Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Permanentni test CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Permanentni test CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2021 12:36 Žena Jančaa [16] Re: vaclav
Děkuju tak to zkusím...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 22:37 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jančaa
Opatrně přidávej, pozor zbarvení čidla má dost velké zpoždění. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 18:59 Žena Jančaa [16] Re: vaclav
Děkuju....takže asi zvednu CO2 nebo to potřebuje trochu zajed?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2021 18:12 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jančaa
Tohle je nejspolehlivější a nejjednodušší měření obsahu CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 17:44 Žena Jančaa [16] Re: vaclav
Ano CO2 od včera večer teprve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 17:23 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jančaa
V prezentaci jsem se nedočetl, jestli dodáváš CO2, pokud ne bude to zbarvení v pořádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2021 17:01 Žena Jančaa [16]
Fotka k příspěvku Zdravím...chtěla bych se zeptat jestli je na JbL permanent normální že se i po 6 hodinách nebarví?...CO2 od včera
Edit: Ještě dodám že kapkový test od Sera pH 7-7,2
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2018 13:35 Muž LukšaNM [309] Re: Bubi200
Kdybys ho dal opačně, tak už ho máš bez kapaliny (vyzkoušeno). smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 13:32 Muž Bubi200 [19] Re: LukšaNM
asi ano, tiez mi to napadlo, a tiez to iste poradil jeden akvarista. diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 13:32 Muž Bubi200 [19] Re: Jarry
doslo mi ze to bude asi fakt tak ze tam presvita ten okraj, a ze celkovo bude malo co2, tak som vcera zvysil davku, uvidime ako to bude zafarbene dnes.
nebol som si isty ale ci som tam ten test nevlozil zle :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 12:29 Muž Jarry [1437] Re: Bubi200
Co znamená toto - "uz som pridal vcera trochu co2"? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2018 12:27 Muž LukšaNM [309] Re: Bubi200
Mě to ale podle fotky nepřijde tak, že jsou zabarvené jen okraje, ale že jsou světlejší, protože tam prosvítá ta hrana bílého plastu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 12:15 Muž Bubi200 [19] Re: MichalNecek
ahoj, asi 5 dni. uz som pridal vcera trochu co2, tak som zvedavy co to spravi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 10:58 MichalNecek Re: Bubi200
Jak dlouho máš kapalinu v tomhle testu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2018 18:20 Muž Bubi200 [19] – jbl co2 a ph test
Fotka k příspěvku Ahojte, mam tento perma CO2 test, len sa chcem spytt tych co ho mate, je normalne ze sa mi meni farba len po obvode a nie celej tekutiny? Cim to moze byt? dal som ho nespravne do akva?
Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 20:20 Muž Miras [111] Re: UndeR
super dík za info, já dal asi tak 20 kapek, to snad ničemu nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2018 20:09 Muž UndeR [80] Re: Miras
Zkoušel jsem porovnat směs roztoku a destilované vody a samotného roztoku a při porovnání dvou dropcheckerů vedle sebe jsem nezaznamenal rozdíl v barevném odstínu. Jediný rozdíl byl v tom, že směs s destilovanou vodou byla světlejší. Používám ten samý roztok z Aliexpresu...
Dávám do dropcheckeru tedy pouze neředěný roztok (cca 15 kapek) spokojenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2018 18:22 Muž Miras [111]
ahoj, koupil jsem tenhle test:
www.aliexpress.com/…

