Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krupička

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Krupička
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2009 15:07 18simona03 – kueeeeeem
:-) kueeeem sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2009 14:56 Muž Yirka [9126] – Re: 18simona03
Typická otázka po typickém začátku léčby krupičky metodou tepla a soli, které je většinou nespolehlivá a neúčinná. Pokud chceš účinně a rychle léčit bez dalších procedur s vodou a filtrem, nasaď eSHa EXIT. Pokud je nemoc fatální, doplň přeléčením eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2009 14:56 18simona03 – pls pomozte
neviete co mam robit? hmmm.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2009 14:52 18simona03 – Krupička - pomôžte mi pls
dostala som krupičku sad .prvýkrát. :-O dala som trochu soli, zvysila som teplotu na 28-30°C a kupila som liecivo ICHTAMOL hmm .chcem sa vas opytat ci sa oplati kupovat ichtamol ale ist radsej kupit costapur od sera . co mam este urobit?prosim poradte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 12:18 R Muž Silent [5949] – Re: Yirka
Ve všem souhlasím s Yirkou. Jen bych případně, pokud jsou ryby silně napadené, přidal přípravek eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 11:51 Muž Yirka [9126] – Re: Evca
Pokud chceš rázně a beproblémově zakročit s minimem zásahů do nádrže, použij osvědčený lék eSHa EXIT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 11:50 Muž capko [40] – Re: Evca
Skús univerzálne liečivo FMC a zvýš teplotu ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 11:40 Žena Alena.sv [89] – Re: Evca
Ahoj,s tou solí,vyčetla jsem že se dává 1 polévková lžíce na 30.litru vody,a zvýšení teploty na 28- MAX.29C.
Já osobně jsem ale léčila Esha Exitem podle návodu.
Nakažlivé to určitě je ,s lébou začni co nejdřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2009 11:27 Evca – ichtioftirioza
zdravim vsechny akvaristy.nasel by se prosim nejaky zkusebni akvarista ktery by mi pomohl :-( mam problem, jelikos vetsina mich rybek ktere obyvaji sedmdesatidvou litrove akvarium nejspis sad onemocnelo ichtioftiriozou-parazit kozovec. maji na sobe asi milimetrove bile tecky na ploutvich a na tele.nejspis je to i nakazlive , protoze to meli nejdrive neonky cerne a ted uz to maj i neonky obecnE.zatim je lecim lecivem preventin. nekde jsem se docetla ze je na tu nemoc dobra sul,ale nevim kolik tak jim mam tam ty soli dat.NEVITE?DEKUJU VAM ZA ODPOVED. ahoj EVCA

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 16:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Dusyk
Dusyk napsal: Nákaza z nejakej akvarisiky je absurdita, pokiaľ ryba nebola evidentne chorá.
Pokud se stále bavíme o krupičce, tak k přenosu invazní formy kožovce postačí byť i jen jedna jediná kapička vody s několika jedinci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 15:48 Muž metal [96] - Cichlidy – re.kikuska
nech kupi exit cim skorej ,pokial su rybi v pociatocnom stadiu onemocnenia skorej sa vyliecia ako v pokrocilom .v pokrocilom stadiu onemocnenia us nemusy pomoct ziadne liecivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 15:13 Dusyk
Naposledy, keď som si s akvaristiky odniesom Nožovce, tak v ten deň sa na ňom objavila krupička. Ja som to neriešil a na druhý deň ju nemal. Nehcel som to povedať tak jednoznačne. Zle som sa vyjadril. Krupička je choroba asi takého kalibru ako nádcha/ríma u človeka. Pokaľ nie je oslabený imunytný systém tak ju nedostaneš a môže okolo teba kašľať kto chce. :-)
- Pokiaľ máš v akváriu zdravé a spokojne rybky tak riziko nákazy je minimálne. Pokiaľ sa u mňa vyskytla krupička bola príčina, že som rybám spôsobil náhly stres. Asi tak som to myslel.

