Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 20:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: wanas
já dávám toho cukru hrnek, čím víc cukru tám dýl to buble (ale není to donekonečna, někdy je ho už prostě moc).
Základní testy si klidně kup, ale jsou sehnat levněji než v těch kufříkách (a tam máš i testy který třeba ani potřebovat nebudeš).
Dobrý je si dopředu přečíst třeba tady v diskusi který od kterých značek jsou dobrý ( za některý je lepší si připlatit a některý jsou dobrý i ty levný)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 20:05 Muž wanas [0] - AsieRe: katterinecka
Myslis ze teda si sadu testu vody ty zakladni pH, gH, kH a NO2 nema cenu kupovat? A jak sem popisoval to CO2 je to spravne myslim to mnozstvi atd.A kdy mi to zacne bublat?A jak dlouho to tam mam nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: wanas
stačí třeba test od Rataje za cca 60korun, test UT.
Bez něj nemůžeš vědět jestli není koncentrace CO2 moc vysoká (ale to se asi při takovým nedokonalým rozpouštění nestane)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:53 Muž wanas [0] - AsieRe: Moucha
Jine testy vody nemam.Jenom na pH....planuji si koupit sera aqua-test set za 600Kc nebo ten kufrik ale nevim.... stoji kolem 1700Kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:24 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: wanas
jakou mas alkalitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 17:52 Muž wanas [0] - Asie – CO2
Popis toho co mam za komponenty v akvariu mam vypsane v prezentaci.Mam 2L flasku dal jsem tam 250g cukru a 4,2g kvasnic a vody skoro 1,5L.Na konec hadicky jsem dal filtr a protahl skoro az na dno akvaria.Meril jsem pH - 6-7 a rano musim znovu kontrolovat a kdyz hodne klesne musim CO2 vyjmout na 12h z akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: wanas
jde o to ze cim jsou mensi bublny tim snaz se co2 rozpusti, pokud nemas kaminek tak lze udelat zvon treba z urizle PET, jsou ruzne difuzory, a nektere se daji kombinovat (ja mam cigaretovy filtr a zvon u hladiny, zachytavajici nerozpusteny co2)
davkovani zalezi natom jaky mas objem akva, pH, alkalitu, mnozstvi rostlin, mnozstvi svetla atd.


zakladni recept je do 2L PET 250-300gr cukru (hrnek) a cca 1-3ml susenych kvasnic a dolit vodou do objemu cce 1,5L
samozrejme lze pouzit i nekolik flasek v ruznem stadiu kvaseni (treba tri flasky a kazdy tyden se vymeni jedna flasa co dobublala... prumer ne to pouzitelne bubla 2-4tydny)
pak zalezi na teplote, slozeni vody, kvalite cukru a kvasnic apod. jak rychle to zacne bublat a jak moc intenzivne a taky i delka kvaseni.... to se tu rozebira kazdou chvili a kazdy ten receptik upravuje podle sebe, podle podminek (jinak to bubla v lete a jinak v zime), podle zkusenosti a svych potreb
navic kvasinky potrebuji i jine ziviny nez jen cukr, takze se daji jeste "prihnojovat" a tim vyrazne ovlivnovat cely proces kvaseni

