Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 32 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:41 jamajcan Re: 150koni
7g na litr je né moc,ale příliš moc!Zbytečně rychlé a bouřlivé kvašení a to my nepotřebujeme.Ty 2g na 2 litry se jeví jako optimální :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2012 11:38 Muž 150koni [653] Re: rakvisti
takové věci normálně nepoužívám takže nevím stydim .... no ale budu si to odteď pamatovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Vinné kvasnice jsou v každé běžné drogerii a nebo se dají objednat na netu v potřebách pro vinaře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2012 11:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Je. Stejně jako jamajcan dávám do 2 litrové láhve 2 g kvasnic, 400 g cukru, 200 g rýže, (pak nějaké koření kvůli chuti - špetku zázvoru, tymiánu a muškátového oříšku, lžičku skořice, asi 8 hřebíčků, 3 kuličky nového koření, šťávu z půlky citronu) a zaliju to skoro po vrch láhve nechám asi 2 cm pod tím, kde to přechází do hrdla. Při tomhle poměru mi to ještě nikdy nepřeteklo do pojišťovací láhve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:35 Rakvista Re: 150koni
Do normální drogerie. smich V obchoďáku jsem je neviděl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:34 Muž 150koni [653] Re: rakvisti
Ty vinné kvasnice se dají koupit klasicky v potravinách, nebo musím do nějaké speciálky ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2012 11:32 Muž 150koni [653]
takže zkusím přidat tu rýži :-) a zvětšit objem ještě o jeden litr. Jen tak pro zajímavost .... není těch 7gr droždí moc na tak malé množství cukru ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2012 11:32 Rakvista Re: 150koni
Zkus vinné kvasnice jsou hluboko prokvášející a podle výrobce vydrží kvasit 6týdnů náklady 8Kč za pytlíček 0,6g na 10L náplně,dávám do 2L 2x či jednou podle toho odkud ty kvasnice mám,jelikož je ovlivňuje způsob skladování+stáří.Ale to je u každých kvasnic.Kvasí rovnoměrně po celou dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:26 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
No,já už mám asi měsíc jeden takový řízený set doma... ale furt bublu burčákem, bo nejsem schopen ten řízený set smontovat a přinutit fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:24 Muž 150koni [653]
Včera jsem udělal burčák ze 7gr sušeného droždí + 170gr cukru + litr vody. Minulý burčák jsem dělal z nesušených dle jiného návodu ale po týdnu už to prt bublalo. Teda bublalo ale už né intenzitou pro můj objem nádrže. Potřebuji poměrně rovnoměrnou intenzitu pro 270 litrové akva a co nejdelší dobu. Těch návodů, kolik čeho dát je mnoho ale nikdo nenapíše výdrž hned k tomu návodu. Následné pročítání diskuzí aby se člověk něčeho dopátral, třeba té životnosti je zdlouhavé a většinou není k věci, takže to po chvíli hledání odradí, protože se stejně nic nedozví :-D .

Časem asi stejně přejdu na řízený set ale za poslední měsíc jsem do toho narval neskutečný balík peněz :-| a musím hodit brzdu s výdajema hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.07.2012 11:14 jamajcan Re: malyLibor
Tak,tak.S těmi cukry jsi to řekl přesně :-) Začnu taky dávat rýži,at z toho něco mám :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:08 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jamajcan
Stejné množství kvasnic i cukru dávám i já, a k tomu ještě 200g rýže... možná to nemá vliv, ale jak jsem říkal, dělám to hlavně proto, aby bylo dobré saké... proto tam taky dávám spoustu různého koření :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:08 Rakvista Re: 150koni
Podle toho jaké kvasnice používáš.Obecně vzato bys mohl životnost prodloužit tím že tam dáš něco co dobře,ale pomalu kvasí(brambory,rýže"vařená",jablko,hrušky,třešně atd.)To poskytne kvasnicím dostatek potravy.Teď zkouším šlupky od brambor jinak mi to kvasí cca 10týdnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:05 jamajcan Re: 150koni
Nevím,jaké množství kvasnic používáte při zakládání burčáku,ale já používám na 2L lahev zhruba 2g sušených kvasnic a 400g cukru.Takto připravený bublá i 3 týdny.K prodloužení doby bublání se muže také přidat živná sůl pro kvasinky.At to bublá! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 11:05 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 150koni
Já to prodloužil tím, že dávám s cukrem ještě rýži. Nejdřív se kvasí jednoduché cukry a štěpí složité v rýži, pak kvasí ty jednoduché vzniklé štěpením složitých cukrů v rýži.... a pak je z toho i dobrý produkt :-) Mám takový dojem, že přidáním cukru bys jen povzbudil bublání, ale neprodloužil ho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2012 10:58 Muž 150koni [653] – Lze prodloužit životnost ?