Už som počul aj taký názor, že krupička je v každom akváriu. Pokiaľ sa nejaká ryba stane zraniteľná tak ju dostane.
A je to logické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 15:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re:Sid
Z mojich skúsenosti krupička vzniká hlavne, keď sú ryby v strese, časte kolísanie teploty a iné razantné zmeny.

S tím jsem problém neměl.

Nákaza z nejakej akvarisiky je absurdita, pokiaľ ryba nebola evidentne chorá.

S tímto rezolutním názorem však ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 14:51 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Dusyk
...Nákaza z nejakej akvarisiky je absurdita, pokiaľ ryba nebola evidentne chorá...
Někdy si krupičku donesete na rybě, která je zdánlivě zdravá - parazit může být "schovaný" na bázi prsních ploutví, žábrách, horním patře... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 14:48 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Romy
Vzhledem k tomu, v jakých podmínkách ryby ve většině akvaristik žijí, hygieně náčiní a celkovém způsobu zacházení není krupička z akvaristiky žádná absurdita.
"Nákup" kožovce v akvaristice také považuji za "nejjistější" způsob, jak se s touto nemocí potkat. Ale musím dát za pravdu i Dusykovi, že parazit může čekat v naší nádrži a aktivovat se třeba stresem právě po dodání nových rybek do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 12:18 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – Re: foxy
moje kamarádka z akvaristyky přinesla ryby,rý se v akvaristyce vyskytla krupička do dne měla ryby plné puntíků dává je do soli a chce koupit EXIT nevíte co má dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 12:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Dusyk napsal: Nákaza z nejakej akvarisiky je absurdita, pokiaľ ryba nebola evidentne chorá. Často sa stáva, že si z akvaristiky donesieme neajkú rybu a buď ona alebo súčasna osádka ju napáda a zdánlivo sa zdá, že sme chorobu doniesli z akvaristiky.

Vzhledem k tomu,v jakých podmínkách ryby ve většině akvaristik žijí,hygieně náčiní a celkovém způsobu zacházení není krupička z akvaristiky žádná absurdita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 11:26 Muž metal [96] - Cichlidy
ked us chemiu tak esa exit,nemusis zvysovat teplotu ani filter vypinat a vysledky sa dostavuju okamzite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 11:09 Muž foxy [6] – Re: foxy
Všetkým vám ďakujem za rady. Na budúce budem určite opatrnejší a nenechám niečo takéto dopustiť.
Teraz mi zostáva len soliť, ohrievať, odkalovať a dúfať, že sa to zlepší ... nerád by som používal chémiu. Názory ľudí na chémiu sa dosť rozchádzajú, ale čo myslíte? Ja by som radšej skúsil "prírodnú liečbu" (soľ,teplota) a ak by nezabralo až potom chémiu. Alebo by mi niekto radil naopak ? Rád sa inšpirujem a poučím od skúsenejších, ďakujem.
ps : súčasný stav je taký, že 4 tetry neńové majú viditeľné bodky, ale vpoho jedia a nesnažia sa otierať o dno ani nič také ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 09:22 Dusyk
Z mojich skúsenosti krupička vzniká hlavne, keď sú ryby v strese, časte kolísanie teploty a iné razantné zmeny. Nákaza z nejakej akvarisiky je absurdita, pokiaľ ryba nebola evidentne chorá. Často sa stáva, že si z akvaristiky donesieme neajkú rybu a buď ona alebo súčasna osádka ju napáda a zdánlivo sa zdá, že sme chorobu doniesli z akvaristiky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 09:07 Muž metal [96] - Cichlidy
na jar sa neodporuca kupovat rybi pretoze v tomto obdoby hrozi nemoc krupickou.rybi su menej odolne a kolkym akvaristom sa stalo ze im vtomto obdoby vikapalo cele akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 08:39 Muž Yirka [9126] – Re: foxy
Ještě jedna zkušenost vedle již napsaného. Je dobré vědět z jakého zdroje rybičky kupuješ. Z toho důvodu je nejlepší mít osvědčené jednu dvě prodejny kde jsi "štamgastem" a která je pak velkou zárukou nezávadnosti nakoupených rybek. Je to sice běh na trochu delší trať, ale vyplatí se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 00:10 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Souhlasím s Pavlem,spousta nemocí je v latentním stavu a čeká jen na spouštěcí mechanismus,ani o ní nevíš.Projevit se může,ale i nemusí.Nedostatečná karanténa je jedním z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.03.2009 00:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: foxy
"kde moze byt pricina vyskytu"

