Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 12:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Haimdol
Souhlasím. Podle toho, co jsem vygoogli je Ichthyio Trophic polská firma, která si sama chová a produkuje krmivo a balí ho pro spoustu firem. Tady si můžete kliknout na výběr: www.ichthyotrophic.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 12:22 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Velmi mnoha značkami jak jsem už před časem zjistil ;-) . Ovšem to nic nemění na mém názoru že se jedná o velmi kvalitní mražená krmiva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 12:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Danila
Danila napsala: Haimdol napsal: Zrovna krmiva Aquamaster jsou asi nejlepší na trhu. Vyrábí je pro ně firma IT-Ichthyo tropic www.aquamaster.cz/… nebo přímo jejich stránky www.ichthyotrophic.pl/…

Identické mražené krmení najdete i pod značkou Aquarimex:-)

Myslím že i Petra Aqua smich a několika dalšími značkami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 10:57 Žena Danila [4489] - SumciRe: Haimdol
Haimdol napsal: Zrovna krmiva Aquamaster jsou asi nejlepší na trhu. Vyrábí je pro ně firma IT-Ichthyo tropic www.aquamaster.cz/… nebo přímo jejich stránky www.ichthyotrophic.pl/…

Identické mražené krmení najdete i pod značkou Aquarimex:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.07.2012 19:31 R Muž romant [27981] Re: Eva_R
Já "riskuju" už přes 30 let. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 19:28 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: usine
Díky, vyzkouším. Moc se mi nechce skončit s živým krmením, tak ještě chvilku budu riskovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:43 jamajcan Re: romant
Díky.Tak ta je 29.7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:41 R Muž romant [27981] Re: jamajcan
Na Ostravskou burzu sortiment Aquamasteru pravidelně vozí Pepa Chmelař.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:40 jamajcan Re: Haimdol
Tak to díky.Už jsem myslel,že mi to dneska zase pálí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:35 R Muž Silent [5949] Re: jamajcan
Předělává stránky tak e-shop zatím nefunguje. Naskakuje tam hláška "Na našich stránkách momentálně pracujeme, sortiment e-shopu se postupně vrátí ke standardní nabídce. Děkujeme za pochopení."
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 13:25 jamajcan Re: Haimdol
Prosímtě,nějak se mi nedaří na jejich stránkách/Aquamaster/, najít E-shop a ceny krmiv?Nevíš,jak na to?Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2012 13:07 R Muž Silent [5949] Re: malyLibor
Zrovna krmiva Aquamaster jsou asi nejlepší na trhu. Vyrábí je pro ně firma IT-Ichthyo tropic www.aquamaster.cz/… nebo přímo jejich stránky www.ichthyotrophic.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:41 R Muž romant [27981] Re: malyLibor
Něco málo inspirace. 1899.akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:37 Muž malyLibor [5371] - Asie
Děkuji za postřehy. Já právě tímhle kupovaným mraženým nekrmil, ale když teď nemám přístup k čistému živému. Ale už mám objednané nějaké vany, které si dám na zahradu, a chtěl bych zkusit chovat dafnie a moinu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:36 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Eva_R
Možná kecám, ale někde jsem četl fígl jak na ně. (taky jsem je loupal z ryb) Pokud toho nenalovíš kila, ale jenom trochu jako já, tak by jsi v kýbly měla zamíchat vodu jedním směrem a nechat ustát. V prostředku by mělo zůstat všechno co je mrtvé a ty pacholci by měly být přilepený na stěnách. Jestli je to pravda nevím já lovím tam kde nejsou ryby. :-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:34 R Muž romant [27981] Re: katterinecka
Katko i ty jsem krmil stejně. Léčil jsem jenom jednou, to byly ryby v zuboženým stavu kterých se mě zželelo a od tzv. chovatele jsem je dostal darem. Nejen medikace, ale i komáří larvy a patentky(pochopitelně živý) jako rekonvalescenční terapie. Tím samozřejmě neříkám, že k nějakému problému i citlivějších ryb nemůže dojít, je to příroda a tam o překvapení není nouze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
tím jsem myslela hlavně terčovce, u kterých jsou střevní paraziti dost běžní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:25 R Muž romant [27981] Re: katterinecka
Taky krmím ryby živým a mraženým pravidelně, taky to klepu, nikdy žádnej problém, ale musím nesouhlasit s tím co je uvedeno v první závorce. Nikdy jsem ryby nemusel preventivně občas přeléčit, asi jsem měl doposud kliku, snad se nerouhám moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:22 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
