Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 13:44 Jarda62 Re: Delegat75
Chtělo by to napsat ještě jednou a česky. Nějak nejde pochopit co tím chtěl básník říct. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 13:10 Delegat75 – Rozpuštění CO2 přes čerpadlo
Po pročtení zde i jinde dostupných nápadů jsem sestavil toto: pokus první a asi jako většina kutilů 2l petka v mém případě sprite' z víčka zalepená spojka-hadicka do druhé petlahve opět dvoulitr téměř po okraj plný vody. Reakce fajn hadička v akva Bubla ale nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2019 14:28 Muž Dyksn [3] - Amerika – Filtr z cigaret
Omlouvam se, pokud je muj dotaz uz nekde obsazen. Ale je tady strasne moc stranek a je nerealne to procist cele :)

Jakou vydrz ma filtr cigaret v hadicce k CO2 z kvasnic? Nemuze se stat, ze se stane uplne nepropustnym (ze se pory nejakym zpusobem zcela ucpou) a potom mne burcak bouchne?

A druha otazka. Co kdyz narvu filtr do hadicky a hadicku pripojim na motorove sani z hladiny ktere ma moznost privzdusneni? Nekdo tady psal, ze je mozne to samozrejme pripojit na vnitrni filtr, ale je potom diskutabilni velikost bublin a vstrebavani CO2 do vody. Takze si rikam, ze ten filtr z cigaret by to pekne rozjemnil a potom motorove sani z hladiny (ktere ma vypust ve spodni casti filtru) by rozehnalo bublinky po celem akva.

A třetí otazka. Mam akvarium cca 130l, jeste budu pridavat rostliny, proto premyslim o zavedeni burcaku na zkousku. Je potreba to rucne na noc vypinat? 35 neonek, 2 skalari, 2 akary a 6 malych krunyrovcu.

