Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:53 Muž kmara [10] - Cichlidy
To ne, zkoušel jsem to i přes ten co je v bublifuku a taky nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:51 R Muž Silent [5949] – Re: kmara
Není kamínek už příliš "zarostlý"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:49 Muž kmara [10] - Cichlidy
Těsní to dobře, z hadičky to jde v pohodě, ale přes kamínek ne :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2010 20:21 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
Sestava přestala těsnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 20:14 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, mám problém. Půl roku jsem úspěšně bublal burčákem, ale včera když jsem namíchal nový "náboj" jako vždy, tak se nic neděje, resp. bublá to jen z hadičky, ale když nakonec napojím vzduch. kamínek tak ani bublinka.

Nevíte co s tím může být, když mi to vždy šlo výborně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2010 09:36 Muž sand0kan [2] - Labyrintky
Vyrobil jsem si klasický pet-lahvový kvasničák a pro přívod CO2 použil obyč. vduch. kamínek. Na fóu jsem zahlédl (ale nikde to nebylo příliš rozvedeno), že je možné kvasničák přímo napojit na vnitřní filtr (místo hadičky s přívodem vzduchu napojit hadičkou kvasničák) a nemusel bych používat kamínek. Je to možné a doporučuje to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 10:38 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: JuraS
jen te doplnim... jiny teploty (takze kdyz je chladneji tak se musi pridat kvasnice, pripadne se to pomaleji rozbiha)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.11.2010 09:36 JuraS – Re: hergis
v uvedených odkazech najdeš vyčerpávající odpověď...jednou větou..neexistuje jednotný univerzální postup...odchylka v cukru, jiná voda, jiné kvasnice a celá chemická reakce probíhá jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 08:45 hergis – co2
Hezký den,mám dotaz,jak prodloužít kvašeni????přidaním cukru????davám na 1.5l vody 250g cukru a 3g sušených kvasnic a bublam přesně od neděle 12 dní do pátku,potřeboval bych to jelikož jsem pracující člověk prodloužit o dva dny-)))čeho tedy přidat?????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2010 07:45 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: cezarmilan
tibi je pro minicka podstatne bezpecnejsi nez burcak... ale pokud zatim mohu porovnat "spickovy vykon" za kratky cas, tak burcak vede... (nemluve o dostupnosti kvasnic proti TIBI)

kazda metoda ma svy....

trocha OT pro Milana:
a tva jednoznacna az fanaticka podpora Tibi, muze bejt mnoha lidem az podezrela....
udelej "vedecka" mereni (jaky objem krystalu vyprodukuje 5;10;15;20;30;40 bublinek za min pri cca 20°C a kolik cukru je potreba), sepis o tom clanek, udelaj zakladni recepty pro ruzne slozeni vody (mekka/tvrda, hodne/malo No3, hodne/malo P) vcetne urcitych FAQ , ci co udelat když: jsou ve spatny kondici, chci je rychle namnozit, chci zvysit produkci CO2, jake rozinky, co vadi a co nevadi (vadi bio rozinky konzervovane pomoci oleje?) a samozrejme i ruzne nedostatky a uskali TIBI na ktere si musime dat bacha

a pak huz jen muzes odkazovat na clanek, kde to vsecko bude a my budeme mit vsecky informace pokupe

pripadne reakce o TOBI, by jsme asi meli presmerovat do vlakna o TIBI, aby jsme to tu nezahltily
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 22:58 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
...Jisty si nemuzu byt nikdy...
Tak si zkuste něco o vztahu "pekařských kvasnic", (o kterých se tu vede řeč), a pH zjistit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   07.10.2010 16:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Moucha
Uisťujem ťa, že TIBI je aj na veľké akváriá len treba na ňom trochu popracovať.
Ale nič v zlom ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 16:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Sid
Jisty si nemuzu byt nikdy :) ,ale myslim,ze kyselost a alkohol jsou nepratele kvasinek(mozna je to cele imperialisticka propaganda,kdo vi :) )tady to vsichni pouzivaji a moje naplne maji vicemene stalou produkci a vydrz,ale daleko lepsi jsou kvasinky pro vyrobu sampanskeho(snaseji daleko lepe kyselost a alkohol) :-) (pro upresneni jedna se o zazivaci sodu-baking soda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 10:46 Žena JJaanca [67] Re: Moucha
Já už jsem na to přišla dávno, ale nemůžu si to bohužel dovolit.