Jak prodloužit životnost náplně z kvasnic ? Lze prodloužit životnost nálevu a tím délku kvašení větším obsahem cukru ? Nejedná se mi o množství momentální produkce. díky :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   06.06.2012 21:06 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: deCORF.OBRAEN
Abyste se nepotentovali s off topic. Prostě stejně, jako člověk přechází z kvasnic na bombu, tak občas přejde řeč i na něco jiného než kvasnice.
Ale abych nebyl off topic, tak tedy saké mi krásně bublá, pH se udržuje kolem 6,9 a já se těším, až přestane bublat a já si pochutnám na výsledném produktu.
A přestože jsem si objednal CO2 set, tak kvasit saké budu dál. Když už jsem se tak nadřel s výrobou a těsněním lahví, tak by byla blbost s tím skončit Akvárek, kam bublat, mám dost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 21:59 Martin71 – Re: malyLibor
Zřejmě jiný přístup. Poláků je víc, větší trh. Větší konkurence. Zde stačí nabídnout reklamní tričko které si samozřejmě zaplatíte a uděláte navíc podniku ještě reklamu. Forum vám ještě zatleská. hop hop ahoj Líbí se mě vaše názory!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 17:45 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
taky jsem si objednával od nich zboží bylo to rychle a levně a spokojeně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2012 17:18 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Moucha
Ten článek znám. A znám i toho prodejce. Tedy, znám ho jen přes net obchod. Už jsem od něj leccos kupoval ke své naprosté spokojenosti. Výborná komunikace, přijatelné ceny, vždy velice solidní jednání a vždy dodal naprosto přesně to, co slíbil. Proto mne ten článek tady hodně zarazil... ale stát se může, i nejlepší firma občas prodá šlendrián. Podstatné pro mne je, jak na to dotyčná firma reaguje. Nejmenovaný slavný český prodejce mi prodal lampičku, jejíž stojánek praskl. Naštěstí jsem měl akva zakryté a tak skončila na skle. Prodejce mi odmítl reklamaci s tím, že mu ji dodavatel neuzná. Než se hádat, oželel jsem tři stovky. Není to moc. Vím však, že v tomto polském obchodě by se mi něco podobného nikdy nestalo. Tedy, ne že by lampička nemohla prasknout, ale bez keců o dodavateli by mi ji vyměnili kus za kus nebo vrátili peníze. Takže se asi nebudeš divit, že mám o dodavateli naprosto jasno a že to nebude nikdo jiný, než právě www.aquario.pl
Pokud kupuji něco, čemu nerozumím, musím věřit tomu, od koho to kupuji. Proto to budu objednávat tady, jen co si ujasním ještě několik podrobností... A to je další věc, která se mi na tomto obchodě líbí - odpoví ti ochotně na všechny dotazy. A to moc obchodů neumí.
Až (pokud) budu set mít, napíšu článek o své spokojenosti či nespokojenosti. Ale jelikož jsem byl zatím vždy spokojen, jsem přesvědčen, že budu spokojen znovu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 12:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: malyLibor
ten kdo vyrabi set to vzdy neumi ke smule zakaznika (nebo umi ve smeru jak lidi napalit)... viz. rybicky.net/clanky/730-polske-co2-sety-ukazkovy-slendrian
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 11:33 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: FranzFritz
Inu, přiznám se, že jsem se nikdy nesháněl po odborném výzkumu na vliv CO2 ani ničehoo jiného. Za 1) proto, že odborní výzkumníci píší řečí, jíž nerozumím, ač tvrdí, že je to čeština. Za 2) proto, že odborní výzkumníci vždy prokáží svým výzkumem to, co potřebují dokázat, většinou podle toho, kdo odborný výzkum financuje. Za 3) proto, že je to podle mne zbytečné. Pokud si vrazím do akvárka hadičku z flašky, ve které vyrábím saké, a unikající CO2 mi sníží hladinu pH o 0,5 z mírně zásadité na mírně kyselou, tak je to přesně to, co potřebuju. Jestli mi rostlinky porostou vlivem CO2 nebo vlivem snížení pH je mi jedno, podstatné pro mne je, že mé rostlinky i rybičky mají rády pH 6,6-7 a to jim díky CO2 mohu zajistit, proto budu bublat dál. A protože jsem od přírody líný a nepříliš manuálně zručný, tak si koupím set, který vyrábí někdo, kdo ho vyrobit umí, abych nemusel stále vyrábět saké.... taky by se pak ze mne mohl stát alkoholik a co potom? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2012 08:30 Rakvista Re: FranzFritz
