Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.11.2012 13:08 Žena Danila [4489] - SumciRe: Vašek
Jestli můžu doporučit, je podstatně lepší tu spojku, která je vložená do víčka dávat zespodu - pak to opravdu těsní a není třeba nic lepit.( Protáhnout dírkou hadičku, z vnitřní strany nasadit spojku a zarazit do víčka - hadička navlečená na spojce díky své pružnosti otvor dokonale utěsní) ano Ať se daří X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 12:21 Muž Bin [144] - AmerikaRe: Moucha
mal som aj aj, tak som to nakoniec urobil ako to je teraz a funguje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 07:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bin
silikon se musi dat zevnitr, aby to tlak zatlacoval do vicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2012 23:05 Muž Bin [144] - Amerika
ja som to pretrel lakom a funguje, silikon sa mi odlepil X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2012 21:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
ja to vrtaval 2.5 mm vrtakem do dreva a pak rozsiril pilnickem, takze to krasne tesnilo, vterinak je osemetny, nektery ve vlhku povoli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2012 21:42 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
jestli ty neděláš moc volnou díru ;-) třeba by to chtělo těsnější hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 21:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vašek
Nechápu... dělám to stejně, ale i když to tam vlepím vteřiňákem, tak mi to utíká, tak to ještě zevnitř mažu silikonem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.11.2012 20:55 Muž Vašek [56] Re: malyLibor
Zatím je tam jen vyvrtaná 4 vrtákem díra a silou vsunutá spojka. Nic jsem nelepil a drží to a neuchází. Jen to budu chtít zkusit s jiného kousku dřeva. Toto j větévka a střední žilou to utíká víc. Ješě by to mohlo být jemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 20:16 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
jj tetrám :-) rudohubky a neonky :-) Kvasnice mi na to nestačí ... musím pořídit CO2 set. Potřebuji udržet stabilní pH 6-6,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 19:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Kyselinou??? Ale ono taky záleží jaké ryby... třeba mečovkám by to radost neudělalo... tetřičkám či razborkám ano.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 19:30 Muž 150koni [653]
no já teď snížil pH vody kyselinou a ryby úplně ožili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 19:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vašek
Chodí se tam koupat v kyselejší vodě. Moje rybky to taky dělají, když mi to dobublá... jakmile vyměním roztok a začne bublat, některé ryby (B.albimarginata a Y.cruciatus především) přjedou nad dřívko a jakoby se v tom koupaly :-)
Ty spojky máš do vršku vlepené jen vteřiňákem, nebo i silikonem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.11.2012 19:10 Muž Vašek [56]
Tak jsem dnes laboroval s difuzorem. Pořád to nebylo ono, tak jsem zašel na zahradu, odlomil suchou větévku z lípy a myslím že je to parádní. Ryby z toho mají celkem divadlo, nebo tam chodí fetovat, nevím.

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 11:00 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Tak už holky (kvasinky) prdí do vody. Ráno v půl deváté jsem dotáhnul víčko a zatím se to jen tlakuje.

Aktuálně jsem na 15ti bublinkách za minutu +/- nějaká jedna zbloudilá.
Ph jsem naměřil cca 7,2, spíše více.