Jinak jsem myslela, že na prodloužení kvašení mi pomůže živná sůl vínka..... nebo je to totéž co soda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 08:40 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraS
presne tak kazdy zpusob ma svoje limity,
bombaCO2 je univerzalni od minicek az po opravdu velke nadrze
sifonove bombicky - maji malej objem a spis bych je videl vhodne pro naposteni ruznych zvonu nez pro kontinulani bublani
Tibi je zas pro minicka, ale nejsou moc rozsireny a je to takova novinka
a burcak je tak mezi.... ma svoje vyhody i nevyhody, ma ruzna uskali a kdyz experimentujes muze dojit k ruznym neprijemnym nehodam

to sid, me staci tak malo, protoze mam nizky KH a mam to kombinovany se zvony, takze co se nerozpusti hned, zachyti se ve zvonu.... ale pripravuju vetsi akva tak budu co2 prohanet pres cerpaci hlavu a nasledne pres drcenou sepiovku (kvuli zvyseni KH), no to bude zase pH metr a souprava na mereni KH v permanenci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 07:31 JuraS Re: Sid
nejlíp by se vyjádřil nějaký vinař nebo výrobce ovocných destilátů..pro ty jsou tyhle soli vyráběny...
jjaanca - akva máš hezké a velké..pro tebe je cesta bomba a ne furt otáčet petky s burčákem..časem na to příjdeš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 07:09 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Kamilstrom
...soda prodluzuje zivotnost naplne, snizuje kyselost - niceni kvasinek...
Jste si jistý tím, co jste napsal? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 00:34 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: JJaanca
Jedla soda prodluzuje zivotnost naplne,snizuje kyselost-niceni kvasinek.Pokud chces zesilit bublani,pridej vice drozdi,bude silnejsi reakce(ale kratsi zivotnost)!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 20:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
kdyz nenapise objem a potrebu bublin.... a ptal se na muj pomer michani.... uz jsem premysle ze ho poslu uz nekam.... vzdyt je to porad dokola... misto aby hledali tak zakladaj novy temata a blbe se ptaj aniz uvedou relevantni udaje nebo aniz b maj prezentaci kde se ta udaje daj dohledat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 19:56 Žena JJaanca [67] Re: Kamilstrom
K čemu je ta soda?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 18:59 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: hergis
Ja pouzivam v 38 litech burcak namichany v 1 litr. petce(cukr 250 gr.,trochu mene jak 1/4 cajove lzicky susenych kvasnic,1/2 lzicky jedle sody,vlaznou vodou naplnim petku tak 3 cm pod okraj hrdla vlaznou vodou a vse radne protrepu)hadicka z burcaku vede nejprve do druhe petky z vodou(zamezi pripadnemu uniku burcaku do nadrze a trochu procisti co2)a pak do nadrze,pres jehlovy ventil ktery je otevreny na full,kde mam vyvod do sani filtru,nic neskrtim a bublam skoro 50 bublin/min.a Ph-6.5 a Kh-3(je treba vse merit).Vse je v pohode,napln vydrzi neco pres 14 dni,nic neboucha ani se nic neotravilo!Ve vetsi nadrzi pouzivam co2 lahev,burcak mi tam uz nestacil. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 18:48 Žena JJaanca [67] Re: Sid
Jak jinak? Potřebovala bych zesílit bublání. Zatím dávám 400g cukru, kávovou lžičku suš. drožní do 2 litrovky. V létě když bylo teplo tak to docela šlo, ale teď co se ochladilo (22°C) to bublá málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 17:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Moucha
...mam jen miniakvaria takze bublam nejakych 4-6 bublinek za minutu... 300g cukru... 0,8 ml susenych kvasnic... 1,5L vody... kvasiva mi to cca 3-4 tydny...
Ano, do miniakva to takto bublat 4-6 týdnů asi vydrží.
Já sice do 16 L nádržky bublám několikanásobně víc bublin/min, ale když vám to stačí... hmm
Ovšem co když potřebuji těch bublin +-60/min? :)
Tam už musí (samozřejmě s ohledem na velikost nádrže, alkalitu, způsob rozpouštění ap.) ta receptura vypadat docela jinak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 15:46 Muž sollik [257] - CichlidyRe: hergis
Jen pro doplnění - záleží taky na způsobu difuze do vody. Pokud použiješ vzduchovací kamínek nemá už burčák ke konci dost síly protlačit. V okamžiku kdy přiblížíš kamínek k hladině začne bublat, pokud ho sundáš bublá to o něco dýl. Zkusím ten recept od Mouchy, protože doteď jsem míchal 150g cukru, 1l vody a 10g droždí v kostce a bublalo to přez kamínek cca. týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 15:00 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: hergis
predesilam
1) mam zasobnik na CO2, ktery udrzuje staly tlak a funguje jako bezpecnostni ventil
2) mam jen miniakvaria takze bublam nejakych 4-6mublinek za minutu
3) pouzivam 2L PET od cocacoly

