byt nemusi, ale muze). Dropchecker Ti neukaze kolik pridavas, ale kolik je. Vypnes davkovani CO2, dropchecker je stale zeleny i druhy den (treba i uz trosku k modre, ale stale zeleny), ale jak tam prilijes nektera leciva, den pote totalne zmodra, jak to vyzabiji mraky mikroorganismu. V akvariu ktere je zajete a dobre funguje, neni dropchecker nikdy dokonale modry, ani kdyz se CO2 nepridava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 01:02 amrtin Re: volvik
Já to tak měl,ale opravdu to nemělo velký účinek,s dc to ani nehlo.Pak sem použil tohle: akvarijni-hnojivo.cz/… a DC krásně zesvětlal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 23:26 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Dovolil bych si malinko odporovat,požívám jemný kamínek a funguje to též ;-) Mám pernametní test,takže neustále vidím hodnoty CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 19:10 Muž DrChila [243] Re: volvik
já startuju 1,5l vody 400g cukru, 1 žlička droždí a večer založim a druhý den večer už to jede jak má. Jenže u mě se to tlakuje trošku víc já jedu přes atomizér.... Flašky nejdou ani zmáčknout :-D
Jinak do rampy je to prd platný. Jde o to udělat co nejemnější bublinky aby se dobře vstřebávali. Pokud používáš kamínek to ani nezakládej kvasnice je to bez výsledku.... vyplatí se difuzor a atomizér jenom a lipové dřívko.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 18:46 Muž volvik [21] Re: volvik
jeste napisu ze to pujde do rozstrikovaci rampy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 18:24 Muž volvik [21]
Chci se zeptat muzu napojit hadicku z burcaku do ovzdusnovani filtru???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 17:59 Muž Koli [1] Re: jiri609
Dobře díky zkusím ještě počkat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2014 17:46 Muž jiri609 [91] Re: Koli
dělám z teplé vody, cca 40°C, kvasí to během 1-2h., ale trvá než se natlakuje láhev, podle toho, přes co dávkuješ /kamínek.../. Takže pozdě večer by jsi měl poznat, zda je či není to OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2014 17:39 Muž Koli [1] – CO2 kvasnice
Chtěl bych se jen krátce zeptat, dnes jsem se pokusil si vyrobit vlastní CO2 z pet láhve, kvasnic a cukru. Kvasnic jsem dal 1 lžičku, cukru 300g, vody 1,5 l. Chci se jen zeptat, za jak dlouho by to mohlo začít bublat. Inspiroval jsem se v tomto článku: rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace . Nevím jestli mám čekat hodinu nebo den tak se radši ptám, abych se potom ráno nedivil až bude "vymalováno" kvasnicemi, kdyby byla někde chyba :-D Děkuji za odpověďi :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2014 20:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: jalea
Nebude to pangamín?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 23:12 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: jalea
Bez zkušenosti prostě vyzkoušet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2014 22:48 Žena jalea [3] – pivovarské kvasnice
Máte někdo zkušenost s pivovarskýma kvasnicema v kombinaci s cukrem? Dostala se ke mě informace, že prý bublají lépe než klasické droždí. A úplnou náhodou jich mám doma 5 kg a nemůžu se jich zbavit hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 10:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Designer
Už v princípe je úplne jedno, akú formu rozpúšťania zvolíme - ak sa dokáže rozpustiť CO2, dokáže sa rozpustiť aj všetko ostatné (čo je rozpustné vo vode). A nie som si istý, či by pomohlo i to prebublávanie cez vodu - keď sa nasýti koncentrácia nejakej látky, už sa v nej nebude ďalej rozpúšťať, resp. bude sa opäť odparovať (či CO2 alebo iné plyny / pary).

Iste, žiaden problém byť nemusí, tak som to aj písal - ak je ostatná organická záťaž minimálna, tak to akvárium zvládne. Je to podobné, ako keby napíšem: Do akvária pridávam dusičnany a žiaden problém so živočíchmi nie je.

