Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2014 20:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dravec
To žije aj u mňa, hlavne v substráte (vidím ich pri skle), ale keď robím údržbu, vylezú aj spod filtra a podobne. Majú asi 1-3 cm (vedia sa natiahnuť a stiahnuť), plávajú vlnivým pohybom (ako had). Ak si dovolia ísť sa špacírovať po akvárku, ich život je náhle ukončený a niektorá rybka má bruško o kúsok plnšie. V pomocnom akvárku ich tiež objavím až pri čistení malého filtra, sú v jeho "komore".

Zato u Mimy v krevetkáriu sa špacírujú úplne bez hanby a žijú aj v plávajúcich rastlinách (Salvinia), čo ma celkom prekvapilo, myslel som že sú skôr v humuse.

Likviduje ich napr. Stop-hydrin, ale ten samozrejme nezničí červy zavŕtané do dna. Nevidím však dôvod ničiť ich, nevšimol som si žiadne škodenie a skôr sa (možno naivne) domnievam, že pomáhajú v substráte premieňať organické zbytky na výživný humus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2014 16:24 R Muž romant [27981] Re: dravec
To by podle popisu mohly bej hlístice, mrkni na ně, to je neškodná varianta a když se nechá rybám trošku hládeček, postarají se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2014 16:10 Muž dravec [72] - Rostliny
Zdravim, dnes som čistil čerpadlo koralia. A zistil som ze odtial vyliezli take male svetle červiky hadatka? O co sa jedna? Co s tym mam robit? Ohrozuje to ryby alebo cloveka? :) Vopred dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2014 15:02 Muž 3CK [49] – Parazit připomínající mšici
Fotka k příspěvku Zdravím, objevili se mi v akvárku paraziti - přikládám fotku. Lepší foto se mi zatím nepodařilo kvůli jejich velikosti.

Jsou velcí do 1 mm. Tmavé, oválné tělo, u některých slabý náznak nějakého vzoru. S velkou oblibou se pasou na Hygrophile, ale pár jedinců si to štráduje i po dně. Neplavou. Pokud je strhne vír, jejich pohyb ve vodě připomíná něco na způsob skoku, kdy se zachytí na nejbližším listě. Jsou velmi čilí, rychle běhají. Ryb a šneků si nevšímají.

Svým pohybem, vzhledem i následky, které působí mi dost připomínají mšice. Na fotce je trochu vidět i co provádějí s listem - postupně mění barvu až nakonec celý uhyne.

Do akvária se museli dostat sami od sebe, žádná změna krom výměny vody a zástřihu rostlin v poslední době neproběhla. Někdo nějaký tip, co by to mohlo být zač?

EDIT: neonku ani šneka, kteří jsou na fotce, nemyslím :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 23:17 orinka Re: dudak
Dudak, je to možný, ale nevím to určitě. Proto jsem se ptala, zda třeba nexistuje podobný parazit medúzce. To by mi přišlo pravděpodobnější. :-)

Mějte se tu hezky. Peter za vše moc děkuju! ♥
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 23:03 orinka Re: romant
Chápu, že bez fotky těžko poradit. Nezmara už náhodou poznám, předávala jsem pár kusů k založení chovné stanice do školy - učitelka přírodopisu projevila zájem, když probírali žahavce.
Nemůžu vyfotit něco, co zkoumám pod lupou a ještě rychle, protože se to neustále přesouvá a schovává.
Takže mám medúzu. Až vyroste, tak vám ji pánové vyfotím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 22:53 Muž dudak [1885] Re: orinka
A jestli tam máš opravdu sladkovodni meduzku, tak máš štěstí, co by za to jiní dali, mimochodem ji najdeš i tady v atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 22:47 R Muž romant [27981] Re: orinka
Tak buď trochu nad věcí, suchý má rád víno. ;-) Aby to nebylo jenom o tom humoru, nemáš tam náhodou nezmary? Co třeba fotka, nešlo by to? Ono takhle můžeme teoretizovat do rána. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   30.05.2014 22:41 orinka Re: romant
Soudruhu, povídejte...

