Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2016 07:49 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristika – Návod s videem
Jak si doma vytvořit CO2 systém z kvasnic s manuálním nočním vypínáním, pro podpoření růstu akvarijních rostlin - surpanblog.cz/…
Důležitá je správná funčnost komponent, mě propouštěl ten nejdražší "nejkvalitnější" ventil. Teď už vše šlape.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 23:24 Kulisek Re: scorpio163
Já jsem použil místo 2l lahve tento postřikovač www.zbozi.cz/… který má i přetlakový ventil, po úpravě funguje skvěle a dá se celkem slušně regulovat dávkování. Dá se koupit v OBI za cca. 170kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:47 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: scorpio163
No pokud to nepujde přes filtrační media, tak ok. Taky jsem nad něčim takovim přemyšlel, ale všude to mam přez fitr od cigára a ok. V jednom akva to mam přez špejli a možná ještě lepší. Chce to vychytat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 21:42 scorpio163 Re: deck
Ale přece ten vzduch je až při východu z filtru, ne? Filtr běží nonstop, nasaje vodu, voda jde přes molitan s bakteriemi, potom přes rotor směrem ven a až zde je trubička s možností připojení vzduchování. Vzhledem ke směru toku vody by se CO2 do filtru dostat nemělo, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:36 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: scorpio163
Ty nitrifikační bakterie co jsou (budou) v tom filtru potřebují kyslík. CO2 by jim dobře nedělalo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:29 scorpio163 Re: deck
Ještě se dovolím zeptat, snad to nebude blbost... Co vývod z CO2 napojit na přívod vzduchování u filtru (klasický vnitřní filtr)? Nerozmetal by ho proud dostatečně? Popřípadě před akvárko hodit rozdvojku a napojit jak kamínek, tak filtr? (Napadlo mě to při čtejní článku s tím zvonem, co je v odkaze níže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:17 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: scorpio163
Tak toho se neboj, pěkně to osázej, nech to zaběhnout... Namíchej 7g droždí, 300g cukru do 3/4 2L petky a pusť to tam. Já to mam i v menších akva než máš ty a není problém, spíš naopak ano Čim menší bublinky, tim víc se to rozpoští a naopak, tak i tim se to dá regulovat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 21:05 scorpio163 Re: deck
Prezentace půjde těžko. Zatím jsem ve fázi uvažování, než to zařídím. Toto akva bude pouze 75 litrů (40cm vysoké), dole bych chtěl kobereček + 3-5 nenáročných rostlinek.. Víc zatím napsat nemohu, protože nevím :( Určitě tam budou rybičky, ale kolik a jaké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 20:40 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: scorpio163
Možností je víc, mě oslovila tahle: rybicky.net/clanky/1366-co2-snadno-levne-a-bezpecne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 20:37 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: scorpio163
Založ prezentaci akva. Jak velké, kolik rostlin atd... Já dávam kvasničák do malého akva a OK.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 20:34 scorpio163 – pojistný ventil?
Asi to zde již bylo, ale nepovedlo se mi to najít, takže se zeptám. Pokud bych měl CO2 z kvasnic a "vykvasilo" by více CO2, než bych chtěl pustit do akva, měl bych problém. Existuje nějaké řešení pomocí nějakého ventilu, který se při určitém tlaku otevře a pustí CO2 pryč, nebo něčem na principu "balónku", co by ten CO2 zadrželo a byl nadále použitelný?

Fuchs: IMHO = anglická zkratka: "Podle mého skromného názoru"

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 23:02 Muž Fuchs [169] Re: kaga
Starý byl 16hodin a moc se tam asi nedostalo. Nicméně to stačilo k zakalu. Vcera jsem vymenil 90% vody a dnes se zdalo celkem ciste. A prosím vysvětlíš mi co je IMHO?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 20:46 Muž Jifi [675] Re: RBSC
RBSC napsal:
V širším smyslu významu asi lze říct, že oxid uhličitý je "katalyzátorem"(s.l.) růstu rostlin.

To se opravdu říct nedá. Katalyzátor je látka nebo prvek, která/ý se při chemické reakci nespotřebovává ani se nemění. A to CO2 v této reakci nesplňuje ani omylem.

