Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biokvas

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Biokvas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2016 21:12 aviater Re: jamajcan
Já mám nejvíce bublinek na dně a okrasných kořenech. Také to není hezké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2016 09:50 zekon Re: zokon
Tak upravuji zkušenost. Jede to!! Po tom co jsem to chtěl vzdát jsem vzal ještě jehlu, tak do 3cm rozpíchal vrstvu želatiny, přidal tak 1/6 čerstvých kvasnic, zatřepal a sláva, reakce začala. Nicméně, reakce je tak slabá a CO2 tak málo, že je to pro akvárium s minimem rostlin nebo rostlinné odhadem tak do 80l. Na 120l je to prostě tak půlka potřeby. Díky stabilní a opravdu pozvolné reakci to pro malá akvária bude dobré.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 11:40 zekon Re: vaclav
Tak jsem to zkusil. Nicméně po 12h kdy to lehce šumí jak zvětralé pivo a tlak je tak mizerný že to lipovým dřívkem nejde, opouštím tento pokus a vracím se k 100% fungujícůmu burčáku. Tento projekt teda ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2016 15:47 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: zekon
V délce bublání, tohle prý jede podstatně déle. Není to ale moje vlastní zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 15:11 zekon Re: vaclav
V čem je výhoda té želatinové směsi? Mě to přijde oproti smíchaní cukru a vody zbytečně pracné. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2016 14:16 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 14:21 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: vaaclav
Dík za uklidnění, CO2 bude v pohodě.
Čistý V vody je teď 100 l, 5 bublin/min, KNK=5,5 (zvýšeno sodou ze 3), pH=6,9 takže CO2 cca 20 mg/l.
Takže jsou rybičky jen asi veselejší, jinak jsou v dobré kondici. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 13:51 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Zdendoslav
Určitě to nebude alkoholem, ale může ti je otrávit příliš mnoho CO2. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:57 Muž Zdendoslav [12] - Amerika – C2H5OH
Třeba mi nějaký chemik odpoví, trochu to odlehčím, ale vážně:
Můžu vožrat rybičky? Dávkování CO2 z burčáku v pohodě, parametry vody taky,...
Jisté je, že produktem kvašení je alkohol, který samozřejmě může v určitém (jakém?) množství vytěkat a spolu s CO2 ho pak pošlu do akva. Otázkou je, kolik se ho pak v akva rozpustí.
Jediné co mě napadá, že už je alkoholu v burčáku moc a víc těká, bublám již několikátý týden z jedné náplně. Tohle fakt nevím, jak spočítat, změřit, odhadnout. Vyměnit raději náplň?
Vše je v poho, akorát že poslední 2 dny připomíná chování rybek a zvlášť některých jedinců dobře rozjetej mejdan, chvílema bych se přidal...
smich hop pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 10:40 Kulisek Re: jiri609
Tak jsem zkusil namíchat gel s dortovou želatinu a výsledek nic moc, pořádně mi to nechtělo ztuhnout, tak jsem to znovu zahřál a přidal jsem želatinu do tlačenek a výsledek super... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 21:01 Kulisek Re: jiri609
To mi je jasný, já jsem to udělal z 2,5deci/200g cukru a zatím mi to tuhne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 19:10 Muž jiri609 [91] Re: Kulisek
pozor, ten gel se dělá z cca 3deci vody, nechat zatuhnout. Až to chceš používat, rozpustíš v další studené vodě 50g cukru a kvasnice, dej slabší lžičku, já dávám 2ml až2,5ml, rozmíchej, nalej k želé, a můžeš kvasit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 15:58 Kulisek Re: NASREDDIN
Dneska to zkusím podle toho návodu udělat, sice mi není moc jasné, kolik mám dolít vody, ale asi to nějak odvodím s původního burčáku -1.5L vody na 300g cukru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.08.2015 10:56 Muž NASREDDIN [1383] Re: Kulisek
Teplo se podepsalo ;-).
Video je tím návodem :-).
250ml Vody
200g Cukru
1 Balíček dortového želé
Smíchat cukr a želé, přidat vodu, promíchat a provařit.

Doufám, že jsem to pochopil správně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 09:32 Kulisek Re: jiri609
Přicpané to nikde není.
Asi se na mě už podepisuje to teplo, ale nikde v odkazu nevidím návod na gel.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 09:25 Muž jiri609 [91] Re: Kulisek
aby se to teplo nepodepsalo na tom pojišťováku, nebo není to někde za pojišťovákem přicpané? gel náplň viz předchozí příspěvek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 09:21 Kulisek Re: jiri609
Flaška je 2,5L od nějakého postřikovače a když jsem zkoušel udělat poloviční náplň 750ml vody, tak mi to také včera vybublalo ven. Někdo tady měl stejný problém a zkoušel nějakou gelovou náplň, myslím pomocí škrobu, ale nemohu to tady najít...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 09:12 Muž jiri609 [91] Re: Kulisek
-důležité je, jak do velké nádoby těch 1,5l kvasu... dávám podobné poměry do cca 1,2l vody, 2ml suš.kvasnic, ale do 2lflašky...
tady je ta gelová náplň.... www.youtube.com/…
viz dizkuse 13.2.2015 rybicky.net/forum/16877…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2015 08:56 Kulisek – Biokvas v tomhle vedru
Jak řešíte náplň do biokvasu v těhlech vedrech? Já dávám na 1,5L vody 300g cukru, lžičku droždí a v tomto vedru mě to vždy tak za 2-3dny vybublá pojistným ventilem ven z flašky a je to všude po podlaze tone a to jsem zkoušel i poloviční dávku, s tím samým výsledkem. Máte nějaký lepší návod na náplň? Před nedávnem jsem tady na fóru četl o nějaké gelové náplni, ale nikde to teď nemohu najít tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 21:47 Lukot Re: Koště
oki , bol to len napad...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 18:36 Koště Re: Lukot
Dodávání CO2 a zároveň vzduchování je dosti kontraproduktivní. Bylo by dobré si vybrat, buď vodu chci okysličit nebo dodat CO2, dělat obojí naráz není moc efektivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 17:47 Lukot
cauko, dostal som napad tak to skusam :-D mam 2L burciak spraveny a don inu 2 hadicky
1 ide do akva do kamienka cca3cm a druhy ide do vzduchovaca, ktory samozrejme na noc vypnem a tlak sa strati ..
