Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.11.2012 23:12 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
Dropčekr - zkomolenina "Drop Checker", hledejte "permanentní test CO2".
Drobné bublinky dělávají např. pískovcové kamínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:59 Muž Vašek [56]
KH test koupím zítra. Teprve zítra to plánuji začít skládat.

Ohledně rozpouštění budu mít problém. Zatím jsem nevyřešil difuzér. Koukal jsem na net a 400-500 se mi dávat nechce. Cigaretový filtr také mi nesedí a vzduchovací kamínek bude jistě dělat velké bubliny. Lipové dřívko nemám, maximálně zítra na zahradě uříznu větévku a zkusím vyříznout kolečko do stříkačky. Jelikož to ale nebude vyschlé dřevo, tak tomu dávám jen malé procento na úspěch. Až půjdu do akvaristiky pro test, tak se zeptám, zda něco nevedou, když né, tak kamen, dokud nevyschne dřívko.

Jak ji alespoň orientačně "změřit", (nejlépe pomocí "dropčekru"), máte už určitě nastudováno. ----- Ačkoli jsem tomu dnes věnoval opravdu cca 5 hodin čistého čtecího času, tuto větu nechápu (zejména výraz dropčekr).

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:43 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...Tím, že nejsou (rostliny) až k hladině jsem se obával, že nebudou stíhat zpracovávat takové množství CO2...
Nedělal jsem v tomto smyslu žádné experimenty, ale domnívám se, že z dodaného CO2 ho z akva unikne ven mnohem víc, než ho rostliny stihnou spotřebovat. (CO2 nejsou minerální látky, které se teoreticky mohou více akumulovat, pokud bude méně konzumentů.) Takže se držte teze o koncentraci CO2. Jak ji alespoň orientačně "změřit", (nejlépe pomocí "dropčekru"), máte už určitě nastudováno. :-)

Pokud můžete věřit údajům o pH, pak znovu a tím důrazněji doporučuji, abyste si před sycením vody CO2 zjistil její alkalitu. Pokud by byla nízká, nejde vyloučit, že by mohlo dojít k náhlému poklesu pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:28 Muž Vašek [56]
Já jsem se špatně vyjádřil. Tím, že nejsou až k hladině jsem se obával, že nebudou stíhat zpracovávat takové množství CO2 a bál jsem se o rybky. Samozřejmě, že nádrž budu sledovat a Ph měřit. Považoval jsem množství 3g/300g/1500ml za vhodné do hodně zarostlých nádrží, kde rostliny stíhají CO2 využívat.

Každopádně s tou výživou si nejsem jistý. No3 je sice na cca 25 mg/l, ale jinak nic jiného nepřidávám a do sloupce nehnojím.

Co jsem dříve měříval PH (Rataj) tak jsem byl mezi 6,6-6,8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:20 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
...I za předpokladu, že kytky nejsou až k hladině a můžou mít ve vodním sloupci méně výživy?
Asi jsem se vám do toho neměl montovat... :-O
Pro rostliny je důležitá koncentrace živin bez ohledu na to, jestli vyrostly jen do poloviny akva nebo až ke hladině.
(To se, samozřejmě, týká i CO2...)

S přidáváním CO2 raději počkejte, až po tom testu alkality.
Pro začátek by pak mohlo na otestování 15 bubl./min stačit a podle výsledku pak intenzitu "bublání" upravit.

"Rozjíždět" rostliny pomocí sycení vody CO2 s tím, že jim pak tento "snadný" zdroj uhlíku seberete, je postup, který se nemusí vyplatit.
Proč, to se tu řešilo naposledy někdy v týdnu. (Riziko zařasení...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 21:57 Muž Vašek [56] Re: Sid
Takže klidně zkusit 3g a 300g do 1,5l? I za předpokladu, že kytky nejsou až k hladině a můžou mít ve vodním sloupci méně výživy?

Pokud jsem dobře studoval, tak by neměl při takovémto množství a pokojové teplotě 21,5 být ani problém s nadměrným tlakováním. Na noc bych samožřejmě vyndaval a nechal to těch 10 hodin + odpolední 2h pauzou v akváriu.

Plánuji i druhou PET na počítání bublin. Ty teda bych mohl zkusit pro začátek na 15/min?

Aktuálně to plánuji na rozjezd a podporu nových i starých rostlin s výhledem se pak od CO2 odstříhnout a fungovat bez něj. jenže se obávám, že se chytím na háček a pokud to pomůže už bublat nepřestanu.

