Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2012 22:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzek
Když bude zachován chov krevetek někde jinde, pomůže větší ryba. 4 mm, to schroupne rájovec, velcí čichavci, velké živorodky...to jen nabízím něco ze "žroutů", kteří nedají moc na frak kytkám, když bude maso.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:58 Muž honzek [8] Re: Johan
obavam se ze to nebude tak jednoduche.. :-D problem je v tom, ze to akvarko je pomerne dost zarostli a neni tam nemer nic videt az na par mistech....
Spis jsem si rekl, krevetky odlovit do pasti, deportovat je do jine nadrze a nechat tu potvoru vyhladovet a chcipnout... Pokud se teda zivi zivocisne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.01.2012 21:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: honzek
Tak se vybavit trpělivostí a když se chce, všechno jde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:51 Muž honzek [8] Re: maru
No, odsat, odlovit, ono je u me trochu slozitejsi natahnout hadicu, a kdyz se povede, jeste to odchytit tak aby to neuteklo.. s tim nemam zkusenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:49 Žena maru [49]
já teda netuším co to je, ale jestli se toho chcete zbavit,co to zkusit odsát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzek
No já nevím, asi se vsune někdo ze znalců těchto potvor, ale možná to až tak vážka nebude ( já dávám larvy vážek velkým cichlidám, ty s nimi problém nemají, ale určitě jsou o hodně větší - ty larvy), jestli je to velké v těch milimetrech...nevím. Vím, že často bezpečně takové potvory odhaluje pan doktor Hofmann, ale není moc rád, když jej takhle vyvolávám smich. Možná zabere i někdo jiný...No každopádně to bude z kytkového akvárka dost složité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:39 Muž honzek [8] Re: LiborSprysl
No tak pred trema tydnama jsem si vsiml spolu s mladejma krevetek i asi ve stejne velikosti mlade tady to larvy vazky.. Bylo jich tam asi tak 10, tak ted cca po tydnu nahodne naleznu tuto larvu.. Nevim jak je mozne ze to tam preziva.. Hlavne nevim jak to odlovit, jelikoz akvarko je pomerne zarostle...
---
od te doby jsem zadnou rostlinu nepridaval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:30 Muž honzek [8] Re: bali
Ne ne nekrmim zivym.. Netusim jak se to tam dostalo. Ale vim, ze jak se mi narodily male krevetky, ze jsem tam nasel aj dosti jedincu teto larvy, od malych krevetek odlisne.. Netusim jak to odlovit. Zatim je to hodne male. Do jake velikosti se to dorusta? A kdyz krevetky nekrmim, pouze je nechavam ozobavat uhnivajici listky a rasy, nemuze ta hnusla larva zahynout treba hladem??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:28 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetkyRe: honzek
larva vazky, odlovit, pro krevety nebezpecna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: honzek
V té nádrži krmíte i živým? Jasně asi vážka (neznám ta vývojová stádia, když je hnusné), ale kde se tam vzala v tak hluboké zimě? Navíc ten člověk tam nemá prakticky žádné ryby, jak vyplývá z prezentace...je to spíš rostlinné akvárium. Nepřidával jste nějaké kytky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:24 Muž honzek [8] Re: honzek
Fotka k příspěvku Tady druha fotka. Pokud se lete natoci, tak pridam fotku zepredu tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2012 21:21 Muž honzek [8] – Identifikace živočich
Fotka k příspěvku Ahoj, v akváriu jsem si vsiml, ze spolu s mladaty krevetek vyrusta nejaky neznamy tvor.
Nyni je velky asi 4mm. Netusim co by to mohlo byt, hlavne jestli me nepozira krevetky (to bych neprezil :-D )
Nevite tedy prosim o co by mohlo jit a zda mi to nepozira mladata krevetek? Popripade jak se tohoto zbavit??