aky mate nato nazor ? kedze je tam nespocetne viac bublin nebude obohacovat vodu lepsie ci uz co2 aj o2 ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:52 Muž dimmur [283] Re: julas
zkus Liapor, opravdu vynikajici substrat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:42 Muž julas [7] Re: vaaclav
Tak mas pravdu. Při kontaktu s octem to šumu víc jak cely můj burčák. Takže ted me teda čeká kompletní přestavba akva. To abych se poohlidl po vhodném dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 15:29 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: julas
Jestli že je to opravdu mramorová drť (krystalický vápenec) tak to do akvária nepatří a pokud jsi začal ještě používat CO2 tak upřímnou soustrast. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 15:18 Muž julas [7] Re: Legioix
Co s tím světlem dělat? Do toho krytu už další zářivku nenacpu, v délce 60cm se silnější T8 nedělají, nedávno jsem tam ještě vložil reflektory, ale pocitově to asi nic nedalo. Možná bych tam ještě mohl vlepit nějaký ten LED pásek, ale zase abych to nepřepálil. Kolik LED s kombinací s T8 či samostatně jsem nikde navyčetl, a na petrovoakvarium je článek, že na takové akva by bylo ideální 3x T8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 15:13 Muž julas [7] Re: vaaclav
Jo, to dno z drcené bílé drtě byla blbost, ale jak píšeš měnit se mi to nechce, tak jsem jej lehce zhrnul a na něj dosypal křemičití štěrk (oblázky) cca 2-6mm velké. Alespoň už to není tak bílé. Jinak tady v presentacích jsou bílá dna docela normální. I ta drť co jsem kupoval byla určená pro akvária, dle popisu na obalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2015 13:18 jamajcan Re: julas
Fotka k příspěvku Bublinky na rostlinách jsou přímo hnusné,no podívej na tu hrůzu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 13:11 R Muž vaclav [14615] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: julas
Bublinky na rostlinách to už je extrém a můžu tě ubezpečit že to není nic hezkého. Tvůj problém ale asi bude dno z drceného mramoru. Vyměnil bych ho za jiný inertní materiál. To ale asi už víš jen se ti do toho nechce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 12:58 Muž Legioix [574] Re: julas
Možná by to chtělo přidat na osvětlení a začnou se tvořit i bublinky X-)
Přeci je 36W na 150l je málo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 12:54 Muž julas [7] – dotaz
Zdravím
Mám dotaz, kiž měsíc bublám CO2 z "burčáku" cca 2-3 minibublinky za sekundu přes vzduchovací kamínek, vývod pod filtrem, tak aby bublinky nasál, prošli jím a pak přes roztřikovací rampu do akvy, tak si myslím, že rozpustnost CO2 je docela vysoká. Zde v různých komentářích a fotkách, ale vidím, že při použití CO2 se na rostlinách dělají a drží bublinky, CO2 nebo O2, u mě jsem nic takového nezaregistroval a ani na růstu rostlin není poznat žádné zlepšení, prosím všechny zkušenější o radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 12:52 vavralery – Nadoby na vyrobu co2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslim ze nádoba od nemrznouci smesi 3 litry je lepsi naz PETlahev...Včera jsem zapojil difuzorCO2(ze zvedavosti jsem koupil) a uz to bylo hodne natlakovane a difuzor nepropustil tak proto budu montovat manometr abych vedel o tlaku uvnitř.Dneska jsem ho koupil za 110kč do 6 atm.Zatim jen testuji mimo akvarko,vse pro a proti.Uvazoval jsem a mam v planu pouzit lahev od JUPI SIRUPU 3litry(bude ale na lezato"lezet na stojanku) snad ještě lepsi nez od nemrznouci smesi...Tak se uvidi...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 09:09 Muž jiri609 [91] Re: DrChila
.... ;-) řekl jsem SLABÉ dvě lžičky kvasnic, ne slabý biokvas... rozpouštění musím zatím dořešit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 22:51 Muž DrChila [243] Re: jiri609
pod slovem slabý biokvas do 2 litrů 2 lžičky mě trošku děsí já tam dávám 1 a je to akorát :-D
pokud to pouštíš přes kamínek tak to neotrávíš ani kdybych chtěl. Jo difuzor je věc jiná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 21:27 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: jiri69
No pokud dodržíš 1 bublinu na 10l vody za 1minutu, ryby neotrávíš. Otázka je, jestli to množství bude rostlinám stačit (permanentní tester by ti to odhalil)a také je otázka, jestli burčák bude dostatečně stabilní, aby ti v čase když budeš sladce spát nefoukl do nádrže víc, než je zdrávo no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2014 20:02 Muž jiri609 [91] Re: ludvik
tak abych to upřesnil:
akvarium je set, asi tam ani 50l není... rostlin tam je dost, dobře zarostlé, ale rybiček také až až /č.medový, kardinálky, otocinkly, načerno přitáhlí šneci... filtr obyč honič vody, doupravený molitanem, zdá se že stíhá a fachá, hlídám si, aby hladinu čeřil.... jedu přes zatím kamínek, bublinky malé... biokvas klasika, slabé 2l žičky kvasnic na 2l v tří-l láhvi, cca 2 bubl/s... světlo 15w zářivka, 7w LED... a přez noc to zkouším nevypínat, zatím OK
prezentaci jsem chtěl dát, ale foto, které jsem vytvořil coze , tak zatím nic...
má úvaha rozpouštění přez kamínek nic moc, filtr pomůže spíše vyhnat... nemělo by se nic stát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 08:46 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: jiri609
Ono také záleží, co do testeru dáváš, jestli vodu z akvárka, nebo destilku 4°dKH. Také záleží, jestli je v nádrži přítomna nějaká chemie, která také ovlivňuje měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2014 01:04 Muž ludvik [1082] Re: jiri609
No ... já biokvas v podstatě ani pořádně nerozjel ... napsat do návodu 50 stupňů celsia vody je pro kvasinky docela vražedné. Naštěstí jsem to kupoval jenom proto, abych zaplnil objednávku a měl pěknou flašku. Bohužel nakonec všechno k ničemu :-)

Druhá věc - předávkování je složitá otázka. Mám bombu, skoro 1 bublinku za vteřinu do přibližně 50l vody. A krevetky i borarasky jsou v pohodě i ráno. Ono totiž záleží i na způsobu rozpouštění (mám atomizér, externí) a intenzitě čeření hladiny (to podle mě nemám nic extra). Stejně tak na poměru hladiny k objemu akvária, svůj vliv tam má i případná slepá hladina, nebo jiné zastínění.
