Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2013 06:51 Muž visek [75] - Tetry
delal jsem si burcak ale stvalo me ze to nemelo stabilny tlak.udelal jsem si set co2 za 1135 kc a mam na rok pokoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 19:52 Muž vikimaki [32]
Zapoměl jsem napsat, že jsem to str il do sani vnitřního filtruu.Začlo to bublqt q zda se mi, že dost bublin jde k hladině, ale zase na druhou stranu vidím I bubliny v místech, kde bych je vůbec nečekal vzhledem k proudění vody z filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2013 18:46 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DrChila
Nene. Je furt zaplé. Udělám to tak i v 54 litrovce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2013 18:45 Muž NIKO [527] Re: DrChila
Nikdy jsem na noc "Cočko" nevindával a nikdy problém nevzniknul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:43 Muž DrChila [243] Re: Aforte
no taky záleží jestli to na noc vyndaváš já to jednou rozjel jel na noční ráno se vrátim a ryby vypadali docela dost blbě:-D zpamatovávali se z toho celej den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.12.2013 18:32 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: DrChila
Já mám neregulovatelně dáno CO2 z kvasnic v 64l a rybky s krevetkami vpoho. Dokonce se i množí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 18:29 Muž DrChila [243] Re: vikimaki
Pokud by jsi měl akvarium pod 90l tak by to byl problém u 250 ne... Vzhledem k tomu že používáš biokvas tak nějakou změnu pH fakt neucejtíš ani u 90tky teda pokud si to nepřehnal s droždim:-D a nejede to jak raketa. Můžeš použít 2 flašky ono to zas tolik toho CO2 nevyprodukuje jako normální CO2
Ale hlavní podstatou je použít na to pořádnej difuzor a dát to buď aby to co nejdýl bylo unášeno proudem a nebo aspoň na úplný dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:58 Muž souky [592] - RostlinyRe: vikimaki
sice v tý chemii nejsem moc kovanej, ale při pohledu na tvoje hodnoty vody, si myslím že klidně můžeš.
ono stačí sledovat ryby pár hodin po rozjezdu, pokud nelapaj nebo nezačnou příliš sliznout(pH), tak je vše ok.
pokud chceš mít jistotu, tak počkej ještě na někoho fundovanějšího, nebo si spočítej jak hodně se ti může hnout pH, vzorce tu někde byli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.12.2013 17:57 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: vikimaki
Na plný výkon, akva je dost velké... pokud tedy nemáš 1°dGH a <0,5°dKH
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2013 17:36 Muž vikimaki [32] – tak uz bublam
Fotka k příspěvku Ahoj. Dnes jsem sestrojil burčák z láhve od coly a několika málo komponent. Naplnil jsem 300g cukru, teplou vodu a asi 3g instantního droždí. Mám 250 litrove akvárium. Mám to nějak krotit, nebo mohu nechat jet na plný vykon? Vim, že odpověď asi není jednoduchá a potřeboval bych asi nějaký test co2. Ale I tak mi to nedá se nezeptat.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 14:27 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: DrChila
co mam zkušenosti zak nejstabilnejši je udelat kvas z ryže na 0,5l davam cca 50g cukru a 200g ryže kvasnic ždibet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:58 Muž DrChila [243] Re: Designer
No a já dělal pokus s jabkem:) půlka jabka strouhaný jabko jsem tam naházel a životnost byla docela dost prodloužená cca nějakejch 3 tejdny stále stejně bublinek:) pak to sice klesalo nebylo to jak na začátku ale bublalo mi to 2 měsíce.. já naschvál chtěl pomalu snižovat CO2 abych se ho úplně zbavil. Kvůli řasám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 12:26 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Kolik CO2 produkuje burcak...
Pokud by to nekoho zajimalo:

Burcak 300g cukru, 3.5g susenych kvasnic Dr.Oetker, 1.5l vody v 2l lahvi.
Nejvyssi produkce CO2 behem celeho zivota te smesi je 100ml CO2 za pul hodiny pri atmosferickem tlaku a teplote v mistnosti 22°C. Pochopitelne na konci zivota te smesi to klesa az ke tretinove produkci, coz u mne bylo za 9 dni, pak uz jsem to namichal znovu.