Zasilam ho vyfoceneho na fotce, ikdyz je videt dosti spatne. Jinak pro info, zepredu ma takovou placatou hlavu, neplave to, pouze to leze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:23 Žena buballa [0]
® LiborSprysl [161] – Re: buballa
Nevím
0 16.01.2012 16:47
® buballa [0]
ako, to ti verím, aj mojim kupujem na "sviatky" živu potravu v podobe 3-4 cm rybiek, asi tam bude koreň nákazy. len čo v prípade starích rýb? ktenopoma ma už tak 3,5 roka a skalar asi tak 2 roky, čiže dospelé jedince.
dá sa to fyzycky odstránit? mám ich dat do karantény?
0 16.01.2012 16:19
® LiborSprysl [161] – Re: buballa
Já to tak dělám, když náhodou něco přivezu....jen neřeším tu eutanázii, mám dost velkých dravců...Jednotlivé nemocné ryby zpracují velcí kančíci spolehlivě.
0 16.01.2012 16:16
® buballa [0] – Re: LiborSprysl
a čo mám spravit, aby mi nenapadlo aj ostatné rybky. odobrat ifikované a podrobit eutanázií?
0 16.01.2012 13:13
® LiborSprysl [161] – Re: buballa
Určitě to nebylo v důsledku výměny vody, ta fáze startu je před výměnou vody a s těmi parazity ryby žít dovedou, jen ne dlouho, pokud se zmnoží.
® buballa [0] – Re: LiborSprysl
hm... skalrovi to vyšlo po výmene 1/3 objemu vody, ale je čulí, aj chut do jedla má, či to je iba dočasné ? a ktenopoma s tým žije už možno že aj viac ako pol roka
0 16.01.2012 11:28
® LiborSprysl [161] – Re: buballa
Obávám se, že je parazitární onemocnění, příznančné pro importové ryby. Invaze začíná především poté, co dojde ke zhoršení kvality vody...Pokud mne paměť neklame, vyléčení se mi nikdy nezdařilo. Nakonec stejně ryba uhynula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:17 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku obe ryby su čulé, primerané k svojej povahe. s prijímaním potravy tiež nemyju žiaden problém, ktenopoma zhltne 4-5 mučnych červov v pohode, len skalara nevidí na jednu stranu :(

ta machula pri plutve je šnek, toho si nevšimajte , aj tie mrchy sa mi premnožili odkedy som nebola doma :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:15 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku z druhej strany sa nenechala :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2012 10:13 Žena buballa [0]
Fotka k příspěvku Ahoj,
spred asi pol roka som spozorovala, že moja ktenopomka ma vrchný pysk v neprirodzenej polohe, ale po čase sa mu to vrátilo. po istej dobe sa jej to zas objavilo a už s otvorenou ranou, z čoho vytrčalo asi 2 mm dlhé biele výrastky, ale tiež sa to zahojilo, ale pysk sa mu nezotavil a ostalo to v takej polohe. kedže so žravostou nemala žiaden problém, ani v správaní nemal odchýlky, tak som sa uzmierila, že defekt mu ostane.
Ale, ked som teraz opat došla po dlhej dobe domov, všimla som si že moj skalar ma niečo s okom. otec, ktorý mi ich krmi ked nie som doma, mi povedal, že mal niečo na oku asi 4 dni. ževraj bola to gulička, z čoho trčali 4mm dlhe biele výrastky, ale spadlo mu to, ale teraz ma v takom stave, jak je to na foto. Ktenopomka, ma opat taku istu ranu, z čoho mu trčí ta istá biela vec, vid foto. "dopracovala" som sa k tomu, že to musím ist riešit, aby som nemala všetky ryby v podobnom stave.
opdla všetkého je to parazit. len ho nedokážem vygooglit