Svůj vliv bude mít i intenzita a doba osvětlení akvária.

Takže asi nejlepší způsob je si vypočítat kolik potřebuješ (lze to leckde najít - ale většinou 1 bublinka na 100l za vteřinu, snad se nepletu) a vyzkoušet to. Hlavně hodně kontrolovat ryby i krevety (máš-li), jak se chovají, zda jim to nevadí. A pak případně přidávat. K tomu nějaký drop checker, pro kontrolu - a myslet na to, že má několik hodin zpoždění.

V miníčku mi ta jedna bublinka dělá dropchecker spíš světle zelený ... víc se bojím přidat (pak to i vypadá jak sifon). Ale ve velkém to mám dle pH metru (dávám na 6.9) a dropchecker je žlutý. A pak si vyber :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.05.2014 22:19 Muž DrChila [243] Re: jiri609
Těžko ti to povíme. Když:
1) nevíme zda máš ryze rostlinné akvarium
2) nevíme ani to jestli máš vůbec filtraci
3) nevíme ani co tam máš za živočichy
4) nevíme ani kolik tam máš rostlin
5) nevíme přes co biokvas budeš pouštět do vody
6) nevíme z čeho budeš biokvas vyrábět
7) nevíme jak velkou lahev budeš používat
8) nevíme kolik použiješ kvasnic
9) nevíme co v něm bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:44 Muž melias [4] Re: jiri609
Rozhodně doporučuju ho vypínat!
V noci rostlinky vyrábí také CO2 + další dodané CO2 = velmi pravděpodobná otrava rybek... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:33 Muž jiri609 [91]
jen pro jistotu... biokvas do cca :-) 50l asi nepředávkuje, je zbytečné vypínat na noc, což? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2014 22:44 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: melias
Akože na rastlinách? Pokiaľ je všetkého ostatného dostatok, hlavne svetla, tak už po týždni by mal byť vidieť pokrok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 13:18 Muž melias [4]
Ještě dotaz...
za jak dlouho se začně projevovat účinnost CO2?
já jen, abych věděl co čekat, zda měsíc, nebo třeba týden..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:48 Muž patamatix [408] Re: melias
Tak ať to pěkně buble ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:14 amrtin Re: melias
Co jsem říkal? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 21:04 Muž melias [4] Re: patamatix
Už bublám.
Opravdu mi to utíkalo po cestě rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 10:41 Muž patamatix [408] Re: melias
rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace Používám variantu č.5 a bublat začne do 2h,kvasnice sušené made in Tesco,žádný problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 07:19 Muž lojzalojzovic [327] Re: melias
jak píše amrtin, vyzkoušej všechny spoje - doporučuju potřít každý spoj mýdlovou vodou jestli se nebudou dělat bublinky, nebo hadičku bez difuzeru ponoř do sklenky s vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2014 00:26 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: melias
Jednou jsem zkusil použít něco podobného a začlo to bublat asi za tři dny tone Používám normální droždí a to bublá za pár hodin a dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:25 amrtin Re: melias
Že by jen netěsnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:10 Muž melias [4] Re: amrtin
jako pěna lahvi je... vodu jsem dával vlahou, samosebou vystydla. ohřívat jí fakt nebudu, už tak ze mě manželka hotová tone smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 22:01 amrtin Re: Aforte
Tazatel ale uvedl vlažnou vodu.A 1,5 kávové lžičky mě nepřijde málo...kvasnice mohly být mrtvé...uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:59 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: amrtin
Nemusí to být jen v kvasnicích. Zrovna dr. Oetkera používá dost lidí. Je tam více faktorů, které to mohou ovlivnit. Málo kvasnic, studená voda..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:53 amrtin Re: melias
Nejčastější problém bývá v kvasnicích...zkusil bych ještě počkat a když tak ještě trochu zahřát.Ale zkus s lahví trochu zakvedlat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2014 21:16 Muž melias [4] – prosim o radu.
Prosím o radu,
Do 1,5l lahve jsem dal 230 g cukr krupice + 1,5 kávové lžičky kvasnic Dr. Otker. Dolil 1,1 litrem vlahé vody. Flaška je i po 9 hodinách měkká a marně čekám na první bunlinku v počítadle bublinek :-(
Kde jsem udělal chybu...?
Díky za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 19:53 amrtin Re: zvedavka
Tak pokud se nic nedostalo do akva,nic se neděje.Ale ten vzduchovací motorek...tak ten bych dal raději někam výš,kvůli elektrice(kdyby byl polit vodou nebo burčákem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 18:04 Muž patamatix [408] Re: Aquasky
Zpětný ventil nemůžeš dát tak,tak aby ti nepustil burčák do akva,jelikož ventil z jedné straně propouští z druhé ne. Takže pokud ho dáš tak,aby se burčák nemohl dostat do akva,tak se tam nedostane ani CO2 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 15:37 zvedavka Re: DrChila
Fotka k příspěvku Jsem absolutní začátečník, ale tato diskuze mě obzvlášt zaujala, protože kvasničák/burčák nyní udržuji v chodu já a zodpovídám za to, že až se vrátí Majitel Nejhlavnější -je pracovně mimo bydliště- tak ryb bude v ideálu víc, ne míň.
Kupodivu jsem tady nikde nenašla návod s použitím bezpečnostní lahve, je to taková pojistka navíc.. Přikládám fotku. Mimochodem, dnes lahve stěhuji do kbelíku, ta kočka na fotce- ta mi včera lahve převrátila, nic se nestalo, na čas to přestalo bublat, ale ryby i druhý den vypadají čile. U 112 máme jednu lahev s kvasničákem, u 250 dvě lahve.
Už se těším, až se vše přemístí na plánovaný stojan a veškeré příslušenství bude mimo dosah čtyřnohého zvířectva.. a dětiček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2014 13:08 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Aquasky
Aquasky napsal: ne ne nemám zpětný ventil, ale láhev mám cca 50 cm pod úrovní akvária takže žádné převrácení není hrozbou Ono je to hrozba vždy. Pretože keď sa prevráti fľaša, nejde o to, či je nižšie alebo vyššie ako akvárium - ide len o to, v akom uhle zostane. Pokiaľ je výstupná hadica zaliata, náplň bude ďalej kvasiť, plyn sa bude hromadiť vo fľaši a tlačiť kvasnicovú náplň do akvária.

