Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 86 Žádná další stránka   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 20:25 zoo – one way ticket :)
pijavica saje cca 30 min., treba počkať, kým dosaje, neodporúča sa násilne ju odtrhnúť (vyhneme sa tým infekciám, nebezpečenstvu)
keď dosaje, sama odpadne
po použití priložiť na tanier so solným roztokom, veľmi jemne ich pritlačiť, aby vyvrátili krv. Ak sa tak nespraví, stále budú zväčšovať objem a neskôr vraj už nebudú chcieť cucať. Oni nedokážu stráviť našu sladkú krv.

bývajú v priemere centimeter dlhé a vážia dva a pol až tri gramy. V medicíne sa používa najmä pijavica lekárska, Hirudo medicinalis. Má tri stovky ostrých zubov, ktorými sa zahryzne do kože a cicia krv. Vylučuje pritom do rany anestetikum, preto chorý necíti bolesť, potom do rany vypustí hirudín, čo je veľmi účinná látka proti zrážaniu krvi, a histamín, ktorý rozširuje cievy.

Tok krvi ide iba jedným smerom, takže nehrozí prenesenie infekcie z pijavice do rany.!!!!!!!!!


pri použití 10 pijavíc vypijú od 200 do 400 ml krvi
pijavicu po nacucaní dať do nádoby s čistou vodou a nechať cca 2 mesiace oddychovať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 20:18 zoo – navod
vybaliť a dať do nádoby s čistou vodou, NESMIE BYT KONTAMINOVANA, najlepšie voda z hôr!!!
nádobu do polovice naplniť vodou
uzatvoriť priedušnou textíliou (bavlna)
dať gumičku aby neušli
výmena vody každé 2-3 dni
voda by nemala byť odstáta
na spodok fľaše kamienky aby sa mohli pijavice obtierať
nádobu uložiť do tmavých priestorov a DBAT NA TEPLOTU OD 10-20 stupňov!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 20:11 zoo – slusna cena-je to mozny?
Pijavice lékařská - Hirudo medicinalis cena 699 Kč/ks. S návodem na chov a léčbu. Se zdravotním atestem ze SRN.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 20:05 zoo – to katunka
jo nastudovala sis to pekne
o hirudinu vim, taky do toho trochu delam
ted jsem zrivna nemela cas nastudovat trivici ustroji pijavice, ale mam takovej pocit, ze to ma jako ´one way´, ale mozna kecam

kazdopadne nevim, jak je to ted, v nemocnici ti asi daji jednorazovou pijavici, ale minimalne driv je po vhladoveni prilozili znova a znova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 19:28 Žena katunka [158] – Horác
Sakra Horáci...jednou jsem chtěla být v něčem lepší a ty mě takhle setřeš ...no budu to zkoušet dál :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 19:12 Muž Horác [3942] – to Katunka
Katu, pijavky mají ve slinách hirudin (pijavka lékařská = Hirudo medicinalis). Heparin se tvoří především v játrech (játra = hepar). Ale jinak jsi byla docela blízko - obě tyto látky snižují srážlivost krve). Je to jen detail, ale nemohl jsem si pomoct - je to můj obor. ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 18:44 blek – heparin
zrovna jsem slyšel, že s heparinem mají nějaké potíže v Havlíčkově Brodu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 17:59 Žena katunka [158] – zoo
Pijavice skutečně můžou nemoci přenášet...po přisátí pijavice vypouští do hostitele látku jménem heparin, ta má zabránit srážení krve v místě přisátí pijavice. Při vpouštění této látky do těla je samozřejmě možný přenos potenciální infekce, ale většinou zůstane jen u lokálního podráždění. Pijavice lékařské jsou pěstovány ve sterilním prostředí u nich tedy samozřejmě není nutné mít z infekce obavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 17:53 zoo – to vodnik
mam takovej pocit, ze infekci by prenaset nemela, krev jde jenom smerem do ni, ale ne z ni
:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 15:19 Vodník – .
To já jsem byl já. Tak to zkusím, ale nevím jestli jí v akva chytím. Síťkou propadne a je čilá. A nerad bych dostal nějakou infekci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 13:55 zoo – to ja
3 cm staci, zkus je prilozit, uvidis, jak se zvetsi :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 12:57 Vodník – .
Prastarou ? Co když na tom místě už bude dálnice nebo supermarket ? Nevím proč je nemaj v akvaristice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 12:38 .. – .
Tak si puč nějakou prastarou lékařskou knihu a najdi si, kde a jak se pijavoice loví!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2006 09:59 – .
Problém je že tyhle jsou moc malý, nějakej mini druh. Tak 3 cm dlouhý. O pijavice lékařské bych měl zájem, klidně zaplatím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 21:21 procha – léčitel
No vidíš. To mě nenapadlo. Ještě, že tyhle stránky jsou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2006 20:12 Muž [] – to procha
ještě nauč kluka pijavice přikládat a může z něj vyrůst schopnej ranhojič :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 19:11 procha – Fuj
Krásný exemplář pijavice. To je paráda. Přinést si to na těle z rybníka. Brrrrrr. Syn je běžně chytá do PET lahví a krmí je masem. Je to takový sběratel všeho, co se hýbe. ;-) ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 17:56 Tom.Rockys – pijavice
jj jsou to pijavice ano ano ano coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 16:38 Vodník – .
Jak by se tam dostaly ? Zavrtávaj se i do písku a jsou tenké tak asi milimetr, možná 2. Vznikly v akva bez ryb, jsou tam jen 4 ampulárie, když mi potvory překusovaly rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 16:33 Štěpán – .
Nigule bude štěstím bez sebe! :-D
Pijavice má moc ráda....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2006 16:24 Vodník – Záhadný tvor v akváriu
Co se mi to objevilo za tvora ?
Videa 3 a 8 MB

