Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z kvasnic

 

NápovědaFórum » CO2 » Výroba 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
CO2 z kvasnic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2015 17:36 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Toho akva jsem si nevšimnul, ale kdybych něco zkoušel, tak to asi do zaběhlého akva s rybama nedam , ale dřív klidně do sklenice, ať vidím, co to dělá ;-) Předpokládám, že je to na zkoušku hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 17:29 Muž 150koni [653] Re: Designer
máš pravdu :-) v akváriu na fotce je pusto a prázdno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   08.02.2015 17:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: deck
A mne zase, kde jsou ty rostliny, kterym se bubla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 17:18 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: 1sumec1
Složité nesložité, mě spíš zajímá, od čeho je ten soudek hmm palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 16:23 Muž Tomson [1] Re: 1sumec1
No vypada to zajimave,,sice slozite ale kazdy napad se ceni,,tak at chutna :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 15:09 Muž patamatix [408] Re: 1sumec1
Není to zbytečně složité ? Jakou to má výhodu proti klasické petce? (Krom toho co uvaříš do pupíku :-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2015 14:26 vavralery – dodatecne fotky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku V lete poridim ten samy ale 15 litrovy soudek ,zbytek stejny.Jen pridam ovoce vic cukru bude CO2 do akvárka + vinko do telicka. hop pivo smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.02.2015 14:16 vavralery – Napad pro fandy tady.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Komplet vyvijec CO2 za 550kc.Soudek 3.5l vyskousen na 2atm"vydrzi urcite vic ale to staci. Kolik vydzi MAX není dulezite,ventilek s kola propusti při 1 atm.Keramicky difuzor propousti u 0.3 atm cos je OK.Soudek ma vnitrni tesneni s kvalitni gumy a není problém si udelat nahradni.Velni dobře je reseno viko soudku se 4 uchyty na zasroubovani a v kazdem uchytu jsou 2 diry na zaveseni ostatního prislusenstvi.Jelikos se i tomuto soudku zaclo dno boulet(co s tim).Plastovy kyblik primerene velikosti odrezat vrchni část a je po problemu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 09:14 Muž 150koni [653] Re: alimir
alimir napsal: Používáte někdo tohle ? www.youtube.com/…

Toto se řeší zde :-) rybicky.net/forum/19484-netradicni-zdroje-co2

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2015 13:18 vavralery Re: tuttiii
To mas pravdu kdysi jsme ty pet flasky plnili suchym ledem a vodou a ta flaska byla 3-4 vetsi,nez explodovala.Tudis spis povoli nejaky spoj s hadickou. pivo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 17:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: charli27
4-5 g? To je půlka sáčku? Tři týdny by to mohlo bublat tak s polovinou (1-2 gramy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 17:38 Muž Tomson [1]
Taky jsem dlouho jel z kvasnic pak se poohlednete a stejne koupite lahev a ventil,,a jede to dobre,za dobry prachy, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 17:35 Muž charli27 [9] Re: Jjapan
mám je ve skříňce vedle filtru,je tam cca pokojová teplota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 17:11 Muž Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: charli27
Jak máš doma teplo? Nemáš stát petky u radiátorů? Čím tepleji, tím rychleji kvasnice cukr zbaští.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:59 Muž charli27 [9]
zdarec lidi,mám k vám takový dotaz,dělám si co2 z kvasnic 300g cukru a 4-5g sušených kvasnic,všude je psáno,že to vydrží bublat cca 3 týdny,ale mě to sotva vydrží týden,čím to může být
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2015 16:58 alimir
Používáte někdo tohle ?:https://www.youtube.com/watch?v=cla2q6D0nxs
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2015 08:12 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: tuttiii
Ktorý test bol použitý na meranie pH? Pri meraní pH pre účel stanovenia hodnoty CO2 sa nesmie vzorka pretrepávať, ani prudko prelievať / striekať striekačkou, pretože CO2 samozrejme bude unikať. Voda sa musí jemne dať do skúmavky a ihneď merať, žiadne odstávanie a čakanie.

