Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 15:31 Muž NIKO [527] Re: Rounce
TROCHU UVAŽUJ!!! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 15:30 Muž dimmur [283] Re: Rounce
urcite nad vodou....jedna se o plyn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 15:27 Muž Rounce [30]
Zdravím udělal sem si co2 z kvasnic ale nevím jestli mám mět hadičku ponořenou ve vode ve ktere jsou kvasnice nebo na vzduchu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 22:30 Muž NIKO [527] Re: Jjapan
Jo,ještě tu někdo napsal o něco tlaku smich Rozdíl teploty v bytě v podstatě já nemám.Jelikož mám koníčka,vím že do něj něco musím "vrazit",tak si klidně dám petflašku do kýble s vodou,do něj topítko nastavené na určitou teplotu a je ni jedno,jestli je jaro nebo zima a to v jakémkoliv pásmu.To ale Tvá hlava asi nepobere,viď ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 22:08 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: NIKO
No jo, když ty vždy něco napíšeš a zároven se tim i popřeš citace" .Budu-li bydlet v pásmu kde teplotní rozdíly nejsou jak u nás,tak zmínka o ročním období nepadne" ale my bydlíme tam kde ty rozdíly jsou, že? ano

Víš on svět není černobílý a i zde je více faktorů než jen teplota. Ale už dost, prosím o OT a dost. Ahoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2013 18:23 Muž NIKO [527] Re: dimmur
Teplotu v bytě ovlivňuje člověk.Buď topí,nebo ochlazuje.Jak to má kdo doma zařízené je jeho problém.Místy je to náročný koníček,ale všechno něco stojí.Budu-li bydlet v pásmu kde teplotní rozdíly nejsou jak u nás,tak zmínka o ročním období nepadne ;-) Láhev se může postavit blíž k radiátoru,ochlazovat můžeš ventilátorem atd ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2013 08:13 Muž dimmur [283] Re: NIKO
myslim, ze se vsichni chapem, nikdo nezpochybnuje to, ze teplota ma zasadni vliv na kvaseni, ale co ovlivnuje teplotu je prave to rocni obdobi, kdy se meni teplota v mistnosti....nekdo je doma schopen mit 24 stupnu po cely rok nekdo holt ne, ja mam v zime 22 stupnu a v lete i klidne 30 stupnu k veceru, kvasit to bude i pri 15 stupnich, jen to zacne bublat treba po tydnu....ja pouzival kvasinky vinne a nekdy byl najezd i 10 dni /toto sem vyresil dvama kvasnymi lahvemi/.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2013 22:05 Muž NIKO [527] Re: Jjapan
NEMÁ!!!Protože vše ovlivňuje teplota,kde je umístěn "burčák",jedině,že by jsi ho měl na dvoře a zas by to bylo o teplotě.Vidím,že pro někoho je to těžké pochopit.Chtělo by to si něco prostudovat,nebo se vrátit do školy.Už se tím nemíním unavovat,je to ztráta času. ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 21:37 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: NIKO
To jsi napsal ty coze ne já.

Samozřejmě, že teplota kvašení ovlivňuje nejvíc (to se z tebou nikdo nepře), ale na co jsem já reagoval je to že jsi psal na reakci od "Moucha", že roční období nemá vliv. A ono má. Rozhodně nezastaví kvašení, rozhodně neznemožní kvašení, ale "Moucha" psal, že v zimě to kvasívá hůře, né že to nekvasí vůbec.

Tak jsme se k tomu dopracovali. Ano teplota je hlavní činitel, ale v řetězci všech vlivů i roční období má své zastoupení ano relatívně malé, ale má palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2013 20:33 Muž NIKO [527] Re: Jjapan
Takže žádné jaro,léto,podzim,zima,ale teplota.Konečně jsme se k tomu dopracovali. ;-) potlesk ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 18:26 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Benjojs
Ahoj, jen něco k vysvětlení. Psal jsi

"Vzhledem k tomu, předpokládám, že všichni máte burčáky úplně uzavřené, jinak by to nebublalo, tak tlak který na kvas působí je pouze přes vodní hladinu v akva. Rozdíly v tlaku vzduchu jsou oproti tlaku který vzniká v lahvi (musí být větší než výška vodního sloupce a odpor škrtítek a kamínků a dřívek a nebo čehokoli co se požívá na zjemňování bublin)zanedbatelné. Tlak ovlivňuje kvašení, ale rozdíl tlaku za teplého počasí a nebo za studeného počasí(vysoký tlak, nízký tlak) nemůžete bez měření(pouze okem)poznat."

