Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 12:09 Muž NIKO [527] Re: soc
U kazde flasky jeste pripojis tlakomer

Proč opakuješ mnou už napsané???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:47 Muž soc [60] Re: Moucha
U kazde flasky jeste pripojis tlakomer, ne? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:42 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: NIKO
jednoduse, kazda flaska je namichana v jinym tejdnu.... tlak neměřím ani by to nešlo pro kazdou zvlast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:17 Muž NIKO [527] Re: soc
Proč dělat věci složitě!Už jsem psal,ne všude probíhá proces stejně.Proto stejně stabilitu dodávaného COčka jen odhaduješ ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2013 10:58 Muž soc [60] Re: NIKO
Kdyz zalozis prvni flasku, druhou tyden po ni, vis, ze to solidne bubla cca 2 tydny, tak neni co resit a nepatras po tom, kde je mensi tlak, proste vzdy menis tu starsi, ne? Takhle to IMHO bylo mysleno a timhle se da mnozstvi dodavaneho CO2 stabilizovat, samozrejme jenom v urcite mire.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 10:37 Muž NIKO [527] Re: Moucha
Nemusíš mi vysvětlovat průběh kvasného procesu.Vysvětli mi,jak poznáš,ve které flašce je menší tlak,abys ji "vyměnil".Ten ventil tlak neukáže!To budu neustále každý den odpojovat flašku po flašce a zjišťovat,jestli ventilem COčko "jde" a pod jakým tlakem?Divil bych se,že v každé flašce proces probíhá stejně(méně cukru,víc vody,méně kvasnic,atd).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 10:05 Muž NIKO [527] Re: drlift
To slábne i v sériově zapojených flaškách!!!Jak poznáš,ve které flašce je už menší tlak???To máš na každé tlakoměr???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   22.01.2013 10:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: NIKO
prubeh kvasneho procesu neni stabilni par dni po zalozeni dosahne maxima a pak cca dva tejny klesa... takze s vicero flaskama budes mit maximum kazdej tejden, nez s jednou ktera ma to maximum jednou za 3-4tydny... chapes???
serie = skupina flasek, obcas se spatne vyjadrim, sorry

a kdyz se ke kazdy flasce da zpetnej ventil, da se menit bez ztraty tlaku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 09:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
Já se teď snažím z důvodu tebou uvedeného - zajištění stability bublání - vyrobit aparaturu pro kvašení ve dvou lahvích s měněním co týden jedné. Ale nebudu je zapojovat sériově, ale paralelně, tedy dvě kvasné láhve do jedné pojistné a z ní pak do jednoho difusoru. Z počátku jsem se bál, že mi bude přetlačovat ta více bublající láhev tu druhou, ale pak mi došlo, že to je nesmysl, protože plyn odchází přeci do akvária přes difusor. Mezi kvasnými a pojistnou lahví budou pak ještě pojistné ventily, aby neutekl ze systému tlak při výměně jedné z kvasných lahví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2013 09:36 Muž drlift [38] Re: NIKO
Kdyz budes mit vic lahvi, budes moci dodavat CO2 stabilneji. Pokud udelas smes, z pocatku to bubla jak o zavod a pak to postupne slabne. S vice lahvemi budes smesi menit postupne a tak bude prisun CO2 stabilnejsi.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2013 09:29 Muž MichoCZ [891] - Amerika
Já používám flašku 2l od destilované vody a přefiltrovávám to přes 0,5l petku od nějaké koly. Po přefiltraci jde přes zpětný ventil vše do akvárka přes skleněný difuzor. Vše funguje skvěle. Než jsem nasadil tu filtrační petku, tak se mi dělal na hladině povlak. Paví oka ho sice žrali, ale nezdálo se mi to jako nejvhodnější krmení. Ale co jsem chtěl říct, skleněný difuzor jde normálně na kvasnice použít. Už mi to bublá druhý týden a bez problémů. Teprv asi dva dny pozoruju úbytek rychlosti reakce. Směs je 300g cukru, 1,5l vody a větší lžička sušených kvasnic (těch nejlevnějších).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 09:11 Muž NIKO [527] Re: Moucha
Proč použít víc flašek v sérii???Není náhodou lepší a jednodušší použít 5ti litrový kanistr,třeba i větší,zabere méně místa,lepší kontrola,při dělání nového je lepší manipulace a intenzitu CO2 si budu regulovat množstvím množstvím kvasnic,které tam dám? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 09:10 ada
ahoj...zeptam se,mel bych moznost dostat tento CO2 ale neni to zbytecne pri 54l akvu?je to do 80l akvaria www.zooroyal.de/… Strejda jezdi do nemecka byl by mozne to dostat jeste levneji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2013 07:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jjapan
na tak velky akva bych pouzil nekolik flasek v serii, a kazdou menil v ruznou dobu... tim se trosku stabilizuje produkci... ale to huz je tu davno popisovano