znam cloveka ktery do 1,5L vody dava 500g cukru, kvasnic zdibec a bubla mu to cely mesic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:43 jogr Re: wanas
Když budeš bublat jen z hadičky tak to je na nic oxid se nestihne rozpustit,, pořiď si kamínek nebo cigaretový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: wanas
jak je velká ta flaška? Normálně se dává voda tak do 3/4, já dávám teplou aby to začlo bublat rychleji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 14:38 Muž wanas [0] - Asie – dotaz na CO2
Dnes jsem vyrobyl z pel lahve CO2.Kolik tam mam dat vody a cukru?Cetl jsem 1/2 hrnku curku a 1/10 kvasnice? A nevadi ze nemam kaminek a bublat to bude jen z hadicky???
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2012 07:52 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: NIKO
Opravdu?Moc tě prosím neporadil bys mi jak to mám zrealizovat?Do čeho,poměry a tak.Byla bych ti moc vděčná.děkuju. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 22:03 Muž NIKO [527] Re: Nympheas
Klidně můžeš,já mám COčko z kvasnic ve 200ce,240ce a 400ce.Vydrží mi 3 týdny až měsíc.Jde nepřetržitě 24 hodin.Mám tam-Apistogramma agassizi fire red,Apistogramma cacatuoides a nic se neděje,ryby jsou OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:18 jogr Re: Nympheas
Já myslím že by to proveditelné bylo co takhle bublat z více flašek??? A když to nepůjde tak klasicky hasičák je to levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:16 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
já vim,je to na prd,když je to tak drahý a ještě k tomu se bojim,mám apistogramy a ty jak se tam něco deje,tak nějaká chcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:13 Muž honzaprouza77 [18]
To y bylo asi určitě málo, to už by měl být CO2 set(větší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:11 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Můžu mít ty kvasnice ve 300 litrech?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 21:06 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
2x 15w a proto CO2 a tím EI Však já proti velikosti nic nemám. Pokud to akvárkum bude 30l, tak to třeba využiješ. Tak hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:57 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: spajk17
no to se umixujes.... jakou mas alkalitu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:52 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
taky uvažuji o vyrobe co2 z kvasnic do me 160l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 20:43 Muž honzaprouza77 [18]
Mám plán na udělání úplně nové nádrže :), Plánuji vyrobit 3d pozadí, jemnější štěrk, jiný designe 2x 15w a proto CO2 a tím EI, prtože bude hodně náročnejších rostlin :) To s tím ventilkem od kola je dobrý nápad, ještě se na to podívám, děkuju.
EDIT: Víte, jak se říká: "Na velikosti nezáleží." :), tak to platí i u akvárií, Takashi Amano také dělá rostlinná akvária o délce 60cm.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:19 S Muž invalida [3881]
Jako pojistku vlepuju špičku fixy s víčkem zlehka nasunutým ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 19:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
no flasa od cocoly vydrzi snad 3atm, coz se ti jen tak nenastrada, pak jak uz tu bylo zmineno bych pridal bezpecnostni ventil (jsou ruzne reseni i konstrukce)

osobne davkuju nonstop, vetsinou pomoci zvonu, mam mekkou vodu.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 17:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
Já jen žasnu, jak můžeš do takového akvária jako máš řešit hnojení stylu EI a přidávání množství CO2, které bys musel řešit el. ventilem. Vždyť tvoje akváriu nemá skoro žádnou spotřebu živin.
Až přidáš spoustu kytek a budeš mít posílené světlo, tak řeš co dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 16:50 Muž sollik [257] - CichlidyRe: honzaprouza77
Já bych mezi PETku a difuzor vložit T-kus a k němu ventilek z kola. Na hadičku mezi T-kusem a difuzorem bych nasunul škrtítko. Večer zavřeš, ráno otevřeš. Jednoduché a levné. Otázka je jaký odpor bude to lipový křívko mít, aby nebyl větší než má ventilek.
EDIT: Teď jsem se podíval na tvou prezentaci - co sycení CO2 nemá pro těch pár kytek smysl. Těch 30W bude trubice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 16:45 Muž honzaprouza77 [18]
Je to dobrý nápad, ale musela by ta flaška být připojena jinde, a otevírat se až po sepnutí el.m. ventilu, protže, kdyby to bylo přímo, tak už by se natlakovala přes den, než by protlačilo CO2 difuzor a ppak by bouchhli obě .),a le vzhledem k nedostatku místa a vyřešení tohoto problému zkusím ještě něco jiného, pokud mi nikdo neporadí, co to je ten regulační ventil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 16:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
no pokud by jsi to udelal trosku bytelnejsi tak by to vydrzelo... pripadne vlozit jednu prazdnou flasu, kde by byl prostor pro natlakovani, neco jako expanzka....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 16:37 Muž honzaprouza77 [18]
o el. magnetickém ventilu vím, ale je dost drahý, a kdybych uzavřel kvasící petláhev, tak by mě v noci asi čekalo nemilé překvapení :) nevíte o tom regulačním ventilu
?
Jinak moc děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 16:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
lze pouzit nekolik flasek mensiho objemu, ktery menis postupne

na vypinani lze pouzit el.mag ventil, lze vytvorit nejaky zasobnik, ale pokud pouzijes normalni kvasnice tak ve vlhkym prostredi se ti zacne tvorit sirovodik... pokud se bublaji ovocne stavy je ta situace lepsi