muj recept je:
300g cukru (Aro)
0,8 ml susenych kvasnic DR. Oetker
cca 1,5L vody (prazska)

dam cukr, naleju vodu az k hornimu okraji etikety, prisypu kvasnice, dam obyc vicko a poradne protrepu az ce cukr rozpusti, pak zmacknu flasku abych vyhnal co nejvic vzduchu a pripojim do soustavy (diky zletnym ventilum se flaska nafoukne az v dusledku prace kvasaku)
kvasiva mi to cca 3-4tydny

posledni dobou experimentuji i s zivnou soli pro kvasnice (Vinka)... vychazi mi asi 1/4 balicku tydne a vysledny kvas je lehce nakysly

vsecky pokusy jsou zaznamenany v deniku nadrze antistres

Edit: zakladni recept je 1,5L vody+300g cukru + 1 az 3ml susenych kvasnic, pripadne kousek chlazenych kvasnic (cca 1/8? kostky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 14:17 hergis
Takže je to v podstatě jedno kaká petka? Můžu vás poprosit o návod na CO2?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:55 Muž sollik [257] - Cichlidy – Re: kmara
Já bych nasadil na hlavu i filtrační nádobu včetně filtrační hmoty a hadičku zastrčil do nasávání vody do filtru. Pro rozpuštění CO2 ve vodě je důležitý i čas po který je plyn v kontaktu s vodou a v nádobě filtru u "molitanu" na to bude mít času dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2010 11:26 kmara – Re: Sid
A je nějakej rozdíl pokud to mám zapojený tam kde to mám, nebo to zapojím tak, kam říkáte vy ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 19:56 Muž Zlicka [12]
jenom dodám, že taky mám doma jeden tento filtr a otvor tam opravdu je, jenom je zadělanej takovou gumovou zatkou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 19:17 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
no zatial to nebuble :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 18:19 kmara – Re: Sid
Tak to netuším, ale co - funguje to :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 18:17 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
O.K. :-)
Já mám jeden AQUA-EL před sebou a v tom nátrubku otvor je. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 18:16 kmara – Re: Sid
Tak to je asi divné, ale opravdu tam žádná díra není. Je to jen výstupek. A když jsem ještě nepoužíval CO2, tak jsem měl hadičku na vzduch napojenou právě tam, kde ted mám CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 18:07 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
...Tam ale žádný otvor není...
Opravdu? :-) A nemáte jej jen ucpaný?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 18:04 kmara – Re: Sid
Aha vy asi myslíte ten malý výstpek u prostřed že? Tam ale žádný otvor není, já měl za to že příívod vzduchu je tam, kam jsem to napojil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
Přívod vzduchu je tam, co píšu - na "hlavě" filtru. Nebo ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:52 kmara – Re: Sid
Psal jste na přívod vzduchu, ale hlavní je že je funguje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:51 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
tak uz som to postavil .. ale nebolo viac cukru ako pol hrnceka .. cca 3 dl .. :-O newa :-D dufam ze to rastlinkam aspon trocha pomoze hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 17:45 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