http://kachne.borec.cz/neco1.avi
http://kachne.borec.cz/neco2.avi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2006 20:27 rowdy – rájovci
Jojo, rájovci jsou nepřekonatelní. Šneci, nezmaři, všechno sežerou, stačí je nechat den, dva hladovět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 12:06 Muž [] – měl jsem to taky
Já tam dal rájovce a on je likvidoval.Ale je to tak 10 let. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2006 07:59 krtek – vetřelec
asi by jsi sem měl hodit foto, takhle je ten popis dost neúplnej na to aby to pomohlo s určováním
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2006 20:00 milan – Nezadouci vetreleci
Mam problem,spolecne s zivim krmivem jsem si do akva zavlekl neco,co nevim jak vyhubit.Vypada to jako mala prujledna skorapka,pohybuje se to po skle a po kytkach,nevim co s tim.Mechanicky je rozmackavat nestaci,mnozi se rychleji,a jsou porad nekde skovane a pak nahle se nekde vynori velka skorapka o velikosti 3mm a mensi jsou jen nepatrne pruhledne tecky,ktere rychle vyrostou.Pomozte nekdo,jsem zoufalej.Mam pocit ze se jedna o nejake lasturkovce,ale nevim co s nimi.Diky :-( :-( :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 21:32 solem – chvostoskoci
jo to budou oni, virnik je veliký, jsou neškodní a mírumilovní.(i vůči lidem, ale musí se to brát s rezervou je to asi jako když se to tvrdí o keříkovcích nebo mřenkách vůči ostatním v akváriu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 21:22 Muž [] – to Blek
A nekouše to?Mě nějaký mršky tohoto tipu sežrali před měsícem u vody. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 20:34 Muž ivan [15] – blechy
Měl jsem to taky,je to něco jako brebery na hlíně v květináči.(chvostoskoci)Já jsem pořádně umyl sklo nad vodou a nějakou dobu jsem nechal nádrž odkrytou a jsou pryč.Jsou tak rychlý že ani dánie je nestihli sežrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2006 19:15 Muž [] – malé 0,5mm bílé "blechy" na hladině
Objevil jsem na hladině akva malé bílé potvory. Skáčou jako blechy na hladině. Některé se krmili zbytkem jídla pro rybyčky, uvízlé na vodorovném skle. Co to je? Co s tím?
Zrovna dnes mi umřela jedna neonka z 12. :-(
Ostatní rybky mám terčovce, mramorové skaláry a sevelie. Teplota kolem 29. Hladina se stále víří, tak nechápu jak se tam udží. Na hladině je jedna rostlina, kde by se schovat mohli.
Ryby krmíme nítěnkama a mraženým srdcem.
Co to je? Je to nebezpečné a jak na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2006 14:02 Lucie – Nezmar
Mam stesti.
Docetla sem se ze napr. rajovce nici nezmary , ja jich mam v mem akva 5,(rajovcu) takze to asi s tima nezmarma problem nebude.
Dik vsem X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2006 19:25 Killer – nezmar
je skoro nezničitelnej...nezmar se mu řiká protože když kousek utrhneš a někde se chytne,tak z něj vyroste novej nezmar...ještě se rozmnožuje pučenim...může bejt velkej do 1,5 cm,to sem zatim viděl v akva,nevim jak to je normálně.živí se to potěrem,jinak už bylo vše řečeno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2006 19:02 tatoch – Nezmar
Nezmara nechtěj neb se ho nezbavíš....je to přece nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 19:03 Xara – nezmar
Nezmar patří mezi žahavce(stejně jako medúza),ale je to polyp=žije přisedle na rostlinách,kořenech..Naše nejznámější druhy-nezmar hnědý,nezmar zelený(10mm).Má vakovité úzké tělo a na vrchní části kolem ústního otvoru má 6-8 chapadel.Vnašich vodách je hojný nezmar hnědý.Prodávat sem ho nikde nevidela,ale v akwa se dá taky chovat(ten hnědej je myslim trochu větší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2006 15:00 Lucie – Co je to nezmar
Zdar lidi.
Asi pred rokem sem zacala s akvaristikou a stale nevim , co je to ten nezmar . :-(
Mohl by mi to nekdo vysvetlit ale hlavne jak vypada jak je velkej a tak . diky moc. ;-)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [86]

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57821x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=4251