Keď je fľaša pod úrovňou akvária, má to navyše úplne iné riziko: Stačí na noc uvoľniť zátku, v akváriu sa voda rozbehne do hadičky (vytlačí pôvodný plyn späť ku fľaši) a ak je medzi hladinou a vrcholom hadice len malý výškový rozdiel a voda ho prekoná, potom to už pôjde von samospádom - vytečie skoro všetka voda (až po úroveň konca hadice v akváriu). Práve na to je spätný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:49 Muž dimmur [283] Re: Aquasky
myslim, ze ho mas nastavit prave naopak, zpetny ventil ma zabranit uniku vody z akva, ptz je ve drtive vetsine pripadu lahev s kvasem pod urovni hladiny vody v akva....pokud je clovek rozumny pri michani naplne, tak by nemelo dochazet k uniku kvasu do akva.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:46 Muž Aquasky [35] Re: Silent
takže ho mám nastavit tak aby se zabránilo vniknutí biokvasu do nádrže ju? jako nehrozí to u mě, ale mám vysokou prašnost vzduchu a tak se mi tvoří slepá hladina a myslel sem že za to můžou i kvasnice, pátral sem tu na forů že zřejmě můžou, ale na noc povytáhnu filtr tak aby značně čeřil hladinu a ráno sem bez slepý hladiny, ale večer když filtr čeří málo a bublinkuje kvasničák tak je mastnej flek téměř přes celou hladinu, a pak mi to je líto žjo :-D ale rostlinky rostou dokonale to se musí nechat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:35 Muž lojzalojzovic [327] Re: Aquasky
první zpětný ventil byl z hornbachu ze sady asi za 30,- vydržel přes půl roku, potom začal propouštět ale docela pomalu, další stál kolem 40,- taky hornbach. při téhle výdrži se nevyplatí kupovat něco dražšího
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:12 R Muž Silent [5949] Re: Aquasky
www.levnaakvaristika.cz/… tenhle mám vyzkoušený i na CO2. Dají se sehnat i za pár korun www.levnaakvaristika.cz/… ovšem ty vyzkoušené nemám a můžou časem křehnout a praskat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 11:09 Muž Aquasky [35] Re: amrtin
ne ne nemám zpětný ventil, ale láhev mám cca 50 cm pod úrovní akvária takže žádné převrácení není hrozbou, navíc přívodní hadička je cca 2 metry dlouhá, spíš mám někdy obavy aby mi nepřetekla voda z akva do hadice, takže vždy musím nejdřív natlakovat pak dát kamínek do akvárka, a kde sehnat nějaký levný zpětný ventil?...děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2014 10:30 Muž lojzalojzovic [327] Re: Aquasky
rizikem je např. převrácení lahve - u mě to byla konečná pro cca 15ryb i přes to že mám počitadlo bublin a zpětný ventil, stačila trocha burčáku do vody a fajront. dále se může stát pokud se dá více vody a kvasnic že se vytvoří pěna v lahvi a ta se může protlačit do šlaušku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:34 amrtin Re: Aquasky
Hlavně doufám,že tam máš zpětný ventil!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 21:13 Muž DrChila [243] Re: Aquasky
Druhá lahev tam je jen z bezpečnosti pokdu by flaška spadla tak by to mohlo tlačit vodu nahorů do akva.. nebo přivelký reakce to přeteče jen do tý druhy flašky.. prostě jen flaška bezpečnostní:) kdyby náhodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:29 amrtin Re: Aquasky
Pokud vyrábíš kvasnice podle návodu,tak se do akva nic nedostane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 20:21 Muž Aquasky [35]
ahoj mám prosbu, ale rozhodně se mi nechce hledat v tech tunách příspěvků používám kvasničák na hnojení oxidem uhličitým kdy mám láhev naplněnou max do 2/3 objemu, nefiltruji CO2 přes žádnou další láhev a pouštím ho přes vzduchovací kamínek rovnou do nádrže, jen se chci zeptat jestli se kvasnice nedostanou do akvarka a nezpůsobí mi tam nějakou neplechu co se týče infekce ryb a krevet přeci jen můžou způsobit kandidózy u lidí mohou i u zvířat. díky moc za odpovědi pokud s tím máte nějaké zkušenosti ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:36 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
No já to jen vyzkouším co to udělá do večera a pak to vrátím do malého akva,musím nechat děti vychlastat další colu,abych měl flašku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
no už mito zas kleslo , cca na 30 ... v vono se to přes noc zvedne a po rozsvícení to zas začne se spotřebou rostlin klesat , jen dávej bacha že to měření je s cca 3-4 hodinovým zpoždění, takže kdž tam máš ted 20 tak to bylo právě před těmi 3-4 hodinami , bejt tam večer 50 tak to hned odpojuji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:19 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak to taky zkouším,vzal jsem flašku z malého akva a připojil k druhému,takže jedu dvě flašky,jsem zvědav co to do večera udělá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 12:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
asi někde kolem 100 by už některé druhy mohly špatně snášet .. někde jsem o tom četl , zkusím to najít ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:42 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak to se divým,no kolik myslíš,že už je krize?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
50 není nijak moc , ryby jsou úplně v klidu jako vždy ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:27 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
To už být moc,ne :)
EDIT a to máš 250l,já jen 150l,to by byl asi masakr smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:06 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: DrChila
Prdlajz, ať to řešil, kdo chtěl. Nestabilitu způsobuje něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Druhej den po připojení druhé lahve do provozu po ránu 50mg X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 10:02 Muž patamatix [408]
Asi bych volil více flašek zapojených k sobě než jednu velkou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 09:53 Muž DrChila [243] Re: Sid
Čím větší lahve tím více nestabilní:) ale to už to někdo řešil:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 09:34 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: DrChila
...Na 200L ? dodávat CO2? to si myslim že asi biokvas nezvládne.. Maximálně bych tam fláknul atomizér a rval to tam ze 3 flašek kvasu aj přes noc...
