Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dlouhé bílé výkaly

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dlouhé bílé výkaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2023 13:15 Žena Sehrezada1 [0] – Dlouhé výkaly u mladé mečovky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím prosím o radu mám mladé mečovky a jedna má dlouhý výkal za sebou je bílý a trochu zkroucený.Moc prosím o radu jestli je to jen výkal nebo nějaký parazit.Děkuji moc Šárka
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2021 21:17 Muž Tomaas [36] Re: EvaS
U mě tohle nastane vždycky, když se nacpou živými artemkami... :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2021 17:42 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: EvaS
U živorodek nic neobvyklého, není to nemoc, spíš cosi jako reakce na jednostrannou potravu. Chce to pestřejší krmivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 17:18 EvaS – Dlouhé Červené až cihlové vykaly
Fotka k příspěvku Dobrý den nevíte prosím co to je za nemoc. Rybky jsme koupili ve zverimexu a po týdnu začalo tohle...dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2020 18:15 Tomasíno Re: lacewings
Tak proběhla změna krmiva. Žádné jiné ryby v akva nebyly a rostliny stejné, které tam již byly. Vypadá to, že krmivo pomohlo a rybky se již zadají být v pořádku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 11:31 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tomasíno
- takto se ničeho nedobereme
- co ta změna krmiva, proběhla?
- jaké ostatní ryby? (druhy, počty, v prezentaci nic není, pouze se v příspěvku zmiňujete o druhém akváriu,)
- doplňte prosím další údaje, přidání nových ryb, rostlin, šneků z cizích zdrojů,informace o druhém akváriu
- nepozorute výskyt kořenových hlistic, často viditelné na skle po rozsvícení akvária (požíráním, se změní barva výkalu),
- po doplnění a změně krmiva, můžeme hledat náhled na problematiku, pokud se stav nezmění, děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2020 10:41 Tomasíno Re: lacewings
Zdravím, tak dnes ráno jsem zjistil, že bílé dlouhé výkaly za sebou tahají už i ostatní rybky v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 11:07 Tomasíno Re: lacewings
Ano je to potěr z druhého akvárka co máme doma. V tomto akvariu jsou asi týden. Zkusím změnu krmiva. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 10:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tomasíno
- proto jsem radil tu změnu krmiva, nejlépe některá prémiová ( JBl, Hikari, atd)
- bez mikroskopického vyšetření výkalu, nutno použít vylučovací metody
- ryby máte zřejmě krátkou dobu, může se jednat o reakci na změnu, navíc u samic guppek se toto stává často v době březosti a poporodní fázi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 10:38 Tomasíno Re: lacewings
Fotka k příspěvku Tak se mi ji podařilo vyfotit. Přijde mi, že stejné chování se začíná vyskytovat u dalšího jedince.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 10:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tomasíno
- zkusil bych změnu krmiva, když používáte pouze jeden druh
- pokud by byl stav přetrvávajicí, pokuste se udělat foto, popis (bílé, průhledné, pevné, článkovité)
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2020 09:56 Tomasíno – Dlouhé bílé výkaly
Zdravím, asi druhý nebo třetí den pozoruju u jednoho pavího očka (je malé) delší bílé výkaly. Dnes navíc pozoruji, že se drží na jednom místě u hladiny a když se přiblíží jiná ryba, tak ji hned odežene. Pak se zase chová normálně. Včera normálně žrala. Krmivo používám Rataj Colour, které jsem dostal. Všechny ostatní ryby jsou zatím v pořádku. Díky za nápady co by to mohlo být.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 12:50 Vadalbert Re: tanula
...prosvítaly jim bílé fleky zevnitř těla...
Pleistophoroza (?). Nakažlivé po úhynu postižené ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 11:21 Žena tanula [8] Re: lacewings
Fotka k příspěvku Dobrý den,krmím Tetra min granule,Dajana Basic vločky,Hikari Sinking Waters.Tetru ze včerejšího fota jsem našla ráno mrtvou.Ten výkal vypadal jako bílé střívko.Budu hlídat s foťákem u akva, zkusím něco vyfotit.Nevím jestli to může mít spojitost, když mi začaly umírat tetry,pořídila jsem tuto fotku,prosvítaly jim bílé fleky zevnitř těla,nebylo to na kůži.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2020 01:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: tanula
- napište druhy používaných krmiv, zkuste ostřejší foto bílého výkalu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2020 20:37 Žena tanula [8]
Fotka k příspěvku Zdravím vás, posílám fotku tetry,můžete mi poradit co to je?Od září,co jsem si koupila nové rybky mi vymřelo téměř celé akva,většina těch nově koupených, původní osádka se až na pár drží.Děkuji za rady,nevím jak jim pomoct.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2020 20:09 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: lokalpatriot2178
- o spam nejde, chtělo by to více informací,
- mnohdy nejde o parazitárni problematiku, ale o problém alimentárni (složky krmiva)
- bez vnitřních parazitů není žádná ryba, jsou součástí jejich života
- doporučuji založit prezentaci akvária, uvést co nejpřesněji data, voda, krmivo, rostliny, filtrace, fota (nutné)
- následně lze podat, "adekvátní možnou", informaci k řešení problematiky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2020 13:40 lokalpatriot2178 – hr