Diky za kazdou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 11:11 Muž ajajak [228]
Burčák si dělám ve třech 2 litrovkách a přetlak reguluji plastovým závitovým škrtidlem povolím a zbytek jde ven.Čím chci více bublin tím více ho přiškrtím.Večer ho otevřu a co2 jde ven.ráno přiškrtím a už jede.Pouštím bublinky přes žebřík a je vystaráno.Jednou za 10 dní vyměním náplň v jednej flašce.Jede mi to pořád stejně a kdyby ne tak zbytek jde ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 17:14 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _ucx_
Existují udělátka kde tlak jde seřídit a zbytek ufoukne ale u tak velkého množství bych to neriskoval. To by bylo škody kdyby to selhalo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 17:11 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: vaclav
No jasně. Tady jde právě o to to zachytit bez exploze nádoby, protože takovej stolitrovej sud vydechuje jak o život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 17:05 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: _ucx_
Tak burčák co se používá je jen cukr a kvasnice, takže pokud ti dostatečně kvasí cokoliv jiného a jde to utěsnit aniž by byl výbuch je to jedno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 13:26 Muž Smetany [1226] Re: _ucx_
Sud nebude moc fungovat musel by si v něm nejdříve udělat vakuum a i tak hrozně CO2 nepůjde vypustit. Asi by bylo lepší něco na principu balónku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2019 13:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + Corydoras – CO2 z kvašení ovoce
Když už jsme u toho, zkoušel někdy někdo zachytávat CO2, které vzniká při kvašení ovoce za účelem, no, řekněme prostě za účelem kvašení ovoce :-) a ten pak používat v akváriu? Tedy řekněme napojit na vývod druhý třeba stolitrový sud, nechat ho natlakovat na nějaký přijatelný tlak a pak to z toho sudu postupně vypouštět do akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 10:13 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Jarda
CO2 přidávám non stop a nevzduchuju ani v noci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 21:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jarda
ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2019 20:20 Jarda
Hoj mám otázku vzduchujete přes den když přidáváte co2 nebo ne?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 15:11 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Anthrax, Smetany
Děkuji za ohlasy, taky sem si myslel že je to blbost, ale radši sem se ujistil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2019 14:46 Muž Smetany [1226] Re: Zetor
Určitě to fungovat bude ještě tam přidej kilo cukru sice tím všechno ostatní umře ale CO2 tam bude víc než v minerálce :)
A teď vážně je to blbost kavsnice krom CO2 produkují alkohol a ten se nebude líbit nikomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 13:47 R Muž Anthrax [4786] Re: Zetor
Přímo do akva? To snad ne. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2019 12:40 Muž AkvaBlázen [138] - Rostliny – Co2 kvasnice do akvária?
Poraďte prosím. Jeden známý mi říkal, že stačí do akvária vhodit jen kvasnice. Funguje to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 22:14 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Groni
Odporúčam CO2 set z ebay D501. Je tam pretlakovy ventil, ihlovy ventil, manometer. Funguje na 1
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2019 18:31 Muž FishMan59 [-4] - Sumci – CO2
Ahoj lidi chtěl bych si udělat nejaký lepší co2 z kvasnic s regulací.Jak tam funguje tan jehloví ventil ze zapíku a co dělá?Ještě neco s tím balonkém a auto ventilkem?Prosím o objasnění díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 09:59 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jrk
Ja sa s toho hlavne chcem niečo naučiť. Ešte skúsenosť s CO2 nemám, tak som veľmi zvedavý ako to bude rásť oproti bez CO2 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2018 00:03 Muž Jrk [143] Re: Cyklohentán
Maximáně 3 dny a jelo to naplno - jak je pěkně vidět z grafu ;-) Ale jinak už jsem od toho dávno upustil - vegetace rostla až moc - už to nebylo zvladatelné... A náročnější druhy kobercových rostlin se mi stejně nikdy nepovedlo dlouhodobě udržet v prosperující stavu, ale ty obyčejné rostly až moc - Echinodorus, když jsem jej vyhazoval z 200 litrového akva měl listy metr dlouhé - zabíral 2/3 akvária. Všem ostatním rostlinám se dařilo velice dobře, jenom jsem musel stále upravovat a protrhávat - tak jsem od toho upustil, ubral jsem na osvětlení, hnojení a vytvořil celkem pěkný layout z Kryptokoryn, Anubiuasů, Sagitarie a Echinodorů - šlo to velice pěkně. Stonovky jsem také opustil, ale už s nimi opět začínám ale snažím se o jednoduchost, dlouhodobou trvanlivost s co nejmenšími problémy. CO2 už nechci, zkusil jsem, bylo to fajn poznání, ale bez něj je to větší výzva ne
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 22:57 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jrk
To je dobré vedieť, ďakujem! Kvasnice mám tesco, tak uvidíme. Ako dlho to štartuje keď založíte nové?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 22:30 Muž Jrk [143] Re: Cyklohentán
Fotka k příspěvku Teď mě to napadlo dopsat do "Editu" - ta bílá čísla jsou hodnoty CO2 ve vodě podle Tillmanovy tabulky. Slouží jenom pro orientaci nárůst x pokles CO2 v akváriu - jestli ho tam skutečně tolik bylo je velice diskutabilní, ale na ty tendenční hodnoty je to dostatečné :-)
Edit: Pěkné to máte - já potom už používal 10ti litrovou PET láhev od destilované vody (začínal jsem s 3 litrovou lahví od sirupu Jupí) - tam to jelo hodně dlouho. A kvasnice jsem používal Dr.Oetker - když jsem jednou použil obyčené z Kauflandu, tak to jelo napolovinu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2018 22:21 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Jrk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ďakujem! V tej tabuľke sú čísla od 1 do 42 dni, a to v bielych poličkách je čo? Mne už to celkom slušne buble, mám to v prerobenom CO2 systéme na jedlú sódu a kyselinu citrónovú. Ďalší mix skúsim podľa vašej tabuľky ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2018 22:15 Muž Jrk [143] Re: Cyklohentán
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kdysi dávno jsem si taky hrál s kvasnicemi - pro názornost a představu přiložím tabulku s výsledky, jaké jsem měl. Zkoušel jsem různé množství vody, kvasnic a cukru. Kvasnice jsou důležité od jednoho výrobce - hodně se to liší. Ty jsem odměřoval v rozebrané injekční stříkačce. Závěry jsem napsal do obrázku. No zkrátka chce to hodně vody, a je to na víc než měsíc, čím později se to rozjede, tím to bývá stabilnější a má to delší výdrž ano Přidávám ještě nějaké starší fotografie - odměřování kvasnic, výroba vršku, dva druhy počítadla bublin (jedno je ze stříkačky, druhé je odsávačka hlenů - obojí z lékárny) - třeba to někomu v tomto tématu bude inspirací ;-)
Edit 1: teď koukám - 3 litry vody a skoro 2 měsíce hmm
Edit 2: hodnoty v bílém poli tabulky jsou CO2, dle Tillmanovy tabulky (jsem si vědom jejich nepřesnosti, ale na sledování tendencí nárůst x pokles jsou vyhovující)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 15:13 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: vaclav
Ako dlho sa to väčšinou rozbieha? Už to aspoň trochu buble, ale asi 1 bublina za pol minúty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 13:59 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: vaclav
Je to tesn6e dosť. Keď to zavriem a zatrasiem, stvrdne to a je v tom štipľavý plyn, čiže určite CO2. Ale ide to fakt pomaly, pridal som cukor aj vkasnice. Ďakujem za odpoveď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 13:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cyklohentán
Zkontrolovat těsnost. Říká se že čím pomaleji startuje tím déle vydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2018 13:40 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Nebuble
Ráno som založil burčiak CO2, 1 lyžička sušených, spetka chladených, 150g cukru a 1,5l vody. Ešte stále to nebuble. Neviete prečo? Alebo za ako rýchlo sa to väčšinou naštartuje?

