Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 15:09 Muž Stonebull [7] – CO2 zo žele
Ahojte, pred pol rokom som študoval ako do mojho akva dávať oxid uhličitý, skusal som burčák aj tibi, ale to je hlúposť nakoniec som brázdil net a našiel som nieco, čo buble skoro mesiac bez toho aby som sa toho musel vobec dotknut..Funguje to na princípe DENNERLE BIO CO2 set , čo obsahuje žele ktore sa postupne rozpúšta ... Nejaky nemec dal na nete navod ako uvariť žele, naliat do flasky, pridat vodu s cukrom a kvasnicami a hotovo :) neviem ci už tuto taku temu mate, tak to nechcem viac rozoberat, dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 23:45 Muž georg [112] - AfrikaRe: MonterMonty
jako difuzor lze použít i cigaretový filtr ( dají se koupit )a časem až se ucpe jen vyměníš za jiný. Kdysi jsem to měl a funguje to taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 23:18 Muž DrChila [243]
Tak byl pokus o změření pH stále stejný podle kapacího testu je stále stejné. A to tam mám přidělaný 2 flašky najednou(bublá to slušně). Ve 140L s dvojicou filtrací eheim 2211 a eheim ecco pro 130. Rostlinky krásně rostou a ještě podotýkám že hnojim i CO2 chtěl sem i nějaké hnojivo ale jsou tam stopy Ca a hlavně kdybych začal hnojit tak budu muset pravidelně vyměňovat vodu. Na to neni čas tak jen CO2 a tekutý uhlík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 07:18 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
třetí možnost je zásobník co2, vcelku mi fungoval, byl na principu obracene zapojenyho pocitadla bublin + princip spojených nádob (hydrostaticke principy), ale po dvou letech mi to zacalo smrdet sirovodikem ve vecernich hodinach... dan za to ze jsem nevydesinfikoval dukladne pouzite PET a pouzil obyc vodu misto destilky....

zakladni pozadavky na zasobnik
1) musí udrzovat +- stálý tlak (nekdo pouziva detsky balonek, ale ten tuto podminku nesplnuje)
2) musí mít dostatečný objem
3) musí mít bezpečnostní ventil, který upusti přebytečný plyn, pokud se zásobník naplní

to všencho to splňovalo.... asi základní problém je najít lepší médium než je voda

navrtane vicko, které je zevnitř vylité silikonem je pomerně dost pevné a zvyšujícím tlakem se dotěsňuje, osobně jsem ke každé kvasné nádobě dal zpětný ventil, tím jsem byl schopen "vymackat" aspoň část zbytkového kvasného plynu a pří výměně kvasné nádoby nedošlo k poklesu tlaku v celé soustavě....