S priamym kvapkovým testom na CO2 skúsenosti nemám, neviem ako funguje. Ale permanentný test CO2 funguje na základe difúzie CO2 do referenčnej meracej kvapaliny s farbivom, čo pokladám za dosť presné a odolné voči rôznym vplyvom ovplyvňujúcim možnosť odčítať hodnotu z Tillmanovej tabuľky. V akváriu mám permanentný test JBL a zobrazovaná hodnota mi sedí s výpočtom, keď pH meriam presným pH testom JBL 6,0-7,6.

Neviem o aké akvárium ide, ale tých 16 mg/l CO2 bez pridávania, dokonca večer, sa mi tiež vôbec nezdá. Možno sú vo vode nejaké humínové kyseliny a ten CO2 test nie je voči nim odolný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 22:32 tuttiii
Ahojte, mám novo zalozene akva (stahovanie) do ktoreho by som chcel skúsiť pridávať co2. Akva je zalozene 2 mesiace, rastlinky sa uz akotak v rámci moznosti chytili (zacínajú obrastat riasou) tak chcem skusit co2. Samozrejme na zaciatok klasicka z kvasnic. Moj prvy pokus o pridavanie co2 cca. pred rokom skoncil vytrovenim celeho osadenstva takze som na co2 na istu dobu zanevrel no teraz to chcem skusit opat :) V zhladom na uvedeny fakt, tento krat na to idem velmi opatrne. Kúpil som si test na obsah co2 vo vode (Tetratest CO2) podla ktoreho som mal vo vode bez pridavania co2 vecer po vypnuti osvetlenia vo vode 16mg/l. Nasledne som rano pri zapnuti osvetlenia aplikoval co2 homemade podla xy navodou na internete a nechal som bublinkovat cez vzduchovaci kameň cca. 4 hod. pri intenzite v bublinkomery cca. 1 bublinka /5s. Potom som co2 odstavil a meral znova a nameral som 45 mg./l. Tieto hodnoty sa mi vobec nepozdavaju nakolko som sa docital ze v akvariu bez umeleho pridavania co2 by sa jeho mnozstvo malo pohybovat v rozmedzi 1 az 4 mg/l. Viete mi prosím Vás niekto poradiť či su moje merania realne alebo je vacsia pravdepodobnost ze meriam zle ? Ďakujem za kazdu radu ohladne bezpecneho davkovania. Parametre vody su cca. GH 10° kH 6° ph 7,0 NO3 15mg/l NO2 0 mg/l. A posledna info po 4 hod. davkovania kleslo ph podla z 7 na cca. 6,8. Ešte raz ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 12:20 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: caren
nikdy jsem na noc nevypinal a to jsem pral co2 i do 10L krevetarka pri 1-3°dKH!

osvedčily se mi 3 kvasné nádoby, protoze perioda výmeny je cca 3týdny, tj. každý týden jsem vymenil jednu flašku

počítadlo bublin stačí z 0,2L PET

k roztrhnutí flašky vzrůstajicím tlakem v podstate nemůže dojít, protože vždy povolí něco jinýho (víčko, hadička, spojka apod.)

taky bacha na zpětný ventily... vlhký co2 je dost agresivní (vzniká kyselina uhličitá), musí se kontrolovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 21:44 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: caren
Já dávám burčák (7g droždí, 8 lžic cukru do 4/5 2l petky) a bublám i do zarostlého akva 54L a nic nevypínám. Rybky jsou naprosto OK a kytky rostou pěkně. To samé mám v akva 120L. Určitě záleží, jak máš akva osázené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2015 21:26 Muž Bandit [1] Re: DrChila
no, moje sebevědomí se v poslední minutě propadlo do mínusu stydim ... ale pořád lepší než kdybych to zjistil až potom, takže díky ))

DrChila:
Jo, mam 128l .. takže myslíš že i kdybych třeba přidal další petku na kvašení tak to prostě nemůže mít efekt protože to dřívko to CO2 dost nerozpustí?

