Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 16:21 Daniel Re: Horác
No dosť to tak vyzerá, aj keď tá lasturnatka má pancier po celom tele predelený u mojej to tak nevyzerá, ale mám asi zlú foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.12.2016 16:13 Muž Horác [3942] Re: Daniel
lasturnatka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 16:13 Daniel Re: Daniel
Fotka k příspěvku a ešte jednu foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 16:09 Daniel Re: Tojsouvěci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Člunka to určite nieje. Tento čo mám ja má nohy, rýchlo sa pohybuje a ulitu má vzadu rozštiepenú.
Fotiť sa to dá len ako makro, na to som čas ešte nemal. Má to max 1-2mm. posielam ešte nejaké foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 12:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kikyo
- hledal bych tady - Láčkovci, -Radiata - Coelenterata - Diblastica
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2016 11:56 Žena Kikyo [2] - Cichlidy – Neví někdo co to je?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku V akva se mi týden po založení objevil bílý zákal, ale to zmizelo asi do 2 dní, horší je, že se mi následně objevil cosi úplně na všech povrchách akva, nejvíc mi to vadí na skle, ale je to i na rostlinách, kamenech, dokonce i na teploměru... vypadá to jako nějaký mikroskopický živočich, ale nevím vůbec o co může jít. Ty větší jedinci vypadají jako "klobouček na šťopce". Jak nějaký mini žahavec nebo já nevím, ale je to velké tak do 1 mm. Na skle to tvoří bílé průhledné tečky. Líp se mi to zatím vyfotit nepovedlo...

PS: V akva mám pár rybek na zaběhnutí a black molly mi to neustále ďobaj, ale samozřejmě pár rybek nemá šanci ten celkový počet nijak zredukovat... spíš mě to akorát štve, protože se snažím nekrmit a oni furt jak ďobou tohle tak produkují celkem dost odpadu hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 22:28 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: cezarmilan
Odhad -člunka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 22:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Daniel
Bez obáv, to pominie. Ako sa zjavia, tak sa potom vytratia. Ak by tam bola rybka, tak si pochutí ;-) Sú neškodné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.12.2016 19:40 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: Daniel
Krevetka Ti mohla uhynout při svleku krunýře,to se starým korýškům stává,nebo ji mohla požmoulat nějaká ryba,prezentace s nějakými daty o akvu, by nebyla na závadu.To co považuješ za parazita se vzhledemm k nekvalitní fotce nedá určit a v zoneru si to zvětšovat,asi nikdo nebude.Živočicha by jsi mohl vyjmout z akva a nafotit jej na skle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2016 17:02 Daniel – Neviem čo je to.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte, pozerám už asi týždeň rôzne fóra a rady a neviem prísť čo mám toto v akváriu. Akvárium mám tak od septembra (30l nano). Tohto živočícha som začal pozorovať asi tak mesiac po založení akvária. Stále ich bolo viac a viac ale tento týždeň pri čistený som ich vytiahol asi cca 100-200ks a stále ich tam dosť ostalo. Dnes mi uhynula aj krevetka. Posielam aj foto. Prosím poraďte či je to nejaký škodca alebo krevetka uhynula kvôli niečomu inému. (tá krevetka sa mi zdá, ako keby mala oddelenú prednú časť od zadnej)
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2016 13:26 Žena Jitka66 [8] Re: Horác
Díky za info. Pomůže na to také Panacur (ted´ jsem dávala eSHa ndx - nevím zda to bylo správné) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 13:15 Muž Horác [3942] Re: Jitka66
Glossiphonia je chobotnatka ... a ty patří mezi pijavice. Takže ne, ploštěnka to není ... (pan Google tě nechá pozdravovat) :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2016 13:07 Žena Jitka66 [8] Re: lacewings
Toto se mi přisává na krevetky: www.flickriver.com/… Je to ploštěnka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.12.2016 10:15 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: lacewings
No vtip je v tom, že Cyprinopur na žábrohlísty primárně určený není, nikde ve specifikacích a ani na obalu o tom není ani zmínka. A přesto na ně účinkuje skvěle, dají se tím zachránit i už napůl mrtvé ryby. Takže je jisté, že má širší spektrum účinnosti, než výrobce uvádí. A přišlo se na to pouze díky tomu, že to nějaký akvarista kdysi zkrátka prubnul.
