Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Co je to za živočicha / zavlečeného škůdce (parazita)
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:32 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: teleport
Vypadá to na pijavku, pokud zrovna není natažená naplno, ale uvidíme co ostatní, asi by byla ještě dobrá fotka z druhé strany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2011 20:02 Muž teleport [3]
Fotka k příspěvku netuší někdo co tohle je
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 21:46 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: vlacek
Hlístice to bude, jen najít, která... Je jich popsáno asi 20.000... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 18:34 Žena Jitule [27] – Re: vlacek
Určitě nebudou ničemu škodit. Prostě si jich jen nikdo nevšímá a ani tak mají klid k růstu ;) . Víc se mi líbí ti Vaši na fotce, než-li vidět je takhle rozkreslené hmm tone . ;-) :-D

Tak jsem zase chytřejší. Příště si i já budu svítit baterkou ...... abych se jim vyhnula :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 17:33 Muž vlacek [402] – Re: Jitule
No, tak nakonec by to mohly byt. Akorat bych odhadl, ze je mam delsi nez 5mm, ale asi je jich vice druhu. Souhlasi to, ze ziji na detritu a filtru. Mel jsem ho pred novym rokem prakticky ucpany nez jsem prijel po nekolika dnech domu, takze se mely asi dobre :-) Ty moje nemaji tenky vlasovity konec, ale i takove jsou treba na www.mblwhoilibrary.org/…

Budu zit v tom, ze jsou to ony :-) Diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 16:57 Žena Jitule [27] – Re: Jitule
a jěště něco o "havěti" ;-) :-D www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 16:51 Žena Jitule [27] – Re: vlacek
Něco jsem našla ;-) www.moje-akvarium.net/… . Neparazitická hlístice či kroužkovec :) . Ale hledat to u sebe nebudu ne :-D ahoj .

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 23:08 Muž vlacek [402] – Re: vlacek
Fotka k příspěvku Tak mi to nedalo a s baterkou jsem to hledal a nasel. Nasel jsem dva exemplare na filtru. Vypada to, ze se to zivi necim z detritu. Nasel jsem dva vetsi, az 1cm dlouhe. Bohuzel se ze strany nedostanu k poradnemu foceni (nevejdu se s makro objektivem), tak jen jedinny trosku zaostreny pokus. Mam pocit, ze jsem to nekde videl nakreslene, ale nevim, kde bych to ted nasel. Na fotce jsou oba, jeden vodorovne ve zlabku filtru, druhy pod nim ohnuty mezi sklem a filtrem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:39 Muž vlacek [402] – Re: Jitule
Galaxky jsou v jine nadrzi a take by to asi nesezraly prave proto, ze je to schovane v mistech, do kterych galaxky a maculatusky nejdou. Tvor se zdrzuje tam, kde jsou jen corydoras pygmaeus, ti maji koren permanentne obsazeny (druhou nadrz nemam jeste v prezentaci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:33 Žena Jitule [27] – Re: vlacek
Jj, i tohle jsou obyvetelé našich nádrží .... raději nebudu moc zkoumat kořen u mě :-D .
To já zase nikdy neviděla na vlastní oči Nezmara, až jednou .... v mé akvariu ... ale mě se o Nezmary postaraly cichlidy. Takže to mělo dobrý konec. Na Vaše Galaxky je to asi už veliké. Zkoušejte se ptát dál, však se někdo najde, kdo to už taky našel ;-) . Držím palce ahoj .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:24 Muž vlacek [402] – Re: Jitule
Take si myslim, ze to nicemu neskodi, jen jsem to nikdy predtim nevidel, proto se ptam. Pochybuji ale, ze to jeste jednou najdu, ledaze bych to zkusil vysat pri odkalovani a pak se hrabal v detritu pred vylitim do zachodu... Rekl bych, ze se to zdrzuje pod korenem a filtrem v seru a na svetlo to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 16:13 Žena Jitule [27] – Re: vlacek
Tak to by mě samotnou zajímalo. Škoda, že se TO nedalo vyfotit :-) . Myslím si, že to asi nebude nic škodlivého (doufám).

