Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2013 21:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Designer
vzhledem k tomu ze na konci hadicky nema difuzor, tak bude uspech kdyz ho dokopem aby se k hladine dostala minimum (pro tebe, limita blizici se nule) bublin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 18:28 Muž Rounce [30]
Tak už to bublá zmenšil sem průměr hadičky jenom se ted zeptám jestli je nějak zásadní že mě bubliny rupnou až na hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 16:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Moucha
A ja si myslel, ze je "optimalni", kdyz se nepusti k hladine ani bublinka, a pokud dorazi jen co nejmene, ze je to pouze "dobre" :) .
Linky uz jsem sem daval driv, tak jen jeden:
www.youtube.com/…

Ovsem kecat bych do toho nemel, CO2 stale nepridavam a buhvi kdy a jestli budu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 15:59 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rounce
jde o to ze:
1) cim delsi cesta bubliny k hladine tim vic casu ma co2 na vstrebani, pomoci proudeni lze tento cas hooodne prodlouzit pomoci proudeni v akva
2) cim mensi bublinky, tim vetsi je plocha co2/voda a tim se vstreba vic co2 do vody
3) cim hloub, tim vyssi tlak a tim intenzivneji probiha vstrebavani co2 do vody

a optimalni je kdyz ti na hladinu dorazi minimum bublin - co nejlepsi rozpousteni

ono dost zalezi kolik co2 potrebujes rozpoustet

ale tohle je tu huz xkrat popsano a rozebrano az ad absurdum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 14:13 Muž souky [592] - RostlinyRe: Rounce
ideál je u dna, prostě aby bublinky měli co nejdelší cestu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 13:12 Muž Rounce [30]
Jak hluboko by měl být konec hadičky v akva ve vodě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rounce
strc tu flasu do kyble s vodou, priskrt vyvodni hadicku a zmacni flasu - overis tesnost

navic co2 je stlacitelnej, takze se musi vytvorit dostatek kvasnych plynu (kvasny proces nedela cisty CO2), aby se to natlakovalo (pokud to tesni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:17 Muž Rounce [30]
No ve flašce to ide slyšet ty bublinky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:20 Muž souky [592] - RostlinyRe: Moucha
jo, to sem tam chtěl taky napsat, ale nakonec sem na to zapomněl stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 09:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: souky
nebo se mu t0 jeste nenatlakovalo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   16.08.2013 08:10 Muž souky [592] - RostlinyRe: Rounce
pokud ti to jede jen pod hladinou a hloub ani po dnu, tak buď máš slabou směs nebo ti to někde trochu utíká. Rozpouštět to hned pod hladinou je k ničemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 07:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rounce
cim hloubs das difuzor tim na nej pusobi vyssi hydrostaticky tlak, ale vic se rozpousti co2

ucivo zakladni skoly.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 22:36 Muž DrChila [243] Re: Rounce
nějakou chvíli to vždy se rozjíždí.. například u mě když vypnu teda spíš rozpojim CO2 a difuzor od sebe tak ráno když to zapojuju do sebe tak to půl hodiny neudělá ani bublinku do vody protože se tam tvoří ten tlak. po týdnu používání i přes hodinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 21:14 Muž Rounce [30]
No ted sem dal konec hadicky tesne k hladine a uz to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 21:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rounce
nedal jsi moc horkou vodu? nemas stary kvasnice, tesni ti vsecko? navic se ochladilo to pak hur kvasi
nekdy to trva den dva nez se plne rozjede kvas

chce si to neco nastudovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 19:56 Muž Rounce [30]
Tady tu směs mím napoprvní mě to fungovalo a ted ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 18:30 Muž DrChila [243] Re: Moucha
Každopádně souhlasim že pouze hadičkou se prd vstřebá že je lepší difuzor.
Směs najdeš přímo na tadytom vlákně 1,5 vody 300g cukru jednu žličku droždí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 14:50 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rounce
i v ty hadicce probiha vstrebavani co2 hladinou, takze vznika podtlak a voda je pak nasavana do hadicky, proto je dobre mit zpetny ventil
to ze produkce co2 byla jen prvni den naznacuje ze mas problem se smesi... bud zahrej flasku (cca 30-35°C) nebo namichej novou smes
pripadne existuje alternativa, pomoci chemicke reakce kyseliny (ocet, kys citronova) a jedle sody, je to dvou flaskova soustava, na youtube je videonávod a huz to tu nekolikrat probehlo na foru, pro mensi akva je to dobra alternativa (napr www.youtube.com/… )