To je samozřejmě pravda. Já, ale reagoval na to jak se kvašení rozjíždí. Tzn. rychlost nástupu kvasnic. Samozřejmě, že když se už rozjedou a namnoží se (prostě už tlakují láhev) tak jakýkoliv vliv atm. tlaku je nulový. Šlo mi prostě o ten začátek.

P.S. Jen návod. Já ty kvasné lahve mám postavené v kyblíku. A pokud vše chci urychlit tak do toho kyblíku naleju teplou vodu. A můžu mít doma klidně 15C a jak se to pěkně rozjede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 13:08 Benjojs Re: NIKO
hmm ;-) si piš že bude koukat :-D jdu do RAC Oty čus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 12:59 Muž NIKO [527] Re: Benjojs
Chci-li někdo někomu trochu vysvětlit jak šlape "burčák",tak nepíši o ročním období,ale o udržování stálé teploty v místnosti kde ho mám.To je v podstatě základ.Nějaký "náctiletý" který začíná,tak bude jen zděšeně koukat co vše bude muset udělat a co vše na něj čeká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 12:41 Benjojs Re: NIKO
Tak konečně jsme na stejné notě, a teď co měl ten týpek na mysli když psal že v zimě to hůř kvasí. Tak asi to, že v létě ma v té místnosti s co2 tepleji než v zimě, a proto je to závislé na ročním období. smich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 12:23 Muž NIKO [527] Re: Benjojs
Konečně něco rozumného.Protože když je léto a dám láhev do "chladné" místnosti,tak se celý proces zpomalí,bez ohledu na roční období a naopak.Proto můj původní dotaz a já se napsanému moc divil.V naší amatérské akvaristice si bohatě vystačíme s regulováním teploty a COčko bude šlapat v pohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 12:13 Benjojs Re: NIKO
Jo jasně že je to jiný proces, měl jsem na mysli zrovna tu teplotu. Prostě přeměna bakteriemi jedněch látek na jiné při zhruba stejných fyzikálních podmínkách. Oba víme o co jde. Prostě je ta rychlost o teplotě především. ano ;-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 12:07 Muž dimmur [283] Re: NIKO
ja mam jen pochybnost, ze dokazete udrzet konstatni teplotu cely rok +-2 stupne, ja ne, tak jsem zareagoval a pochybuju, ze vetsina z nas to doma dokaze regulovat jako Vy....u me je to tak, ze teplota v byte je ovlivnena teplotou venku, takze i rocnim obdobim....nevlastnim klimosku, takze treba v cervenci k veceru je teplota v byte az ke 30 stupnum /zavidim Vam tech 24 ano / pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 12:03 Muž NIKO [527] Re: dimmur
Asi jsi vše nečet ano Jestli mohu mít doma v létě přes 30 stupňů je přece blbost,to bych umřel.Každý si doma reguluje teplotu tak,aby se cítil dobře a v zimě si klidně přitopím,aby tu těch 24st.bylo.Tak zas jeden,co vše bude svádět na roční období-jak komanči smich Já závislý na ročním období nejsem,jestli někdo ano,tak to není můj problém ano ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 11:49 Muž dimmur [283] Re: NIKO
mate doma klimatizaci? pokud ne, tak muzete mit doma pres leto treba 30 stupnu a v zime si urcite na 30 stupnu netopite, takze souvislost s rocnim obdobim tu je, ale samozrejme to /kvaseni/ zavisi na teplote...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 10:34 Muž NIKO [527] Re: Benjojs
No,to bych vůbec neřek.Přirovnávat kvašení s hnitím je hodně vedle. ano ;-)
PS.Teplotu teď nechme úplně bokem
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 10:25 Benjojs Re: NIKO
JJ konečné slovo. potlesk

"PS Tohle nemá nic společného s kvašením,ale s hnilobnými bakteriemi". Jasně ale chemicky se jedná o velmi podobný proces. Teplota má stejný vliv na tento proces. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 09:42 Muž NIKO [527] Re: Benjojs
Tak snad to tady pochopili,že nezáleží na ročním období,jak tu někdo napsal a blbnul lidem hlavu,ale na teplotě.Roční období má vliv na teplotu venku a né u mne doma.Protože se v zimě v bytě topí,na jaře a na podzim přitápí,tak je celkem jedno,jestli je leden nebo květen.Nepředpokládám,že by měl někdo akvárko jinde než v bytě.Nepočítám chovatele,kteří mají "plný" sklep. ano
Nebudu se dohadovat,jestli mám v létě nebo v zimě rozdíl teploty v bytě stupeň nebo dva.Ten rozdíl mezi kvašením při poklesu 1-2 stupňů člověk nepozná,takového odborníka neznám.

