Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2020 08:46 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Minky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2020 19:30 Muž vlka [3475] Re: Minky
Nálevníci ? Bez fotky se těžko hádá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 11:56 Steven Re: Jejmy
No, chlapci a děvčata, pivo ahoj měl jsem to v akváriu také (zřejmě jsou to lasturnatky pro rybky neškodné)...nepomohlo odkalovat ani vyměnit 1/3 vody 2x po 14 cti dnech...pomohl až GASTROPEX, ale musíte dodržet přesné dávkování, zatím se neobjevily. Je to již 4 týden od aplikace GASTROPEXU palec Mám tři akvária 160, 90, a 60. Byly jenom v tom 60 litrovém (jsou tam mečovky, neonky a paví očka, panceřníci) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 07:31 Silviebaris Re: prtomas19
To je o kvalitě vody,častěj měnit vodu,to se nijak lečit nedá... ;-) krevetkari.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.07.2020 06:42 Muž prtomas19 [3] Re: Pan Káč
Nene nemám ale asi už jsem se dopátral co to je. Vypadá to ze to je vorticella což je celkem problém jelikož tam mám krevetky a ty to snad může napadat.
Nevíte jak se toho zbavit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 05:52 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: prtomas19
Nemáš Heleny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 22:12 Muž prtomas19 [3] Re: Martinah
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jako člunka to taky nevypadá přidává ještě 2 foto snad to pomůže identifikovat.
Trochu mi to připomíná semínka z pampelišek ale tohle vypadá o trošičku jinak.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 21:40 Žena Martinah [33] Re: prtomas19
Byla by vhodná lepší fotka, ale takhle mi to přijde jako rybicky.net/atlasostatnich/clunka_pravohrota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 21:30 Muž prtomas19 [3] Re: afc1886
Právě že jako mechovka to nevypadá a udělalo se to během pár hodin(asi za 5 hodin) a bylo to na všech stranách akvária (jen na sklech na kytkach vůbec). Bohužel lepší fotka udělat nešla. Je to velké asi 3-6 mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 20:58 R Muž afc1886 [15051] Re: prtomas19
Fotka není moc dobrá, ale řekl bych, že to jsou mechovky.
rybicky.net/clanky/625-rasy-a-podobne-organismy-v-akvariu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 19:43 Muž prtomas19 [3] – Bílé chomáčky na skle
Fotka k příspěvku Ahoj nevíte co to může být za potvory?
Jsou jen na skle a někde i na dekoraci.
Zatím jsem to setřel štěrkou.
Mám tam buchanky nevím jestli to může mít souvislost.
Díky moc za každou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2020 14:17 Muž vlka [3475] Re: maros29690
Zdarec, jak píšou kluci, ale to jsi snad poznal sám, že jsou to malé rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2020 12:55 Muž RAP [1583] Re: vaclav
Jj, taky to vidím na potěr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.07.2020 09:26 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: maros29690
Tak jsou vidět dvě oči a ocásek tak je to potěr. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2020 09:13 maros29690
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku již nějaký čas nacházím v akváriu tohoto zivocicha, nevíte co by to mohlo být? v akváriu mam jen kreveteky, plze, a razborky/razborka barmská/... může to být mladá razborka? je to prakticky jen na dně, hlavou dolu :-D, při kontaktu to velmi rychle zmizí trhanými pohyby. děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 10:27 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 10:13 Václav Re: Anthrax
Jde nějak vyhubit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 09:50 R Muž Anthrax [4837] Re: Václav
To bude nejspíš ploštěnka. Nepříjemná věc pro šneky a krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2020 09:30 Václav Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Našel jsem při odsávání :-) . Zde lepší foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2020 21:36 R Muž Anthrax [4837] Re: Václav
Z fotky toho moc poznat není. Koukni do odkazu v modrém rámečku. Na čem to parazitovalo? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2020 21:08 Václav – parazit
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte někdo co je toto za parazita? A jak moc nebezpečný pro ryby v akváriu je?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 01:36 Muž Minky [3]
prosim nieco mi plava vo vode, mam nove akva 18.dni este bez ryb ale pri svetle vidim vo vode rychlo sa pohybovat nieco velmi male ako mini cervik.. je to taky maly pasicek.. mozno 0,1mm x 1mm.. je to male a rychle, neda sa to odfotit.. co to prosim je ? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.06.2020 14:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: pernicek
- máte tam moc organického odpadu a pravděpodobně malý pohyb vody
- vyčistit, provzdušňovat, proudění a stáhnout skimrem (síťkou)
- veškeré přípravky na trhu, určené k likvidaci Mákovky, jsou pro vodu nebezpečné - toxické
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2020 08:17 Muž pernicek [4]
Fotka k příspěvku nejspíše Mákovka vodní, neví někdo, jak se jí zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2020 18:59 Sigismund Re: Tojsouvěci
Diky moc za link. Dle vseho to opravdu bude jepice! :)
Dalsi uz jsem v akvariu neobjevil. Snad uz tentokrat prispvek projde. Nevim proc, ale nejak se mi nedarilo po pridat. Az me to donutilo zalozit si profil... :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   21.05.2020 22:00 Muž Tojsouvěci [3721] - Kytky s čudlamaRe: Vojta
www.eko-obchod.cz/… ;-)
Klikni na obrázek č.2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 21:00 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: vaclav
Nechám se podat. Na škole nás učili tohle.
