Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 14:46 john168 – CO2 - problem s burciakom
pekny den prajem neviete mi niekto poradit? urobil som si burciak podla postupu z netu dal som do 1,5 l pet flase polku cerstveho drozdia a jednu lyzicu cukru predtym este napustal asi do tristvrte vlaznej vody asi po pol hodinke mi to zacalo pekne pracovat kazdu sekundu pekna bublinka ale do vecera mi to skapalo ..... ale ako som dosipal cukor znova sa mi to rozbehlo ale zasa iba na par hodin tak som si povedal ze skusim pockat nic tam nedavat ale po viac ako 30 hodinach ani jedna bublinka .... neviete v com som mohol urobit chybu ? :/ a drozdie som pouzil znacky FALA cerstve drozdie :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2013 16:03 Muž DrChila [243] Re: duko1995
Fotka k příspěvku Takhle to mám vymyšlený.. z kvasnice jde jedna hadička do rezervní lahve která je naplněná vodou v to slouží jako počítadlo bublin a jako bonus kdyby náhodou se něco stim stalo začlo to pěnit tak to nejde do akvaria ale zachytí to ta voda.. a nahoře ve víčku je hadička odvod CO2 zpětnej ventil pak zase hadička pak kamínek. nic převratnýho... složení: 1,5l vody 300g cukru krupice jedna žlička droždí. Promíchat a pak už jen čaka na rozjezd... ale lepší je teplá voda né vroucí.. když dáš studenou dlouho se to rozjíždí.. a předevšim jde o těsnost... bez tý mi to nějak vůbec nefungovalo:-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 15:07 Muž DrChila [243]
no tak to bude paráda:-D takoví dlouhý bublání a nějakej testr na CO2 máš a nebo to nijak neřešíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 14:11 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: DrChila
Tak přesně tak to mám i já. Recept, aby ti to bublalo nejméně 14 dní (mně buble i měsíc), jsem tu psal včera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 12:04 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Profi produkt
Podle tý první fotky se to dá udělat i doma (bez toho přetlakovýho ventilu:-)
rybicky.net/profil/24173&akce=osobnifoto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 10:50 Muž DrChila [243] Re: duko1995
Takhle to mám vymyšlený.. z kvasnice jde jedna hadička do rezervní lahve která je naplněná vodou v to slouží jako počítadlo bublin a jako bonus kdyby náhodou se něco stim stalo začlo to pěnit tak to nejde do akvaria ale zachytí to ta voda.. a nahoře ve víčku je hadička odvod CO2 zpětnej ventil pak zase hadička pak kamínek. nic převratnýho... složení: 1,5l vody 300g cukru krupice jedna žlice droždí. Promíchat a pak už jen čaka na rozjezd... ale lepší je teplá voda.. když dáš studenou dlouho se to rozjíždí.. a předevšim jde o těsnost... bez tý mi to nějak vůbec nefungovalo:-D
Kdybys chtěl foto tak je na fotkách u mě v profilu 80l odchovna s krevetariem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 09:33 Muž duko1995 [32] Re: DrChila
máš tam jednu flašu či aj rezervnú ? :-) a nekde sem videl návod stou rezevnou nevíš prosím ťe kde ? dekuju moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 06:39 Muž DrChila [243]
tak dneska mi to poběží cca třetí den akorád ráno se mi zdálo že to nebublalo. Ale těžko říct... uvidim večer až přijedu z práce. Sem zvědavej jak dlouho to poběží údajně podle těch rad co tam psali na tom foru tak by to mělo běžet 2 týdny bez škrcení sám tomu moc nevěřim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2013 22:31 Muž caarpio [17] Re: malyLibor
diky moc za typy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2013 22:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: caarpio
Jo, takže to byla slepá hladina :-) Já s tím problém nemám, ale hodně o tom tady čtu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 22:25 Muž caarpio [17] Re: malyLibor
nevim krmeni pouzivam sera a mrazene obcas zive ted jsem hladinu stahnul papirovima uterkama a je po bublinkach talk doufam ze uz bude klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2013 22:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: caarpio
Může jít o tzv. slepou hladinu. Když se hladina nepohybuje, může se na ní usazovat prach a třeba i tuk z vločkového krmení a udělá se na ní takový film, a ty bublinky se tam pak drží... ale všimni si, že jich nepřibývá - ony se časem rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 21:45 Muž caarpio [17] – co2
smes je namichana myslim dobre susene drozdi krassne to bunla mam to pres lipove drivko a pohyb hladiny je taky jediny co me napada tak je ze mas kvas asi 10cm od hrdla ale to jsem myslel ze je jedno stejne jak se tam hromadi co ta pak to jede dal zitra zkusim to jeste z tou tesnosti ale to si myslim ze je v poho jinak by ,me to pres to drivko nevytlacilo pottrebuje to urcity tlak dekuhji moc za reAKCI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2013 21:43 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Danego78
kvasnice i suseny casem starnou... takze pokud ti nejdou suseny kvasnice, tak zkus normalni chlazeny... kousicek kostky

