Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 18:52 Muž honzaprouza77 [18]
tak, drop checker je světle-normálně zelenej proti světlu. proti tmě vypoadá tmavě modrý. Mám se dívat prot světlu, nebo pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 18:05 Muž honzaprouza77 [18]
roztok 4dKH+ph test akvin od rataje (roztok z destilky- 1l destliky+6g jedle sody z toho se vezme 10ml a dá se do 490ml nové destilky a vznikne 4dKH roztok, ale nevím, jak přesné jsou odměrky váhy :) +-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 17:47 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: honzaprouza77
Pouzil si roztok 4dKh a cinidla na naplneni,nebo si pouzil vodu z akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 16:02 Muž honzaprouza77 [18]
aha, dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 15:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
no ma pomerne slusnou setrvacnost, takze reaguje pomalu.... proste nejaky cas trva nez se vyrovna obsah co2 indikator/voda v akva... fotky po na michani jsou ve vlakne permanentni test co2 (ci tak nejak)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2012 15:50 Muž honzaprouza77 [18]
no, tak sjem dnes vyrobil drop-checker, mylsím, že i designově není tak hrozný (dodám foto), ale co funkčnost? Hned jak bylo hotovo mi vznikl roztok tmavě zelené barvi. Na stupniciakvin asi tak 7.2- a víc, je to dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 17:12 Muž honzaprouza77 [18]
no z ph 7,6-8 kleslo asi tak na 7 a víc, tak jsme to ještě trochu ztišil. chtěl bych to dneska risknout přes noc, jediní z čeho mám obavi je udělání slepé hladiny, když jsme dnes přišel domů ze školy, pistie cestovala po hladině, zamezila proudění a většina bublinek byla pod hladinou, a teď, když je pistie pevně umístěna to tam ještě pořád je......., točí se to dokola a u výtoku filtru to zmizí, ale přibívají další a další a u výtoku to mizí, takže snad ok, nejvíce se bojím toho ph...:(
jinak tento difůzor je fakt- THE best, dělá to úplně mlhu, jak se to pěkně nasáklo, všem doporučuji