Vím, že prostřední může být paštět, ale nevím u čeho. Já co jsem měl zkušenost, tak jsem měl larvu jepice, proto to beru jako běžnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.05.2020 18:47 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pan Káč
Tři štětky mají nejen jepice ale několik dalších a dravých druhů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 18:06 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Vojta
Tři štěty. Jepice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 08:20 R Muž Anthrax [4837] Re: Vojta
Fotka je dost zkreslená a není pořádně vidět jestli má kusadla. Takže jen hrubý tip. Co larva jepice?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2020 08:06 Vojta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, našel jsem včera v akváriu pravděpodovně larvu čehosi. Tušítě někdo, co by to mohlo být? Celý večer jsem hledal i zde na fóru, ale nepřijde mi to ani jako šidélko, ani jako motýlice, protože je to takové masivnější, širší, kdežto na fotkách byly larvy šidélka dalece štíhlejší a delší.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 14:11 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: gondeeri
Tak je to podle mě takové malé varování že je trochu něco špatně. Třeba jen proud vody v akváriu, špinavý filtr, údržba. Podle mě jsou to shluky bakterií spolu s detritem a nebo ta horší varianta a to černá sinice ale to by ti z toho rostly dlouhé fousy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2020 13:38 Muž gondeeri [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím vás potrebujem poradiť. Všimol som si ze na listoch rastlín sa my začal usadzat nejaký bordel(také malé hnedé gulicky) tak som to pri údržbe povysaval... A na druhy deň to tam je znova... A pozerám ze tam mam také úplne mini asi blchy.. Ze by to robili tie blchy? Co s tým? Už má to začína dosť s..t ???? dá sa toho zbaviť?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 11:32 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Presunul jsem jednu do sklenice od vina. Mam skvelou foto... Leze to vyhradne po skle... Jakoby to ani neumelo plavat... To ale pijevice umi, ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 11:07 Muž Bartex [159] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Jeste mam jednu fotku... Omylem jsem vlozil dve stejne... Jdu to pogooglit, jestli je to to, co pises...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 10:13 R Muž vaclav [14671] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bartex
Má to přísavku tak aby to nebyla nějaká pijavice (chobotnatka). :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2020 09:12 Muž Bartex [159] – Cervík s kulatou hlavou a náznaky nozek uprostred
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj!
Dnes jsem ve Flašce a Flašcee objevil červíky viz foto... Někteří mají až 3mm na délku. Nezda se mi, ze bych pozoroval trojuhelnikovy tvar hlavy, takze na plostenky to nevypada...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 21:08 Muž vlka [3475] Re: Anthrax
Stahnul jsem si ty fotky a zvětšil a máš pravdu. Ta tykadélka tam vidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 20:07 Muž Robin151 [11] Re: Anthrax
Asi máte pravdu, tak děkuji moc za objasnění žil jsem v domění, že jsou to hlístnice, že za chvíli zmizí a ono pořád nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.04.2020 20:04 R Muž Anthrax [4837] Re: Robin151
Fotka k příspěvku Hele ja tam ty antenuly asi vidím. Takové to čím za sebou vrtí. Ale je to rozmazaný. Ony s nima neustále kmitají.

Edit: To se právě divím, že je krevetky žerou. Většinou je moc nechtějí ani ryby. Pokud se nepremnoží, tak nevadí. V tom odkazu na vedlejší téma je i komentář od uživatel ZDRI. Škodlivosti těchto tvorů se v něm věnuje.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 19:55 Muž Robin151 [11] Re: Anthrax
Příjde mi, že ty větší už mají nožičky a ty se poté aktivně pohybují celekm rychle. U těch menších mi přijde, že jak kdyby jezdí, ale jsou znatelně pomalejší než ty s už vyvinutýma nohama.