pripadne mi napada nemate nahodou hodne chlorovanou vodu? ja osobne jsem vzdycky nameril cukr a pak zalil teplejsi vodou a asi pul hodky mychal (púritom utece chlor), a az na konec jsem pridal kvasnice, nikdy jsem nemel problem, aby se mi kvasnej proces nerozjel

kam to spejeme kdyz mladez ani neumi udelat kvasek.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 21:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Kryštof
Snažil jsem se napsat ten návod co nejjednodušeji, ale nenapadlo mne, že by to někdo zalil vroucí vodou... no, mělo mne to napadnout. Jak to napravit už ti napsal Jjapan. Ať to bublá palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2013 21:00 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: duko1995
V pořádku já se nezlobím. Od toho tady je forum. Já se taky ptám potlesk důležité je se nad odpovědi zamyslet a uvědomit si co můžem dělat lépe a správně palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2013 20:57 Muž duko1995 [32] Re: Jjapan
okej jen sem se ptal :-) dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.02.2013 20:54 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: duko1995
Kvasnice, ač sušené jsou živá kultůra, ale kypřící prášek je soda látka, která ti v jedné reakci udělá bublinky a pak už nic. Opravdu to není to samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2013 20:51 Muž Kryštof [314] - Amerika
droždí je droždí a kypřící prášek je kyprřící prasek :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:44 Muž duko1995 [32] Re: monty
jak to ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   23.02.2013 20:43 Muž monty [86] - Amerika
Není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:42 Muž duko1995 [32]
prosím vás sušené kvasnice nemúže se použít i kypríci prášek ? v podstate je to rovnake ? Dekuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   23.02.2013 20:40 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kryštof
Nedělej to celé znovu, škoda cukru. Nech to vychladnout a až to bude mít příjemnou pokojovou teplotu tak tam hoď pouze znova ty kvasnice. Ono se to rozjede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:36 Muž Kryštof [314] - Amerika
Takže celé znovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.02.2013 20:31 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kryštof
Nikdy. Vroucí voda ti zabije kvasnice. Voda má mít pokojovou teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:26 Muž Kryštof [314] - Amerika
Za jak dlouho začne reagovat směs riže, cukr a sušene droždí? zalété vroucí vodou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2013 17:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Danego78
Jsou 3 možnosti:
1) špatná směs
2) špatná teplota
3) sestava ti netěsní
1) může být špatný poměr surovin nebo špatné kvasnice. Já dávám 400g cukru, 200g rýže (syrové), 2-3g sušených kvasnic (nejlevnější pytlík z Tesca, 7g). Zaliju to cca 1,4l vody (aby směs byla tak 3 cm od hrdla). Já tedy ještě přidávám různé koření, aby směs byla po dokvašení pitelná, ale to nemá na výrobu CO2 žádný podstatný vliv.
2) špatná je především nízká. Obvykle stačí vrazit láhev se směsí na topení nebo do kýble s teplou vodou a za chvíli, jakmile se směs zahřeje, začne bublat. Pak už bublá i v nízké teplotě.
3) v láhvi se viditelně tvoří bublinky, ale CO2 v akvárku nebublá - ponořit celou sestavu do vody (v kýblu, ve vaně), kde utíkají bublinky, tam přetěsnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:45 Muž DrChila [243] Re: caarpio
třeba sou moc velký a nikdy se zcela nevstřebaj.. to by jsi musel mít akvarium třeba 2 metry vysoký abys viděl jestli se nějaká vstřebala... pravidlo je takové že čím menší bublinky jsou tím lépe se rozpouštějí... né však zcela úplně... a pokud se ti na hladině ani nezničí.. tak to svědčí o tom že hladina není v pohybu a máš tam i drobky z jídla atd na hladině
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:38 Muž caarpio [17] – CO2
Prosím o radu,proč se mi bublinky z CO2 nerozpouštějí ani na hladině - je jich plná hladina. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:23 Muž Kryštof [314] - Amerika
A jde přidat do směsi kvasnic vody a cukru estě něco aby to vydrželo dyl jak tyden?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:20 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
jj dík,já už jsem z toho na prášky,když jsem dělal před cca měsícem svoje první dvě dávky,tak se mi to během dne rozjelo úplně v pohodě a to jsem tam právě jenom ty kvasnice nasypal jako poslední a netřepal,ted už se tu 4 dny peru s nějakou směsí a furt se mi to nechce rozjet tone už jsem asi 5 pokusů musel vylejt,protože ani náznak rozběhu sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.02.2013 16:24 jamajcan
Protřepat,nemíchat :-) /007/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:22 Muž Milos45S [0]
vsechno promichat dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:21 Muž DrChila [243] Re: Danego78
promíchat všechno pak prvně musíš pořádně rozpustit cukr pak to promícháš i s těma kvasnicema a pak čekáš na reakci v teplé vodě je to nejlepší urychlí to reakci a za druhý to urychlí rozpouštění jak cukru tak těch kvasnic.
