Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 76 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 21:10 Muž ezechiel [70] - Rostliny
Ano, na rostlinkách se může bez problémů natáhnout do akva kdeco. Parazitovat určitě nemohou :) Ale docela pochybuji, že by šlo o vážku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 20:33 Usine – Re: Radek
Mě z akva vylétlo 6 ks vážek takže na rostlinách, myslel jsem že i z krmení to může být, ale od té doby se to nestalo, tak krmení jsem vyloučil a rostliny desinfikuji a prohlížím.
www.odonata.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 20:33 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Radek
Jsou věci mezi nebem a zemí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 20:22 Muž Radek [3]
Po vašem strašení jsme prohlédli akvárko a našli dva další exempláře. Takže celkem 4 kusy. Jak se mohli do akva dostat - na rostlinách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 19:31 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Radek
No, i v knížkách bývá hafo "blbůstek". Jsou to dravci a malý krevetky budou určitě vítanou kořistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 19:22 pansuu
Můžou být dravé, otázka zda dokážou chytit třeba razborku. Asi bych ji vylovil a letěla by na mráz :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 19:16 Muž Radek [3]
Parazitují na jezírkových rybách. Mám to v knížce o zahradních jezírkách, prý se nějak přisají nebo zakousnou, osobně jsem neviděl.
Vrátil bych se ale k šidélku - mám to nějak (jak) řešit? Potěr neodchovávám, nejmenší v akvárku je (mimo krevetek) razbora klínoskvrnná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:54 Joecz
záleží o jaký druh se jedná, některé větší druhy mohou být nebezpečné pro potěr a menší ryby

a pokud vím, tak larvy važek jsou dravé a ne parazitují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Radek
(Vím, že larvy vážek parazitují.)
Na čem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:42 Muž Radek [3]
Díky za navedení.
Budu teda předpokládat, že se jedná o vývojovou fázi šidélka. Otázka zní, kde se v akvárku vzalo (už druhé) a může-li ohrozit ryby. (Vím, že larvy vážek parazitují.)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2008 18:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Radek
Něco jako šidélko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 18:11 Muž Radek [3] – Neznámý živočich - prosím o identifikaci
Fotka k příspěvku Prosím o identifikaci živočicha na fotce. Délka cca 25mm, 3 páry nohou, "ocas" tvořený třemi symetricky rozmístěnými útvary. Ve vodě má mléčně bílou barvu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 21:41 Žena bluedream [245]
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 21:39 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: bluedream
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2008 21:35 Žena bluedream [245]
Fotka k příspěvku Je tohle lasturnatka?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 15:50 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bexim
i to je celkem dost ja myslim ze idealni je 20-24
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 06:46 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Do třetice na šnečkovy cca 3mm velkém. Provedl jsem i experiment se savem, po aplikaci kapičky (zhruba 1:10) se do dvou vteřin hlístice proměnila na kaši, na předchozím obrázku je hlístice těsně po aplikaci, kdy se začíná půlit na dvě části, další foto už jsem nestihl. :o))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 06:37 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Foceno s obráceným set objektivem 18-55mm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 06:35 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Fotka k příspěvku Jj to budou hlístice, měl jsem je dvakrát z krmení, jednou z vločkového a podruhé z tablet.
V obouch případech bylo krmení navlhlé, stačilo položit na radiátor a nechat proschnout.
Hlístice se vytratili samy do týdne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2008 00:40 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: sokar
Fotka k příspěvku To je rukama a ne foťákem... :-D Také bych se přikláněl k hlísticím,na to by mělo stačit několik dní nekrmit,a myslím,že i rejnoci by to měli vyčistit.Běžně jsem je měl u Ancistrusů v chovné,nedal jsem jim pět dní nažrat a bylo po problému.Ta fotka má velmi malé rozlišení,špatné zaostření,nevím jak a čím komprimuješ,ale předpokládám,že za ty peníze máš zrdcadlovku,a tou jdou fotky jak z partesu.Já jsem na focení diletant,a i přes to je to koukatelné...Foceno Nikon D-50.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 22:08 xx – Re: sokar
Když je to tak velké proč to nechytíš a nedáš to pod lupu? Pak nám můžeš udělat náčtek, ať je trošku legrace. ;-)

Něco tak velkého se dá dát mimo vodu a vyfotit, zvládne to obyčejný digitál s ručním zaostřením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:49 sokar – Re: bigV
Ne e.
Jsou to fakt takový bílý nitky tak okolo 4mm.
Já vím že fotka stojí za houby.Blbej foťák za 25tisíc to nedokáže vyfotit. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:37 Muž DrSova [28] - Rostliny
nevypada to zblizka (je dobre mit lupu v supliku-vzdy pripraven:-D )takhle:http://www.guh.cz/edu/bi/biologie_bezobratli/html04/foto_001.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:30 sokar
Díky.

Zkusím něco takovýho pohledat.

Všem díky za ochotu a informace. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:24 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: sokar
Nic nesolte. Zbytocne si rozhádzete chémiu vody, mne také biele malé cervíky zrali platy a levatky. Ak sú to neskodné hlístice, tak vsetky ryby ich budú zrat a slimáky. Tak skuste rybu nejakú vacsiu, co sa nezmestí tej Vasej potvore do papule, ale to by musela byt ozaj vacsia he he
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:16 sokar
Respektive jaká ryba mě ty nitky sní a zároveň tu rybu nesní moja arowana??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:14 sokar
Oni ty nitky nejsou přilepený na skle.Prostě se hejbou ve vodě.
V akva nejsou žádný zbytky jídla, pač je všecko hned pryč.