Vysledek je zhruba 5l CO2 za 24h, coz by melo zhruba odpovidat 10g CO2. Berte ten vysledek prosim jen orientacne, nemeril jsem to nijak presne (ono by to ani nemelo vyznam), chtel jsem alespon velice zhruba znat nejake cislo, a treba bude zajimat i nekoho dalsiho.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2013 16:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: malyLibor
Doplnim, nezapominejme ze uhlicitanova tvrdost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Tvrdost to nesníží. A pH to sníží v závislosti na tvrdosti. Čím vyšší tvrdost, tím méně to sníží pH a naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:10 Muž Aforte [533] - Rostliny
Takže je to spíš podle množství CO2, jo? Je možné aby to snížilo na pH ze 7 na 6,5 a míň a tvrdost třeba z 8 na 4 při normálním používání CO2? při středním množství?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 16:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Z praxe ti poradím nejdříve začít s menší dávkou, aby to míň bublalo, a měřit pH. Přidávat můžeš vždycky, ale když to přeženeš s CO2, tak tě čeká problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 15:55 Muž Aforte [533] - Rostliny
CO2 biokvas - 1l láhev. Nevím co přesně v těch kapslích mají, ale je to prakticky to stejné co se tam dává normálně - poměry cukru, vody, kvasnic. Akvárium bude 80x20x20
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.10.2013 15:54 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Aforte
Záleží na velikosti akvária a na obsahu kvasné láhve - podle obsahu kvasné láhve se odvíjí, kolik vyprodukuje CO2.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 15:44 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,
mám dotaz. Chtěl bych si založit akva s CO2 biokvas. Jedná se o kvasnice. Po tom co by mi došly kapsle, začal bych používat normální CO2 z kvasnic. Mám pH 7 a tvrdost měkkou (4-10) - nevím přesně. O kolik CO2 tyto hodnoty zmenší?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 10:47 Muž bulawaio [92] Re: KarlosS
díky za rady, mrknu na to a koupím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 10:30 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: bulawaio
postup je s 4dKH je správný, ale musí to být přesně namíchané. Lepší je koupit náplně do dropčekru kapsle od Dennerle. 5 kapslí vydrží rok a stojí tě to 200,-Kč.
Ale uškrť to na těch á 5 sekund. U takhle tvrdý vody se to i blbě měří a počítá:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 10:24 Muž bulawaio [92] Re: KarlosS
dropchecker mam, ale nejsem si jist jeho funkcí. Mam Ruwal, tuším přes distributora Rataje. V návodu k tomuto výrobku se píše, že se jako náplň používá voda z akvária + pár kapek přiložené vodičky. Podle toho co jsem ale pochopil, tak funguje na základě změny ph, tedy když klesá, tak mění barvu. Ovšem vesměs je tam stupnice buď do 8 KH nebo 15 KH,což pro moje akva by fugovat nemělo, protože mam KH dozajista větší. Tak jsem se z tohoto drop Checkeru snažil vyrobit klasický s destilkou o hodnotě 4 KH a do toho tento roztok. Ale myslím, že tenhle roztok pracuje na jiné bázi, takže mi asi fungovat nebude :) zatím je stále sytě zelený. A ani nevím zda jsem namíchal dobře vodu, protože nemám doma váhu měřící na desetiny gramu :-O ale to jsem už jsem tady dost OT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 09:05 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: bulawaio
škrtítko na hadičku.
Ale dropčekr nebo měření to chce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 08:04 Muž bulawaio [92] Re: KarlosS
zatím jedu přes klasický kamínek, ještě mam možnost napojit hadičku na filr. Zatím mi to bublá cca 35 bublinek za minutu, což je teda hodně. Mrknu na forum, abych nějak přišel na to, jak to regulovat. Mam to zatím jen na zkoušku, jestli se přihnojování osvědčí, tak půjdu do bomby :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 19:15 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: bulawaio
u tvé nádrže bych jel cca bublinku za 5 sekund nonstop. Záleží jaké máš rozpouštění na konci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.09.2013 14:47 Muž Dejmon [64] Re: bulawaio
ZKUS SI PŘEČÍST CELÉ TÉMA ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 12:41 Muž bulawaio [92] – kolik bublat?