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 16:28 Muž honzaprouza77 [18]
Tamten odkaz blbne, tento by měl jít: pmdd.mrp-cz.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2012 16:25 Muž honzaprouza77 [18]
Dobrý den, jelikož nemám na tlakovou láhev CO2 s jehlovým ventilem a elektromagnetickým ventilem, tak bublám z kvasnic (mimochodem zdá se mi to zbytečné na 54l akva)
Chtěl bych začít hnojit EI a zvíšit světlo(teď 15w, poté 30w) s tím souvisí přidat CO2, ale jelikož bublám z kvasnic, tak mám 1.týden dostatek CO2 a 2. týden málo, tak jsem se rozhodl pořídit si lepší difůzor, než je vzduch, kamínek. (výroba z hrdla láhve a lipového dřívka), ale to potom bude bublin tolik, že bych přes noc udusil ryby, a proto by se přes noc muselo CO2 "vipínat", ale nechce se mi vytahovat každý večer kamínek a ráno dávat zpět, zvlášť kdybych jel pryč, a také prtoto, že jsem zapomětlivej
Nejprve bych se chtěl zeptat, jestli znáte Nějakou metodu, aby to šlo nastavit, aby se to vypínalo "nějak" samo. S tím, že nějaká tato metoda existuje nepočítám, aproto mě napadlo zkusit toto: pmdd.mrp/… , ale nevím, co to je za regulátor tlaku a kde ho sehnat, mohl by mi někdo prosím poradit? Na noc by stačilo jen odšroubovat a ráno zase zašroubovat, a kdybych odjel, tak bych to nastavil na tak málo, aby to rostlinám jakž takž stačilo, ale v noci neudusilo ryby. Moc děkuji za přečtení této "slohovky" a za odpověď
ps:Jde mi hlavně o ten regulátor :)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 16:33 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: vs001
vs001 napsal: Píšete, že jste zpětný ventil přilepil sekundovým lepidlem. Neodlepí se sekundové lepidlo ve vodě? A tou páskou jste stáhnul co?

