Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 63 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 18:36 orlynka – Krupička
Pokud vím, tak Esha 2000 je i na rozpady a hniloby ploutví a je to širokospektrální léčivo, mělo by pomoct. Já neúspěšně léčím Exitem, už ani nevím kolikátý den to je coze Mí samci pavích oček maj na konečcích ocasu, jakby ohryzané místečka a takové trošku nahnědlé, že by hniloba? Nedalo mi to, dnes jsem šla dokoupit Eshu 2000 a pokud tyto dva léky už nepomohou na tu krupici, tak rybky letí nejspíš do záchoda :-| Skoro všecky neonky pozdechaly, zůstali už jen tři. Z toho to dvě mají, jedna je zcela čistá a také ancíci jsou dost obsypaní. Takže pokud to nepomůže, tak je vylovím a nevím, budu léčit zvlášť, protože paví očka sou zcela v pořádku :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 11:33 Žena Monika [1] – Re: Rebbie
Fotka k příspěvku Dneska přišel email, že to posílají, tak snad zítra nám to už přijde.
Mě ryba žádná zatím neumřela, ale paví očko má úplně roztřepený ocas. Začínám mít strach jestli se nepřidal ještě rozpad ploutví, nebo co?? To by asi ten eSha exit a 2000 nezabral, že? Mám začít shánět ještě něco jiného? Co? :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2010 09:14 sejnatko
Hlásím úspěchy, po 3 denním užívání ANTI-ICHTINu, lehkým osolením vody, zvýšením teploty na 30°C, nepřetržitého vzduchování a zhasnutého světla, dnes víc jak polovina rybek žádnou krupičku nemááááá hop X-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 23:05 Žena Rebbie [71]
Moje rybičky už umírají a léky nikde sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.01.2010 17:01 Žena Monika [1] – Re: leontin
Díky za radu. Návod ještě nemám - pořád čekám, kdy mi ty přípravky eSHa dojdou. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 16:46 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Monika
V návodu to píšou: 2* 40% akvaria.Esha se nechá velmi ovlivnit jinými přípravky i solí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:17 Žena Monika [1] – Re: Haimdol
Díky za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:15 Žena Monika [1] – Re: Rebbie
Dívala jsem se do deníku, jsme na tom víc než podobně. Já jsem taky doma o berlích (uklouzla jsem)- dovedeš si představit to vyměňování vody. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:10 Žena Rebbie [71] – Re: Monika
Tak to sme na tom podobně, viz muj deník RebbDELTAria..... taky čekam a čekam až dojdou léky... to je snad nějaká pandemie krupice bo co :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 13:06 R Muž Silent [5949] – Re: Monika
Alespoň 50% objemu. Ideální je prohnat akva přes aktivní uhlí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 12:23 Žena Monika [1]
Psala jsem na předchozí straně, že máme taky krupičku. Objednala jsem eSHa exit a 2000 hned v neděli, ale ještě nejdou, tak zatím dávám Ektol cristal - včera druhou dávku. Žádné valné účinky. Chtěla bych se jen zeptat kolik vody musím vyměnit, když budu chtít začít léčit tím exitem a 2000(jakmile dojdou). V návodu nic nepíšou, jen že se to potom má vyfiltrovat aktivním uhlím. Mám 100 l akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 10:36 sejnatko – Re: VVV111KKK
stydim :) jo je tu rybářská škola a já ostuda do ní chodila. teda hned vedle na tu Vyšší odbornou Vodní hospodářství stydim vždycky jsme se učili malachytku, ale ta se mi zdála docela nebezpečná pro živorodky. Kluků jsem se ptala a vždycky jsem slyšla jen narážky - vyhodit, at si uvařim rybí polívku a podobně :-D zkusila jsem teda osolit trošku vodu a začala jsem přidávat ten Anti-Ichtin a dneska už je znát pokrok. Sice je to teda na bázy malachytky ale zatim rybky žijou. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 01:04 Žena Linduš [166]
mě pomohlo FMC, zeleň vůbec, exit tu neměli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 18:51 Muž VVV111KKK [61] – Re: sejnatko