ono pro kytky je pomalu horsi rozkolisana hladina co2 nez nizka
a hodnoty pH a KH (uhlicitanova tvrdost) ti napovi kolik asi muzes davkovat a jak moc muzes jit do extremu... vyssi KH = vyssi davky, mensi nebezpeci predavkovani

ja mam KH dost nizky (cca 2-3°d) a tak si musim davat bacha.... chce si to trosku nastudovat akvachemii, aby jsi vedel co a proc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:59 R Muž romant [27987] Re: Jjapan
Alkalitu je dobré a zvláště při přidávání CO2 nemít menší než 4 dKH, tak aby nedocházelo ke skokovým změnám Ph. Zjisti si od svého dodavatele vody vstupní parametry vody, rozbor bude někde na stránkách dodavatele a budeš mít nějakou výchozí pozici pro další úvahy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:58 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
a nebo koupit flašku pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:56 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Danego78
Stejně asi nechám dobublat tu butelku. Pak to vyměním za filtr a porovnám, co bylo lepší po celou dobu bublání. A buď se k tomu difuzóru vrátim, nebo nechám filtry. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2013 21:50 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
no já bych ještě neházel flintu do žita s tím skleněným difuzorem,kort jestli píšeš,že ti to běží teprve 4h
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:49 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: romant
Aha tak dík za info a Moucha se tedy omlouvám. Alkalitu jsem tedy neměřil. Další věci ke studiu. Děkuji. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2013 21:45 R Muž romant [27987] Re: Jjapan
Ph a alkalita není to stejné, ale je mezi nima vztah. maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:36 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Moucha
pH a alkalita je to stejné né??? To mám v normě. Akva mám 270 litrů, tak že sloupec se mi jeví jako dostatečný. Četl jsem tady právě i o lípovém dřívku a filtru, ale myslel jsem, že ten difuzor je nejlepší. No zítra zajedu do nějaké PNSky pro filtry a předělám to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:32 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dreamdiver
Aha, no tak já koupil ten keramický :-( . Myslel jsem, že je lepší ten difuzér než cigaretový filtr. Tak asi né, zítra skočím pro filtr. Zahulíme, uvidíme :-D. Jinak trochu jsem přiškrtil hadičku, díky tomu jsem trochu z redukoval bublinky na 1mm a je to i pravidelnější. Nedělá to řetízky, ale je to opravdu pěkná bublinka za bublinkou potlesk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2013 21:30 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
Já se chystám použít taky skleněnej difuzor,kterej mám objednanej a jestli ti to pomůže,tak tohle mi k tomu napsal Celiny,kterej ho používá mam normalne 2l petku, ve vicku mam dve hadicky (jednu 10cm kratkou a druhou dlouhou vedouci do akva) na kratke hadicce mam skrtitko (slouzi jako rychlovypust CO2 v pripade nejakych problemu) druha, dlouha hadicka je nasazena primo na difuzor (je na ni i zpetny ventil, jen tak pro jistotu aby voda epretekala samospadem zpet do lahve po ukonceni kvaseni), tzn nemam zadne ventilky na omezeni prodeni co2 do vody, proste co nabubla, jde do akva, kdyz je v lahvi velky tlak, jdou pres difuzor velke bublinky, ktere se nestihnou rozpustit, jakmile tlak sa poklesne, zacnou vychazet mini bublinky (setina milimetru), ktere proud z rozstrikovaci rampy roznasi po celem akvariu. Musim se ale priznat, ze jsem si vyrobil pernamentni test na co2 dle navodu na rostlinna-akvaria.cz snad ti to aspon trochu pomuze, vyrobni naklady na co2 set i s pernamentnim testem cca 100kc, nasledne naplne do lahve za 10kc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2013 21:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jjapan
1) jaky pH mas
2) jakou mas alkalitu
3) jak velky mas objem

vypada to na ausus
ano pokud jsou dostatecne male bublinky a dostatek vodniho sloupce, tak se rozpusti nez se dostane k hladine.... misto sklenenyho difuzoru lze pouzit cigaretovy filtr...

problem kvasnic je v nestalosti tlaku, kvasnice samy o sobe jsou schopny vytvorit dostatecne velky tlak, ale ne stabilne, navic pri vyssim tlaku vzrusta narocnost na tesneni....