Horácovi se opravdu nedivím, protože reagoval na něco, co byly kardinální bláboly.
Věřím, že sachljovi to tak stačí, ale pokud se takto budeme vyjadřovat všichni, tak se už zítra nedomluvíme, protože nebudeme ani vzdáleně tušit, co by ten druhý svými výroky asi tak mohl mít na mysli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 20:29 RBSC Re: sachlj
Horác se taky nechce hádat, jen jsi napsal značně nešikovné formulace, které člověka prostě nenechají v klidu.

Tak tedy trocha dodatků...
V širším smyslu významu asi lze říct, že oxid uhličitý je "katalyzátorem"(s.l.) růstu rostlin.
Je to však látka s nízkou energií, která se zpravidla (naštěstí) sama od sebe nezačleňuje do živé hmoty. K tomu je zapotřebí katalyzátoru(s.s.) jako například enzymu RuBisCO.
Atomy uvolněné molekuly kyslíku navíc nepochází z CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 18:36 sachlj Re: Horác
Nechci se hádat. Chápu to tak jak to potřebuji pro život. Např. když doma v hydru dělám voňavé kyti, pálivé papriky. Něco o hnojení, svícení a dalších potřebách aby ti vyrostlo a uzrálo něco co zraje na rovníku vím...NE studované, ale praktické..CO2 jsem měl v akva před pár lety. Začal jsem kvašákem a přešel jsem na profi bombu, řízení..mělo to dopad že jsem trávil hodiny týdně trháním kytek. Teď bude nové akva ale řízení bude arduinem ale CO2 na tu jedinou kytku co tam chci nebude třeba..když tak naliju do akva petku sody a to úplně stačí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   16.10.2015 13:46 Muž Horác [3942] Re: sachlj
sachlj napsal: De fakto je to katalyzátor. Je to něco co přetváří cukry na stavební hmotu. Prostě to dělá chemickou reakci co vyrobí zelenou hmotu. Přitom to CO2 rozloží a vyloučí O2. Jednoduše řečeno. Hádat se nechci....Sorry, ale tohle jsou strašný (ale vopravdu strašný) bláboly ... Aspoň, že se nechceš hádat ... Asi by sis měl nastudovat nějaké elementární info o fotosyntéze, minimálně zakladní rovnici (oxid uhličitý + voda, vzniká cukr a kyslík) ... Mimochodem, že "katalyzátorem" této reakce není oxid uhličitý, ale zeleň listová neboli chlorofyl, se učej děti už na prvním stupni základní školy ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 11:49 kaga Re: Fuchs
Fuchs napsal: A další věc na to jsem se neptal ptal jsem se co mám dělal když se mě dostal burčák do akva. A jak velký problém to je?
IMHO záleží:
1) jak čerstvý/starý burčák
2) kolik

Co v akva nadělá z burčáku je IMHO především alkohol.

Kvasinky a cukry by si mělo akva relativně bez problému odbourat. (Zbytkem IMHO "nakrmíš" jiné mikroorganizmy které by měly v akva žít.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 10:12 Muž Fuchs [169] Re: sachlj
To je právě ono, nemám čistící petku to byla ta chyba...ikdyž nikdy jsem ji nepoužíval a teď se mi to vymstilo. vodu jsem vyměnil tak snad to bude dobré. dnes vych řekl že to je už hodně dobrý nechci to zakřiknout. Děkuji za reakci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 09:40 sachlj Re: Fuchs
pokud to hrclo do akva tak vyměnit celou vodu v akva..a taky se divím proč by mělo, to tam nemáš čistící petku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 21:47 sachlj Re: Paxero
De fakto je to katalyzátor. Je to něco co přetváří cukry na stavební hmotu. Prostě to dělá chemickou reakci co vyrobí zelenou hmotu. Přitom to CO2 rozloží a vyloučí O2. Jednoduše řečeno. Hádat se nechci....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.10.2015 21:27 Muž Paxero [71] Re: sachlj
CO2 neni katalyzator, ale zdroj uhliku pro rostliny. CO2 se pridava, kdyz jej rostliny potrebuji k rustu, tedy zejmena kdyz se hodne sviti.