ahoj, tak nově zkouším CO2 z kvasnic, mohl by mi někdo poradit, kolik bublinek bezpečně bublat, s tím, že bych jel nonstop, beru v potaz, že zároveň vzduchuju a čeřím hladinu filtrem, díky za tipy, prosím neodkazujte na dropchecker :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 21:32 Muž DrChila [243] Re: Marek
Voda se ti tam dostane protože v lahvy není žádný tlak skoro zatím, takže když tu hadičku ponoříš i stím kamínkem(v kterym jsou dirky i když malý) tak tlak tý vody v akvariu ti vytlačí z tý hadičky vzduch do lahve(zvýší se tedy tlak v lahvy) a až tlak tý lahve bude přemáhat ten co tlačí v akvariu na tu hadičku bude zase vytlačovat tu vodu. Mimochodem kamínek je docela nevhodný pro dávkování CO2 doporučil bych spíš difuzor. Dělá menší bublinky a tím pádem větší plocha pro vstřebání.
Podle toho jakou směs použijem jak teplou vodu přilejem jak velkou lahev máme tak tohle všechno ovlivňuje za jak dlouho se to rozjede.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 21:19 Marek
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat. Mám vyrobenou bombu a to z petlahve s víčkem, skrz které je protáhnutá hadička, která je ponořená na dno akvária a na konci je vzduchovací kamínek. Hadička je utěsněná vteřinovým lepidlem. Ale zdá se mi, že mám menší problém, nebo nevím, jestli je to normální, ale když jsem ponořil kamínek s hadičkou na dno akvária, tak se mi do půlky hadičky nasála voda. Směs jsem si vyrobil cca před dvěmi hodinami a zatím mi to bublinky neprodukuje. A proto se chci zeptat, jestli je normální, že se mi do hadičky dostala voda a až až dojde k natlakování lahve kvašením a produkcí CO2, tak jestli to vytlačí tu vodu a bude to bublat, nebo bych měl udělat něco jinak, protože to nebude fungovat?
Předem děkuji za odpověd a za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 01:16 hanzys Re: OllyFuny
To se ještě uvidí;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 20:53 lelizi – Mě též
Taky by mě to zajímalo.. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 22:20 hanzys – Hotovo
Už sem na tom zamakal fest 300g cukru 3/4 flašky vody kvasnice udělal sem i druhou flašu s vodou abych viděl kolik to davá bublin a na konec hadičky sem strcil filtr s cigaret a maka to jak sviňa;-)tak uvidíme co na to řekou rostlinky;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 21:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: hanzys
a jaks na tenhle poměr přišel? To by mě zajímalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 19:23 Muž DrChila [243] Re: hanzys
to asi pojede rychle:-D Než začneš experimentovat řádně to naštuduj tady máš 5 článků co se dost hodí:) Neni kam spěchat jeden 2 dny nikoho nikdy nezabili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 17:50 hanzys Re: DrChila
Ja sem dal 9 kavovych lžiček cukru na 1.5l to je malo??ale taky to jede?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 17:37 Muž DrChila [243] Re: hanzys
Ono až se to natlakuje tak to tolik vyrábět nebude. Pokud uděláš směs 300g cukru 1,5L vody žličku droždí. Nikdy sem to nerozjel jak 2bublinky za sekundu(ale jedu přes skleněný difuzer). Až tam dáš kamínek nebo difuzer tak to bude o něčem jiném. Ale doporučuju na noc vytáhnout.. řasy jsem se nemohl zbavit bůh ví jak dlouho CO2 jelo i přes noc(ryby se nikdy netrávili bylo to v 90L akvairu) a dokuď jsem to dával i přes noc tak řasy neustupovali neustále narůstali. Teď už to je o něčem jiným:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 16:43 hanzys – počet bublin
Ja tu hadicku mám přímo do akva ted mi to valí tak 3 bubliny za sekundu:-/to je moc že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2013 15:47 Muž souky [592] - RostlinyRe: KarlosS
ještě důležitá informace, ty počty bublin sou z hadičky ne z difuzeru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 15:31 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: hanzys