Výhledově vidím dvě cesty. Buď budu bublat non-stop dle toho jak se bude vyvíjet PH a nebo přidělám na fotce zobrazenou baňku místo druhé lehve. Zatím to nevypadá, že by to mělo tendence pěnit či jinak bouřit a malá baňka se natlakuje rychleji jak další lahev.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 22:34 Muž tajfun1 [222] Re: Sid
tak pokud to máte někde doma napsaný, tak uvítám SZ, až budete mít čas...díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 22:30 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tajfun1
Z hlavy vám ho nenapíšu a času nemám nazbyt - ještě pracuji... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 22:29 Muž tajfun1 [222] Re: Sid
a jaký jste použil poměr, smím li se zeptat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 22:27 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: tajfun1
Asi nepřekvapím konstatováním, že také používám k přípravě permanentního roztoku "sodu na praní". ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 22:06 Muž tajfun1 [222] Re: Sid
koukám, že on si dělal 4dkH z uhličitanu sodnýho...ja to dělal z dekahydrátu, protože ten se dá normálně koupit jako soda na praní...zkoušel to taky někdo, abych věděl, že mám správné výpočty? KNK testu od aquaru už moc nevěřím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 21:55 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...Mohl bych poprosit o nějaký dobrý odkaz na téma permanetního testu CO2?
www.flowgrow.de/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2012 21:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...Já jsem četl o měření alkality a co jsem četl, má to málo společné s uhličitanovou tvrdostí...
Skutečně? hmm
Zkuste si najít ještě nějaké jiné čtivo na toto téma, třeba se z něj dozvíte, že alkalita a "uhličitanová tvrdost" toho mají společného dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2012 20:58 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tajfun1
Naprosto přesně stejně jsem to vymyslel i já... tedy s těmi zpětnými ventily. Jen jsem to ještě nezapojil, druhou flašku připojím za týden. Jinak bublám ve dne v noci... v přírodě taky nikdo na noc nevypíná zdroje CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 19:54 Muž tajfun1 [222] Re: malyLibor
Fotka k příspěvku 2 lahve doporučuji, já to už testuji cca 10 dní a spokojenost :) z každý lahve s kvasem mám cestou do 3tí lahvičky zpětný ventil, aby nedocházelo k poklesu tlaku, i když třeba jednu lahev odpojím nebo když jedna láhev bublá víc...lahev měním na střídačku po cca 7-10ti dnech (tu starší co bublá méně) a díky tomu držím cca stabilnější produkci CO2.
Navíc mám lahve s kvasem mezi topením a filtrem, kde se pěkně ohřívají, jelikož topím hl. přes den, kdy i svítím. V noci se vypnutím topení sníží teplota kvasu a klesá produkce CO2, takže nemusím řešit povolování uzávěru a odpouštění CO2 na noc. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 19:33 Muž Vašek [56] Re: tajfun1
Jasný, mám tam víceméně amazonku. Proto jsem tipoval těch 6 jako dno a vzhledem k nepřesnosti testů nějakou rezervu nad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 19:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vašek
Já dnes namíchal dvě směsi... jednu osvědčenou a jednu pozměněnou. Tak jsem zvědav, co to udělá. Musím ae říct, že zatím jsem docela zklamaný, protože jsem si vymyslel dát na hadičku od kvasné nádoby do pojistné nádoby zpětný ventil, aby mi v pojistné nádobě držel tlak a aby se voda nevracela po otevření kvasné nádoby hadičkou... no a zatím mi to ten zpětný ventil jaksi neprofouklo... asi mám dost chladno a budu muset na reakci déle čekat.
Edit: Tak ne. Nedalo mi to a nakoukl jsem a CO2 už se prodralo do pojistné láhve. Teď to musí protlačit hadičkou 50 cm pod vodu a pak zase budeme bublat. A za týden připojím druhou lávev a do třístovky budu bublat ze dvou lahví. To by mohlo zrovnoměrnit dodávku a zmenšit kolísání pH.
Co já ale udělám s tou aparaturou řízenou počítačem nebo co to je, co jsem si před půl rokem koupil, tak to nevím, to nevím, to nevím... Asi by bylo bezpracné to spustit, ale CO2 z kvasnic mi přijde zajímavější, je z něj chutný vedlejší produkt a sice jsem to ještě nedal do tabulky, ale myslím, že to je i levnější než bublání z CO2 setu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 19:30 Muž Vašek [56]
Děkuji za odkazy.

Něco na odlehčení
Včera jsem pročítal to v odkaze. je to hodně obsáhle zpracované. O to více mě poté šokovalo, čemu se dané forum věnuje coze

grower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 19:24 R Muž romant [27987] Re: Vašek
Musíš pochopit ten vztah mezi alkalitou, Ph a CO2 a bude to dobrý. :-)
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 19:22 Muž tajfun1 [222] Re: Vašek
záleží, jaký tam máš rybky, ale cca pod těch 6 by to jít nemělo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 19:19 Muž Vašek [56]
Já už jsem dnes první pokusně namíchal. Vycházel jsem z osvědčeného poměru 3ml sušených kvasnic, 300g cukru a 1,5l vody. Jen jsem ubral 50g cukru a 0,5ml kvasnic. Chci pomalejší a mírnější reakci na začátek.