Ahoj Lenko, není ve Vodňanech rybářská škola ? Určitě tammají spoustu spoustu akvárek a určitě i nějakého rozumného akvaristu, který by ti mohl poskytnout lék i radu. Zkus to prubnout. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 17:42 Muž Miras [111] – Re: sejnatko
já bych neřekl že je to moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 16:26 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: leontin
Už začíná být apatičtější předposlení skalár.Před 2 týdny tvrdě vládnul a vypadalo to na tření.Hexamita od eshy stojí mnohem víc než nové ryby,tak to nechám vychcípat.Do exitu a 2000 jsem dal už taky skoro 2000kč,tak s tím taky končím.Zkusím od sery protazol a na BRP bactopur a jak to nezabere,končím s léky.Krupice zamoří celé akvarium,tak jsem se snažil léčit.Teď budu odlovovat.Dávkovat do 270l je šílenství (teda 2 měsíce v kuse).A bez skalár není pro mě akvaristika.A to měla být jen rozcvička před chovem Terčovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 15:06 sejnatko – Re: GAGAL
tolik lžic, na tak málo litrů? pokud zvýšíš i teplotu, máš s toho výtečnou rybí polévku :-D potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:31 sejnatko – Re: Haimdol
dobře. zkusím tu malachytku. Ted jsem našla na internetu že ten ANTI-MYKOTIN je opravdu jen na zaplísnění a poranění rybek, ale že přípravek ANTI-ICHTIN je na krupičku. Tak tam zkusím zajít ještě jednou - naposledy stydim Jinak nějaké doporučení s malachytkou? Dávkování apod.? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:30 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Haimdol
Nemoci jsem studoval na tom odkazu i jinde.Navíc doporučené léčby právě na tomto fóru dostávají od akvaristů pěkně na frak.Příznaky jsem všechny vypsal.A z toho se to určit nedá.Tak nemocné ryby¨,jak jsou nafoceny jsem v životě živé neviděl,ani mrtvé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:14 R Muž Silent [5949] – Re: sejnatko
Hlavu vzhůru a zahajte léčbu alespoň tou malachitkou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:13 sejnatko – Re: Haimdol
tyjo to by mě fakt už trefilo, už jsem tam byla 2x a pokaždý mi dají nějakej blbinec kterej není na to co potřebuju! já než zahájim pořádnou účinnou léčbu, tak to dostanou všechny rybky a pochcípaj mi sad :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:10 R Muž Silent [5949] – Re: sejnatko
Anti-mykotin ne. Ten je na plísně. Malachitová zeleň se použít dá. Návod je třeba tady: www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:07 R Muž Silent [5949] – Re: leontin
Jediné co mě napadá je provést několikanásobnou výměnu vody. Pokud se jedná o otravu ( to by ale reagovalo celé osazenstvo nádrže) měla by se situace normalizovat. Pokud ne, může se jednat o vnitřní parazity nebo bakteriální nákazu. Těch možností je relativně hodně. U cichlid třeba hexamitóza. rybicky.net/nemoc/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 14:04 sejnatko
Njn, jenže u nás ani v jednom zooobchodě Exit neprodávají a nejbližší město kde by něco mohli mít je přes 30 km daleko. Ještě mi teda dali ANTI-MYKOTIN a mám i Malachytovou zeleň. Mám to zkusit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:44 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Haimdol
Příznaky krupice - ryby se třou o rostliny a kameny a kořen.Úplně poprvé asi v říjnu jsem na to nereagoval a dočkal se viditelných teček na ploutvích.K té otravě.Skalara "plave" u hladiny ,nachá se posunout moc nereaguje.Nebo se zaparkuje do rostlin.Barva normální.Ramirezka měla ploutve víc stažené a neustále s nima jakoby mrkala(roztáhla a stáhla zpět).Postupně tmavla,před úhynem byla skoro černá.Celý průběh až do skonu trval max. 12 h.Pro oba.Ramirezka měla 1 mm bílý lem kolem ocasní ploutve - asi BRP,ale na to nemohla stihnout umřít. Včera další skalara stajný průběh a další Ramirezka tmavne a "mrká".Okamžitě výměna vody.Víc jak 1/3.Asi proto ještě žijí.Skalár je ale jasně v háji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:19 R Muž Silent [5949] – Re: leontin