a porid si pelsi rozpusteni - difuzor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 13:42 Muž DrChila [243] Re: Rounce
Tak buď ti někde uniká CO2 a nebo si tam zapoměl nasypat kvasnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 10:12 Muž Rounce [30]
No ono to právě první den normálně fungovalo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 09:15 Muž souky [592] - RostlinyRe: Rounce
až se natlakuje, tak jí vytlačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2013 08:59 Muž Rounce [30]
Zdravím mám zavedenou trubičku do vody v akva ale jakmile je trubička ponořená ve vodě tak se voda vtlačí dovnitř a tím pádem mě to nevede Co2 do akva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 17:25 Muž DrChila [243] Re: karelchess
tak asi 350L a 90L je docela dost velký rozdíl co to akvarium vstřebá a jaká bude hladina CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 16:53 Muž karelchess [45] Re: DrChila
Nelze paušalizovat. Jestli ti to tak funguje, tak ok, ale moje 350l neutáhne dvoulitrovka v plnym kvasu, pak nasazuju druhou na střídačku. Chytam každou bublinku, rozpustnost 100% v externím filtru, pH ráno asi 7,3 a KH 5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2013 13:05 Muž DrChila [243]
Musim potvrdit že CO2 z kvasnic na noc vypínat a zapínat po chvilce svícení jenoduše a prostě to pouštět přes noc mimo akvarium. Celou dobu jsem bazíroval nad tím jaktože řasa neustupuje když tam pouštím CO2 a všichni to radí. Týden zpět se mi podařilo si přes noc přiotrávit rybičky že jsem namíchal jinačí složení mělo to prutkou reakci a ryby to rozdejchávali celý den až večer příjmali potravu teprve. Od tý doby jsem to vypínal na noc řasa pomalu ale jistě ubejvá konečně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 10:10 Muž DrChila [243]
Tak jsem zkusil trošku upravit složení. A nic hezkého z toho nevzešlo:-D místo 300g cukru jsem dal 400g 1,5L vody jedna čajová žlička droždí z pytlíčku. reakce je tak 2násobná aspoň teda ze začátku. Ráno jsem nahlédl do akvaria a ryby pod ně sotva dejchaly. Filtr běží na plno vzduchování taky už se zotavují. U toho 91L akvaria radši zůstanu při starým.... Stále zápasim z řasou ačkoliv se zdá že ustupuje tak jen hodně hodně hodně pomalu. Pravidelně měnim vodu a mechanicky řasu odebírám jen zlehka protrhávám hodně chlupaté listy abych moc neoslabil rostlinky. kdyby měl ještě někdo nějaký nápad jak se toho zbavit co tam mám rád si ho poslechnu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 12:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: denda96
pro pridavani co2 je dulezite pH a alkalita, ci uhlicitanova tvrhost
hlavni nevyhodou kvasnic je nerovnomerna produkce co2 (kvas produkuje i jine plyny nez co2)

navic podle prezentace mi pripada, ze tam mas nejaky divny svetlo (myslim barvu,ale mohu se plest)

popremyslel bych nad externim filtrem, mozna silnejsim topenim (muze byt nalezato u dna) a taky se mi zda ze mas ponekud prerybneno (sleduj NO3), zvolil bych jedno vetsi hejnko, pripadne neco na dno, rozhodne bych pridal piskorky, pripadne krevetky- neocaridiny (uklidova ceta)....

mam obdobne velkou nadrz 60x40x30(dšv) a mekkou vodu rybicky.net/nadrze/10666

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 12:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: denda96
Máš tam kytky, které jsou nenáročné. Zatím jim uděláš mnohem větší radost, když jim budeš pravidelně měnit vodu. CO2 dej, až si o něm ledasco přečteš a budeš vědět proč ho dáváš.
rybicky.net/clanky/656-oxid-uhlicity-formy-distribuce-pridavani
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 11:23 denda96
Dobře, zkusím si CO2 dávkování vyrobit, je tady dost návodů. Na originální dávkovače CO2 nemám teď dost prostředků :), snad to bude v poho. Co se týče rostlin, tak akváriu je dělané tak že amazoňák má dost místa, jelikož i hladina je otevřená (osvětlení nad akváriem). Osvětlení mi tak bylo doporučeno, protože se prý v pauze dorovná množství CO2. Svítím 1x 24W (10000K) děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 11:10 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: denda96
Zkusím aspoň nějak obecně, zbytek doplní jiní.