Jinak test na alkalitu ještě také koupím. jen té tabulce pro výpočet bublin jsem zatím neporozuměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 21:46 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Vašek
Dost záleží na vodě (alkalita), ale obecně lze konstatovat, že 2g sušených kvasnic, 200g cukru a 1,5l vody ve 2l-PETce, vaše akvárium asi ani nazaregistruje.
10 bublinek/min a nic vyjde zhruba nastejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 21:12 Muž Vašek [56]
Mám dotaz. Dle mě mi nerostou kytky jak by měly a jak dříve. Díky řase jsem stáhnul světlo na 7 hodin.

Chtěl bych zkusit svítit 10 hodin a začít bublat. Dnes jsem to celý den pročítal. Koupím nový test na PH. Kytky jsou malé, tak to nechci přehánět.

Co jsem načetl, tak ideál by měl být pro můj hrubý objem 180l do 2l lahve 3g kvasnic, 200-300g cukru a 1,5l vody.

Jelikož rostiny jsou menší a nehnojím do vodního sloupce, tak bych si představoval méně bublinek. Hodně hrubě co jsem četl, bych to viděl na 10 bublinek za minutu, což je doporučováno jako bod k odpíchnutí na 100l nádrž. Ještě bych pro méně bublin dal místo 3g kvasnic max 2 a cukru jen 200g.

Může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:22 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Sid
To zkouším teď, je fakt, že 3mm sklo by to mělo udržet v pohodě. Zatím se mi zdá, že to nemá efekt a reakce pořád zpomaluje, ale třeba se to chytne... Což o to, topítko mám slíbené za ani ne 150 Kč, ale chtěla jsem ho do akvárka, ne do kýblu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: danio
Co postavit láhev s "burčákem" na kryt osvětlení? (Topítko do kbelíku s "burčákovou" lahví je tak trochu o penězích...)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:17 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
Po ohřátí v kýblu to začalo pěkně bublat, zhruba bublinka co vteřinu až dvě, ale jak to začalo chladnout, reakce zase slábne...

V místnosti je nejspíš 20°C, teď jsem měřila teplotu vody, co už tu mám 2 dny připravenou na údržbu akvárií. (Akvárka se mírně ohřívají od filtru a od osvětlení...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Pokud máš v akvárkách bez topení 23°C, pak ta teplota na kvašení bohatě stačí. Chyba bude jinde. Pravděpodobně někde něco netěsní. Proto je kýbl s vodou dobrý nápad, ale ne na zahřátí, ale jako zkouška těsnosti celé soustavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 16:02 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: vs001
To malé akvárko je moje Louže - celkový objem 12 litrů (můžeš kouknout do prezentace). Teď to nebublá vůbec, nevím co se děje, asi je v té místnosti na ty kvasnice vážně chladno, jinak si to neumím vysvětlit (přitom obě akvária v té místnosti se bez topení se drží na 23 stupních). tone

