Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2023 22:06 R Muž ctibum [6870] Re: Andy__
V modrém rámečku je odkaz na článek na toto téma. Zkus ho projít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2023 20:40 Muž Andy__ [0] - Živorodky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pěkný den.
Po pár měsících od založení se nám náhle začali v akváriu objevovat tito červi. Drží se na rostlinách a kamenech, pohyb téměř nulový, pancéřníčci se o ně nezajímají, a na nich žádné parazity nevidím. Dnes jsme zahlédli i jednoho z těchto "červíků" trhavě hadovitě plavat. Poradíte, o co může jít? Jsou škodná, nebo budou zajímat některé druhy ryb jako krmení? Když jsme měli v tomto akváriu mladé mečovek, nic takového zde nebylo, a od té doby jsme žádné rostliny ani živočichy nedokupovali, takže je asi předtím možná žrali. Přemýšlím, jestli může jít o něco na způsob Oligochaeten?
Děkuji za jakékoliv rady a nápady. Celkem se teď bojím, protože pancéřníčci nakladli své první jikry, a nechci, aby to zkazili červíci. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 14:01 Žena Starka [207] Re: Anthrax, vaclav
Díky, to bude ono. :-)
Koukala na mě, jsem měla strach, že mi skočí do ksichtu. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2023 13:17 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Starka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.05.2023 13:15 R Muž Anthrax [4739] Re: Starka
Za mě larva šidélka. :-)
Edit: Koukni na příspěvek vaclava z 25.01.2017 23:52 a porovnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2023 13:00 Žena Starka [207] – Co je to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak si tak čistím akvarko a při odsávání vody jsem do kýble nasála živočicha na fotce. A zajímá mě, kdo to nebo co to je.
Děkuji :-)
Edit: Velké cca 1-1.5 cm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2023 09:42 Žena zelenakapusta [1626] - TetryRe: lukyrys
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2023 03:49 lukyrys Re: RadioactiWe
Fotka k příspěvku Dnes pri vymene vody se mi to podarilo ulovit. Tusim ze v akvarku mam jeste jednu tuhle priserku a nejsem si vubec jisty jestli to tam chci hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2023 08:28 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: lukyrys
keď má "packy", tak možno chrbtoplávka? chcelo by to lepšiu foto alebo podrobnejší popis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2023 00:22 lukyrys Re: vaclav
Uričitě? Má to po stranách packy jak potapník :-D Když jsem koukal na různý fotky lastrurnatky vetšinou je uzavřena z obou stran v lastuře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2023 23:33 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: lukyrys
lasturnatka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2023 20:51 lukyrys
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte někdo co je tohle? Objevilo se to u krevetek
Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2023 16:54 Žena Róza2 [4] Re: PetrO
Jj, to bude ono - neritiny mám, a začlo se to objevovat po jejich přidání. Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2023 16:00 Muž PetrO [752] Re: Róza2
Áno. Vajíčka Neritiny, ze kterých nikdy nic nebude.
Navíc jdou velmi špatně sundat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2023 00:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Róza2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2023 00:03 Žena Róza2 [4] – co je to
Fotka k příspěvku Nevíte prosím někdo, co to je za živočicha - schránky přilepené na tvrdé povrchy, nejvíc dole na pařezu ode dna, ale třeba i na šnecích... vel. 1-2 mm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.03.2023 14:10 R Muž Anthrax [4739] Re: jerrykvasek66
Ahoj. Vypadá-li to jak lasturnatky, tak to budou lasturnatky. Je jich spousty druhů a mají různé barvy. Tím se nenech zmást. :-)
Ten pohyb je docela charakteristický youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2023 14:06 jerrykvasek66
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky,mám nějaké Vésky,skoro to vypadá jak lasturnatky jen je to modrošedé a rychle se pohybující po dně a skle, poradí někdo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2023 09:58 Prisavnicky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o identifikáciu červov. V akváriu sa mi objavili červy, ktoré vyliezajú nad hladinu vody, mám pocit že obžierajú hnijúce plávajúce rastliny nalepené na stenách akvária. Veľkosť cca 1 až 2 cm. Sú nebezpečné pre ryby/človeka? Nakoľko často čistím filter alebo manipulujem v akváriu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 20:46 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: jozkof
Ahoj, zkus nafotit na makro, takto nikdo nic neurčí ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2023 18:58 jozkof – Je toto parazit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, dnes som našiel na skle akvária niečo také. Čo by to mohlo byť? Vie mi niekto poradiť?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 17:06 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Graylag
Největší problém vidím v neostrosti fotek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 13:38 Muž Graylag [9] Re: Anthrax
Mohlo by být. Seděl by zejména ten hltan v přední části. Jestli je ještě uvidím příště a bude čas, tak to zkusím hodit pod mikroskop jestli uvidím něco více. Každopádně díky za tip.

