Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 54 Žádná další stránka   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2008 21:08 Petulinka
Nevíte prosím přesné hodnoty dávkování (kvasnice, cukr, voda) na mých 240 l? Aby se rybky nepřiotrávily ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 13:46 Muž Eff [417] - Rostliny
www.detskydum.cz/… odsávačka. Počítadlo hotové za jednu minutu práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2007 13:42 Muž Eff [417] - Rostliny
Rebbie pokud chceš jen počítat bubliny, můžeš místo té druhé flačky na hadičku nainstalovat odsávačku na dětskej sopel. Mají to v každé lékárně a stojí to asi 30 korun. Systém je stejnej, jen dovnitř odsávačky dáš 3cm hadičku a naleješ tak 20 ml vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 13:32 Žena Rebbie [71]
Jo takhle se věci majíííí :-D už sem jako koumala jak to budu počítat v tom akvu... že jako lupu a kalkulačku :-D né, kecánkuju, jasně.... ale tohle mě nenapadlo... Mno, jenže nechcu mít dvě flašky, tak budu holt nevědět kolik bublin mi to jede.....
Díky za vysvětlení, kluci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.10.2007 13:00 Muž Eff [417] - Rostliny
Rebbie: No jak... Bublinometrem. Vzduchovací hadička z petky s burčákem samozřejmě nesměřuje do akvária ale do druhé petky, kde ústí pod hladinou a tudíž je možno zjistit počet bublin standardní velikosti vyševších ze standardních vzduchovací hadičky. A to je ten počet bublin, který nás zajímá. Mimochodem, kdybych nepoužíval druhou petku, už bych měl několikrát v akváriu burčákovou tekutinu. To takhle omylem převrátíte petku s burčákem, nebo dítě ji objeví, spadne vám na zem, a co udělá? Část té dobroty se dostane do hadičky, obsah se natřese a to, co je v hadičce, velmi rychle vzniklým tlakem putuje do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 12:54 Muž maznak007 [12]
Rebbie, koukni ke me. Bublinky se pocitaji v te male lahvi.... a z kaminku v akva jde ten retizek malinkatych bublinek.... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2007 12:23 Žena Rebbie [71]
Bublá to asi 3 týdny zhruba jedna bublina za 4-6 vteřin

Ty jo jak to jako počítáš??? :-) Mě to bublá takovym jako spíš neustálym proudem, jako tenoučká nitka to vypadá dole a čim vejš, tim se to víc rozbublává do šířky a sou to droboulilinký bublinky že spočítat by nešly ani za zlatý prase :-D :-D :-D Tak teď si řikam, že mi to asi buble až moc či co... a to sem dala do 2 litrový flaši cca 0,5ml sušenejch kvasnic, 250 hrnek cukru a dolila vodu tak do půlky tý flašky....
Chtěla sem aby mi to bublalo do obou akvišek trochu, ale to ani omylem, dycky to de jen do jednoho, nevim proč :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 21:02 vencisimo
Nejlepší je návod na www.moje-akvarium.cz jinak mě se nejvíc osvědčilo do 200l 2l pet, půl droždí, půl kila cukru, to bublalo kamínkem do další pet naplněný vodou, tak sem z toho dostal tu mastnotu a vůbec to co dělá ten povlak na hladině(nezáleží na objemu ale na výšce vodního sloupce u tý filtrační petlahve), a hadičkou sem to ved do sání filtru a tak zajistlil téměř 100% rozpuštění CO2 ve vodě(na funkci filtru to nemá vliv), jinak toho droždí klidně i míň(cukru stejně) a nejlíp to udělat ráno, aby doba největší produkce co2 nepadla na noc, jinak taky mít připravený vzduchování(jednou sem to přehnal a to vzduchování mě zachránilo), to sem na jaře udělal asi čtyřikrát a do teď rostou jako blbý, teď zas plánuju, že trochu zabublam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2007 20:45 Muž maznak007 [12]
Ja davam 4ml sucheho drozdi, 3dl cukru a 1,5l vody do 2l petky. Pri pokojove (chodbove) teplote cca 23 st. mi to bubla cca 25 bublin/min. Podle mereni pH by to sneslo jeste nejake bublinky navic a taky jemnejsi kaminek ci lipove drivko... Je potreba to odladit. Vic kvasnic = vic bublinek/min. Nekdo tady psal ze na litr vody je rozumne mnozstvi 150-200g cukru. Vic ani min cukru nema moc vyznam, pac rostouci koncentrace alkoholu stejne po case zabije kvasinky a prestane to bublat. Nez si to namakas, chce to hlidat pH aby moc nekleslo.
Povinna cetba - Chemie vody I-V: sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 20:08 kakaja
Také jsem dnes udělal burčak- do 2 litrovky - 3 ml kvasnic, 12 lzicek cukru a 1,5 vody. Už to bublá , ale valí to jako by tam byl vzduchovací motorek, hodně malích bublin tak nevím , snad to má tak hodně bublat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2007 19:59 vodnar73
Sykoram.... Dr.Oetker kvasnice /susene/ pol sacku na 2lit. flasu a 300g cukru. Nedavaj viac ako 1.7 lit. do 2lit. PET Flase... expanduje to.. najprv voda, potom cukor dnu, potom kasnice... zatrepat a IDES-Bubles... voda aspon 30 ale max 39 stupnov.... that's all u need... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.10.2007 13:01 Muž Eff [417] - Rostliny
Já dávám 4ml sušených kvasnic a asi 300g cukru (hrnek a něco). Bublá to asi 3 týdny zhruba jedna bublina za 4-6 vteřin. Ale dej si tady na fóru vyhledat "bučák" nebo "kvasnic" a najdeš mnoho dalších názorů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 12:58 LuXy
Cukor za hrnček a kvasníc podľa toko koľko vody máš v akvárku. Ja dávam na 40 l 0,5-0,6 ml práškových kvasníc. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2007 12:54 Muž Sykorka [0] – CO2 a jaký poměr kvasnic a cukru do 1,5l lahve
Zdravím, potřeboval bych poradit kolik kvasnic a cukru dát do 1,5l PET lahve. Take by mě zajímalo jak velký je počet bublinek, když se to spustí