Zdravím, ako čítam tak čítam, ale nejako nenachádzam odpoveď na svoju, otázku teda pardon za prípadný spam. No na mojich rybách (mečunky) pozorujem apatické správanie, belavé vláknité výkaly, samozrejme niektoré nejavia záujem o potravu a skrývajú sa. Bol už aj úhyn, zrejme sa jedná o nejaké črevné parazity? predčasom som im doprial živú potravu tak je možné, že sa to zavlieklo tak?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2020 20:18 Muž Bartex [159] Re: lacewings
Tak dnes opět totéž. Ostatní rybky bez příznaků. Pravda je, že nejí tak moc, jako ostatní rybky. Povedlo se mi ukořistit trochu lepší video, ale nejsem schopen donutit mobil, aby zaostroval plovouci rybu. Porad zaostruje staticke rostliny... Takze par ostrych zaberu je v tezke mensine oproti rozostrenym.
youtu.be/…
Dalsi dve samicky jsou docela macate (doufam, ze to jsou jikry a ne nejaka jina pricina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 11:32 Muž Bartex [159] Re: lacewings
Tak moc diky za info... Vim, ze je to hejnovka. V Harakiri 2.0 se porad prohani a tancujou kolem sebe... Ted vypada dost smutne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 10:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bartex
- nejspíše vrátit zpět, přítomnost druhých ryb může mít příznivý účinek, kdy ryba zásahem léčiva a izolaci může se cítit být tak trochu stresovaná, přeci jenom jde o druh, žijící ve skupinách
- u malých druhů ryb jsou dostačující koupele jednotlivců , pokud se nejedná o nějaký masivní vyskyt, kdy je potřeba nutnosti zásahu v celém akvariu, především je tomu tak u cichlid
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 09:05 Muž Bartex [159] Re: lacewings
Skoda, ze jsi to nerekl driv... O necem takovem jsem nikdy neslysel. Je pravda, ze mame 3 samicky a videl jsem to jen u dvou. Ostatni rybky jsou v pohode. Pred 14dny jsme v druhem akvarku, kam jsme prenaseli rostlinky, nasli mladou rybicku asi pul cm dlouhou... A nase Dania maji cca 6 mesicu. Ach jo... Takze myslis, ze prelovit zpatky mezi ostatni? Kdyby mela jen bile vykaly, tak si asi ani nevsimnu, ale nemohla se jich setrepat a divoce rejdila po rostlinach, dokud neodpadly. Ted jsem hodil par granulek a obcas nejakou zobla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 23:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bartex
- nejen ta aplikace, ale i samotná léčba byla v tomto případě pravděpodobně zbytečná, zřejmě se jedná o mladou samici (pozorujete to přece pouze u samic) , která přechází do fáze březosti, ne vždy jsou bílé výkaly známkou parazitarni problematiky, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 22:34 Muž Bartex [159] Re: lacewings
Protoze bile vykaly ma stale... Aha, tak jsem znovu precetl navod. Neni dalsi lecba povolena do 14 dni... No tak tim padem mi nezbyva nez cekat. Ja si tam spatne vylozil vetu "ve zvlastnich pripadech muze byt lecba opakovana po dalsi 2 tydny"... Nicmene je tim mysleno, ze po 14 dnech, kdy se aplikuje znovu se opet po 14 dnech dava dalsi davka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 22:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bartex
Bartex napsal: . Jestli vydrží do rána, dám další 4 kapky... - proč?, důvod?, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2020 21:59 Muž Bartex [159] Pokračování
Tak přináším další poznatek. Rybka ztrácí barvu. K večeru nasypu vždy pár peletek a rozhodně je ignoruje, když padají. Ráno nejsou k nalezení, ale to může být zásluha šneků... Bílé výkaly měla několik dní v řadě, ale teď vypadá fakt zle. Jestli vydrží do rána, dám další 4 kapky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 22:03 Muž Bartex [159] Re: ctibum
Rybka v karantene mikry nedostava a krmim susenym, tak jak jsem se docetl. Ostatnich 9 je poslednich par dni na Hikari micro pellets a nepozoruju na nich zadne priznaky. Nutno rict, ze mikrama jsem krmil na stridacku cca 14 dni a zadne problemy nebyly. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 22:02 R Muž ctibum [6872] Re: Bartex
Nezkoušel jsi vysadit mikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:56 Muž Bartex [159] – Esha NDX
Ahoj, tak rybka uz je 48 hodin po aplikaci 4kapek eshy ndx do 4l vody (dle navodu, 1 kapka na litr). Po 24 hodinach vymeneno 50% vody a aktuálně má opět u zadku dlouhý tenký výkal. Ostatni rybky, ktere zustaly v Harakiri 2.0 se zdaji byt cajk. Zerou jako vztekle, dovadeji... Nejake tipy? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 22:57 Muž Bartex [159] Re: vlka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Hikari Micro pellets stridam s zivymi microworms (mikry).
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 22:53 Muž vlka [3444] Re: Bartex
V Harakiri 2.0 krmíš jen jedním krmivem ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 22:33 Muž Bartex [159] Re: daren
Ted jsem ji prelovil a druha samicka zacala zrovna vymesovat a ma totez... Myslim, ze karantena postrada smysl a muzu zacit lecit na bicikovce cele akva, protoze ty ostatni to budou mit velmi brzy. Parada...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 22:06 Muž Bartex [159] Re: daren
Vzdy, nez napisu, prochazim cele vlakno. Ty vykaly drzi u zadku a musi sebou dost skubat, aby odpadly... A na jedne rybe jsem to videl uz 2x. Tak usuzuju, ze to nebude nahoda. Dneska s ostatnima zrala. Takze chut papat ma.. Cetl jsem, ze se leci v takovem pripadne vsechny ryby. Ted koukam a uz zase to tam ma. Takze ji jdu prelovit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 20:02 Muž daren [408] Re: Bartex
Za sebe bych rekl, prelov rybu do samostatne nadrze jako krok 0. A pak dumej jak/jestli lecit. A pozoruj ostatni, pokud by to byli paraziti, tak je to asi celkem nakazlive.