*Prosím o radu, čo to je presne, a hlavne ako sa to lieči.
ĎAKUJEM
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:08 Muž fido16 [631] Re: Bobeš
A jak píše Romant to dno vypadá dost uboze. Chce to pořádně odkalovat a pravidelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:03 R Muž romant [27987] Re: Bobeš
To dno je ukázkově zahnípaný, chtělo by to odkalit. rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:58 Bobeš Re: fido16
jen mraženým ,taky mě to napadlo,ale že by po rozmrznutí ožili?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:37 Muž fido16 [631] Re: Bobeš
ňitěnka myslím si já. Nekrmíš živýma?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:34 Bobeš – Co je to?
Fotka k příspěvku Prosím ví někdo co je to? Jak hodně mám panikařit.Vypadá jak malá žížala cca 3cm a kdo ví kolik jich tam mám. Na obrázku uprostřed.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 23:13 kosra79
Díky,jdu se kouknout co jsem to vlastně přines,ještě jednou dik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 23:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: kosra79
Hledejte rostlinu Nitella flexilis.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 22:44 kosra79
Fotka k příspěvku zdar, dneska jsem koupil mech a měl jsem za to ,že jsem koupil jávský. Na první pohled tak vypadal. Až když jsem ho doma prohlédl a upevňoval na dekoraci ,zjistil jsem že je ůplně hladký bez lístků (těch mrňavejch). Větvičky jsou bez lístků ,jinak na pohled vypadá ůplně stejně z dálky ve vodě se to nedá poznat, že se jedná o něco jiného, asi nebude ani přirůstat prostě neví někdo "Co je to"
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 16:35 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Mrakoplash
byla by to nějaká pijavice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 16:31 Muž honzek [8] Re: larix
Hmm, tak to je pro me docela pozitivni zprava. A to ze ma zuby, to tam ruku strkat nebudu uz vubec.. To si me nemel ani rikat :-D Ne ze bych se bal ze me kousne, ale nevim, sice jsem chlap, ale toto ne prijde opravdu hnusne :-D
Kazdopadne dam tedy na tvou radu. Vodu beru ze statniho radu, tezko rict kde se tam vzaly.. Hlavne aby to pochcipalo a ja tam zase mohl rukama vrtat.
Diky diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 15:07 Muž larix [1420] Re: honzek
To, že sa objavili až po dvoch týždňoch, nie je nič nezvyčajné, vývin vajíčka nejaký čas trvá. Do akvária sa mohli dostať v substráte (najpravdepodobnejšie), rastlinami alebo aj vodou, ak bola z nejakého povrchového zdroja. Budem sa opakovať ale ak neparazitujú na krevetkách (prípadne slimákoch, ak nejaké máš), zmiznú samé (vedia dlho hladovať, niektoré aj mesiace ale raz to príde). Treba ich pozorovať, na to, že krevetky majú exoskelet sa nespoliehaj lebo niektoré druhy pijavíc majú zuby. Všetky pijavice sú buď ektoparazity alebo predátory, takže riasou ani ničím iným okrem živočíchov resp. ich telesnými tekutinami sa živiť nemôžu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 14:22 Muž O.Tom [439] Re: Johan
Spis se to jen plazi.
To akvarium je ciste s rostlinami a krevetami, sem tam snek. Neni tam ani zadny sterk nebo pisek. Melo to byt akva na odraseni a castecne pro krevety. Sem tam tam hodim kousek tablety se spirulinou nebo opacne SAK granulku pro masozravce. Kazde 2 ze 3 samicek maji vajicka a ted co se do akva podivam tak kazdy den mrtva dospela kreveta vcetne tech s vajicky.

Jo, jednou tam byla ryba L213 ktera vypadala podvizivene, tak jsem ji dal na samotu do klidu a stejne umrela. Tak me napadalo jestli vsobe nemela nejake potvory ktere tam zustaly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:53 Muž honzek [8] Re: larix
No prave vubec nemam tuseni jak se mi tam mohly dostat. Asi od prodejce krevetek, nebo ze sklorexu v Brne. Psal jsem do sklorexu a ti mi poradili pripravek Gastropex.