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 17:59 jardik.cardik – kvasinkovač
jj tu jsem si udelal mam na ni škrtitko a tak to mužu kdykoliv upustit bubla to rychla ale prtave bublinky fajny jen jsem ubral do porodničky a nahradil jsem novou jako vodu skoro kybl to jsem asi pos..... co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 17:06 Usine – kvasinkovač
Kdyby toho bylo moc ( klesající Ph) tak si udělej odbočku a můžeš část co2 pouštět mimo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 16:55 Sidonius – To jardik.cardik
Tak. Je vidět, že jsi v obraze. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 16:26 jardik.cardik – burčaak
kdyby kleslo tak na no odstavit že
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 16:17 jardik.cardik – kvasi =)
bubla palec palec daůll jsem to na vzduchovací kaminek ale udelam jeste ventil at petka neni pod tlakem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 15:18 Sidonius – To jardik.cardik
Hurá, kontrolní chroust splnil poslání. :-D
Večer testni pH, kdyby bylo výrazně nízké, (řekněme pod 6,5), povol zátku na láhvi s burčákem.
(Ono dolů nejspíš nepůjde, ale pro jistotu...) A občas čučni do akva, jestli se něco neděje. ;-)

A nezapomeň zvýšit otáčky z maxima na minimum. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 15:11 jardik.cardik – kvasinkovač
napojil jsem to na filtr a už to sem tam bublne jedna bublina palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2006 15:08 Sidonius – To jardik.cardik
Vydržať! ;-)
Ono se to sice rozběhne pomaleji, ale déle to vydrží! Nejvíc by mohli vypravět ti, kdož to přepískli s kvasnicemi a nastal "velký třesk"... Nebo spíš "velký pšouk"! smich
Kdy jsi ten koktejl namíchal a kolik jsi čeho dal? Teplota v normě? A vypustil jsi kontrolního chrousta? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2006 12:43 jardik.cardik – kvasinkovač
ti nechce bublat :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 23:25 Sidonius – To jardik.cardik
Jestli ještě nespíš, tak ten burčák namíchej už teď. No a jestli už spim , tak až ráno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 18:19 jardik.cardik – kvasinkovač
:-D 6,8-7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2006 17:32 jardik.cardik – kvasinkovač
nameril jsem kolem 9,8-7ph a kvasnice už mam dat ted do te petky nebo až rano?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 17:36 jardik.cardik – kvasinkovač
jj menit dno v planu mam test koupim ten na ph jinak diky za rady jo a ty hodnoty tu zverejnim diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.11.2006 17:23 Sidonius – To jardik.cardik
jardiku.cardiku, s tou velikostí kvasinkovače 60 l to byl pokus o fór... Nechtěl jsem tě poplést!:-)
Ta láhev stačí 2-2,5 l.
K tomu měření pH: chceš-li bublat, měl by sis test na pH pořídit. /Doporučuji Akvin (Rataj). Měl by být k dostání v každé akvaristice za cca 60,- Kč. Při měření můžeš dát do testovací nádobky jen 5 ml vody a 1 kapku Akvinu - není třeba plýtvat...;-) /