Ďakujem ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 22:20 Muž vagascan [0] Re: vaaclav
Dikes (: Objednavam (:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 21:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vagascan
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2018 20:05 Muž vagascan [0]
mate niekto skusenost s tymto ?

www.wish.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 15:05 Muž Magic [879] - RostlinyRe: rybovlaz
Zdvihni trochu oči, hore v modrom rámiku, hneď prvý link.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 14:58 Muž Kubaa [718] Re: rybovlaz
To si musíš vyladit sám ke svému akváriu. Čím víc dáš droždí, tím rychleji budeš produkovat CO2, ale dřív se vyčerpá. Takže dost záleží, kolik toho budeš do akvária pouštět. Vliv bude mít i teplota v místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 14:51 Muž rybovlaz [0] Re: Kubaa
A Kolik cukru a kolik sušeného droždí ? Nějaké odskoušené množsví ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 14:44 Muž Kubaa [718] Re: rybovlaz
Funguje. Doporučuju meziflašku, jinak se do akvária dostává kekel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 14:38 Muž rybovlaz [0]
Chlapy, Jaký máte názor na burčáky ? Funguje to ? ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 14:30 Muž Kubaa [718] Re: Magic
Uvnitř je už přefiltrovaná voda, takže je to bakteriím jedno. Ovlivní je až výsledný stav v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 14:10 Muž Magic [879] - Rostliny – Rozpúšťať CO₂ vo filtri?
Povedal som si, je načase sa pustiť do COčka a chcem vyskúšať toto:
rybicky.net/clanky/1366-

Hlavné plus toho riešenia vidím (samozrejme vedľa ceny, mám i prebytočný honič vody) v tom, že sa nikde nerobí pretlak (kým nezlomím hadičku), že to beží nonstop a netreba riešiť vypínanie na noc (proste nezapnem v noci čerpadlo a vybuble samo von) a v zásade môžem odísť na dva-tri týždne z domu a nerobiť si starosti. A keďže vedľa akvária spím tak i to, že ani v prípade absolútneho disaster scenára tam toho CO2 nie je toľko, aby ma to otrávilo; najhoršie, čo človeka môže stretnúť, je maľovanie...