ps: psalo se tu něco o výbuchu a tak, kvůli škrtítku.....jednoduše jsme to vyřešil- T kus a dát injekční stříkaču (taková ta plastová na léky :) ) kdyby se zvíšil až tak hodně tlak, mylsím, že je pravděpodobnájší, že se vysune "píst" ze stříkačky, neý by bouchla láhev :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 15:12 Muž wanas [0] - Asie – CO2
Ano to mas pravdu palec Koupil jsem jsem kvalitni kvasnice a hned je lip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 15:09 Žena sivon [1711] - PlžiRe: wanas
Možná stačilo přidat pouze jiné kvasnice ;-). U sušených kvasnic bývá často problém, že jsou staré nebo nevhodně skladované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 13:12 Muž wanas [0] - Asie – CO2
Tak jsem udelal novy burcak...ten predchozi mi nezacal reagovat ani po 2dnech...ale ted jsem tam dal 300g cukru trochu vic kvasnic cca. pul lžičky a vody presne 1/5L.Reagovat mi to zaclo po 10 minutach a CO2 nadherne bubla.Mam to prez kaminek ale bubla to prakticky bez prestavky...pouze nekdy je interval 3 sekundy a zase to bubla.Jak dlouho mam CO2 aplikovat?Prez noc jsem radsi nebublal jenom vcera vecir asi 4 hodiny a dnes zatim 2.Zmeril jsem pH a prave ted 6.5 od vcerejska kleslo ze 7,0.A to sem bublal cca5 hodin dohromary.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 12:57 S Muž invalida [3881]
Je to asi 8 u malý pb a co2 kolem 50ti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 12:38 S Muž invalida [3881] Re: Moucha
Ale na vyšší než plastovka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 12:33 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
obavam se ze PB bomba je na nizsi tlaky nez ty CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 08:04 S Muž invalida [3881] Re: Nympheas
Nejdražší je láhev...kdyby šla od plynu, tak sou plný bazary 2 plotýnkovejch vařičů. Viděl sem za stovku i s plnou flaškou pb. Zvlášť po zimních
"chatařích" a zbytek Ti dá topenář levně...po životnosti, po výměně...předpisy ukládaj namontovat nový takže doma má. Když to nedáváš schovat tak pomůže barva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:19 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Dzira
hmm..to asi ano.Stačí se jen nad tím zamyslet.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:07 Muž Dzira [38] - RostlinyRe: Nympheas
proto jsem psal, že je spousta lidí a to jistě i ve vašem okolí, kteří jsou v oboru. Lidi co pracují s auty, v zámečnách, topenáři atd..ti všichni ke své profesi tuhle techniku používají a nejlépe z praxe vědí, co dobře poslouží a kde to sehnat. U nás v zemi máme tu výhodu, že tu žije spousta kutilů a opravdu se občas stačí optat a někdo vám to dokáže doporučit, nebo dát dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:01 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: matlala
No možná,že i jo.No snad bych to zvládla,je to tam dost podrobně vyobrazené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:59 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Dzira
Mě je to jasné,jenže jako ženská ventilum moc nerozumim,proto jsem to zde uvedla,aby jste se k tomu vyjádřili.Uvažuji o nějakém setu,jen nevím jakém.Určitě je to všechno na jedno brdo,je to jen o ceně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Dzira
kdyžtak mrkni na téma jak aplikovat co2 z hasičáku, já to poskládal taky levně a ze stejných komponent jak poláci, ty redukcáky se používají všude i shop akva.sk je prodává v setech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:42 Muž Dzira [38] - Rostliny
ono je to sice hezký, že skoro sousedi v Polsku myslí na vaše hnojeni CO2, ale opravdu nevidím ani ze selského rozumu, proč si to od nich kupovat. Je tu článek se zkušeností s tímto jejich výrobkem a i kdyby byl kladný... Za tu cenu to tu splácáte dohromady taky. Spousta lidí to dokáže vyrobit doslova na koleně z hasičáku. Ventyly, hadičny, budíky...oni to taky kupují v krámech tak si je kupte taky. Mně jen stačilo dát otázku? Pane topenáři, zvladl byste sestavit tohle? On na to:" Tohle?Už v sedmý třídě :) Je to obyčejná technika, která se používá x desítek let ve svařování, jen se z ní stal pro někoho kšeft, že to udělá hezčí a prodá vám to 2x dráž. Takže nežli se rozhodnete pro koupi, koukněte se, jestli by to něšlo pořídit jinou cestou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:41 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Moucha
No..tak to je zajímavé.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:29 Muž kortezhugo [983] Re: Dzira
No ja cca 3-4 roky...a mesacne spotrebujem cca 1.5kg cukru...to je 18kg cukru a cca 18eur rocne...
Inac na flasu som chcel prejst uz davno...len takto "mesacne" to clovek ani daako nezbada...navyse cukor je doma stale -ak nie? to je otazka 5 minut...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:13 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nympheas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:10 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Asi se na kvasnice vyprdnu a uvažuju,že si pořídím toto: aukro.cz/…, nemá s tím někdo náhodou zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dzira
no vyroba zasobniku cca 5hodin, a vyslo mi to na cca 200,-
spotreba necely kilo cukru mesicne, jednou za pul roku kvasnice po 10,-
namichani novejch kvasnic cca 10-20min jednou tejdne
kvasak pouzivam cca 2roky...

bez zasobniku by to bylo slozitejsi, protoze ten mi udrzuje +- konstantni tlak;
bublam do cca 100L (kdyz sectu objemy) na 3 flasky

momentalne prechazim na 2kg flasku (plnim s ni zasobnik, zatim nemam jehlak pro jemnou regulaci), je to hlavne kvuli tomu sirovodiku, zkratka vyslednej plyn z kvasaku obsahuje i slouceniny siry a ty pak v zasobniku prechazej na sirovodik.....