Plaváním bych ten jejich pohyb vodou nenazýval spíše bych řekl, že v jednu chvíli sebou prudce trhnou nahoru a pak padají volným pádem dolů.
Tykadelka žádné vidět nejsou.
Mě příjde, že lasturantka a ten živočich na fotce mají jeden velky rozdíl a to ten že lasturantka mi příjde taková vybledlá a tohle je sytě bíle, a také mi přijde, že lasturantka je taková buclatější, ale možná je to jen jiný druh.
Edit: teď jsem se díval do článku zde, kde se rozebírali tito živočichové a mohly by to být ony. Teď jen otázka tak trochu bokem vadí to nějak krevetkám ony to celkem žerou a jestli by při přemnožení mohla hrozit katastrofa díky moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 19:35 R Muž Anthrax [4837] Re: Robin151
Uvedená velikost na lasturnatky sedí. Ale z té fotky toho moc poznat nejde. Jak se pohybují? Dovedou plavat? Vypadá to takto? youtu.be/… Mají dvě tykadélka?

Edit: Pan Káč měl na mysli nejspíše nedavno řešené živočichy zde: rybicky.net/forum/7539 .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 18:56 Muž Robin151 [11] Re: Pan Káč
Jestli myslíte ten dotaz od tibs20. Mám několik důvodů proč by to být nemělo 1.na fotce tam jde vidět nějaká černá tečka nebo něco podobného. 2. Důvod příjde mi že tamti živočichovévjsou větší a tlustší. Možná jsem to s tou velikostí přehnal spíše tak 2 - 3mm maximálně.
Pokud mi ovšem dáte důkazy že je to lasturantka, tak se nechám přesvědčit. Přesto děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 18:46 Muž Pan Káč [236] - Neocaridina, PoeciliaRe: Robin151
Nedávno to tu bylo. Prej lasturnatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2020 13:34 Muž Robin151 [11]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den
Měl bych takový jeden dotaz. Zezačátku jsem si myslel že tvor na fotce jsou Hlístnice a že za chvíli zmizí, protože jsem akvárium překrmil. Nicméně tento tvor nadále zůstá a vesele se množí. Krevetky ho žerou, ale že by akvárium od nich vyčistily se říct nedá. Ptám se tedy co je to za tvora. A pokud by to byla hlístnice může to být i tím že neodkaluji, protože se to zde nedá provádět. Nikde nevidím ale viditelné větší znečištění sbustrátu. Nevím jestli to může být také příčina, ale teď jsem zvýšil intenzitu ůdržby na 2X za týden.Tvor nemá více jak 0,5cm a plavat nějak extra také neumí. Omlouvám se za kvalitu fotek, ale lepší fotoaparát doma nemám.
Děkuji všem moc za odpovědi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 02:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Acomys
Nějaký blešivec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 02:19 Muž Tojsouvěci [3721] - Kytky s čudlamaRe: Acomys
Pokud žiješ v Mexiku,tak to skutečně může být Hyalella azteca.V Česku se vyskytují zástupci řádu korýšů : Blešivec potoční (Crustacea Amphipoda),Blešivec hřebenatý (Gammarus roeselii),Blešivec obecný (Gammarus pulex).Jedná se o neškodné korýše,kteří tvoří oblíbenou součást potravy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 00:39 Žena Acomys [97]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co jsem si to s dafniemi z obchodu dovlekla? Vzhledem k tomu že je to v Mexiku, může to být hyallea azteca? Fotky bohužel lepší nesvedu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 12:32 Muž ZDRI [1415] Re: Jejmy, Pan Káč
Obávám se, že jsou to Lasturnatky. Terčovcům přímo škodit nebudou, ale bude jich tam čím dál více (v teplé vodě se rychle množí) a nevypadá to pak dobře. Pro Terče je to asi moc malé sousto, aby to aktivně lovili.

U kolegy (samotné krevety) bude časem problém, mě Lasturnatky kompletně zdecimovali chov Sulawesi krevet a podle zkušenosti kolegů nás bylo víc. Napřed se přestanou množit (primárně umoří mladé) a postupně padaly i dospělé. Ryby je částečně loví, ale když je dáš pryč, většinou se Lasturnatky zase vrátí. V nádrži, kde byly ryby trvale, s nimi problém není. A aktivně je u mě lovily i mladé Dayány (Krevetka čokoládová). Podrobněji viz téma Lasturnatky, nebo podobné zkušenosti na slovenském fóru "Krevetkari.sk".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2020 12:24 R Muž Anthrax [4837] Re: Jejmy
Lasturnatky. :-)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 86 87

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 58504x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=451