ŠtefanT:
Jo, ještě jsem o tom něco dál dohledával, ten ventilek je tam vážně k ničemu.. cenově to tak hrozný neni, hlavně proto že dost věcí na to už mám a jen se tu válí.. de jen o to jestli to úbec bude fungovat a hlavně mít efekt, což jak sem pochopil z komentářů tady tak asi nebude..

150koni:
ten balónek je dobrej nápad, díky ))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 20:13 Muž 150koni [653]
jedu na třech flaškách a bez pojišťáku. Do akva reguluji škrtítkem. Tlak mi vyrovnává dětský nafukovací balónek jako rezervoár :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2015 19:38 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: caren
popravdě a bez urážky, celé je to kravina :-)
1/ Proč to na noc pouštět do nádobky, když stačí povolit víčka na flaškách a nechat to v noci volně plynout. To, jestli tam nějaký plyn je, poznáš podle toho, že ti jdou z difuzoru bublinky a flašky jsou tvrdé. Celý ten systém je zbytečně překombinovaný a cenově by se pomalu blížil k tlakové láhvi.

2/ autoventilek by ti byl opravdu k ničemu, cykloventilek je důležitý prvek systému. Jinak rád bych poznal osobně někoho, komu láhev při použití správného ventilku a na správném místě bouchla.

Nakonec ještě taková poznámka, která není ověřená, ale myslím si, že pokud ten ventilek bude na tom místě, jak je kreslený, tak v začátcích při čerstvě založeném kvasničáku tam bude takový tlak, že ten ventilek bude propouštět a budou tam ztráty i přes den. Spíš bych to viděl na jednu láhev a častější výměnu náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 19:29 Muž DrChila [243] Re: caren
Pokud to máš víc jak 140L tak to tam můžeš prát ve dne v noci. A pokud přes lipové dřívko i klidně 48hodin denně. Pořiď si nejlíp difuzor nebo atomizér jinak výsledky se opravdu nedostaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 18:39 Muž Bandit [1]
Fotka k příspěvku Zdravím :) chtěl bych si dělat CO2 systém (viz obrázek).. mám jenom 2 otázky

1.) není tam někde nějáká kravina? :-D ( do nádoby s vodou to je abych mohl přes den bublat do akvárka a v noci to pustit jen do té nádoby, že které to dál bude utíkat do vzduchu. voda v nádobě je abych poznal jestli mi tam úbec nějáké CO2 jde ... )
navíc doufám že to bude fungovat tak že to budu moct přiškrcovat abych reguloval kolik CO2 do akva jde.. jen nevím jestli to tak vážně pude :-D

a 2.) ten auto (cyklo) ventilek mi asi bude k ničemu že? někdo to tam má, někdo zase naopak říkal že to měl taky a když zkoušel jestli to před výbuchem (přetlakováním) ochrání [jako jediný vývod dal pouze ten ventilek..]... stejně mu to vybouchlo.. :/ :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 10:17 Muž volvik [21] Re: MonterMonty
daval jsem do kazdeho burcaku 1,5l vody, 300g cukru, 1 malou lzici suseneho drozdi ale jak jsem zkousel ted chytit lahev z vodou tak to zacina tvrdnout ale zatim ne moc tak uz by se to mozna mohlo zacit rozjizdet :) Uvidime pozdeji :)

Jinak jak jsem daval samostatnou lahev burcaku tak se mi to taky rozjelo behem hodinky az dvou ale ted jak jsem to predelal tak se mi to zda trosku dlouhy najezd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 10:08 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: volvik
tak to ti někde uniká , z čeho a kolik jsi míchal ? když dám trošku teplejší vodu , začne to bublat do dvou hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 09:31 Muž volvik [21]
jeste se zeptam jak dlouho se tlakuji ty lahve kdyz to mam zapojene tak jak jsem psal.

