Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2021 16:59 Muž Waly [0] Re: Sid
To bych neřekl. Podle fotek na googlu je lasturnatka takova průsvitná. Tento brouček průsvitný není. Zkusím vyfotit lépe, ale technikou kterou mám a jeho hbitostí to nebude lehké. Ale děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.01.2021 07:06 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Waly
Lasturnatka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 21:04 Muž Waly [0] – Nalezenec- copak to je zač?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem.
Blbě, ale přece se podařilo vyfotit. Vypadá to jako nějaký brouček. Neplave, ale rychle se pohybuje. Na šnekovi je náhodou. Nevíte co je to za tvora? Mimo jiné jsem tam objevil i ploštěnky. tone tone.
Krevetky vypadají spokojeně.
Děkuji za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 20:44 Muž Roman.Kl [27] Re: GeXeS
No jo, příště to budu vědět. Jenže když ji vidíš poprvé a nevíš, jak určit, co to je.... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 20:31 Muž GeXeS [67] Re: Roman.Kl
Škoda jí, je to krásný hmyz. Měls ji vrátit, odkud jsi ji vzal. Kdyby se daly chovat tak snadno jako gupky, neváhal bych ani na okamžik, čemu dát přednost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 20:28 Muž Roman.Kl [27] Re: afc1886
užitečný odkaz.
Tak za mě, jak si to pamatuji, určitě ta motýlice. Ten zadeček přesně odpovídá, na mé fotce není úplně dobře vidět.
Už ale proletěla odpadem....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 20:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: GeXeS
Ono je otázka jak je ten jedinec starý. Nicméně se nechci přít, protože to nevím na 100 procent. Každopádně bych to pustil mezi Skaláry ať mají chvilku zábavy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 20:12 R Muž afc1886 [14681] Re: Roman.Kl
Tady máš pěkný přehled k určování, co tady dal před půl rokem Luděk rybicky.net/profil/33388
www.eko-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 20:07 Muž GeXeS [67] Re: Roman.Kl
Larva šídla se samozřejmě sama o sobě v akváriu množit nemůže. A dovolím si určení opravit - mně to připadá spíš jako larva motýlice, šídlo by bylo mohutnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 19:50 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Roman.Kl
Larva Šídla. Dravec jak roste dovede vychytat třeba potěr živorodek. Na druhou stranu pro větší ryby výborná pochoutka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 19:47 Muž Roman.Kl [27] – co je toto?
Fotka k příspěvku Netušil jsem, že je zde tohle dost zajímavé vlákno.
Tak si přidám moji příšerku. Před časem jsem si to přinesl s rostlinkami. Je to velké necelý 1 cm. Naštěstí to zůstalo v nádrži pro desinfekci.
Případně mám i video.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 19:23 R Muž ctibum [6908] Re: tramtra
No asi bude, ale na žádný fotce mi to nepřijde jednoznačný. Ale co by to bylo jinýho... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 18:25 Žena tramtra [3202] Re: Rap, hanka365686
Bude to ta lasturnatka. Hanka psala, že to rychle běhá i plave. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 17:41 Muž RAP [1553] Re: hanka365686, ctibum
Mě to přijde jako prťavá levatka. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 17:16 R Muž ctibum [6908] Re: hanka365686
Kdybych si byl jistý, tak už bych ti to potvrdil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 15:57 hanka365686 Re: ctibum
Děkuji, mrknu. Ale je to teda lasturnatka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.12.2020 11:19 R Muž ctibum [6908] Re: hanka365686
LAsturnatka tu má svoje vlákno, zkus ho pročíst, určitě najdeš tipy, jak na ní... rybicky.net/forum/10066
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2020 11:15 hanka365686 Re: ctibum
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ono je to hrozně špatně vidět. Takze jsem jeden kousek vylovila a vyfotila. Asi je to opravdu lasturnatka. Vyfoceno lupou, v mikroskopu to bylo moc velké. Ale i tak, hodně se mi premnozila a rybky ji nezerou, jak ještě můžu alespoň zredukovat počet? Děk
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2020 20:05 R Muž ctibum [6908] Re: hanka365686
Zkus vylovit a vyfotit na suchu, bez pohybu to jistě půjde, aby bylo líp poznat, o co by mohlo jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2020 20:00 hanka365686
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu, co by to mohlo být?! Nejblíž mi to připomíná lasturnatku. Je to hodně rychle, přijde mi, že to má nožičky a utíká to i plave. Nějak se mi to premnozilo a pořád nemůžu přijít na to, jestli je to nebezpečné. V akva mám rybičky - potěr gupek, pak Molly a ruším že platy. Pak tam mám krevetky. Přikládám fotky.
