Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 15:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mrakoplash
Hm... tak to asi výrazně přerybněno nemáš... :-) Já také ne... a potápníků několik desítek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 10:40 R Muž Mrakoplash [1776] – pro zajímavost
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku chytal jsem v jezírku blackmolly a tohle jsou taky zajímavé úlovky. :-)

první je nějaká larva vážky nebo tak něco a druhé potápník (bez záruky)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 20:58 Muž daren [408] Re: afc1886
Aaa - diky moc za nakopnuti. Nerityny uz v akvariu nemam (opravim prezentaci), ale mam tam 2 clithony, a po rychlem pruzkumu na google images bych rekl, ze je to jejich.

Budu si muset dostudovat, co s nima dal, solit akvarium se mi nechce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2016 20:45 R Muž afc1886 [14655] Re: daren
Špatně to na telefonu vidím,ale podle prezentace,nejsou to vajíčka neritin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 20:34 Muž daren [408] – Bile 'postenky'
Fotka k příspěvku Vsiml jsem si na kamenech (viz foto zhruba uprostred) cca 1x0.5mm velkych 'plostenek'. Obyvaji vselike spary, nijak se viditelne nehybou, daji se dost tezce odlepit a pusobi tvrde pri pokusu o rozmacknuti. Prijde mi, ze vic jich je blize dnu.

Tusite nekdo co je to zac? Mam se bat? :)

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2016 21:05 Muž Shimamoto [492] Re: hobithobit
Nejspíše larvy tiplice. Hnusné, leč neškodné - živí se odpadem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2016 22:06 hobithobit – poradí někdo co to je
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobrý večer dnes jsem na akvaburze koupil nějaké nové rostlinky a rybičky do akvárka dal jsem je do karanéeny a před chviíi jsem si všiml že ne dně mam nějaké červy hned jsem je vylovil a zlikvidoval jsou dlouzí cca 2 cm mam pocit že jsou z jedné plovoucí rostlinky můžou nějak ublížit v akvariu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 11:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luckyway
Larvy komárů žerou všechny zmíněné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2016 10:51 Muž luckyway [5] – Co je to za potvurky?
Fotka k příspěvku rad bych vedel, co je to za potvurky, jestli to muzu dat do akvarka jako potravu rybkam?
Bohuzel fotak mam v oprave, tak je fotka dost nekvalitni.
EDIT- Uz jsem to nasel. Je to larva komara. ted jen otazka zda to zerou ryby jako napr. cichavec perlovy, parma duhova nebo gupky?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 13:28 Žena Turbínka [2558] Re: Tinka
S rostlinami, živočichy, kdo ví... A bohužel může, chce to vysbírat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2016 13:06 Tinka
Daly jsme to pryč.Nevite jak se to tam mohlo dostat? Nebo jestli tam toho muze bejt vic? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2016 23:44 Žena Turbínka [2558] Re: Tinka
Glossiphonia - pryč s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 22:40 Tinka
Fotka k příspěvku Dobrý večer, vim že to není rybka ale tohle jsme dnes objevily u kamarádky v akváriu. Můžete mi poradit co to je?předem děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2016 09:45 xx Re: Englor
Moc to není na té fotce vidět, ale co třeba nějaká mechovka Plumatella?