s každým krmivem máš nějaký riziko. Někdo krmí mraženým nebo i živým bez problémů (nebo jednou za čas ryby přeléčí). Já krmím mraženým pravidelně a nikdy jsem problém neměla (musím zaklepat). Když jsou ryby v dobrých podmínkách, nestresované, tak je hned riziko o něco menší (viz. např krupička)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:18 R Muž romant [27981] Re: malyLibor
Taky od nich občas něco krmím, to když dojdou zdroje z mrazáku z léta zamražený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:16 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Hm... Kupuju krmivo od firmy Aquamaster. Říká se o nich, že jsou kvalitní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 12:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No jistě...hniloba je průšvih.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.07.2012 12:00 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Když jsme u toho zamražení, tak já si myslím, že daleko větší průser jsou ty rozmrazovací cykly, ke kterým mnohdy při nesprávné, hajdalácké manipulaci s mraženým dochází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 11:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Jsi dokonalý smich Jisté kouzlo spočívá v tom, že částečné omezení rizika nastává dlouhodobým pobytem v mrazáku. Takže řekněme, že riziko klesá asi o třetinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2012 11:54 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
Prostě když je to nalovený ve "šmucik" lokalitě, tak se nějakýho nezvanýho hosta můžeme nadít i z těch dobrot z mrazáku, mám-li Tě zase vykládat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2012 11:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: malyLibor
Samozřejmě. Protože krmení je mraženo většinou na -18 a to je běžný mráz, který i paraziti v rybníce přežívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 11:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Haimdol
A jaký máte názor na mraženou potravu? Já kupuju cyclop a zdá se, že bez problému. Chtěl bych zkusit i Moinu. Myslíte, že i s tímto mohu zanést parazity? Teoreticky ploštěnky, jejich vajíčka přežijí vše, prý se dají zatáhnout i s vločkovou potravou, ale mohu si s tímto mraženým krmením zatáhnout domů i jiné parazity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
Peru do dafnií kvasnice, aby stíhaly, už se objevily i "patentky" a komáry mám všude vychytané...Jak se ochladilo, zase se ten vývoj zpomalil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2012 08:57 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Máš recht Libore. Však já krmím jen umělým a lyofilizovaným. Se zkrmováním živým jsem měl taky jen problémy i když je to škoda. Občas rybám přilepším komářími larvami ze sudů na dešťovku, ale to je tak všechno. Fakt je, že pozorovat ryby jak nahání živou potravu je k nezaplacení :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.07.2012 08:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
Honzi to je situace u nás...Rybníky jak jetel zas...Nějaké prohlížení je zcela zbytečné. Protože vidět jsou dospělci a dospívající. Mrňousi se schovají do krmiva jako prd. Navíc mám dojem, že se dovedou i líhnout v nádrži...Takže to je krmivo jen pro zlost. Svého času mne jedna opora rychnovských utěšovala, že po studeném jaru sednou na ryby a je klid. Ani to neplatí. Takže raději umělé, než to drbat z ryb! smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.07.2012 07:57 jamajcan Re: Eva_R
Pokud jsou tam,kde lovíte živou potravu ryby,tak je veliká šance,nebo spíše jistota,že krom kapřivce,bude ve vodě i škála jiných možných parazitů a nežádoucích organizmů.Já bych Vám poradil,na takové lokalitě živé krmení nechytat.I při použití preventivních desin.přípravků,je riziko příliš velké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 23:50 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Haimdol
Teď na to koukám, tím by se dal přeléčit ten rybníček, a byl by klid! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 23:35 R Muž Silent [5949] Re: Eva_R
Tak v nejhorším případě jsou účinné a bezpečné léky na tyhle potvory. Nejlepší je asi Sera med Professional Argulol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 23:30 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: prasan
Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 23:29 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Haimdol
Tady v okolí jsou ryby všude. Budu teda kontrolovat a doufám, že už tohle nepotkám. Díky za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2012 23:25 - Re: Eva_R
Prevzaté zo stránky extremekoi.