Někteří to řeší kvašením cukru ve 3L (i větším) UH kanystru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:55 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: miguela
Ony rostliny nereaguji na vsechno tak rychle, jako treba na pridani svetla, a ukazuji Ti co bylo, ne co je ted. Navic kdyz jsou ve spatnem stavu, trva jim vypadat lepe o to dele.

Tyden na vyhlaseni vysledku tady povazuji za prilis kratkou dobu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:14 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Mám rampu pře celé akva a difuzor mám u dna v prostřed akva,aby bublinky vyplouvali před rampou a ta to pak žene po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:10 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Vono hlavně dost záleží přez co bubláš , jak máš difuzor nízko(vysoko) v akva , já to mám skoro u dna , tak aby bublinky šly do proudu vody , schválně jsem dal permanetní test na druhou stranu akva , po ránu je tam tak odhadem 30, ted cca 12mg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 19:00 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Taky to chci zkusit do 150 2 flašky :-) Asi vemu tu z druhého akva a připojím ji do 150 na zkoušku,když tak to můžu odpojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2014 18:54 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Dnes jsem to spustil ze dvou flašek do 250l akva , od rána je tam cca 20mg CO2, každejch deset dní se vymění jedna flaška , 20mg považuji za optimum
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.03.2014 10:58 Muž patamatix [408] Re: DrChila
I tak by se to dalo,více flasek,ale rozhodně je to lepší takto,než hned kupovat flasku a veškeré drahé zařízení,když neví zda jí to k něčemu bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:52 Muž DrChila [243] Re: miguela
Na 200L ? dodávat CO2? to si myslim že asi biokvas nezvládne.. Maximálně bych tam fláknul atomizér a rval to tam ze 3 flašek kvasu aj přes noc:-D když semnou 2 skoro nic nedělaj ve 140 tak možná že i 4 flašky popřípadě se to dá zaškrtit a flašku oddělat kdyby to bylo moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:49 Muž patamatix [408] Re: miguela
www.youtube.com/… koukni na toto,je tam i mnoho jiných,ale princip stejný.
Pak toto rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace Na míchej a zkus to jestli to pomůže,je to nejlevnější a máš to za chvíli. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2014 10:46 Žena miguela [21]
čáágo béélo, máte nějaký univerzální recept na 200l AQ? kytky jsou převážně ožrané od mřenek a skomírají.. chtěla bych jim dodat trochu život.. PMDD dávám už pes týden a výsledek nula..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:19 amrtin Re: patamatix
Tak mě to už párkrát "pšouklo" do nosu :-D a channel č.5 to zrovna opravdu neni :-D,ale nesmrdí to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 19:10 Muž patamatix [408] Re: amrtin
No tak ja očuchával a nic moc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:53 amrtin Re: patamatix
Nebude,během vývinu co2 to nesmrdí.Smrdí to až na konci,když se vylévá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:42 Muž patamatix [408] Re: amrtin
No to jsem myslel původně,ale prý to bude ráno pěkně smrdět :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:35 amrtin Re: patamatix
Já nijak,ale můžeš ho buď povytáhnout k hladině,nebo napojit přes rozdvojku a škrtítko mimo akva a na noc to škrtítko otvírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2014 18:32 Muž patamatix [408]
Jak to děláte přes noc s biokvasem,aby ráno nebyli ryby kaput?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2014 11:59 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Nikuska91
rybicky.net/clanky/588-idealni-napln-do-co2-kvasinkovace
poměr surovin bych upravil dle obsahu tvé lahve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2014 11:31 Žena Nikuska91 [0] - Miniakvária – Náhradní náplň
Ahoj, můžu se tady zeptat: Děláte někdo náhradní náplň z kvasnic přímo do láhve z Biokvasu? Potřebovala bych přibližně vědět poměr kolik čeho :) jinak bublám do 26-ti litrového akvárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 16:59 Muž lojzalojzovic [327] Re: jamajcan
mam jich nalozenych stabilne pet :) muzu si pak vybirat tu ktera sumi nejlip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 10:37 jamajcan Re: lojzalojzovic
Když už jsme u toho,nejlepší je točit dvě flašky.Tam mi přijde intenzita bublání,relativně nejstabilnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 10:05 Muž lojzalojzovic [327] Re: ondralomnice
jak sem psal níže nečekám než dobublá, dělám s mírným předstihem aby se stabilizovala kvasná reakce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 08:59 jamajcan Re: ondralomnice
Novou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2014 08:57 Muž ondralomnice [81]
Ahojk sem buď slepej nebo blbej, ale nenašel sem to tady když dobubláte děláte novou směs nebo jen dokrmíte cukrem? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 23:48 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: lojzalojzovic
Tak tohle vyzkouším, už pro tu srandu... Dávám CO2 z petky teprve krátce, ale nenapadlo by mne to i pít pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 23:46 Žena Scilla [3] - RostlinyRe: patamatix
Vykašli se na lepení, není vůbec potřeba, nejlepší je provléknout hadičku vrchem víčka a spodem narvat spojku. Je to fígl tady někde na rybičkách mnou už jednou vyčtený, šířím dál, protože je to jednoduché a funkční. Nikdy už bych to nelepila. palec smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 21:45 amrtin Re: patamatix
Jasně,zkus.A koukni na tyhle stránky: www.rostlinna-akvaria.cz/… ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:35 Muž patamatix [408] Re: amrtin
A tak já zkusím někde na před rampu,na dno dát lipové dřívko a uvidím,konec konců test by měl ukázat zda to něco dělá ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:32 amrtin Re: patamatix
No,to by utíkalo,tak trysky skloň tak,aby se voda s co2 na vzduch nedostávala-ono to samo o sobě už neni dobrý(právě pro únik co2).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:27 Muž patamatix [408] Re: amrtin
nejraději bych to dal do vystupu rampy,ale trysky mám nasměřované nahoru,aby se čeřila voda,neuteče co2 do vzduchu tím,že se vlastně voda dostává hned na vzduch a pak teprve obloukem do akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 21:21 amrtin Re: patamatix
Vyústění co2 dej tak,aby strhával proud z filtru bublinky po celém akva,nebo klidně do rampy.Někdo ho taky dává do vstupu filtru,ale to některé filtry nemaj rády-zavzdušňují se.