ja mam tedka napr. pichlou injekcni jehlu do hadice co vede do filtru, nez si vyrobim externi reaktor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2013 21:24 Muž Dreamdiver [258] - MiniakváriaRe: Jjapan
Pro dávkování CO2 z kvasnic je dobrý např lipové dřívko, dělá opravdu pidi bublinky. Případně do hadičky nacpat jako difuzer cigaretový filtr. V nouzi i ten vzduchový kamínek je OK, rozpouštění sice není nic moc (větší bubliny), ale jak už CO2 z kvasnic frčí je vlastně "zadarmo" tak je to jedno. Klasický difuzer s keramickou patronou je určený pro tlakové dávkování CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 21:11 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
A prosím tě, jak malé, nebo jak velké bublinky ti z toho vycházejí. Tady jsem někde četl, že je ta bublinka tak malá, že ani nenojde hladiny a úplně se rozpadne??? Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2013 20:56 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Jjapan
Nejsem moc zkušená, ale měla jsem půjčený kvasinkovač se skleněným difuzorem a moje zkušenost je taková, že tlak v kvasinkovači je na toto nízký. Používám vzduchovací kamínek a úplně to stačí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2013 20:39 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj, chtěl bych se zeptat zkušenějších COčkařů. Snažil jsem se tady něco podobného najít, ale buď to tady není, nebo je to trochu můj specifický problém. O co jde. Vše jsem prostudoval, pak vytvořil kvasinkovač, koupil jsem difuzér a začal to do akvárka valit. Mám to založené zhruba 4h a difuzér mi nedává nějaké mini bublinky, ale bublinky o velikosti cca 2mm a to pouze z jednoho místa difuzéru. Je to problém, nebo se to upraví. Je chyba ještě v nedostatečném tlaku, nebo už ve velkém? A nebo jsem mněl pouze štěstí(smůlu) na aušus difuzér. Dík moc za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 11:15 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: duko1995
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:32 haka Re: duko1995
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:31 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: duko1995
Okysličování pomocí kvasnic?
Okysličuje se vzduchem.
Pomocí kvasnic se hnojí kytky díky CO2, který vyrábějí. Pokud to s CO2 přeženeš, tak si ryby otrávíš.
Jestli jsi myslel hnojení CO2, tak tu je návod:
rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 10:09 Muž duko1995 [32] – Výroba
Ahojte mám 115 L akvarko,chcel by sem si vyrobit okysličovaní pomocí kvasnic jak nato prosím vás ? vím že potrebujem pet flaši,hadičku,a kamínek ? a jak dal ? :/ díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2013 21:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vespertilio
no voda pohlcuje co2 takze pokud neni prisun co2 tak voda vnika dal do hadicky......

no chvili trva nez se do toho vpravis a zjistis co a jak

ryby se pomoci co2 uspavaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 19:35 Vespertilio
aha aha ;-) . Jo láhev je pod útovní akvária. Dnes jsem se dočetl, že pokud přestane chvíli proudit Co2, hadička začne nasávat vodu z nádrže a bude se plnit petka. Nejspíš mi začal unikat Co2 přes vršek u láhve, přestal proudit do nádrže a voda směřovala do láhve.:-D Tak asi ten zpětnej ventil, nebo speciální hadičku pro CO2 Softflex... Ale je s tím burčákem práce, to vám povím. Už s tím bojuju dva dny a pořád něco nefunguje. ;-) . Umístitl jsem difuzer asi 30 cm před filtr, kde dnu. Proud vody tak víří minibublinky CO2 po celém akváriu, je ttakové umístění nejvhodnější?

(a asi mi to i zfetovalo jednu rybičku, která uvízla v filtru a byla krotká jak beránek, rozuměj nechala se pohladit) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 12:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Vespertilio
Pokud máš kvasnou láhev pod hladinou akvária, určitě dej zpětný ventil. A jinak se rozhodně vyplatí ještě pojistná láhev, která slouží k tomu, aby se ti při bouřlivém kvašení nedostal obsah kvasné láhve do akvárka a především pro tebe jako počítadlo bublin :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2013 12:34 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Vespertilio
No, pokud ste namíchal směl s teplou vodou a tu hned zapojil do akvária, tak po ochlazení lahve byl v lahvi menší tlak, který nasál vodu. CO2 správně namíchaná směs (která se nechá volně ležet) začne uvolňovat spíše až druhý den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 12:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Vespertilio
netesnost
zpetny ventil pomuze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2013 12:16 Vespertilio – Difuzer nasává vodu z akvária
Ahoj, konečně se mi taky podařilo hnojit burčákem, ale po pár úspěšných hodinách mi lipové dřevo začalo nasávat vodu z akvária a ta mi vtíkala zpět do flašky s burčákem? Vyřeším tento problém nasazením zpětného ventilu? A proč se tak stalo, k čemu došlo? Díky za odpovědi. ;-)

