Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 00:26 Muž klm007 [114] – Re: Johan
Na ploštěnku je to mal. Dle popisu to může být cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:22 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Neron
Ploštěnka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:18 Muž ZdendaCh [2] - Krevetky Neocaridina/Caridina – Re: bali
Ahoj, na skle se mi objevila nějaká bílá, vejčitá potvora velká maximálně 2mm, vyfotit se to bohužel nedá. Člunka nebo člunice to nebude, při podráždení špejlí to běhá rychle :-), nenapadá někoho co by to mohlo být za potvoru ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 18:44 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Gogo
nemuze, bez obav....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 16:31 Muž Gogo [1]
Tak jsem zjistil,že mám obojí. Je to v krevetkárku bez ryb. Nemůže jim to nějak ublížit ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 13:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Gogo
Muze to byt treba tohle: rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna , mam je v akvarku taky. Ale ja tam mam vubec spoustu ruznych veci. To se rano rozsviti, a na sklech jsou rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota , dnes tam lezl nejaky asi 3mm dlouhy "rychlocervik", ruzne po kytkach a kameni se schovavalo spousta malych rybicek... proste to akvarium zije, asi ani nejsem schopen vsechno co tam zije identifikovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2011 12:59 Muž Gogo [1] – Bílé tečky s trhanými pohyby ???
Nevíte co by to mohlo být? Jsou to jenom takové mini potvůrky a drží se hlavně u řasokoulí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 22:52 Muž klm007 [114] – Re: Leicu
Těžko říct, ale pokud v tom slizu je něco jako vajíčka, tak by to mohly být vajíčka nějakého šneka. Chtělo by to detail.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2011 18:19 Leicu – Povlak na listu
Fotka k příspěvku Mám dotaz, je to plíseň, nějaký láčkovec, vajíčka? Co s tím? Postupně mi to obaluje echinodorus a další rostliny..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 11:13 Muž Schoggi [12] – Re: Daniela
Hlistice jsou neškodné, ale dospělé ploštěnky likvidují malé krevetky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 20:37 Muž filipsi [1295] – Re: Yirka
Nedalo mi to :)
www.kcsb.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:45 Muž Yirka [9126]
Fotka k příspěvku Týden po výměně dna se mi objevilo toto (viz foto). Za hodinu už to zase nevidím, ani nevím zda je to živé, či zda to rybky zahrabaly. Přitom dno bylo prakticky dočista vybráno a nepředpokládám, že by se to mohlo objevit v písku z Flexiobkladů. Velikost mušličky cca 3mm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:39 Žena Daniela [0] - Cichlidy – Re: Moucha
Dobře, děkuji, takže nemám to znovu všechno vyvařovat, jo? :-) Děkuju moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:08 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Daniela
muzou to byt hlistice.... ja je mam v krevetariu taky a v pohode, buchanky patri k planktonu, prirozena soucast ekosystemu.... plostenky, hlistice a dalsi si clovek do akva zavlece se substratem nebo s kytkama ci obdobne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 19:02 Žena Daniela [0] - Cichlidy – Re: hero
vytáhla jsem si to a dívala jsem se pod mikroskopem.. to první je určitě buchanka, ale na to druhý přijít nemůžu.. pak jsem tam objevila takové malé nitky.. takže asi malé pijavičky.. ale netuším, jak se mi to tam mohlo objevit.. odkaluju pravidelně jednou za týden, a filtr mám puštěný pořad... a neuškodí to krevetám nějak??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:52 Muž hero [7] – Re: Daniela
První asi buchanka obecná "http://www.zskomtu.cz/vyuka/biologie/stranky/buchanka.htm". a to druhé asi ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 18:02 Žena Daniela [0] - Cichlidy – co to je??
Dneska jsem taky objevila takové nějaké malé potvůrky u krevet... nevím ale co to je... je too bílé a malinké, má to tvar jako krevetka ale je to asi 1 mm velké.. a další ty potvůrky mají takový podlouhlý tvar a vypadají jak slimáci.. :-/ nevím, co to je.. můžete mi někdo poradit??? Ať se krevetkám něco nestane.. :-O :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 10:46 zereusz – Re: dikard
ja tam vinko nepopijam smich ale mohli sa dostat z vonku cez leto alebo z kvetov ak niekde v dome boli. neviem. je tam dost medzier na hadice a kably takze maju kadial vojist dnu. no a je tam lakave svetlo a teplota 26 az 27°C takze aj voda sa pekne odparuje a je tam vlhko. nemyslim si ze nieco kvasi pretoze su tam 2 dost vykonne filtre takze neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2011 00:52 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: vaclav
smich smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2011 23:49 Usine – Re: dikard
Akváriu už má dvacet let a nikdy jsem tam octomilky neměl. Zato u kolegů co v práci tajně popíjejí víno poletují pořád. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:28 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: vaclav
nemusi kvasit staci ze ma otvoreny kryt a vyssie vyparovanie..... lebo teplo a vlhkost to je pre ne ako elixir zivota a ano pokial su to oni neni mozne si ich pomylit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 23:02 Usine – Re: zereusz
Pokud jsou to opravdu octomilky( já bych řekl že je nejde z ničím splést) tak bych trochu zbystřil pozornost. Něco ti tam kvasí, jinak by tam nebyly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 22:25 zereusz – Re: dikard
hej ked idem menit vodu a otvorim kryt bzucia mi poza usi ... urobim nejaku makro foto nabuduce aby bolo v tom jasnejsie. ja sa v tom moc nevyznam v tych muchach :-)ale diky za zaujem o rady. inak chvostoskoky ci ako sa to vola su na skodu? a ked nejaka padne do vody tak vidim s akou chutou sa do nich ryby pustaju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 20:32 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
pokial bzucia ako komare tak su to na 90% drosophila takze niet sa coho bat maju zivotnost necelych 30dni potom budu ako krmivo pre rybky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 19:33 Žena stetinka [270] – Re: l3nka
je to nějaký druh hlístic, neškodný. Taky jsem to zažila. Potlačit se to dá odkalením a mytím. při poškození se to množí dělením. Zkusila jsme zakápnout Gastropexem a hned byla z jedné dvě.