Ja to bez CO2 neumim, ale zcela prokazatelne tu jsou machri, co maji supr akvarium i bez CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.10.2015 21:19 sachlj Re: Fuchs
Pokud jsem správně pochopil tak do čerstvě založeného akva jsi hned přidal CO2? Podle mě hloupost. Zbytečné. Nejprve je třeba počkat zda rostliny zakoření, mít zaběhaný filtr. Pak přidat ryby. A pak řešit jestli kytky potřebují CO2. CO2 se přidává když je hodně NO3, hodně se svítí pak kytky potřebují katalyzátor CO2. Zvlášť když je hodně kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 21:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Pida00
dost záleží i na okolní teplotě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 20:56 Muž patamatix [408] Re: Pida00
Je to možné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 18:05 Muž Fuchs [169]
Zdravím, dostali se mi kvasnice do akvária nevím jak to ze to tak stouplo ale stalo se. Vyměnil jsem vodu a čekam co bude. Je to velký průšvih? Ryby ani nic jiného tam neni. Včera založené akva. Všem děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 17:56 Pida00 – Bubl
Je možné že už to bublá cca 1,5h od založení. 300g cukru,3ml sušených kvasnic q,2l vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 17:20 Pida00 – Vyrobeno
Fotka k příspěvku Tak jsem to vytvořil tak snad to bude fungovat už jen sehnat něco aby to dělalo menší bublinky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2015 16:03 Pida00 – Co2 pokus
Tak rostlinkám svítím myslím si dost a moc neprosperují. Tak jsem se též rozhodl pro začátek vyzkoušet kvasnice. Dnes jsem jel nakoupit vše potřebné a jdu to nějak zkompletovat. A řeknu Vám hned na začátku že nejhorší je vypít 2l coca coly už jí tu popíjím asi 30 min a asi ji budu muset přelít a nechat to na někoho jiného. Že jsem si raději nekoupil lahev s pivem. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 11:15 kaga Re: kaga
14.8.2015 Tak jsem narazil na vlákno Biokvas kde se tohle zrovna probírá... nestálo by za to vlákna sloučit?
rybicky.net/forum/8756…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 09:30 kaga – Pokusná směs
Ahoj, CO2 do sváho "obrovského" akva (60l) jsem dělal ze směsi podle rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace s tím že dávku jsem si upravil pro 1l, a místo suchých kvasnic dával špetku živých.
Šlapalo dobře, počítadlo bublinek jsem využíval spíše jako bezpečnostní sifon kdyby kvas vypěnil, žádná regulace, homemade difuzor z malé peky (odťíznuta cca 3cm část ode dna, zavedena hadička a přišroubovaná přísavka - pťebytky CO2 co se nerozpustily volně odbublávaly.

V letošních vedrech mi vypěnilo až do akva :-(.

Takže jsem ťešil jak reakci přibrzdit a koukl do lahví pro kvas od Dannerle - on je tam nějaký modrý gel a má to bublat měsíc z (tuším) púl litru.

Právě tedy probíhá pokus jak udělat něco obdobného:

1. cukrový sirup - dávku cukru na 1l (cca 20dkg) jsem rozpustil v cca 2dl vody (ohřevem)
2. v cca 0,5 dl (studené!) vody jsem rozmáchal cca 1-2 polévkové lžíce škrobu (solamyl)
3. za stálého míchání jsem škrob nalil do vařícího sirupu a míchal dokud nezačal houstnout (barevně se "vyčeřil")
4. širokým lejíkem (pro čechy trychtýřem/nálevkou) jsem "nacpal" do 1,5l petky (zhoustlo mi to docela dost, neteklo... :-()
5. po vychladnutí vhodil cca 1/5 kostky živého droždí
6. zalil vodou do cca 1l objemu (v petce zústává 0,5l rezerva pro pěnu)

Začlo bublat (v 28°C) asi za púlden.
Po třech dnech:
- hladina v láhvi je kde byla původně, je vidět hranici kam pěna vystoumpala - cca 1,5-2cm nad aktuální hladinu
- v akva: pěkně probublává, nevšim jsem si že by nerozpuštěný CO2 výrazněji unikal, v difuzoru je stále bublina CO2 (pro mně znamená že bublá dostatečně)

Jsem zvědavý jak dlouho bude bublat... (jako správný flákač jsem si datum zprovoznění nepoznamenal :-))

