Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 08:23 Muž JeeL [1] Re: BranoN
Myslím, že v tomto prípade je lepšie nepoužiť CO2 vôbec, ako len na 2 dni v týždni. Rastlinám to veľmi nepomôže (ako spomínal Sid, tak majú problém potom prepnúť) a nahráva to do karát riase. Taktiež sa s tým len stále rozšteluje chemizmus vody (PH). Radšej by som to nechal bežať nonstop - nejak to rozumne priškrtiť, aby to vydržalo dlhodobo čo možno najrovnomernejšie bublať. Pri kvasniciach je to trochu problematickejšie, lebo tá reakcia je zo začiatku dosť prudká a časom slabne, takže zo začiatku to treba priškrtiť viac a časom povoliť. Ja osobne by som nebublal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 07:13 Muž BranoN [1] - Tetry – Pls. rada -CO2 len obcas
Prosim poradit, pouzivat drozdie a 5dni do tyzdna mam CO2 vypnutu (nefuci do AQ), pretoze som prec, zapinam ho(utiahnem uzaver) len na 2dni cez den. Co si myslite, co je lepsie, pouzivat ho takymto sposobom, alebo nepouzivat? dakujem za radu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.02.2009 22:59 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: dajos
Bojlerem to není. Píšete, že jste přestal přidávat CO2 a to je velmi pravděpodobně příčinou. Rostliny nejsou schopné dostatečně rychle se přizpůsobit nové situaci - nedostatku volného CO2. Musí si vytvořit metabolické mechanismy k získávání uhlíku z hydrouhličitanů a to jim trvá poměrně dlouho - dny až týdny. (Některé rostliny to nedokážou v podstatě vůbec...) No a řasy jsou v tomto daleko pružnější - "přepnutí" jim trvá řádově hodiny, některé ani nemusí "přepínat"...
Takže zatím co se vyšší rostliny "trápí", řasy "jedou"! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:28 Muž dajos [10] – odstrašující případ
no nějakou dobu jsem přestal bublat a mám teď v akva uplnou katastrofu..všechny kytky nehorázně trpí..myslím že na to má aji podíl nový bojler protože v tom starém bylo tolik sraček že to ty kvítka muselo pěkně hnojit..a ještě k tomu se mi rozrostly extrémně řasy..anubiasy jsem měl nádherně rozrostlé teď mám jenom kořínky..začal jsem bublat znova uvidíme..jo a zatím mi zdechl každý šnek co jsem do akva hodil..jinak s řasama mi dycky pomohli parmičky černopruhé ale teď už je jich tolik že to nestíhají žrat..tož nevím asi to mám prokleté spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 20:17 Muž Jurasek [137] Re: Metz
Záleží kolik se tam dá kvasnic. Mi začátek reakce trval taky trošku dýl, asi půl dne. Teď to buble už třetí týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 19:51 Metz Re: prisavnik
Aha je jsem vážně pako.Ja to mam napuštěné pul dne.....Kdesi jsem četl že to začne za hodinu tak mi to bylo divne.No du ji dat vedle akva ted to je az nahoru ty "šnory" :-D díky :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 19:48 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: Metz
Mozes hu dat hocikde. Ono to zacne bublat az po 24 hodinach podla teploty vody aku nacapujes ;-) .
Ak to aj tak nebubla tak mas desi netesnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2009 19:32 Metz
A můžu tu flašu dát vedle akva?akva je v poličce a na kryt se to nevleze..mám to o 2 patra vyš a jaksi nebublá.... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 12:49 Muž kristian [80] – Re: ravenlord
Prosím přečti si celé vlákno, nahoře jsem psal že jsem měl dvě škrtítka a vnoci jsem to pomocí Tkusu a druhého škrtítka pouštěl mimo akava!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 12:03 Muž Spycee [9] - Rostliny – drozdi
a jake je lepsi kostkove nebo paskove ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 11:31 Žena červík [4] – Re: ravenlord
Ano...kvasnice jsou droždí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 11:26 Muž Spycee [9] - Rostliny – co2
ty kvasnice jsou droždí ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 07:18 Muž Spycee [9] - Rostliny
Cituji : "05.02.09 23:01:58 0 kristian® – Re: Aneete
Jak jsem psal bylo to na kolejním akva. Na noc sem to v akva nechával, ale s minimálním výkonem, jak jsem psal jen na prvnich par dnů jsem to přepouštšěl mimo. V noci rostliny totiž spotřebovávají kyslík. Takže při plně puštěném sycení co2 v noci hrozí přiotrávení ryb!! "

