Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 19:12 R Muž Silent [5949] Re: Pettra
Já myslím,že to je ploštěnka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2017 19:02 Pettra – plostenka?pijavice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravím vas! Konečne som našla čo som hľadala... Je to malé cca 1 cm ale dokaze sa to zmrsknuť na polovinu do kuličky. je to akoby elastické. je to ploštenka? Plostenky sa tak plazia toto je akoby pricucnute jednou stranou. vlastne sa to natahuje. natiahne sa to a potom sa to zmrskne. takto sa to pohybuje.aj to vie odlepiť jednu polovinu tela, ze to drzi len na spičke. :-| čo to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 19:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: RAP
Nekrmil, bylo to v krevetkárku, když jsem měl všechno vylovené předělávám ho od základů, a tohle mi lezlo po ruce :). Jinak tam krmím jen tabletama se spirulinou, zeleninou, případně vločkovým. Navíc poslední dobou sem to zanedbával, řekněme že měsíc a půl se v akvu nic nedělo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 15:21 RAP Re: Amatértom
Nekrmil si živýma patentkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 13:37 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: JirkaŠčobák
Zajímavé, útroby měla dozelena, jakoby byla býložravá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 11:52 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Amatértom
Nějaká pijavice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2017 10:05 Muž Amatértom [514] - Cichlidy – Stvoření
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, při předělávání krevetkária mi na ruce zůstal tento živočich. Je to ploštěnka, či nějaká pijavice ? Pohybuje se píďalkovitými pohyby.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 22:29 R Muž Anthrax [4739] Re: mape
Jsou aktivní hlavně v noci. Mě se osvědčilo v noci rozsvítit akvárko a sebrat ji, přes den budou zahrabaný ve dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 22:27 Žena Turbínka [2558] Re: mape
Glossiphonia. Pryč s tím. Ideálně ruční sběr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:39 R Muž Anthrax [4739] Re: mape
Není to nemoc, je to parazit. Je to nějaká chobotnatka. Která, to přesně nevím. Budeš muset pogooglit. Tady máš seznam ze kterého můžeš zkusit vyhledávat www.biolib.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 21:08 mape – neviete co to je ?
Fotka k příspěvku na siel som uz uz 3 v akvarku
ryby som kupoval z hornachu vedcina casomn skapala a druhu cast od chovatela

asi som to doneisom z horbachu v rybach :((

viete co to je pripadne ako sa toho zbavit ale asi to bude neaky parazit preto casom kapu je to v strku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 16:43 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: strappy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 15:45 Muž strappy [39]
Todle to jsou taky flagellates? Konkretne vite nekdo co? Prave jsem nasel asi 3 v jednom vykalu ale skalary ok zerou vse v cajku asi normalni soucast mikroflory strevni rozhodne se to tam jima nehemzilo. Ale nemuzu najit nazev.