Preveriť by to mohol dobrovoľník, ktorý by dal do 2 pohárov rovnakú vodu, do jedného by celý deň (alebo i viac) bublal z biokvasu a potom by ORP testerom porovnal hodnoty. Ja som to chcel spraviť, ale zlyhal som hneď v úvode - kúpil som lacný šmejd, ktorým nič nezmeriam. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2014 09:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: zervan
Ani to z lahve s burcakem dal neprobublavam pres vodu, jde to rovnou do akvaria, a zadny problem neni. Pouzivam tohle: rybicky.net/clanky/1366-co2-snadno-levne-a-bezpecne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2014 21:42 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Samper
Samper napsal: Dělá se mi slepá hladina, přestože závěsný filtr dostatečně čeří hladinu, možná ma na tom burčák taky svůj podíl.. Tiež si to myslím, lebo to pozorujem odkedy bublem z kvasníc.

deck napsal: ... krásně to šumí a nemám problém, že by se něco dostalo do akva. Nikdy se mi nic takového aspoň nestalo. Dávám to rovnou z petky do akva a žádný problém. X-) Všetko, čo nos cíti (a aj to, čo necíti) pri nádychu z fľaše, to všetko ide do akvária, teda okrem žiadaného CO2 i ten alkohol, organické kyseliny a iné výpary. Otázne je len, že čo sa rozpustí a zostane v akváriu a čo len "prebuble". Všetci tak akosi dúfame, že CO2 sa nám rozpustí a všetko ostatné vybuble preč, ale pochybujem, že by to tak ideálne fungovalo. Skôr si myslím, že si z biokvasu vnášame do akvária nejaké to organické znečistenie, čo v rozumnej miere akvárium ustojí, ale ak ho máme dosť i z iných zdrojov (prerybnenie, priveľa odhnívajúcich rastlín a podobne), tak to môže byť aj problém (a pomôže napr. ruduche). Ešte raz zdôrazním, že je to len môj názor a nijako som to nemeral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:24 Muž Samper [3] Re: deck
Já dávám 280g cukru a lžičku sušeného droždí na PET, bublám cca 12-14 dní. Akva prosperuje, tedy až na nálevníka, který mi ho zakalil před dvěma dny. Dělá se mi slepá hladina, přestože závěsný filtr dostatečně čeří hladinu, možná ma na tom burčák taky svůj podíl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:07 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Samper
Dávám 6 polévkovích lžic cukru, 1/6 kostky droždí do 3/4 dvoulitrové petky a krásně to šumí a nemám problém, že by se něco dostalo do akva. Nikdy se mi nic takového aspoň nestalo. Dávám to rovnou z petky do akva a žádný problém. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:03 Muž Samper [3] – Foto
Fotka k příspěvku Jeste foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2014 21:02 Muž Samper [3] – Burčák
Mam 3 ks PET, ze kterych jdou hadicky do dalsi PET s vodou a odtud teprve do akva. Kdyz menim napln, menim i vodu v PET, ale desi me, ze kdyz s ni zatresu, je to jako bych oteviral sampus. Navic ta voda smrdi. Neumim si predstavit poustet to akva primo! I takhle se obavam, ze se do akva neco dostane. Myslite, ze to necemu skodi? A reseni = profi set s bombou misto kvasnic?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2014 06:58 jamajcan Re: DrChila
Skleněné nejsou jen s gumou. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 15:02 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Výborne a ešte lepšie je, že si ich zrejme vyrobím.Myslím kovové, či nerezové
Tiež používam tieto
www.ebay.com/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 13:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
kovov kulička s prižinou....

ale né všechny plastové zpštné ventily jsou tak špatné..... mě některé vydržely i několik let... zejména www.nase-zahrady.cz/…
mají lepší konstrukci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 13:42 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: cezarmilan
ocelová kulička ;-) tedy abych byl přesný, nerezová
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 13:31 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
A v kovových je čo? :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=351