Jinak aby to nevyznelo tak negativne, mam pocit, ze jsem tu zaznamenal i postrehy, ze ty bile vykaly muze zpusobit prave zmena jidelnicku. Proste jak kdyz si da vegetarian jitrnicku :) Zkus projit vlknem trochu do minulosti a pocti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2020 14:02 Muž Bartex [159] – Bíly neodpadávající výkal
Ahoj...
Včera jsem si vsiml, ze jedna samicka Danio Perlová z 10ks chovanych v Harakiri 2.0 ma u zadku cca 1cm dlouhy bily vykal. Obcas se velmi rychle prohanela okolo kosokvetu az se ji ho povedlo setrepat. Dnes jsem si vsak vsiml, ze uz jej tam ma zase, takze to nebude nahoda. Zadna jina rybka nic podobneho nema. Do akva koukam celkem casto a myslim, ze bych vypozoroval, kdyby jich bylo vic... Pred cca 14 dny jsem zacal ke krmivu Hikari Micro pellets pridavat i mikry, ktere jsem zacal doma pestovat. Rybkam moc chutnaji... Jedou jako pac man.

Prikladam video s rybkou. Zdrzuje se porad v miste, kde ji nejsem schopny zaostrit. Nevim proc, ale youtube mi snizil kvalitu videa a nabizi mi max 480p. Dle napovedy bude vyssi rozliseni k dispozici se zpozdenim. Nicmene lze videt, ze rybka u zadku taha kus bileho vykalu. Pro spravnou lecbu je dulezita spravna identifikace problemu, tak prosim o potvrzeni, ze se pravdepodobne jedna o parazity. Tim padem lecit cele akva eshou ndx?
youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2020 18:37 Silviebaris Re: Filip
Čim jsi krmil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2020 18:23 Filip – Zavojnatka
Dobrý den mám zavojnatku a z ní leze červená a dlouhá jakoby nit co toje?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2019 17:16 Marek
Fotka k příspěvku Ahoj,

mám problém s čichavci. Před pár týdny se mi v akvu dle názoru zkušenějších vyskytla vodnatelnost. Čichavce jsem se pokoušel léčit bezúspěšně seachem paraguard - 1 sameček uhynul, u ostatních vše OK.

Před pár dny jsem si ale všiml, že jedna ze samiček nepřijímá potravu a dneska jsem i zpozoroval dlouhý bílý výkal.