mám tam přidávat akva vodu, nebo ten roztok destilky, nebo jen ten dodanej roztok?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 20:02 Muž 1965 [35] Re: Magic
Magic napsal: Pokiaľ viem, dropchecker od profiplants rozlišuje len modrá - zelená - žltá a to bez ohľadu na KH akvária.
Používám nápln od profiplants a zbarvuje se postupně od modré , zelená ,světle zelená , na žlutou jsem se nedostal.Sedí to i podle ph metru . Používám skleněnou fajku .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2018 18:26 Luky_Kuky Re: Magic
hop takže si nalepím tu druhou, kde světlá zelená je normal potlesk potlesk
díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 18:23 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Luky_Kuky
Jo tak, rozlišujú, že tvrdá voda chce viac CO2. Držal by som sa na svetlo zelenú a kašľal na nálepku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 18:12 Luky_Kuky Re: Magic
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Fotky, dropchecker je od Ruwalu, ale náplň zakoupil od profiplants již předmíchaný.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 18:00 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Luky_Kuky
Pokiaľ viem, dropchecker od profiplants rozlišuje len modrá - zelená - žltá a to bez ohľadu na KH akvária.
Hoď fotku, alebo link, čo to máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2018 17:53 Luky_Kuky
Ahoj,
laická otázka. Koupil jsem si dropchecker + již předmíchanou náplň s 4dKH od Profiplants. K testu mám 2 nálepky se stupnici. Jedná je od 2 - 7dKH a druhá 8 - 15dKH. Kterou nálepku si mám nalepit na akvárko? Tu první podle toho že v dropchekeru je náplň s roztokem 4dKH?

Jakou vodu mám v akváriu netuším, nemám test na KH. Podle pH testu pokud nepřidávám co2 z droždí (provizorní řešení než bude láhev) mám přes 7pH.
díky za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2017 11:46 Muž zervan [1123] - Rostliny
ales napsal: Nic proti permanent. testru od JBL, stal kolem pěti kila, pořád je modrej, (málo oxidu uhličitého) ať delam co dělám.Vyzkousel jsem ho zvlášť, nalil jsem sycenou vodu do nádoby a stále modre, nedostatek oxidu v sodovce, prostě sel ven z akva, .Ph je lepší měřit tradičním způsobem. Obsah oxidu nemerim, sleduji rostliny. Tak v týchto dňoch sa mi to stalo tiež coze Permanentné CO2 testy od JBL používam dávno, vystriedal som viaceré náplne. Predvčerom som menil náplň v jednom z nich, musel som načať novú fľašku náplne (má kód 1000, exp. 2019), no tester v akváriu stále modrý. CO2 prúdi normálne, pH je normálne. Dal som test Dennerle a je zelený. Povedal som si, že asi sa mi pri manipulácii dostala do testu voda alebo čo, po vypláchutí destilkou som naplnil znovu a vymenil som náplň aj v druhom JBL teste, teda v akváriu sú tri. Tie JBL sú modré oba. Ešte som skúšal z tejto krabičky otvoriť druhú fľašku (sú po dve), ale je to to isté. Takže sa zdá, že i tak chýrny výrobca ako JBL má občas vadnú sériu. S reklamáciou by som asi nepochodil, však? (i keď už ani neviem, kde som to kupoval, bolo to dávnejšie)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 21:00 Muž Suntour [4] – Tomstyle
Mám permanentní test od Tomstyle. Zpracování je je nic moc. Zbarvení mi jde lehce do žluta. Žlutá barva signalizuje nebezpečná hladina CO2.
Přidávání CO2 burčákem jsem už vynechal.
Měří dobře ? Nebo je to krám
Jinak už se mi stalo, že mi v něm uvízla rybka.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 21:55 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Fotka k příspěvku Tak pripájam fotku JBL testov na vzduchu:
* vpravo je náplň zarobená z roztoku 4 °dKH a následne do nej pridaný JBL pH test 6,0-7,6 v objeme +10 % roztoku (teda celkovo ide o 3,6 °dKH);
* vľavo je náplň zarobená tak, že objem pH testu je už započítaný, aby vyšli celkovo 4 °dKH.

Ako vidno, ten ľavý variant je naozaj modrý, keď má byť modrý a celkovo sa javí ako originálna náplň. Pravý variant proste ukazuje o čosi viac - aj v akváriu ide už dožlta, keď je referenčný test zelený. Čiže pri namiešavaní náplne treba zohľadňovať aj objem pH testu. V podstate sa pH test líši od indikačnej náplne jednak v koncentrácii, ale aj v tom, že pH test má 0 °dKH a indikačná náplň 4 °dKH.