Vcera k veceru jsem to namichal a jeste dnes rano lahve nejsou natlakovane je mozne ze se to tak dlouho tlakuje???
Unik jsem nikde nezaznamenal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 07:41 startrek
Mám za to že to i doporučují mít jí nad ůrovní vody. Já to tak mám a bez problémů. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2015 07:40 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Fuchs
Ja som mal fľaše nad akváriom a ničomu to nevadilo, len treba dať pozor, aby sa fľaša neprevrátila - najlepšie je nejako ju zabezpečiť, napr. vložiť do kýbla.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2015 06:50 Muž Fuchs [169] Re: jiri609
Prosím tě a mohl bych mít flašku s kvasničákem víš než je akvárium? Nebude to něčemu vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 23:07 Muž jiri609 [91] Re: Fuchs
tak z Okfoto je to taky kvasničák...
jinak udělat si ho sám je lehké a za pár korun, pokud se ti nechce nebo nechceš "riskovat", je ten z okafoto dobré řešení, má ho opravdu dobře vymyšlený, rozhodně lepší jako třeba od Rataje....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 22:23 Muž Fuchs [169]
Potřebuji se zeptat nemáte někdo zkušenost s CO2 setem z okfoto.biz? Chtěl bych začít bubla CO2 ale nemám s tím žádné zkušenosti. Pár článků jsem si už přečet jak už zde na rybičky.net tak akvarko.cz ale CO z kvasnic se bojím a na bombu nemám teď peníze. Tento set mi přijde už trochu jistější než kdybych si něco podobného dělal doma. Všem děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 22:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Designer
No já tu čistící lahev používám a myslím si že je to dobře , když po čtyřech týdnech měním čistou vodu v ní , je dost cítit alkoholem , takže to svůj smysl má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 22:01 Muž volvik [21] Re: DrChila
jedu pres lipove drivko tak doufam ze to bude v pohode

Jinak diky za rady a tipy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 21:58 Muž DrChila [243] Re: volvik
no záleží přes co bubláš. Pokud přes lipové dřívko či kamínek není se čeho bát. Pokud sklokeramický difuzor a nebo atomizér tak tam už jsou tlaky jiné. Proto je to kdyžtak dobré zapojit přes to téčko a před tím téčkem mít zpětný ventil od každé lahve. Nebo ještě líp koupit ventil a navrtat víčko a následovně to tam zastrčit a přelepit silikonem ušetříš si tim kousek hadičky a líp se stim pracuje než s vlepenou hadičkou samotnou.Když tam narveš ten zpětný ventil je tvrdý a nebude se nijak kroutit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 21:51 Muž volvik [21] Re: DrChila
Presne proto jsem to ted udelal pote co mi syn prevrhl lahev tak jsem dal probublavaci.
Jinak mam to zapojene tak ze jde z prvni lahve zburcakem do druhe lahve z burcakem a z te druhe lahve to jde do probublavaci a pak az to jde pres zpetny ventil do akvarka.
Jen mam strach at se obe lahve z burcakem nepretlacuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 21:35 Muž DrChila [243] Re: Designer
No víš co ono jde jen tak o pojistku. Pokud ti ta lahev spadne může se stát že pak vzduch vytlačí kapalinu z burčáku do hadičky a šup do akvaria. Pokud má někdo kočku či něco jiného tak to je prima :-D mě to schodili psi.
já tam dávám cca 3cm vody každý burčák má svou lahev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 21:27 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
Nutno ovsem podotknout, ze ja burcak posilam rovnou do akvaria (tedy CO2 z nej), bez mezilahve s vodou, a nemam nejmensi problem :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 20:53 Muž DrChila [243] Re: volvik
technicky vzato stačí udělat 2 víčka z jednou hadičkou která půjde z víčka. Následovně jedno víčko s 2 hadičkama z toho jednu ke dnu aby jsi mohl vidět zda to bublá a jak moc a druhou jen z víčka ven.
2 burčáky na sebe napojíš Tčkem a zapojíš do lahve s čistou vodou stěma 2 hadičkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 19:23 Muž Tomson [1] Re: volvik
Myslim ze prvni volba je spravna, palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 18:55 Muž volvik [21]
Chci se zeptat vadi kdyz mam zapojeny burcak nasledovne???