Budu sledovat PH. Co to znamená aby nekleslo příliš nízkou? Pokud mám cca 7,2, tak aby mi neslétlo pod 6?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2012 18:47 Muž tajfun1 [222] Re: Vašek
jako biokvas stejně moc neovlivníš, jedině tím poměrem kvasnic a cukru, kde v závislosti na poměru bude reakce probíhat rychleji či pomaleji... u biokvasu bych ani bublinky za s neřešil a spíš pozoroval rybky, jak se cítí...pokud použiješ vyzkoušenej poměr, jako je např. ve článcích, tak to bude ok ...hl. si hlídej ph (a s tím i související kH), aby ti nespadlo příliš nízko...a mezitím můžeš tuto problematiku nastudovat do podrobna :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   12.11.2012 18:29 Muž Vašek [56]
Já jsem četl o měření alkality a co jsem četl, má to málo společné s uhličitanovou tvrdostí. Mohl bych poprosit o nějaký dobrý odkaz na téma permanetního testu CO2?

Ještě se peru s tím, to prostě neřešit a pouštět tam těch 15 bublin za minutu a sledovat, jestli to bude mít nějaký efekt. Přeci jen si myslím, že většina bublající veřejnosti permanentní test nemá a bublá podle nějakého návodu třeba k různým biokvasům, nebo podle článků a rad zde uvedených.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.11.2012 18:16 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
.... Mě ale testy v porovnání s kontrolním vzorkem skáčou +/- 4 desetiny...
A to je jeden z důvodů, proč se nemůžete řídit Tilmannovou tabulkou. Pracujete totiž s nepřesnými "vstupy", proto se nemůžete dopátrat věrohodného výsledku.
Druhým nevěrohodným vstupem je nepřesnost v měření obsahu hydro/uhličitanů, protože běžné testy běžně "měří" nepřesně :) a navíc nejen hydro/uhličitany, ale i ostatní látky, podílející se na alkalitě vody.
A to je i důvod, proč je lepší se spolehnout na (správně připravený!) permanentní test CO2, který jste na základě přečtení jednoho článku na toto téma předem zavrhl... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 17:31 Muž Vašek [56]
Zatím jsem ten difuzérek zkoušel rúzné vriace pomocí lahve se sycenou vodou a při velkém tlaku se bublinky spojují a chodí velké. Při malém tlaku chodí malé. Uvidíme jak to bude bublat s kvasinkovačem.

Dnes jsem alespoň koupil nový PH test a udělal schválně porovnání s jedním 2,5 roku starým. Ten nový ukazuje špatně kontrolní PH 7 roztok, ukazuje jej jako cca 6,6 a vodu z akvária ukazuje cca jako 7,2.
Starý prošlý test ukazuje i po 2,5 letech kontrolní 7roztok jako 7 a vodu z akva cca 7,2. Tak nevím. Taždopádně to bude víc jak jsem včera psal.