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 22:54 - Re: Englor
Vorticella? Len môj tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 19:36 Englor
Fotka k příspěvku Dnešní hádanka (a nemyslim tu hlístici) - je to takový malý chomáček, přihchycený za nitku ke sklu, pár jsem jich viděl i na kamenech. Máte někdo tucha, co to je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.06.2016 16:12 Muž Shimamoto [492] Re: bury
Larva mouchy pestřenky, konkrétně nejspíš pestřenky trubcové (Eristalis tenax).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2016 14:23 Muž bury [5]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čaute, toto mi dnes uvizlo v sitce a nekolik jich uz mam rozlezenych v akvarku, nejaky tip o co jde?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 19:46 Misa
Díky, jak jsem hledala na netu, jsou to hlístice. :-)
Pořídím rybky co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.06.2016 19:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Misa
Jsou to neškodné hlístice a ryby je sežerou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 19:25 Misa
Právě, že je to tak malé, že hlavička nejde rozeznat. Je to tenké jak bílá nit a vlní se to a kroutí, jak třebas žížaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 15:15 Muž půlpy [2131] Re: Misa
pokud to má rozeznatelnou hlavičku do trojúhelníku pak to jsou ploštěnky, od nich Ti neonky nepomůžou, někdy je požírají některé druhy ryb jako paví očka nebo mladí rájovci, ale tím se jich stejně nezbavíš, pokud to jsou ony pak Ti pomůže jen chemie :-(
PS: dorůstaj asi do 2cm, nerozmačkávej je, protože se množí i dělením
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2016 14:19 Misa
Mám založené akváriu od května a na zadní stěně akvária se objevilo plno bílých neprůhledných čárek 1-2 mm, které se hýbají. Jsou moc malé, nemůžu je vyfotit.

Myslíte, že se jedná od nitěnky?
A sežerou je neonky, až je do akvária přidám? Zatím nemám žádnou rybku.

Přinesla jsem je asi s rotlinkami, stejně jako 2 šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 11:49 R Muž Mrakoplash [1776] Re: xx
Fotka k příspěvku Děkuji, hledat v latině mě nenapadlo :-) česky jsem foto nenašel. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 11:38 xx Re: Mrakoplash
Souhlasím s Horácem. Vypadá to na příkopníka.

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 10:41 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Zoidik
Nějaká larva to zřejmě bude, ale u toho sem prozatím skončil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 09:23 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Mrakoplash
Nemohla by to být nějaká mladá larva nějaké vážky, nebo šidélka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 08:48 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Horác
Mám jich v jezírku hromadu, tak sem zvědavej :-D Potápníci tam jsou určitě.
Zkusím ještě hledat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 07:34 Muž Horác [3942] Re: Mrakoplash
Tipoval bych nějaký menší druh potápníka ... možná příkopník nebo tak něco :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2016 07:05 R Muž Mrakoplash [1776]
Fotka k příspěvku dokážete mi tohle někdo identifikovat ? Hledal sem různé larvy, ale zatím nenalezeno.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 08:51 Muž motýlek [275] Re: Zufanek
řešil jsem to asi před měsícem - doneseš to při lovení v mělké vodě - oni se v silnějším víru síťkou uvolní a máš je doma ... nejsem teď doma - ale použil jsem nějaký přípravek proti hlemýžďům (asi od Dajany - Molu... něco) - druhý den byla většina po smrti, tak jsem dal ještě jednu dávku a přestal týden krmit živou potravou - a byli pryč ... oni nezmaři v podstatě dospělcům neškodí, jenkdyž se jich rybky dotknou, tak reagují asi na nějaký elektrický podnět a uskakují ... potěr s nezmarem má větší problémy ... a ten přípravek hlemýžďům nijak neublížil ;-) ... samozřejmě se dostali do všech nádrží - zdržovali se zejména v místě, kde nalévám živé krmení ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 23:14 Zufanek Re: romant
Děkuji, tak asi jsem si ho přinesl na nějakých rostlinách. Asi se mu u nás líbí, a prý má rád čistou vodu, takže vlastně fajn :-)) Každopádně zahajuji třídenní hladovku a uvidím, jak se k tomu páni čichavci postaví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.05.2016 07:17 Muž ercan [38] Re: LiborSprysl
Jestli je to zelený nevím. To sem tam dal od oka :) .
Tak prostě NEJAKÝ Nezmar hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2016 06:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: JirkaŠčobák
Obdivuji váš ostrozrak... že vidíte na fotce nezmara zeleného... možná by bylo vhodnější zůstat některého z nezmarů? Co když je to hnědý??? ;-) A není to fuk??? :-P Je to nezmar... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.05.2016 21:43 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zufanek
Zufanek napsal: Ahoj, poradíte mi prosím, co mi to roste na rostlinách? Vlastně mi to ani nevadí, ale zajímalo by mě co to je. Připomíná mi to tvarem nezmara, ale nevím, jak by se mi tam dostal, typuji nějakou řasu...