(Udělám pokus - vrazím lahev s burčákem do kýble s teplou vodou, pokud to nebublá kvůli chladu, tak s tím asi nic neudělám, protože topení v té místnosti se blbě reguluje :-/)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 13:18 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: danio
Co to je do malého akvárka? Kolik ti to bublá? Jde aspoň bublina za sekundu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 18:35 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Moucha
Aj ja mam v cistiacej flasi vz. kamienok :-D Cez noc je prijemnejsie jemne piskanie ako bublanie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 16:13 CrazyMonkey Re: Moucha
fantazii sa medze nekladú :) ale nene mal som veľa zvyšných tak som ich dal všade aj keď nad tým tak rozmyšľam je pravda že potom nemam prehľad o počte vyprodukovaných bublín kedže ich kamionok rozštvrtí a vytvorí tym pádom viac
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 15:08 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: vs001
Dík :-) Zatím mi to bublá hrozně málo, i když mám burčák založený v sobotu, tak nevím, jestli mám špatný poměr, blbé kvasnice nebo moc chladno v místnosti... Jinak škrtítko bych dala na postranní hadičku na T-spojku, samozřejmě nebudu škrtit přímo tu hlavní. Mám to do malého akvárka, tak z toho nechci udělat sodovku a pro začátek by možná nějaká regulace byla lepší, než případně vychytám poměry. No uvidíme, pokud kvasný proces nepojede, mám po bublinkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   30.10.2012 09:15 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: danio
Ahoj, pojistná láhev ti stačí půllitrová, klidně můžeš dát i menší, ale hlavně vodu tak do půlky láhve! Tahle láhev ti může sloužit i jako počítadlo bublin.
Se škrtítkem bych si moc nehrál, stejně to nikdy nenašteluješ tak, jak bys chtěla.
Spíše si vyzkoušej a vypozoruj jakou ta směs bude mít sílu a jak dlouho vydrží a můžeš jet bez škrtítka nonstop. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2012 08:19 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: CrazyMonkey
kaminek v pojistny flasce(v pocittadle bublin) je zbytecnost, nevim ja to mohlo nekoho napadnout....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 21:14 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: lukis
Já mám tlakovou láhev a aparaturu včetně řídící automatiky s pH sondou už půl roku... jenže když to zapojím, nebudu mít Saké.... a to by mi bylo líto :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 16:14 CrazyMonkey Re: deCORF.OBRAEN
ja som to teraz vyskušal a už mi to bublá 5.deň a za sekundu ani nedokážem spočítať bublinky :-D ale mne to ide tak že vypľuje to veľa naraz tak sa to ustály ide ide ide a potom prestane na 3-5sek. a potom zase veľa naraz ustály a dokolečka dokola... ale typujem take 3-4bubliny za sekundu ale ja mam kamienok v poistnej fľaši neviem ako vy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 08:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: lukis
no ja jel na tri flase (kazdy tyden jsem jednu menil), dobry je ke kazdy flasce dat zpetnej ventil, je pak jednodusi vymena naplne (nemusi se to skrtit, nepoklesne tlak)
mel jsem jen pocitadlo bublin z 0,25ml PET a nikdy mi to nevypenilo, maximalne par kapek kvasu, kdyz jsem porazil kvasnou flasku
rozhodne bych doporucil pouzit nejaky pojistny ventil, at uz mechanicky (treba autoventilek), ci hydrostaticky (princip spojenych nadob, nezanedbat udrzbu)


jinak i kaminkem lze udelat z akva sodovku, u malych objemu je nutna opatrnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 08:22 Žena danio [587] - Miniakvária – systém
Ahoj, sice jsem přečetla vlákno i vámi uváděné návody na CO2 aparaturu na burčák, ale chci se přeci jen ujistit, abych něco nepokonila (jeden systém zkouším, ale nefunguje mi, protože to neprofoukne připojený difuzér a rozebrat to nemůžu, protože to mám jen půjčené :-) )

Takže. Mám litrovou láhev a teď by mě zajímalo - když tam chci dát pojistnou lahev, má mít taky litr nebo stačí půllitr? (A nebo - je vůbec potřeba, když směs zkouším v dříve uvedeném poměru 700 ml vody, 150 g cukru a 1 ml suš. kvasnic?) A když je pojistná lahev, musí být i počítadlo bublin nebo ta pojistka může sloužit zároveň jako počítadlo? A poslední věc - škrtítko dát mimo hlavní osu na T spojku mezi reakční a pojistnou lahev nebo až za pojistku (nebo je to jedno)? Končit to bude kamínkem, nepotřebuju moc velkou efektivitu rozpouštění, protože to půjde do malinké nádrže (bez živočichů). Díky moc, nějak jsem z toho totiž pořád osel stydim :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.10.2012 07:46 Muž lukis [20] - RostlinyRe: malyLibor
je to mylná predstava, naopak to funguje dobře :)

když se mění kvas v lahvích na střídačku, tak se dosáhne stabilnejsiho prisunu, měl jsem to tak pěknou dobu... pak jsem radši obetoval koruny, koupil láhev a už nemusím řešit kraviny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 07:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: tajfun1
Taky jsem přemýšlel o dvou lahvích s kvasem, kterě by ústily do třetí lahve s vodou... ale nevím. Ještě jsem to nezkusil, ale selkým rozumem se mi zdá, že ta láhev, která bublá víc, tu pojistnou láhev natlakuje a pak to tam ta láhev, co bublá míň, neprotlačí. Nebo je to mylná úvaha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2012 02:03 Muž tajfun1 [222] Re: deCORF.OBRAEN
deCORF.OBRAEN napsal: jedna malá otázočka ... dodávam CO2 z kvasníc podľa tohto článku rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace pričom používam verziu č. 5. a stále nechápem ako im to vydrží stabilne bublinkovať 15 dní.. mne to dáva na tačiatku cca 2 bublinky za sekundu a po 5-6 dňoch už len 1 bublinka za 3-4 sekundy... čo je predpokladám podľa permanentného testu CO2 nedostačujúce..máte s tým nejakú skúsenosť???