Ono toho v akvaristice více funguje na bázi pokus-omyl a pokud by Cyprinopur nezabral, tak rozhodně neublíží a není potřeba dodatečně měnit vodu, takže jeho vyzkoušením se rozhodně nic nezkazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.12.2016 16:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ivoš

- ploštěnka patří do třídy ploštěnky (Turbellaria) a chobotnatka (Piscicola) do třídy pijavice (Hirudinea)
jde zde tedy o něco zcela odlišného
-proto nelze tak jednoznačně stanovit čistě na základě úvahy ,možnost pravděpodobného užití ,jako léčivu proti ploštěnkám
- navíc tento přípravek(Cyprinopur) je prvotně účinný na žábrohlísty (Monogenea) a motolice (Trematoda)
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2016 15:20 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Jitka66
Já bych doporučil Cyprinopur (např: udrzba-vody-v-jezirkach.heureka.cz/…).

Je to skvělý přípravek proti ektoparazitům včetně žábrohlístů, takže si tipnu, že nějakou tu chobotnatku odrovná taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 12:17 Žena Jitka66 [8] Re: prasan
Jo, eSHa jsou fajn. Ale přesto, že jsem se dočetla, že eSHA ndx likviduje tyhle přisávací potvory, tak se nic nestalo. Živé jsem našla opět přisáté na filtru i na krevetce..... Dávkovala jsem přesně dle návodu (1 kapka na 1 l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 13:54 - Re: Jitka66
eSHa sú fajn preparáty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2016 09:22 Žena Jitka66 [8] Re: prasan
Tak jsem každý den ráno jich pár vybrala, co byli přisáté na filtru nebo skle.... Dnes jsem jednu objevila jak je přisátá na krevetce ..... A to rozhodlo. Nakapala jsem eSHa ndx, která takovéto potvory (planaria aspol.) zahubí. Výrobce uvádí, že pro ryby a korýše je neškodná.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 17:22 - Re: Jitka66
Tetry a ani neritina by ti za zasolenie neďakovali.Račej nie.
Možno jednoducho stačí vybrať túto jedinú konkrétnu z akvárka von a máš pokoj.Ak ju badáš na rybe,tak najšetrnejší spôsob ako rybu ošetriť je spomenutý kúpel v slanej vode niekde mimo akvárka.Pijavica sa púšťa takmer okamžite sama a následne rybu vrátiš späť do akvária.Ak v akvárku máš zopár kúskov niekde na dekorácii,tak ju jednoducho odstráň pinzetou.
Ošetrenie:Napr. 1-2L vody niekde do misky a čo ja viem,kľudne polievkovú lyžicu soli.Rybku na 1 min. max 2 min. do tohto kúpeľa a hotovo.Prípadne ak pijavicu zretelne vidno,tak do kúpela len na čas nevyhnutný než sa táto z ryby pustí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 16:07 Žena Jitka66 [8] Re: prasan
Aktuální sestavu mám napsanou u svého profilu nádrže. Kolik soli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 16:00 - Re: Jitka66
Podľa toho čo v nádrži máš a či si to v konkrétnej nádrži môžeš dovoliť,tak stačí zasoliť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 14:04 Žena Jitka66 [8] – chobotnatka - Glossiphonia concolor
Jak se zbavit tohoto parazita Glossiphonia concolor ? To, že zlikviduje nějakého šneka, to mi nevadí, ale co ryby? Co ha zahubí nebo sežere?