Hele, nezmaři :).
Já mám pěknýho nezmara vyfocenýho tady: rybicky.net/fotogalerie.php… Ale pak jsem nasadil do akvária ráčka CPO a nezmaři zmizeli :(.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2016 21:32 Muž ercan [38] Re: Zufanek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.05.2016 20:58 R Muž romant [27982] Re: Zufanek
Je to on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2016 20:47 Zufanek – Co mi to roste na rostlinách?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, poradíte mi prosím, co mi to roste na rostlinách? Vlastně mi to ani nevadí, ale zajímalo by mě co to je. Připomíná mi to tvarem nezmara, ale nevím, jak by se mi tam dostal, typuji nějakou řasu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 21:32 Muž janesik1xjakep [63] Re: larix
Jo, už jsem si to našel, díky za upřesnění :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 21:26 Muž larix [1420] Re: janesik1xjakep
Z tej fotky toho veľa nevidieť. Ale ak sa to pohybuje plynule ako slimák, je to ploskula. Ak je pohyb podobný dážďovke (rozťahovanie a zmršťovanie), je to pijavica. Pijavice majú zadný koniec tela mierne rozšírený (s prísavkou), ploskule skôr zúžený a naopak hlavovú časť majú pijavice úzku, ploskule širokú, väčšinou trojuholníkovitú.
Po identifikácii si už stačí nájsť príslušnú tému, kde je ďalších informácií dostatok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 20:24 Muž janesik1xjakep [63] – Je to ploštěnka?
Fotka k příspěvku Dobrý den, rád bych se optal, zda je to ploštěnka a zda může být pro akvárium nebezpečná. Doufám, ze fotka bude aspoň trochu viditelná. Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2016 22:27 Heduninka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu.....mám akvárko s krevetkami nově založené,ale s rostlinami jsem si přivezla nezvaného hosta, kterého nedokážu poznat... Pomohl by mi někdo??? (jedná se o ty zelené broučky)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 20:14 R Muž romant [27982] Re: Mesala
A co modrej rámeček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 20:14 Žena Mesala [22] Re: romant
To nejde vyfotit, má to max pár milimetrů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 20:13 R Muž romant [27982] Re: Mesala
Ono, když by byla fotka, radilo, tipovalo by se lépe. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 20:05 Žena Mesala [22]
Ahoj, tak čučim do akvária a najednou vidím lézt po stěně takový úplně prťavý bílý broučky, vím, že tam jsou hlístice, ale tohle je nově, škodí to tam? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 07:31 Muž BuldozerGT86 [45] - Prodám - Tlamovce – Bílé tečky
Tak jsem si říkal jak půjdu na lov živého krmení a dnes ráno jsem se probudil a čumím do akva (jako každé ráno) a vidím tam nějaké bílé tečky na skle no spíš ani ne tečky ale mám tam to samé co scorpio163. Tak koukám dál (vyděšeně) a oni to rybky žerou. Takže dám stopku suchého a počkám než vyžerou to živé ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2016 14:44 Muž Sitius [26] - učit se, učit se, učit seRe: scorpio163
Dej tam rybičky a oni je sežerou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 14:08 scorpio163 Re: jamro27
Díky oběma, to se mi ulevilo :-) Už jsem začal chystat malé karanténí akva, abych tam raka přendal, než toto založím znova.. Nyní tedy jen budu stále měnit vodu a snad zmizí samy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 13:35 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: scorpio163
Menej krmit a menit castejsie vodu, vymenou vody sa mi ich podarilo zrusit v mojom akva. Casto sa premnozia a az potom zmiznu z akva.

rybicky.net/atlasostatnich/buchanka_obecna
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=1351