Fotka je mizerná, ale má to tak milimetr na délku. Okem toho vidím ještě méně než je na fotce. Tohle jsem vytáhl z mobilu s 64MPx foťákem na největší přiblížení, takže normální foťák by se nechytl ani na makro režim. A zrcadlovku nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 13:09 R Muž Anthrax [4739] Re: Graylag
Z fotky toho moc poznat nejde ale zkus vygoolit pojem Rhabdocoela a porovej. Soudím podle tvaru a velikosti. Klasický ploštěnky bývají větší a jiného tvaru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 12:13 Muž Graylag [9]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Po měnění vody v akváriu mi v nádobě zůstalo pár tady těch hnědých "smítek". Vysál jsem je pravděpodobně z mechu. Celkem ochotně se pohybovaly i po už suché části nádoby. Velikost tak možná 1mm. Pohybují se podle všeho ve směru tupého konce.

Napadly mě samozřejmě okamžitě ploštěnky, ale nesedí mi zřetelný osmičkový tvar těla a absence charakteristického tvaru hlavy - ale při té velikosti je samozřejmě houby vidět (foceno mobilem a popravdě se divím, že je na té fotce vůbec něco vidět)

Dokáže někdo určit co to je a jak moc velký to je problém?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2023 21:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tojsouvěci
- Caspiobdella fadejewi to nekončí
- další je?
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2023 12:44 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Tojsouvěci
Zvláštní. Kdysi jsem si hrál v potoku a přisála se na mě pijavice, která nevypadala jako chobotnatka rybí. Docela pochybuji, že je tu jen 1 parazitující druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 23:53 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Tomaas
Jediná z našich pijavic parazitujících na rybách je chobotnatka rybí,což není Tvůj případ,takže klídek,pohoda. ;-)
Edit: Doplňuji o další nepůvodní druh chobotnatky Caspiobdella fadejewi.
ziva.avcr.cz/…
docplayer.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 23:06 R Muž Anthrax [4739] Re: Tomaas
Ano, je to ona ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2023 22:47 Muž Tomaas [36] – Chobotnatka?
Fotka k příspěvku Při dnešní údržbě jsem na jedné rostlině sebral něco, co vypadá zřejmě jako nějaký druh chobotnatky? Alespoň se zde o něčem podobném píše... ;-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2023 20:41 Filip14
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, od známého jsem dostal prostřih některých rostlin, jenže na dvou z nich jsem našel asi nějaké škůdce. Bohužel nevím, jak se tyto rostliny jmenují. Jeden škůdce vypadá jako larva nějakého malého brouka/mouchy, nehýbe se. Rostlina má ale děravé listy, nevím, jestli to udělala tato larva. Druhá rostlina má zakroucenou část listu, když jsem se do ní podíval, tak tam byli nějací jako kdyby velmi malí červíci, vůbec netuším, co to může být. Mockrát děkuji za všechny rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2023 14:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jerrykvasek66
Je to houba a časem zase zmizí, nic škodlivého. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2023 12:13 jerrykvasek66
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky, nevíte, co se mi to tvoří na skle,po očištění se to objeví znovu a taky na kořenu,ten jsem pořádně vyčistil a dva dny klid,ale na skle do druhého dne,nevím zda je to houba,nebo nějaká plíseň.
Ví někdo co to je a jak se toho zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 12:43 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Rybajz
Tak se omlouvám, na Esha labs to skutečně nemají. A nenašel jsem, kde jsem na to přišel :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 11:37 Muž Rybajz [6] Re: Rybajz
tak už jsem to asi našel, vypadá to na kolonií vířníků (víc ks pohromadě)
kolonie je velká cca 1mm v průměru (takže opravdu mikro)