záleží na mnoha okolnostech, ale pro začátek bych doporučoval cca 1bublinu za 5-10 sekund a můžeš jet nonstop i v noci, ať moc nekolísá pH. Pokud máš ale hodně měkkou vodu, tak opatrně. Takhle bez měření a od oka je to ale risk, nejdřív to pořádně naštuduj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 13:39 hanzys – Dotaz
Pravě sem vyrobyl burčák a nevím jak moc to má bublat mám 112l akvarko a testuju to ve skleničce a jede to jak vzduchovcí motorek to je dobře nebo špatně?:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 20:35 Muž Toník [396] Re: Aforte
CO2 na noc sice nevypínám, ale pro vás mám řešení: povytáhněte hadičku s kamínkem k hladině nebo ji úplně z akvária vyndejte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2013 16:01 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím,

uvažuji nad složením co2 z kvasnic pro mé akvárium. Akvárium 54l. Do 2l flašky od coca coly dám 1,5l vody, 300g cukru a jednu lžičku kvasnic v prášku. Do víčka ve flašce udělám dírku pro hadičku a zasilikonuju. Hadičku napojím na filtr nebo na vzduchovací kamínek. Nevím jestli tam mám dávat ten jehlivý ventil ze zapalovače. Také by mě zajímalo co děláte večer. Vypínáte to? Pokud ano, tak jak. Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 15:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: visek
pouzij akvariji silikon, v silikonu do koupelen bejvaj fungicidy
(to huz se tu probiralo)
a kolik davkovat, na to je tu samostatny vlakno..... poroc si nejdriv neprojdete forum nez se zacnete ptat??? achjo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 13:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
Tohle presne jsem se snazil z nekoho vylomit, ze se treba 200l akvarko s nejakou plochou hladiny a cerenim neda otravit z takovehle kvasnicove lahve, kdyz to rozpustim vsechno beze zbytku ve vode, protoze k tomu nevyprodukuje dost CO2. Jenze mi to nikdo nikdy nerekl, a asi ani nemuze, protoze vlastne ani nikdo nikdy nezmeril, kolik CO2 to vyprodukuje a samozrejme to zavisi na mnoha dalsich vecech.

Postavil jsem vlastni CO2 reaktor, na jednoduchych fyzikalnich principech, drzi si konstantni tlak CO2 (takze rychlost reakce v lahvi je mi celkem fuk) a konstantni pruchod vody pres reaktor. Vypnout a zapnout jej mohou obycejne spinaci hodiny. A ted to stoji na stole, koukam na to, a bojim se to spustit, protoze ucinnost oproti pitomym bublinkam muze byt takova, ze mi akvarko lehne na otravu CO2 dost rychle. Mam proste strach to i jen spustit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 12:43 Muž DrChila [243] Re: visek
Pokud ti běží filtrace točí se hladina. a máš víc jak 90L akvárko a směs 1,5L vody 300g cukru a jednu žličku droždí. tak 90L neotrávíš já to měl puštěný stále. Ale je lepší na noc to vyndavat není tam nic to by to CO2 potřebovalo. A stalo se mi to že řasa v akvariu rostla víc než když sem to přestal dávat v noci. A jednou se mi podařilo je i přiotrávit ryby to rozdejchali ale to byla jiná směs hokus pokus. měla rychlý start. Ale je to lepší na noc to rozpojovat a třeba to mít trošku něčim přiškrcený jinak ta směs nevydrží tak dlouho. A hlavně při tom rozpojení nezapomenout na zpětný ventil... i blbá rozdílná teplota například v noci když větráš může se nasát do hadičky voda v vzhledme k tomu že to je nadně akvaria může bejt docela nepraktický probuzení ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 08:30 Muž visek [75] - Tetry
Kolik co2 muzem poustet pres den do akvarka. Aby mi neodesly ryby? A nevim jak pres noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 15:10 Muž Rounce [30]
No ted sem si udělal difuzor ale mám problém s dirkou skrz kterou mě co2 uniká tak se chcu zeptat jestli možu použít normální bílé silikon se kterým se lepijo spáry v koupelně třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2013 21:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rounce
se mi jen zdas, fakt.... cetl jsi vubec neco o aplikaci co2 hnojeni?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=751