Já mám v akvárku pravděpodobně medúzu a vám třem, je to úplně jedno. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 22:13 orinka Re: dudak
Napsala jsem snad, že je medúza parazit? Otázka zněla jasně. Existuje parazit podobný medúze... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 22:07 Muž dudak [1885] Re: orinka
Medůa není parazit a existují i sladkovodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2014 20:00 orinka
Existuje parazit, podobný medúze, o velikost 1mm s průhledným tělíčkem pohybující se smršťováním těla ve sladkovodní nádrži. ne
Moc díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 23:11 Muž kennik [1] Re: vaaclav
To aby som sa toho zbavil asi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 22:14 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kennik
Přineseš si to například z rostlinami, mě se takhle dokonce vylíhlo asi 6 šídélek rybicky.net/nadrz/15324/o13480.jpg Většina nymf (vývojové stadium) jsou dravci ale některé např. jepice jsou i řasožravé. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 21:59 Muž kennik [1] Re: vaaclav
noo, ja poznam iba jeden vyznam slova nymfa a to asi nemas na mysli.. ;-)
Odkial sa to mohlo vziat v akvarku..? Je to skodlive.. mam to dat prec..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 21:43 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kennik
V těch odkazech také není všechno. V každém případě je to nymfa. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 21:37 Muž kennik [1] Re: vaaclav
Nepodoba sa to ani na jedno.. ma to taku ovalnu hlavu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 21:32 Muž kennik [1]
Fotka k příspěvku na tych zelenych listoch to sedi..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 21:32 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kennik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 20:39 Muž kennik [1]
Fotka k příspěvku neviete niekto co je toto za zivocicha..?
objavil som to v malom akvarku.. tusim to ma 6 noh..
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.05.2014 13:00 jamajcan Re: Heimdall
Díky i Tobě za reakci.No,tak provedu průzkum bojem a uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 12:06 jamajcan Re: Designer
Děkuju Ti.Budu Kajce věřit.Tak už jsem klidnější.Já právě moc chemii v akva nejedu/krom hnojení/,takže jsem o tomhle přípravku neměl tucha.Pokud bude účinkovat,i proti těm Hltanovkám,tak to bude skvělé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 11:57 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamajcan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 11:55 R Muž Silent [5949] Re: jamajcan
Gastropex jsem v dohledové nádrži na tyhle větší pijavky bahenní zkoušel taky, ale bohužel nezabral. Zkusit to samozřejmě můžeš, ale moc šancí tomu nedávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 11:45 jamajcan Re: Legioix
Moc děkuju za tip.O tomhle přípravku jsem nevěděl.Daji dají,nedají,tak se holt nebude dát nic dělat.Stejně by je zlikvidovaly ty bestie. ahoj Dávkoval jsi podle návodu?EDIT:Každopádně,co půjde,přelovím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2014 11:23 Muž Legioix [574] Re: jamajcan
Já jsem minulej rok likvidoval pijavky tímto: www.sklorex-akvarium.cz/… a úspěšně.