...Tak už to "bublinkuje"...
Jejda! Tak to jsme si nerozuměli! :-)
Já myslel, že tu hadičku s CO2 nasadíte na tu trubičku na "hlavě" filtru, ne na nástavec nátrubku. :-D
Ale hlavně, že to funguje. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 16:40 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Moucha
Však říkám: dobrý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kent
zakladni recept je 300gr cukru (asi hrnek) 1-3ml susenych kvasnic (ta 1/6 kostky bude asi ok) a dolit do objemu 1,5litru (2L PETka) recept si musis upravit sam podle tvejch podminek (teplota, slozeni vody, otresy atd.)
cim das vic kvasnic tim bourlivejsi reakce a tim i vic bublin za minutu, ale zase driv dojdou ziviny (kvasnice potrebuji i dusik a fosfor, ve vhodne forme, proto existuje zivna sul pro kvasnice, ale opatrne at nebouchnes)
takze zalezi kolik bublin za minutu potrebujes....
ale to je porad dokola.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kent
To vypadá dobře, ale chce to ověřit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:39 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
chystam sa aj ja ludia do 100 l akvoša dat co2 .. aj ked to moje rastlinstvo moc nepotrebuje ale zide sa :-D hodlam tam dat 1 / 6 kocky a cča 2/3 hrnečka cukru do 1,5 l vody v 2 l pet kofololáhve ( petflaša ) dobre? zle ? :-D či?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:31 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: kmara
no ja tedka pripravuju upravenej plosnej filtr (rohova prepazka) a pod cerpaci hlavu, kus pod sani, dam difuzer z cigaretovaho filtru takze to bude dokonala "pracka", sice by sli poustet velky bublinky, ale pak by to cerpadlo delalo asi vetsi ramus
a na vytoku budu mit v hadici strcenou vapencovou drt, potrebuju zvednout KH a nechce se mi furt sypat sodu bicarbonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:24 JuraS – Re: kmara
chválím inovaci..mám něco podobného ve větším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:23 kmara – Re: Sid
Fotka k příspěvku Tak už to "bublinkuje". Tlak v hadiččce bodu vytlačil a mám takovou zmenšenou "pračku", jak jsem kdesi viděl :)
Díky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:12 Muž Sid [6637] - Rostliny
Tak to je někde chybka... Mělo by to vytvářet podtlak!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:03 kmara – Re: Sid
Teď jsem to tak napojil, akorát se mi ta hadička plní vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 15:01 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: kmara
A co připojit tu hadičku shora, kam se jinak může připojit hadička k přívodu vzduchu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2010 14:26 kmara
Fotka k příspěvku Zdravím, už dlouhou dobu řeším problém jak správně aplikovat CO2, aby se dostatečně rozpustilo. Dnes jsem něco vykoumal :)

Hadičku s CO2 mám přivedenou k nasávání filtru, na rameno výpustě jsem přidělal nějaký umělý uzávěr a do něj udělal díry. Asi po 5 sekundách to vyprskne moře bublinek. Co myslíte ?
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [45] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=2201