mám s tím podobný zkušenosti, teď mám v planu sehnat výživu pro kvasinky a klidně i vinařský kvasinky a testnout, jaký to bude mít vliv na produkci co2

a v záloze mám plán, že udělám 2 nádoby s kvasem, který budou ústit ve třetí flašce s vodou (cestou zpětné ventily) a odtud do akva...
a každých 8-10 dní (podle výdrže bublání)bych vyměnil 1 kvas (popř. půlku ulil a doplnil cukr)...takže bych měl neustále rovnoměrnou produkci CO2

a nebo šetřící varianta, že bych po tom týdnu až 10ti dnech, kdy to kvasí dobře, ulil půlku do druhý menší lahve a jen tu první dolil vodou a doplnil cukrem... a takhle dokola :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 20:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: deCORF.OBRAEN
to by jsi se divil.... nekomu pach kvasu hooodne vadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 20:03 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: dvorak002
máš v pláne to cez noc vypúštat do miestnosti??.. myslím, že taka 2L nádoba nevyprodukuje toľko CO2 abx to nejako smrdelo v miestnosti.. ja to do akvária dodávam aj v noci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 19:54 Muž Karel z Tábora [21]
Ahoj všem ... Přemýšlím o CO2 z kvasnic ale tak mě jen napadá zda mi to pak nebude v místnosti smrdět?Díky za odpovědi potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 18:25 Muž deCORF.OBRAEN [220]
jedna malá otázočka ... dodávam CO2 z kvasníc podľa tohto článku rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace pričom používam verziu č. 5. a stále nechápem ako im to vydrží stabilne bublinkovať 15 dní.. mne to dáva na tačiatku cca 2 bublinky za sekundu a po 5-6 dňoch už len 1 bublinka za 3-4 sekundy... čo je predpokladám podľa permanentného testu CO2 nedostačujúce..máte s tým nejakú skúsenosť???
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:33 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
Jasně, mimo službu to můžu popíjet, ale v práci ne, chodí mi kolikrát pacienti i v noci, i když na dobré usínání by to bylo fajn...

Ty kapkové testy jsou přesnější nebo co bys doporučil? Jinak v Louži jsem včera přihnojila tekutým hnojivem, je tam celkem dost světla a rostliny začínaly nějak uvadat, po přihnojení se přes noc krásně zmátořily, tak snad se jim bude líbit i burčák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
je dobre ze si uvedomujes nepresnost tech testu... nekdo doporucuje alkohol pred spanim, jako svalovy relaxant, nekdo naopak po rano na "rozproudeni" krve....

je tu jeste vlakno o davkovani co2 rybicky.net/forum/13530-co2-kolik-a-jak-davkovat-merit-a-predejit-otrave

ja jsem do trpaslika davkoval co2 pomoci zvonu z injekcni strikacky.... ale jelikoz jsem neprihnojoval, tak to nebylo moc znat....

hlavni nevyhodou kvaseni je nestabilni produkce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 16:06 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: Moucha
pH cca 6, KH 4,4. Ale mám zatím jenom stripové testy 5v1, takže to nebude přesné. Asi v úterý raději koupím nějaké jiné, aspoň na tyhle dva parametry...

S tou pohotovostí jsem to myslela tak, že na ní dělám, takže si málokdy budu moct dovolit to po večerech popíjet, o poživatelnosti nepochybuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 15:58 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: danio
jaky mas pH a alkalitu? neboj troska sake nebejva primarni pricinou navstevy pohotovosti....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2012 15:19 Žena danio [587] - MiniakváriaRe: malyLibor
:-) Tak já se snažím nedělat nic unáhleně, nejdřív si to chci vyzkoušet na malém akva, kde nemám žádné rybky ani nic jiného, jen bude asi trochu problém to do tak malého akvárka přiměřeně dávkovat :-) Dala jsem tedy 700 ml vody, 150 g cukru a 0,8 ml sušených kvasnic, což by při přepočtu, kdy 10 g = cca 15 ml mělo zhruba odpovídat půl gramu. Kolega, který míchá podobně psal, že trvá nějaké dva dny, než to začne pěkně bublat, ale raději si počkám, než aby z toho byl zde zmiňovaný "velký pšouk". Jinak mě dost zaujalo to Tvoje saké, asi ho příště zkusím :-) I když nevím, kdy to budu pít, večery na pohotovosti asi nebudou ty pravé smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 13:14 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: 150koni
...jestli jsem Mira správně pochopil, tak dělá každé ráno nový nálev a večer ho vyleje do záchodu...
Vypadá to tak. Přitom by stačilo na noc vytáhnout difuzér (kamínek?) z akvária. :)
Ovšem to množství kvasnic je "vražedné"... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 13:11 Muž 150koni [653] Re: malyLibor
malyLibor napsal: Zcela špatně. Doufám, že nikoho nenapadne dělat to tak, jak to děláš ty. Jak už psal souky, málo čteš, zkus si o tom něco přečíst, než začneš psát hlouposti.

