Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 19:29 Muž Lister [169] – Difuzér UP aqua
Jen tak pro zajímavost. Zkusil jsem koupit plastový difuzér UP Aqua s keramickou destičkou a s burčákem bez šance. Nemám vysokotlakou hadičku takže na ni bylo krásně vidět jak se lehce nafoukla ale skrz destičku nešlo nic.

Údajně některé fungují, ale tenhle u mě teda nefunguje.

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 14:47 Muž MichalV [327] Re: snajprik
s mäkkou vodou si to môžeš dovoliť, ale pri mojej dKH 15° je takéto silné svetlo luxus, ktorý neutiahneš ani s burčiakom. Buď za to rád ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2020 14:41 snajprik Re: Magic
Tak ja mam PH 6,7 a 110 vodivosť, 7000Lux neviem kolko to robi CO2 ale rastlinky rastu jak besne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 10:33 Muž QQQ001 [23] Re: Magic
Proto jsem se divil, jak někdo může k takové hodnotě dojít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 09:51 Muž Magic [879] - RostlinyRe: QQQ001
Niekto z veľkosti bublinky, niekto z veľkosti reaktora. Ale je to nepodstatný údaj, pretože COčko je vo vode príliš dynamické.

Podstatný je rozpustený objem CO2 vo vode a na to mi stačí dropchecker. Presnejší údaj dá výpočet z KH a pH, len treba pamätať na obmedzenia Tillmansa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 09:38 Muž QQQ001 [23] – Davkovani
Ještě mam dotaz jak víte kolik mg/l CO2 dáváte do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 20:13 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Výmenám sa nevyhneš, takže si dávaj pozor na teplotu vody pri výmene a určite to prežijú ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 19:59 Muž QQQ001 [23] Re: Magic
Oni chudinky se zjednoho šoku vzpamatovaly ( presazeni a cesta až ze Slovenska ) a teď todle. Oni si poradi. Jsou od jarovo, takže poradny kytky :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 19:07 Muž Magic [879] - RostlinyRe: QQQ001
Pre kryptošky bude šok už to, že si začal bublať.
Ale nebál by som sa. Prelistujú a zvyknú si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 18:58 Muž QQQ001 [23] A jedem
Fotka k příspěvku Tak dropchecker zelený. Od spuštění je to 8h, takže předpokládám, ze je vše OK. Otázka zní, mam nechat CO2 běžet nonstop, nebo na noc vypínat? A jak je to s výměnou vody? V sobotu pravidelně měním vodu tak 1/3. Jaký je dopad není to napr. Pro kryptosky velký šok a nebudou zase shazovat listy?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2020 21:16 Muž snajprik [57] Re: jiri609
Jiri s tym nesuhlasim
Tak mne kvasnice ťahajú 300L a 600L akva a na pohodu. Dávam 2-3g droždia a 300g cukru, buble to mesiac.
Ono dosť záleží na rozptylu CO2 ja ho mam 100% + mam krycie skla, tak že mi sa neodvetráva s akva cez hladinu preč. Za ďalšie mne stačí 5mg/L CO2, lebo mam strednú intenzitu svetla cca 5000Lux

Samozrejme pri nekvalitnom rozptyle CO2 a otvorenej hladine kde sa CO2 vo veľkom odvetráva, alebo blbom prúdení CO2 kde sa nedostáva k rastlinám a ešte ak chceš 20-30mg/L CO2 potom musíš 100x viac dodávať CO2 do akva ako v mojom prípade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 17:11 Muž jarovo [1695] Re: QQQ001
Dropchecker má dosť oneskorenie než ukáže skutočný stav. Nastav to radšej na málo bublín a postupne po čase pridávaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 17:03 Žena patka [112] Re: QQQ001
Tak to nechej na vikend,až budeš mít volno.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2020 16:55 Muž QQQ001 [23] – Dnes jsem nainstalol
Fotka k příspěvku Dnes jsem nainstalovat dropchecker a zítra ráno pouštím CO2 do akvária. Tak se chci zeptat jestli vás nenapadá nějaká rada abych se pak nevrátil z práce a neměl všechny rybky KO?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 13:58 Muž jiri609 [91] Re: Hansol
CO2 z kvasnic to 300l akvárium už vůbec neutáhne, ani citronová se sodou není dobrá, pro takto velké akvárium již opravdu klasický set s tlakovou bombou.... (i pokud by jsi spočítal finančně je bomba dlouhodobě výrazně levnější....)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 12:13 Muž Hansol [0]
Chlapi kolko by mi vydržalo CO2 z kvasnic na 300L akva pri tvrdej vode (KH10, GH21, PH7,8). Teraz skúšam CO2 z Kyselina citronova+soda bicarbona a to mi vydrží cca 5dní pri cca 100 blb/ min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2020 10:57 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Lister
Ja do víčka lepil nýt, ze kterého jsem předtím vyndal hřebík. Na něj jsemm pak navlékl klasickou hadičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 14:10 Muž Lister [169] Re: _ucx_
Jistota je jistota. Než řešit, že to někde utíká nebo že se to časem povolí a vytáhne, tak proč tomu nevěnovat těch 5 minut na lepení.