Já to měla u dobře krmených disků a jak nebyli hladový, tak to nežrali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:57 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: l3nka
myslim si ze to iste sa aj mne objavuje raz za cas ale ked som to zistoval co je to prisiel som iba na to ze to nicomu neskodi iba je to dobre zive krmivo pre rybky, tak by som sa s tym asi nezatazoval pokial toho tam mas ozaj vela tak to ries ale pokial iba sem tam nejaky tak ho rybky spapaju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 18:56 zereusz – Re: LiborSprysl
to je zle ked su to chvostoskoci? ale su to musky lebo ked idem cistit tak vyletia a dokonca aj bzucia :-D svine male :-) a chvostoskoci by boli zlii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 17:39 Žena l3nka [13] - Rostliny
koukala jsem se na diskuse ale nejsem si jistá jestli to co jsem našla, mám v akvárku taky. Jde o bílé pohybující se "čárky". Jsou hodně tencí a plazí se po skle. Je to ploštěnka nebo něco jiného? Jak s nimi bojovat.
Akvárko je založené asi 14 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 16:54 Muž LiborSprysl [9015] – Re: zereusz
Nemyslím si, že jsou to klasické létací "mušky", ale s největší pravděpodobností jsou to chvostoskoci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 14:26 zereusz – Re: dikard
tak teda dakujem za info
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 14:17 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: zereusz
pokial ja viem tak najviac toho prenasaju v lete napr. rozne typy plesní, parazity a vsetko co obsahuje skazene ovocie no bezne sa kupuju tieto musky pre vyzivu rybiek ale len(aspon u nas) maloktora akvaritika ich ma, skor chovatelia od nich sa to da zohnat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 14:12 zereusz – Re: dikard
a len tak pre zaujimavost...co by mohli prenasat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 14:11 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: zereusz
ved prave asi som sa zle vyjadril ked sa ti tam liahnu tak nemaju co odkial prenasat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 14:10 zereusz – Re: dikard
no a ak sa liahnu tak co prenasaju....teda je ich tam dost :-) mozno sa liahnu
ci myslis to tak ze sa to liahne vnutri svetla tak je to ciste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 14:08 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby – Re: zereusz
no prenasat to prenasa ale pokial sa ti to liahne(ak sa nemylim vo svetle)tak potom to nema co prenasat je to tzv. cisty druh a ak sa nemylim tak to bude Drosophila melanogaster alebo vinna muska mne sa to robilo v starom kryte ale musel som ho aj tak prerobit a teraz ich tam uz nemam zial :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:39 zereusz – Re: dikard
ved o to ide ze to zeru :-) tak ma napadlo ci to nieco neprenasa - ale som spokojny necham to tak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:30 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
pokial nemas krycie sklo tak ked zdochnu tak si ryby na nich pochutnaju pokial ti to nejak nevadi netrapil by som sa s tym.....
ps: mas zadara krmivo X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:29 zereusz
diky len ma to tak napadlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2011 13:28 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: teleport
...je to nejak nebezpecne...
Nebezpečné to je - pro šneky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2011 13:26 Muž Yirka [9126] – Re: zereusz
Pro ryby by to mohl být tak maximálně vítaný zdroj potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 13:05 Muž jirka.p [60] – Re: teleport
Je to pijavice. Jednou jsem je přitáhl s rostlinkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:31 xx – Re: teleport
Obyčejná pijavice. Chytit a vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 11:19 zereusz – Mušky v osvetľovacom kryte
zdravim vsetkych. do osvetlovacieho krytu sa mi dostali male mušky a vyzera ze sa im tam dobre dari :-) je to mozno smiesne ale napadlo ma ci by nemohli byt zdrojom parazitov pre moje ryby. je to problem pretoze ich laka svetlo a maju sa tam ako dostat koli medzeram na kably a hadice k filtrom takze ich nemam ako zlikvidovat. neviete mi povedat ci je mozne ze sa mi z nich dostanu do vody nejake parazity? ja si myslim ze je to dost mozne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2011 10:34 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
ako pozeram kazdy ma v akvariu Evoluciu smich smich

no ja som niektore s tychto zivocichov mal v jazierku a doniesol som ich do akva(na zimne uskladnenie) pre gupky a potom vsetko pozrali stacilo im nedat 3dni papat a bolo po probleme :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 22:22 Muž Athos [24] - Amerika – Re: kortezhugo
dobrý to se mi líbí.... B-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:15 Muž teleport [3] – Re: Yazu
tezko rict mohla by to byt ona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:04 Yazu – Re: teleport
Podívej se sem rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni a vygoogluj nějaké fotky, sám nejlíp poznáš jestli je to ono nebo ne:) a dej vědět ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 21:01 Muž teleport [3] – Re: Yazu
asi centrmetr vyhodil jsem to z akva dal do sklenicky apote se to zaclo pomalu natahovat u jedne strany .. je to pryc ale zajinmalo by me spis jak se to mohlo vzit v akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:56 Yazu – Re: teleport
Jak je to velké? /teď pomelu z vody/ ale co ploštěnka, nemůže to být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:38 Muž teleport [3] – Re: teleport
z druhe strany to nejde je tam protisvetlo z druhe strany to vypada jako pulka balonu
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57737x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=3101