Myslím že tento způsob je velice nákladný :-) .. teda jestli jsem Mira správně pochopil, tak dělá každé ráno nový nálev a večer ho vyleje do záchodu. Nahrazuje si tak elektromagnetický ventil ... přes den hnojí, v noci nehnojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.10.2012 12:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: danio
Nevím, zda CO2 pomůže či nepomůže tvým rostlinám, na to nejsem odborník. Jde mi o poměr, který jsi zvolila na přípravu náplně CO2, a ten je jako z učebnice. Já bych se nebál dát ani 1g sušených kvasnic, ale i jak to máš ty to bude fungovat, jen to začne asi bublat malounko později. Je vidět, že už sis o tom něco zjistila předem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 12:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Miro84
Zcela špatně. Doufám, že nikoho nenapadne dělat to tak, jak to děláš ty. Jak už psal souky, málo čteš, zkus si o tom něco přečíst, než začneš psát hlouposti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   27.10.2012 10:49 Muž souky [592] - RostlinyRe: Miro84
problém je hlavně v tom, že nečteš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.10.2012 09:25 Muž lukis [20] - RostlinyRe: Miro84
limitujicim prvkem byl uhlik, který jsi dodal přidáváním co2 a nyní jim je něco jiného :) a teď je otázka co :)

každopádně ten systém přidávání co2 je obdivuhodný... to určitě vyžaduje úsilí a pamatováka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 05:32 Miro84
Ja dam do 2l polievkovu lyzicu cukru a pol sacku susenych kvasnic.za chvilu to zacne cez kamen silno bublat. Necnecham to tak cely den a na noc to vypnem ( vylejem do zachoda) popar dnoch zacali niektore rastliny rychlo rast a niektore sa zastavili. V com je problem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.10.2012 20:06 Žena danio [587] - Miniakvária – CO2 do 12litrového akvárka
Ahoj, kolega mi půjčil doma vyrobený CO2 set z 1litrové lahve se škrtícím ventilkem, připojenou odsavačkou (počítadlo) a skleněným difuzorem. Chtěla bych vyzkoušet CO2 v mojí nejmenší nádrži bez ryb, 12litrové Louži (v prezentaci). Myslíte, že bude mít dodávání CO2 do této nádrže smysl (vzhledem ke skladbě rostlin atd.)?

A dali byste poměr 700 ml vody, 150 g cukru a 0,5 ml kvasnic? Díky za názory :-)

Filtr musím ještě nějak poupravit, je to děsnej průtokáč... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 11:19 CrazyMonkey Re: Sid
Takže taká dávka mi vyhovuje bublinkuje to celkom rýchlo ale čo som meral pH tak som v okolí 7 (mám len klasické papieriky) neskor hodím fotku že aké výsledné bublinky mam... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 11:16 CrazyMonkey Re: malyLibor
Nie lebo vedro bolo malé :-D ale nechtiac som tú hadičku ponoril do vody a som to zbadal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2012 08:52 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: CrazyMonkey
pri CO2 stačí uplné malá netestnosť a celý systém je mimo prevádzky..nieto prepálená hadička ano :-D , hlavne, že si našiel závadu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 20:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: CrazyMonkey
No vidíš, nakonec se chyba našla :-) A zjistil jsi to, jak ti radil moucha, ponořením do kýble?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 19:54 CrazyMonkey Re: malyLibor
za málo :-) a dnes konečne došlo CO2 do akvaria 3dni som hľadal chybu a nakoniec som zistil že som mal prepalenu hadičku a cez ňu mi unikal tlak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: CrazyMonkey
Tak to je super. Aspoň máš jistotu, že i když nedáš doporučené a stokrát odzkoušené poměry, tak ti to neuteče do akvárka a nebude z toho pohroma. A děkuji, že jsi mi potvrdil, že ještě nejsem úplnej cvok palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 18:22 CrazyMonkey Re: malyLibor
Dobre si písal ale ja som to eštš v ten deň dal do pôvodneho stavu čiže mam aj poistnú fľašu :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=1351