Samozřejmě možností je více. Třeba do víčka zalepit spojku na hadičku atd..

Jinak teď budu měnit náplň v jednom akváriu asi po 6 týdnech - sice ještě bublá, ale už viditelné méně.

Magic napsal:Na druhej strane zas treba uvažovať, čo bude na druhom konci ako difuzer. Aby nevytlačilo hadičku skôr, než pretlačí difuzer.
Asi tak, ono už i to lipove dřevo má.nejaky odpor a někteří používají i klasické keramické difuzery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 14:06 Muž Magic [879] - RostlinyRe: _ucx_
Ja to tak mám a behá to krásne. Zároveň sa človek nemusí báť pretlaku.

Na druhej strane zas treba uvažovať, čo bude na druhom konci ako difuzer. Aby nevytlačilo hadičku skôr, než pretlačí difuzer.

Ja osobne zbieram bubliny do nádoby v akváriu a raz za čas pustím čerpadlo, čo to rozpustí. Takže tlak nemám nikde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 14:03 Muž Martinek1985 [68] Re: Lister
Já do víčka lepim plastovou pruchodku ze vzduchovaciho kaminku. Můžu tak podle potřeby měnit délku hadičky. Na lepení používám silikon. A jedu už takto několik let bez problému. Láhev mi bubla cca 8-10 dní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2020 13:55 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Lister
Proč tak složitě? Představ si 6 mm hadici (vnější průměr). Vezmeš 5 mm nebo raději 4.5 mm vrták, vyvrtáš do víčka otvor. Pak seřízneš konec hadice hodně našikmo, protáhneš špičku té šikmo seříznuté hadice otvorem ve víčku, chytíš třeba do kombinaček a protáhneš tak, aby tam ta hadice prošla. Ona už to celkem spolehlivě utěsní sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2020 12:40 Muž Lister [169] Re: Angel123
Návodu nejdeš spoustu

Pár mojich zkušenosti. Lepší je tvrdá hadička, líp se fixuje. Zkoušel jsem tavnou pistoli, sekundové lepidlo, silikonové lepidlo.

Jako nejspolehlivější varianta se mi osvědčila - tvrdá hadička, co nejtěsnější otvor, prvotní fixace sekundovým lepidlem a z vnitřní strany pojištěno silikonem - toho tam dávám tolik aby se kompletně zaplnila taková ta prostřední část vršku, kolem kterého je hrana.

Funguje i tavná pistole - ale hadička musí být tvrdá, jinak má tendenci se z toho trhat.

K tomu modrý platový zpětný ventil za dvacku a rovnou do akvária. Lipove dřeva jako difuzér. Celkově náklady do stovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 23:07 R Muž Anthrax [4762] Re: Angel123
No prostě si vyber návod a podle něj postupuj. Internet je toho plný. :-) Třeba youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2020 22:27 Angel123 Re: Pantheon
De mi hlavne o sestrojeni z pet lahvi a hadicek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 17:00 Muž Pantheon [85] Re: Angel123
Když pročteš těch 253 stránek co je v tomto tématu tak určitě najdeš návod kterej ti sedne,a hlavně se něco o CO2 z kvasnic dovíš palec palec
rybicky.net/k/forum/846556.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 16:05 Muž snajprik [57] Re: Angel123
Ja bublem 8 rokov a neviem si to vynachváliť, dávkujem 2g droždia 300g cukru a vydrží mi to 1,5 mesiaca dodávať CO2 cca 5-10mg/L. Na rozptyl do akvária používam filter so vzduchovacou hadičkou, ale mesto vzduchu tam ide CO2 + mam krycie skla aby CO2 rýchlo neunikalo s akva. Funguje to dokonale. Minimálna údržba CO2 cca 40 min ročne pri výmene naplní 8x5min, minimálne náklady 3kg cukru ročne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2020 12:42 Angel123 – Dotaz
Ahoj chystam se udelat system z kvasnic a petky. Ma stim nekdo skusenosti? Na netu mnoho rad ale nazory se rozdeluji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 19:30 Muž QQQ001 [23] Re: Pantheon
Na tenhle graf jsem taky koukal. To jsem rad, ze jsi mi ho připomenul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 19:29 Muž QQQ001 [23] Re: Lister
OK, díky za rady. Pustím se do toho zhruba příští víkend, tak dam vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 17:00 Muž Lister [169] Re: QQQ001
Dropchecker tam dej předtím než pustíš do akva CO2 - on bude velmi pravděpodobné pořád úplně modrý, ale je dobré si ověřit za tam ráno nemáš CO2 moc, pak se dá bublat celý den.

