Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 17:04 Muž Bammaboy [0]
prosím vás Side, mohl by jste mi říct kolik lžiček (nebo jaká část lžičky) je 2/3ml?
Ďekuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2009 16:59 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: juro127
Do 2 l PETláhve hrnek cukru a maximálně! 3ml sušených kvasnic. Nebo raději pro začátek jen 2ml. Žádných 11g! Jinak čekejte krátkou, ale zato bouřlivou reakci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:38 hebr
no ja osobne mam do 2l petky dany hrnecek cukru krystalu 11g susenych kvasnic a tak do trictvrte takovou vlaznou teplejsi vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 16:27 Muž juro127 [6]
To som myslel ze do 100L akvaria mam na mysli kolko toho mam coho dat do petky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2009 15:26 Muž PentueR [256] – Re: juro127
Samozřejmě že je to jedno. Do jak velké flašky namícháš směs nemá žádnou souvislost s tím, do jak velkého akva budeš bublat. Podle velikosti flašky a poměru ingrediencí jen docílíš buď prudké reakce a krátkého celkového času bublání nebo naopak.

Podle toho jak jsi položil otázku, by to znamenalo že chceš bublat např. >ze< 100 litrové flašky a ingredience bys pak asi mixoval v míchačce na beton.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2009 15:13 Muž juro127 [6]
tak to celkom jedno nieje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   01.04.2009 15:09 hebr
nejsem v tom zadnej expert ale mnostvi je tdo vsech stejny. akorat cim vic otoh das tim dil dyl by melo vydrzet ale nerucim za to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2009 14:11 Muž juro127 [6] – CO2 ?
Takze ahoj. O Co2 som si dost precitl lenze este sa chcem opytat asi najcastejsiu otazku : kolko cukru, vody a sušeneho drozdia ? 1/ do 100 L
2/ do 60 L
3/ 35 L
DAKUJEM DAKUJEM ZA ODPOVEDE

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.03.2009 15:35 JuraS – Re: filipsi
Chtěl jsem tím říct..že bublání bych nechal do akvárií kde až tak moc nejde o přesné dodržování pH..rybám a rostlinám kde při skákání +-0,5 stupně pH se nic nestane..mě se podařilo náhodou a naštěstí, že se mi difuzer konečně zaplnil vodou samovolně až po vršek a když mám celou soustavu natěsno..mám reakční petku z petky od coca coly ..jsou bytelnější..vodní filtr je petka on nějaké minerálky..hodně měkké pet...tak jsem jako pojistku dal do systému hadiček 2 hadičkové spojky..kdyby byl tlak moc velký tak se hadička ze spojek vystřelí...tím pádem, že tlak je uvnitř soustavy jak ... no hodně tak přes difuzer jde jen pár malých bublinek...furt..difuzer je plánován do nového akva..takhle i když je zabořený spodkem ve štěrku má k hladině jen cca 10 cm...nějak se mi podařilo, že se mi pH nehýbe...to je teď..před 14 ti dny když ještě bylo v difuseru jen cca 1 cm vody bublal jak o závod..naprosto neřízeně podle toho kolik tlaku bylo zrovna reakčně vytvořeno..prostě chci říct..že vyladit celou soustavu při reakčním způsobu je vééélmi individuální...v novém akvu k terčům bude řízení co2 jednou z mých prvotních investic...úplně stačí jednotka mini od rataje s emg. ventilem a redukcí na plnitelné bomby a z ebaye za poloviční cenu tu stejnou řídící jednotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.03.2009 09:38 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Tomu prilis nerozumim. Pokud se snazis Ph drzet na konkretni hodnote, nepomuze ti nic jineho nez ridici jednotka s ph sondou. Jinak pokladam za zbytecne, pri dostatecne alkalite a rozumnem bublani, cokoli denne merit. V normalnim akva bez pridavani co2 dokaze Ph behem dne vlivem rostlin kolisat i hodne nad rozdil 0.5. S nerizenym pridavanim je to stejne. Nevidim duvod se tomu branit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 07:36 JuraS – Re: filipsi
co hlavně pokulhává u kvasnicové metody je houpačka pH..že se nedá rozumě řídit..no dalo by se..rafaj prodává elektromagnetický ventil pro připojení k hadičce..takže místo tlakové bomby dát kvašák a řídící jednotku...protože denně měřit pH a kH to mě fakt nikdo nedonutí..jo a navíc ty testy taky něco stojí to nezapomeňte připočítat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 06:45 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: NASREDDIN
Není třeba lepit, pokud uděláš menší otvor, tak při protažení společně se spojkou hadička těsní.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 06:39 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Mrakoplash
;-)
A ještě dodám, hlavně hadičku řádně přilepit.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.03.2009 06:32 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: NASREDDIN
No z tohohle popisu by mohlo.
Kvasnice ubrat tak na 1/3 sáčku a hrnek cukru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2009 03:23 Muž NASREDDIN [1383] – Re: venca21
Když to udělám přesně dle popisu, nevznikne mi náhodou tak trošku smradlavá fontána ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.03.2009 00:53 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
já mám pet láhev 1a půllitru a v ní jeden sáček kvasnic,5pol lžíc cokru a vlažnou vodou do půl flašky zaleji a proštěrchám .Do vršku udělám dírku na hadičku a je to.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 21:34 Muž filipsi [1295]
Petr2 napsal:...Za určitých podmínek tam při sycení CO2 můžeš mít dokonce i podtlak :-)