Děkuji všem za odpovědi.
Edit: Ještě doplním, že mi ale nepřijde, že by se oproti lasturnatce vnejsek skládal že dvou lastur... Fakt nevím, co to je a začíná se mi to premnozovat, rybky to nezerou, jak se toho zbavit nebo aspoň zredukovat počet? Děkuji.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2020 16:52 Muž Robin151 [11] Re: ctibum
Fotka k příspěvku Lépe už to asi nenafotím je to opravdu malé a vůbec se to nezastaví. Hýbe se to neustále, jak když se hýbe had. Jeden rozdíl to má drží se to srále na místě a asi čeká než něco zachytí. Všiml jsem si, že si to vytvořilo cestičky ve substrátu. Vylovit se to nedá sotva se přiblížím s pinzetou ihned se to schová.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2020 08:10 Muž Robin151 [11] Re: vaclav
To jsem netušil ještě se mně podařilo vypozorovat, že se živí detritem, takže by to asi mohla být ta žížalnice, ale tohle má spíše průhledné tělo a jeden červený pruh. Myslíte, že se vybarvuje až stářím? A je tedy pro krevetky neškodná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 23:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Robin151
Nítěnky jsou slabé jak ten mech co máš na fotce a většinou jich je více pohromadě, jsou na jednom místě a hromadí okolo sebe detrit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 22:00 Muž Robin151 [11] Re: ctibum
Nevím jestli se mě to ještě podaří. Celkem vyjímečný okamžik, kdy jsem to zahlídl u skla. Nicméně děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 19:55 R Muž ctibum [6908] Re: Robin151
Tak zkus lepší fotku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 19:29 Muž Robin151 [11] Re: vaclav
Nemyslím si mám už to cca 2 měsíce a stále to má maximalně 3 cm a nevýraznou barvu má jen ten pruh na zádech. Myslíte, že roste, tak pomalu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 19:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Robin151
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2020 18:55 Muž Robin151 [11] – Nitěnka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den
Potřeboval bych poradit co je zde na fotce za živočicha. Příjde mě to jako nítěnka, ale nevím jak bych si ji tam zatáhnul. Má to takový hadovitý pohyb, nevylézá to ze substrátu a na zádech takový červený pruh. Myslíte, že to může být nebezpečné pro krevetky a šneky?
Všem děkuji za rady a tipy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2020 22:02 Muž Marinkz [28] Re: vaclav
OK super děkuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2020 21:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Marinkz
Tyhle se živí detritem ve dně a jsou neškodné. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2020 21:40 Muž Marinkz [28] Re: GeXeS
Nežiji potom ale hlistnice ve střevech ryb? Pokud jsem to pochopil dobře dle různých článku tak jsou to vlastně cizopasnici a rybkam moc neprospivaji. Asi teda úplně se v tom nevyznám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.12.2020 21:03 Muž GeXeS [67] Re: Marinkz
Řešil jsem minulý týden přesně totéž. Deset dní založená nádrž, kořen, substrát, mikročervíci na sklech i ve vodě. Vyřešily gupky během jediného dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2020 20:10 Muž Marinkz [28] Re: afc1886
Super děkuji za info. V akváriu mám pouze krevetky neocaridina takže si ještě nejsem úplně jistý zda budu nějaké rybky pořizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2020 19:26 R Muž afc1886 [14681] Re: Marinkz
Ano, vypadá to na hlístice. Nemáš vytvořenou prezentaci akvária, tak jenom z fotek tipuji, že tam ještě nejsou rybky. Ty by ti od nich rozhodně pomohly a ty si nemusíš do akvária zbytečně cpát no planária a esha ndx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2020 18:44 Muž Marinkz [28] – Poraďte prosim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj měl bych na vás dotaz protože si nevím absolutně rady. Mám asi 2 měsíce akvárium po 14 dnech se mi začali v akváriu množit tito Červici. V 90% se vznášejí ve vodním sloupci a občas jsou vidět i na skle. Myslel jsem si ze jsou to plostenky a nebo hlístice. Akvárium jsem léčil přípravky no planaria a po nějaké době neúspěchu i přípravkem esha ndx. Ovšem opět bez úspěchu. Dle mého názoru se nejedna o plostenky ani hlístice protože je divné ze ani jeden z přípravku nezabral. Nevíte náhodou co by to mohlo být? Předem děkuji za jakoukoliv radu a nebo podnět. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 22:14 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Markusenka
Ďakujem za názory, zatiaľ teda budem predpokladať, že je to nejaký druh strunovca a radšej ho mám zlikvidovať. Asi nie spláchnuť do záchoda, ale napr. po vytiahnutí pokvapkať glutaraldehydom a nechať ho vysušiť?