záměrně uvádím kvasný plyn, protože kvasnice produkují celou řádku plynů i když co2 převládá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
von je to plasotý obal od jednorázové el cigarety , celej den jsem na to čučel , jak ty gumičky krásně na trubičce sedí , říznul jsem to napůl , do gumičky píchnul hřbíkem dírku , nacpal tam spojku hadic , čímž to těsní ještě líp a bylo ,žádné lepidla a silokony , čistá práce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:27 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Mám doma jednu nepotřebnou zkumavku,tak to možná zkusím udělat jako ty a vyzkouším více prkýnek smich Ale teď už jdu chrnět,zatím hoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
To beru jako nepřípustnou ztrátu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:23 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak to mě to bublá docela jemně,ale taky tam lítá čas od času velká
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Surdo
tak asi taky pravda , no po celonedělním experimentování u mě zvítězil smrček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:20 Muž Surdo [35]
to skôr zaleži od toho samotného špalku nieje lipove drievko ako lipove drievko
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:20 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
to rozhodně , špalíček je moc velkej , ně to dělalo tři obr bubliny a prd z toho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:17 Muž patamatix [408] Re: Surdo
Jasný ;-) Jen my jde o to zda to bude třeba lépe bublat v takové to formě,než jako špalíček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:12 Muž Surdo [35]
ještě to počítá bubliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:12 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak taky mám kostku lipového dřívka,co bych si pomohl když bych to udělal tak jak ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
utesáno v konijunkci smrku , mlží stejně jako lipové , odzkoušeno ... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:08 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Co že to tam máš za dřevo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 23:06 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Fotka k příspěvku i když to vytáhnu ven z vody tak to syčí stejně jak pod vodou, nic neuniká protože to dřívko má stále stejný odpor vůdči plynu , je to malinké a ještě to počítá bubliny X-)
mlha že by se dala krájet
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:01 amrtin Re: DrChila
Jo,jasně,já to myslel tak,aby ta nádobka byla dostatečně velká,aby plyn zůstal všechen v tom zásobníku.
Dobrou :-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 23:00 Muž patamatix [408] Re: DrChila
co používáš za difuzor? Můžeš dát nějaký odkaz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:59 Muž DrChila [243] Re: amrtin
no to je taky možnost ale to by ovlivňovalo údajně to pH vody kdyby to jelo moc. O to jde víš? :) Jakože aby tam to CO2 nebylo přidáváno v době kdy tam být nemá.
Letim spát aloha
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:54 amrtin Re: DrChila
No,nechat to bublat do obrácený nádobky v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:53 Muž DrChila [243] Re: patamatix
No kdyby sis koupil bombu tak to je něco jiného. Bomba ti hodně dokáže ovlivnit pH tadyty kvasnice to by muselo bejt aspoň 5 a více bublin za sekundu aby to něco vyvedlo.
Každopádně jsem jednou dělal pokus že jsem tam dal víc kvasnic jenže jsem si neuvědomil že jdu na noční a ráno sem přišel a rybičky všechny nahoře přidušený. Takže bublání na plné koule a výměna vody nějaký.
A hlavně je třeba mít dobrý difuzor. Biokvas s kamínkem vzduchovacím na to kytky nerágovali. Keramickej difuzor to už je věc jiná:) na to rostliky rágovali slušně. Momentálně používám ještě tekutej uhlík a taky tomu dává docela grády:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:49 Muž DrChila [243] Re: amrtin
Tak to nevim co tím přesně myslíš nebo si to nedokážu představit ačkoliv se tam dá zásobník stejně nejhorší je ten tlak v petce co si budem povídat nějak extra ty hadičky nejsou přidělaný aby to tlak nemohl rozervat navíc víčko oslabený vrtáním a tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:46 Muž patamatix [408] Re: DrChila
No nakonec jsem to nechal přes noc a v pohodě,vypadá to že se stejně víc jak na 20mg/l s tou flaškou nedostanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:45 amrtin Re: DrChila
A co nějaký větší zásobník na co2 do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 22:43 Muž DrChila [243] Re: patamatix
No mám to ve 140L akvariu a neodpojuju to ani na noc. Problém je v tom že když to rozpojíš tak ti zbytečně uteče drahocené CO2 ze systému když to zašpuntuješ tak zase hrozí to že to bouchne a věř tomu že by to byl kvalitní smrad. Jedno řešení je takové buď vytáhnout a strčit rychle pod vodu do nějakýho kýble či nějaký nádoby. A nebo druhý řešení je tam dát ten ventilek jak i mě radili ale u mě to teda fakt nefungovalo. Měl sem cyklo ventilek a foukalo to i při mini tlaku pryč hlave nebyli ani tvrdý.
a žádný třetí řešení mě nenapadlo maximálně to rozpojit na noc ale jak sem řikal zbytečně uletí CO2. Pokud neuděláš silnou reakci tak 90L akváriu nic nehrozí z tý jedný lahve jak je tu návod cca 400g cukru a 1 čajová žlička droždí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 09:08 Muž patamatix [408] Re: DrChila
včera jsem též začal,odpojuješ to na noc,nebo jak to řešíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 08:53 Muž lojzalojzovic [327] Re: DrChila
vidím kořeníčko, pak napiš jak ti chutná :-P :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 01:49 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Tak právě rozjizdím dvojitou davku uvidime co na to reknou obyvatele akvaria zitra po denni bud budou ok a nebo KO
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DrChila
Hej, hej je to tam už dlhšie, aspoň ten difúzor určite. No, čo? šikovným patrí svet smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
a aspon dropcheker nemas? tak aspon peclove hlidej pH a co nejdriv si kup patricny testy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2014 15:25 Muž DrChila [243] Re: abdul99
No za pár peněz to člověk vyrobí a za hafo prodá v tom spočívá byznis přece
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 15:11 Muž abdul99 [51] Re: DrChila
A ta cena.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 14:37 Muž DrChila [243] Re: Moucha
alkalitu změřit neumim nemám na to nic:)
Ale kvasnice mám 2 týden a už to bublá fakt málo musim založit novou a nebo to rozpojim spojim T spojkou a připojim na další lahev. A pak to zase vyměnit tu druhou:)
Ještě budu zkoušet to stou rejží tak uvidim. Zda u toho zůstanu a nebo budu u svejch jablek strouhanejch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 13:28 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
a co bublat na tri flašky... kdyždý týden vyměníš obsah jedné láhve... budeš mít stabilnější produkci...