Objednal som si aj "Bromthymolovú modř" (akvarijni-hnojivo.cz/…) - keď raz skúsim, dám vedieť ;-) Ten prášok rozpustím priamo v malom množstve roztoku 4 °dKH a potom môžem pridávať ľubovoľné množstvo tohoto koncentrátu do roztoku 4 °dKH bez potreby niečo počítať.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 16:46 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: vaaclav
Len prečo sa tá hladina robí len pod JBL testami (momentálne tam mám 2× JBL + 1× Dennerle, ale Dennerle má inú konštrukciu a nevidím na to rozhranie, tak neviem) a predtým som ju tam nemával? Navyše je to taká hrubšia biela vrstva, aspoň sa mi tak javí. Ono pokiaľ je pre CO2 priepustná, mi to môže byť vlastne jedno.

Práve preto som použil JBL test pH 6,0-7,6, pretože pri pH 7,6 je modrý (www.jbl.de/…). Keď som tak porovnával vzorkovník tohoto pH testu so vzorkovníkom CO2 testu pre 4 °dKH, tak majú rovnaké farby - to ma vlastne inšpirovalo skúsiť si z neho zarobiť náplň. Teraz som skúsil otvoriť zarobenú fľašku náplne a je modro-zelená (skoro ako pH 7,2). Mala by byť však úplne modrá.

Pár kvapiek do akého objemu? V samotnom CO2 teste je 35 kvapiek zarobenej náplne, z toho v prepočte 3 kvapky sú pH test. To som dal len tak od okna a farbí to pekne. Ak by som dal príliš málo, bolo by to také vyblednuté, ale nabudúce skúsim o čosi menej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 16:28 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zervan
Dělá se ti tam slepá hladina. Jinak když použiješ pH test do vody 4dKH tak se tam dává jen pár kapek a nemá to modrou barvu ale zelenou. Nefunguje to také tak dlouho jako originální roztoky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 15:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
zervan napsal: Treba použiť presnejší JBL test pH 6,0 - 7,6 (www.jbl.de/…), potom by mala byť zarobená kvapalina prakticky zhodná s tou originálnou (od modrej po žltú). Skúsil som si zarobiť svoju náplň pre JBL CO2 test. Do neho sa dáva 35 kvapiek náplne (cca 1,75 ml). Zarobil som 4 °dKH, do 10 ml som pridal 1 ml pH testu (20 kvapiek). Sýtosť farby sa mi zdá byť fajn, ako originál, lenže:

* Na spodku pod CO2 testom sa na rozhraní vzduchu a akváriovej vody (proste na spodku bubliny) vytvoril biely povlak, ako by sa vápnik z vody vyzrážal - je tento pH test prchavý a uvoľňuje nejakú látku, ktorá by to mohla spôsobiť? Neovplyvní to meranie? Obávam sa, že aj áno. Originál JBL náplň to nerobí. Keď som CO2 test vybral, povlak sa rozpadol do takých bielych valčekov. Vložil som ho späť a zase sa pomaly tvorí.