jojo, take mam ve velkem akva podtlak. Zjistil jsem to, kdyz dosla bomba a napojil jsem provizorne "kvasnicovac". Hezky se promackl dovnitr :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 21:17 Petr2 – Re: Sakul
Myslím, že 250 atmosfér by si s tou pryskyřicí poradilo jako kdyby to byl papír :-) Ale to je jedno. Za sebe mohu říci, že tlak v dvoulitrové lahvi mám takový, že se lahev i při jemné stisku promáčkne jako kdyby byla jen plná vody. Skoro žádný tlak tam není. Prakticky je zbytečné, aby tam byl tlak větší, než ti udělá 50cm vody :-) Za určitých podmínek tam při sycení CO2 můžeš mít dokonce i podtlak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 20:56 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: xpetan
A co zkusit místo "zabetonování" PET-láhve jen namíchat takovou směs, aby splnila svůj účel ve výživě rostlin (příp. při snižování pH) a přitom nehrozily žádné eploze? :-)
Ale jestli to nejde jinak, tak se bavte. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 20:50 xpetan
to je dobrej nápad:-) diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 17:20 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: xpetan
Jetli máš stejnek strach jako já, že ti flaška bouchne. Vzal sem dva obyčejné obvazy na rány, omotal a natřel epoxidovou pryskyřící(1200). A ted tu flašku nemam šanci zmáškonout i kdybych měl vytlačit... :-D Ted sem na aukru vydražil CO2 bonbičku na peintboll asi na 345g plynu tak sem zvědavej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 15:30 Žena Anče [7]
Fotka k příspěvku Já to mám takhle, za začátku přes noc vypouštím mimo akva, cca po 3 dnech už to můžu pouštět jen do akva mám 180 l takže záleží taky na velikosti. Jinak jsem vyčetla recept a také jej používám tento: do 1,5l láhve 1l vlažné vody, 150 g cukru, 10 g droždí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.03.2009 15:30 Muž Jurasek [137] – Re: Jurasek
Našel jsem ho, ale už mě nepustí edit, takže tady je: Václav:počet bublinek za minutu = °dkh x objem akvária v litrech / 50 to je orientační vzorec pro použití co2 . musíš mít ale počítač bublinek, udržet kvasnice na uzdě je dost obtížné, ale jde všecko jen chtít a chvíli hledat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.03.2009 15:20 Muž Jurasek [137] – Re: DavidDizzer
Když se dá více kvasnic, tak to bude kvasit rychleji a dříve reakce skončí. Optimální počet bublinek jde dohledat ve foru, Václav sem dával vzorec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 14:14 Muž DavidDizzer [26] – Re: xpetan
toš dej více kvasnic, aby to déle vydrželo,,, cukr záleží už na síle ... a bublinek toš ideální (jsem četl), že je ideální tak 1 bulinka každou 2. vteřinu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 13:59 xpetan
Díky moc za tipy, ještě bych se chtěl zeptat kolik mám dát kvasnic a cukru do 180l akvaria a kolik by mě mělo jít bublinek za minutu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 13:47 marty123 – Re: ustavprochore
Smíchal jsem 1,5litru vlažné vody s 3ml práškových kvasnic(odměřeno v plast.injekční stříkačce a 12 polévkových lžic cukru).Bublá to, přes vzduch. kamínek, už skoro 5 týdnů(bez 3 dnů).Stále ve dne v noci do akva a ryby jsou ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2009 13:41 Muž kristian [80] – Re: xpetan
staci pouzit dve az tri skrtitka, ja pouzival tri plus T kus. Z kvasnicovace to navedes do T kusu. na jednu stranu hadicku se skrtitkem a na druhou hadicku smer akvarium se dvema skrtitky. dve jsou proto aby bylo mozne jednim nastavit potrebny mnozstvi co2 a nemusl si to kazde rano nastavovat a ty druhe dve slouzi k prepousteni co2. pres den do akvaria, v noci mimo akvarium. Levne jednoduche ucinne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 13:34 Muž DavidDizzer [26] – Re: xpetan
toš kdyby si měl hodně přiškrcenou hadičku, tak by pomaleji utíkal tlak a bohchlo by to... já mám vždy škrtítko tak do poloviny nebo ho nemám vůbec utáhlý. Ale pokud nechceš aby to bylo moc prudký, dej méně cukru... neboj- nebuchne to! Ale pozor, jak už kvasničovač kvasí a buble a otevřež ho, že tam ještě přisypeš cukr, tak ti to vyteče jak když zatřepeš s kofolou, akorát je to sylnější ;-) to se mi stalo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2009 13:00 xpetan
Přečetl jsem si článek na výrobu CO2 z pet flasky rybicky.net/rady.php…