Dropchecker zhruba do poloviny výšky vody na druhou stranu než je vstup co2 do vody(lipové dřívko,...),pokud to pojede přes filtr(rampu),tak na kteroukoli stranu do přední části akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 20:55 Muž patamatix [408]
Mám rampu přes celé akva na zadní stěně,kam bych měl dát vyústění CO2,buď dám přes lipovou kostku (Ale kam?) nebo přímo do rampy,co je lepší a kam umístit pernamentní test? Podělí se někdo o zkušenosti? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 13:51 amrtin Re: lojzalojzovic
Jo :-D,dost dobrý,ukládám příspěvek hop ,díky za návod,Libor se určitě zlobit nebude pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.02.2014 13:27 Muž lojzalojzovic [327] Re: amrtin
recept je tady odsud, doufam ze malylibor nebude nastvany kdyz jeho slavu budu sirit dale:
na 2litrovou petku - 380g cukru, 150g ryze, 1vanilkovy cukr, pul lzicky skorice, stava z 1/2citronu, spetka tymianu, zazvoru, muskatoveho kvetu, 3-4kulicky noveho koreni, 5-6hrebicku, na zaver samozrejme lzicka susenych kvasnic, vsecko nacpat do petky a zalit 1,5litrem vody, protrepat nemichat :-), po ctyrech tydnech jeste dosypu cca 150g cukru a necham este 2tydny dozrat, pak pres jemny cednicek nebo platynko sliju a piju

s instalaci k akva cekam dycky do druheho dne az se rozbehne kvasna reakce (ona bezi driv ale do druheho dne vidim esli nevybehne pena), nakladam flasku kazdych cca 7-10 dnu, pricemz reakce mi bezi do akva cca 2-3 tydny (nektere flasky mam jenom kvuli sake a ne do akva), timto kolotocem mam zarucenou stabilitu dodavek co do vody a sake na piti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 10:50 amrtin Re: patamatix
Tak já jediný co používám je akvarijní silikon.Ten jakž takž drží.Zkoušel sem chemopren,ale ten nedržel vůbec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 10:33 Muž DrChila [243] Re: patamatix
No nejlepší co se mi osvědčilo prvně to řádně víčko poškrábat a sekunďákem nechat pořádně zatvrdnou třeba den páč tam bude větší vrstva aby to fakt těsnilo. A pak den potom jsem to přejel tavnou pistolí aby to mělo větší pevnost a neurvalose to při bouchnutí do toho nebo nasazování hadičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 00:17 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
až uvidíš u mě ten kýbl polyspermy co vybujela za týden , změníš názor smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 22:25 Muž patamatix [408]
Stačí to vše lepit sekunďákem,nebo třeba jiného lepidla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 22:00 Muž patamatix [408] Re: amrtin
Tak,tak ;-) Ale na pití si najdu něco jinýho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 21:51 amrtin Re: patamatix
Co zkoušíš,cočko?Tak to je vždycky k něčemu,v nejhorším se to dá vypít smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 21:47 Muž patamatix [408] Re: amrtin
Teprve to zkouším ;-) Chci zjistit jestli to k něčemu bude,pak by se třeba dalo přemýšlet o něčem lepším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 21:44 amrtin Re: patamatix
Tak to se mi ještě nestalo a ani jsem o tom neslyšel-ucpání nehrozí.Jenom se nesmí uzavřít úplně petka,pak by to mohlo bouchnout i když i o to se už mnozí pokoušeli a ona se prý nafoukla jak balón :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 21:40 Muž patamatix [408] Re: amrtin
Takže tam zas moc velký tlak není :-) Dokud se to neucpe :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 21:17 amrtin Re: patamatix
Stačí nasadit,ale musí držet a těsnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:54 Muž patamatix [408]
Je potřeba až budu připojovat hadičky je přilepit,nebo jen nasadit jako u vzduchování?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:44 amrtin Re: lojzalojzovic
:-D ,takže to nemám vylívat?Prázdných petek mám dost :-D A receptem nepohrdnu pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:39 Muž lojzalojzovic [327] Re: amrtin
ne že se dá pít, je z toho úžasné saké, bublám už takhle skoro rok a až na jednu nehodu kdy mi děcka vyvratily flašu a trocha se mi dostala do akva to jede stabilně a bez problémů. pití je z toho luxusní - bez sklenky večer nedám ránu :-) . pokud bude zájem pisnu recept
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:37 amrtin Re: patamatix
To né,to je totiž vlastně jen taková pojistka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:16 Muž patamatix [408] Re: amrtin
A tak tu vodu třeba měnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:12 amrtin Re: patamatix
Když tam je druhá petka s čistou vodou,tak se "smrad" v ní absorbuje,takže neprojde ven.Alespoň by to tak mělo být,já to tedy nemám naštěstí odzkoušeno :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:10 Muž patamatix [408] Re: amrtin
A když tam máš tu druhou flašku,tak je to ok?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:08 amrtin Re: patamatix
No,zažil si někdy vylitý burčák,například v autě?Myslím burčák co se pije na vinobraní smich Tak nějak to smrdí smich Dokonce sem zaslech,že i tenhle "náš" akvarijní cočkový burčák se po menší doúpravě dá pít :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 19:47 Muž patamatix [408] Re: DrChila
Smrad,jaký ? v neděli,bych chtěl taky biokvas zprovoznit,jen aby mě něco nepřekvapilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
no , asi máš pravdu , zatím mi po půl roce žádná náhlá reakce nenastala, teda doma to přez dvě flašky provuzuji , tydy zatím žádné ryby nejsou , zajíždín se to , budu se v tom ještě dost vrtat , ničeho se nebojím ... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 15:07 Muž DrChila [243] Re: MonterMonty
Jinak tě varuji pokud tam dojde k nějaký chemický reakci a vylítne ti to přímo do akva užij si za nás za všechny co máme 2 flašky ten smrad doma:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 13:00 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: MonterMonty
jedu z jedné rovnou do akva , ten sajrajt se tam začal dělat před přidáváním , no je to čerstváček , malí šnečci si na tom šmakujou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 12:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: MonterMonty
Máš dve, alebo len jednu fľašu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 10:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: DrChila
Jasan , no marně se to snažím najít na netu a nic , nech to plavat , koupím něco co bude mít jasné parametry ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 09:37 Žena Nikuska91 [0] - MiniakváriaRe: MonterMonty
Díky, zpětný ventil by měl být zítra ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 09:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Nikuska91
může to být kdekoli , jen to chce zpětný ventil aby když to dobublá mepřetejkala voda z akva do lahve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:59 Žena Nikuska91 [0] - Miniakvária
Ještě dotaz, musí být láhev s Biokvasem opravdu nad hladinou jak je v návodu? A nebo může být na stejné úrovni akvária? Jsem úplný začátečník tak se radši poptám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 08:30 Muž DrChila [243] Re: MonterMonty
no spíš mysleli jako kolik to má lumelů protože můžeš mít zářivku třaba 180lum a nebo víc. Podle toho jakou máš:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 01:04 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
dal jsem 3 gramy , světlo 13w T5 7cm nad hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:34 amrtin Re: MonterMonty
Tak ono to pár dní vydrží :-D,ale jestli neni málo kvasnic hmm A intenzita světla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:31 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