Ani sůl nezničí nitrobakterie. To by nemohla nikdy fungovat žádná mořská nádrž. Takže si to ujasníme. Jsou v nádrži ryby napadené viditelně krupičkou? Pokud ano je třeba pokračovat s léčbou. Pokud ne léčba nemá smysl. Jak je to tedy s tou "otravou" ? Jaké mají ryby příznaky před úhynem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 13:11 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Haimdol
Lék jsem výměnou vody neředil.Výměna byla po 5 dennních kůrách a pak znova 1. dávka pro první den atd.Sůl jsem taky zkoušel před exitem 300g na 260l.- Neničí nitrobktérie ta sůl? A sůl má vliv na exit. Minimálně úplně odbarví vodu.Proto 2* výměna vody po té soli,před aplikací exitu.Léčení si myslím,že začínám včas.Ryby se třou (1 - 2 ks) o kameny,žádné tečky nebo dokonce zesláblost.Jsou aktívní a žerou.A dodnes žijí.Mě mnohem víc trápí ty "otravy" .Skalaři příznaky krupice vůbec neměli.Chybu na své straně bych jen uvítal.Ta se dá odstranit,ale jaká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:23 R Muž Silent [5949] – Re: leontin
Exit nitrobakterie v žádném případě zničit nemůže. Jak psal Sid. Výměnou vody se snižuje koncentrace léčiva. Po dobu léčby by se voda měnit neměla pokud to není nezbytně nutné. Taky netuším, jestli jste nemoc podchytil včas.Krupička, pokud je rozjetá, se velmi těžko léčí a téměř vždy nastoupí komplikace. Nejhorší kombinace je krupička v relativně čerstvě založené nádrži. Ta eSHa 2000 je širokospektrální lék. V kombinaci s Exitem působí spíše preventivně proti zaplísnění případně zánětům pokožky. Ovšem při silném napadení a vysílení ryb není už příliš účinný. Při BRP už bude třeba zasáhnout cíleně jiným lékem. PS: můj chlebodárce na to nic. Ovšem došli jsme kdysi k tomu, že případná nízká účinnost Exitu bývá ve většině případů chybou chovatele. Nejčastěji to jsou špatná aplikace, pozdní aplikace po neúspěšných pokusech s jinými léky a kombinace s jinými léky. Ovšem už mě taky napadla téměř katastrofická možnost, že se stává krupička resistentní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:08 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: leontin
Děláte chybu, že měníte vodu. Tím ředíte doporučenou koncentraci léčiv.
(I když vlastně těch prvních 5 dní jste ji neměnil... :hmm:)
Začal jste s léčbou včas - při zjištění prvních příznaků?
Nezkoušel jste před EXITem "léčit" zvýšením teploty a přídavkem soli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 12:02 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Haimdol
Léčím exitem + 2000 už 10 dní.Po prvních 5 dnech náhle uhynula Ramirezka a Skalara.Ramirezka měla bílý lem na ocasní ploutvi,asi začínající BRP.Výměna 1/3 vody.Ostatní ryby jsou vitálnější.Ale hned se Ramirezky a paví oko mydlej o kameny. - Nepodporuje čerstvá voda namnožení parazitů? Nová léčba -po 4 dnech další Skalara asi otrava,bez příznaků nemoci.Výměna 1/3 vody.Skalaře to prodlužuje život (trápení). Paví oko a Ramirezky se zase třou o kameny atd.Konečně nacházím nemocnou rybu jako z učebnice.Skolovitému sumci chybí ocasní ploutev a ještě živý.Nevyvraždil mi exit nitrobakterie - otrava.Jenže NO2 je 0 a CHSK 2 - 3.Test na amonnné sloučeniny zatím nemám,ale podle NO2 a CHSK by to nemělo být.2000 na BRP taky nic moc.Proč ty léky jen udržují stav a neléčí? A bez nitrobakterií akvarko nikdy fungovat nebude a BRP se taky nezbavím.To je kruh zněhož najde vylézt a ty náklady.Začal bych od znova,ale ty nemoci tady prostě jsou a akvárko musí fungovat celkově jak imunitní systém.Co váš chlebodárce na to + likvidace bakterií.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 10:36 Žena ustavprochore [567] – Re: ustavprochore
Už mi nejde editovat, pochopitelně "rybky hodně napadené".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 10:32 R Muž Silent [5949] – Re: sejnatko
Oidimol není určen na krupici ale na Piscinoodinium. Na krupičku je nejlepší eSHa Exit. Edit: pozdě. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 10:28 Žena ustavprochore [567] – Re: sejnatko
Už jsem vám odpovídala v jiném tématu, OIDIMOL není lék na krupičku! Viz rybicky.net/forum/12936

Kupte si eSHu EXIT, ale pokud už jsou rybky hodně napadané, už to pomoci nemusí.