Jednoznačně to vypadá na nedodržení karantény. Zárodek nemusí být ani na nových rybách, stačí voda, v které jsi je donesl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2009 23:22 Muž foxy [6] – krupička - príčina
nazdar, mam problem s krupickou - o liecbe som si tu toho precital dost, ale chcem pomoct / poradit kde je moj problem aby som sa mu mohol vyhnut / opravit to .
Akva mam par tyzdnov, chvilku sa zabiehalo, casom som pridal par rybiek (aj tetry neonove) a nedavno aj nejake dalsie rybky (z obchodu)... vsetko bolo v poho ale vyskytla sa nam krupicka ... myslel som ze to doniesli tie nove tetry ale na tych nic nevidno, starsie skalare tiez nic len stare (z tej prvej vlny) tetry neonove. par rastliniek mam, filter frci, vzduchujem, krmim klasickym vlockovym krmivom, akurat som cez vikend chcel odkalovat a toto sa stalo ...
ak teda niekto viete poradit skuste navrhnut kde moze byt pricina vyskytu aby som ju vedel odstranit resp. nabuduce sa jej vyvarovat.
diky moc ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.03.2009 05:57 Clermont – Re: čemech
Pred tydnem po cca 3 tydnech provozu noveho akfa jsem chytil krupicku... Hned jsem utikal koupit do Hornbachu Exit a 2000 za cca 260kč celkem..... za 4dny jsem mel po krupicce... Mohu fakt doporucit... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2009 21:44 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Koemann
Přeji, aby stačil! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2009 20:30 Muž Koemann [1] – Re: Sid
Já zrovna taky léčím ,mám jenom Exit ,takže uvidím jestli bude stačit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 16:02 Muž capko [40] – Re: Yirka
V poriadku,len som napísal,že by som ho tam nedával - až po liečbe v akvišku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 15:42 Muž Yirka [9126] – Re: capko
Ale, jak je nakonec psáno i v dalších reakcích, léčivo je dobře snášeno i šneky.....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 14:29 Muž Patris [1]
Ahoj, moje plata ČERVENÁ má na hlave jako takový bílé místo, je to jako odřeny, bo nějaká plísen, foto nemám... co by to bylo?a jak léčit,??je to nakažlivé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 14:04 Muž capko [40] – - Re: Yirka
Myslel som toho šneka ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 12:33 R Muž Silent [5949] – Re: ivenka83
Lepší bude vyměnit tak 30% vody za odstátou a teplotu postupně vrátit na normál. Pak aplikovat eSHa Exit podle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 12:26 ivenka83
Ahoj, mám v aq krupičku, takže jsem osolila, zatopila, vzduchuju. Můžu dát do té osolené vody Exit-kapky? Bude to mít ten účinek? Nebo musím vyměnit napřed všechnu vodu? Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 11:43 Adam – EXIT - eSHa
Jsou to vynikající léčiva na krupičku EXIT, nebo různé plísně, rozpad ploutví atd. Stojí kolem 150 Kč ale mají dlouhou záruční dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 07:02 Muž ghostik [81]
Mne neritky prizily bez uhony lecbu pomoci eSHa EXIT + eSHa 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2009 03:06 0
Různé druhy neritin jsou na léčebné přípravky poměrně citlivé ( osobní zkušenost ) a "krupičku" jsem v počáteční fázi dobře zvládal bez dalších opatření i Multi Medicalem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 23:55 Muž Pete [10] – eSHa+EXIT