A taky takhle uvidíš že CO2 má efekt. Pustil bych do do akvária ráno a do večera uvidíš jestli se něco děje - reakce kapaliny má až několikahodinové zpoždění.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 16:08 Muž Pantheon [85] Re: QQQ001
Taky jsem předevčírem namíchal směs 3 litry vody,400g cukru a 2 ml sušených kvasnic, podle návodu asi 4 stránky zpět a vypadalo že se tomu nebude chtít,ale od včerejška to jede krásně rovnoměrne a doufám že to vydrží jak se psalo v návodu skoro 2 měsíce :-) palec
rybicky.net/k/forum/846556.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 16:00 Muž QQQ001 [23] Re: Lister
Tak už bublam. Nechám mimo akvarium na nějakou dobu na pozorování. Pak mě asi tedy čekají testy nebo dropchecker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2020 15:47 Muž Lister [169] Re: QQQ001
Ono to trvá. Startování ze sušených kvasnic trvá klidně i 12 hodin a pak taky musí narůst tlak tak, aby dokázal protlačit všechny odpory. Jestli se něco děje poznáš jednoduše - pohmatem na flašce - pokud vznika plyn tak by měla být tvrdší. Nebo taky na hadicce ve sklenici - většinou se přes ten difuzér protlačí voda do hadičky a hladina se varovná s tou ve sklenici/akváriu. Jestli hladina začíná klesat, tak už se něco děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 15:36 Muž QQQ001 [23] Re: Lister
No zatím mi to nebublá, mam pocit, ze je slabá reakce. Napíchal jsem 1,5l vody, 300g cukru, 7g těch sušených kvasnic. Tak možná zkusím jinou směs a nebo to někde utíká, ale to mi nepřijde. Ten difuzer jsem koupil dnes v Plzni na akvatrzich, obyč dřívko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 14:10 Muž Lister [169] Re: QQQ001
Teda to je monstrózní verze :)
Co to tam máš za difuzér?

Jedu nejobyčejnější systém - petka, provrtané víčko, hadička lepená sekundovým lepidlem a pojištěna silikonem, plastový zpětný ventil za 20 korun a kostka lipového dřeva - ten nejmenší difuzér, co se dá koupit.

V malém akváriu bublám na první naplň více než měsíc a vypadá to, že ještě tak 1/3 náplně tam je, dropchecker je stabilně zelený, to dřevo dělá krásné malinké bublinky.

Jinak náplň dokážu sledovat proto, že jsem se inspiroval u Dennerle a místo jednoduchého roztoku použil cukrové želé - mnohem stabilnější produkce.

PS: u uzavřeného systému bych si to hodně pohlídal, máme akva s těsným krytem a tam kvasničák dokázal celý prostor tak nasytit, že se to po noci rybám zjevně nelíbilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2020 13:08 Muž QQQ001 [23] – Kvasničák
Fotka k příspěvku Tak začínám testovat mimo akvarium. Ještě řeším pojistný ventil atd ..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2020 11:38 Muž laguna1505 [61] Re: sejvi
Kompletní sadu+dropchecker a difuser.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 09:22 Muž sejvi [490] - Plži, Krevetky, Razborky, rostlinyRe: laguna1505
Objednal jsi kompletní sadu, nebo jen koncovky bez manometru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2020 07:57 Muž laguna1505 [61] Re: PetrO
...tak objednáno...jsem zvědav co dorazí a hlavně, jak to bude fungovat. Nebo nebude.... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 23:08 Muž PetrO [752] Re: laguna1505
Ahoj. Mám pouze a jen koncovky na PET láhev bez manometru

#Aliexpress CZK 41.06 24%OFF | Hot 2PC Aquarium CO2 System Pro Tube Valve Guage Bottle Cap Kit Fish Tank Live Plant DIY Air Diffuser Generator Tool Part Kit
a.aliexpress.com/…

a po chvíli jedna praskla a to myslím, že jsem ji nijak nerval

rybicky.net/fotogalerie.php…

Difuzor mám tenhle a jsem s ním spokojen

#Aliexpress CZK 55.06 24%OFF | Fish Tank Aquarium CO2 Diffuser Check Valve U Shape Glass Tube Suction Cup Kit
a.aliexpress.com/…

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2020 19:55 Muž laguna1505 [61] – co2 set-kvasnice
Ahoj, zvažuju že koupím m.aliexpress.com/…
a k tomu nějaký difuzer. Máte s tím někdo zkušenosti...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2020 20:06 Muž PetrO [752] Re: Lister
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Používám skleněný difuzér Číny. V malém akváriu a bublu kvasnice.
Stál mě v sadě s klapkou a skleněným kolínkem 55 Kč.
Funguje dobře.