začalo se tak dít v noci, kdy jsem zhasnul osvětlení, jen tak mimochodem. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2013 21:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Polux
sirovodik nevznikal v kvasny nadobe ale v zasobniku

nejspise na stenach hornich flasek s volnou hladinou, v dolnich flaskach, kde se skladoval kvasny plyn bylo vse v poradku

zasobik byl na bocni vetvy, pokud, byl tlak v soustave vyssi nez tlak vodniho sloupce ve spojenych nadobach, tak vytlacoval kvasny plyn provozni vodu do hornich flasek, pokud byl tlak nizsi, tak provozni voda vytlacovala uskladneny plyn do soustavy... tak byl udrzovan +- staly tlak

navic pokud hladina v dolnich flaskach poklesla az k pomocnymu vedeni (hadici) probublal prebytek plynu do hodnich flasek, hlavni vedeni jenz propojovalo dna hornich a dolnich flasek ihned vyrovnalo tlak - tak fungoval bezpecnostni ventil

zasobnik se skladal z hornich flasek 6x 2,5L PET od coca-coly, dolni flasky byly 5x 2L + 1x 2,5 L PET od coca-coly

snad jsem to popsal dostatecne srozumitelne

kdyz jsem to ukazoval v hospode tak mi zacali rikat kral hadicek...

prisel jsem na to nahodou, kdyz jsem opacne zapojil pocitadlo bublin z PET

pracovni tlak byl urcovan rozdilem hladin mezi hornima a dolnima flaskama, prisun plynu do akvarek byl regulovan pomoci klasickeho skrtitka, kvasil jsem na tri flasky, jednou tejdne jsem menil jednu flasku, zasoba plynu mela vydrzet minimalne 3dny plne dotovat davkovani co2 do akvarek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:39 Polux Re: Moucha
no jo todle vsechno chapu ale porad jaksi nechapu proc by mel vznika sirovodik klasickym kvasenim ktere pouziva mnoho akvaristu a o tomhle slysim prvne.
nemohl byt problem nekde jinde ? nekde jsem se docetl ze muze vznikat v akva z korenu ktere uvnitr hnijou nebo uhnile rybky ci vetsi mnozstvi uhynulych sneku.Z toho teda soudim ze prevazne vznika hnitim zivocisneho puvodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:25 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Polux
no zkoncilo to zahadou, voda nesmrdela, skladovanej plyn bez zapachu, ale kazdy den po 16 hodine zacaly bejt cejtit zkazeny vejce (sirovodik) a postupne se to stupnovalo, kolem osmy vecer se v mistnosti nedalo vydrzet, ale rano po zapachu ani pamatky

takze jsem to byl nucen zlikvidovat a presel jsem na bombu

ten zasobnik pracoval cca dva roky, je pravda ze pri stavbe jsem nejak moc nedbal na cistotu takzue flasky byly jen proplachly vodou a nekde zustala nejaka usazenina od coly, taky zatemneni systemu nebylo 100%

mozna by to slo nejak oprasit a pomuzit nejakou variaci na system jenz pouzivaj hostody, pivo v tanku je v takovym plastovym obalu (neco jako sprcka, jez se meni pri kazdym plneni) a tento obal oddeluje pivo od hnaciho plynu

pokud by se oddelila provozni voda od skladovaneho plynu tak by se mohla ta voda desinfikovat napr. savem

problem u balonku je ze jak se rozpina klade vetsi odpor tim neni zarucena stalost tlaku, navic ma dosti omezenou zivotnost