Takže "komerční" pěstitelé akvarijních rostlin záměrně na informační tabulky dávájí ikonový popis minimálních nároků rostliny v košíčkách a jiných baleních naprosto zbytečně?Ano,akvaristické potřeby jsou mírně dražší než by se dala pořídit jejich alternativa,ale otázka je "Potřebuji značkový CO2 set?Ne,nepotřebuji pokud vím jak zapojit či znám někoho kdo pomůže,poradí."Tudíš je na každém zda si pořídí značkový set ať BIO-kvas či jiný.Obé se dá pořídit za zlomkovou cenu "Značky"
PS:pokud nikoho takového neznám je tu strejda google smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 19:49 Muž Drahoš . [389] - Rostliny
taky podle toho co pěstuješ za rostlinky ale ti náročné mi bez co2 chcíply a jak jsem ho přidal tak prosperovaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 19:45 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: FranzFritz
...nikde jsem nečetl žádný, opravdu kvalitní výzkum používání CO2 v akváriích na růst rostlin...
Otázkou je, jestli se někdo podobným výzkumem vůbec zabýval... :-O :-)
Pokud byste ale chtěl rozptýlit své pochyby o vlivu zvýšené koncentrace CO2 na rostliny, (a mezi "rostliny" patří i ty z našich akvárií ;-)), zkuste si prostudovat publikaci KONCENTRACE CO2 A ROSTLINY, (Lubomír Nátr, nakladatelství ISV, Praha 2000). Prof. Nátr patří ke špičkám v oboru a jeho práce vás určitě nezklame. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 19:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: FranzFritz
ale nikde jsem nečetl žádný, opravdu kvalitní výzkum používání CO2 v akváriích Proč tak striktně. Rychlost růstu na obsahu oxidu uhličtého pH apod. sice není zas tak častým námětem výzkumu (pro svou jednoduchost), ale najde se toho dost. Stačí hledat a číst. scholar.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 19:28 Muž Ad@m [1051] Re: FranzFritz
FranzFritz napsal: CO2 je nádherné téma. Kolikrát mám pocit, že jsem se dostal na stránky fóra mladých chemiků smich Každý dává rady ze svých zkušeností, ale nikde jsem nečetl žádný, opravdu kvalitní výzkum používání CO2 v akváriích na růst rostlin.
Áno, každý s tým má iné skúsenosti a naozaj spoľahlivý výskum asi neexistuje :-D . Ale každé akvárko je iné, sú v ňom iné druhy rastlín, jeden má taký filter, druhý onaký, jeden používá osvetlenie toľko wattové, druhý hentolko... Pri sýtení vody CO2 musí nastúpiť metóda pokus - omyl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 18:59 Muž FranzFritz [207] - Tetry
CO2 je nádherné téma. Kolikrát mám pocit, že jsem se dostal na stránky fóra mladých chemiků smich Každý dává rady ze svých zkušeností, ale nikde jsem nečetl žádný, opravdu kvalitní výzkum používání CO2 v akváriích na růst rostlin. Nějakou tabulku porovnání růstu, ovlivnění kvality vody, něco opravdu seriózního. Kdekdo se tady odvolává na tuzemské nebo zahraniční stránky, osvědčené drbárny. Osobně jsem v akváriu CO2 taky používal, zařízení krásně bublalo, rostlinky měly obsypány listy bublinkami a nádherně rostly, rybičkám to nevadilo, prostě idyla. Super je, že i když už více jako rok žádné zařízení na CO2 nepoužívám, rostlinky stále rostou, úplně stejně, jen na nich nejsou ty krásné bublinky :) Opravdu jsem nezazanamenal žádný rozdíl před, během, ani po používání CO2. Kromě již zmíněného efektu bublinek na rostlinách. Zpočátku jsem měl pocit, že rostou lépe, ale bylo to spíše mé přání. Poslední dobou nabývám pocitu, že všechna ta krásná a drahá zařízení jsem jen dobře promyšleným tahem jak vytáhnout z kapes akvaristů ještě více peněz za věci, které vlastně ani nepotřebují :)
Víte kolik již lidé utratili za podobná zařízení? Super byznys :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 15:20 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: malyLibor
...I když na druhou stranu, nikdy v životě jsem nic neměřil, vše dělal tak nějak citem a musím říct, že krom problémů s chovem krevetek Caridina red cristal a s úhynem čokoládových čichavců nedávno právě díky vysokým dusičnanům jsem nikdy problémy neměl...