Máte někdo nápad, co udělat? Údržba akva je pravidelná, dneska měněno 30% vody. Zkoušel jsem dávat před týdnem do akva baktopur direkt, ale nepomohlo jí to, vše při starém. Břicho nafouklé nemá, ale pořad nic nejí.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2019 01:16 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Omanos
To vypadá na přemnožené bičíkovce nebo jiné střevní parazity. Odlovit do léčebné nádrže a nasadit Nematol, Flagellol, Entizol apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 16:09 Muž Omanos [1] – Utratit nebo zkusit léčit?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím. Rybka už plave asi 3dny hlavou k hladině. Poraďte prosím co dělat ať se nenakazi zbytek aqva děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 15:57 Muž Kubaa [718] Re: KLeo
Většina takovýchto u nás žijících pijavic útočí na bezobratlé, nikoliv na ryby (výjimka je napriklad chobotnatka rybí, ale ta vypadá jinak). Ovšem zda nemohou potěr považovat za bezobratlé nevím, ale skoro bych věřil tomu že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 15:47 Žena KLeo [13] - Živorodky – Červi
A pokud je ten červ opravdu pijavice, může ublížit nejmenšímu potěru?
Mám je právě v akváriu s malými...napadá mě, jestli ty nalezené mrtvolky potěru místo střevních parazitů nezabilo tohle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 17:21 Žena elilith [1]
Nene, uz je jednou dostali...Akvarko mam zalozene tri mesice, takze vickrat ani nemohly :-D
Ale uvidim tedy, pockam :) Dekuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 17:14 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: elilith
Jestli předtím žili jen z umělého krmiva a teď dostali živé patentky, tak bych to přirovnal (s nadsázkou) k tomu, jako by vegetarián po letech na zelenině zbaštil steaka. Takže můžou mít určitě střevní problémy, zatím nepanikař.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 17:03 Žena elilith [1] – Prusvitne vykaly
Zdravim!
Chci se zeptat: koupila jsem v nedeli na burze patentky. Trosku jsem je proplachla a nakrmila svoje tri betty a neco sezrali i pancernicci. V pondeli nejak rano jsem pristihla jednoho pancerniccka s prusvitnym hovinkem, asi 1,5 cm dlouhym, ale byly v nem i kousicky normalniho, hnedeho. Mam pocit, ze to bylo misty roztrepene na vic vlaken, ale ruku do ohne za to nedam.
Vecer to stejne mela jedna betta, takze jsem si procetla tuhle diskuzi a zacina me jimat lehka panika...
Nafocene to nemam, protoze uz to pochopitelne zadna rybka nema. Rano jsem je radsi nakrmila klasickym krmenim. Pancernicky bohuzel od sebe nepoznam, ale vsech sest vypada v cajku a rejdi vsude po akvariu. Inkriminovana betta jevi znamky stresoveho chovani (plave tam a zpatky podel zadni steny, ale nazrat se priplave vzdycky) (mam ji dva mesice a delala to prvni dva dny, co jsem ji koupila, pak uz byla normalni).
Ma tu nekdo zkusenost s tim, ze by takovehle narazově podivne vykaly mohly zpusobit ty patentky? Muzou mit ryby rozhozenou strevni mikrofloru?
Krome bettyn a panciku mam v akva jeste krunyrovce, kterej patentky nezere a ten produkuje krasna hneda miniaturni hovinka jedna basen...Premyslela jsem o nejake Eshe aspon preventivne...
Predem diky za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 21:49 Muž Kubaa [718] Re: KLeo
To není žádný vlasovec ale pijavice, neparazitická (alespoň co se ryb týče).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 20:32 Žena KLeo [13] - Živorodky – Červi
Zase já.
Potřebuji zkonzultování další léčby...

Před pár dny jsem po odkalení malého akvária našla na dně belíku od vylité vody červa, připomínajícího výkal-2cm dlouhého v červenohnědé barvě.
Pak jsem červů našla v malém akváriu ještě několik zahrabaných v písku-4 najednou na jednom namátkou vybraném místě u kamene. Červi jsem pozorovala-mají 2 přísavky- na předním a zadním konci těla. Tady jsem jednoho natočila při pohybu m.youtube.com/… a taky dobře plave (jen na videu vypadá tmavší než je).
Je to vlasovec střevní?

První zmíněný živý červ byl nalezen, když v akváriu byla ještě plná dávka léku (!)- 2 dny po nakapání léku při výměně vody. A to to bylo už 3.(dvoudenní) kolo druhé léčby (první léčbu jsem podle návodu udělala ze 2 jednodenních kol), chtěla jsem udělat 4 kola ale kvůli neúspěšnosti léčby jsem lék přestala dávat.