Po třech dnech nemůžou být rostliny ještě zakořeněné, nech jim chvíli čas, řekl bych že kdybys teď začal hnojit tak podpoříš spíš řasy než rostliny.

Proč máš v osvětlení pauzu? On někdo v přírodě v poledne vypne na chvíli slunce? ;-)

Zkus se asi zamyslet nad výběrem vhodnějších rostlin, ona třeba zrovna platyphylla a taky Amazoňák jsou na takové akvárko docela zbytečně moc velcí "macci".

A když už jsi zainvestoval do ADA substrátu a dalších věcí, nebude lepší řešit CO2 spíš některým z dávkovatelných nanosetů? (např. AquaNova, Blau, Fluval atd), případně svépomocí zkusit vyrobit něco třeba z malého hasičáku co půjde dávkovat??
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 10:53 denda96 – Akvárium ADA - hnojení CO2
Ahoj, prosím, obracím se na Vás akvaristy s dotazem ohledně přidávání CO2 do akvária pomocí kvasnic. Mám akvárium 54l v ADA stylu (substrát, kořeny, osvětlení), z rostlin Echinodorus amazonicus, Micranthemum micranthemoides, limnophila sessilora, Sagittaria platyphylla a kryptokoryny. Proto nevím, jestli mám zkusit přidávání CO2 kvašením,jestli to má smysl a mám strach, jestli se bude CO2 přidávat ve správném množství. Svítím 5h, pauza a pak 5h. Asi začnu přihnojovat PMDD. Akvárium je založené 3 dny a Sagittaria platyphylla mi začíná nějak ztrácet barvu. Filtrace běží bez vzduchování. Moc Děkuji za odpověď..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2013 10:49 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RiMr
Jo, do tohodle se da vrtat dlouho, jedna z prima veci pro kutily. Akorat se pri tom nesmi otravit ryby, pac nektera superucinna reseni si o to koleduji. Bohuzel nejsem schopen posoudit, kolik g CO2 vyprodukuje za den takovy burcak - nevi to nekdo? No jestli ne, budu muset nechat burcakem nafouknout meteorologicky balon :) .

Jinak CO2 do vody dostanes mnohem snadneji, nez treba kyslik, takze i nevhodne udelane pridavani CO2 do vody se projevit muze. Atmosfera Zeme obsahuje zhruba 0.04% CO2, tedy beznym pohledem zadny, takze kdyz ho pustis do vody temer cisty, asi si to dokazes predstavit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 21:20 Muž RiMr [3]
Tak jsem to přeměřil, PH od rána kleslo o pár desetinek (cca 7,4), Kh je asi stejné (7? 8?). Dělal jsem to těmi papírky/eSHa Aqua Quick test a myslím že jsou nepřesné/naprd.Ty leckde pomlouvané kapací testy od Rataje se mi kurňa zdají lepší...
No, ale nevím jestli je to po třech dnech možné, ale jeden list z jednoho Anubise co tam mám, tak ten jsem myslel že půjde pryč (hnědnul a kroutil se) a dneska koukám je vyšponovaný jak voják a má pěknou zelenou barvu. A vůbec mají skoro všechny rostliny najednou nahoře nové mladé svěží patro. Že by to se to už projevilo? Jeden mladý Anubis je silně napadený asi Ruduchou, tak uvidím jak se to bude vyvíjet.
Teď to nechám a po dovolené se tomu budu věnovat hlouběji. Tedy přesněji měřit a jemněji bublat :)

Ale jinak bezva, další věc k vrtání :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 20:54 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: RiMr
chápeš to správně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 19:01 Muž RiMr [3]
No uvidím co večer naměřím a ten difuzor nějak pořeším. Bublal jsem to i do sání filtru, ale to bylo naprd.
Buď nechám difuzor co mám (ale nechám ho na dně aby bublinky mohly samostatně stoupat až k hladině), nebo udělá, z toho lipového dřeva (ta balza je dost řídká, nebo prostě koupím ten difuzor hotový a bude to.