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:00 Muž Dzira [38] - Rostliny
zdravím. je tu někdo, kdo kvasnice k CO2 používá podstaně dlouho?Kolik to tak výjde ročně obstarávat? Finance a čas? Já jsem na to nikdy neměl asi trpělivost a kvasnice u mě vydržely i když budu přehánět dva měsíce?? A ani tak se mi to nezdálo jako tak prospěšný, že by to předčilo to moje starání se, jestli to správně bublá a jestl to už není třeba vyměnit. Nechal jsem toho a náklady jsem si dával rok stranou a pak jsem si přidal a nechal jsem si udělat CO2 z 2Kg tlakový lahve. Vyšlo mě to na myslím 2500Kč(JE TO 3 ROKY ZPĚT) se vším k tomu potřebným a od tý doby jednou ročně kouknu na budíky, jestli je dobrý tlak v lahvi. Když ne, tak za 50 kč nechám doplnit. Jen mě napadlo, když to téma po třech letech zde vidím, jestli jsem to měl udělat tak, jak jsem to udělal, nebo nejstli by to opravdu šlo vydržet ty 3 roky a kompenzovaly by se náklady s časem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nympheas
no na konec ty hadicky ve flasce dej bud spojku, ta ji roztahne a pak huz ji nevyskubnes, nebo ji zalep.....
pokud experimentujete s priskrcovanim kvasaku je to potreba mit betelne utesneny, jeste lip s bezpecakem, ci aspon jakymsi zasobnikem

jinak samotna flasa vydrzi hodne, kdyz uz tak uleti vicko ci hadicka.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:52 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Moucha
mě teď nedávno spadla flaška s kvasnicema na zem, to bylo něco, hadička se odpojila a z flašky to začlo stříkat po celým pokoju, na zeď, na nábytek... v tom celej hrnek cukru, pěkně to lepilo teda. Jediný co zůstalo naprosto bez újmy bylo akvárko :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:42 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Moucha
jo mám počítadlo,jenom sem si na tom reaktoru hrála se škrdidlem na hadičce,aby to šlo pomalejc a jak jsem tahala za tu hadičku tak vylítla,jak byla pod tlakem a začlo to lítat z tý hadičky. :) Teď už si dám pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
mas tam pomerne odolny ryby... urcite zmeny pH jsou normalni, je treba odzkouset si davkovani a sledovat pH a alkalitu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:36 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Nympheas
prokrysta pana co jsi vyvadela????? je tu tolik navodu, ze ty jsi nemela ani pocitadlo bublin a narvala jsi tam moc kvasnic????
achjo... me to nebouchlo ani kdyz jsem tam v lete dal celou zivnou sul, bezpecak mi kazdych 10min upoustel, ale bez nehody.....