m.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.04.2017 13:05 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Banung
Fotka k příspěvku Tak rostliny a obecně všechno co jde do akvária by jsi měl desinfikovat, rostliny třeba slabým roztokem hypermanganu. Samozřejmě to není 100%.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2017 12:43 Muž Banung [28] – Ryby a rybicky v Praze
Tak jsem byl dnes poprvé na burze v Praze. Koukal jsem, že v nádržkách s rostlinami se pohybuje velké množství havěti. Sám jsem si domu přinesl mšici leknínovou. Naštěstí mám rostlinky zatím pouze v kýblu.
Tak nevím, jestli je takové terno nakupovat na burzách...
Chtěl jsem tam nakoupit i nějaké ryby, ale nevim nevim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 20:22 Žena Nico [0]
Já je přelovila takovou tou skleněnou nasávačkou, nevím, jak se to jmenuje :-) a karanténu jsem nějak neřešila, když tam nic jinýho nežilo. Holt další zkušenost pro příště
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.04.2017 19:54 Žena drvi [2894] Re: Nico
Ty lejes do akva vodu ze Zverimexu?? coze coze To nemuzes, ryby se prelovuji sitkou, vodu ze zverace do akva NIKDY , pak si tam muzes zatahnout cokoliv. A stejne je jistejsi pouzivat karantenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 19:51 R Muž ctibum [6872] Re: Maq
To bylo rok zpátky, když jsem ještě byl obyčejný sprostý lid... ;) A čuměl jsem na to jak puk. Ale dost možná to byla jen shoda okolností. Nevim, jestli se cyclop umí probudit z hibernace... :) Ale třeba vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 19:43 Žena Nico [0]
Já nekmila mraženým ani živým. Kytky tam mám taky už ty dva měsíce a nic, muselo to být v tý vodě ze zverimexu, jinak fakt nevím, jinej zásah do akva nebyl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2017 19:16 R Muž ctibum [6872] Re: Nico
Mně se buchanka poprve objevila, když jsem začal krmit cyclopsem. Mraženým...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.04.2017 17:15 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nico
Nico napsala: Jako pochopím lasturnatky i ty buchanky, ale ploštěnku si ze zverimexu přinýst snad nejde ne?
-zcela běžně
-nemusí to být přímo jedinec ,spíše se jedná o vajíčka
-lasturnatky a buchanky = pozůstatek krmení "živou", včetně těch ploštěnek (třeba)
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 13:27 Žena Nico [0]
Protože se mi tam nelíbí? :) ale čert to vem, pokud nevadí krevetkám. Spíš mě zaráží, kde se to tam najednou vzalo. Dva měsíce tam nebylo nic a cca před týdnem jsem na zkoušku vzala 5 red cherry krevetek a začlo to tam žít. A to tam nejspíš budou ještě ploštěnky nebo nějaký druh pijavice. Ráno byla jedna krevetka mrtvá a když jsem jí vyndavala tak jsem s tím vyndala "něco" hnědočervenýho plazícího se, spíš mi to přijde jako ploštěnka, ale blbec jsem se toho hned zbavila, měla jsem to víc prostudovat. Zkusím dneska návod na past na ploštěnky co tu je a uvidím. Jako pochopím lasturnatky i ty buchanky, ale ploštěnku si ze zverimexu přinýst snad nejde ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 12:52 R Muž ctibum [6872] Re: Nico
Řekl bych, že ano. Se máš, tu bych bral hned. Buchanku bych neřešil, tu někdo sežere. Alespoň mně nikdy dlouho nevydržela, když se objevila.
Lasturnatku chceš řešit proč...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 12:30 Žena Nico [0]
Fotka k příspěvku Tohle je buchanka? Nechápu kde se to tam rozzureny najednou všechno vzalo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2017 08:43 Žena Nico [0]
Tak jsem to pročítala a zkusím tedy pořídit pár endlerek jestli to zabere. Hádám Black Molly by se zkusit nedaly? Ty by asi šly po krevetkách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 20:48 R Muž ctibum [6872] Re: Raviolka
Ale asi irská varieta, já mám jen bílý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 18:58 jamajcan
Jako vždy, Markéta nezklamala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   21.04.2017 18:43 Žena Raviolka [2148] Re: Nico
Lasturnatka. Teď už stačí jen hledat, je tu o nich popsáno dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2017 18:28 Žena Nico [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím vás, objevilo se mi něco v mém 25l akváriu pro krevetky. Pohybuje se to dost rychle ,velký je to cca 2-3mm, zelený, většinou se to schovává mezi hustýma rostlinama. Povedlo se mi jich 6 vysát stříkačkou, ale ještě tam jsou. Přijde mi to na pohled jako blecha. Jo ještě mi přijde to tělo jakoby silný, vypadá to skoro jako šnek
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 23:34 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: fishon
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2017 23:26 fishon – neznámý živočich
Dobrý den,
zajímalo by mě zda někdo pozná tohohle živočicha, plave mi po celým akváriu, měří asi 2 milimetry. děkuji

vimeo.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 19:11 Muž Iceman [96] Re: Anthrax
Zatim jsem jich vyndal asi 6.
Sneky zlikvidovat muzu. To je fakt. Myslim ze by to mohlo pomoci. Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 19:03 R Muž Anthrax [4739] Re: Iceman
Fotka k příspěvku Já se toho zbavil asi jenom díky tomu, že jsem tam měl tu chobotnatku jenom jednu. Jsou prý aktivní v noci, přes den jsou schované. Tak jsem ji ráno, než se rozednilo, vyndal ji z akvária a od té doby jsem žádnou neviděl. Tak přeju hodně štěstí v boji s touhle potvorou ;-)