www.photomacrography.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2023 17:05 R Muž afc1886 [14655] Re: Rybajz
Vypadá to na nějaký druh mechovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2023 15:28 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Rybajz
A velikost...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2023 11:10 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: Rybajz
Zkus se porozhlédnout na Youtube, kanál Esha labs myslím. Tam bylo o různých sladkovodních potvůrkách více, nepletu-li se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2023 07:08 Muž Rybajz [6] – co je to za plankton
Fotka k příspěvku Zdravím všechny,
dnes jsem objevil v jednom z nověji založeném akva pozoruhodny život, který ani po četném hledání na google nedokážu identifikovat. Věděl by někdo, co je to za potvůrku? Zatím je zdá se pevně přichycená na místě a vypadá, že těmi rameny hýbe a loví drobnější plankton...

Tipoval bych na vířníky, ale takhle hvězdicovýho jsem nikdy nic neviděl...?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2023 00:35 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Kolíček
Pravděpodobně se jedná o uvolněnou vlákninu celulózy s bakteriálním šlemem.Klídek,za pár dnů to zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2023 21:13 Muž Xif [336] Re: Kolíček
Malé kořínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2023 21:00 Muž Sha [500] Re: Kolíček
To je ten kořen borovice? Jestli v něm nebyli černí pasažéři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2023 20:11 Muž Kolíček [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, toto jsem objevil na kořenu. Nehybné. Děkuji za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2023 08:07 R Muž afc1886 [14655] Re: Henryy
Fotka není moc dobrá, ale podívej se na nítěnky, patentky. Otevři si odkaz v modrém rámečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2023 02:34 Muž Henryy [0] – Co je to za cerviky?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobré ráno, mám v akváriu takové malé červené červíky, pohybují se trhavě jako komáři larvy, ale asi nejsou.. v molitanu jich bylo plno. Děkuji za případné odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2022 11:56 Muž Sha [500] Re: kortezhugo
Albiglossiphonia heteroclita nejspíš.
Viz. Anthraxův odkaz 20.11.2022 21:18
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2022 11:28 Muž kortezhugo [983] – čo je to?
Fotka k příspěvku Pre kámoša... - že vraj to má možno aj 1 cm.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.12.2022 22:21 Muž Romish [10] - RostlinyRe: Wixii
To vypadá na vajíčka neritin palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   30.11.2022 23:12 R Muž Anthrax [4739] Re: Wixii
Ahoj, chtělo by to lepší fotku aby byla jistota. Hýbe se to? Nejsou ti šneci náhodou neritiny? Pravděpodobně jsou to jejich vajíčka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2022 22:40 Wixii – Co to může být?
Fotka k příspěvku Dobrý večer, dnes jsem šla dát baštu krevetam a všimla jsem čehosi, bílé nevím co :-O velké asi max 2mm rozlezlé v rohu akvarka, omlouvám se foto ale bohužel se mi to nepodařilo vyfotit lépe. Obyvatelé v akva jsou jen šnečí, krevetí a jeden beťak.. Osazení už několik měsíců stejné, nic nové. Netuším kde se to tam vzalo.. :-( coze
 
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=51