Argulóza -(kaprovec)

Príznaky : Parazit (Argulus foliacelus) má dĺžku 6-7 mm, je prisadnutý na plutvách alebo koži ryby kde spodnou stranou brúsi pokožku. Pri vzniknutých zápaloch sa pridružujú aj bakteriálne choroby.
Liečba : Kúpeľ v silnom soľnom roztoku 10kg na 500l vody po dobu 20 minút.
Prevencia : Dôkladná karanténa nových rýb, vizuálna kontrola hlavne na plutvách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2012 23:15 R Muž Silent [5949] Re: Eva_R
Rozhodně bych várku před zkrmením zkontroloval. Ovšem je to risk, přehlídnout se dá vždycky něco. Nejlepší je lovit živý krmení tam kde nejsou ryby. Pak se tam ve větší míře nebude vyskytovat ani kapřivec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 22:58 Žena Eva_R [365] - ObojživelníciRe: Haimdol
Fotka k příspěvku Děkuji za odpověď, eSHa 2000 mám, tak to hned vyzkouším. Ještě něco, myslíte, že můžu dál lovit "blechy" v rybníku, kde se vyskytuje kapřivec? Teď už ho poznám, ale dá se přehlídnout třeba menší larva?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 22:10 R Muž Silent [5949] Re: Eva_R
Jako prevenci onemocnění bych v tomto případě doporučil eSHa 2000. Je to širokospektrální lék a lze ho bez problémů použít ve společné nádrži. Případně se mi osvědčil Tetra General Tonic. Lze použít i levný český Preventin, ale s tím nemám moc dobré zkušenosti, případně Dajana Prevent což je prakticky totéž. V každém případě číst návody ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 21:17 Žena Eva_R [365] - Obojživelníci – Kapřivec
Bohužel jsem si do akvárka se živým krmením vpustila i kapřivce... Parazitoval na samičce trpasličího okounka, sundala jsem ho, a teď nevím, jestli nějak preventivně desinfikovat a čím, prosím, poraďte někdo..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 11:12 yenya Re: Davidi
Nějaká ploštěnka? ano
Viz romant stydim jsem si nevšiml
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 11:05 Davidi – ???
Fotka k příspěvku Co je to za parazita? Našel jsem ho dnes při odkalování v misce. Jak se toho zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2012 12:26 yenya Re: marakol
Pravdu díš ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.06.2012 12:22 Muž micz [132] Re: marakol
Jasný jsou to vajíčka měchýřovek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2012 12:19 marakol
Dobrý den, dneska jsem při údržbě narazil na toto:
images.megaupload.cz/…
images.megaupload.cz/…


Řekl bych že jsou to vajíčka Měchýřovky východní rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni , ale byl bych radši kdyby mi to někdo 100% potvrdil.
Děkuju za odpověd,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 20:03 Muž radecek [4] – Diky
Děkuji za radu,asi mi nic jiného nezbyde než to nějak odchytit a zanést to segře pod dětsky mikroskop ano Snad to tam nějak uvidím :-) pak dám vědět co to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 17:21 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: jamajcan
Pro malé krevetky nebezpečí představují, s tím nelze než souhlasit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 17:17 jamajcan Re: Sid
Jen tento odkaz.Ted jsem to našel.Už se to tady probíralo. rybicky.net/forum/15002…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 17:12 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: larix
Vypadá to, že máte pravdu. :-)
Mně ten tvor na Martině fotografii připomínal larvu jepice, ale po zvětšení (byť ne příliš zřetelně) vidím rozdíl ve znacích - žábry, křídelní pochva...
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57562x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=2501