Pozdějc když se to rozjede tak třepáním urychlíš reakci. když seš hodně nedočkavej a chceš aby se hadička rychle zaplnila CO2 :)
A čím víc kvasnic tím větší reakce ale o to kratší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:13 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
vrátim se s otázkou k sušeným kvasnicím,když rozmícháte cukr s vodou a přidáváte kvasnice,jen je tam nasypete čekáte na reakci,nebo to znovaještě jednou promícháte i s těma kvasnicema??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 12:51 Muž DrChila [243] Re: Deformel
a co misto krajeni strouhat na jemno? To myslim ze by melo efekt lepsi si myslim. Aco zbyde z troskou mrkvy a cukru se muze snist
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 12:31 Deformel Re: Knedlos
Knedlos napsal: no najblizšie to vyskušam čo to povie ,,,a to cele jablko ?? plus tych 6 velkych lyžic cukru ,,,,???
ja to dal odhadem a bylo to tak 6 nebo 7 malých lžic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 21:15 Muž Knedlos [1]
no najblizšie to vyskušam čo to povie ,,,a to cele jablko ?? plus tych 6 velkych lyžic cukru ,,,,???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 20:55 Deformel – jablko
začalo kvasit až za 3 dny,ja jsem ho nakral na tenke plátky a protlačil do lahve bylo to normální jablko co jsem koupil v KFL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 20:46 Muž Knedlos [1] Re: Deformel
jablko ??? to čo ho tam nastruhaš alebo ake množstvo ???ešte som to nepočul ale za skušku nič nedam ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 18:13 Muž DrChila [243] Re: Deformel
tak k tomu se třeba taky dopracuju časem:) první zkouška je toto:) tak se nechám překvapit jak dlouho to poběží:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 17:10 Deformel – jablko
Zkoušel jsem 3 x kvasnice v pet lahvi, a vždy to bylo stejne bublani max 4 dny.Ted jsem vyzkoušel jablko a asi 6 lžiček cukru,mam krasne male bublinky přez kaminek už 14 dni.
Můžu jen doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 16:57 Muž DrChila [243]
tak sem proběhal úplně všechno co bylo v dosahu:-D a nikde ani nevědi k čemu to je:-D takže zatim se spokojim z kamínkem vzduchovacim. Reakce je díky bohu slabá tak bublinka za sekundu nebo za 2 sekundy. Zatim to jde bez škrtítka nebo bez ventilu ale nachvilku to zaškrtim z obouch stran a hodim tam ten ventil :) do budoucna se to hodit třeba bude to škrcení mám i ventilek na kolo a když to jede bez škrcení tak zatim ho tam dávat nebudu jako ochranu proti přetlaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 15:44 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
já jsem tuhle čistil difuzor v savu,jak jsem se někde dočetl a musim,řict,že po 15min,kdy byl difu.ponořenej,sem ho vyndal krásně čistej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 09:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
ale potrebujes i cistici roztok..... a s tim roztokem opatrne, protoze nektere sklenene difuzory po par cistenich zacnou poustet cimdal vetsi buliny a taky se ti muze stat ze tento typ difuzoru ti pri urcitem zaneseni zacne neprijemne piskat (vsecky co delaji male bubliny pres porezni pevny material)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 08:59 Muž DrChila [243] Re: Moucha
ooo tak to děkuji:) tak to tu maj taky ve zveráku tak si tam pro to hupnu.
A ještě se pokusim pak podívat jestli nemaj někde difusor kamínek je divnej difusor vypadá líp ten skleněnej a dělá menší bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.02.2013 08:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
davam to sem uz po xté.... kup si tohle akvarista.cz/…
je to v podstate plastovy jehlak, dobre drzi (nepovoluje se , neutahuje - tak jako tenhle akvarista.cz/… )
a da se uskrtit opravdu ma pidi mnozstvi (i min nez bublina za minutu!)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 07:09 Muž DrChila [243] Re: danio
Bublám...ta těnost je pěkná mrcha.. a ten ventil ze zapalovače to neni to pravý ořechoví... maximálně to nějak nastavit a zalepit taky lepidlem... jenže jak to nastavit když to neudrží ten tlak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 16:56 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: DrChila
To je tak, když si tam dáš "regulační" hadičku s tím, že v noci budeš bublat mimo akva a CO2 bude volně unikat, aniž bys musel hnout s hadičkou, co jde do akva... No to byla kravina :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 16:53 Muž DrChila [243] Re: danio
i když technicky nechápu jak se to může vypustit když to je vzduchotěsně uzavřený... ale asi je možný že to pod tim tlakem vody asi povolí:-D nebo dobrej zpětnej ventil je když to dáš hodně vysoka nad hladinu

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=951