" Když pojde v lese zvěř pozdě na podzim, na jaře ještě bude v lese, ale když pojde na jaře na podzim z ní bude něco chlupů nějaká ta kost a pár zbytků, když samozřejmě pomineme boj o potravu šelem."

PS Tohle nemá nic společného s kvašením,ale s hnilobnými bakteriemi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 07:09 Muž NIKO [527]
Tak snad to tady pochopili,že nezáleží na ročním období,jak tu někdo napsal a blbnul lidem hlavu,ale na teplotě.Roční období má vliv na teplotu venku a né u mne doma.Protože se v zimě v bytě topí,na jaře a na podzim přitápí,tak je celkem jedno,jestli je leden nebo květen.Nepředpokládám,že by měl někdo akvárko jinde než v bytě.Nepočítám chovatele,kteří mají "plný" sklep. ano
Nebudu se dohadovat,jestli mám v létě nebo v zimě rozdíl teploty v bytě stupeň nebo dva.Ten rozdíl mezi kvašením při poklesu 1-2 stupňů člověk nepozná,takového odborníka neznám.

" Když pojde v lese zvěř pozdě na podzim, na jaře ještě bude v lese, ale když pojde na jaře na podzim z ní bude něco chlupů nějaká ta kost a pár zbytků, když samozřejmě pomineme boj o potravu šelem."

PS Tohle nemá nic společného s kvašením,ale s hnilobnými bakteriemi ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.04.2013 06:14 Benjojs
Jo a s tím tlakem to taky nebude úplně žhavé, protože kdyby vyšší tlak urychloval kvašení tak výrobci vín a piv by používalo ke kvašení tlakových nádob. Nač čekat týdny, když stačí zvýšit tlak. A to v poměru k tlaku atm. řádově ve stovkách kPa(jednotka tlaku pro neznalé) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.04.2013 05:56 Benjojs Re: NIKO
Tak jsem tu zas. vzhledem k tomu, předpokládám, že všichni máte burčáky úplně uzavřené, jinak by to nebublalo, tak tlak který na kvas působí je pouze přes vodní hladinu v akva. Rozdíly v tlaku vzduchu jsou oproti tlaku který vzniká v lahvi (musí být větší než výška vodního sloupce a odpor škrtítek a kamínků a dřívek a nebo čehokoli co se požívá na zjemňování bublin)zanedbatelné. Tlak ovlivňuje kvašení, ale rozdíl tlaku za teplého počasí a nebo za studeného počasí(vysoký tlak, nízký tlak) nemůžete bez měření(pouze okem)poznat. Jediný znatelný vliv související s ročním obdobím je teplota. NIKO tohle nepozoruje, protože podle jeho řeči má celoročně hodně stejnou teplotu v bytě. Světlo také neovlivňuje kvašení nijak markantně, jinak by výrobci vín a piv nekvasili ve sklepích v sudech, ale na půdě v demižónech. Tak se lidi uklidněte a nehádejte se tady. Prostě a jednoduše roční období má vliv na kvašení v souvislosti s teplotou a kdo to ovlivnil jakkoli(izolace domu, topení, klimatizace, atd) při změně ovlivnění pozoruje změnu kvašení. V létě se jídlo dává do lednice aby nekvasilo, v zimě může zůstat klidně venku(ne v bytě pro méně chápavé). Když pojde v lese zvěř pozdě na podzim, na jaře ještě bude v lese, ale když pojde na jaře na podzim z ní bude něco chlupů nějaká ta kost a pár zbytků, když samozřejmě pomineme boj o potravu šelem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 23:51 Muž NIKO [527] Re: Jjapan
Jenže tlak v létě kolísá také,nebo né?Takže vše doma je v podstatě závislé na teplotě,kvalitě cukru a kvasnic.Řeči,že lidé zeteplí byt atd jsou zcestné.Chtěl bych znát takového rodiče,který svému dítěti,protože to tu někdo poradil,zateplí v paneláku nebo r.domě byt či dům,nebo koupí klimatizaci kvůli jeho 100l nádrži :) Řešení tlaku,dnes prší a včera svítilo slunce je zbytečné.Takže ryby si na takové změny normálně zvyknou tak jak v přírodě.Dělání z tlaku takovou vědu je jen na blbnutí hlavy začínajícím. ano Ve svých akvárkách jsem za celou dobu nevšim,že by ryby nebo rostliny strádali a to nepoužívám "burčák" týden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 22:29 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyAtmosférický tlak
NIKO: Hele, za prvé tvé reakce jsou trochu podrážděné, zkus trochu ubrat. Já chápu to co jsi psal " taky je rozdil podle rocni doby (v zime to kvasiva hur)