Mám v akváriu HMF ktorý má v sebe vcelku dosť miesta, rozmýšľam, či to neskúsiť schovať doňho, že by rozpustený CO2 vypúšťal dovnútra filtra a až cez rampu von do akváriu. Nevadil by baktériám vyšší obsah CO2 vnútri filtra? Je nejaký inú dôvod proti tomu? Druhá varianta je samozrejme schovať to pod rozstrekovaciu rampu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2017 17:22 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: RobertB
S tím droždím si nejsem úplně jistý. Když dám 1.5 lžičky Dr. Oetker sušených kvasnic, 400 ml krystalu, zaliju skoro povrch 2l PETky, tak to pak dva týdny kvasí a bublá. Když dám 1 lžičku sušených kvasnic a špetku čerstvých, tak je za pár dní hotovo.

Zatím jsem to úplně nevychytal. Osvědčilo se mi 1 dvoulitrovka, 1 malá filtrační lahev, kohout Hobby (tato zn. neuchází), zpětný ventil a dodržet recept č. 5 z návodu se suš. droždím. Problém je, když dám dvě kvasné lahve do série, hadičky mají skoro 2 m a musí to profouknout 2 spojky, zpětný ventil a samozřejmě dřívko. Takže někdy trvá den, než se to natlakuje.

Možná jsem nevychytal, kolik moučky jsem tam měl dat (navíc se hůř sype), možná to někde uchází (tlustá PVC hadička z OBI a 5ka vrták, vteřiňák se nechytl). 45, 16 a 30 litrů mají CO_2, 84 litrů nemá... tone No minimálně v chystané 500l půjdu rovnou do tlakové lahve. U těchto prcků bych ale radši vychytal kvas. Je to furt lepší než uhlíkové vodičky.

Jdu koupit tavnou pistoli a kuchyňskou váhu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:52 Mejla82 Re: vyskaj
Fotka k příspěvku Pouzil bych 1,4 kus...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2017 10:28 Muž LeRi [315] Re: vyskaj
1- zpětný ventil, 2-4 šrtítka , zelený T kus ( rozbočka )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 10:22 vyskaj – k čemu slouží tyto věci
Fotka k příspěvku Ahoj, jsem začátečník, rad bych si udělal vlastní co2 z kvasnic do meho akva. Na půdě jsem našel starou krabici s ruznymi ventily nebo co to vlastně je smich . Zajímalo by mě, jestli by se to dalo využít při výrobě, bych rád, kdyby jste mi řekli, naco to je.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 22:45 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
No predtym bol problem ze to bolo extremne vela.. po kradtkej dobe bol dropchecker zlty aj ked rampa mierila uplne do hladiny. A teraz bola hlbsie a dole a dop bol uz do modra. Zase taky velky rozdiel by to nemal byt. No nevadi.. vyskusam novu napln a uvidim. Cize z burciaku ide vzdy co2, nic ine bublat nemoze....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 22:24 Taurusek Re: stanki
A o tom to je. Zůstane kyselejší roztok, dříve se začne zpomalovat kultiace kvasnic kvůli překyselení a dříve začíná klesat "vývin" CO2. Jedna bublinka za sekundu, ale když to bude bublinka za 1,2 sekundy, tak už to máš pokles o 20%. Jsi schopen to měřit? Počítáš bublinky za minutu a pak je rozpočítáváš na sekundy?