EDIT-Prý pomůže No planaria ....... - ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 01:57 RAP
Proč hned léčiva? Sice nevím, jaká osádka momentálně u Verči plave, ale občas stačí dát rybám hladovku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.11.2016 19:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Urtman
Většina veterinářů jede s proudem - psi, kočky, hlodavci a možná papoušci. A v podvědomí spousty lidí je, že akvarijní rybky jsou korunová záležitost a tam se léčení nevyplatí. Klidně dají třeba dvacet litrů za papírového psa, ale když dá někdo dvacet litrů za rybu, je podle nich blázen. Já beru že i za tu rybu se její majitel bude prát aby přežila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 18:59 JoKa Re: Pepan
Ale řešit to tím, že ryby spláchnu, se mi zdá blbý.

Tak o tom žádná...!!!
Neobhajoval jsem protinázor... Jen jsem přidal zkušenost, že najít erudovaného odborníka je skutečně problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 18:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Táborita
-rady se vám dostalo,jak s tím naložíte je jen na vás,
-uzavírám
;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.11.2016 18:13 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Urtman
Tu specializaci beru. Je to stejné jako u lékařů. Ale řešit to tím, že ryby spláchnu, se mi zdá blbý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2016 17:57 JoKa Re: Pepan
Problém ale nastává ve chvíli, kdy mají veterináři zaměření, obdobně jako lidští doktoři...
Konkrétně přišla ke mě veterinářka zkontrolovat a uspat kocoura (cena 0, žena ho , kvůli běžnému zákroku... Zrovna jsem řešil u placek hexamitu (s tím se setkal, nebo setká každý akvarista - minimálně ví, o co kráčí). Tak když stála vedle akva, já se zeptal na hexamitu, tak koukala jak Bulhar do mlátičky. Prohlásila jen, že ryba skutečně vypadá divně, oproti ostatním... Prostě má jiné zaměření.
Tak mi to nedalo a začal jsem volat (aktuální cena mých placek přesahuje 15-neni to zase tak moc, s ohledem na druh, ale za tu cenu bych měl 5 čistokrevných britských modrých koček, kterou take doma máme). Obvolal jsem 6 jiných veterinářů v Táboře a nikdo z nich nic o rybách neví...
Nejlépe mi poradil pan Pejša a pak Miloš, do kterého se slečna pustila... ;-)
Oběma patří mé díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.11.2016 17:33 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Táborita
Táborita napsala: ale jó, souhlasím. ale já mám jen pár pavích oček a ty si mě hned poslal k veterináři. mám pocit že celá léčba bude dražší než vyházet písek a pár kytek
Kdybych si nevěděl rady, asi bych k tomu veterináři zašel i kvůli pavím očkům. Chovatelství je o tom, poskytnout chovancům, v tomto případě pavím očkům, co nejlepší podmínky. Vyházet je, když nevím , co problém způsobilo, je pitomost. Může se stát, že se tím problém neodstraní a při pořízení nových pavích oček se projeví podruhé, potřetí, počtvrté,..... Takže když to shrnu - párkrát za rok ty paví oka povyhazujete a když si uděláte inventuru, zjistíte, že by Vás ten veterinář vyšel levněji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 17:33 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: lacewings
problém je v tom, že já minimum asi neumím :-D znám se. jsem schopná to tam nalít 1:1 k celkovému objemu vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2016 17:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Táborita
-to se vám jenom zdá ,pokud je u vás obyč veterinář,tak vám to dá za pakatel,
-navíc vám stačí skutečné minimum,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 16:56 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: lacewings
ale jó, souhlasím. ale já mám jen pár pavích oček a ty si mě hned poslal k veterináři. mám pocit že celá léčba bude dražší než vyházet písek a pár kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 16:54 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: romant
ten nezmar, to je normálně živý? mám pocit jako by se přemišťovali po celém akváriu a docela tychle se množí. je možné to zlikvidovat jinak než tak, že bych všechny paví očka i trávu nesla k veterináři?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   26.11.2016 16:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Táborita
-pokud se ptáte přímo osobně mě, tak já nemusím,ale chodím někdy na konzultace
-jinak obecně, ano akvaristi běžně chodí pro léčiva k veterináři, nebot celá řada léčiv je pouze na předpis
-nevím co je tak humorného na tom ,pokud má akvarista nemoc u ryb, navštíví veterináře, je to chovatel a je jedno zda to je ryba ,myš, křeček, pes, kočka,atd. prostě je to zvíře.
