Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 22:15 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: patamatix
A to je? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 22:14 Muž patamatix [408] Re: Aforte
Jasný,přesně tolik kolik potřebuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 22:10 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: patamatix
Taky záleží na tom, kolik toho CO2 z té flašky dostanete. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 22:07 Muž patamatix [408]
Mám 2l lahev do toho 300g cukr vrchovatá lžíce sušených kvasnic,1,5 l vody a jede to bez mála měsíc. A ne třeba žádný speciální udělátka a provozuji to již několik měsíců bez jediné opravy. Jak říká Monty radši koupím žrádlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 22:00 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: zervan
Já mám 2l s kvasnicovým "nápojem" a 1,5l čistící.
Rozjelo se to asi za 4hodiny. To až potom, co jsem přišel na díru mezi hadičkami. Rozdíl tam bude, ale markantní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 21:58 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MonterMonty
No to je fakt :) Ale ako veľká má byť tá čistiaca fľaša? Zrejme čím väčšia, tým viac odpadu vstrebe, ale zároveň aj viac CO2, teda dlhšie bude trvať, kým niečo pustí. Asi netreba veľkú 2 l? Nejaká pollitrovka stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 21:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zervan
No a co tak měnit vodu i náplně před zhasnutím světel večer ? v noci nepotřebuješ doplnovat CO2 a když při výměně náplně ve flašce necháš deci staré náplně rozjede se to rychleji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 21:48 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MonterMonty
Vďaka za informácie! Pokiaľ sa však tá voda v čistiacej fľaši musí meniť pri každej výmene náplne, tak to potom spôsobí výpadok dodávky (keď používam 2 kvasné fľaše) alebo predĺženie výpadku (ak je 1 kvasná fľaša). Pomôcť by mohlo, keby v čistiacej fľaši nebola čistá voda, ale sódovka.

V súčastnosti mám 2 fľaše, na každej je spätný ventil a za nimi sa spoja rozdvojkou do 1 hadičky. Teda keď mením staršiu náplň, nijako to neovplyvní, nepreruší dodávku. Ak by som chcel tento stav zachovať, musel by som medzi každú kvasnú fľašu a jej spätný ventil pridať čistiacu fľašu. Možno to skúsim, ale to už by som mal 4 fľaše dokopy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 21:48 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Štefan
Štefan napsal: není zač ;-), něco je z mé hlavy (na podobu testeru jsem náležitě pyšný :) ), něco kolektivní práce a něco se jako nápad okoukalo a dopilovalo u nás. Tak ať se ti dílo daří a kdybych třeba mohl z něčím pak poradit, dej vědět :-)
Tááák, aspoň viem, kto sa chváli mojím perím ano
www.akva.sk/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
Dnes už fungujem pod iným (týmto nickom)
Nepatentoval som si to, lebo by sa mi asi každý vysmial, no potreboval som aspoň toto napísať ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 20:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Štefan
Jasan , jestli se do toho pustím , nafotím výsledek X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 20:06 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: MonterMonty
není zač ;-), něco je z mé hlavy (na podobu testeru jsem náležitě pyšný :) ), něco kolektivní práce a něco se jako nápad okoukalo a dopilovalo u nás. Tak ať se ti dílo daří a kdybych třeba mohl z něčím pak poradit, dej vědět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:57 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Štefan
Štefane , díky , nápad je to určitě dobrej , nevím jestli Tvůj , pač už jsem to tady někde už viděl , pokud o tom budu uvažovat , určitě si to postavím sám , pač mě to baví , nejsem akvarista kterej nakoupí vše ověřené za dlouhé peníze a pak jen pozoruje jak to šlape(nešlape), mě prostě baví se s tím vším patlat a vymejšlet (vylepšovat a nebo to taky zbabrat) :) pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.06.2014 19:54 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: MonterMonty
Taky jsem měl jen tu s kvašením a tím to haslo. Teď jsem přidal i tu čistící. Určitě to to CO2 pročistí. Navíc to slouží jako počítadlo bublin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:52 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zervan
Druhá flaška mi slouží částečně jako zásobník plynu,díky zpětnému ventilu mezi flaškami, když třeba měním náplně, "čistící" lahev je naplněná jen do půlky , plyn je z první brčkem posílanej až na dno čistící, takže bubliny aspon částečně projdou vodou a snad se i krapet pročistí , počítadlo bublin už jsem zmínil a v neposlední řadě , když se něco v zásobní lahvi potento, a směs vybublá , tak to vlítne do té čistící lahve a ne rovnou do akvárka , jako tomu určitě bez ní nastane. na začátku jsem jel rovnou z jedné flašky do akva a mám pocit že tam taky nebylo něco v pořádku, dělaly se mi zákaly a nálevník , těžko říct jestli to bylo kvůi tomu , ale ted už to nepozoruji
edit : ano v té druhé flašce je jen obyčejná čistá voda z kohoutku , měním ji při každé výměně náplní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 19:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: MonterMonty