* Predpokladám, že samotný pH test nemá žiadnu alkalitu (veď je žltý, takme oranžový) - lenže v danom množstve predstavuje 9% náplne, takže asi som mal zarobiť nie 4 °dKH, ale 4,4 °dKH, však? Lebo teraz má tá zmes vlastne 3,6 °dKH. Sa mi aj zdá, že ukazuje akoby viac CO2. Prípadne by som skúsil ešte dať aj menej pH testu, ale to až keď miniem túto fľašku (vystačí na cca 6 výmen).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2017 12:27 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: teakmon55
Tento pH test má príliš široký rozsah a v rozmedzí 10 - 40 °dKH (pH 7,1 - 6,5) sa bude meniť len veľmi slabo, bude to len iný odtieň žltozelenej. Treba použiť presnejší JBL test pH 6,0 - 7,6 (www.jbl.de/…), potom by mala byť zarobená kvapalina prakticky zhodná s tou originálnou (od modrej po žltú).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 14:04 Muž teakmon55 [6]
Vyrobil som si roztok podla navodu
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Do 500ml tohoto roztoku som pridal tých 10 kvapiek PH testu,ale farba sa vobec nezmenila.
Ph test JBL od 3-10ph.Kde je chyba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 16:18 martondra Re: vaclav
Fotka k příspěvku Tak jsem vymenil vodu v akvariu a vymenil CO2 test a je to svetle zeleny.Nekde je chyba
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2016 19:26 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martondra
Tmavě zelené. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 23:42 martondra Re: vaaclav
No zkousel jsem to.Neni mi porad jasny jakou to ma mit barvu kdyz si to mycham sam.Ma to byt modry nebo tmave zeleny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 22:22 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martondra
Asi bych dal max tak 3-4 kapky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 22:17 martondra Re: vaaclav
Zkousel jsem 3 a potom 6 a 8 kapek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 21:56 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martondra
Kolik jsi dal kapek pH testu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 21:53 martondra Re: vaaclav
Jo podle toho navodu jsem to delal a jeste jsem to meril testrem od rataje.Jestli to ma 4dkh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 19:54 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: martondra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 19:51 martondra Re: vaclav
Ano roztok 4dkh si vyrabim sam.Spravnost namychani destilky a sody merim testem od rataje.Ma podle kapek 4dkh.Kdyz tam nakapu 3 nebo 6 kapek od rataje na PH tak se mi to zbarvy do svetle zelene barvy.Dneska jsem zakoupil kapky na PH v Hornbachu.Jmenuji se Ben Test a roztok zmodral.Rekl jsem si hura,ale uz to mam 6h v akvariu a roztok je porad modry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2016 19:05 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: cezarmilan
Nic ve zlém ale jsi trochu mimo, když si někdo vyrábí test sám z roztoku 4°dKH a kapek na PH je výsledná barva tmavě zelená, bohužel dotyčný má barvu světle zelenou takže udělal někde chybu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 18:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: martondra
Netreba do toho kapkať pH, k čomu by to bolo? Roztok má byť modrý, to áno. V akváriu podľa množstva CO2 zozelená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 17:34 Muž Jarry [1437] Re: martondra
Dosel jsem k podobnemu vysledku, vyresil jsem to nakupem hotovyho roztoku za par korun od profiplants (PROFIPLANTS DROPCHECKER - náplň, 100ml za 179Kc)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 17:08 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Džouzif
Vodu z akvaria nelze pouzivat,mel by to byt roztok 4 nebo 5 dKh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2016 11:54 Muž Džouzif [25] Re: martondra
Já mám test od Sery a roztok 4dkh nemíchám, jelikož se přidává voda z nádrže. Nevím jestli to pomůže ale ze začátku mám také po nakapání do testu zelenou barvu. A srovná se mi to snad až po 12 hodinách, kdy teprve vím jestli mám dostatek co2 nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 23:04 martondra
Cau
Tak jsem si namychal roztok 4°dKH .Meril jsem ho testem od RATAJE.Kdyz do roztoku nakapu kapky na PH take od rataje tak mi to udela svetle zelenou barvu.V cem je chyba?Barva ma byt modra jestli jsem to dobre pochopil

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 22:31 Muž powery [250] Re: konrad
Tak to je škoda :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 16:34 Muž konrad [45] Re: powery
Prežilo 10% stavu. Ale roztok už funguje. Po 3 dňoch sa to vyvetralo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2016 15:34 Muž powery [250] Re: konrad
Co na to ryby? ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 15

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 22455x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1733-Permanentni-test-CO2