Od kdy je kvašení závislé na ročním období???"

A to je to co se ti já snažim vysvětlit, je to že doma můžeš udělat teplotně stéjne podmínky, jestli je zima, jaro, léto nebo podzim, ale co neumímš ovlivnit je atmosférický tlak. A ten je bohužel za stejných(subjektivně stejných) podmínek jiný v létě než v zimě.

P.S. Prostě ač uděláš teplotní podmínky stejné ač je jaro, léto, zima tak nedokážeš vytvořit stejný atmosférický tlak. A ten má prostě vliv na aktivitu kvasnic ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 22:02 Muž NIKO [527] Re: Jjapan
"létě když je pěkně tak je tlak vyšší"

A když pěkně není,tak je tlak jaký?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 21:59 Muž NIKO [527] Re: Moucha
Proč bych se měl jít bodnout všeználku,kvůli Tobě?Zklidni hormon!Že jsi "opustil kvasnice" je Tvůj problém.Já je používám už nějaký pátek bez ohledu na velikost nádrže a pohoda ano Ptal jsem se kde je používat?Neptal.Ale roční období na mé "burčáky" nijak nepůsobí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 20:39 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: NIKO
hele jdi se bodnout, kvasnice jsem opustil kvuli one promenlive produkci plynu... kvasnice neprodukuji jen co2 a v kvasu nejsou jen kvasinky.... takze zaver do tak malyho objemu s neznamou alkalitou a pH kvasnice nedoporucuji, lepsi je zvolit jiny zdroj pokud mozno cisteho co2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 19:43 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
Ono těm kvasnicím to je jedno potlesk oni neví co z nich chceme vyrobit. Jestli chleba, nebo housky, ale opravdu má atmosférický tlak vliv. Ale jak je zde již psáno, je to do jiného vlákna. Všem přeji slunce v duši smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2013 19:30 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jjapan
Tlak vzduchu rozhodně ovlivňuje kvašení... a to nejen u chleba :-) Když vařím knedlíky a blíží se bouřka, tak to poznám dřív než začne hřmít podle toho, že prostě nekynou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.04.2013 19:01 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: jane91
Kvasnice a jejich aktivitu totiž ovlivňuje néjen teplota, ale i tlak vzduchu. A ten je v zimě a v létě jiný za stejného počasí. Respektíve v létě když je pěkně tak je tlak vyšší než za pěkného počasí v zimě, to je tlak nižšší. Poptejte se nejbližšího pekaře palec a ten vám to potvrdí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 17:01 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
já to dával blízko ke světlu a bublalo to fajn, teď už mám v láhve a mám klid hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 16:48 Žena jane91 [27]
Podľa mňa može ročné obdobie ovplyvniť kvasný proces, v súvislosti s teplotou. Ja mám kvasnú flašu položenú na okne, cez zimu aj keď svieti slnko tak sa nedeje nič zvláštne (nie je tak silné), ale už aj teraz keď zasvieti na flašu slnko, zvýši sa teplota, tak samozrejme buble viac (resp. rýchlejšie) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 14:51 Muž NIKO [527] Re: Benjojs
No jo,jseš chytrý,tak jsi to vysvětlil smich Roční období neovlivňuje proces kvašení,nevím,kde jsi k tomu přišel,asi Tě to ve škole neučili,nebo jsi zrovna chyběl.Řekl bych,že určitě chyběl!!! :-D ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 13:03 Benjojs Re: NIKO
Uznej že jsi nepochopil, a netlač pořád na pilu. Prostě roční období ovlivňuje proces kvašení a člověk tvor vynalézavý se to snaží změnit. Isolací bytu, klimatizací atd. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:58 Muž NIKO [527] Re: malyLibor
Libore!Já se divit nebudu,ale jestli je zima nebo léto,tak je mi to celkem jedno ;-) Nevím,z čeho jsi ji dělal,mi tak do pěti hodin vždy začne bublat.Poměr všeho co tam dávám jsem Ti říkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: NIKO
Už ne. Loni jsem si kvůli rybičkám koupil klimu, tak mám teď v létě jen 25°C. Ale budeš se divit, i při 25°C to kvasí mnohem lépe než při 22°C, které mám v zimě i teď. Už ať je teplo. :-D
Mimochodem, právě ráno jsem založil novou kvasnou láhev a ne a ne začít kvasit, i když jsem dal vlažnou vodu. Tak ji hřeji u větráčku z PC :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2013 12:41 Muž NIKO [527] Re: Moucha
Moucha napsal: o faktorech ovlivnujicich kvasny proces je tu zvlastni vlakno
taky je rozdil podle rocni doby (v zime to kvasiva hur)