Jak jsem včera četl, žáleží při sycení CO2 na každé desetině. Mě ale testy v porovnání s kontrolním vzorkem skáčou +/- 4 desetiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 16:04 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vašek
Doufám, že to nedopadne jako u mě. Mě takovýto difuzer moc nefungoval. =/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 15:34 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
a já myslel že mám nějaký vadný kus a koukám že ty velké bublinky kolem máš také ty :-D tak to bude asi standartní výbava lipové kostky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 15:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: drlift
Ja bublam přes kupovany lipovy dřívko a jsem celkem spokojenej. Když je největší tlak, tak dělá bokem větší bublinky, které se méně rozpouští ve vodě, a když je menší tlak, tak dělá úplně jemňounké bublinky, které se naopak rozpouští skvěle, takže díko tou mám pořá +- stejnou hodnotu pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 15:02 Muž drlift [38] Re: malyLibor
Prodavaji je v trafice. Ja z lenosti poslal manzelku a prinesla jich cely pytel (cca 100-200 asi za 40,-). Tlouska je cca jako vzduchovaci hadicka (asi se prodava vic velikosti, tak to radeji omrkni). Konec hadicky jsem soupnul do varici vody, roztahnul ji a filtr tam natlacil. Jak dlouho vydrzi zatim nevim, bubla mi to skrz tenhle filtr cca mesic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 14:53 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
filtry se prodávají zvlášť v trafice pro balené cigarety
jinak já používám lipové dřevo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 14:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: drlift
A kde ten filtr vezmu? To kvůli tomu mám koupit cigarety? Nebo se filtry prodávají zvlášť? A jak dlouho vydrží?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 13:47 Muž Vašek [56]
Fotka k příspěvku Tak jsem bohužel neuspěl. Ani v jedné akvaristice KH test od Rataje ani jiných neměli. Bude koncem týdne. Zatím přihodím jen fotku nápadu co se mi urodil jak udělat difuzér na opravdu jemňoučké bublinky. Polotovary na pokusy v lékárně za 10 Kč
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 10:36 Muž drlift [38] Re: malyLibor
Mne prijde, ze nejjednodussi je udelat si difuzer s cigaretoveho filtru. I nekdo kdo neni manualne zrucny to zmakne behem chvilky a bublinky jsou opravdu hodne jemne. Staci jen nahrat v horke vode hadicku, roztaztahnout ji a nacpat tam filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 10:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vašek
No, ten difuzér mne tedy velmi zajímá :-) Já totiž sháněl difuzér v pátek navečer a nechtělo se mi do Olmiku... tak jsem koupil kamínky... ale já je možná i upotřebím. Já totiž potřebuji teď vyrobit takový bublinkovač, který mi pomůže snížit pH na 6,2 v padesátilitrovém akvárku dlouhodobě a o něco níže v malých akvárcích vždy tak na čtrnáct dní až měsíc. Proto dělám pokusy i s TIBI krystaly. A proto budu zkoušet i různé difusery. Mám za to, že větší bublinky z kamínku = nižší rozpouštění CO2 a tím vyšší pH, jemnější bublínky z difuzéru = vyšší rozpouštění C02 a tím i nižší pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 09:31 Muž Vašek [56]
Ten poslední příspěvek byla víceméně zoufalá reakce.

Včera jsem seděl od oběda do půlnoci u PC a četl jsem jak vyrobit nejlépe z PETky kvasinkovač, pojistný ventil, jehlový ventil, difuzor... Střídal jsem několik stránek. Konečně jsem si vše rozvrhnul a rozkreslil aby to fungovalo a večer mě Sid dorazil sledování množství CO2 ve vodě. Mozek už to nepobíral a já to četl a nechápal. Pak mi začalo vrtat hlavou, jak to dělají lidi co si koupí komerční kvasinkovač ať už od Rataje, Sery či Dennerle. Dle jejich komentářů mi bylo jasné, že oni hladinu nasycené vody CO2 nesledují. Večer jsem ještě z toho nemohl hodinu usnout. Alespoň mě během převalování se v posteli napadlo jak vyrobit snad ideální difuzér. Zatím si to nechám pro sebe, ale vypadá to nadějně, levně cca 5Kč, a pracně asi na minutu. Večer se pochlubím až ozkouším.

Takže teď letím do města nakoupit hadičky, škrtíkta, spojky a hlavně nový test na PH a KH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2012 06:54 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...Doufal jsem, že těch mojich původně plánovaných 10-15 bublinek za minutu do čistých 160l po dobu 12 hodin bude bezpečných bez nějaké laborace...
To bude určitě. Ale o tom už jsme se bavili. ;-)
Už v první reakci na váš dotaz jsem napsal, že 10 bublinek/min a nic vyjde zhruba nastejno. Teď svou odpověď doplním: 15 bublinek/min v podstatě také.
Myslel jsem, že víte, proč vás "tlačím" ke změření alkality... hmm
Aby mohly vaše kytky "zaznamenatelně" na přídavek CO2 zareagovat, musel byste na dávkování CO2 "přitlačit".
(Že to někomu roste při sycení 15 bublinkami/min není nic nemožného; velmi pravděpodobně by mu ale akva úplně stejně fungovalo i bez něj. :-))
A protože má vaše voda v akva "nižší", (jinak pro rostlinky ideální) pH, mohlo by při nízké alkalitě (a silnějším dávkování) dojít k jeho dalšímu poklesu, v horším případě skokovému.
Jenže jak píšete, tohle řešit nechcete... :-O
Žádný problém! :-) Zůstaňte u svého záměru bublat oněch 15 bublinek/min, nic neměřte, bublejte klidně i přes noc a mějte dobrý pocit, že pro své rostlinky i tak cosi děláte. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 00:53 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vašek
Škoda, že nevíme, jakou máš přesně tu vodu. Nicméně po tom, co jsem si přečetl tvoji diskusi se Sidem jsem přesvědčen, že jsi na nejlepší cestě ke krásnému akváriu palec Jen to chce trochu trpělivosti a probrat pár věcí a přeložit je do srozumitelného jazyka. Já jsem furt ještě marod a děsně mne to otravuje, tak to tady můžeme zítra probrat více prakticky a méně vědecky, budeš-li chtít, a Sid nám to odborně zrecenzuje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2012 00:30 Muž Vašek [56]
Teď jsem to oficiálně zavrhnul. Koukal jsem na místní téma o permanentním testu a to je na mě moc věda. Navíc pokud snad jediný uspokojivě fungující stojí 40 dolarů, tak se do toho raději pouštět vůbec nebudu. Ani taková akvaristika mě neláká. To je věda dalece vzdálená od kořenů.