Z burcaku do dalsiho burcaku a z toho druheho burcaku jde hadicka do ciste vody a pak uz do akvarka nebo to musi byt zapojeno tak ze oba burcaky jdou do ciste vody a z ciste vody do akvarka

Dekuji za odpovedi ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 19:18 Muž Strojek [141] Re: Luba
rybicky.net/forum/19484-netradicni-zdroje-co2

uplne na zacatku jsou i videa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 19:11 Luba
Dobrý den, já používám tento set www.okfoto.biz a je to v pohodě. Někdo psal, že češi koupí něco co se dá za pár kaček vyrobit doma. Faktem je, že i doma vyrobený set funguje stejně, nicméně jehlový ventil doma nikdo neudělá. Hadička doporučená k setu je tuhá, takže rychlospojky drží. Pojišťovací ventil jsem odzkoušel ve sklenici s vodou a funguje. Zpětný ventil jsem otestoval 2 bary vzduchu a taky v pohodě. Jinak bych se chtěl zeptat zda někdo nemá zkušenost s tímto setem www.aquario.cz/…. Ten by měl pracovat na principu reakce sody a citronové kyseliny. Nemáte někdo zkušenost s touto produkcí CO2?
Jinak na kvasnicovém systému se mi líbí že je to přirozený postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 13:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Bošek
Je uplne jedno kde se ty bubliny rozpusti, kdyz se rozpusti, jak je to ve vode, uz se to proudem roznese po akvarku. Je jasne, ze pri vyssim tlaku pujde CO2 do vody snaze, ale Ty mas s timhle resenim casu dost, dava Ti ho ta vyztuha. :)

Takze gratuluji, tohle ma samozrejme na zasobeni vody CO2 podstatny vliv, rozpustis i to, co by jinak uteklo.

A 2l lahev burcaku na 450l vliv ma, kdyz CO2 dokazes dobre rozpustit ve vode. I kdyz to treba neni co by se dalo, bude koncentrace CO2 ve vode x-nasobek toho, co uplne bez pridavani, takze rostliny musi viditelne zareagovat (pokud jim v tom nebrani dalsi veci). Ma vlastni zkusenost rika, ze 2l burcakem se da zasobit 200l velice slusne, jen se na to musi jit trosku rozumem a neplytvat na unikajici bublinky atp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2015 12:42 Muž Aquasky [35] Re: Bošek
ono je to s tou difuzí CO2 mnohem složitější, roli hraje hlavně plocha a parc. tlak. Ale malilinko ti to na té difuzi přidá :) Avšak větší účinnost bude určitě pokud začneš používat třeba difuzor s lipového dřívka :) bublinky jsou jemnější=vyšší plocha=vyší účinnost, pokud bys měl bombu tak nej je atomizér :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2015 12:30 Muž Bošek [53] – kvasničák do 450litrů
Fotka k příspěvku Ze srandy jsem si dal kvasničák do své 450kty s tím, že to nejspíš bude jak "plivnutí do rybníka", jak mi ostatně někteří tvrdili. Dal jsem hadičku s cig. filtrem cca 12cm pod hladinu přímo pod vývod z externího filtru v zadním rohu akva, když jsem ji dal níž, tak přestala bublat - asi netěsnost nebo nevím, ale nechtělo se mi tím zabývat, tak jsem ji vrátil nahoru. Dvoulitrová PETka mi dává cca 1bublinu za 2vteřiny - taky žádnej zázrak. Navíc moje tvrdá voda taky s CO2 moc nejde ruku v ruce. O množství světla ani nemluvím :-)