ale zas ti to prez noc vybuchne a bude ti to tam smrdit kdyz to kvasi laven tvrdne a tvrdne az ti nakounec vybuchne
:-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 01:02 ؤشححعؤؤهىخ
Vyčisti hasičák a urob to isté do neho ako keby si to robyl do pet flaše..a cez noc ho môžeš uzavrieť a nemáš problém.. návod na CO2 nájdeš vo fore. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:54 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: ustavprochore
Taky nevěřím všemu, co se tu tvrdí. :-D
Nebo tohle:
V noci rostliny totiž spotřebovávají kyslík. Takže při plně puštěném sycení co2 v noci hrozí přiotrávení ryb!
To je taky výrok, jak noha. hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:29 Muž kristian [80] – Re: ustavprochore
cca po 14 dnech jsem musel přidat lžici cukru, a vesele výroba co2 pokračovala dalších 14 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:27 Žena ustavprochore [567] – Re: kristian
Jen tak pro info, jak dlouho taková směs bublá? Přijde mi, že tu trochu cukru musí kvasinky v takovém množství velmi rychle spotřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:21 Muž kristian [80] – Re: Aneete
vzduchovaní nějaké co2 vytěsní. Ale i tak je sycení co2 učinné. Monžná přes den vzduchování trochu omezit a na noc přidat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:18 Aneete – kristian
OK, budu i nadále vytahovat :o) Nijak mi to nevadí, jenom jsem si nebyla jistý, jestli to v kombinaci se vzduchováním není ve finále jedno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 23:01 Muž kristian [80] – Re: Aneete
Jak jsem psal bylo to na kolejním akva. Na noc sem to v akva nechával, ale s minimálním výkonem, jak jsem psal jen na prvnich par dnů jsem to přepouštšěl mimo. V noci rostliny totiž spotřebovávají kyslík. Takže při plně puštěném sycení co2 v noci hrozí přiotrávení ryb!! no
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:55 Aneete – přes noc??
Necháváte CO2 v akva i přes noc?? Mně to bublá přesně tak, jak chci, malinko, drobně... ale na noc ho vytahuju a nevím, jestli to není zbytečné - ještě navíc trochu vzduchuju kvůli okrase, takže to CO2 trošku i vyhání zase ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 22:09 Muž kristian [80] – Re: venca21
Kdyz jsem co2 kvasil na kolejnim akva, tak jsem daval do 2l pet lahve asi 3/4 vody, jedny kvasnice (pozor kvasnice s tesca a podobnych marketu ve tvaru uhledne zabalene krychlicky jsou spatny, chce to klasiky baleny kouse, tam kde prodavaji a kazdej je jinak velkej. Proste podstive cerstve kvasnice, nikoliv ty chemicky doupravene z marketu). A k tomu dve velke lzice cukru. Lahev jsem mel postavenou hned na parapetni desce u okna, jak na to posvitilo slunicko, hned to reagovalo rychleji (vice co2). V noci to bylo celkem pomale. Kdyz to byla cerstva davka, ktera vrela hodne i v noci, jako odstaveni co2 do akva slouzily dve skrtitka jdeno smerem do akva, to se na noc zaskrtilo, a druhe do kaminku ktery byl vedle akva, aby v noci mohlo co2 volne utikat a nerostl tlak.

Hodne zdaru s co2. PS sifonova lahev na bombicky taky neni spatna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:33 Muž venca21 [-1] - Cichlidy
a jak dlouho bublá, já dávám normální kvasnice a bublají tak 12hod
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 21:25 Moušičky – Re: Patris
Já jsem začala s CO2 před týdnem a mohu říct, že mi to prozatím začíná bublat se to musí ještě rozjet, ale na rostlinkách už pozoruji první listy a je too celkem jednoduché vyrobit po domácku. Také v akvárium nemáš tolik řasy a lepší ti pH vody, což pro rybky je dobře. Takže i doporučuji a máš zaručený džungli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:37 Polux – Re: Patris
Ja pouzivam PMDD i Co2 je to na tobe muzes zkouset no ale nehul ho tam moc nebo ti pojdou ryby !!Kup Co2 dlouhodoby test
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:31 Muž Patris [1]
A mám to taky zkusit, bo kdy je to nutný, bo to slouží i jako taková prevence? mě kytky celkem jdou.. si myslim.. ;-) ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:28 Polux – Re: Patris
Kvasnice + cukr + voda - zacne to kvasit a vznika Co2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:24 Muž Patris [1]
Tak na rostliny aby rostly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:23 Muž Patris [1]
Kdybych to věděl tak se neptám...!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:22 R Muž Silent [5949] – Re: Patris
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:22 Polux – Re: Patris
To je vtip nebo o tom nic opravdu nevis ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:20 Muž Patris [1]
K čemu slouží ty kvasnice? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 18:10 Polux – Re: ravenlord
Urcite kvasnice praskove ja osobne jsem snima spokojen :) Nebo bombu :-)Mas dost osvetleni ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 17:59 Muž Spycee [9] - Rostliny – rostliny
ne nic odumiraji jsou hnede neudrzi se na rostlinec 5 listu... no proste des a taky bez substratu a bez rastrihovani korinku pri zasazovani kytky do akvarka :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 17:10 Muž DrSova [28] - Rostliny
Pro mírné bublání jsem pouzival tak zhruba 20 lžic cukru a ždibet kvasnic.Bublávalo to klidne i mesic a jen par bublinek. Proč chcete bublinkovat?Jake mate rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   05.02.2009 16:54 Muž meroň [18] - Rostliny
řekl bych že lepší jsou práškové, protože se mnohem lépe skladujou, kdežto droždí časem napadne plísneň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:52 Žena Imii [45] – Re: ravenlord
Je to nastejno (podle mě). Používala jsem oboje. Jenom u těch v prášku to začíná rychleji kvasit. U těch klasických to chvíli trvá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:48 Muž Spycee [9] - Rostliny – ale....
newím jaké je lepsí..... :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:43 Muž jajaapaja [174] – Re: ravenlord
V potravinách někdo používá práškové to většina.Ale dejí se použit i normální kvasnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2009 16:42 Muž Spycee [9] - Rostliny – Pomoc !!! co2 + kavsnice
Prosím pomocte mi nevím jaké kvasnice si mám sehnat koupit a kde (na výrobu co2)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 20:12 Muž filipsi [1295] Re: Pavel
Vicemene od oka. cca 200g cukr krupice + cca 3g susenych kvasnic do cca 1l vody.
Ted ale nijak, jen kdyz jsem to zkousel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2009 13:31 Pavel
Zdárek,
v jakém poměru mícháte cukr s kvasnicemi. Díky za info