Snad poradí někdo jiný ;-) :-) . Držím palce, aby bylo ve Vašem akvariu vše zase tak jak chcete Vy ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 15:35 Muž vlacek [402]
Jitule napsala: Pokud je to spíš jako háďátko (červík), mohla by to být hlístice :-) .
Co jsem vygooglil obrazky hlistice, tak take ne. Prvni okamzik jsem myslel, ze je to poter pandy - tenke, dlouhe, svetle, ale na druhy pohled uz ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 15:33 Muž vlacek [402] – Re: Jitule
Plostenka to neni, ty jsem (klepu na drevo) mel take, ale toto se neplazi, je to volne ve vode, v klidu je to napnute a je to jako mala sklenena tycinka prumeru velmi hrubym odhadem 0.5mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 14:44 Žena Jitule [27] – Re: Jitule
Pokud je to spíš jako háďátko (červík), mohla by to být hlístice :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 14:12 Žena Jitule [27] – Re: vlacek
Zdravím, nemůže to být ploštěnka ;) ? rybicky.net/obr/plzi/max/679.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2011 00:12 Muž vlacek [402] – Pruhledny tvor
Dnes jsem pri vymene vody odstranil filtr a baterkou jsem hledal racka. Pri tom jsem si vsimnul pohybu a zpozoroval tvorecka cca5mm dlouheho, pruhledneho (temer jako ze skla), ktery se pohyboval mrskavymi pohyby. Vetsinou byl ale v klidu a lezel na dne. Nebylo poznat, kde ma hlavu (ma-li). Pohybuje se asi ve vode u dna, ale nevypadal na trora, co by se mel zahrabavat. Ve zdejsim atlase jsem nic takoveho nenasel. Poradi nekdo, co by to mohlo byt? Bohuzel jsem z te strany akvaria nemohl fotit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 22:35 danina49 – Re: RadioactiWe
Tak to abych si je nasadila zpátky né ;-) Alespoň si Beťáček dá do nosu ;-) Ale sežere vůbec takhle velkou nítěnku ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 22:33 Muž Schoggi [12] – Re: danina49
A o stránku zpět na tomto vláku (diskuze ze dne 3 - 5. 1. 2010) byl o žížalici docela zájem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 19:47 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Z atlasu:
Je možné je bez potíží chovat v zajetí jako krmivo pro akvarijní ryby. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 18:50 danina49 – Re: RadioactiWe
No tak podle délky by to mohlo být ono, asi by to vysvětlilo i ty červíky :-D na skle. To bych snad ani nemusela likidovat ? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 18:40 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 18:36 danina49 – Re: bali
Nítěnka ? Již si ani nepamatuji, jak vypadala :-( Kdysi jsme s nima také krmili. Ale ty byly takové spíše nahnědlé a max.1 - 1,5 cm dlouhé. Tohle je fakt červené, jako na té druhé fotce. Jenom při focení bleskem (moc to neumím) se vybledlá. Má to barvu jasně červené krve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 18:27 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: danina49
presne jak pises, jsou to nitenky - tubifex tubifex