Ono jde hlavne o to, ze posledni dva tydny jsem do akvaria vubec nic nepridaval, takze za posledni dva tydny se tam museli rozrust. Vastne az do ted jsem tam nic nepozoroval a najednou kdyz se divam na celni sklo, vidim jich tam 5 zatim (uplne miniaturnich). Rano jsem zabil ziletkou jednu cca 8mm velkou. Takze se mi moc nezda ze samy o sobe zmizi, kdyz se tak krasne mnozi :-( Hmm blby ze mam zkouskove a ze nemam cas toto ted ani nijak resit. Spis mi to kazi naladu.
Nevis prosim cim se ty pijavice zivi? Zda i rasou? Zda je nejaka sance, ze samy jak se objevili, ze zase zmizi? Parazitovat na krevetkach s nejvetsi pravdepodobnosti nebudou, jelikoz krevetky maji vapenatej krunyrek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2012 13:35 Muž larix [1420] Re: honzek
Skús počkať pár týždňov. Ak nevidno, že by sa pijavice prisávali na krevetky, je to v pohode a zmiznú. A takýmito vecami sa nenechaj odradiť. Akvárko je práve o tom - stále niečo skúšať. S väčšími alebo menšími problémami sa stretol každý akvarista.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:31 Muž honzek [8] Re: larix
tak rucni sber nehrozi, rybky nemam, jelikoz jde o 100l krevetarium. Achjo, mam chut to cely akvarko vypustit, vyhazet a zalozit zase odznova :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.01.2012 13:19 Muž larix [1420] Re: honzek
Mechanicky - ručným zberom, biologicky - rybami, chemicky - predpokladám, že by na ne mohol zabrať Sera Nematol. Ale ak neparazitujú na obyvateľoch akvária, zmiznú samé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:15 Muž honzek [8] Re: larix
a jak se jich da zbavit? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 12:08 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Johan
Co by to bylo kdyby to píďalkovalo ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 09:17 Muž larix [1420] Re: honzek
Je to pijavica. Bohužiaľ s bližším určením ti nepomôžem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 08:46 Muž honzek [8] Re: romant
Porad nevim co to je :-( Roupice, hlistice, vlasovec strevni :-( Zajimalo by me od koho jsem si to donesl :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 08:31 Muž honzek [8] – Bílý plžovitý živočich
Fotka k příspěvku Ahoj, v akvariu se mi objevil takovy bily zivocich, ktery pripomina plze, zaroven mi pripomina pijavicu, ale bilou? Je cca 1cm dlouhy, 3mm siroky, je natahovaci, ohebny, a kdyz jej pozoruji, tak se na jednom konci tela prichyti ke sklu a druhym jakoby brouzda ve vode.. Jakoby se napina do prostoru. Opravdu nevim, o co muze jit :-( Nevice o co muze jit ? Jsem z toho opravdu nestastny sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 08:14 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: TomasOxx
Jak se to pohybuje? Jen se to plazí, nebo se přibližuje zadní část k přední (píďalkovitej pohyb).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 07:35 radim Re: TomasOxx
hlístice
přesně jaká nevim...začni míň krmit a ryby to sežerou ano
mám to samé u krevet a neumírají mi coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 02:02 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Ahoj, chtel bych poprosit o identifikaci jakeho si cervika ci jak to nazvat. Svetla barva, velice tenky, delka okolo 8 mm prikladam foto, na makro pri spatnem osvetleni kdyz to lezlo po prednim skle. Netusim co to je, kde se mi to tu vzalo a co stim, take v posledni dobe vte same nadrzi nachazim mrtve krevetky, zda to neni nejaky neprijemny parazit..

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:21 Žena Lila1 [31] Re: Haimdol
Haimdole, děkuji, zrovna jsem to zjistila, a než jsem se stihla divit, co jsem to zase vytvořila, odkaz byl správný, díky tobě. Děkuji za Tvůj čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:20 R Muž Silent [5949] Re: Lila1
Upravil jsem odkaz na tvé video. Z tvého původního odkazu nebylo možné se na video dostat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:17 Žena Lila1 [31] Re: Moucha
Bude to tak, jak psal Haimdol. Bude to lasturnatka. Tady je i video jejího pohybu rybicky.net/video/1164.mov
a docela hezká mikrofotka z jiného webu (tedy jestli jsem indetifikovala to samé "zvířátko")
vedajekrasna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 17:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Lila1
tohle spis vypada na nejakou skebli....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 09:16 Žena Lila1 [31] Re: Haimdol
Ještě jednou děkuji, je to to samé, co v této diskuzi rybicky.net/forum/10066-lasturnatka , asi to bude lasturnatka - přinesená s jávským mechem, stejně jako levatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 09:06 Žena Lila1 [31] Re: Haimdol
Děkuji za váš čas .Nahrála jsem si sem na web i video, ale čekám na schválení. Má zvláštní pohyb, umí plavat. Pohybuje se docela rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2011 08:50 R Muž Silent [5949] Re: Lila1
Nebude to lasturnatka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 08:47 Žena Lila1 [31] Re: Lila1
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 08:43 Žena Lila1 [31] Re: Lila1
Fotka k příspěvku Dobrý den, tak mám ještě jednu fotku, podle které má tvoreček ulitu jako by zvrchu a zespod - jako škleble. Barvu teda má jako malý okružák. Mají malí okružáci tento tvar?
 
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57675x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=2851