Nevím ale jestli to ty krevetky dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 23:28 Muž jiri609 [91]
těžko říci, co to bylo... mohlo mne napadnout to "dochovat", ale byl jsem rychlý... rybám to asi neublížilo, muselo to v akva cca 2-3týdny být... a cpal se ten tvoreček nahoru z akva, asi už končil ve vodě... nu bohužel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 21:12 amrtin Re: vaaclav
Ba né,já tam viděl typickou hlavu něčeho z těch,jak jsem psal.Ale i kdyby,za to riziko to nestojí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 20:32 jamajcan Re: romant,Heimdall
Objevila se mi u CBSek a já si furt lámal hlavu,proč se mi neobjevují mladé,i když samice vesele nosily.Svině se živí malými bezobratlími,takže teď už je mi jasné proč.Dokonce mi bestie,začaly likvidovat,i dospělé krevety.Vím,že na ni působí přípravky s Cu/modrá skalice/,jenže ta je u krevet nepoužitelná.No,nepotěšili jste mě,chlapci.Každopádně děkuji.S tím planárkem,jsem si to myslel,ale víte,jak to je.Tonoucí se stébla chytá.EDIT:Na té Hltanovce,se asi shodneme,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 20:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: amrtin
Co když je to jepice nebo něco podobného. Všechno to zas dravé není, některé dokonce žerou řasy. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2014 20:18 R Muž romant [27981] Re: Heimdall
Honzo musím s tebou souhlasit. V jedný dohledovce došlo na savo, ale zase to mělo to pozitivum, že jsme akvo komplet přestavěli, nový dno atd. To já jenom podporuju to vidění věcí z té pozitivnější stránky věci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 20:17 amrtin Re: Ciffik
Ale jo,je tam vidět hlava s očima.Šidélko,šídlo nebo vážka.Ano,všechno je to dravé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 20:14 R Muž Silent [5949] Re: jamajcan
Obávám se, že na tyto pijavky No Planaria nezabere. Vlastně se mi vůbec nevybavuje, že by byl na trhu nějaký přípravek vhodný pro akvária. Pokud je přisátá pomůže posolit, ale pokud se vyskytuje v nádrži volně tak jedině mechanická likvidace a v případě invazního napadení pomůže snad jen totální přestavba. Ovšem nechci být špatným prorokem :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 19:38 jamajcan Re: jamajcan
Fotka k příspěvku Myslím si,že jsem ji identifikoval správně.Vytáhl jsem ji pinzetou,proto je zhruba v půli narušená.Délka cca.1,5cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 19:10 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: amrtin
amrtin napsal: Šidélko nebo něco takového,v každém případě je to dravé!
z fotky těžko říci, ale né každá larva vodního hmyzu je dravá !!! opatrně s těmi závěry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 18:43 jamajcan
Dobrý podvečer.Nevěděl by někdo,jaký prostředek,se dá použít k likvidaci Hltanovky bahenní?Popř.účinkuje proti ní No planaria?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:34 amrtin Re: jiri609
Určitě.Můžeš to vypustit do rybníka,aby nežbrblali ochránci přírody ;-) ,nebo zkusit vypěstovat ve sklenici na okně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:32 Muž jiri609 [91]
takže likvidace.... hej? a dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:28 amrtin Re: jiri609
Šidélko nebo něco takového,v každém případě je to dravé!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 18:26 Muž jiri609 [91]
Fotka k příspěvku co to prosím je? asi larva... ale ničím živým nekrmím....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 07:18 amrtin Re: amrtin
Fotka k příspěvku ještě maximální makro
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 07:18 amrtin
Fotka k příspěvku Netuší někdo čí to jsou vajíčka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:55 amrtin Re: rudolf
:-D já to právě četl,proto ta krev byla v uvozovkách a myšleno to bylo nadneseně,aby bylo jasné,že prostě krevetkám škodí a to dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   14.05.2014 19:50 Muž rudolf [4681] Re: amrtin
Co jste zase, proboha, požil? coze Krev sají některé pijavice, ploštěnky se živí dravě, resp. přijímají potravu z okolního prostředí (aby vás to zase nesvádělo třeba k představám, že se vrhají na krevety nebo ryby a zakusují je). Když odkazujete na stránky krevetkus, tak by bylo fajn, přečíst si tam taky článek , v kterém se všechno základní o ploštěnkách a krevetách dozvíte: www.krevetkus.cz/…
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 19:01 amrtin Re: pitris65
No to jo,ale třeba takové neritiny maj u mě místo stejně "vysoko",jako krevetky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:36 Muž pitris65 [9] Re: amrtin
Šneků je dost...Ale krevetek by bylo škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:26 amrtin Re: pitris65
V noci jim sají "krev" a dokáží je i vyhubit,takže co nejrychleji aplikovat no planaria,krevetkám to neublíží,rybám taky ne,ale některé šneky zahubí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:22 Muž pitris65 [9] Re: amrtin
Díky.Takže nic moc pro krevetky?Oni ty krevetky žerou?Nebo jinak škodí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:10 amrtin Re: pitris65
Ploštěnka,jediná obrana je no planaria,doporučuji odsud: www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 18:07 Muž pitris65 [9] – Živočich
Fotka k příspěvku Aoj!Můžete mi prosím poradit?V akvárku se mi objevili tihle živočichové.Co to prosím je a je nutné se jich nějak zbavit?Popřípadě jak a čím?Děkuji za rady.
 
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=1801