i kdyz 8cm je docela dost tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 18:03 danina49 – červená "Žížalka"
Fotka k příspěvku Tady je ještě další foto, ale trošku rozmázlé
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2011 17:56 danina49 – 8 cm dlouhá červená "Žížalka"
Fotka k příspěvku Hezký večer, po zlikvidování již druhého kapříkovce jsem se rozhodla kompletně vyčistit akvarko. Jsem totální začátečnice (tak doufám, že se takoví ti přechytralci do mě nebudou navážet). V minulosti jsme akvárium měli, ale nestarala jsem se o něj já.
Akvárko je 120 lt, živé rostliny, kámen, porostlý velký kořen. Filtrace a vzduchování běží nepřetržitě, světlo 12 hod. denně přes spínací hodiny. O víkendech nekrmím, jsem mimo byt.
Začli se mi objevovat na skle nějací červíci či co to bylo, vždy jsem to akorát setřela, nebo si poradily rybky a nebo to občas i zmizelo. Netuším. Ale moc jsem to neřešila. Až příchodem kapříkovce ! Nakonec jsem se rozhodla kompletně vyčistit akvárko, včetně nového založení dna.
Kamennou drť propláchnu vaříci vodou, nový písek rovněž, kořen je porostlý rostlinkami, tak ten snad jenom do karantény, rostlinky asi také. Odčerpala jsem vodu, kterou tam achci dát zpět. Ale přitom jsem objevila tohoto živočicha. Nevíte, co to vlastně je ? Nikdy jsem to neviděla. Připomíná to sytě červenou žížalku. Největší je dlouhá 7-8 cm a silná tak 2 mm. Další dvě jsou asi tak 2-3 cm dlouhé krvavě červené nítěnky. Patrně jich ve dně bylo více, ale do bude v odsátém kalu. Jo, krmím jen sušeným krmivem. Díky Danina
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:37 Muž Yirka [9126] – Re: Willdas
Jak dlouho je nádrž založena? Mám tušení že čerstvě a toto je pak vcelku normální jev.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 13:08 Willdas – Re: Ivoš
Nejsem si jistej jestli by to dali dohromady s terčovcema teda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2011 10:17 Muž Ivoš [1061] - Cichlidy – Re: Willdas
Přidej si do akvárka párek rájovců (nebo jen jednoho, pokud máš přerybněno) a nech ryby týden o hladu. Rájovec by to měl vyluxovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2011 23:11 Willdas – Bílé čárky v akváriu
Zdravím, v mém 180l akvárku se mi již dávno vytvořili jakýsi bílý jemný pomalu se hejbající čárky,převážně na skle, myslím ale, že to nejsou nálevníci,nejvíce se však vytvoří po výměně vody a nejsou k vyhubení, délka do 5mm, z metru a půl nejsou vidět,ale při přiblížení k akváriu je jich spousta... děkuji za všechny rady, jak se toho zbavit:-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 15:44 Žena Chalybda [55] – Re: DrBolíto
Lasturnatka je poměrne velká a je vidět, že má tvar jako škeblička, při pootevření vysouvá nějaké nožky nebo brvičky, pomocí kterých se rychle pohybuje podobně jako potápník. To asi nebude ono... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 12:16 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Nebo mrkni v google na Lasturnatka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 11:52 Žena Chalybda [55] – Re: vlasolis
Tipuju to na ploštěnku nebo hlístici... zkus se podívat na fórum, žlutý oddíl-paraziti, je tam toho spousta, určitě tam najdeš i ty "svoje".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 11:07 Muž vlasolis [2] – Re: Chalybda
jak jsem napsal, jsou bílí, tyčkovitý tvar, ale jsou tak malí že je vidno jen zblízka,umí i plavat a přesouvat se .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 11:01 Žena Chalybda [55] – Re: vlasolis
Musíš to zkusit trochu líp popsat, jaký to má tvar, jak se to pohybuje, fotku asi nemáš, že? Leze to jen po skle, nebo to i plave? Má to nějaké nožky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 11:00 Muž Juck [1] - Cichlidy – Re: vlasolis
Něáký druh šnečků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 10:32 Muž vlasolis [2] – vodní broučci-nevím, co to je?
Mám je v akvárku, jsou bílí 1 mm malí.jdou za potravou,hodně jich je na skle a dekoracích kde se pohybují.Mám osázenou 50 litrovou nádrž.Všechno vypadá normálně až na ně.Mělo by se s nimi zatočit, mohli by třeba posloužit jako krmení malým rakům které jsem vysadil?.Vůbec nevim.Hledal jsem to ale nenašel.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:37 Hando88
Nejspis to budou ty hlistice jak sem se zde docet.Fotku nemam pokusim se pozdeji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:31 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Hando88
Tipuji hlístice X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:28 Muž bali [364] - Raci, krabi, krevetky – Re: Hando88
plostenky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:18 Žena Verča.D [3] – Re: Hando88
možná jsou to řasy, nemáš fotku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:18 Těhňajs – Re: Hando88
vyfoť to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:17 Hando88 – Nevim co to je !! :-(
Prosim vas lidi.Nevite co to muze byt? mam to na sklech akvaria jsou to tak 1-3mm dlouhe takove nitky male.Prosim nevite co to muze byt a jak se toho zbavit a jestli to vadi memu akvariu??Diky!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 20:08 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Palo
Ze tří elips se toho pozná málo, ale tipuju na buchanku. S tou si nemusíš lámat hlavu.
Ty hlístice budou pravděpodobně ploštěnky. Jestli je to akva čistě rostlinné, pak ti taky vadit nebudou a při nedostatku potravy běžně podávané živočichům v akva časem ustoupí. Nebo se dají zlikvidovat přípravky Flubenol nebo No-Planaria.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2010 19:58 Palo
Fotka k příspěvku Tak jeden nezmar somuznasiel suto Nálevníci a ten druhy vyzera podobne jak sem nakreslil.
Jak se teho zbavim???
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   16.11.2010 19:25 Palo – Co to je????
Mam rastline akvarium zalozene asi tak 2mnesice a ted sem spozoroval na stene akvaria niecostrasne malemato tvar jednej vecsej elipsy a dalsie dve sumensie vela nej je to mensi nez milimetr a dalsi vec co jsem spozoroval su biele hlisty co to je???? jakse toho zbavim dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 21:40 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Daveedek
Vypadá to na ruduchu - "jelení paroh". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 20:55 Muž Tudy [330] - Krevetky
planta.aquariana.cz/…

Ta úplně dole, nahnědlá "lístková" - ruducha nebo nad ní "Černá kudrlinková řasa" - také ruducha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 20:54 Žena Noa [0] - Rostliny – Re: Daveedek
Taky bych tipla řasu. Jinak tady je docela dobrý popis, vem to pod lupu a uvidíš. cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2010 20:49 Muž Tudy [330] - Krevetky
Vypadá to na řasu.
http://rybicky.net/clanky/690-nezvani-hoste-%E2%80%93-parazite-potrava-pomocnici
Toto téma slouží výlučně k určení druhů ryb živočichů. Je-li živočich správně určen, pak další otázky (např. k jeho likvidaci, chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 86

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 57737x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/7539?od=3151