jinak kvasnicema se treba prikrmuje artemka pred zkrmenim.....
pokud mas velky obavy vymen vodu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:29 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
špatně jsi mě pochopil..ty moje ryby utíkaly před mejma kvasnicema v mym akváriu.Měla jse strach jestli se něco stane. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:21 Muž honzaprouza77 [18]
Mohl by jste si ze mě prosím dělat srandu? Jestli bych vás měl brát vážně, tak: Ne neutíkají před mlhou, plavou v ní, ale co když jim to uškodí přes noc, nebo dlouhodobě? (myšleno kolísání PH a moc CO2 ve vodě)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:16 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
Ty ryby začly utíkat před tou mlhou,teď jsem nevěděla jestli okamžitě chcípnou nebo co a v druhý ruce ty soptící kvasnice,jen jsem čekala co se bude dít. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 20:08 Muž honzaprouza77 [18]
dávám do teplý, mohly být již staré, na datum jsme nekoukal..... Jinak, nevadí, že jsou bublinky po celém akva? Taková mlha, jestli to nevadí rybám, CO2 dávám pořád stejně, ale nemohu si pomoct, připadá mii to pořád víc, než předtím :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 19:50 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
Mě sušený jeli jak blázen už za 5 minut.Chce to dát do teplý vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 19:43 Muž honzaprouza77 [18]
tak, sušené kvasnice v prášku nebublali, ani chleba nám nevzešel, takže už vím, čím to bylo :) Zašel jsem tam, kde se údajně nakupuje "hezky, česky" a koupil obyč droždí, bublá to tak......hodně :)
Tím škrtítkem to jde docela dobře regulovat, ale z moc se přejde na míň a nějak se to asi úplně ucpe a přestane to bublat úplně, ale snad jsem chytl tak akorát.
Ale teď potřebuju poradit, jestli vypnout na noc, nebo ne? Nikdy jsem nevipínal, ale tenhle difůzor dělá opravdu malé bublinky a ještě k tomu jsem ho dal před výtok filtru, takže bublinky jsou po celém akva a zachytávají se na listech echinodorů a plovoucích rostlin...poraďte prosím, zase nechci, aby mi kolísalo PH......Napadl mě takoví malý proud, jenže to nejde, to potom nebublá vůbec, a pokud by nefungoval můj "ventil" tak by to asi bouchlo :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 19:35 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
Jen se ozvala potrefená husa.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 19:18 Muž honzaprouza77 [18]
Myslím, že Sidův příspěvek nenáleží mě, ale nevadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 18:49 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Mě už to vybouchlo :) ,moc pěkné..kvasnice úplně všude i v akváriu a po celý kuchyni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 17:50 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: honzaprouza77
Zkuste roztok trochu zahřát, jak vám radí Moucha, a pak poreferujte, jak jste dopadl. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 12:02 Muž honzaprouza77 [18]
Dnes jsem si vyrobil difůzor z lipového dřeva a hradla láhve, neměl jsme kolínko, tak jsem vzal T kus a jedni díru zalepil vteřiňákem a korkem, nasadil kousek hadičky(1cm) a zalil lepidlem, tím to drží na 100%.
A ventilek na přebytečný tlak mám z injekční stříkačky a to jsem přemýšlel o redukčních ventilech a tak :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:55 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: tchomas
no flasa se musi nejdriv natlakovat, me nekdy trvalo nekolik dni nez nabehla reakce, ale to jsem bublal do minicek,
kdyztak tu flasku trosku zahrej, to se dela i u ovocnejch vin, nez se namnozej kvasinky...... chce to kvalitni kvasnice
obdobny veci se tu probiraj kazdou chvili.... prolez si celou sekci fora CO2 rybicky.net/forum/s25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 10:49 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: wanas
Určte ti niekde uniká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 08:49 Muž tchomas [1]
mě se nejvíc osvědčil poměr 1.5l vody 1lž. kvasnic a 300g cukru.začíná mi to bulat až na druhý den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 08:42 Muž wanas [0] - AsieRe: wanas
Fotka k příspěvku jeste jedno foto..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 08:40 Muž wanas [0] - Asie – CO2
Fotka k příspěvku Mel jsem Co2 v akvariu prez celou noc..a porad nezacalo bublat...dokonce se mi zda ze ani v lahvi se nedeje to co ma...dekuju za radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 20:44 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jiri_99
jak jsem jiz pisal kazdymu to bubla jinak, navic u vody s vysokym pH a vysokoou alkalitou si muzu dovolit podstatne vic nez u vody s nizkou alkalitou a mirne kyselou

taky zalezi cim to rozpostis a kolik mas kytek...... a samotny kvasny proces je ovlivnovan furu faktory.....
proto u zdanlive stejnich akvarek se muzeme setkat s velmi rozdilnymi receptiky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2012 19:59 Muž Jiri_99 [425] Re: Kyd
Ty jo a to ti to nebouchne? :-D Já dával na 4l vody 350g cukru a 2,5 - 2 ml kvasnic.. na prakticky totožné akvišo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 20:48 Muž Kyd [43] – moje co2 receptura
Dávám na 5l. pet.lahev 1kg cukru a celej sáček sušených kvasnic.
Bublám 112l.nádrž.Mno a bez problémů. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=1751