- ;-)
-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.11.2016 16:38 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Táborita
Řeknu Ti to konkrétně. L46 se ještě před nedávnem prodávala za 3-4 tisíce. Fakt si myslíš, že bych si třeba pořídil skupinku 6-8 ryb a kdyby se u nich začal projevovat nějaký problém, experimentoval bych sám a možná odepsal celou skupinu? Ale to není jenom o drahých rybách. Budu-li mít velké společenské akvárko se spoustou ryb, přece neodepíšu celou obsádku, když mám možnost získat odbornou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2016 16:37 R Muž romant [27982] Re: Táborita
Táborita napsala: bože, vy chodíte s rybama k veterináři??? :-D Kolega jenž ti radil je velmi erudovaný odborník právě na léčbu, má potřebné vybavení aby mohl správně nemoc diagnostikovat a to k čemu se vyjadřuje prostě sedí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 16:32 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: Pepan
čemu říkáš drahá a vzácná ryba? a kolik lidí to má? zkus to střelit jen tak v procentu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 16:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Táborita
Táborita napsala: bože, vy chodíte s rybama k veterináři??? :-D
Já si klidně dokážu představit že léčení vzácné a drahé ryby budu konzultovat s veterinářem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   26.11.2016 16:00 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: lacewings
bože, vy chodíte s rybama k veterináři??? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2016 23:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: rriki
-Flubenol 5% A.U.V. PLV 600GM -včetně platné exp.,která je 5let od data výroby
-jak již jsem uvedl,není to můj problem získání potřebných informací
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 23:30 Muž rriki [818] - CichlidyRe: lacewings
A k čemu je dobré léčivo s prošlou zárukou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2016 21:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: rriki
-protože vím že toto léčivo je stále dostupné u řady veterinářů a veterinárních klinik
-obyčejný akvarista stejně musí k veterináři pro recept ,tak pokud řekne ,že chce Flubenol,tak se mu dostane patřičného vysvětlení,případně náhradní řešení.
-sám jste psal,že jsou ho plné sklady
-zbytek přemýšlení jak je možné ,že Flubenol je stále k mání,přestože se ho zrovna vám nedostává,ponechám zcela na vaší úvaze.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 21:10 Muž rriki [818] - CichlidyRe: lacewings
Proč radíš léčivo,který si běžný akvarista nemá šanci už několik let možnost sehnat?Proč neporadíš nějaký komerční dostupný léčivo ,který sežene třeba od Aquaru .Ne každý bude běhat po vesnických veterinářích jestli nemají náhodou historické zásoby flubenolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.11.2016 16:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Táborita
-Nezmaři větší ryby pouze obtěžují svými žahavými rameny, ale v podstatě jim neublíží, U menších rybek a hlavně u potěru je to jiné, tam může napáchat velké škody.
-Léčivo-Flubenol v minimálním množství, rybkám a rostlinkám neškodí.
-U šneků, někdo popisuje určité škodlivé účinky, ale já je osobně nikdy nezaznamenal
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 16:10 R Muž ctibum [6870] Re: Táborita
rybicky.net/forum/13521

Já ho nechal, časem se zredukoval sám. Krevetky mi nežral, jen občas nějakou žahnul, tak jsem si s ním hlavu nelámal, krom toho se mi líbí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 15:48 Žena Táborita [16] - ŽivorodkyRe: powery
to byl teda fofr :-D děkuji


dá se toho nějak zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.11.2016 15:21 Muž powery [250] Re: Táborita
Nezmar. A je jich tam několik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2016 15:19 Žena Táborita [16] - Živorodky – nevíte co je tohle?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku poradí mi někdo co mi to tam vyrostlo? :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2016 22:06 Žena Jitka66 [8] Re: lacewings
No, tak eSHa ndx toto určitě zlikvidovala, našla jsem 2 mrtvé..... Rybičky to přežily, hlístice doufám ne....
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=1251