Co se osvědčí, (až na nějaké ty drobné výjimky), u toho se má vydržet. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 14:31 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Sid
Přiznám se bez mučení, já mám problém s tím rozpoznat barvy už nad 7,2 pH. Možná i proto jsem měl 14 dní tak stabilní pH. Ale dnes už mi přijde nový elektronický pH metr. Po dobrých zkušenostech s EC metrem jsem si ho objednal, ale teď si říkám, jestli jsem se kapku neunáhlil. K čemupak mi asi bude takový pH metr, když přemýšlím nad setem s controlerem? No, nevím nevím, možná jsem si měl koupit levnější, snadno přenosný model :-)
Jinak co se týká všech možných kolorometrických testů, mám s nimi problém. Nejraději bych bral nějaký počítač z Hvězdných válek nebo tak něco, co by mi zpracovvávalo všechny možné rozbory... Jaké tak ještě mohou existovat elektronické měřiče? Je třeba něco na obsah NO3? I když na druhou stranu, nikdy v životě jsem nic neměřil, vše dělal tak nějak citem a musím říct, že krom problémů s chovem krevetek Caridina red cristal a s úhynem čokoládových čichavců nedávno právě díky vysokým dusičnanům jsem nikdy problémy neměl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 14:14 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sid
světlo nostop, moře egerie, a mekka voda.... to znám, to mě pak přivedlo k co2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 12:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jamajcan
...I když je rozdíl, mít ph 6.2 nebo 6.7... šlo spíš o to, že měřit pH kapkovým testem a tvrdit, že mám stabilní pH dost dobře nejde...
U pH 6,2 a 6,7 by měl člověk s "alespoň průměrným" barvocitem rozdíl poznat. Horší by to mohlo být při hodnotách nad cca 7,6, zvlášť u měkké vody. Což by třeba při ohrožení akva N-látkami mohl být docela problém... :-O
Ale co by to bylo za sycení vody CO2, kdyby mělo být pH někde kolem 8?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 11:24 Rakvista Re: Moucha
Flašky mám za akva jinde není místo,tak aby bylo i potřebné teplo,tam mám taky el.předřadník,filtr a vedené potřebné kabely a kablíky ;-)....to malování jsem nemyslel vážně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 10:28 jamajcan Re: Moucha
To asi bylo pro rakvisti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 10:27 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
no 6 2L flasek od cocacoly se mi vende do krabice od kancelarskych papiru formatu A4 (pudorysne, vyskove je to o trochu vyssi nez ta krabice) coz nejni az tak moc... ale je otazkou kam do davas, jestli do nejaky akva skrinky nebo pod stul.....

a casteji mi vypenila nejaka limonada nez burcak... kdyz clovek pouzije zdravy rozum tak malovat kvuli burcaku nemusi....

ji a to mi pripomina ze si musim sehnat teflonovou snuru a pretesnit vyod z redukcaku, zatim tam mam tesneni z pvc hadice, ale to prej rychle odchazi..... (nedostavame se tahle od kvasnic do jinyho temata???)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:50 jamajcan Re: rakvisti
Plně souhlasím.Sestavuju si ted sadu sám.Klasika,budíky s redučakám pro svařování argonem,ten již námi tolikkrát debatovaný elmag.ventil,jen mám u nás problém sehnat starší 2kg láhev od sněhového hasičáku.5kg by nebyl problém,ale je to docela monstrum,které by mi zabralo strašně místa ve skřínce pod akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:37 Rakvista Re: jamajcan
Další dvě flašky už bych neměl kam nacpat :) ..u první láhve to řešim tak že zavřu ventil a počkám 4-5hod.poté jej otevřu,u druhé láhve takovou možnost zatím nemám.Kvůli místu a údržbě přemýšlím vážně nad klasickým CO2 systémem,přeci jen po správném zapojení to jede hned a údržba je minimální.Nehledě obav abych nemusel malovat smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:36 Muž kortezhugo [983] Re: jamajcan
Asi najpresnejsi kv.test je tento. www.akvaobchod.sk/…
Len cena je pomerne vysoka.A to sa uz viac oplati digital -aj ked ten najlacnejsi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:29 Muž kortezhugo [983] Re: jamajcan
Takto to riesim aj ja -z dvoma. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:15 jamajcan Re: rakvisti