Kvasnicovač si připrav nejlépe tak, abys mohl zpočátku proces sledovat. Takže třeba v sobotu ráno. Den přetím si ráno a večer změř pH a zjištěné hodnoty si zapiš. V sobotu ráno před zahájením bublání si znovu změř pH a začni bublat. Večer znovu změř pH a kdyby výrazně oproti ránu kleslo, na noc "burčák" odstav. (Musíš nechat CO2 z láhve unikat, jinak hrozí, že budeš mít do rána vymalováno!)
Pokud bude večer pH zhruba stejné jako ráno, odstavovat jej nemusíš, ale můžeš.
Ve tvém případě je více než pravděpodobné, že ti pH nespadne - to, co tvoří substrát ve tvém akva, je zhruba z poloviny drcený mramor. (Otestuj si kápnutím octa na jeden vysušený!! bílý kamínek, jestli šumí. Pokud ano, je to tak, jak předpokládám.) Mramor by měl v pohodě zvládnout vyrobené CO2 zneutralizovat...
Což má dvojí efekt - pozitivem je, že nehrozí skokové snížení pH, negativem, že účinnost hnojení CO2 bude snížená.
Zvaž tedy do budoucna výměnu štěrku za křemičitý písek a přikoupení testu na měření alkality, např. Karbon (Rataj). Ten spolu s Akvinem slouží k orientačnímu zjištění obsahu CO2 ve vodě.
Drž se! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2006 15:07 jardik.cardik – kvasinkovač
ne nadrž ma 60 ne nadobka do ktere dam kvasni ce jinak diky moc ale nechapu mam to namerit pred davanim kvasinkovače a pak zmerit po kvaseni bublat teda budu celej den ale :-( ja nemam ph test :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.11.2006 12:04 Sidonius – To jardik.cardik
Pro začátek bohatě stačí 1/2 hrnku cukru a kvasnic maximálně 1/10! kostky. (Celá kostka čerstvých kvasnic má cca 42 g, takže ne víc než 4-5g!) :-)
Pár dní po sobě si ráno a večer změřte pH, a to bez sycení CO2 a po jeho zavedení a dejte údaje sem. Mrknem na to! ;-)
(Vycházím tedy z předpokladu , že 60 l bude mít akva, do něhož chcete bublat, a ne nádoba, z níž chcete bublat...?! Jinak by těch kvasnic mohly být tak 3-4 kostky... smich )
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 23:40 jardik.cardik – =(
tam je to pisane presne tak jak jsem napsal ale ja bych tam dalk jeste tečko a napojil druhou hadicku ze skrtitkem a tim by slo trochu ven abyx to nebouchlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 23:34 Oggiee – Co2
Jop souhlas s Katunkou - jukni tam Jinak tak i já sem to zkusil na poprví podle rady, ale první pokus končil explozí...více jsem to přiškrtil...no našel jsem pak nějaký návod tady na www.akvarko.cz/…
nebo www.aquapage.cz/…

ale nevím na jaké je ten první odkaz akva druhý je podle fšeho na 371l , každopádně dávky CO2 jsou jen o tom jak dlouho to vydrží a s tím souvisí i rychlost reakce, dej si na seznamu.cz vyroba CO2 a najde ti to hafec článků :) Víc bojužel neporadím od výbuchu si raději šetřím přímo na bombu s CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2006 23:23 jardik.cardik – kvasinkovač
vyroba C02 kolik mam dat na 60l kvasnic rovnou cele baleni a tak asi hrnek cukru?nebude to moc?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [54]

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=2651