Tak a teď, proč to vlastně píšu, připadalo mi, že kytky nádherně a rychle rostou a bacopa i hygrophila se barví dočervena - to snad ani není možný :-D . A včera jsem na to asi přišel:

Bublinky z difuzoru sice letí přes celý akvárko díky proudu vody = 1,5m (s tím jsem počítal), ale co je důležitější, minimálně polovina bublin zústává pod bočním výztužným sklem akvárka a jsou tam, dokud se úplně nerozpustí(to by mě ani ve snu nenapadlo). Takže bych mohl příspěvek klidně nazvat REAKTOR ZADARMO :-D

Třeba to někoho inspiruje ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 14:56 Muž 150koni [653] Re: DrChila
Od libora jsem to kdysi taky zkoušel ale jelikož já zase nejsem pijan, tak mi to moc nechutnalo :-) raději mám bylinky. Třeba Jagermeister :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.01.2015 14:12 Muž DrChila [243] Re: 150koni
150koni:
to nejsou rozinky to je nějaký nový koření. Zkoušel jsem to pít ale nemůžu cokoliv co obsahuje alkohol mám játra tatam.. díky mononukleoze.
jinak mě to chutnalo ale nikomu jinému ne. Tak jsem tam koření přestal dávat. Jinak jsem jel podle tohoto co jsem si zkopíroval tady z rybiček
recept je tady odsud, doufam ze malylibor nebude nastvany kdyz jeho slavu budu sirit dale:
na 2litrovou petku - 380g cukru, 150g ryze, 1vanilkovy cukr, pul lzicky skorice, stava z 1/2citronu, spetka tymianu, zazvoru, muskatoveho kvetu, 3-4kulicky noveho koreni, 5-6hrebicku, na zaver samozrejme lzicka susenych kvasnic, vsecko nacpat do petky a zalit 1,5litrem vody, protrepat nemichat , po ctyrech tydnech jeste dosypu cca 150g cukru a necham este 2tydny dozrat, pak pres jemny cednicek nebo platynko sliju a piju

s instalaci k akva cekam dycky do druheho dne az se rozbehne kvasna reakce (ona bezi driv ale do druheho dne vidim esli nevybehne pena), nakladam flasku kazdych cca 7-10 dnu, pricemz reakce mi bezi do akva cca 2-3 tydny (nektere flasky mam jenom kvuli sake a ne do akva), timto kolotocem mam zarucenou stabilitu dodavek co do vody a sake na piti.

Tohle to mi docela chutnalo ale jak řikám pít to nemůžu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 06:26 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrChila
rýže i rozinky mají opodstatnění, vzhledem k tomu, že používáme kuchařské kvasnice....
jakékoliv zrna (rýže, mouka, krupice ) či plody (rozinky, jabka, ovocné stavy) obsahují jednak různé sacharidy, ale hlavně fůru živin
a ty právě cukr téměř neobsahuje a proto to líp bublá s rýží/ovocem apod.
kvasinky musí svá těla z něčeho stavět, nestačí jim jen čisté sacharidy....

stačí jednoduchý test... pokud kvas přestane bublat, ochutnejte trošku toho kvasu (poválet na jazyku, vyplivnout a vypláchnout ústa čístou vodou - hlavně děti a citlivé osoby)....
je-li sladký - chybí živiny;
je-li kyselý - dochází nejspíš cukr, pokud není cítít obsah alkoholu,
pokud citíte alkohol je víc než vhodné namíchat nový kvas....

teďka mě napadá, pokud by někdo měl prístup k levnému pečivu (chleba/rohlíky - bez náplní), tak by mohl kvasit i pečívo+vodu.....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 54

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 51423x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/9474-co2-z-kvasnic?od=301