jakou máš alkalitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 11:42 Muž DrChila [243]
Někdo rozjíždí svůjí kariéru :-D Našel sem tam i ten difuzor na aukru:-D
aukro.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 18:14 Muž DrChila [243] Re: lojzalojzovic
:-D zatim to s pH vůbec nehnulo:-D a bublá to přiměřeně
www.youtube.com/…
Teď už míň dneska sem si stim hrál:-D Klepal stim proud bublin sem ještě neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2014 18:05 Muž lojzalojzovic [327] Re: DrChila
je otázka jestli chceš ještě zrychlit růst nebo jestli potřebuješ vyměnit obsadu akva smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 17:41 Muž DrChila [243]
Přemejšlím zda nemám zapojit 2 burčáky na tu mojí 140L Rostliny rostou sice rychle. Ale nezdá se mi že bych to akvairum nějak tim přesycoval ještě

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:52 Muž DrChila [243] Re: deck
no poprví než se CO2 difuzor skleněný rozběhne tak lahev je opravdu pěkně pevná:-D ale pak to povolí a už změkne. Jde o prvotní tlak než se to protlačí těma pórama a ještě proti tlaku tý vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:45 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: cezarmilan
No já jedu nonstop, tak to nějak neřešim. Rybky i rostlinky jsou spokojené. A díky za chválu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:42 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: DrChila
No já mam z cigaretového filtru a bublá to krásně. Se skleněnym difuzorem zkušenost nemam, ale jen aby nebyl třeba na CO2 z tlakové lahve... To by burčák neprotlačil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:33 Muž DrChila [243] Re: deck
no tak to nejdeš přes skleněnej difuzor asi:-D Já nemůžu zmáčknout ani flašku skoro:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:32 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: DrChila
Autoventilek funguje, ale je to jen taková pojistka. Myslim, že to neni ani potřeba, když se to nepřežene s droždím. Já dávám 7g droždí, 8 polévkových lžic cukru do 4/5 2L petky. Teda přibližně ;-) I když to trochu přiškrtim, tak petka se dá pořád zmáčknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:26 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: deck
Že si zručný, to je vidieť potlesk
Ja som skôr myslel na ten CO2 reaktor z linku, t.z. že ak vypnú prúd, tak to odstaví filter a reaktor sa môže nechcene plniť CO2-jkou. No a tu je dobré mať na fľaši CO2 na RV aj EMV, ak elektrina odstaví filter, tak súčasne sa zastaví prísun CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 19:48 Muž DrChila [243] Re: deck
já to dělal z cyklo ventilku a trošku víc mi to nefungovalo:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:59 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: cezarmilan
Fotka k příspěvku Stačí autoventilek ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:30 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: DrChila
K tomu je už nutnosťou Elektromagnetický ventil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:13 Muž DrChila [243] Re: zervan
No já si myslim že se všebá všechno. Všechno vzniklo ve vodě z těch reakcí kvasnic. Tak nevidím důvod proč by se to nemělo rozpustit ve vodě:) Přiznávám že to je trošku nebezpečný sice tolik toho vzduchu tam nejde do těch hadic ale když by byl vyplej filtr třeba den bůh ví jak by to dopadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 16:01 Muž lukasleibelt [84]
Vypadá to zajímavě potlesk

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=651