A je-li to možné, změňte prodejnu, když neumí poradit ani adekvátní léčivo... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 10:21 sejnatko
tone V úterý jsem zpozorovala u neonek krupičku, během dne se to rozšířilo i na dánia a black molly. V prodejně mi dali přípravek OIDIMOL, zvýšila jsem teplotu na 30°C a nepřetržitě vzduchuju a mám stále zhasnuto. Už jsou to 4 dny co přípravek používám a krupička se rozšířila i na paví oka a mečovky. nevím už co s tím :-( Máte někdo s OIDIMOLem zkušenosti? Díky za každou radu palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 10:47 Muž Yirka [9126] – Re: Monika
Po lécích EXIT a 2000 ne, u sotaních záleží na tom co doporučuje výrobce. Je to individuální a je to napsáno v příbalovém létaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 10:28 Žena Monika [1]
Ještě se chci zeptat jestli je potřeba po léčbě nějak akvárko vyčistit nebo zregenerovat.Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 18:02 Muž Yirka [9126] – Re: Monika
Každý lék rybky vysiluje, proto preventivně nic. A dopředu si také nic nekupuj, léky mají expirační dobu a projdou. Také proto, že jakmile se nádrž zaběhne a obsádka ustálí, problémy s nemocemi při správné údržbě nebývají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 17:53 Žena Monika [1]
Už jsem tam dala ten Ektol cristal, asi lepší než nic. Objednám ty další eSHa příravky taky na netu (v tom sněhu si netroufám objíždět okolní obchody). Můžete mi ještě někdo doporučit, co by bylo dobré mít doma připravené kdyby se zase něco vyskytlo v akvárku. Nebo jestli dáváte i něco preventivně proti onemocnění ryb. Objednala bych to zároveň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 17:13 patka
Lékem Punktol jsem si otrávil ancistruse a ani na ostatní rybky mě bohužel nezabral.Je to lék stejného složení jako třeba Antiichtin ale asi 6krát dražší.Eshu jsem musel koupit na internetu,v kamenných obchodech jsem neměl šanci.Tak jen má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 14:57 R Muž Silent [5949] – Re: Monika
JBL Ektol Cristal je pouze podpůrný prostředek pro léčku napadení vnějšími parazity a plísněmi. Měli vám doporučit (pokud zůstaneme u značky JBL) Punktol ultra nebo Punktol ultra forte. Tyto léky jsou primárně určené na krupičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 14:45 Žena Monika [1]
Taky začínám s akvaristikou a včera jsem si všimla, že některé rybky mají krupičku. Pročítala jsem asi 2 hodiny forum a šla koupit eSHa Exit a eSHa 2000. Bohužel to ani v jedné akvaristice neměli, tak mi nakonec doporučili JBL Ektol cristal. Máte s tím někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2010 10:25 orlynka – Krupička
Tak ať se snažím jak chcu, zdá se mi, že ty neonky jsou čím dál víc obsypané a to používám ten zázračný Exit no Dnes to bude pátý den a 4 z 8 neonek jsou víc a víc obsypané. To jsem vyměnila část vody, zmenšila teplotu a furt nic :-O Leda, že bych zkusila dvojnásobně dávkovat, ale zase se bojím, ať to neublíží některému z živočichů ( ancíkům či krevetkám)... Chjo, nevím co dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 10:37 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: hatreder