tři dny to jede tak dvě bubliny za sekundu, až to začne slábnout stačí přidat cukr ... svítím 8 hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:27 amrtin Re: MonterMonty
No,to moc dlouho bublat nebude,ale proti té řase to pomůže.Klidně bych ještě i přihnojil,ale to všechno záleží i na tom,kolik je světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
začaly se dělat takové bílé vlákna na listech ,asi ruducha , mám tam T5 13W 2cm nad hladinou , tak jsem to zvedl na 7cm a pustil CO2 akva 50L , vykulili se nějací šneci a maj se k světu , zas tak moc to asi nebude dal jsem 3 gramy kvysnic 6 lřic cukru 1,2l vody z kohoutku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:19 amrtin Re: MonterMonty
Tak bez ryb je to jedno,můžeš to tam prát pod tlakem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
Raději ani neměřím hladinu CO2 , ryby tam zatím nejsou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:15 amrtin Re: MonterMonty
Ale jo i tak se to dá udělat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:11 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: amrtin
Fotka k příspěvku Já trošku minimalizoval , difuzor s počítadlem v jednom
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 00:01 amrtin Re: patamatix
Aha :-D Myslíš to skleněný?To je drop checker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 23:37 Muž patamatix [408] Re: amrtin
Protože,když to bylo doma,tak byli děti hodně malí a proto jsem rád,že už to nepotřebujem. To co máš v akva(difuzor?),jak to funguje? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 23:32 amrtin Re: patamatix
Fotka k příspěvku Proč? :-D Víš jaká byla sranda vysvětlit lékárníkovi,že to nechci pro dítě? :-D A používám v současné době dvě a v poho X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 23:25 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Ok budu rád,fotka je fotka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 23:25 Muž patamatix [408] Re: amrtin
Jo to počítadlo z odsávačky jsem už taky objevil,měli jsme to taky doma,zaplať pan bůh už je to pryč smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 23:24 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Přesně tak , koncem tejdne budu doma tak ti to blejsknu i s novým difuzorem , obyčejné smrkové dřívko mlží stejně jako lípa ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 23:21 amrtin Re: patamatix
To se tak dělá,prostě ještě jedna klidně i menší petka s čistou vodou,já to tak třeba zrovna nemám,jenom počítadlo z dětské odsávačky,ale určitě to neni na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:35 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Dnes už ne,musím dopít Colu :-D ,nechám to asi až na víkend ;-) Abych to mohl sledovat.
Ještě jedna věc,jak jsi říkal že to ženeš ještě přes vodu,aby se to pročistilo,tak to máš ještě jednu petku k tomu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
Zapojil bych to až ráno, abys neměl problém ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 22:33 amrtin Re: patamatix
Nezapomeň tam dát ještě jeden zpětný ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:30 Muž patamatix [408] Re: patamatix
Tak to nějak zkusím,tak doufám,že nebude výbuch :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:22 Muž patamatix [408] Re: zervan
To mě jen tak napadlo,lépe by se to napojovalo. Tak to radši zkusím na výstupu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:19 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: zervan
Hlavně ty bubliny ve filtru budou dělat kravál ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: patamatix
Skúšal to niekto? Akože teoreticky by sa mohol rozpúšťať, ale.. kto vie? A ako by na to reagovali baktérie? Kyselina uhličitá je síce slabá, ale stále je to kyselina, vo filtri by mohlo byť nižšie pH ako je obvyklé... Asi je istejší ten výstup filtra pred rampou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:16 amrtin Re: patamatix
Jo,to se taky často dělá,ale jak již je psáno níže,některý filtry to nemaj rády a zavzdušňujou se - nutno vyzkoušet X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:16 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
strč do hadičky klacek , nebo filtr od cigarety , pošlape to taky a jak skvěle potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:14 Muž patamatix [408] Re: zervan
Toť otázka ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:13 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: patamatix
Myslím, že by sa plyn CO2 mohol hromadiť vo filtri a tým ho "zavzdušňovať", či skôr zaplyňovať :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:12 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
klidně taky , jak píše kolega
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:11 Muž patamatix [408] Re: amrtin
A kdybych hadičku z CO2 strčil do nasávacího koše a přešlo by to celým filtrem,to by něčemu vadilo? Teoreticky by to bylo pěkně promíchané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:09 amrtin Re: patamatix
Ale vůbec ne,to klidně vyzkoušej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:08 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
A co do té rampy,blbí nápad? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:08 amrtin Re: patamatix
Z petky je nejlepší lipové dřívko a nejlevnější cigaretový filtr(ze slimky se vejde i do hadičky od vzduchování).Obyč.kamínek dělá moc velké bubliny a to je naprd ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:07 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
kamínky většinou stojí za prd , dělaj velké bubliny a ty se nerozpouští, vem kousek měkkého dřeva , stačí i smrk , půl centimetru dlohého a vystrouhej ho po létech do kuřelu , tak aby jsi ho těsně nacpal do vzduchovací hadičky , dřívko trošku ještě nabobtná a pak perličkuje stejně jako lipové X-) ted o víkendu jsem to testoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:02 Muž patamatix [408]
Chci vyzkoušet do 150 l akva CO2,zatím jen z flašky ze zvědavosti co to udělá,jen bych se rád poradil,jestli stačí jako difuzor obyč vzduchovací kamínek a nebo by mě přišlo lepší hadičku nějak připojit na rampu z filtru,že by se to lépe rozprostřelo po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 18:22 amrtin Re: Nikuska91
Ještě je možnost rozprašovač povytáhnout výš,bublinky budou rychleji na hladině a méně se toho rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 16:58 Žena Nikuska91 [0] - MiniakváriaRe: zervan
To zní dobře a mělo by to fungovat, díky za radu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2014 15:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Nikuska91
Priamo z fľaše nie, to by nefungovalo dobre, ale mala by stačiť na hadičku z fľaše rozdvojka - jeden vývod by šiel cez spätný ventil do akvária a druhý cez škrtítko do vzduchu. Uvoľňovaním škrtítka by sa znižoval prúd do akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:52 Muž DrChila [243] Re: Nikuska91
regulovat se to dá škrtítkem jehlovým ventilem ale nikdo neručí za to že to nebouchne:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 15:33 Žena Nikuska91 [0] - Miniakvária
Dobrý den, chci se zeptat jestli je možno regulovat CO2 z Biokvasu nějakým škrtítkem? Zatím ještě nebubláme, potřebuji se jen informovat zda je možno množství CO2 z Biokvasu nějakým způsobem regulovat? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 19:12 Muž misan26 [2] Re: Designer
jj rostlinky sem dnes objednal tak hned jak prijdou dodam do akvaria pristi tyden prijde i lahev co2 tak budu dopoustet rovnou z lahve :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: misan26
Hlavne se neboj s temi rostlinami "pritlacit", pridat jich vic, to akvarium mi prijde zatim dost prazdne.