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 21:03 Muž Sprachys [48]
jinak je to podle tohodle navodu (davkovani)
www.chickoaqua.estranky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 20:13 Muž Sprachys [48]
bohuzel foto nemam, ale zasobnik je ponoreny za zadni prepazkou v akvariu a hladina v zasobniku je porad niz, nez hladina vody v akvariu.. je pravda, ze se sam take divim, ze to uz tak dlouho drzi... vetsinou jsem po 3-4 tydnech michal novou smes, ale ted jsem zkousel jak to dlouho vydrzi... smes s burcakem mam u steny vedle okna, kde je celkem nizka teplota... pocitam tak 18-20°C.. jaky jiny plyn myslite ze by tam mohl byt?...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:29 Romiš – Re: Eff
...pak bych tento "vzduch" rozhodně nenazýval CO2.
Právě o tom vzduchu jsem psal. :)
Jenže já raději "nasměrovávám", než "vodím za ruku". ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2009 19:20 Muž Johan [4945] - Rostliny
Moje směsi "burčáku" bublaj přes šest týdnů. A to dávám asi 150g cukru, hodně pod 1 mm sušených kvasnic a 600 ml vody, kterou po 4 týdnech doplním na přibližně 1200ml (všechno odhad). Určitě to nebublá tak moc jako vám, ale vyhovuje mi to.=)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:14 Muž Eff [417] - Rostliny
Sprachys napsal: ... posledni roztok jsem michal 19.11.2008 a porad drzi dostatecny tlak do zasobniku....

a ono je opravdu možno vidět bubliny, nebo konec hadičky leží nad hladinou v zásobníku ve kterém je jakýsi plyn? Pokud je to ta druhá možnost, pak bych tento "vzduch" rozhodně nenazýval CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.01.2009 19:12 Romiš – Re: Eff
Dobrá - dávám takové směsi 5 dní. :) Pak už to jenom dodělává... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2009 19:11 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: Romiš
No neřekl bych že rovná lžička dá více než 5ml.
Lžička = kávová
Lžíce = polévková
Na 112 litrů bych ale dával 2 ml.

Ovšem CO2 aby dva měsíce bublalo, to mi jde hlava kolem. Čtyřem týdnům při nízké teplotě a malém množství kvasnic bych dokázal uvěřit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.01.2009 19:05 Romiš – Re: Sprachys
...davam 1 litr vody, 200g cukru a rovnou lzicku susenych kvasnic...
Lžičku sušených kvasnic?! coze Pro akva 112 l?! coze To musí být "prda"... :-D
Takové množství kvasnic spotřebuje 200g cukru odhadem do 3 dní.
Pokud by měl někdo pochyby, může si vaši "recepturu" ověřit. Jen bych při tom nedoporučoval CO2 vyvést do akva, ale mimo - otrava CO2 je v podstatě jistá.
(Podmínkou ovšem je, že vámi použité kvasnice jsou živé! :-))
...posledni roztok jsem michal 19.11.2008 a porad drzi dostatecny tlak do zasobniku...
Tomu nemohu uvěřit, i kdybych chtěl. ;-)
Co znamená ve vašem pojetí, že "porad drzi dostatecny tlak do zasobniku"?
Jste si jistý, že to, co je v zásobníku, je skutečně CO2? :-)
EDIT: Jak velké máte doma lžičky? (V mililitrech.)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=2551