MonterMonty napsal: ... a nemá to právě tu další čistící láhev bez které bych to zas neprovozoval já O čo ide v tej čistiacej fľaši, čo je jej náplň? Len obyčajná voda? (je vhodná mäkká / destilovaná, či tvrdá?) Alebo rovno nejaká sóda? A v čom to konkrétne pomôže? Z burčiaku totiž idú aj rôzne alkoholické a kvasné výpary a mám podozrenie, že mi robia problém v akváriu, chcel by som len čisté CO2, ale môže tomu pomôcť čistiaca fľaša?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:35 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: MonterMonty
pět setů není potřeba, dá se navrhnout individuální řešení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:30 Muž RadekH1 [129] Re: MonterMonty
Jasně, to chápu. Já sem akvarista s jedním akváriem. Takže beru to z mého pohledu. 3000 bych za to taky nedal, to bych radši koupil bombu. Ale chtěl jsem poukázat na to, že jsou lidi, kteří za to 400 dají a neřeší to, z toho důvodu co jsem popsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2014 19:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: RadekH1
vzhledem k tomu že bublám do čtyř akvárek, do jednoho ze dvou lahví - to bych musel koupit pět setů , a nemá to právě tu další čistící láhev bez které bych to zas neprovozoval já , tak by se u mě cena místo mnou investovaných ani ne dvou stovek ,vyšplahala ke třem tisícům a ještě bych musel předělávat , takže mi to zas tak úžasné pánové nepříjde , za tři tácy mám led osvětlení na dvě akvárka stydim ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:06 Muž RadekH1 [129] Re: MonterMonty
Na druhou stranu, zase jsou lidi, kterým dát 400 korun nepřijde zas tak moc. Za něco, co aspoň nějak vypadá a projde to doma (jako že je to koupený z E shopu a mělo by to snad něco vydržet) než poslouchat řeči, že tu rozebírám zapalovač a patlám se vteřinovým lepidlem a všude z toho bordel a nevím zda to bude fungovat. To si to radši za 400 koupim a čas ušetřený výrobou něčeho, čemu bych ani já sám nevěřil strávím u bazénu a na sluníčko pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:01 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: RadekH1
info pošlu do zprávy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 18:57 Muž RadekH1 [129] Re: Štefan
Jen by mě zajímalo, proč na titulní straně je cena setu uvedena Za pouhých 384Kč + 69Kč poštovné a balné! a když kliknu na objednat akční set, cena je hned 535,00 Kč Tak někde je něco špatně. Kdyby to bylo za ty prachy co je na titulní straně tak sem si to objednal.
Jste kompetentní mi to vysvětlit???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 18:48 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: MonterMonty
já se nezlobím :) proč? Je to věcná diskuse. Vědu z toho nedělám, jen mám rád věci které když se dělají, tak mají i nějakou úroveň a pokud možno tak co nejdéle fungují bez zbytečných zásahů. Jsem prostě jen v tomto dost puntičkář a věci dělat do detailu mě baví. A reklamu si také už dnes dělat nemusím. Dnes už ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.06.2014 18:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Štefan
Štefane, nezlob se na mě ale děláš z toho zbytečně velkou vědu nebo spíš reklamu tomu tvému setu , hadičku která je měkká lepit rovnou do víčka je blbost ,pač hadička je měkká , takže do víčka stačí zezhora nalepit spojku ,a na ní navlíct teprve hadičku , drží mi to už osm měsíců bez jediného problému,akorát se jednou za měsíc ustřihne ten 1cm co je navlíklej , protože se tlakem hadička roztahuje , jako počítadlo slouží druhá -tzv čistící lahev , do které CO probublává přez vodu, žádné ventily ani regulátory jsem nikdy nepoužíval a vše jede bez problémů , zakoupil jsem jeden permanentní test abych zjistil jaké poměry surovin dávat a jak často měnit náplně aby bylo potřebné množství v určité litráži , ted už to dělám poslepu ahoj
PS: za ušetřené víc jak čtyři stovky mám žrádlo na půl roku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 18:26 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
to je další pohled na věc, pokud si vzpomínám dobře , první kvasnicovač jsem poskládal z toho co jsem doma našel - tři spojky na hadičky ,kousky hadiček , zpětný ventil , jako dufuzor kus dřívka a vteřinové lepidlo , náklady 0-0 prd , a funguje dodnes , takže to jde i do 50ti korun pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 18:22 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: patamatix
s tím, že to funguje stejně bych moc nesouhlasil. Zapomenu na estetiku a zaměřím se pouze na funkčnost. Víčko láhve vyřešíš tím, že hadičku napereš dírkou dovnitř a přelepíš sekunďákem. Ale patláš si ruce lepidlem, pokud to uděláš poctivě, máš určitou jistotu, že to nějakou dobu vydrží, bohužel, ne moc dlouho, protože lepidlo praská při každodenní manipulaci. Víčko za 35Kč toto naprosto odstraňuje a hlavně těsní. Pojistní ventil musíš také řešit podobně, takže vteřiňák a zase problém jako s víčkem. Vyprdnout se na pojistní ventil se může sakra vymstít. Je fakt, že počítadlo bublin se do jisté míry dá vypustit, pokud máš permanentní tester a naučíš se odhadnout množství podle množství bublinek které jdou z difuzoru. Ale je k tomu zase potřeba určitá regulace tlaku. Jehlový ventil ze zapalovače je sice za pár kopejek, ale kdo ho používal ví o tom své. Komerční ventily zase něco stojí. Atd atd. Prostě vše má své pro i proti a asi nejlépe to vyjádřil zákazník, který k tomu napsal tohle " proč vymýšlet svoje věci, když to koupím za pár kaček" celé znění jeho komentáře zde: rybicky.net/vyrobky/2325-kompletni-set-co2-kvasnicovy-system