Známej bublá z Gejzíru od Rataje už pár let. Psal jsem si s ním a on do o něco většího akvária bublá 15 bublin za minutu co mu doporučil v prodejně a nic neměří a nikdy neměřil coze Kytky má jako já nikdy neměl.

Navíc pokud vezmu, že 80% dotazů zde v tomto vlákně byli střelci, co dávali neuvěřitelné hodnoty droždí/kvasnic. Bublali z toho zase extrémně mnoho a leckdy byli pár minut před otrávením ryb zachráněni. Myslel jsem, že je to více blbuvzdornější. Doufal jsem, že těch mojich původně plánovaných 10-15 bublinek za minutu do čistých 160l po dobu 12 hodin bude bezpečných bez nějaké laborace.

Nebo se ta to vrhnu systémem té části diskutujících z tohoto vlákna co žádné elektronické měřáky PH ani permanentní testy CO2 nemá, že tam něco bublat budu, raději méně a ono to nějak dopadne. Známej má stejnou vodu jak já (vím každé akva je originál) a nikdy se netrápil s tím pročítáním jak já a s klidným svědomím funguje jen s tím, že mu prodavač poradil 15 bublin. Také si myslím, že většina zde dotazujících se nemá ani potuchu o správné a nebezpečné koncentraci Co2 v nádrži a prostě jedou.

Od mého prvního dotazu uplynulo několik hodin a já mám pocit, že vím ještě méně a vlastně jsem se nic co by mě posunulo vpřed nedozvěděl. 0:30 končím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 23:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...Co jsem četl třeba zde www.akvarko.cz/… tak ten permanentní test jsou vyhozené peníze...
Neměl byste si dělat definitivní závěry na základě názoru jednoho člověka, a to navíc názoru značně vágně vyargumentovaného. :-)
Musíte si přečíst i jiné články na toto téma, abyste si ujasnil, nakolik má Aivosh ve svém článku pravdu. ;-)
(Aivosh považuje permanentní test za naprostou zbytečnost, protože ten totiž pracuje na principu pH/dKH... hmm :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 23:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
Co věta, to námět k "elaborátu"... :)
Čas pokročil, nechme to tak.
Ještě se chvilku na toto téma bavte, než se do sycení CO2 pustíte. (A důvodem není jen to, že "nepobíráte Tilmannovu tabulku... :-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 23:19 Muž Vašek [56] Re: Sid
Aha to už jsem napůl doma.

Co jsem četl třeba zde www.akvarko.cz/… tak ten permanentní test jsou vyhozené peníze.

Výhledově bych uvažoval o nechemickém testu PH (např kdesi jeden levný z číny- otázka funkčnost).

abych to pro dnešek nějak uzavřel. Absolutně nepobírám tu Tillmanovu tabulku.
Zítra udělám test Kh a napíšu výsledek. Pokud to zítra rozjedu, klidně budu sedět celé dny u akva (mám dovolenou) a dělat prozatím kapenkové testy PH abych zaregistroval případný náhlý pokles. Tady je problém, že nevím kam nesmí klesnout, což bych asi měl odvodit pomocí tvrdosti a alkality z té tabulky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [27] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=1301