Aby nedocházelo k tomu kolísání bublání,tak to s kvasem řeším tak,že mám přes téčko napojené na dif.dvě lahve,které jsou plněny s rozdílem dvou týdnů.Takže když jedna dobublává,znovu ji naplním,a než se rozjede,stále bublá druhá láhev.A tak pořád dokola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2012 08:09 jamajcan Re: Moucha
Ph meter je nejspolehlivějši.I když o přesnosti některých čínských napodobenin,se taky nesou zvěsti.Test od Aquaru je asi nejpřesnějši,co znám.Zkoušel jsem i Bentest,ale ph test od fy.Dajana,mě vůbec nenadchnul.Test od Rataje neznám,nezkoušel jsem.Každopádně můj názor je ten,že kolorimetrické testy k přesnému určení ph nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 08:01 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: jamajcan
nooooo pokud pouzije vhodny kapkovy test tak ten rozdil mezi 6,2 a 6,7 je docela znat, osobne kdyz si nejsu jist tak si pujcim firemni pH metr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 07:59 Rakvista Re: jamajcan
Z kvasu a difuzor od Blau "17mm"(nově) CO2 přidávám do mrňouse od začátku a do většího už asi tak dva roky.Předtím jako difuzor jsem používal vzduchovací difuzor od "Eheim".U mrňouse mi ty výpadky způsobyli problémy s těsností systému,ale ty jsem včera snad konečně vyřešil.
Apropo jen dodávám že nikdy kvas nenechávám úplně vyšumět,když klesne výkon tak obnovým náplň né úplně novou cca 2/3 obsahu+nová násada kvasinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 07:35 jamajcan Re: Sid
V podstatě ano.I když je rozdíl ,mít ph 6.2,nebo 6.7 :-) šlo spíš o to,že měřit ph kapkovým testem,a tvrdit,že mám stabilní ph dost dobře nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2012 07:17 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jamajcan
...kolísání v řádu 0.5 stupně Ph, což je kolísání dosti značné...
Jak se to vezme. :-)
Z pohledu koncentrace H+ určitě, z pohledu procesů probíhajících v každodenním životě běžného akvária ani ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2012 05:13 jamajcan Re: trnorep
trnorep napsal: Já přidávám COčko pomocí burčáku a i když mám ventil na přerušení dodávky CO2 do akva, tak ho nechávám šumět celou noc. Ph měřím každý den ráno a večer a Ph v pohodě, žádné kolísání se nekoná ;-) nevím,čím měříš,ale předpokládám,že kolorimetrickým testem a pokud ano,ten je jen orientační a méně zkušené oko a leckdy ani více zkušené,při takovém měření,nerozezná ani kolísání v řádu 0.5 stupně Ph,což je kolísání dosti značné.Takže v tom tvrzení o stabilitě Ph,bych byl trošku opatrnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 23:23 Muž trnorep [43] – Burčák
Já přidávám COčko pomocí burčáku a i když mám ventil na přerušení dodávky CO2 do akva, tak ho nechávám šumět celou noc. Ph měřím každý den ráno a večer a Ph v pohodě, žádné kolísání se nekoná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 21:54 Muž Ad@m [1051] Re: malyLibor
No CO2 výrazne pomáha. A preto sa bojím odstaviť ho, aby sa mi príliš nezvýšilo pH. A ani jeho kolísanie by pre rybky nebolo dobré :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 21:47 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Drahoš .
Drahoš . napsal: dej to k popelnici a uvidíš jak to vypije nějaký bezdomovec smich smich smich

Šmarjá..... proč bych to dával k popelnici??? Vždyť základním důvodem, proč pouštím CO2 do akvária je pro mne přeci to, že si chci vyrobit to saké a je mi líto zbůhdarma mrhat oním CO2, o kterém se tady píše, jak je užitečné.... a musím říct, že po pár dnech bublání se mi skutečně pH dostalo na 6,8, bez jakéhokoliv jiného zásahu, takže to musí být tím CO2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 21:18 Muž Ad@m [1051] Re: kortezhugo
Mňa už nejak svrbí ruka, by som chcel prestať COčkovať lebo to rastie jak divé. Už som dal aj inzerát a zarobil pár eur, aj toho dosť vyhadzujem, ale rybky stále pomaly nemajú kde plávať. Bože, ja si snáď založím malawi. :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [32] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=1551