Co když to předtím byla bublinka za 0,8s? Nyní máš bublinku za 1,2 sekundy. To můžeš být o 50% jinde a to už je znát a přitom to je cca bublinka za sekundu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 21:16 Muž Magic [879] - RostlinyRe: stanki
Kvasmice premieňajú cukor na alkohol a oxid uhličitý. Takže po čase tam ten alkohol bude v nemalom množstve. A keďže razí poriadne, cítiť ho budeš, hoc ho vo výparoch bude pramálo.
Bublať to prestane, keď dôjde cukor. Ak dosypeš další, zas sa to rozbuble (ak tam ešte nejaké živé kvasnice ostali).
V každom prípade nahromadený alkohol časom všetky vyhubí, musíš to raz za čas i tak znovu založit do čistej vody.

V bublinách by som nič iné, než CO2 nečakal, niet moc z čoho. Ale možno ma niekto po(o)praví ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 21:16 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Tomu vsetkemu chapem. Ide oto ze to to bublalo aj po ciastocnej vymene a nemozem povedat ze menej. Mozno len o kusok. Ono to bublalo asi 1b za sekundu ale v akvariu mam co2 malo. Ide mi oto ci potom uz nebubla miesto co2 nejaky iny plyn. Ja to pre istotu rozrobim cele nanovo. Ale chcel som len pochopit ze potom to tiez bubla ale co2 v akva uz neje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 21:08 Taurusek Re: stanki
Ahoj, co jsem si o tom nastudoval, tak tím, že tam vždy necháš starý zbytek roztoku tak si tam vždy necháš zbytek alkoholu. Finta je v tom, že ve zbytku toho roztoku zůstává určité procento "kyseliny" a příliš kyselé prostředí kvasnice zabíjí. Menší množství následně generuje méně oxidu uhličitého. Pokud bys to chtěl dělat nadále, že ponecháš část původního roztoku, přidávej do něj jedlou sodu, kterým ten roztok neutraliješ. Množstí musíš vyzkoušet.

Bublání, vs. délka délka bublání a intenzita. Tady je jednoduchá poučka, čím méně droždí, tím déle bubláš. Čí více cukru, tím déle bubláš. Pokud chceš prodloužit délku bublání při velkém množství cukru, přidej jedlou sodu.

Když dáš moc kvasnic, bublá to intenzivně, ale ne dlouho. Když dáš moc cukru, kvasinky nestihnout veškerý cukr spotřebovat, protože po určité době začne být prostředí příliš kyselé pro jejich množení. Když dáš moc jedlé sody, tak nevím - možná má někdo zkušenosti.

Není to dogma, jsou věci, které mám vyčtené, dávají smysl a budu rád, když se dozvím Vaše zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 20:26 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Caute, ak vlaska s kvasinkami bubla je to vzdy len co2? Jednu flasku som skusal v malom akva, uz druhykrat som pri koci bublani odlial polovicu, dolial vodu a 300g cukru a stale sa to rozbehlo skor ako na zaciatku. 2x som to takto predlzil, az som prisiel nato ze to bubla ale dropchecker uz neje zeleny. Zo zaciatku bol az zlty, co som musel riadne cerit hladinu. Vonou flase mi to uz pripomina skor alkohol ako co2. Pri takomto sposobe sa meni nieco s co2 alebo co to uz potom bublalo?

Inac filter ten isty, co2 napojene do vzduchovania. Prvy tyzden bola rozpustnost az priliz velka. Teraz je filter nizsie, rampa nahnuta dole a nic. Inac rampa je z ncf1500, je hruba a na hornej polke sa drzi co2, funguje to ako reaktor, kde to voda stale omiva

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 12:47 Zdena1985 Re: RBeil
Asi mas pravdu.pokousel sem se najit optimalni mnozstvi :) a nez sem na to prisel tak sem koupil bombu.A hlavne me to bublalo jen tejden tak sem delal asi něco spatne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2017 09:02 Muž RBeil [174] Re: Zdena1985
Toho droždí je zbytečně moc, stačí jedna čajová lžička.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=151