Uvítám jakékoli komentáře, zkušenosti a takovýmhle řešením
(pozn. akvárko jsem založil cca před 3mi lety po 30ti letech co jsem měl doma vodu akorát ve vodovodu... jako dítě mně ktomu přived před cca 40ti lety múj dědečkek tak prosím buďte k postaršímu a mírně senilnímu akvaristovi shovívaví ;-))
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 15:35 Lukot Re: Koště
sak na noc povolujem viecko... ale riesim iny problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2015 10:01 Koště Re: Čorka
Než se to snažit držet v té petce, tak pokud bys to na noc chtěl opravdu ,vypínat", tak dát z petky hadičku, Téčkem rozpojit na dvě hadičky, na každé škrtítko. Jedna hadička do akva na difuzor, druhá jen na upouštění plynu venku. Přes den máš tu ,,upouštěcí" zaškrcenou a přes noc naopak zaškrtíš tu do akva a CO2 necháš unikat tou druhou ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 09:58 Lukot Re: patamatix
neskrtil som vobec... na noc to povolujem nech to nejde do akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 09:41 Muž patamatix [408] Re: Čorka
Není nutné škrtit,ryskuješ výbuch. Mám ve stejně velikém akva dvoulitrovou petku a jedu nonstop. Směs dávám 1 lžičku sušené droždí,300g cukru,a cca 1,75l vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 01:13 Lukot
spravil som si co2 s 1,5L pet flase , vsetko ok ... ten mi vybublal a povedal osm si ze spravim s 5L kanistra
tak som dal vybublany kvas +pridal trosku suseneho drozdia a cukor s vodou
kanister som prepojil s petkou kde sa cisti a nasledne vyvod do akva.. po cca 4 hodnach som nasiel kanister skoro rozdrapeny a petka v ktorej co2 prebublava v cistej vode s pomerne nizkym tlakom a v akva rovnomerny tlak by som povedal malicke bublinky s rovnakym tlakom... takze s tym som spokojny... len by som chcel poradit co s tym kanistrom ? ci by nepomohlo medzi kanistrom a petkou hrubsia hadicka ?? ma s tym niekto skusenost?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 17:56 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Čorka
Já bublam v takovém akva non stop a nemam problem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2015 09:56 Kulisek Re: Čorka
Nebo použít láhev od 2L postřikovače, ta má i přetlakový ventil a když to náležitě upravíš, tak nebudeš potřebovat ani škrtítko a dá se to celkem slušně štelovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 09:47 Muž RBeil [174] Re: Čorka
Láhev bych neškrtil, směs bych udělal takovou ať bublá dostatečně pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 09:08 Kulisek Re: Čorka
Dobrý nápad to je, ale bude záležet jakou použiješ láhev ;-) , jestli PET láhev tak ti může v noci bouchnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 09:01 Muž Čorka [0] – Burcakovy set
Ahoj,chtel bych vytvorit burcakovy set pro me akvarko 54L, Lahev-vzduchovaci hadicka-skrtitko-hadicka- zpet.ventil-difuzor z lipovyho dreva,diky skrtitku bych to vypnul a zapnul na noc,je to dobrej napad?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.03.2015 11:18 Muž DrChila [243] Re: TomasPerutka
založ prezentaci vlož fotky a pak možná něco vymyslíte pokud nevíme co máš za akvárium co tam máš jakou máš filtraci a spoustu dalších věcí tak neporadíme nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 09:39 TomasPerutka
Tak dekuju za informaci Desinger rostliny hnojim sera florena, florenette a a nekdy pridavam floreplus mam 80litrove akvarium se 12 rostlinama nevim jestli je hnojeni co2 potreba :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   04.03.2015 22:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: TomasPerutka
Mam chvilku, tak se Ti pokusim dat uplny zaklad.

Do akvaria se pridava CO2 proto, aby rostliny dokazaly dobre rust v pripade, ze je osvetleni silne, protoze co je ohledne CO2 v akvariu bez jeho pridavani, pri hodne rostlinach a silnem osvetleni nestaci. Souvisi s tim pochopitelne i potreba hnojeni (je uz jedno, jakym stylem rostlinam vsechno potrebne dodame, a CO2 je jednou z tech potreb).

Takze uplne prvni, na co si akvarista musi odpovedet je, jestli CO2 do akvaria opravdu pridavat potrebuje. Akvarium se slabsim osvetlenim muze dobe fungovat i bez pridavani CO2, rostliny samozrejme porostou pomaleji, neco ani moc pestovat nepujde, ale i tak to muze byt krasne akvarium se zdravymi rostlinami, rostliny si vystaci s tim, co v akvariu ohledne CO2 prirozene je.