Edit:
přidal jsem i fotku z dneška, je na ní vidět jak buble po včerejší výměně směsi kvasnic.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2020 19:34 Muž Lister [169] – Funguje s nějakým klasickým difuzérem?
Zkoušel někdo kvasnice dohromady s nějakým klasickým plastovým nebo skleněným difuzérem?

Funguje to nebo to raději nezkoušet? Údajně to jde s takovým který má keramickou difúzní plochu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 21:33 Muž Zdendasss [15] Re: Lister, snajprik
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak díky za rady ja to zkusim asi z tou rozdvojkou na hadičce a přez noc to budu vypouštět mimo akvarko ještě musím raději koupit ten zpětný ventil a možná i ten dropchecker. Teď mi to Co2 zrovna zacelo bublat do akvarka po asi hodině a půl. 16gramu čerstvého droždí 17 lžic cukru 4 litry vlažné vody vše mám v kanistru v kterým byl před tím ocet.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:48 Muž Lister [169] Re: Zdendasss
Může to explodovat úplně stejně jako opravdový burčák. Je pravda, že spíš povolí upevnění hadičky ve víčku, ale i tak neriskovat.

Máš několik možností.

Nechat bublat pořád. U mě není moc velký rozdíl v tom, kolik CO2 mám v akváriu přes den a v noci. Ale mám otevřenou nádrž a vnější přepadový filtr, takže výměna plynů není nijak rušena. Dropchecker mám pořád zelený, nikdy nejde do žlutá, ani po ránu. Bublam to do 35 litrového akvária přes dřevěný difuzer - dělá fakt malé bublinky.

Pokud bys chtěl vypínat, tak bys buď musel odpojovat hadičku, vytahovat kamínek z akvária nebo dát na hadičku rozdvojku - jednu větev do akvária, na druhou jen krátkou otevřenou hadičku se škrtitkem - škrtítko večer prostě otevřít.

Mne osobně docela překvapilo, jak dobře to dokáže vodu nasitit. Čekal jsem, že bude dropchecker pořád modrý, ale když se namíchá hodně bohatá směs, tak není problém to prešvihnout. Takže je potřeba to odladit. Nepoužívám počítadla bublin, ladím to podle barvy roztoku.

Jen bych časem chtěl tu dřevěnou kostku vyměnit za nějaký hezčí difuzér, údajně přes keramický to funguje i bez bomby.

Jinak ten nápad s filtrem, který se zapíná ráno se světly je hodně zajímavý. Pokud zůstanu u kvasnic, tak to zkusím taky nějak využít.

Edit ještě jedna poznámka. Můžeš dát láhev někam kde je přes den teplo a v noci chladněji - ke zdroji světel a pod. Pak přes den budeš bublat rychleji než v noci a to taky pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2020 18:22 Muž snajprik [57] Re: Zdendasss
Ja to mam vymyslene cez filter hadička CO2 miesto okysličovanej ktorý je napojený na svetelný okruh, tak že keď sa zapnú svetla zapne sa i filter a v akva mam desaťtisíce mikro CO2 bubliniek ktore skoro volnim okom nevidieť len zblizka v celom vodnom stĺpci, keď svetlo zhasne, tak sa aj filter vypne a nerozprašuje CO2 ktoré vo veľkej bublinke unikne preč s vody, filtráciu mam poriešenu inak, tak že ten filter je čisto len na rozprašovanie CO2 a mechanickú filtráciu.
PS: burčiak sa nikdy nepriškrcuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 18:05 Muž Zdendasss [15] – Co2
Dobry den nevíte někdo jak se to dělá s tím Co2 přez noc můžu ho nechat bublat nonstop nebo se pokaždé musí hadička odpojit nebo bude jen stačit když hadicku přiškrtím nemůže to potom po tom přiškrcením explodovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2019 23:27 Muž snajprik [57]
Všetko je to o dávkovaní droždia a o udržaní CO2 v akva.
Ja dávam droždie 2g na 2L vody petflaša a 300g cukru, to mi dokáže jemne dodávať 30 dni CO2 do 300L akva, to mi robí 5-10mg/l CO2 ryby o ňom skoro nevedia a rastliny krásne rýchlo a zdravo rastu.
Rozprašujem CO2 cez filter namiesto okysličovacej hadičky je tam strčená CO2 hadička vo filtri + mam krycie skla čo zabraňuje uniku CO2 mimo akva. Funguje to parádne pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2019 02:15 Muž Miroslav [35] – co2
Fotka k příspěvku Je to paráda do malých akvárek (5 a 6 litrů)palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2019 15:30 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Delegat75
Problém holt nie je ani tak CO2 do akvária dostať, problém je ho tam udržať. Chce to minimálne difúzer (ja som si spravil na kolene rovno reaktor), inak všetko COčko unikne skôr, než sa rozpustí...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=101