CHtěl bych se zeptat jak nejlíp předejít tomu aby mi flaška bouchla (docela se toho bojím)?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 21:05 Muž JeeL [1] – Re: filipsi
Ťažko definovať, čo je z akvaristického hľadiska hodne dlhodobé. Taktiež podľa mňa záleží aj na veľkosti nádrže, do ktorej sa to púšťa. Neviem si predstaviť, že by som bublal do 400l :-) A o tom konforte skutočne netreba ani polemizovať. Osobne by ma nebavilo dlhodobo patlať sa s prípravou kvasníc/cukru, vkuse sledovať a korigovať reakciu atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 18:27 Muž filipsi [1295] – Re: JeeL
Myslim, ze je to levne hodne dlouhodobe, kdyz spocitas cenu bomby, ventilu, a naplneni co2, a oproti tomu postavis cukr, a kolik co2 nakvasis.
Co ovsem hodne kulha, je ten komfort.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 18:25 Muž filipsi [1295] – Re: jasom
coze
Nic Ti nebrani, pustit se do toho super byznysu sam. Vydelas zahy jiste miliony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 13:54 Muž JeeL [1] – Re: jasom
Z dlhodobého hľadiska to až tak lacné nie je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 12:25 jasom
Vyhoda CO2 z kvasnic je, ze je to lacne a nevyhoda je, ze to kvasi aj v noci, kedy rastliny dychaju, cize spotrebovavaju kyslik O2. To znamena, ze vsetok Co2 , ktory je pridavanz do akvaria v tme je nezuzitkovany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 12:03 Muž včelař [44] – Re: gonza
Já kvasím dokola, sedimetn sleju a tan asi 1 dcl tam nechám a přidám cukrový roztok a jede to dál, kvasnice nepřidávám. Píše o tom článek ale ještě ho nemém dopsanyý tak vydrž pak ho sem dám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.02.2009 11:53 Muž včelař [44] – RE: Petr
Jak jinak všechny kvasí nebo snad dělaj něco jinýho? Rychlost a délku kvašení ovlivnuje té měř věchno, kvasnice, teplota, množství a hostota cukerného roztoku, když zděláváš kvásek na pečení taky pokaždé kvasí jinak rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 11:35 Muž gonza [3] - Cichlidy – kvas
tak uz jsem to dal do kupy a ted uz jen cekam jak to zacne bublat ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 11:21 Petr
včelař napsal: Na kvasnicích vůbec nezáleží, ...


Taky jsem se divil,ale není to pravda. Míchám vždy stejný roztok a mám prakticky vyzkoušeno, že kvasnice (klasické sušené) od různých výrobců se chovají jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 10:54 Muž včelař [44] – Re: gonza
jo na cukernatosti záleží čím víc cukru tím víc živin kvasinky mají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 10:50 Muž gonza [3] - Cichlidy – cukr
ale na cukruzalezi nee???? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 10:48 Muž včelař [44] – Re: kvasnice
Na kvasnicích vůbec nezáleží, je jedno jestli jsou sušené do pečiva, do vína nebo normální. Stačí na špičku nože potom se samy množí, čím víc jich dáš tím je kvašení bouřlivějsí, ale kratší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 10:43 Muž gonza [3] - Cichlidy – kvasnice
mam vzduchovaci kaminek a dam teda 1,75 ml a 8 lzic a 1,5l vody ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 10:39 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: gonza
Na těch 54l bych nedával víc než 1-1,5 ml. Záleží ovšem jaký použiješ difuzér. Pokud to bude jen vzduchovací kamínek nebo lipové dřívko, CO2 se nerozpustí všechno. Chce to zkoušet a měřit pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 10:36 Muž gonza [3] - Cichlidy – kvasnice
tak ja dam 3 ml kvasnic 8 lžic cukru a 1,5 l vody :-O :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 09:40 Petr – Re: gonza
No já jen myslel na různé chování sušených kvasnic od různých výrobců .. Ale to asi budeš muset vyzkoušet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 09:35 Muž gonza [3] - Cichlidy – kvasnice
jsou to kvasnice v prášku sušené 10 g
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 09:33 Petr – Typy kvasnic
Nechci zase prudit s detaily, ale nezáleží také na tom, od kterého výrobce ty kvasnice jsou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 09:05 Muž PetrP2B [33] - Rostliny – Re: gonza
DFo akvaria neeee :-) Jinak to mas napsane v "Rady"...staci cist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2009 08:56 Muž gonza [3] - Cichlidy – 54l
kolik kvasnic a cukru mam dat do 54l???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=2501