Tak proč sem píšeš takovou blbost? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: NIKO
o faktorech ovlivnujicich kvasny proces je tu zvlastni vlakno,
no ja mam tedka v kanclu 25°C, ale doma mivame i ke 40°C - blby podkrovi....
a znami maj v baraku furt 15°C - metrovy kamenny zdi

ale kvasny proces je ovlivnovan jak fyzikalnimy (hlavne teplota), tak chemickymi (hlavne obsah zivin-cukr, fosfor, dusik apod.) a biologickymi (kvalita kvasnic, druh kultury, patogeny apod.) faktory....

ale vzhledem ze ten clovicek se pita cim a jak bublat do 10L akva, tak jsem si dovolil o silne zjednoduseni.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:35 Muž NIKO [527] Re: malyLibor
Také máš v bytě 28 stupňů?LITUJI TĚ smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:33 Muž NIKO [527] Re: Benjojs
Aháááá :-DTo je zas rada! To mají přez léto všichni v bytě 28 stupňů ne To je lituji.Já mám v bytě 24 i v zimě a kvasí to stejně.Proč v bytě mít 28 stupňů a potit se jak dveře od prádelny ano Takže to záleží na teplotě a né na ročním období!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 12:27 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Teplota, ne roční období, ale Moucha i Benjojs mají pravdu, že v zimě to kvasívá hůř :-) A Benjojs dobře vysvětlil proč palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 12:17 jamajcan Re: Benjojs
Takže teplota,ne roční období? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.04.2013 12:05 Benjojs Re: NIKO
Od té doby kdy teplota ovlivňuje rychlost chemické reakce, a nevěřím že v zimě topíš v bytě na 28 a víc. Nebo snad ano? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 11:37 Muž NIKO [527] Re: Moucha
" taky je rozdil podle rocni doby (v zime to kvasiva hur)" coze

Od kdy je kvašení závislé na ročním období??? coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 08:35 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: MichoCZ
pres pocitadlo bublin... ja ho mam z 0,25L PET a pokud je je treba priskrcovat, tak bezpecnostni ventil je nutnosti..... (mastna skvrna to asi nebyla, spis skvrna plavajici na hladine... mohl to bejt kvas)
u tech 10L bych opravdu spis volil nejakou jinou metodu nez kvasnice a kdyz uz tak s nejakym zasobnikem a reguleci tlaku, je to hodne malej objem a dosahnout stabilniho obsahu co2 nebude zadna hracka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 08:21 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Moucha
To je dost možné. Z kvasnic mi to pouštělo do akva nějaký mastný flek. Paví voči to sice žraly, ale nelíbilo se mi to. Kvasnice je dobré honit přes filtrační nádobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 08:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: moskyt8
kvasny proces je trosku nevyzpytatelny a produkce co2 je nerovnomerna.....
proste kazdymu to kvasi jinak a taky je rozdil podle rocni doby (v zime to kvasiva hur)

mozna by se ti hodily TIBI krystaly, a nebo to vzit pres chemickou reakci.... jedla soda + kys citronova.... bylo tu nekde video jak se to sestavi a funguje (+-staly tlak - autoregulece, produkce co2 mene zavisla na vnejsich vlivech), je to dvouflaskovej system v jedny je roztok kyseliny a v druhy flasi rozpustena soda... a pomoci spojenejch nadob a tlaku se prekapava kyselina do sody a diky chem. rekaci se produkuje CO2 (kterej je podle me cistsi nez plyny z kvasnic)

tady je to video www.youtube.com/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=851