Také jsem našla další kus mrtvého potěru(už celkem pátý,napůl rozložený,takže tam ale mohl být zapomenutý už od předtím), dospělé ryby jsou stále všechny živé. Ryby ve velkém akváriu mají pořád stejné dlouhé bělavé výkaly (na potěru se to špatně pozoruje),ale červy jsem při odkalování z velkého akvária žádné nevysála.

Dokonce jsem udělala i pokus- zkoušela jsem na samotném červovi odendaném do krabičky účinnost léku Esha ndx a v ní obsažené látky Levamisolu,případnou možnost rezistence a také jestli červ schovaný pod kamenem kvůli tomu nebyl účinu léku třeba ušetřen. Našla jsem totiž na webu uživatele Horáce informace o jeho léčbě hlístic přípravkem s Levamisolem,kdy bylo použito několikanásobné množství (v miligramech,přepočítané na stejné množství vody v mých akváriích) Levamisolu po dobu 6 dnů a to opakováno 5x (a ne jen 1 den jako píší na obalu Ndx a opakovat 2x).
Zkoušela jsem nejdřív k červovi do krabičky nakapat desetinásobné množství léku-1kapku na zhruba 100ml vody (místo 1 kapky na litr vody). Po týdnu sledování pořád žije.Tak jsem vzala čerstvě nalezené červy a množství (dobře protřepaného) léku jsem zdvojnásobila na 2kapky na stejné množství vody-a po 3 dnech pořád žijí (vlastně i bez potravy pořád žijí-a ten nejstarší už 18 dní). Takže to vypadá, že jsou na levamisol rezistentní, ovšem pokud to je vlasovec střevní?Ale od začátku tohoto problému (v srpnu!) jsem žádného červa vysunujícího se rybě z řitního otvoru neviděla.
Nebo je tento nalezený červ nějaký další druh (třeba neparazitického) červa, který se náhodou objevil ve stejnou dobu?
A fungují vůbec léčiva i na jedince zahrabané v písku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 06:57 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KLeo
-u každého druhu ryb je jiné uspořádání střev v důsledku příjmu potravy ,tyto okolnosti vám již byly vysvětleny při dotazu "ryba vegetarián" , tím se bude lišit i vzhled a šíře výkalů (odlišnost může způsobit i fáze stádia napadení)
-platy jsou zdravé po léčbě ,následně jste si všimla jste si ,že ancík má příznaky ,v tomto okamžiku měla být z vaší strany konzultace zde na foru ,měla být provedena samostatná koupel ,aby nedocházelo k rozvinutí nemoci a doplnění případného dalšího postupu (účinky léčiv a jejich reakce nemusí být u všech ryb stejná ,to i v případech stejného druhu ryb)
-k celé této diskusi ,KLeo-s vámi je to těžké(již uváděno) ,postupně zde uvádíte problematiku léčby nedodržením stanoveného postupu a jisté formy vašeho úsudku správné formy léčby
-celý problem vidím v postupu léčby a v jisté formě osobního přístupu ,ktery měl být zde na foru aktivnější v průběhu léčby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 14:16 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe: lacewings
Na léčbu hexamitou už jsem se tu na fóru více neptala, protože jsem myslela, že jsem udělala chybu s rozsvíceným světlem-které jsem 1 ze 3 dnů léčby, po nakapání léku zapomněla zhasnout. Myslela jsem, že se tím snížila účinnost a že opakované doléčení pomůže.

A proč měl krunýřovec projít samostatnou léčebnou koupelí ndx, když je to včetně léčby akvária? Nemusel být nakažený jako první, na něm jsem si při první léčbě neobvyklých výkalů nevšimla.

Děkuji za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.10.2017 13:53 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KLeo
KLeo napsala:Hexamitu jsem už po úplně první léčbě s ndx ani dávat nechtěla, protože platy už vypadaly v pořádku, ale u krunýřovce jsem si všimla dlouhého bílého dutého širokého výkalu (tamty původní byly tenké),tak jsem tedy přeléčila i hexamitou.
Proto zase dávám ndx v obou akváriích.

-proč tyto okolnosti neuvádíte během léčby a nekonzultujete to zde na foru?
-krunýřovec měl tedy projít samostatnou léčebnou koupelí ndx , včetně té léčby akvária
- hexa je na doléčení ,nikoliv jako přímé léčivo , tady si stále vedete tu svou notu ,na kterou jsem vás už v prvopočátku upozornil
-ne vždy stihnu reagovat na veškeré podněty okamžitě ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 13

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 17607x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5089