Kdyz pridas trs rybicky.net/atlasrostlin/microsorum_pteropus , muzes tu rostlinu pripevnit na ten koren, a mas hned pulku toho akvaria zarostleho, filtr schovany, a navic to neni nijak narocna rostlina. Sice mi v takhle velkem akvariu vyrustaji listy obcas nad hladinu, ale to resim krutym sestrizenim listu tesne nad hladinou, at neleze do osvetleni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 18:32 Muž misan26 [2]
Fotka k příspěvku tak už mám taky sice sem po delší době udělal foto ale poustim bublinu po 2 sekundach. A zatim pekny rostlinky mne prijde se vzchopili :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2012 14:58 Muž honzaprouza77 [18]
Táta má nevím od jaké značky, ale má a přijde mi to dost předražené, náplň na měsíc(Musí se koupir celá nová láhev, ve které je prášek a tak a aktivuje se to vodou), když to stojí 200Kč a já mám na 14dní doma. výrobu z 250gramů cukru, 10-12gramů droždí a 1,5l vody. Jo a jinak s pouštěním přez noc mi to nedělá problém, ryby po ránu nevipadají, že by jim chyběl kyslík. (mám 54l akva a hodně rostlin)

Právě se chci zeptat, že když vypočítám obsah CO2 z KH a Ph, tak mám ještě poměrně málo. Pouštím ho tám nejjemnějším vzduchovím kamínkem. Nebylo by lepší normální žebříček, nebo co to je na ty bubliny? Bojím se, že to by zase bylo moc, protože tam toho jde zezačátku dost, asi tak 1bublina za 1sec. po 4dnech za 2 sec a na konci dvou týdnů asi za 5sec. A chtěl bych se zeptat, abych nemusel mít 2petláhve, jesti se dá koupit takoví ten filtr proti kvasnicím v akvaristice(nádobka s vodou, do vody vede hadička z petky s kvasnicema a mimo vodu vede hadička do akva. Jde to koupit v akvaristice a nasadit na rozpůlenou hadici?

dík všem za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 17:31 fap Re: Sid
měli to za 123kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 11:26 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: isamik
Životní úroveň lidí se projevuje i v tom, že si koupí za 200,- (Biokvas) nebo za 500,- (Nutrafin Natural System CO2) něco, co by sami stvořili za pár korun. :-)
Jako známka toho, jak se nám daří, dost dobré, ne?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 10:34 Muž isamik [180] Re: Award, fap
Award: A kolik ta sranda stoji?

Fap: No prilis nechapu proc vyhazovat penize, ale budiz. Zkus se podivat na tohle www.akvarko.cz/… Aivosh tam napsal par peknych clanku o CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 08:17 fap Re: Award
ahoj a co přes noc maš to pořát v tom akvarku ? nebo to pouštíš ven(CO2 Natural System)a jak je to velky ? v cm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2008 06:44 Award Re: fap
Ahoj!
Já jsem si pořídil CO2 Natural System od Nutrafinu a jsem spokojený -> nádoba je hodně robusní (nemám strach, že by to explodovalo), v jednom balení je úplně vše potřebné, náplň vydrží min měsíc (v akvaristice dokonce říkal 2měs.) a máto fajn držák na okraj nádrže. Zkrátka, proč něco vymýšlet, když už to vymyšlené je..? ;-)
Ale nedokážu si představit, že by mi ten blivajs ostříkl půlku pokoje.. coze to bych pak asi rozzureny
Award
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 23:51 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Blade163
"...mam istotu,ze mi to nevybuchne ako kvasnice..."
Pokud člověk při kvašení cukru používá rozum, nic mu nevybuchne. :-)
Skutečně - Biokvas je předražený. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 23:44 Muž Blade163 [0] - RostlinyRe: fap
Je to predrazene,zle vyhodene peniaze to niesu urcite ved to splna svoj ucel.Ja mam istotu,ze mi to nevybuchne ako kvasnice je to ten isty princip,ale uz je to presne namiesane.Najviac sa oplati kupit si iba naplne a dat to do 1litrocej petky a uz iba hadicka a difuzor a ide sa .
Ja ho mam cez noc pusteny a aj som ho mal z rybami pohoda nic sa nestalo.Mam sice dost male akvarium ,ale myslim si,ze spokojne to moze hocikto tam nechat aj cez noc.Rastlinky to vyuziju aj,ked neni osvetlenie zaznute ved v izbe je vzdy niake svetlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 23:37 Muž chicko [124] Re: fap
souhlasím se sidem, ale odpovím i na dotaz: Co2 během noci nedoporučuji-povolit uzávěr, vyndat hadičku-prostě mimo akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2008 17:55 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: fap
Biokvas si nekupujte - jsou to vyhozené peníze. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2008 17:39 fap – biokvas
zdravym chtěl jsem se zeptat když si pořidím v akvaristice biokvas tak to budu aplikovat přes den ale co stim v noci mám to pouštět mymo akvarium nebo to tam mám nechat stale děkuji za odpovědi ahoj

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 7225x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/8756?kolik=4999