Něco sem o nitkách našel.Přisolím vodu.Co Vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:07 Žena Imii [45] – Re: Mrakoplash
Jo a nitky jsou z nesnědenýho krmení ... granule, vločky aj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 21:00 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: sokar
na ty fotce jsou videt jen ty bily nitky a o tech je tu nekolik temat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 20:58 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: sokar
Ak by sa Vám nieco mohlo rozmnozit, tak asi len ten prísavník. Ak som dobre pochopila máte Krunýřovec síťovaný. To, co som si o nom zatial precítala, ze sa zahrabáva aj do piesku a tam moze naklást ikry, tak by to aj mohlo byt.
Hlístice ale nemajú hlavicku a chvostík. coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 20:55 sokar – Re: Mrakoplash
Ahoj.

Však já sem nejdřív pohledal, než sem založil tohle téma,ale nikde sem nenašel nic co by vypadalo jak to, co tam mám já. :-(
Přemýšlím že bych tam dal sůl,nebo něco, co by to snědlo a nesnědla to arowana či rejnoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 20:51 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: sokar
tak trosku pohledej :-) pac to tu ve foru uz je (hlístice, ploštěnky...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 20:32 sokar
Mám v akva 4 rejnoky,jednu arowanu,jednoho gibicepse.Žádný jiný ryby by to tam asi moc nedali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 20:20 Žena Archa [14] - Živorodky – Re: mch.sokolov
Tak to vyzerá, ze Vám sa este ziadne ryby nerozmnozili, inác takto vyzerajú malý pancerácikovia, ale tých tam on nemá, ze X-) A co ten ancík, ale ako vyzerajú malí ancíkovia to fakt neviem, no a vázne to myslím a som o tom aj dost presvedcená ano
Vy si to asi predstavujete, ze komár sa zahrabal do piesku a nakládol tam ikry, nie? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 20:13 Muž mch.sokolov [160] - Cichlidy
Archa napsala: Nechajte to tak, asi sa Vám rozmnozili ryby,




to snad nemyslite vážně:-D hmm .... spiš bych pohledal ve foru spim


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 20:10 Žena Archa [14] - Živorodky
Nechajte to tak, asi sa Vám rozmnozili ryby, aj ja som mala raz v akva zubrienku a nakoniec to bol malý pancerácik, he he smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 19:56 sokar
Fotka k příspěvku Líp mě to sfotit nende,pač je to levký tak 3-4mm.Má to hlavičku a ocásek. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 19:43 Muž Yirka [9118] – Re: sokar
Bez fotky ti těžko někdo poradí...........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2008 19:41 sokar – Bílí pulci či něčí larvy.PROSÍM O POMOC!
Ahojte.

Minulý týden jsem si začal ve velkym akva všímat, že je zde vidět několik bílých jakoby "spermii".Připadá mi to jako něčí larvy.Snad komára.
Dnes sem dojel a po výměně vody jak se rozvířil písek díky rejnokům jich je v akva obrovské mračno.Fakt nevim co s tym nebo jak to zlikvidovat.Některé ty bílé věci se hýbou některé sou asi kaput.Nekrmím nítěnkama,ale jen masem.

Děkuju za všecky rady.

ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 13:01 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: Mrakoplash
jj omlouvám se hledal sem špatně, místo hlístice jsem tam dal hlístnice. Jedno n navíc a jsem tu za vola :-( Baktopurem sem nic neléčil , Kdyš sem zadal hlístnice tak se tam oběvili jen tři články. jj hold sem blb smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2008 07:28 R Muž Mrakoplash [1776] – Re: Sakul
nejak spatne si hledal rybicky.net/forum/hledat/hlístice
a pak jdou pouzit červíci :-) atp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 22:28 xx – Re: Sakul
A proč jsi chtěl abtibiotiky zabíjet hlístice? Jak by jim ten baktopur direkt měl ublížit, copak to jsou bakterie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:50 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Sakul
Tenhle druh hlistice na rybach neparazituje.Objevi se v akva vetsinou kdyz prekrmujes.Staci 2-3 dny nekrmit a ryby se o ne postaraj.
Co se tyce toho BD co jsi s nim lecil?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 21:32 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Re: irča
Kdybych o tom na foru našel mraky tak bych nezakládal nový forum :-P Jedině co sem tam našel bylo, že nikdo v krámě doporučil bakto pur direct. Ten mě dost zklamal tak mu moc nedůvěřuju. A hlístnice bych moc nepodcenoval. Je to parazit a může při neléčení způsobit uhyn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:07 irča
O hlísticích toho na fóru najdeš mraky ano
Nic vážného by to nemělo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:07 Muž prisavnik [51] - Rostliny
presne toto iste som mal aj ja v akva,ale nejak to zmyzlo samo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 20:03 Muž Diego [72]
Takový potvory jdou občas vidět,ale u mě to je většinou svačina pro ryby. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 19:34 Muž Sakul [13] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotečka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2008 19:31 Muž Sakul [13] - Cichlidy – Nezvaný host
Fotka k příspěvku Poradí někdo co je to na fotce? Myslím, že to je hlístnice,ale vůbec si tim nejsem jistej nemam s tim žádné skušenosti. Popřípadě jak se těch zmentků můžu zbavit rozzureny dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2008 16:26 Petr28 – Re: Petr28
Tak už to nadobro zmizelo. Nic jsem nedělal, proste to samo vychcipalo. Rybky vsechny prezily.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [76] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=3751