Kdyz uz budes chtit CO2 do akvaria pridavat, musis ho pridavat jen tolik, abys rybam neprivodil smrt, musis mit nejaky zpusob, jak jej budes davkovat (a neni jen jeden). A abys vedel, jakou koncentraci CO2 ve vode mas, k tomu slouzi v nejjednodussim pripade dropchecker. Do akvaria se snazis CO2 dodavat tak, aby se co nejlepe rozpoustelo ve vode. Nesmis si akvarijni vodu obohacenou CO2 predstavovat jako "sodovku", nemuzes do akvaria pridat tolik, to uz bys zabil vsechno zive. CO2 ve vode neni videt, nejsou to zadne bublinky, a pokud je videt jako bublani pres nejaky difuzor, je to zase jen o snaze udelat bublinky co nejmensi, aby se cestou k hladine ve vode co nejvic rozpustily.

Jsou zde o tom clanky, informace zde ve foru, pise se zde o tom velice casto. A rozhodne CO2 nezkousej pridavat, dokud si nebudes jist, ze aspon v zakladu vis, co delas. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 22:13 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: TomasPerutka
Nějak nechápu zadání , to jakože bublina CO2 z bombičky na sodastream je jiná než bublinka CO2 z kvasničáku nebo čehokoli jiného ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 21:55 TomasPerutka – Sodastram
myslíte že by sodasteram neuškodil rybám mám obavy že by mohli mít nemoc vzduchových bublin co2 systémy jsou příliš drahé. nebo jestli sodastreamové bublinky nejsou moc koncentrované nemyslíte?? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.02.2015 22:24 honza259
Fotka k příspěvku Tady to mate, bublam podle toho, to velice stabilní
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2015 13:15 vavralery Re: vavralery
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem to dokoncil s tim"regulacnim ventilkem.Je as s podivem jak tento levny R.ventil precizne reguluju tlak(velke prekvapeni)!!!!!.Ale hned na zacatku(negativni prekvapko) všude se pise ze ma privod a vyvoz vzduchu zavit G1/4 ten ma ale na dodavanych sroubenich(mimochodem je hned hodte do kose jsou na nic).Tak si rikam"tak snad v telicku R.Ventilu bude G1/8""nevim kdo to vymyslel ale není.Je tam zavit M9 krat 1,,skuste rict nekomu at vam udela takove sroubeni které se pouziva asi jen nekde na druhé strane světa.Tak dalších 150kc a musel jsem zakoupit G 1/8 zavitnik prerezat zavity a je to OK.Jen poznatek pro Ty kteří by chteli tento R.ventil pouzit.Usetrite spousty casu a i dusevni klid.Fakt jemne serizeni.Myslim si ze při tom malem tlaku tam bude dlouha zivotnost ale to ukaze cas a(provoz).
ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.02.2015 09:39 vavralery Re: deck
www.reoamos.cz/… na plastovy soudek:tady to mas.As to v nem bude bublat tak zapomenes na PET flasku velmi rychle. smich Ale samozrejme PET flaska je taky dobra.Ale dve vyhody soudku
1.koupite soudek jaky potrebujete tim padem moznost dat vice cukru.....delší vydrz.
2.na soudek namontujete tu malickou technologii s manometrem.
Ja taky skousel Petky...same ty cinske spojky a ventilky lepit silikonem a dvouslozkovym lepidlem.A pak ponorit do barelu 200litru a skouska??Nejlepsi skouska...Verte ze to propouštělo ne moc ale jedno utesnis a najde jinou cestu.Tak rikam udelam to poradne.Urcite se najde BOREC který to ještě vylepsi nebo udela uplne jinou technologii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 09:34 vavralery – Snad jeste toto pridat
www.prumyslovydum.cz/…
skusim ještě tohle aby tlak v soudku nebyl zbytecne!!!stejny i v bublinkovaci kde je zbytecne velky,stejny.A v druhé rade se bude bobre regulovat CO2 do akvarek(pokud ten regulator bude reagovat na tak maly tlak)Ale mel by byt nastavitelny od 0atm.Tech 200 kc k tomu ještě snesu tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 09:20 vavralery Re: deck
Ano presne tak(jen experiment)a skusenosti + soudekCO2 použiju později skousel jsem nadobu od kapaliny do ostřikovačů a nehodi se.Rybicky budou podle toho jak dopadne navrat do zamestnani v zahranici.Po deviti letech jsem přes zimu doma a uz se mi ani nechce zase byt porad pryc.Takze když nebude práce a zustanu doma"aktivuji akvárka a mam plan jedno 120-40-40 koupit uplne nove stojan si udelam s lamina na miru a navrat ke svému konicku.
Ještě soudek se da koupit(najdete na internetu"plastove sudy,,,ja ho koupil v Ostrave Martinove). ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=251