TO v té obrácené petflašce - tam ústí výstup z filtru a do toho fučí CO2, těma bublinkama vzduchu se to všechno promíchá a spodem už jde ven jen nasycená voda? Nebo jsem to pochopil blbě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 18:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RiMr
Tady se muzes podivat, jak ani jedna bublinka hladiny nikdy nedosahne:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 18:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RiMr
Ty jemne bublinky se delaji proto, aby melo CO2 co nejvetsi povrch, kterym se styka s vodou, a co nejvic se ho difuzi dostalo do vody, idealne tak, aby ty bublinky zmizely komplet ve vode, jeste nez dosahnou hladiny. Velka bublina jdouci rychle k hladine moc CO2 do vody neprida.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 17:56 Muž RiMr [3]
Taky jsem si na zkoušku udělal burčák když s tím všichni blázníte :)

DO malého 64l akvária, 1l PET, 250g cukru, 2ml sušených kv. Oetker, 700ml vlažná voda, fungovalo to za pár desítek minut. Celkově práce na půl hodiny. Reakce mi přijde zcela bezproblémová, žádné přemlouvání kvasinek se nekonalo :)
Difuzér jsem si udělal né teda z lipového (nebylo doma) ale z tvrdé balzy. Funguje. Ale. Dal jsem ho pod jednu šikmou břidlicovou terasu co tam mám a drobné bublinky se mi tam shlukují, slévají do lehkých bublin a jednou za cca 2 minuty se to utrhne a vyletí k hladině (do té doby nejde k hladině nic). Tak nevím, jestli je to dobře, špatně, nebo jedno :)
Mám to puštěné nonstop, ale čeřím hladinu a ryby se ráo nějak neplácají u hladiny, respektive buší na sklo "NAKRM NÁS!" jako jindy.
Tak jsem zvědavý, jestli uvidím nějakou změnu ve vývoji PH a Kh a růstu rostlin (je to cca měsíc rozběhnuté akvárium, takže ty rostliny ještě některé tak jako neví... :)

Ale co se týče techn. provedení, je to jednoduché. Jestli to bude fungovat, udělám nějaké fortelnější zařízení z hranatých laboratorních flašek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 14:55 Muž kortezhugo [983] Re: Celiny
Ja som to testoval v praci - pri cca 15 atmosferach vybuchnu klasicke tenkostenne.Zalezi aj na tom ci su nove alebo "dokrcene" niektore vydrzia 13 niektore az 17 atmosfer.
Tie hrubostenne PET som neskusal ale da sa predpokladat ze vydrzia 2- mozno 3x viac.
Tak ze ten tlak nebude problem.Len tu PET bude treba istit pretlakovym ventilom.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 14:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Celiny
vetsinou povoli vicko nebo spoj vicko/hadicka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:56 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: Moucha
bombu mam v druhem akvarku, u neho mam vnitrni atomizer (vystupni tlak 3 bary), ted mam moznost sehnat externi atomizer, ktery na tom bude s vystupnim tlakem podobne..osobne se domnivam, ze to ta pet flaska nezvladne..vyzkousim a pak dam vedet (az vymaluju:-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Celiny
PET od cocacoly by to mohla vydrzet, ale radsi si porid bombu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2013 13:38 Muž Celiny [293] - Rostliny
zdravim, mam dotaz ohledne tlaku. Chci se poridit externi atomizer a napojit ho na burcak, problem je v tom, ze aby ten atomizer fungoval jak ma musi do neho jit co2 pod tlakem 2,5-3 bary. Budu schopen toho dosahnout? vydrzi to ta pet flaska? diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 06:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
no kdyz huz je v cely soustave co2, tak voda ho absorbuje i v hadicce a to by jste se divily jak rychle a jak vysoko dokaze vystoupat....

proste zpetnej ventil (i nekolik) a pocitadlo bublin (cistici flasa) jsou nutnosti, pokud se skrti tak i bezpecnostni ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:24 Muž DrChila [243] Re: Rounce
hlavně si dej pozor na to že pokud tam nebudeš mít zpětný ventil dát teplou vodu do flašky která ti pak bude schladat vznikne podtlak a nasaje ti to vodu z aquaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 21:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Rounce
Chvily trva nez se to rozjede (namnozi se kvasnice) a nasyti kvas CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2013 14:56 Muž Rounce [30]
Tak sem si to udělal podle návodu jenomže to nedělá C02 když je to v klidu když s tym zatřepu tak to funguje. Má to tak nějak nebo neco dělám špatně ?
Problém vyřešen zatím to funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 16:11 Muž Rounce [30]
To je dobrý já si počkám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 16:05 Muž DrChila [243] Re: Rounce
podle teploty já když tam napustil vlažnou vodu v normální teplotě 22°C v bytě to běželo za hodinu nebo 2 jak kdy... podle toho jak to namícháš pokud chceš bublat po půl hodině tka stim půl hodiny třepej:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 15:44 Muž Rounce [30]
No jo nekdy to hold nemyslí :-D a za jak dlouho to začne bublat přibližně.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=801