Výborný, ale šneci mi šly taky všichni doněkam :-( Jenže já musel zvolit poněkud drastičtější způsob léčby, pač podle návodu jsem se toho nemohl vůbec zbavit. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 20:56 picnic – Green
To Yirka - Myslím že by tam nedával toho šneka ne to léčivo..
Jinak já stojím za EshaEXIT - u mě to fungovalo 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 20:19 Muž metal [96] - Cichlidy
jedine esa exit. :-) ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 18:39 Muž Yirka [9126] – Re: lukyfa
Šnek by měl eSHu EXIT bez problémů snést, je to opravdu dobře snášený a ohleduplný lék. Pokud začněš včas léčit dle příbalového letáku, vyléčíš rychle a beze ztrát a hlavně bez jakýchkoliv dalších zásahů do nádrže jako výměna vody, sůl, zvýšení teploty apod.
To capko:
Máš vlastní zkušenost s tím lékem, že radíš nepoužívat? Napiš důvod, jinak je tvůj příspěvek o ničem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 16:12 Muž Jurasek [137] – Re: lukyfa
Rolandmynar to pro nás naskenoval, zkus to zde: rybicky.net/nadrz/2749/29.jpg Šnek by to měl zvládnout, ale raději bych s jeho přidáním počkal až po léčbě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 15:07 Muž capko [40] – - Re: lukyfa
Ja by som ho tam nedával ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 15:03 Muž lukyfa [5] – Re: capko
Aha, jasan to je pravda, a co ten šnek? Když ho dám do akva, zvládne to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 14:59 Muž capko [40] – - Re: lukyfa
No,ten postup liečby by mal byť predsa napísaný na krabičke toho prípravku,alebo vo vnútri na letáčiku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 14:27 Muž lukyfa [5] – Re: Jurasek
A v případě že použiju eSHa exit tak jaký je postup léčby? Jak častá výměna vody atd? Jo, koupil jsem šneka neritiny, můžu ho tam dát? Nebo co s ním? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 13:51 Muž Jurasek [137] – Re: lukyfa
Pokud se nasadí eSHa exit, tak rostlinky přežijou všechny. Je to nejšetrnější léčivo. Sice trošku dražší, ale bez nepříjemných průvodních pokusů (zvyšování teploty, zatemňování, vypínání filtrace...). Zelený zákal bude nejspíš od něčeho jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 13:21 Muž lukyfa [5] – Re: Haimdol
Díky za odkaz. Jak velká je šance na uzdravení rybek? Mám jenom 54l akva, v tom cca 15 rybek, 10 rostlinek, jestli se mi to vůbec vyplatí....Kytky jsou pak taky na vyhození? A pak všechno vyvařit? Určitě zvednu teplotu, vyměním vodu....Jinak voda v okva se pěkně zabarvila do zelena, je to tím parazitem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 12:45 R Muž Silent [5949] – Re: lukyfa
Vyhozením ryb se nic nevyřeší. Parazit je v nádrži už přítomen. Tady najdeš všechno potřebné rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.02.2009 12:38 Muž lukyfa [5] – Help me....KRUPIČKA
Ahoj, prosím poraďte, předevčírem jsem vyhodil 4 nenonky sad , byli celý krupičkovatý. Ostatní ryby byli do dnešního ráno ok, ale dneska ráno mají 4 nenky červené na ocasní ploutví asi 3 4 krupičky. Má cenu to nějak léčit, popřípadě poraďte typ léčiva. Nebude ta práce zbytečné-voda, léky atd? Co s ostatníma rybkama? Co kytky? Díky za info

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 92 93

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 95136x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2223?od=3601