Sekundového lepidla sa netreba báť, po zaschnutí sa stáva netoxickým, čiže zaschne, spoj ešte opláchneme pod tečúcou vodou a môže ísť do akvária. Silikon na plaste nedrží, to už vedia aj malé deti a sekundové drží už niekoľko rokov, tri určite. Páska je na prisavku-gumičku ktorou upevníme, pritlačením na sklo samotný difúzor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 13:54 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: Moucha
To asi jo, s tím počítám, ale to není pod vodou. Tam bych se toho vteřiňáku bál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 13:46 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: karelchess
ja mam hadicky k pocitadlu bublin prilepeny tim nejlevnejsim vterinakem a drzi to uz asi dva roky.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 13:23 Muž karelchess [45] Re: Moucha
Ten spoj by se dal opatlat průhledným silikonem, tak budete mít pevnost sekunďáku a voděodolnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 13:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: vs001
vetsina vterinaku opravdu povoli ve vlhku.... navic muze zpusobit i otravu... i takove se tu objevily zkusenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 12:58 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: milan666
Píšete, že jste zpětný ventil přilepil sekundovým lepidlem. Neodlepí se sekundové lepidlo ve vodě? A tou páskou jste stáhnul co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:04 Muž honzaprouza77 [18]
také bych si raději vyrobyl ten difůzor, protože bych měl alespoň zábavu, dík za typy, asi půjdu na dříví :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 18:01 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: honzaprouza77
honzaprouza77 napsal: a ještě, myslíš, že bude rozdíl když koupím lipové dřívko a nasadím na něj hadičku(z akvaristiky, nebo když si vyrobím ten difuzor podle toho návodu, co bude lepší, logicky mi vychází, že není rozdíl, že pánovi se nechtělo kupovat dřívko za 20Kč a že si to vyrobyl.
Vždy dávam na svoje pracovité ruky a svoj um. Lipové drievko len na hadičke nemá dlhú životnosť rovnako ako cigaretový filter, to vyhovuje málo zručným a pohodlným.Naviac cigaretový filter treba často meniť.
Ten difúzor na tom videu mi slúži do dnes ;-)
Určite je zase lepší cig. filter ako pobabraný difúzor. To drievko je potrebné vybrúsiť do kónusa a tak nabiť do hrdielka pet-ky, čím ťažšie ide, tým je záruka menších bubliniek a dlhej životnosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2012 15:01 Muž honzaprouza77 [18]
to ten filtr nacpete přímo do hadičky a po čase měníte? já se bojím, že by se rozpustil a pouštěl škodlivý látky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2012 08:54 Muž cusbus [37] - Tetry
Před lipovým dřívkem bych dal přednost cigaretového filtru. Dřívko dělá sice super drobné bubliny, ale časem si bublinky najdou nějakou zkratku a dělá to pak řetízek velkých bublin bez většího užitku. Oproti tomu balíček 120 kusů filtrů stojí kolem 35 Kč (méně než 0,30 Kč za jeden - používám momentálně filtry Mascotte Slim 6 mm). Nejdříve jsem měl problém s rychlým ucpáváním, ale to jsem používal nějaké super slimky. Teď je to O.K.
P.S. Děkuji tímto opožděně Mouchovi za dobré rady z listopadu. Bylo to asi moc úzkými filtry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 20:03 Muž honzaprouza77 [18]
o to nejde, jenže jsem moc horlivý, chci se vyrovnta tátovi, a nemám se zatím čeho moc kochat. Jinak vím, ale chtěl bych mít všechno ok, jako profík. Opravdu mě to baví. Jsem schopen přijít ze školy, neslíct se a se zimním kožichem sedět vedle topení na zemi a hodinu čučet do akva. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2012 19:59 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
Heleď, začínáš. Nekomplikuj si to. Prostě jen sviť a kochej se a postupně se uč. Pěkně zarostlé akvárium se dá udělat i s takhle tvrdou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:58 Muž honzaprouza77 [18]
a ještě, myslíš, že bude rozdíl když koupím lipové dřívko a nasadím na něj hadičku(z akvaristiky, nebo když si vyrobím ten difuzor podle toho návodu, co bude lepší, logicky mi vychází, že není rozdíl, že pánovi se nechtělo kupovat dřívko za 20Kč a že si to vyrobyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:57 Muž honzaprouza77 [18]
to už jsem četl, dík jo je tvrdá jak svin, dávám rašelinej výluh, co2 a pořád mám kh 18-20 a ph kolem 7.5, gh asi tak střední, neuhličitanová tvrdost není tak vysoká. Ale vysvětlil by jsi mi co to znamená, co používáš ty, až tak sběhlý nejsem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
celkem sikovny reseni www.rostlinna-akvaria.cz/…

stejne se po nejaky dobe "zanese" a prestane plnit svou funkci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzaprouza77
no rychnovska voda je tvrdsi, vim vyssi alkalita a vyssi pH tim muzes vic bublat co2.....

jinak osobne vyuzivam hydrostaticky zasobnik, ale ma jednu nevyhodu, vlivem vlhkeho prostredi dochazi pri skladovani plynu z kvasaku ke vzniku sirovodiku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:50 Muž honzaprouza77 [18]
ok, zítra se ho pokusím sehnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 19:49 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: JuraH.
je lepsi pouzivat lipove drevo je vyzkouseny, ma vhodnou strukturu....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2012 16:15 Muž honzaprouza77 [18]
díky, že reagujete 2x :), rostlin bude značně více(už je) než na fotkách a světlo již také řeším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2012 16:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzaprouza77
Na takovéto akváriu stačí dát vzduchovací kamínek. Víc bych se tím netrápil. Zvlášť né ve vašem akvárku. Při 15Wna 54 W na tak málo rostlin není moc CO2 potřeba.
Jinak se samozřejmě různé ventily apod. na PETku dají dodělat (např. z ventilku od duše).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=1801