Edit: Třeba by vyhladovět šla, když se živí šnekama.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 19:01 Muž Iceman [96] Re: ctibum
Zkusim to ano
Co jsem tu cetl tak to chemicky zlikvidovat nejde. Vyhladovet taky ne. Akvarko predelavat nebudu, prece to vsechno nevyhodim. Nezbyva tedy nic jineho, nez je odchytavat. Uvidime jak to zvladnou krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 18:44 Muž Iceman [96] Re: Anthrax
Diky. Takze pijavice. No tak to je v pr.... toho se asi nezbavim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2017 18:38 R Muž Anthrax [4739] Re: Iceman
is.muni.cz/… tam vyhledej: Alboglossiphonia heteroclita jako druhý výsledek vyhledávání by měl být stručný popis druhu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 18:26 Muž Iceman [96] Re: Anthrax
Diky to bude ono. Super potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.04.2017 18:21 R Muž Anthrax [4739] Re: Iceman
Alboglossiphonia heteroclita? fish.kiev.ua/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 18:10 R Muž ctibum [6872] Re: Iceman
Taky mi to jako ploštěnka nepřijde. Bejt to moje, když to neškodí, nechal bych to a hledal dál. Třeba to mezitím předvede další vývojovou fázi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:58 Muž Iceman [96] Re: romant
Romane, hledal jsem, ale zatím jsem nic podobného nenašel.
V nejhorším zkusím No Planaria a uvidím, zda to vyvraždím. Ale po pravdě se mě do toho zatím nechce. AQ má 3 měsíce a bojím se, že si hodně rozhodím už tak křehkou rovnováhu :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:55 Muž Iceman [96] Re: ctibum
Na rybách ani krevetkách nic nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:34 R Muž romant [27982] Re: Iceman
Pravda odpověď z 1.4.17 lze považovat za apríl, ale stejně díval jsi se na dostupné fotky oné nabízené možnosti, co že to tam máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 17:32 R Muž ctibum [6872] Re: Iceman
Nestrkal bych obličej do vody... :)

Škodí to nějak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2017 16:55 Muž Iceman [96] – Co to je??
Fotka k příspěvku Tak se mě podařilo lépe vyfotit to, co se mě úspěšně množí v akvárku. Denně najdu tak 1 - 2 kusy na sklech.
Poradí někdo co to je? :-(
Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2017 14:43 kvako Re: larix
@06.02.2016 10:58
@29.03.2017 22:46
takže pátranie ukončené je to larva motýľa Parapoynx stratiotatum. Okusuje a žere vodné rastliny. potlesk
dakujem všetkým
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2017 15:06 Muž mko [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte.Kúpil som si asi pred mesiacom slimáka FAUNUS ATER /piskorka černá. Dnes bol nalepený na prednom skle a vypúšťal veľké množstvo akoby vajíčok, nejakých lariev hlíst alebo tak... jedná sa o nejaké parazity, alebo sú ro normálne jeho hovienka? Nechcem stresovať, keď sa chudák slimák len vyprázdňuje :-D Vypúšťa to v strapcoch a nehýbe sa to...tvar úzkej elipsy a veľké 2.5 - 3 mm odhadom. predtým som si nič nevšimol a neviem aké má tento slimák hovienka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 18:06 laKatos Re: Tomas Enderson
Hmm jsi me moc nepotesil. Krevetky které ve filtru chovám mi tedy asi brzy odejdou.
Chemii proti plostenkam nechci používat a tak se ptám.... rybám by neměly vadit ze? Nebo mam proti plostenkam začít bojovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.04.2017 13:36 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: laKatos
Jen podle tech fotek tipuju ale zkus se podívat na tenhle odkaz.

Martin Honzejk
rybicky.net/atlasostatnich/plostenka_potocni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 13:02 laKatos – ???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dneska tak koukám do externího filtru jak se daří krevetam. Co me potěšilo objevil jsem několik malých pancernicku sterbai. Jak bude čas přelovím je a dám nahoru avšak co me zarazilo v molitanech mám jakéhosi parazita. jednoho jsem vylovil a z mého laického pohledu je to jakási pijavice dlouha cca 8milimetru) a s hlavou ve tvaru šípů a dvěmi tmavými oky. Viz foto. Prosím o identifikaci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2017 09:52 Muž Iceman [96] Re: Karnal
Slizké to není. Špatně se to sundává ze skla, jako by to bylo přisáté. Jako obranná reakce se stočí do kuličky, která je hodně tvrdá. Zkusím to večer vyfotit lépe jestli zase nějakou uvidím.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57563x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=1151