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 18:12 Muž DrChila [243] Re: patamatix
Technicky vzato nejde ani o hezkost... stejně to je schovaný díky své hezkosti za skříní ve skříny takže vzhlede není třeba řešit stejně tak jako u bomby stejně je schovaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 17:36 Muž patamatix [408]
No je to hezké,ale pokud nejdu přímo do lahve a vše co k tomu patří,tak obyčejná petka s pár hadičkami funguje stejně a nestojí to pomalu nic,akorát to nevypadá tak hezky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 15:55 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: MonterMonty
Tak to je běžná praxe, o tom není pochyb. Nicméně za tyhle peníze to doma nepostavíš a ne každý má tu možnost (zručnost). Takže pokud někdo chce s CO2 začít a nechce do toho hned investovat velké peníze, je to dobrá alternativa. Zvlášť, když pak případný přechod na tlakovou láhev znamená jen vývod z redukčáku napíchnou do škrtícího ventilu a jede se dál potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 15:44 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Štefan
tak pokud si budeš stavět celej kvasničák , mít třeba dvě zásobní lahve , nebo více akvárek , určitě si každej dokáže vyguglit prodejce ve svém okolí , aby na tom poštovném ušetřil X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 15:27 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: MonterMonty
jistě a nezapomeň si přičíst 100Kč poštovné k tomu a to máme jen téčko + regulátor. Co dál? ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 15:21 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Štefan
První odkaz co na mě vypadl , spojky vyjdou o polovinu levněji než je nabízí system a-113 www.konekt-hadice.cz/… ,
určitě by se našel prodejce ještě o pár kaček levnější
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 14:59 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: Moucha
Aha, tak to jsem nepostřehl, koukal jsem na to na tabletu, takže asi tak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 14:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Štefan
akorád že dr. cihla dal odkaz na soupravy pro vyrobu co2 chemickou cestou (soda a kyselina citronova)... je tam i video jak to zprovoznit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 13:50 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Štefan
A k čemu tohle všechno je? U bomby je to jasná věc, ale u tohoto? stydim no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 13:46 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: DrChila
Dovolím si přidat jednu českou alternativu za rozumnější cenu ;-) www.okfoto.biz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 13:31 amrtin Re: DrChila
Zajímavý,hezký,ale drahý-to už se blíží části celého cočka z bomby... :-| hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 12:54 Muž DrChila [243]
www.ebay.com/…

www.ebay.com/…

docela vychytávky pro kvasnicovače :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:22 Muž patamatix [408] Re: matus13
Dávám vrchovatou lzicku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:12 matus13 Re: patamatix
budem to muset aj ja vazit a tych kvasnic daval kopcom lizicku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:08 Muž patamatix [408] Re: matus13
Já jsem se ze začátku řídil permanentním testem a na noc jsem co2 pouštěl mimo akva,po pár dnech hlídání jsem jel i přes noc. teď už ani neměřím,ale vždy to vážím na gramy,abych měl pokaždé naprosto stejnou recepturu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:04 matus13
teraz som meral hodnoty a PH mam medzi 6.5-7 a KH 8-9 podla tillmanovej tabulky mam vela co2 ale perma test je tak akurat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 17:04 Muž patamatix [408] Re: matus13
Tak ze začátku cca jedna bublina za sekundu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 16:49 matus13 Re: patamatix
a kolko mas cca bublin za minutu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 16:49 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: patamatix
Možná u vás, ale neplatí to paušálně. Lžička sušených kvasnic (cca 6g?) je poměrně hodně. Pro akvária s nízkou alkalitou to může být o průšvih. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 16:42 Muž patamatix [408] Re: matus13
Já dávám na stejné akva 1 lžícku sušených kvasnic,300g cukru a 1,5 l a vždy bez problému. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 16:25 matus13 Re: Sid
no asi hej :-D snad to krevetkam nebude vadit,popripade vecer zas vymenit trochu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 16:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: matus13
V tom to asi bude. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 16:17 matus13 Re: Sid
ja ani neviem kolko som dal teraz :-D vzdy to miesam od oka nasypem curok,kvasnice,zalejem vodou zatrepem a hotovo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 16:07 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: matus13
Teď máte hafo možností, jak postupovat dál, příště raději méně kvasnic. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2014 15:41 matus13 Re: Sid
pustil som to rano a teraz je farba v perma teste zelenozlta mal som zapnute aj vzduchovanie ale bojim sa ze do vecera uz bude permatest zlty

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=451