Pokud nemáš vodu příliš chlorovanou - a špatnou zkušenost,tak vyměň 1/3 přímo z vodovodu.Pozor na teplotu v akvariu.Přidávej pomalu ať teplota neklesne příliš.A zítra zas a začni s léčbou.Ve středu bude pozdě pro některé ryby.Pod staršími tématy se více akvaristů zmiňuje o dlouhodobé léčbě s eshou exit a 2000.Ne vždy to jde podle návodu rychle.Já musím po 5 denním cyklu měnit vodu a pak začít nanovo.Jinak mi skalaři,anciky,ramirezky umírají do 24 h. asi na otravu,ale nevím z čeho,a bez příznaků nemoci natož krupice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2010 07:03 hatreder
Akva má 300l. Problém je, že dnes jsem úplně mimo domov a zítra se vrátím až tak kolem 19:00. Tak zítra napustím vodu a nechám odstát a v neděli vyměním. Pak vyměním zas ve středu a hned nasadím léčivo. Ty patentky koupím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 20:34 Muž Yirka [9126] – Re: hatreder
Nechceš zkusit nějaké mražené, třeba patentky. Přece jen je to vydatnější. Jinak ten postup je možný, já bych to tedy uspíšil. Nevím jak máš velké AQ, ale já bych tu vodu vyměnil hned, v neděli znovu a od pondělí bych začal s novou kůrou eSHa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 20:22 hatreder – Re: Yirka
Od zítřka se doma zdržím vždy jen krátce, až do neděle. Tak v sobotu nakapu poslední dávku exitu a v neděli vyměním 1/3 vody a ve středu znovu a ve čtvrtek nasadím zase exit. Může to tak být? Populace v akva už rapidně klesla. Odešlo 15 x neonka černá, 4 x mečovka - zůstávají mi ještě 3 z toho 2 jsou osypané, pošli mi všichni 3 ancistrusi, 2 SAE, 4 x neonka červená. V akva mi zbývá už jen 3 x mečovka, 2 SAE, 12 neonek červených :-(

Prostě katastrofa....

Zbylé ryby žerou. Dopoledne jim dávám LON mix a večer sušené moskyty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2010 18:56 Muž Yirka [9126] – Re: Cody
Tak nějak by to mělo za normálních okolností dopadat.

hatreder: obávám se že s léčbou EXITEM bylo započato již pozdě a v době, kdy rybky byly vyčerpány neúspěšnou léčbou předchozím lékem. Jestli si dobře vzpomínám, máš problémy už skoro 3 týdny a jde to od 10ti k 5ti. Rybky už toho asi taky mají až nad hladinu. I když situace je neutěšená, provedl bych výměnu vody (třeba 2x po sobě) a za pár dní začal s léčbou EXITEM znovu. Pokud žerou, tak bych jim dal něco vydatnějšího.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 18:51 Cody
Tak dnes je to po 5 dávkách Esha erxitu a Esha 2000..Vypadá to, že je vše OK..Všechno osazenstvo bez zmámek krupičky..Dnes raději ještě dám 6 dávku pro prevenci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 17:16 hatreder
Prosím poraďte, dnes sem přijel z práce a dva poslední ancíci K.O. Léčím, léčím a pořád nic... Ryby z kterých krupička zmizla se začínají zase osypávat. Je to jak začarovanej kruh a jak tedy s tou výměnou 1/3 vody týdně?

Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2010 09:41 Muž Wrata [21] – Re: Vojtěch Hemala
Jsem resil taky rasu, cernou stetickovou a zadny mereni jsem nedelal, chemii nekupoval.. Pouze jsem delal ty zakladni veci,ktery by jsi mel udelat, nez vubec zacnes o chemii uvazovat..
1) neprekrmovat ryby --tj omezit krmeni
2) nasadit vice rostlin, nelepe tech co rychle rostou, muze to byt treba egerie, piscia, L.repens
Tyhle 2 opatreni by ti meli omezit mnozstvi zivin v akvariu,ktere obvykle zpusobuji rust tehle rasy.
Pokud je to jina rasa musis kolego specifikovat..:)
3) pokud svitis cely den, tak prerusit treba na hodinu, dve sviceni prez den.
a mozna i za 4) nasadit ryby ,ktery rasy zerou..me je okusovaly ancistrusi, xyfy, muzou to byt parmicky..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [63] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95114x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=3101