Kľudne ešte píšte tipy...

Mimochodom, čím sa to živí, keď to narástlo do takých rozmerov, muselo to niečo prijímať.

EDIT: Len mi nesedí jedna vec - ono sa to samo nijako nehýbe, len prúdenie vody vyvoláva pocit pohybu. Aj vo videu vidno v tej miske, že nereaguje nijako ani na dotyk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 21:59 Muž Markusenka [89] Re: zervan
Ahoj.
Pokud udávají, že jsou samci a samice, samice menší, samec 25 až 30 cm a na konci to rozstěpení, vlastně by se ani množit neměl, pokud je tam sám. Je jich na 200 druhů, ale myslím, že druhově jsme to určili dobře. Sice podle videa není sám moc aktivní, ale to může být obrana, protože jak píšeš jinak vyrostl, kdo ví co vyvádí v noci.
Pryč s tím parazitem. Jen mě zajímá, jak to dokáže odolat okusování ryb, třeba je to nějak žahá.
Brrr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 21:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Brodys
Hehe, nebuďte zlí! :-D Ten strunovec vyzerá byť mohutnejší a tuhší, i keď to z fotiek ťažko súdiť. Áno, na jednom konci je taká tá odnož, ale ono ich je plno i po celej dĺžke. To je to, čo sa mi zdalo, že niektoré dni bolo väčšie a potom sa zase scvrklo. A asi dva centimetre od toho rozdvojeného konca je to akoby natrhnuté, možno je poškodený. Nesprával som sa k tomu nejako šetrne, bolo to v hornom rohu a keď som menil vodu, tak to vlastne bolo aj pár hodín bez vody. Fakt mi to pripadá "mechanicky" ako nezmar, ale nemnoží sa a je to oveľa väčšie.

Skúste to video - nie som expert na videá, toto je asi moje prvé iné ako učebný videonávod zo snímania obrazovky. V druhej časti som sa snažil ukázať aj to, ako sa to "lepí" na všetko: youtu.be/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 21:45 Muž Markusenka [89] Re: ctibum
Ahoj.
No tak podle fotek to určitě není ta větvička, teď jsou vidět chloupky po celé délce a to rozdvojení = je to sameček.
No pěkný fujtajbl, ale prý ve vodě venku běžná věc :-O .
No teď doufat, že se to nerozmnožilo rozzureny .
Trošku radost to vypátrat, trošku strach mít to doma v akváriu. Snad se v noci nebudeme odkopávat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 21:37 Brodys Re: ctibum
Majitele? :) Byla by to krásná náhlá příhoda břišní smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 21:28 R Muž ctibum [6908] Re: Brodys
Čí? :)
Ale asi to nebude ono, když tak procházím jiné fotky strunovců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 21:23 Brodys Re: ctibum
Tak pak chci vidět fotku jak leze ven otevřenou dutinou břišní! smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 21:16 R Muž ctibum [6908] Re: zervan
Zdá se mi to, nebo má ten tvůj jeden konec rozdvojený...? www.google.com/…

Tipnul bych to ne toho strunovce, co našel Markusenka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2020 21:07 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Markusenka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak som sa snažil vyfotiť, v akvárku mi to moc nešlo (bol problém presne zaostriť), ale v tej miske v pohode. Pripájam fotky, no vo vysokom rozlíšení som dal sem: www.dropbox.com/…

Spravil som aj video, o chvíľu pošlem odkaz...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2020 19:48 Muž Markusenka [89] Re: zervan
Ahoj.
Jestě tedy uvidíme co vyfotíš.
Našel jsem ještě toto: strunovec vodní, např.: www.naturabohemica.cz/… ale to je teda pěkný fujtajbl a bylo by na místě se ptát odkud si to dotáhl ano a to na konci by nebyla ruducha ale zakončení těla samečka :-O

rybicky.net/nadrze/18412
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 19:36 Muž Markusenka [89] Re: zervan
Ahoj.
To ano, na ulitě klidně, ale na živočichovi přímo, když by to byl teoreticky nějaký druh žížaly, žížalice, červa, ruducha neporoste. A taky, když jsem potřeboval takovou potvoru chytit, tak byla tak rychlá, že bylo dost obtížné to vůbec chytit. ahoj

Ještě náhodou, strašilky a podobnou havěť nechováš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 19:28 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Markusenka
Ono je to úplne mäkké, ľahko ohybné ľubovoľne, nie tvrdé ako vlas, ale mäkké ako... neviem čomu prirovnať, možno niť? Vcelku pružné - keď som to prvý raz videl a chytil do pinzety, že korienok, sa to natiahlo a nešlo odtrhnúť. Ruducha mi rastie aj na ulitách slimákov. OK, mám to v tégliku a idem odfotiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 17:18 Muž Markusenka [89] Re: vaclav
Ahoj.
Přesně a opakuji, stačí kousek odlomit, nebo celé vzít do ruky. Na živočichovi bych nepředpokládal tu ruduchu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 17:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Tak je to slabounký proutek a už může být trochu měkký, na obrázku to ale na vlnění moc nevypadá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2020 16:57 R Muž ctibum [6908] Re: vaclav
všimol som si, že sa neustále predlžuje, až to teraz dosiahlo asi 25 cm. Je to jemné, vlní sa v prúde vody, občas sa obmotá okolo nejakej plávajúcej rastliny
Myslíš, že by tohle vrba dělala?
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=351