kvasnicovy plyn obsahuje i oxidy siry a dalsi plyny, a aneorobni bakterie nejdrive zpracuji oxidy dusiku a pak prechazeji na oxidy siry, ktere redukuji az na sirovodik (hniti, vznik baheniho plynu), takze mozna by se to dalo tomu zabranit pravidelnym cisteni, desinfekci soustavy, pouzitim demineralizovane pracovni vody a dokonalym zatemnenim, pripadne pridanim UV LED (ale UV zareni zase degraduje plasty, tak nevim co je vetsi zlo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 20:20 Polux Re: souky
no me spis jde o to jestli vznika po case kazdemu nebo jak.No a hlave taky pricina vzniku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.01.2013 20:14 Muž souky [592] - RostlinyRe: Polux
věř tomu že sirovodík pozná po čuchu každej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 19:50 Polux Re: Moucha
jak jsi prisel na to ze vznika sirovodik ? Ja spojene lahve pouzivam taky a myslim ze nejsem sam ale tohle jsem jeste neslysel,no nejsem tak zdatnej chemik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 19:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: zordix
ja to resil hydrostaticky, princip spojenych nadob, ale problem byl ze se po nejake dobe zacal vyvijet sirovodik (plny z kvasnic nejni jen ciste co2) takze kdyby se nejakym zpusobem oddelila voda (udrzujici +- stejny tlak) a plyny z kvasnic, tak by to mozna mohlo fungovat, pri dodrzeni dostatecne cistoty (jak pracovni vody, tak pouzitych nadob a hadic)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 19:30 Polux Re: zordix
muzes to otestovat no ale myslim ze z toho nebude vubec nic,navic i samotna petka ma po nekolik dni temer stejny tlak,tohle me prijde uplne nepotrebne resit,pokud chces delsi dobu stejnej tlak kup si lahev :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 18:11 Muž zordix [37] – Přetlaková lahev
Ahoj. Napadl mne takový "zlepšovák", jak udržet stejný tlak CO2 po nějakou dobu. Pokud dám do systému něco na styl válce a pístu, na který bude působit kosntantní síla, pak to bude fungovat.
Takové věci jsou celkem drahé, proto jsem přemýšlel o nádobě a nějakém nafukovacím balónku. Ten následně třeba něčím zatížit.
Při přebytku bublinek se bude balón nafukovat a naopak. Co si o tom myslíte a daly by se použít třeba vhodnější materiály?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   31.12.2012 13:25 Muž FranzFritz [207] - Tetry – Kafemlýnek :-)
Je až k neuvěření jak se na tomto fóru po léta opakují stále dokola stejné dotazy a k nim stále stejná bouřlivá diskuze. Návodů na přípravu CO2 z kvasnic zde bylo již opravdu mnoho, různých variant, zkušeností atd. Se divím, že Sida a spol baví stále dokola odpovídat na stejné dotazy. Přitom si stačí tohle téma postupně pročíst a zjistíte, že vše kolem tématu zde už bylo řečeno.
Nebo je tohle fórum tak přeplácané a nepřehledné, že se nikomu ani nechce odpovědi na dotazy hledat?
Ono je snazší položit stále stejný dotaz, než si dát trochu práce s hledáním na fóru pomocí pana Googla (pro neznalé - zadání dotazu "směs na výrobu CO2 z kvasnic rybicky" do vyhledávače Google.cz - zde je výsledek www.google.cz/…) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 11:46 Muž Vašek [56]
Konečně mi v místní akvaristice přivezli test karbon a tak jsem se dostal ke změření CO2 ve vodě.

Používám směs 250g cukru v 1,8 l vody a přidávám 2ml sušeného drždí od Dr. Otker. Při pokojové teplotě 21st. mi to bublá 5 dní 17 bublinek pak to postupně cca obden o bublinku klesá a po 15 dnech bublá 12 bublinek pak se klesání zpomalí a do 21 dne to padne na 9 bublinek. Pak směs obměním.

Bublám teprve 7. den, protože jsem měl 5 denní odstávku kvůli překrytí akvária kvůli sinici. Zdá se, že voda ještě není po tom týdnu tolik nasycená, protože PH mám cca 7,1 a když jsem jej měříval před odstávkou, měl jsem i 6,6 (vstup je skoro 8 a před 2. dny jsem měl cca 7,3). Bublám i přez noc.

Dnešní test tedy vyšel PH 7,1 a KH 5st.dKH což by mělo být cca 10mg CO2/l

Tedy CO2 je málo, ale za ty dva měsíce co bublám to rostlinkám moc prospělo. Uvidím kolik se voda nasytí po delší době. Ještě musím posunout difusor o pár cm ke dnu. Testuju nový. Mám ten skleněnej s keramickým kolečkem a dříve jsem měl lipové dřívka. To dřívko lépe rozprašovalo, ale obalovalo se asi plísní a vždy po 10 dnech se rozprašování zhoršovalo a tak jsem jej musel vydrhnout.

Co si o tom myslí zkušení?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 23:16 Muž tajfun1 [222] Re: Polux
ideální jsou vinné kvasinky a živná sůl, pak se krásně namnoží ...teď jsem je zkoušel v saké a bublal jsem měsíc X-) stačilo 0,3g sušených kvasinek na 2l vody

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=1201